0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Серклаж?????
« -: Септември 10, 2009, 14:15:49 pm »
Моля, ако има тук във форума жена, която е успяла да износи проблемна бременност с помощта на серклаж да разкаже кога и как се прибягва до него. Само съм чувала, че серклажът е крайна мярка при задържане на проблемна бременност, но наскоро научих, че има и жени, които със серклаж пак са загубвали бебетата си. Кой взема решение да се постави серклаж и задължително ли е жената да лежи през цялото време?
*
Re: Серклаж?????
« Отговор #1 -: Септември 10, 2009, 16:50:37 pm »
Здравей!

На мен ми предстои серклаж в петък. Нямам личен опит, но ето какво прочетох:
Серклажът се налага при скъсяване на маточната шийка в следствие на цервикална недостатъчност или предишни травми по нея.
Цервикалната недостатъчност е невъзможност на шийката да издържи тежестта на нарастващия плод и почва да се проявява през 14-15 седмица.
Най-честата причина за абортите в 16-18 седмица е именно цервикална недостатъчност.
Понякога серклажът се прави и профилактично при многоплодни бременности.
По отношение на статистиката - при планиран серклаж, когато скъсяването не е твърде голямо, успеваемостта (т.е. раждане в 37 седмица) е 80-90%.
При серклаж по спешност е около 40-60%.
Най-големият риск при серклажа е свързан с инфекции - тъй като конецът е чужда материя и по него се събират всякакви бактерии.

Пожелавам ти успех!
*

    benito_79

  • *
  • 31
  • Чакам чудото да се случи
Re: Серклаж?????
« Отговор #2 -: Септември 13, 2009, 17:45:09 pm »
Здравейте,не искам да ви стряскам но аз съм с 4 неуспешни бременности 2 от които съм била със серклаж.Единия път започна кървене в 25 г.с. и загубихме бебето в 27 г.с.роди се живо живя 2 дена и на 3 почина.С последната бременност имах пак серклаж но плодо беше мъртъв в 18 г.с. и така не ми казаха какво точно стана но аз за пореден път се разочаровах.Вдигнах температура близо 40 градуса и на сутринта ме кюретираха .Направих си всякакви изследвания почти нищо не се доказа освен леко увеличени НК клетки,спрях се на клиниката на доц.Конова имам изписана терапия от нея и при евентуална бременност мисля да се доверя на доктор Емин.И въпреки всичко пак ще има серклаж дано следващия път успеем всички да си имаме по едно ylinfant.УСПЕХ
ЧАКАМ ТЕ БЕБОНЧЕ
Re: Серклаж?????
« Отговор #3 -: Септември 14, 2009, 14:45:31 pm »
Здравей dantealigeri.1. Аз съм със серклаж, направен в 17г.с., поради пролабирал мехур и бързо скъсена шийка. Лежа от момента на серклажа, до ден днешен, седмица в болница, понеже решиха, че имам родилна дейност.... В момента съм на 30г.с. и честно казано вече очакваме да настъпи раждане, въпреки че все пак никой - дори и доктор не може да каже кога може да се случи. Серклажйт наистина е крайна мярка за задържане на бременност и трябва да се прави единствено при решението - кое е по-малкото зло. Мога да ти кажа, че момиче, което прави серклаж със мен, превантивен, /понеже беше с близнаци/ е родила в 26 г.с. Дано господ направи чудо и помогне бебетата да оживеят и да са най вече добре!!!! Те все още се борят за живота си в неонатологията в АГто. Смятат, че причина за настъпилата инфекция е най-вероятно серклажът/конецът/
Мнението на моят лекар е, че серклажът е развъдник на инфикции и е остарял метод. Въпреки, че го прилагат и въпреки, че благодарение на него много жени са си износили и родили рожбичките. И въпреки всичко, явно трябва да се прави единствено при прогресивно скъсяваща се шийка на матката и видимо отваряне/разкритие/. То започва от вътрешната страна на шийката и се вижда с вагинален видеозон.
Просто трябва следене!!!!!!!
Re: Серклаж?????
« Отговор #4 -: Септември 14, 2009, 15:20:06 pm »
Здравейте, и аз бих искала да попитам относно серклажа.  В момента съм в края на 14 г.с.,в 11 г.с. направих силно кръвотечение и оттогава досега съм със зацапване,което не е спирало напълно и за ден. Бях на преглед на 10.09. и за съжаление все още имам хематом. На утрогестан вагинално и на но-шпа съм.  В същото време съм с конизацио и шийката ми е 3 см. в момента. Според док ще е добре да се направи серклаж, но задължително първо трябва да спре кървенето и след това да направим изследвания за вагинални инфекции (в девета г.с. всичко беше ОК). На преглед съм чак след 2 седмици - в 16 г.с. Притеснявам се дали тогава няма да е вече късно :(с чувствителна матка съм, дори по време на прегледа имах контракции, независимо, че постоянно пия но-шпа).
Имал ли някой, който да е преминал през подобен проблем?

Re: Серклаж?????
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2009, 22:19:27 pm »
Annie, аз имах кървене и болки и нищо добро не излезе от цялата работа. Как така ще си с болки и ще те оставят да чакаш преглед, който е насрочен чак след две седмици. Според мен изобщо не е трябвало да те пускат да си ходиш вкъщи след кръвотечението, а да лежиш в болница докато се овладее. За съжаление, виждам чак днес твоето съобщение, а вече са минали въпросните две седмици до прегледа ти. Дано всичко да е наред, моля се за това! Пиши какво е станало...
Re: Серклаж?????
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2009, 12:33:07 pm »
Здравей dantealigeri.1! И аз чак сега видях отговора ти. В момента съм в края на 17 г.с. и серклажът ми е насрочен за сряда. Само се моля да не е късно тогава, защото в петък шийката ми беше вече под 2 см. Дългото кървене беше до края на 15 г.с. и е създало условия за развитие на инфекция. Заради това после пих антибиотик цяла седмица, от който пък като страничен ефект развих гъбички.Лекарят ми беше категоричен,че преди серклажа всички тези проблеми трябва да се овладеят, иначе няма никакъв смисъл от него.
Много съжалявам за това, което се е случило с теб. По принцип, независимо от риска за инфекция, серклажът помага в много голям процент от случаите, когато има показания, стига да е направен навреме, а не "на горещо". Стискам ти палци за следващия път.

Re: Серклаж?????
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2009, 10:26:48 am »
Здравейте момичета!Аз износих детенцето си със серклаж.Преди това имам две неуспешни бремонности до 18 и 25 седмица(втората лежах непрекъснато).Серклажа през третата ми бременност го направихме в 14 седмица ,шийката ми беше вече 2 см. През цялата бременност основно лежах у дома.До 20 седмица бях на дуфастон,а почти до края на :3-пъти по 2 табл.магнерот.Но -шпа до 20 седмица и по нататък при нужда.Родих 38 седмица с планирано секцио.Беба беше седалищно и вече имах разкритие, по думите на лекарката 2 см.През цялата бременност си имах контракции и чувството че конеца ми опъва.Инфекции съм нямала ,дори и гъбички!Много важна е хигиената и средата в болницата където ви правят серклажа.Ако са мърлячи ....Аз съм от Бургас и тук нещата с хигиената и професионализма са плачевни-яла съм им попарата.Затова избрах Майчин дом -Варна.
Серклажа се прави с обща упойка.Казаха ми че обикновено изписват същия ден.Аз обаче бях в болницата 3 дни,защото имах контракции веднага след операцията.Бях на системи магнезий .След това НЕ МИ СЕ НАЛОЖИ престой в болница чак до раждането!Износих си детенцето в приятна домашна обстановка до таткото!
Кураж момичета!Ани стискам палци за теб в сряда!Долу горе по същото време преди 3 години и аз имах същите притеснения!А сега Бубата подскача край мен!!!Роди се със завидни размери :3.800!А да и секса е абсолютно забранен със серклаж.По малко транспорт и повече спокойствие!
Успех мила!Серклажа дава по голям шанс.Обади се след това.И ако имаш въпроси питай!Ако искаш с някой да поговориш също съм на линия!
 
*
Re: Серклаж?????
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2009, 11:38:08 am »
bubuna, да те попитам - ти след серклажа на колко време си правеше микробиологични изследвания?
На мен ми казват, че веднъж месечно стигало, но аз нещо не вярвам.
Последното ми изследване (1-2 дни след спиране на антибиотиците) беше чисто, но лекарят, който ми прави серклажа, каза да си слагам Полижинакс - защото според него след 17 дни АБ нямало начин да не пипна гъбички.
Доста ме е страх с поставянето на тези глобули - да не внеса пък бактерии - макар че разбира се се измивам много добре преди това...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Серклаж?????
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2009, 11:10:16 am »
Здравейте момичета!Аз износих детенцето си със серклаж.
 

А ти правила ли си редукция, каква беше всъщност причината при теб.

При мен шийката си беше добре, нямах и разкритие.До спукването на мехура в 21 г.с. само CRP ми беше високо, и после 17 дни нямах разкритие, доктора ми спомена за серклаж следващия път.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Серклаж?????
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2009, 20:29:55 pm »
annie13, как мина серклажът? Пиши ни как си...
Re: Серклаж?????
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2009, 09:16:52 am »
Моля, ако има тук във форума жена, която е успяла да износи проблемна бременност с помощта на серклаж да разкаже кога и как се прибягва до него. Само съм чувала, че серклажът е крайна мярка при задържане на проблемна бременност, но наскоро научих, че има и жени, които със серклаж пак са загубвали бебетата си. Кой взема решение да се постави серклаж и задължително ли е жената да лежи през цялото време?
Здравей dantealigeri.1! И аз чак сега видях отговора ти. В момента съм в края на 17 г.с. и серклажът ми е насрочен за сряда. Само се моля да не е късно тогава, защото в петък шийката ми беше вече под 2 см. Дългото кървене беше до края на 15 г.с. и е създало условия за развитие на инфекция. Заради това после пих антибиотик цяла седмица, от който пък като страничен ефект развих гъбички.Лекарят ми беше категоричен,че преди серклажа всички тези проблеми трябва да се овладеят, иначе няма никакъв смисъл от него.
Много съжалявам за това, което се е случило с теб. По принцип, независимо от риска за инфекция, серклажът помага в много голям процент от случаите, когато има показания, стига да е направен навреме, а не "на горещо". Стискам ти палци за следващия път.
Re: Серклаж?????
« Отговор #12 -: Октомври 15, 2009, 13:03:09 pm »
Момичета, благодаря за подкрепата! Чак сега се престрашавам да седна пред компютъра. Направиха ми серклажа преди седмица, но положението никак не е розово. Конизацията ми е много дълбока и Сигридов каза,че на практика от едната страна съм нямала шийка,когато ме е шил. Сега трябва да лежа да края на бременността и да се надявам да износя бебето  :(. Все си мисля,че ако беше направено по-рано рискът щеше да е по-малък.
Bubuna,ти и при двете предишни бременности ли си била без серклаж?

*
Re: Серклаж?????
« Отговор #13 -: Октомври 15, 2009, 16:22:10 pm »
Здравей отново, annie13! Радвам се, че поне серклажът е минал - бях се уплашила като не писа.
Много лошо наистина се получило с това кървене - че сте закъснели толкова и шийката съвсем се е скъсила.
А и с тази "колония бактерии", за която си говорихме - ще разбера, ако те е яд за тази седмица, в коята си пила антибиотиците. Макар че нямаме друг избор, освен да се доверяваме на лекарите.
Стискам ти палци да издържиш психически на цялото напрежение и страха.
Нагласи си около теб да ти е удобно, докато лежиш - книжки, компютър...
И дай боже ние и бебетата да имаме късмет!
*

    Aubergine

Re: Серклаж?????
« Отговор #14 -: Октомври 17, 2009, 11:40:52 am »
Аз бях със серклаж, сложен в 15 г.с., заради много  динамично скъсяване на шийката.
Мехурът ми се спука в 32 г.с. поради инфекция, но не причинена от серклажа.
Правех контроли на вагинален секрет на 2 седмици и  до последно всичко беше наред.
В деня на секциото, когато трябваше да ми го махнат ми казаха, че е щял да издържи докрая.
Сигридов е страхотен и съм сигурна, че си е свършил добре работата.
Лежи и си почивай, не се изкушавай да щъкаш, пожелавам ти да износиш детето си!
*
Re: Серклаж?????
« Отговор #15 -: Октомври 17, 2009, 11:51:43 am »

Мехурът ми се спука в 32 г.с. поради инфекция, но не причинена от серклажа.

Aubergine, би ли споделила каква беше инфекцията предизвикала спукването на мехура?
*

    Aubergine

Re: Серклаж?????
« Отговор #16 -: Октомври 17, 2009, 12:23:21 pm »
Не знам, МФИ и толкова.
Доста се постарах да разбера какъв е резултатът от микробиологията на конеца, беше чист - затова твърдя, че не е от серклажа.
*
Re: Серклаж?????
« Отговор #17 -: Октомври 17, 2009, 14:25:01 pm »
Aubergine, благодаря за включването!
Имам един последен въпрос. Установи ли се някаква дилатация, поне и малка на вътрешната ос на канала? Защото дори и конеца да е бил там, ако има такава, вече мукуса не може да предпазва от навлизането на микроорганизми от влагалището и това да е причината.
*

    Aubergine

Re: Серклаж?????
« Отговор #18 -: Октомври 17, 2009, 14:43:25 pm »
Не бих могла да знам това и при най-добро желание.
Възможно е, логично е.
До всякаква информация се добирах с хитрост, а това дори не съм се и сетила да попитам.
Та те отказваха да ми кажат резултата от ПКК, за бога!
Факт е, че благодарение на серклажа докарах изобщо до седмица, в която плода може да има преживяемост.
И изобщо не ме интересува дали е остарял метод - планирам втора бременност и още в 10 г.с. ще се зашия :)
Но ще направя и всички възможни изследвания, които не съм - не са чак толкова много.
*
Re: Серклаж?????
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2009, 17:40:09 pm »
Според мен това е най-вероятната причина.
Аз също съм за серклажа, колкото и да го отричат в днешно време. Благодарение на него много бременности са преминали критичните седмици. Просто трябва много следене и пазене. Иначе шиенето става най-добре 13-14 г.с.-ранен превантивен серклаж.