0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #200 -: Февруари 06, 2010, 18:45:35 pm »
Zlatulka,  и Дари ми е много злояда. Ние също бяхме на НАН2 и по едно време спря да го пие. Момичетата тук ми препоръчаха Хумана и Хип. Мисля, че Хип-а е ароматизиран, но незнам дали и 2-ката. Иначе на Хумана 3 със сигурност е с ароматизирано, дори има бананова каша. Но то е за деца над 8 месеца /а дори мисля, че д-р Бърди беше препоръчвал след 10/. Както и да е, след като около месец давах Хумана2, дари получи един обрив, който така и не можахме да установим от какво е. Оказа се от Хуманата. Та пак се върнахме на добрия стар НАН :( Сега започна да си пийва по 180 -200 мл., което пак е нещо. Пожелавам ти късмет, защото знам какво е да полагаш неимоверни усилия да им приготвиш нещо вкусно, а диването да стиска уста и да плюе :x
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #201 -: Февруари 08, 2010, 11:17:34 am »
Уж оризът не е алерген и се препоръчва като първа храна на бебето, а случайно попаднах не следните публикации и изтръпнах  8O

http://svejo.net/story/games/400089-Orizut-i-bebetata

http://www.dnes.bg/health/2008/11/03/orizyt-predizvikva-alergii-sred-bebetata.60069

Някоя мама имала ли е алергична реакция на бебето при въвеждането на ориза?
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #202 -: Февруари 08, 2010, 11:59:48 am »
Малко извън темата ще кажа, че в някой момент трябва май да спрем да четем иначе само до главоблъсканици ще стигнем  :wink:.
Не, не сме имали проблем при въвеждаенто на оризовата каша.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #203 -: Февруари 09, 2010, 12:57:19 pm »
Момичета, здравейте, не сме се "виждали" отдавна, но си знаете каква е 24 часова суматоха весела у дома:)
Имам един въпрос за яйцата. Когато ги сваря(13 минути кипене)и разрежа за да дам жълтъка почти всички ми миришат на амоняк (или хлор?) независимо от производителя или срока на черупката. Предполагам че ги обработват с някакви препарати за салмонела, дали е така, дали са безвредни за децата?
Втори въпрос - В детската кухня казаха че готвят само с яйчен прах.почти всеки ден супата е със застройка от яйце, дали е необходимо да давам и аз допълнително жълтък? 

Косето е на небето.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #204 -: Февруари 16, 2010, 11:42:21 am »
Момичета, здравейте, не сме се "виждали" отдавна, но си знаете каква е 24 часова суматоха весела у дома:)
Имам един въпрос за яйцата. Когато ги сваря(13 минути кипене)и разрежа за да дам жълтъка почти всички ми миришат на амоняк (или хлор?) независимо от производителя или срока на черупката. Предполагам че ги обработват с някакви препарати за салмонела, дали е така, дали са безвредни за децата?
Втори въпрос - В детската кухня казаха че готвят само с яйчен прах.почти всеки ден супата е със застройка от яйце, дали е необходимо да давам и аз допълнително жълтък? 

Миризмата е по-скоро на сяра. След като ги свариш ги остави в студена вода, както са с черупките, за по-дълго време.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #205 -: Февруари 16, 2010, 15:42:11 pm »
Имам един въпрос за яйцата. Когато ги сваря(13 минути кипене)и разрежа за да дам жълтъка почти всички ми миришат на амоняк (или хлор?) независимо от производителя или срока на черупката. Предполагам че ги обработват с някакви препарати за салмонела, дали е така, дали са безвредни за децата?


Да, и аз като Импреза, ще кажа, че това е по-скоро миризма на сяра, което не е притеснително. Няма от къде да миришат на хлор, нито пък на амоняк. Аз съм от Русе и много добре си спомням как миришеше хлора. :wink: А за амоняка - ами в боите за коса има амоняк. Така че, ако ти миришат яйцата на боя за коса, значи това е миризма на амоняк, но това едва ли е възможно.

А за кухнята не знам. Аз от около седмица започнах да вземам кухненска храна. До сега готвех. В събота или в неделя, когато кухнята не работи, ще давам яйце. А на другия ден - риба.

А за ориза ще кажа, че аз захраних детето си с оризова каша на Милупа. Не е имало проблеми. Може би в материала имат предвид домашно приготвен ориз, а не този от разтворимите каши. :?
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 15:51:05 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #206 -: Февруари 17, 2010, 09:41:01 am »
Момичета как се почваше захранването с жълтък?Помня че беше по 1/4,ама през ден ли се даваше и колко време докато въведа половинка?

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #207 -: Февруари 17, 2010, 18:59:01 pm »
Парси, аз започнах с по 1/4 през ден. Някои започват с трохи. Но пък моето дете беше на 10мес. и 22 дни, когато и дадох за пръв път жълтък. Един месец по-късно и удвоих дозата на 1/2. Продължавах да редувам месно хранене с жълтък през ден.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #208 -: Февруари 17, 2010, 19:24:49 pm »
Ударих на камък с АМ, не се приема въобще :-(
Есента пробвах НАН2 в момента Хип3-розова опаковка.Снощи я накърмих и дадох  шишето само като го надуши и рев. Незнам вече какво да я правя, кърмата ми намаля и определено вечер не и стига млякото. Приятелка ме посъветва да сложа плодово пюре пак неще. Убедена съм че и някаква друга марка да взема няма да и хареса. В момента се чудя дали да дам прясно или кисело мляко. Какво ще ме посъветвате?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #209 -: Февруари 17, 2010, 22:10:54 pm »
Детето не е толкова малко, спокойно можеш да предложиш прясно или кисело мляко.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #210 -: Февруари 17, 2010, 22:38:31 pm »
Стефи, тя яде кисело мляко, малко от преди да стане на годинка. Давам и го сутрин с бисквити за закуска. Но някъде прочетох, че не е пълноценно. И се чудех дали е правилно и вечер да и давам айрян, естествено след като я накърмя. Иначе много и харесва кисело мляко.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #211 -: Февруари 17, 2010, 22:48:10 pm »
Ми не айрян, даваш мляко без да му слагаш вода, но пробвай и прясно. :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #212 -: Февруари 17, 2010, 22:57:50 pm »
Ще пробвам, благодаря :-)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #213 -: Февруари 21, 2010, 18:00:56 pm »
Рано ни е за киви, нали? Имам домашно и се чудя дали да предложа, но нищо не намирам из темите за кивито конкретно. Какви сурови плодве давате в момента? Аз освен круша, ябълка и банан друго не мога да измисля за сезона, а стерилизирани не давам. Да въвеждам стерилизирани ли или да им чакам сезона?

parsi, аз точно като кокичето го давах жълтъка. Напоследък го давам не през ден, а през два (месо, зеленчуци, зеленчуци + жълтък), но незнам редно ли е. Не съм обсъждала с педиатърката, само из нета четох.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 18:20:18 pm от midge »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #214 -: Февруари 21, 2010, 20:34:57 pm »
Ами,аз давам и плодови пюрета именно защото избора на пресни е малко ограничен.
Иначе въведох жълтъка както ме посъветвахте-1/4 през ден със зеленчуковото пюре.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #215 -: Февруари 21, 2010, 20:45:21 pm »
мидж, аз давам и плодови пюрета, не само пресни плодове. До този момент от плодовете съм въвела круша, ябълка и праскова. Следващото ще е кайсия. Аз лично толкова не се плаша от пюретата - все пак се контролират строго. Друг е въпросът, че много бързо огладнява след пюрето и затова му давам и каша към него.

Какво ще кажете за месото? Кога да го започвам?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #216 -: Февруари 21, 2010, 21:22:57 pm »
мидж, мноооого ви е рано за киви, след 1г. го дай :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #217 -: Февруари 21, 2010, 21:52:41 pm »
blue_sky,аз месото го въведох 1 месец след зеленчука.То и почти всяка нова храна така де-минимум с месец между въвежданията.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #218 -: Февруари 21, 2010, 21:54:29 pm »
Какво ще кажете за месото? Кога да го започвам?

Деси, аз въведох пуешко на 7м и 5 дни. Не сме имали проблеми.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #219 -: Февруари 21, 2010, 23:55:40 pm »
мидж, аз давам и плодови пюрета, не само пресни плодове. До този момент от плодовете съм въвела круша, ябълка и праскова. Следващото ще е кайсия. Аз лично толкова не се плаша от пюретата - все пак се контролират строго. Друг е въпросът, че много бързо огладнява след пюрето и затова му давам и каша към него.

Какво ще кажете за месото? Кога да го започвам?

в общия случай повечето въвеждат месо два месеца след началото на захранването
хубаво е да има поне 5-6 въведени зеленчука, за да въведеш месо и да комбинираш
моите и двете са захранени с пуешко два месеца след захранването им с немлечни продукти
между всяко ново месо обаче минимум 20 дена е въвеждането
мидж, ако имаш дюля може да предложиш, обелена и запечена във фурната във фолио, много е вкусна така
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит