0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Испания
« -: Април 22, 2006, 17:38:31 pm »
Тук здравната система е на много високо ниво.
Аз съм много изненедана,от отно6ението на вси4ки лекари към нас-4ужденците.Отнасят се с много голямо уважение и разбиране.Дори и преди година,като по-ве4ето от нас нямаха документи,имахме право на безплатни медицински прегледи и лекарства.
Има два вида рецепти,4ервени-които са безплатни,и зелени-за тези които имат здравно осигуряване и касата поема от 70% до 100% от стоиноста на дадено лекарство.
Вси4ките ми направени до този момент изследвания са безплатни.Това вклу4ва-2 спермограми,пълни кръвни изследвания на мен и съпруга ми,хормони,радиографии,ултразвук,хламидия-абе вси4ки,кото са необходими при стерилитет.
И понеже живеем в малко град4е,е необходимо за по-ве4ето от анализите да ходим до една от наи добрите клиники за стерилитет и тя е 4астна.Но ли4ният ми лекар,ми дава направление,с което от тук нататък,от тази клиника ми насро4ват 4ас и поемат цялата отговорност за ле4ението ни.
Единственият недостатък на здравната им система е,4е са много бавни и се 4ака със месеци за 4ас,при които и да е специалист.
Аз 4аках то4но 1 година,за сре6та със специалист по стерилитет.
За цените на АРТ,не мога да ви кажа то4на цифра за каквато и да била манипулация,за6тото са много разли4ни и са6то така зависи и от стимулацията.НО съм 4увала,4е ин витро е около 5000 евро.
Здравната каса поема 3 опита инсеминации+лекарствата+прегледите.

Ами това е от мен,моми4ета ако ви интересува не6то по-ве4е по въпроса 6те се опитам да ви бъда полезна,с каквато и да е информация.
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 13:08:43 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Ispaña
« Отговор #1 -: Май 13, 2006, 11:19:24 am »
Zdraveite momi4eta!!!
Az sq6to sam mnogo dovolna ot otno6enieto na lekarite kqm nas.Moiat problem e che imam edna prohodima i edna 4asti4no zapu6ena traba,i sega 4akam da mi se obadat ot klinikata po sterilitet za ins.,vsi4ko mi poema kasata.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР горе в ляво.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Испания
« Отговор #2 -: Май 15, 2006, 17:28:05 pm »
Това са няколко сайта на клиники в Испания,може да ви послужат
http://www.ivi.es
http://www.imer.es
htpp://www.sefertilidad.com
 :bighug:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Anonymous

Re: Испания
« Отговор #3 -: Май 16, 2006, 21:57:48 pm »
Цитат на: eleonor_78
Тук здравната система е на много високо ниво.
Аз съм много изненедана,от отно6ението на вси4ки лекари към нас-4ужденците.Отнасят се с много голямо уважение и разбиране.Дори и преди година,като по-ве4ето от нас нямаха документи,имахме право на безплатни медицински прегледи и лекарства.
Има два вида рецепти,4ервени-които са безплатни,и зелени-за тези които имат здравно осигуряване и касата поема от 70% до 100% от стоиноста на дадено лекарство.
Вси4ките ми направени до този момент изследвания са безплатни.Това вклу4ва-2 спермограми,пълни кръвни изследвания на мен и съпруга ми,хормони,радиографии,ултразвук,хламидия-абе вси4ки,кото са необходими при стерилитет.
И понеже живеем в малко град4е,е необходимо за по-ве4ето от анализите да ходим до една от наи добрите клиники за стерилитет и тя е 4астна.Но ли4ният ми лекар,ми дава направление,с което от тук нататък,от тази клиника ми насро4ват 4ас и поемат цялата отговорност за ле4ението ни.
Единственият недостатък на здравната им система е,4е са много бавни и се 4ака със месеци за 4ас,при които и да е специалист.
Аз 4аках то4но 1 година,за сре6та със специалист по стерилитет.
За цените на АРТ,не мога да ви кажа то4на цифра за каквато и да била манипулация,за6тото са много разли4ни и са6то така зависи и от стимулацията.НО съм 4увала,4е ин витро е около 5000 евро.
Здравната каса поема 3 опита инсеминации+лекарствата+прегледите.
За на6та първа инсеминация,която ни предстои,ми изписаха ГОНАЛ,които струва 812 евро,но аз платих само 12евро от целата сума.
Ами това е от мен,моми4ета ако ви интересува не6то по-ве4е по въпроса 6те се опитам да ви бъда полезна,с каквато и да е информация.





здравеите момичета аз съм в мадрид досега са ми правили хистеросалпиногография лапароскопия останови се че съм с две запушени тръби мъжа ми няма проблем лекарите са страхотни отнасят се с такова уважение сега ще ме пратят сигорно в друга болница за чакам за инвитро а предполагам че знаете за листа на еспера и това значи че могат да минат доста години затова мислим зимата да направим инвитро в бг  аз съм на 24 а моят на39 така че немога да чакам тук само това е лошо чакането иначе не съм плаштала нищо до сега и съм доволна от вниманието на лекарите
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Ispaña
« Отговор #4 -: Май 29, 2006, 22:22:51 pm »
Цитат на: azaia
Zdraveite momi4eta!!!
Az sq6to sam mnogo dovolna ot otno6enieto na lekarite kqm nas.Moiat problem e che imam edna prohodima i edna 4asti4no zapu6ena traba,i sega 4akam da mi se obadat ot klinikata po sterilitet za ins.,vsi4ko mi poema kasata.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР горе в ляво.[/quote

Какво става с теб,azaia?Обадиха ли ти се,от клиниката.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Ispaña
« Отговор #5 -: Май 30, 2006, 17:36:54 pm »
Цитат на: eleonor_78
Цитат на: azaia
Zdraveite momi4eta!!!
Az sq6to sam mnogo dovolna ot otno6enieto na lekarite kqm nas.Moiat problem e che imam edna prohodima i edna 4asti4no zapu6ena traba,i sega 4akam da mi se obadat ot klinikata po sterilitet za ins.,vsi4ko mi poema kasata.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР горе в ляво.[/quote

Какво става с теб,azaia?Обадиха ли ти се,от клиниката.



Zdravei Eleonor!!!
Mnogo sagaliavam,4e pri teb ne se polu4i tozi pat inseto,no se nadiavam sledva6tia pat da se polu4i.Ne se ot4aivai.Az vse o6te 4akam da mi se obadat,ne6to me motkat .Obagdah se na lekara i toi mi kaza ,4e ug mi e vnesal dokumentite v klinikata a ot tam mi kazvat 4e izob6to me niama v 4aka6tite za inse..Zatova dnes pak 6te se obagdam na lekara da go pitam kakvo stava.Abe kara6ka rabota ve4e se ot4aiah napalno,6te vdigam skandali .Ina4e bolili kogato pravat inseto?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Испания
« Отговор #6 -: Май 30, 2006, 18:30:54 pm »
Здравей,azaia
Първо искам да те помоля да пи6е6 на кирилица,4е немога да ти раз4итам добре.Ако не може6 да се справи6 с кредор,до него има едно квадрат4е,което показва на какъв език ти е клавиатурата.6том си тук в Испания,трябва да пи6е ЕS,затова кликни там и 6те ти излязат о6те две квадрат4ета с буквите BP I BG,избери си едно от двете и така 6те може6 да пи6е6 на кирилица и като задава6 въпросите си във форума по ве4е моми4ета 6те ти отговарят.

На въпроса ти за инсето,не не боли,не усе6та6 по4ти ни6то само като ти вкарват катетъра,но тои е толкова тънак.Аз усетих малко болка,когато ми" впръскваха "семенната те4ност(ако така мога да го нарека).Няма стра6но,не боли,само трябва да си спокоина.
Късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Испания
« Отговор #7 -: Май 31, 2006, 16:32:12 pm »
Цитат на: eleonor_78
Здравей,azaia
Първо искам да те помоля да пи6е6 на кирилица,4е немога да ти раз4итам добре.Ако не може6 да се справи6 с кредор,до него има едно квадрат4е,което показва на какъв език ти е клавиатурата.6том си тук в Испания,трябва да пи6е ЕS,затова кликни там и 6те ти излязат о6те две квадрат4ета с буквите BP I BG,избери си едно от двете и така 6те може6 да пи6е6 на кирилица и като задава6 въпросите си във форума по ве4е моми4ета 6те ти отговарят.

На въпроса ти за инсето,не не боли,не усе6та6 по4ти ни6то само като ти вкарват катетъра,но тои е толкова тънак.Аз усетих малко болка,когато ми" впръскваха "семенната те4ност(ако така мога да го нарека).Няма стра6но,не боли,само трябва да си спокоина.
Късмет[/бqute]

Здравей,Елинор!!!

Благодаря за отговора!!!
Аз знаех за кредора,оба4е като се опитвах да пи6а на бг стандартна не става6е и сега пи6а на бг фонети4на,все пак благодаря.
за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #8 -: Юни 29, 2006, 21:39:01 pm »
ЗДРАВЕИТЕ МОМИЧЕТА ИМАМ ЕДИН ПРОБЛЕМ ДНЕС ХОДИХ ДА СИ ВЗЕМА ИСТОТРИЯТА ОТ БОЛНИЦАТА СЪС ВСИЧКИ ИСЛЕДВАНИЯ И Т.Н.Т,СЕГА ОСТАВА ДА ЧАКАМ ЗА ИНВИТРО КАЗАХА ЧЕ ТЕ ЩЕ СЕ ОБАДЯТ ЛИСТАТА НА ЕСПЕРА Е 2 ДО3 ГОД ,НЕ МИСЛЯ ДА ЧАКАМ РАЗБИРА СЕ ТОЛКОВА ДЪЛГО ЩЕ СИ ХОДИМ ДО БГ И ТАМ ЩЕ ПРОБВАМЕ ,НО ВИЖТЕ КАКВО ПИШЕ НАКРАЯ НА ЛИСТА ESTERILIDAD PRIMARIA POR FACTOR TUBARICO I TERATOSPERMIA ,ЯСНО МИ Е ЗА ТРЪБИТЕ ЗАПУШЕНИ И ДВЕТЕ НО ТОВА ПОСЛЕДНОТО ЗНАЧИ ЧЕ И МЪЖА МИ ИМА НЕЩО НО КАКВО? АКО НЯКОИ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ ЩЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРНА И НЕЩО ДРУГО НЯКОИ ОТ ВАС ЖИВЕЕ ЛИ В МАДРИД?
http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
*
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #9 -: Юни 30, 2006, 08:47:20 am »
Цитат на: loreto
НО ВИЖТЕ КАКВО ПИШЕ НАКРАЯ НА ЛИСТА ESTERILIDAD PRIMARIA POR FACTOR TUBARICO I TERATOSPERMIA ,ЯСНО МИ Е ЗА ТРЪБИТЕ ЗАПУШЕНИ И ДВЕТЕ НО ТОВА ПОСЛЕДНОТО ЗНАЧИ ЧЕ И МЪЖА МИ ИМА НЕЩО НО КАКВО?

Диагнозата тератоспермия (тератозооспермия) означава, че имате завишен процент сперматозоиди с абнормална (изменена) морфология, т.е. с дефекти в отделните части - главичка, среден сегмент, опашка. Процентите са различни в зависимост от това дали изследването е правено по стриктните критерии на Крюгер или по тези на СЗО.

Повече за мъжкия стерилитет може да прочетеш ето ТУК
*
Re: Испания
« Отговор #10 -: Юли 14, 2006, 21:16:28 pm »
Здравейте момичета от Испания!
За първи път влизам във форум и още не ми е ясно как става. Като чета вашите премеждия виждам че не съм сама с моя проблем. В Испания съм от 7 години и от 2 години се опитвам да забременея. Направила съм си всички изследвания, и аз и мъжа ми и всичко уж е наред, с изключение че имах висок Пролактин /хормон/ , но го регулирах с хапчета, вече е добре, но все не забременявам. Първо ходих на Държавен лекар, но се отчаях от мудността и бюрокрацията им! Дадоха ми час за кабинет по стерилидад чак догодина, април! Така че тръгнах по частни лекари, тоя доктор ми изследва всичко, уж всичко е ОК, но незнам какво смята да прави за напред, незнам дали след като имам частна застраховка  в Унион Мадриленя ще могат да ми направят инсеминация или инвитро безплатно? Незнам, малко съм се отчаяла, защото и вече възрастта ми напредва - на 34 съм. А освен това мисля че има и психологичен проблем - самотата в чужбина, липса на близки, на хора, които те разбират и мислят като теб.
Вие какво мислите по този въпрос?     
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2006, 20:48:16 pm »
zdravei,izvinqvai 4e ti pi6a na latininica.az jiveq v valencia i 4akah po4ti 2 godini predi da mi napravqt p1rvata inseminacia,za da napravqt izsledvaniq razli4ni.sega ve4e imam 4 inseminacii i 3 invitro i pak ni6to.sega mi praviha poslednoto in vitro no polu4ih v1zpalenie nqkakvo .taka 4e smqtam da se pribera v bg da probvam i tam.jelaq ti uspeh moje v madrid da sa po dobri :) :)
vanesa
*
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #12 -: Ноември 20, 2006, 15:32:47 pm »
здравейте,моми4ета
аз 4аках по4ти 1год. да ми направят инс. във Валенсия,оба4е като отидох там доктора ми каза, 4е сам за ин витро за6тото 6том едната търба ми е запу6ена,зна4и имам проблем и с другата и за това трябва да ми направят ин витро.До 9м. 6те съм била полу4ила отговор за ин витрото.Ванеса7631 ти колко време 4ака за ин витрото?Благодаря предварително за отговора :lol:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #13 -: Януари 08, 2007, 19:07:40 pm »
Цени на икси и инсе в Испания(по4ти във вси4ки клиники са еднакви)
http://www.clinicasanabria.com/reproduccionacudir.htm (В края на страницата)

Inтересна информация за други клиники:

http://www.laciguenia.com/novedades.php

http://www.institutocefer.com
« Последна редакция: Януари 08, 2007, 19:12:32 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #14 -: Март 24, 2007, 16:41:19 pm »
ZDRAVEITE MOMI4ETA ZA PARVI PAT VLIZAM V FORUMA I VIJDAM 4E NE SAM SAMA.OT 3 G. SAS SAPRUGA MI SME TUK V ISPANIA.MOIAT PROBLEM E 4E IMAM EDNA ZAPU6ENA TRABA.NAPRAVIHME VSI4KI VIDOVE IZSLEDVANIA I SE RAZBRA 4E NIAMA DRUG PROBLEM.BLIZO GODINA NI OTNE ZA6TOTO HODIM V DARJAVNA KLINIKA.V MOMENTA IMAME NAZNA4EN SPETSIALIST PO STERILITET KOITO SE OTNASIA PREVAZHODNO KAM NAS MAKAR 4E SME 4UJDENTSI.MINAH ME PREZ TRI OSEMENIAVANIA I SEGA NI PREDSTOI 4ETVATO.DADOHA MI INJEKTSII PUREGON KOITO SE BIAT V KOREMA.AKO I TOZI PAT NE STANE 6TE PRAVIM IN VITRO.

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Май 05, 2007, 19:27:18 pm от Lali »
Re: Испания
« Отговор #15 -: Май 03, 2007, 20:53:04 pm »
Zdraveite momi4eta!
Iskam da popitam kude vuv Ispaniq moga da si napravq izsledvane gestacionna edmica i sustoqnie na ploda vuv men.Imam li nqkakvi prava kato grajdanin na strana 4lenka na Evropeiski suiuz. Vajat li izob6to tezi karti koito zakupuvame vuv BG.

Blagodarq vi predvaritelno.

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Май 05, 2007, 19:27:39 pm от Lali »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #16 -: Май 05, 2007, 15:45:24 pm »
Здравей, Сим 19
От постингът ти разбирам, 4е не живееШ В Испания, или аз греша.
Незнам за какви карти говориш, който се закупуват в България.
Но тук процедурата е друга.

1.Трябва да има6 регистрация в полицията(NIE)

2.Адресна регистрация

3.ако имаШ, близък с резиденция(съпруг,майка,сестра), можеШ да ползваШ неговата здравна осигуровка, но задължително то4ка 1 и 2 трябва да се изпълнят.

4.ИзпълниШ ли тези условия, след като си подала необходимите док. тук в Испания, до 2 месеца, 6те ти издадат здравна карта, с която има6 право на ли4ен лекар и вси4ки необходими изследвания.
Поздрави и успех
Елеонор

ПиШи на кирилица, има6 кредор горе в ляво



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #17 -: Май 05, 2007, 16:37:28 pm »
Скъпа eleonor,какво става с теб?Ние в момента чакаме за ин витро и имаме 4 неуспе6ни инсета.Ре6илисме да направим о6те 2,за6тото ни обясниха,че можем,т.к. нямаме проблеми ,но все не става.Просто сме от двоиките с неустановен стерилитет.Ходим в дърйавна болница ,но сме доволни много от доктора си.Много е внимателен, макар че сме чужденци. :bighug:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #18 -: Юни 11, 2007, 13:12:10 pm »
Здравей Ирес,надявам се да успееШ и скоро да се похвалиШ с положителен резултат.
Късмет и 6те ти стискам палци :crossfingers:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Испания
« Отговор #19 -: Юни 12, 2007, 21:50:12 pm »
Скъпа Ирес,стискаме :balk_103:и дано скоро да се похвалиш с
 :bfp: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Успех!


*
Re: Испания
« Отговор #20 -: Юни 19, 2007, 16:53:22 pm »
Благодаря ви момичета,но краи със инсетата,вече сме в списака за чака6ти за инвитро.Желая на вси4ки касмет. :bighug:
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Испания
« Отговор #21 -: Юни 28, 2007, 21:44:47 pm »
Стискам ти палци и скоро да се похвалиш!


*
Re: Испания
« Отговор #22 -: Юни 29, 2007, 13:00:57 pm »
Благодаря ви момичета,но краи със инсетата,вече сме в списака за чака6ти за инвитро.Желая на вси4ки касмет. :bighug:
здравей Ирез,аз съ6то правх ин витро в Испаниа(Валенсиа)когато отидох за първи път там ми казаха , 4е след 8м.6те полу4а резултат и така стана ,даже един мес.по рано полу4их писмото по по6тата и запо4нах стимулацията на другия мес.(4.05.2007).Много сям доволна от обслужването.Резултата е положителен и сам много 6тастлива.Пожелавам ти късмет ,дано има6 съ6тиа резултат като мен. :bighug:
« Последна редакция: Юни 29, 2007, 13:13:33 pm от azaia »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #23 -: Юли 03, 2007, 16:04:11 pm »
4естито Аzaia, желая ти много късмет и безпроблемна бременност :crossfingers: preggo



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #24 -: Юли 03, 2007, 20:41:07 pm »
Благодаря Елеонор,какво става с теб ,как вървят не6тата?
*
Re: Испания
« Отговор #25 -: Юли 07, 2007, 16:17:23 pm »
Azaia,честито мила!Желая ти безпроблемна бременност и много късмет.На нас ни обясниха,че 6те чакаме около година,и да се надяваме че всичко 6те е с 6тастлив краи. :bighug:
*
Re: Испания
« Отговор #26 -: Юли 26, 2007, 19:43:01 pm »
здравейте бг момичета.Радвам се че ви откривам в този форум!
Аз също в общи линии съм доволна от здравното обслужване тук в испания.Мажа ми имаше тежък инцидент,и всички бяха супер отзивчиви...Но сега чакам от април месец за да ми правят тцветна снимка,и дори неуспявам да си взема час-всичко е претъпкано.май ще трябва да си плащам.
Моля ви кажете ако някоя от вас си е правила тук в Испания цветна снимка-слагат ли упойка?????много ме е страх
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #27 -: Юли 26, 2007, 22:33:04 pm »
здравейте бг момичета.Радвам се че ви откривам в този форум!
Аз също в общи линии съм доволна от здравното обслужване тук в испания.Мажа ми имаше тежък инцидент,и всички бяха супер отзивчиви...Но сега чакам от април месец за да ми правят тцветна снимка,и дори неуспявам да си взема час-всичко е претъпкано.май ще трябва да си плащам.
Моля ви кажете ако някоя от вас си е правила тук в Испания цветна снимка-слагат ли упойка?????много ме е страх


Здравей, Тонита 12 :P
Няма ниЩо страШно, цветната снимка не е болезнена при по_ве4ето моми4ета.
На мен са ми правили, но не са ми слагали упойка, а само ти дават предварително обезболяваЩо лекарство.
Дано вси4ко при теб е наред и се похвалиШ с добър резултат.
Успех :P
Ти къде живееШ? В кой град си?



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #28 -: Юли 27, 2007, 15:54:37 pm »
здр.Елеонор.Живея в Ciudad Real от 5 год. с мажа ми.
Й току що се връщам ot от болницата и пак нямах късмет за дните в които трябва да се прави снимката(тук казват че може само между 8 и 10 ден),всичко е заето...Ще се пробвам пак следващия месец,и като не стане ще ходя на частно.
Благодаря за пожеланията,но след две стимулации с клостил,вече си мисля че ще е ходене по мъките.
Ти къде живееш?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #29 -: Юли 28, 2007, 13:16:19 pm »
здр.Елеонор.Живея в Ciudad Real от 5 год. с мажа ми.
Й току що се връщам ot от болницата и пак нямах късмет за дните в които трябва да се прави снимката(тук казват че може само между 8 и 10 ден),всичко е заето...Ще се пробвам пак следващия месец,и като не стане ще ходя на частно.
Благодаря за пожеланията,но след две стимулации с клостил,вече си мисля че ще е ходене по мъките.
Ти къде живееш?


Здравей, Тонита
Не се от4айваи, ако си реШила 4рез здравната каса, трябва да по4акаШ доста време. На мен ми отне около 1 година, само докато ми дадат 4ас за специалист по стерилитет.Но един път обядят ли ти се, се запо4ва сериозна "работа".Правят ти вси4ки видове анализи на теб и на мъжа ти, екограф, цветна снимка и т.н.
Не се предавай толкова лесно, 2 стимулации с Клостил ниЩо не зна4ат, но една въпрос4е
Как си пила КЛОСТИЛ, СЛЕД КАТО НЕ СА ТИ ПРАВИЛИ ЦВЕТНА СНИМКА??? КОЙ ТИ ГО ПРЕДПИСА :?? Според мен, трябва да се консултираШ с друг лекар, заеми се сериозно и 4ети тук във форума има много информация за вси4ко.
Късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #30 -: Юли 28, 2007, 17:39:44 pm »
здравейте бг момичета.Радвам се че ви откривам в този форум!
Аз също в общи линии съм доволна от здравното обслужване тук в испания.Мажа ми имаше тежък инцидент,и всички бяха супер отзивчиви...Но сега чакам от април месец за да ми правят тцветна снимка,и дори неуспявам да си взема час-всичко е претъпкано.май ще трябва да си плащам.
Моля ви кажете ако някоя от вас си е правила тук в Испания цветна снимка-слагат ли упойка?????много ме е страх

Здр.Тонита12 на мен съ6то тук ми правиха ЦС. Ли4ният ми лекар ми назна4и 4ас при специалист които ми каза какви изледвания да си направя и съ6то, 4е трябва да си направя ЦС ,да отида в болницата и да кажа ,4е съм за ЦС .Съ6то така може дириктно да се обади6 по телефона на регистратурата в РАДИОЛОГИЯ на първият ден на цикала и да им каже6 4е трябва да я направи6 в деня които ти е казал лекаря и това е ,аз направих така и веднага ми дадоха 4ас.ЦС ми я направиха без упойка.
Желая ти успех и дано мине вси4ко без проблем. :blowingdust:
*
Re: Испания
« Отговор #31 -: Юли 29, 2007, 11:39:11 am »
здр.елеонор.Много си права по въпроса с клостила-нито цветна снимка,нито спермограма на мъжа ми...Предписа ми ги Д-р Любомир Дамянов,в София.Дори виждам инф.за него тук във форума.Ходех при него няколко години,и все ми казваше че той не вижда проблеми,и последния път като си ходих до БГ,ми предписа клостил и ми каза да си г пия в Испания,когато реша.При това сам с поликистозни яйчници,и разбрах че също имало значение.
Тук доктора ми поиска цветна снимка още на първия преглед.
А ако и следващия месец няма свободен час в болницата,сам решила да си я направя на частно.
*
Re: Испания
« Отговор #32 -: Юли 29, 2007, 11:51:40 am »

[/quote]благодаря ти за пожеланията Azaia,и чeстито ,имала си късмет,дано да е заразен
 :D :D :D
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 12:21:48 pm от tonita12 »
*
Re: Испания
« Отговор #33 -: Юли 29, 2007, 12:26:40 pm »
здр.Елеонор.Разрах че термина ти е за януари,много се радвам за теб.А с цигарите как я караш,аз май сам като теб-уж не пуша много,но без тях не мога.
Пожелавам ти да си имаш най сладкото бебче на света
 :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #34 -: Юли 29, 2007, 16:35:08 pm »
здр.Елеонор.Разрах че термина ти е за януари,много се радвам за теб.А с цигарите как я караш,аз май сам като теб-уж не пуша много,но без тях не мога.
Пожелавам ти да си имаш най сладкото бебче на света
 :D

Естествено , 4е сега не пуШа ве4е :smokin2: :lol:

Но преди доста трудни4ко ми беШе, 100 пъти ги отказвах, но то4но един месец преди да забременея, пуШех само по 1 сутрин с кафето.
А за това"не мога"не е оправдание :P

Тонита, и аз ти пожелавам късмет и дано скоро се установи при4ината при вас :goodluck:
Ами спермограма на мъжа ти правихте ли? Това е едно от първите неЩа и естествено цветната снимка, заедно със анализите на кръв на двама ви.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #35 -: Юли 29, 2007, 20:16:05 pm »
здр.Елеонор,много се радвам че и от пушенето си се оттървала,много ти завиждам,аз  също ги отказвам 100 пъти,но все не ми стига воля и на втората седмица пропушвам.Казват мои приятелки,че като си бременна не се чувстваш добре ти самата с цигарите,дано да е така при и мен
А за изследванията,мажа ми също има талон за спермограма,но аз като стигна да правя мойта  снимка,тогава ще му давам зор.Горкия умира от страх да не се окаже че е в него вината-нали се сещаш-майките комплекси на тема кой е по май

saludos :)
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #36 -: Юли 30, 2007, 17:11:37 pm »
Тонита, според мен не 4акай толкова време.
Направете първо спермограмата, много е важно.
А след това, ако вси4ко е ок при него, док.Ще назна4и на теб други изследвания. Ако трябва на 4астно върви, в която и да е лаборатория, правят спермограми и цената е около 20 евро(съвсем приемлива е).
Вси4ки мъже ги е страх от на4алото, но ако наистина държи на теб, няма място за срам и страх :goodluck:

ВсъЩност вие колко време правите опити???
Имате ли някакви анализи до сега?

Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #37 -: Юли 30, 2007, 19:18:10 pm »
здр. Елеонор,пове4е от 10 год. сме заедно :D.Опити правим от около 2 год.,но моя доктор в БГ все ми казва6е 4е е въпрос на време,и 4е не вижда проблеми.
Ре6ила сам другия месец да си направя изследванията на 4асно.
А тук в Испания,на мен ми прави кръвни ислед.,не знам какви то4но,но каза 4е вси4ко е ок.
При теб вси4ко наред ли е?Има6 ли проблеми с бременноста?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #38 -: Октомври 17, 2007, 17:33:38 pm »
здр. Елеонор,пове4е от 10 год. сме заедно :D.Опити правим от около 2 год.,но моя доктор в БГ все ми казва6е 4е е въпрос на време,и 4е не вижда проблеми.
Ре6ила сам другия месец да си направя изследванията на 4асно.
А тук в Испания,на мен ми прави кръвни ислед.,не знам какви то4но,но каза 4е вси4ко е ок.
При теб вси4ко наред ли е?Има6 ли проблеми с бременноста?


Какво става с вас Тонита 12? Правихте ли изследвания и цветна снимка ?
Дано резултатите ви са добри :)Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Испания
« Отговор #39 -: Октомври 18, 2007, 18:38:21 pm »
Здравеите момичета. Много се радвам че открих този форум преди наколко дни. И аз живея в Испания (Астуриас) От 3 години сам по доктори и наи накрая ми бяха направени всички изследвания. Лошото е само че не могат да ми помогнат с нищо, защото всички изследвания са добри. Явно аз намам касмет.
Защото ми откриха антифосфолипиден синдром но една година след като направих аборт, а просто е трабвало да пия аспирин. Но нама значение не се отчаивам.
Продалжаваме с опитите след нова година. Докторите ме саветват да права инвитро но е много скапо за мен щото имам дете и за второ никои не поема разходите. Трабва да се прави в частна клиника и тук в Астуриас струва 7000 евро. От докторите тук не мога да кажа че сам доволна защото за 3 години забременах общо 4 пьти и винаги аборта ми започваше с карвене. Но когато отивах в болницата ми казваха че нама лекарства за задьржане, а аз сам сигурна че има защото в бг го прават.
Но не искам да ви отчаивам. Ние ще продалжим опитите за сега така за инвитро още не сам готова. Сигурна сам че има друга причина при мен но просто никой още не я е открил. Продалжаваме на пред.
Желая на всички успех и ако и накои друг се чувства много самотен може да ми пише.
 :)
*
Re: Испания
« Отговор #40 -: Октомври 18, 2007, 18:48:38 pm »
Успех и на теб в борбата за второ бебче!
Re: Испания
« Отговор #41 -: Октомври 18, 2007, 19:20:43 pm »
mpia благодариа ти много. Желая ти успех и да не се отчайваш никога. Все пак ако не стане тук може да опитаме и в балгария. Аз вярвам значи аз мога.
Е  и да не забравяме испанската мьдрост "tranquilo y mañana". :lol:
*
Re: Испания
« Отговор #42 -: Октомври 18, 2007, 19:22:35 pm »
Тя какво значи?
Re: Испания
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2007, 19:41:39 pm »
Означава спокоино,не се притеснавай и че и утре е ден . И утре всичко може и да се оправи.
*
Re: Испания
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2007, 16:22:48 pm »
Здравейте момичета,след 9 месечни мъки най накрая имам час за цветна снимка за понеделник.
Между другото дадоха ми час за часна клиника,но я плаща здравната каса-благодарение на някакъв закон които се казва "ley de garantias"-идеята му е че ако чакаш повече от половин година за някакво изследване,и няма свободни часове в болницата ,те пращат в частна клиника безплатно.
Това е нещо което аз не знаех,надявам се да помогне на още момичета като мен,да задвижат нещата!!
Елеонор,какво става с теб,наред ли е всичко?
Доколкото си спомням термина ти беше за януари?
Желая ти много много късмет.
Аз все още умирам от страх за мойта цветна снимка,дано всичко да мине спокойно
*
Re: Испания
« Отговор #45 -: Ноември 28, 2007, 17:07:05 pm »
Здравейте отново.Аз все оЩе си "ближа раните"след цветната снимка.Днес е трети ден и все оЩе ме боли и кьрвя,надявам се не зна4и 4е неЩо не е в ред?
Снимката показа 4е имам "полип ендрометриал" или "миома субсероса",от кое от двете трябва да се притеснявам пове4е??? :(
Елеонор надявам се 4е при теб вси4ко е о.к.ПиШи как си. :hello:
Кьсмет на вси4ки :grouphug:
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 17:11:35 pm от tonita12 »
Re: Испания
« Отговор #46 -: Ноември 29, 2007, 18:59:09 pm »
Здравеите на вси4ки :D.Танита а доктора не обсъди ли с теб какво првдставлява тази диагноза?Моята цветна снимка я правих миналия месец и все о6те нямам резултат. 8O,но по това как мина самата процедура мисля 4е може да имам проблем.Няколко пъти като впръскваха те4ността не иска6е да пропусне,после докторката смени катетара и пропусна от първия път,но пък стра6но ме заболя.4акам и резултати от микробиология,хормони,надявам се да пристигнат скоро.Това намирам за изнервя6то 4е не ти казват резултатите поетапно,а 4ак като приклЮ4и6 с вси4ко.Късмет моми4ета :)
*
Re: Испания
« Отговор #47 -: Ноември 29, 2007, 19:17:37 pm »
здр.Ралица 78.На мен доктора които ми прави снимката ми обясни че най вероятно е ендометриоза,но че трябва да го обсьдя с моя гинеколог...а него няма да го видя в близките 3-4 месеца.Нищо чудно да ме 4акат още проби и изследвания,но каквото дойде.
А за това че те е заболяло много -нормално е-аз попитах доктора защо толкова боли,и той ми обясни,че това са контракции на матката в отговор на контраста-опитва се да го изтласка,или нещо подобно-моята я правих в понеделник,и още ме боли...само внимавай ако вдигаш температура,трябва да се обърнеш към лекар,за да не би да е инфекция!!!
И не се притеснявай излишно,в това което пишеш не виждам нищо нередно,така че може всичко да си е наред :kiss:
Re: Испания
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2007, 19:41:00 pm »
Мерси за успокоителните думи Танита.Всъ6ност като спомена за температурата,наистина имах такава около 10тина дни след това и все окло 37.Аз се обадих в болницата където ми я правиха,но ме увериха 4е не е притеснително,6том не била над 38..и нямало болки..
А ти как 6те 4ака6 толкова време за твоя гинеколог?Не може ли някои друг да ти назна4и ле4ение?А симптоми има6 ли за ендометриоза?
*
Re: Испания
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2007, 19:51:36 pm »
здр.Ралица,симптоми за ендрометриоза имам май от край време,но досега никoй не ми беше обръщал внимание(доктор имам предвид)-а за температурата аз също вдигам 37,но не мисля че е страшно.
А за доктора -ще чакам,на частно ми е скапичко,а и все още имам надежда че тук в Испания здравеопазването е по добре от БГ.Поздрави
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Испания
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2007, 00:08:19 am »
Здравйте, момичета! Аз реших да се прибера в БГ за цветна снимка, че цялото това чакане в Испания леко ме притеснява. Днес правих цветна снимка и мина много добре. Дори не беше и много болезнено, вече съвсем всичко ми мина, а и резултата ми го казаха веднага. Казаха ми че е добре да правя малко физиотерапия. ДА сте чували дали в Испания провеждат такова нещо?По-конкретно в Мадрид. Успех на всиииички!!!! :P
Re: Испания
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2007, 12:45:19 pm »
Здравей Олимпиа.Радвам се за теб,4е е минала добре ЦС.Аз съ6то напоследък се интересувам от тази физиотерапия.Обясниха ли ти в какво по то4но се състои? :oops:
4увам хубави отзиви за резултата от нея.Съжалявам 4е не мога да ти помогна с това къде я правят в мадрид,за6тото не живея там,но съм сигурна 4е 6те има достатъ4но места като потърси6.Желая ти успех :goodluck:
*

    Yani

  • *
  • 4
  • La vida és la vida, defensa-la.
Re: Испания
« Отговор #52 -: Ноември 30, 2007, 17:43:35 pm »
здравейте моми4ета,от дълго време сум в този сайт, но 4ак сега се осмелявам да пи6а.От година и половина живея тук в Испания, Лерида и преди година се запознах с мъжа ми,които е испанец.Сега се опитваме да имаме деца,но от дълго време не можем да го постигнем.този месец ходихме в клиника,за6тото доколкото знам това е най_бързият на4ин.Виждам,4е говорите за цветната снимка, която ме притеснява най много, тъй като 6те ми я правят следва6тата седмица и едни казват 4е боли,други не...&те се радвам ако някои иска да сподели за опита си тук в Испания, тъй като нямам приятели тук и не познавам никой българин.Успех на вси4ки в борбата за беб4е. :)
*
Re: Испания
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2007, 18:06:23 pm »
Здр. Яни.Тук във форума има доста информация по въпроса-аз правих снимка скоро,и се бях уплашила повече от колкото трябва...важно е да си спокойна!-повечето момичета ги боли за кратно,в момента в които вкарват контрастното вещество,но аз като казах че ме боли,доктора спря и изчака да се успокоя.Болката е подобна на менструална-доста неприятна,но за кратко.-Изпий някакво силно обезболяващо половин час преди процедурата.
Желая ти успех

 :hug2:
*

    Yani

  • *
  • 4
  • La vida és la vida, defensa-la.
Re: Испания
« Отговор #54 -: Ноември 30, 2007, 19:04:55 pm »
Благодаря ти tonita12 за отговора. Може би трябва да спра да 4ета и да се притеснявам толкова.
 :balk_103: Успех и на теб!!!
*
Re: Испания
« Отговор #55 -: Ноември 30, 2007, 19:12:57 pm »

Правилно!!!-Аз поне за днес спирам да чета.
Желая ти успех,и да се похвалиш с добри резултати
*

    Yani

  • *
  • 4
  • La vida és la vida, defensa-la.
Re: Испания
« Отговор #56 -: Ноември 30, 2007, 19:19:50 pm »
Надявам се 4е поне при мен 6те е наред, тъй като знаем 4е при мъжът ми има проблем.
До скоро и пожелавам съ6тото и на теб.
*
Re: Испания
« Отговор #57 -: Декември 11, 2007, 13:30:09 pm »
Хеи момичета,какво става с вас?
Raliza78,взе ли си резултатите?Наред ли е всичко?
Yani ти?-мина ли снимката?
Елеонор,драсни някои ред,надявам се си добре,не помня кога ти беше термина.
Весела Коледа от мен
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 13:32:38 pm от tonita12 »
*
Re: Испания
« Отговор #58 -: Декември 11, 2007, 15:39:06 pm »
здравейте отново,
аз се престраших и пуснах тема за всички нас-българки в Испания,които се борим за бебчета!
Темата е тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=248745.0

Ще се радвам да се включвате,да обменяме инфо. и да си помагаме
*

    Yani

  • *
  • 4
  • La vida és la vida, defensa-la.
Re: Испания
« Отговор #59 -: Декември 14, 2007, 15:31:34 pm »
Здравей tonita12.
При мен вси4ко мина много добре.Истината е 4е ни6то не усетих, а само дето се напла6вах толкова.Доктора ми каза 4е съм добре,сега 4акаме резултатите на мъжа ми.При теб как върви?
Много добра идея за теми4ката.
Весели празници на вси4ки и давайте новини как върви при вас. :occasion10:
*
Re: Испания
« Отговор #60 -: Декември 27, 2007, 19:19:54 pm »
Здравейте момичета,влизам за да ви пожелая Весели празници,и нека новата година да ни донесе на всички така желаното бебче.
Re: Испания
« Отговор #61 -: Януари 08, 2008, 23:34:09 pm »
Здравеите от толкова много време разглеждам с интере вси4ко и във форума и използвам овулационния календар може ли някои да ми сподели колко време сте правили опити преди да отидете при лекар за да разберете дали вси4ко е наред
 :D
*
Re: Испания
« Отговор #62 -: Януари 12, 2008, 14:03:02 pm »
Здравей stanislavavalerieva,ние отидохме на доктор след една година .След това минахме през 4 инсета и в момента чакаме за инвитро.
*
Re: Испания
« Отговор #63 -: Януари 13, 2008, 15:02:01 pm »
станислава,ние отидохме доста късно...,но мисля че 1 година е напълно оправдано,да се замислиш дали всичко е наред,и да си направиш изследвания(както и партньора).:crossfingers:
 Ирес,в Испания ли прави инсетата,и чакате инвитро.Ако да ще ми бъде интересно да споделиш колко време ти отне всичко това? :sucky:
Re: Испания
« Отговор #64 -: Януари 14, 2008, 10:13:30 am »
дано да не чакам дълго ама вече неити минаха 7 месеца ,кво да правя от днес започнах по мъките/доктори/успех на вас момичета аз имам някакво закъснение от 4 дни ама в петък ми даде отрицателен резултат така 4е си и чакам
*
Re: Испания
« Отговор #65 -: Януари 15, 2008, 16:29:26 pm »
Здравейте,скъпа tonita12,близо 1 година ни отне за вси4ки изследвания заедно с инсетата.Не сме ходили на частен доктор,тъй като сме доволни много от доктора си.Значи единия месец правим инсе,другия почивка и пак отново докато станаха 4 и доктора ни вклучи в списака за чака6ти  за инвитро. :bighug:
*
Re: Испания
« Отговор #66 -: Януари 16, 2008, 15:19:32 pm »
Радвам се че действат бързо,три теб, на мен ми отне 9 месеца само да се вредя за цветна снимка,и още 3-4 месеца от снимката до следващия преглед-които е за февруари...меко казано сам бясна...А за инвитро колко време ви казаха че се чака горе-долу?Благодаря за инфото! :D
*
Re: Испания
« Отговор #67 -: Януари 16, 2008, 16:44:34 pm »
Аз правих цветна снимка в БГ ,но тук доктора ни каза че точният начин за установяване на запу6ени тръби не е с цветна снимка.Не се притеснявай, когато се установи какъв ви е проблема ,ако изоб6то има такъв,вси4ко става по бързо.За инвитро ни казаха ,че 6те чакаме около година,година и 2 месеца. Ако си платим разбирасе може веднага.Незнам дали знае6, но ние сме от двойките с неустановен стерилитет,няма ни6то пък няма и бременност. :bighug: 
*
Re: Испания
« Отговор #68 -: Януари 17, 2008, 17:14:21 pm »
много страно ми е това което ви е казал доктора за цветната снимка-аз мисля че си е точно за това...
Ние сме и с мъжки фактор, а и още изследвания ни чакат.
Пожелавам ти успех и мерси

Инвитро в Испания
« Отговор #69 -: Февруари 24, 2008, 14:21:16 pm »
Здравейте моми4ета.Аз като гледам май съм с най·голям опит :D.Не съм влизала в форума много отдавна...С Ели сме си писали преди време.Имам направени·4 инсеминации,4 инвитро и една трансференция на замразени ембриони.Това е в растояние на 4години и половина...Предимството тук в Испания,за разлика от България е,4е здравната каса ти поема 3 инсеминации,3 пъти инвитро,изследвания,и лекарствата(ако струват 2400е,съм плаштала около 20е),но ако ме питате мен много зависи от болницата.Не казвам ,4е са се отнесли лошо с мен или нешто такова.Там където бях аз,събота и неделя не работеха и ако трябваше да ми вадят или слагат яйцеклетките в някой от тези дни,го отлагаха за петък или понеделник.Тези които са по запознати,знаят какво имам предвид.Единия път като ми вадиха яйцеклетките,направих много сериозен абцес,лежах в болница 10 дни(дори не ми се иска да си спомням за това,а пък и да не ви плаша :).И заради този абцес ми отпуснаха оште един път инвитро.Но пак ништо :(.Моето мнение е,4е както в България,така и тук ако си плашташ е друга работа.Има места където за около 3000·3500е можеш да направиш инвитро на 4астно.И доколкото аз знам най·доброто място в Европа е във Валенсия(ИБИ).Излиза около 6000·7000 е.Доста пари е но смятам 4е е най·доброто.Ако някой иска информация·аз съм насрешта :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #70 -: Февруари 24, 2008, 17:26:27 pm »
Здравейте моми4ета, на вси4ки ви пожелавам успех и късмет.
Наистина 4акането тук в Испания е доста(по здравната каса де), но пък аз съм много доволна от медицинското обслужване и от отноШението на лекарите :P

Вили7631 мила, как си?нЕ СЕ отказвай, бори се докрай, дано много скоро дългото ти 4акане се увен4ае с успех.
Ще ти стискам палци, пази се
прегръдки :P



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Испания
« Отговор #71 -: Март 11, 2008, 23:30:31 pm »
здр на вси4ки,искам да попитам да ли испаня се продава фолиева киселина.благодаря предварирелно :oops: :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #72 -: Март 12, 2008, 19:34:53 pm »
здр на вси4ки,искам да попитам да ли испаня се продава фолиева киселина.благодаря предварирелно :oops: :D

Разбира се,4е се продава :lol:
казва се FOLACID ILI FOLI DOCE :wink:

НО ли4ният ти лекар задължително Ще ти изпиШе, ако знае 4е правиШ опити за бебе.
Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #73 -: Март 30, 2008, 13:19:11 pm »
Елеонор, честита принцеса мила!Надявам се че всичkо при вас е наред!Радвам се че се появи. :D
Re: Испания
« Отговор #74 -: Юни 09, 2008, 19:29:44 pm »
Здравейъе,момичета,наскоро открих този форум.Ние се опитваме вече 3 години да си имаме бебе ,но все не се получава.Личната ни лекрка ни даде направление за клиника за стерилитет,но се оказа че попаднахме в една листа де еспера доста дулга,обясниха ни че ще чакаме около година и половина-две ,за да ни дойде реда за първата консултация.Вече мина половин година,но не знам дали си струва да 4акаме още една.Смятаме да се обърнем към частни клиники.Тук в Мадрид открихме клиниката IVI и моля,ако някой е чувал неяо за тази клиника ,да пише.Благодаря за прекрасния форум,защото всички знаете колко самотен се чувства човек в чужбина и понякога да споделиш прави живота ти тук по лесен и очакването на бебчо по леко.
Re: Испания
« Отговор #75 -: Юни 14, 2008, 02:25:12 am »
Привет и от мен.И ние със съпруга ми след ходене по мъките 2 години ре6ихме да отидем в 4астна клиника,след добри отзиви отидохме в IVI.Истината е 4е е скъпо,но пък е по бързо.Първото ни посе6тение бе6е на 07.05.2008,успяхме да си направим изследванията през здравната каса оказа се 4е вси4ко ни е наред и на двамата във вторник 6те ми правят цветна снимка и ако тръбите са проходими със следва6тия цикъл стимулиране и инсеминация.Зву4и лесно,но така съм притеснена дано вси4ко мине добре.Става въпрос за IVI Валенсия.Доволни сме от отно6ението им наистина изглеждат професионалисти и ти дават възможност да си направи6 изследванията за по евтино през seguridat social.bella1979,засега това мога да споделя,ако те интересуват цени или не6то друго питай.Надявам се и аз да съм ви полезна с не6то,наистина много ценни не6та се нау4ават в този форум.Късмет на вси4ки. :D
*
Re: Испания
« Отговор #76 -: Юни 14, 2008, 23:48:32 pm »
ЗДРАВЕИТЕ МОМИ4ЕТА,МНОГО ПЪТИ САМ ПИСАЛА 4Е НА6ЕТО ХОДЕНЕ ПО МАКИТЕ ОТНЕ 1Г., СЛЕД ТОВА НЕУСПЕ6НИ 4 ИНСЕТА И СЕГА ВЕ4Е 1Г. И 2 МЕСЕЦА 4АКАМЕ ЗА ИНВИТРО.СКОРО ПОСЕТИХМЕ НА6ИЯ ДОКТОР И ТОИ НИ УВЕРИ 4Е ДО СЕПТЕМВРИ 6ТЕ ПОЛУ4ИМ ПИСМОТО ЗА ИНВИТРО.ОТ НЕГО РАЗБРАХМЕ 4Е ЗА ВСЯКА ПРОВИНЦИЯ ИМА ОТДЕЛНИ СПИСАЦИ. НИКОГА НЕ СМЕ ПОСЕ6ТАВА ЛИ 4АСТНИ КЛИНИКИ.ОТНОСНО КЛИНИКИТЕ IVI СЪМ 4УВАЛА МНГО ХУБАВИ НЕ6ТА .УСПЕХ НА ВСИ4КИ. :bighug:
Re: Испания
« Отговор #77 -: Юни 18, 2008, 21:11:02 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ,МОМИ4ЕТА,В4ЕРА БЯХ НА ЦВЕТНА СНИМКА НЕ БЕШЕ БОЛКА ЗА УМИРАНЕ,НО Е ДОСТА НЕПРИЯТНО.ЗА НАША РАДОСТ ВСИ4КО Е НАРЕД И ДВЕТЕ ТРЪБИ СА ПРОХОДИМИ,ИЗПИСАХА МИ АНТИБИОТИК ЗА ВСЕКИ СЛУ4АИ  ДА МЕ ПРЕДПАЗИ ОТ ИНФЕКЦИИ.СЕГА 6ТЕ 4АКАМЕ СЛЕДЖА6ТИЯ ЦИКЪЛ И ЗАПО4ВАМЕ С ИНСЕТО.                                                                                      ires НА МЕН СЪ6ТО МИ СЕ СТРУВА 4Е СМЕ ОТ ДВОЙКИТЕ С НЕУСТАНОВЕН СТЕРИЛИТЕТ.ВЪПРЕКИ 4Е НЕЗНАМ ПРИ ТЕБ КАК Е Е НО МОЯ ЦИКЪЛ Е ДОСТА НЕРЕДОВЕН,САМО ПОСЛЕДНИТЕ ДВА МЕСЕЦА МИ Е НА 35 И 36ДЕН.ТЕЗИ ДВА МЕСЕЦА ПИХ НЕВЕН С РАКИЯ НО НЕЗНАМ ДАЛИ ТОВА МИ Е ПОМОГНАЛО,6ТЕ ВИДИМ СЛЕДВА6ТИЯ КАК Е. :crossfingers: :balk_64:
*
Re: Испания
« Отговор #78 -: Юни 18, 2008, 22:18:25 pm »
Скъпа Petyap,да ние сме от двоките с неустановен стерилитет,проблеми нямаме ,но и така желаната бременност не идва.Дано при вас се полу4и с инсето ,желаем ви го от сърце. :bighug:
Re: Испания
« Отговор #79 -: Юни 24, 2008, 14:25:38 pm »
аз вече 2г.водя изследвания в Испания,много бавно става тук сега чакам други изследвания за кръвта но се чака месец и половина,но зада се видя и гинеколога да поговорим трябва да чакам до септември,понякога ми писва,но пък искам да знам всичко за мен,та да си родя едно здраво бебче
Re: Испания
« Отговор #80 -: Юни 25, 2008, 19:20:43 pm »
Скъпа Petyap,да ние сме от двоките с неустановен стерилитет,проблеми нямаме ,но и така желаната бременност не идва.Дано при вас се полу4и с инсето ,желаем ви го от сърце. :bighug:
аз мисля да се присъедина към вашата група,защото и аз съм с неустановен срерилитет,още миналата година минах на цветна скимка тук в Испания и ми казаха че нямам проблеми за забременяване,след 6мес.забременях но пак направих аборт,сега ми иследват кръвта да не би да имам нещо та пречи да се храни плода
Re: Испания
« Отговор #81 -: Юни 28, 2008, 22:49:39 pm »
Скъпа Petyap,да ние сме от двоките с неустановен стерилитет,проблеми нямаме ,но и така желаната бременност не идва.Дано при вас се полу4и с инсето ,желаем ви го от сърце. :bighug:
аз мисля да се присъедина към вашата група,защото и аз съм с неустановен срерилитет,още миналата година минах на цветна скимка тук в Испания и ми казаха че нямам проблеми за забременяване,след 6мес.забременях но пак направих аборт,сега ми иследват кръвта да не би да имам нещо та пречи да се храни плода
За сажеление и ние сас сапруга ми сме от двоиките като вас. Вече 4 години сам по доктори тук в испания и по частни вклучително и единственото нещо което сам чула е че причина няма.
А аз вече сам сас 5 аборта и всички изследвания са ми направени(които саществуват)
и никаква причина няма. Имаше само минимална мутация в кравта, която ме убедиха че неможе сама по себеси да доведе до аборт.
Маи им е по лесно да поставят диагнозата здрав?
Re: Испания
« Отговор #82 -: Юни 30, 2008, 15:09:31 pm »
момичета незнам защо като ми няма нищо,защо не пробват инвитро а ми казват че щом излязат резултатите от теста за кръв и са добри ще пробваме забременяване с противозачатъчни,моля някои ако знае за инвитрото тук в Испания дали стува нещо да ме информира
*
Re: Испания
« Отговор #83 -: Юни 30, 2008, 23:12:23 pm »
Merche,има 2 на4ина за инвитро, единият е към SEGURIDAD SOCIAL ,4ака се в разли4ните провинции разли4но време но пове4е от 1 година,а другият е  в 4астна клиника и зависи от клиниката ,варира от 4000 до 7000 евро.Но за да си към SS трябва да го ре6и доктора ти и тои да ти пусне документите,но първо се минава през инсеминатции.
Re: Испания
« Отговор #84 -: Юли 09, 2008, 21:18:16 pm »
Здрвеите, аз бях в IVI Мадрид и сега сам бременна.Много съм доволна от отно6ението.Ина4е в SS 4аках 2 год,но писмото доиде на 3.В ИВИ бързо вървят не6тата,веднъж като ти дадат 4ас.Генети4ни изследвания ако ре6ите на 4астно проверете в БГ  са много по евтини.Има и вузможност за кредит.Късмет и успех желая на вси4ки. Може на ли4ни да ми пи6ете ,4е не влизам 4есто.
*
Re: Испания
« Отговор #85 -: Юли 19, 2008, 01:27:20 am »
Здравейте на вси4ки вав форума!
До сега не сам писала и сам нова тук, но имам какво да разкажа и споделя с вси4ки, които се борят за бебенце!
Аз са6то живея в Испания-Гуадалахара и преди 2год. и половина ме оперираха от изванмато4на бременност 4рез лапароскопия и ми махнаха едната траба. казаха ми 4е можем да опитаме отново за бебе  6 мес след операцията. И естествено ние из4акахме и запо4наха от4аените опити за бебе. Времето  минава6е, а не забременявах.Поисках сре6та от ли4ния лекар с гинеколог и ми дадоха сре6та след месец.Гинеколога ми написа направление за хормонални изследвания.Направих ги и след о6те месец пак имах сре6та с него за резултатите.Лекарят каза 4е изследванията са  добри и трябва да си напражя салпингография за да се види дали трабата ми е проходима и успоредно с това  спермограма на мажа ми.Понеже тая снимка на трабата се прави в определени дни на цикала трябва6е да взема сре6та с радиолог за конкретните дни.Да ама ми казаха 4е няма свободни 4асове за тогава и трябва да из4акам до др. месец. Така и стана, но като отидох другия месец ж определените дни пак ми казаха 4е няма свободни 4асоже.Ре6их да не оставям не6тата така и отидох ж болницата в отдел Atencion de  paciente и се оплаках.Оказа се една мн. отзив4ива служителка, която ми помогна да си осигуря сре6тата за след 2 дни.И така-направих снимката и взех сре6та за гинеколога за след 1 мес и половина за да ми каже резултатите от снимката и от спермограмата.След мес и половина отидох и се оказа 4е ми е запу6ена трабата, а на мажа ми спермата е нормална.По4уствах се ужасно, когато лекаря каза 4е единствения на4ин е ИнВитро.Каза да занеса някои документи като адресна регистрация и копие от здравната карта за да се придвижат документите за Ин Витро.
Това става на4алото на ноември 2007г. Занесох вси4ки необходими документи и ми казаха 4е 6те полу4а писмо с отговор дали сме одобрени за Ин Витро.Истината е 4е се бях настроила да 4акам много, но за моя изненада и касмет то4но след коледа полу4их писмо, с което ми саоб6тават 4е сме одобрени за 3 опита Ин Витро.По4уствах се мн 6тастлижа и надеждата блесна ж моите о4и.След 2 седм. ми се обадиха от клиниката за парва сре6та(за 6тастие в града в който живея има такава клиника- казва се РЕКОЛЕТОС) на 8-ми януари.Направиха ми преглед, изследвания на мен и мажа ми и се запо4на-парво противоза4ата4ни 15 дни, после ми доиде цикала и след 2 дни запо4наха стимулациите.Ходих през ден на ултразвук за да се види как узряват фоликулите и след 11 дни ми направиха пункцията и ми извадиха 12 фоликула, от които се оплодиха 8. След 3 дни ми направиха трансфера с 3 ембриона и запо4на далгото 4акане. След 2 седм. ми направиха кравен тест и ИЗНЕНАДА :o-поздравления каза лекаря-тестат е положителен!!!Не мога да опи6а как се по4уствах в тоя момент-хем супер 6тастлива, хем невярва6та на думите на тоя за мен ЗЛАТЕН 4овек!!!
Сега сам бременна с мом4енце в 22 седмица и сам мн доволна!
С една дума моето 4акане за ИН ВИТРО не бе6е мн далго, но сам 4увала 4е зависи от района в който живее6.Аз имах кьсмет и за това 4е стана от парвия пат!!Искам да вдьхна на вси4ки който 4акат за беб4е-КУРАЖ.Ако някоя от вас иска да ме пита не6то пове4е за процедурите за Ин Витро или друго 6те помогна с информация на вси4ки!!
Извинете ме за дьлгото изявление, но няма6е как да ви  разкажа с по-малко думи моята история.
поздрави на вси4ки вав форума!!!!!!
*
Re: Испания
« Отговор #86 -: Юли 21, 2008, 20:13:45 pm »
Lelia би ли споделила дали си осигурена или само съпругът ти или и двамата сте осигурени , за6тото доколкото разбрах инвитрото е от SS.Благодаря предварително.
*
Re: Испания
« Отговор #87 -: Юли 22, 2008, 12:14:19 pm »
Здр!!!
Да- осигурени сме и аз и сапруга ми!
Ти 6те прави6 ли Ин Витро?
*
Re: Испания
« Отговор #88 -: Юли 22, 2008, 16:28:43 pm »
Здр.,да 6те правим инвитро ,4акаме ве4е 1г.и 2мес.и скоро ни казаха ,4е до септември 6те полу4им писмото,но в момента е осигурен само моя съпруг и не занам дали това 6те е проблем.Преди това имам 4 инсета но ни6то.Колко време 4акахте вие?
*
Re: Испания
« Отговор #89 -: Юли 22, 2008, 16:43:37 pm »
Здр Кандела!!
Поздравления  за бременноста!Аз са6то сам от забременелите тук в Испания с Ин Витро и знам как се 4уства6!! :D
Желая ти лека и безпроблемна бременност!

 :bori_003:

А на вси4ки вав форума стискам палци скоро да се похвалят с двете 4ерти4ки :bfp:

Не се отказваите моми4ета- НАЙ - ХУБАВОТО ВИ ПРЕДСТОЙ!!!  :butterfly:
*
Re: Испания
« Отговор #90 -: Юли 22, 2008, 17:00:11 pm »
 Здр.Ires!!!
На вапроса дали 6те е проблем 4е дамо мажа ти е осигурен не мога да ти отговоря.
Като 4ета тук из форума разбирам 4е на пове4ето моми4ета им се налага да 4акат много прословутото писмо от SS.При мен оба4е не бе6е така, може би за6тото живеем в малко град4е и няма толкова мн 4ака6ти за ИН ВИТРО!Докато ми установят проблема, с вси4ки изследвания, снимки на трьби, спермограми и т.н минаха около 8 мес.
След подаването на документите за Ин Витро 4аках за писмото то4но 2мес.Аз сь6то бях настроена да 4акам мноооого, но уви-явно сам имала кьсмет.Писмото мии доиде 2 дни преди коледа(най-хубавия ми подарьк)След 10-тина дни ми званнаха от 4астната клиника за  primera cita и т.н!
Дано да ти се обадят скоро.
Само едно искам да кажа на вси4ки, който им предстой тая процедура- много е важно по време на целия цикал от стимулации, пункции и т.н да бадете положително настроени, а не да си мислите 4е няма да стане!!!!
Думата няма да не са6тествужа за вас!!
Успех мили моми4ета!!! :blowingdust:
Re: Испания
« Отговор #91 -: Август 02, 2008, 22:51:44 pm »
Здравейте,моми4ета.
Ето 4е най сетне ми дойде на 25 и в понеделник запо4нахме със стимулацията.Бия си инжекции Менопур ,днес ме гледаха и казаха 4е върви вси4ко добре и фоликулите нарастват.В десния яи4ник един 12мм. два 10мм. и други по малки и в левия един 10мм.и други по малки.Понеделник съм на преглед отново да видим как нарастват и към средата на седмицата о4акваме инсето.При всяко ходене ми вземат и кръв за да следят Естрадиола.
Не мога да ви опи6а какви надежди имаме :eggsperm:.Стискайте палци.
*
Re: Испания
« Отговор #92 -: Август 03, 2008, 13:58:19 pm »
Здр. Petyup!!!!
От сьрце ти желая вси4ко да завьр6и с успех и да види6 двете 4ерти4ки!! :bfp:
Много е важно да си оптимист, за6тото това влияе много на резултата- поне при мен бе6е така.
Ще 4акаме хубави новини от теб!!!! :grouphug2:

Поздрави!!!!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #93 -: Август 07, 2008, 23:05:48 pm »
Lelia4естито, успех до финала

Petyupстискаме палци, късмет

Iresкак са при теб неЩата, оЩе 4акате така ли?Дано скоро се обадят и успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Испания
« Отговор #94 -: Август 07, 2008, 23:59:05 pm »
Здравейте отново и ви благодаря за подкрепата.
Ето 4е мина инсеминациата,в4ера и днес.Сега май идва най те6ката 4аст 4акането.
Наистина се опитвам да мисля позитивно,но определено не ми е лесно.6те се опитаме да го направим поне по приятно с малко по4ивка на морето.
  Бог да бъде с нас и с вас моми4ета.
Успех и на вас :bighug:
*
Re: Испания
« Отговор #95 -: Август 13, 2008, 17:34:50 pm »
Petyap, много късмет :bighug:                                                                     Еleonor ,да ние все о6те 4акаме и това време е ужасно.Тежко е всеки ден да поглежда6 в кутията и да няма писмо, но всеки ден се надяваме.     
*
Re: Испания
« Отговор #96 -: Август 18, 2008, 13:17:32 pm »
Здр. Petyap!!
Какво става с теб??Кога 6те има6 резултат от процедурата!стискам палци и о4аквам хубави новини  :00001754: :bighug:
Re: Испания
« Отговор #97 -: Август 20, 2008, 13:54:39 pm »
Здравей,leliа!
В петък на 22-ри трябва да отида да ми вземат кръв и съ6тият ден 6те разберем резултата,ако съответно не ми дойде до тогава което се надявам да не се слу4и.
А днес не устоях и си направих тест които бе6е отрицателен,но не вярвам на този резултат за6тото първо бе6е с изтекъл срок на годност и второ е много рано о6те ,въпреки 4е пи6е6е 4е е за проба инвитро и показва резултат 10 дни преди да ти закъснее :ask:,което ме съмнява.Но не знам какво да мисля,за6тото пък контролната л
иния излезе.С две думи отка4ена работа.Ина4е ме наболяват гърдите???
А ти мила има6е ли някакви съмнения 4е си бремена? Как мина това 4акане при теб?
За6тото аз първата седмица бях на по4ивка и по4ти не съм мислила за това но ве4е съм си във къ6ти и колкото по малко време остава до изследването толкова ми е по трудно,полудявам...........
6те 4акам да ми пи6е6!!! :P
*
Re: Испания
« Отговор #98 -: Август 20, 2008, 17:25:49 pm »
здр.Petuap!!
Наистина ти остава много малко и 6те разбере6 резултата. А това 4е тестьт ти е отрицателен ваоб6те да не те притесняжа.Аз сь6то не издьржах и си направих тест преди определения ден за кравния и на мен ми излезе отрицателен. Даже отидох и купих друга марка тест и пак така-отрицателен.Оба4е след 2  дни на кравния ми даде положителен резултат. А относно гардите- да боляха ме и са6то 4уствах една тьпа болка ниско долу в корема, като преди цикьл- даже прокарвих леко. На крьвния тест отидох с кьрвене, затова 4е ако прокьрви6 да знае6 4е това не винаги зна4и 4е не си бременна.Другия ми признак бе6е 4е поддаржах постояна темпертура около 37 градуса. Премери си я и ти  .
Успех -стискам палци и 4акам новини!!!!!!!!!!!!!!!!
 :babyflips:  :goodluck:
 
Re: Испания
« Отговор #99 -: Август 23, 2008, 00:15:21 am »
Здравейте,моми4ета!!!
Кръвният излезе отрицателен,много съм разо4арована,изли6но е да навлизам в подробности знаете какви са 4увствата :balk_145:.
Между другото в4ера се усъмних,за6тото си мерих температурата и бе6е по ниска в сравнение с дните след инсето,което за съжаление се потвърди.Сега 6те 4акаме да ми дойде и 6те опитаме отново.Казаха ми да спра прогестерона.Явно не съм от късметлийките,за6тото ми обясниха 4е е рядкост от първия път да се полу4и,но не и невъзможно и нали се хва6таме и за най-малкото та си се надяваме,но увии.Но пък ми се струва 4е не6то ми закъснява,за6тото днес ми е 15 ден след 2рият ден на осеменяването.Искани се да има гре6ка,но едва ли.Не знам гадно е!!!!!! :balk_144:
*
Re: Испания
« Отговор #100 -: Август 23, 2008, 11:04:51 am »
Съжалявам за отрецателния резултат!
 
Цитат
Казаха ми да спра прогестерона
Цитат
Но пък ми се струва 4е не6то ми закъснява
След като го спреш до няколко дни ще ти дойде менструацията ако няма бременност
*
Re: Испания
« Отговор #101 -: Август 23, 2008, 11:26:43 am »
Здр. мила Petyup!
Наистина те разбирам как се 4уства6, но не губи надежда- бьди силна и приемай не6тата с високо вдигната глава и вяра, за6тото рано или кьсно това кьм което се стреми6 6те се слу4и.
Кога 6те можете да направите нов опит??
Пожелавам ти много кьсмет мили4ка и ти стискам палци!!! :goodluck:
 :bighug:
Re: Испания
« Отговор #102 -: Август 23, 2008, 12:54:03 pm »
След като ми дойде lelia,
трябва да отида на третия ден на преглед и ако вси4ко е наред 6те запо4нем със стимулацията.Дано да имаме пове4е късмет...
Добрата новина е поне 4е имам о6те две кутии с инжекции,за6тото и те са доста скъпи,а през здравната големи разправии за да ги отпуснат.Но пък никой не е казал 4е 6те е лесно ,така 4е 6те се борим и това е.Това поне което ме обнадеждава е 4е съм заобиколена от хора които са имали големи трудности,страдания и множество опити зад гърба си и са успели и ми вдъхват много кураж.
При теб как вървят не6тата,добре ли се 4увства6 в тези горе6тини???
*
Re: Испания
« Отговор #103 -: Август 24, 2008, 14:07:47 pm »
Здравей Petyup!
Надявам се да те заварвам в добро настроение и добро здраве!!!!
Ина4е при мен не6тата варвят добре-ве4е сам в 27-ма седмица и се радвам на закрагленото си корем4е :D.Наистина е много горе6то, ама през деня си стоя у нас на климатик и ве4ер като се разхлади излизам на разходка пе6а. Бебето ве4е много се движи и ме рита, но това ми доставя удоволствие :kickboy:

Пожелавам ти мнооого кьсмет и скоро да ни зарадва6 с хубави новини!!!

 :blowingdust: :bighug:
*
Re: Испания
« Отговор #104 -: Август 24, 2008, 17:18:26 pm »
Петя, не се отчайвай! Наистина става много рядко от първия път при инсето. Хубавото е, че можеш да опитваш всеки месец (или почти, зависи лекарят ти какво смята), а при ин витрото трябва да се даде почивка от 3 месеца поне, като повечето препоръчват по 6.
Горе главата и гледай напред! Няма място за отчаяние. :goodluck:

Re: Испания
« Отговор #105 -: Септември 01, 2008, 00:44:54 am »
Здравеите моми4ета,пожелавам ви късмет,не  се от4аиваите.Много е трудно  вси4ко.Ние пове4е от 10 години се борихме,отказвахме и примирявахме от толкова препиятствия.Съберете сили и продължете напред,няма на4ин.Дано вси4ко стане следва6тия път.
Лелиа, благодаря за милите думи. Успех до края.Аз съм добре да 4укам на дърво.

Много късмет на вси4ки вас.
Re: Испания
« Отговор #106 -: Октомври 29, 2008, 19:25:25 pm »
здравей те момичета,преди две седмици бях на гинеколог,установиха че имам отслабнала умунна система,та затова правя абортите,сега ми исписаха фолиева киселина и стимуланти за овулация та да мога да забременея.Дадоха ми срок от 4мес.ако през това време забременея обаждам се и ме приемат веднага в болницата,ако пък ли не ще започнем подготовка за ин витро,това малко ми е чуждо,ако може някои да ми обясни малко повече за него парво се започва с инсета-какво значат те?
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #107 -: Ноември 04, 2008, 08:04:31 am »
[/color]Здравейте на всички момичета от Испания аз съм на 36год.живея във България и от гонини се боря да имаме дете обиколила съм доста клиники и навсякаде мнението на лекарите е инвитро със донорска яйцеклетка но тук при нас няма ,много е трудно да се намери чакането може да продалжи със години . Най големи шансове ни дават от Испания клиника във Барселона има програми при които поцента на успех е доста голям а и корекноста на лекарите е безупречна но проблема е че нито аз нито съпруга ми незнаем английски и испански и неможем дори да дойдем във Испания да се оправим там . Затова се объщам към вас някой може ли да ни помгне със превод и ако има българско момиче което да поеме ангжимент да бъде до нас и да ни помага при пристоя във Барселона естествено срещу заплащане.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #108 -: Ноември 05, 2008, 20:26:36 pm »
[/color]Здравейте на всички момичета от Испания аз съм на 36год.живея във България и от гонини се боря да имаме дете обиколила съм доста клиники и навсякаде мнението на лекарите е инвитро със донорска яйцеклетка но тук при нас няма ,много е трудно да се намери чакането може да продалжи със години . Най големи шансове ни дават от Испания клиника във Барселона има програми при които поцента на успех е доста голям а и корекноста на лекарите е безупречна но проблема е че нито аз нито съпруга ми незнаем английски и испански и неможем дори да дойдем във Испания да се оправим там . Затова се объщам към вас някой може ли да ни помгне със превод и ако има българско момиче което да поеме ангжимент да бъде до нас и да ни помага при пристоя във Барселона естествено срещу заплащане.


ПИСАХ ТИ НА ЛИ4НИ
УСПЕХ



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #109 -: Ноември 11, 2008, 01:28:24 am »
Здравейте моми4ета от Испания.Тук сьм от година и 8 месеца.Веднага когато пристигнах си извадих здравната карта.Не искам да описвам процедурите в БГ.
и така_след като си записах 4ас за гинеколог 4аках 6 месеца за пьрвата консултация.
Иаминаха 6те месеца.Имах 4ас в,,Ramon y Cajal´.-Maдрид.Направиха ни вси4ки изследвания(искам да отбележа 4Е НАПЬЛНО БЕЗПЛАТНО_ХОРМОНИ,СПЕРМОГРАМА,КРЬВНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ.Според преведените епикризи от БГ,ДОКТОРА ме посьветва да направим Инсеминация.Но се оказа от крьвните изследвания ,4е мьжат ми е боледувал от Хепатит Б и докато аз не се ваксинирам сре6ту Хепатит Б,не може да се предприеме ни6то.Искам да кажа 4е в Бг ,правихме Инсе,без обработен материал.....А ТУК ТОВА Е Е ЗА СЬД.Дано това да се про4ете и в Бг...Изминаха о6те 7 месеца докато се ваксинирам....3 ваксини_по схема...и отново безплатно,,,,
Пак отидох на консултация и ми дадоха зелена рецепта,,за Puregon i Ovutrell.От болницата ми дадоха,,Puregon Pen´´ заедно с 1 CD как сама да се инжектирам.Ходих през 2 дена на ехограф,,,и на 27 октомври направихме ИНСЕ.И сега сме в о4акване... :?
Искам да кажа само,4е без зелена рецепта лекарствата за стимулация 6тяха да са около 300 еур а аз заплатих само 7.50 еур....
Ако ни6то не стане с Инсе_ТО,имаме о6те 2 опита,,,след това говорих с Доктора,дали е вьзможно,,,да ме подготвят за Инвитро при тях а самата процедура да се извьр6и в 4астна клиника,,,КАЗАХА МИ 4Е Е ВЬЗМОЖНО,,ина4е трябва да 4акаме,,,над 2 години.
Това е засега от мен,,,моми4ета,,,,Пожеклавам успех на вси4ки ви и вьв вси4ко...
BESOS...
*

    vansa

Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #110 -: Декември 10, 2008, 13:49:15 pm »
zdravei azaia,izvinqvam se 4e dosta vreme ne sam pisala,ti sigurno ve4e napravi invitroto a?az malko 4akah v interes na istinata-4 meseca,no na men mi bqha napravili ve4e inseminaciite.naskoro pravih invitro ili po to4no icsi v ivi no pak ni6to.pojelavam na vsi4ki uspeh,ne gubete bqra i nadjda!mnogo e trudno i samo nie si znaem kakvo prejivqvame.
Re: Испания
« Отговор #111 -: Декември 19, 2008, 17:58:18 pm »
здавейте и от мен :balk_64:
искам да ви попитам как се казва на испански тест за уволациа :oops:
предварително ви благодря :balk_602:
и някои знае ли ако имаш документи за пребиваване може ли да ми извадят здарвна карта
*
Re: Испания
« Отговор #112 -: Февруари 17, 2009, 11:18:31 am »
Здравейте моми4ета , най на края дойде и на6ия ред за ин витро, направихме вси4ки изследвания и в момента о4аквам Мц за да запо4на стимулацията.От кабинета ни дадоха формуляр да подпълним и да се подпи6ем за това колко ембриона искаме, като има ограни4ения 1,2 или 3.Много моля вси4ки, ако могат да ми дадат някакъв съвет относно това.Предварително благодаря. :)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Испания
« Отговор #113 -: Февруари 17, 2009, 20:45:28 pm »
здавейте и от мен :balk_64:
искам да ви попитам как се казва на испански тест за уволациа :oops:
предварително ви благодря :balk_602:
и някои знае ли ако имаш документи за пребиваване може ли да ми извадят здарвна карта

test de ovulacion :) разбира се че могат.трябва да отидеш в поликлиниката която е най-близо до вас и където си регистрирана от кметството..И след това там ти попълват документите и след около месец чакане получваш и здравната карта.Но има и ходене до осигурителното дружество...Но всичко става за 5 минути.все пак вече България е в европейския съюз :)
Re: Испания
« Отговор #114 -: Март 18, 2010, 16:05:53 pm »
здравеите момичета от испания
бихте ли ми дали информация за добра частна клиника в испания аз трябва да правя ин витро с донорски яицеклетки и искам да избегна голямото чакане в балгария
ако искате пишете ми на лични много благодаря
Re: Испания
« Отговор #115 -: Март 31, 2010, 19:24:36 pm »
здравеите момичета от испания
бихте ли ми дали информация за добра частна клиника в испания аз трябва да правя ин витро с донорски яицеклетки и искам да избегна голямото чакане в балгария
ако искате пишете ми на лични много благодаря
Мене ме съветваха да отида в Барселона. Там имало институт който се занимава само с репродуктивни проблеми. И е най добрия в Испания.(слава на бога не ми се наложи да ползвам услугите им) Ако не се лъжа е това http://www.dexeus.com/es_ES/default.aspx
Дано съм ти помогнала.
Re: Испания
« Отговор #116 -: Март 31, 2010, 22:12:09 pm »
благодаря ти за отговора аз поразпитах и разгледах саитовете и се ориентирах остава само да се свържа с някоя от клиниките
успех ти желая лека вечер