0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Серклаж?????
« Отговор #80 -: Юни 01, 2017, 20:00:48 pm »
Здравейте!

Бях при д-р Сигридов днес. Прегледа ме супер обстойно (вагинално + фетална).
Страхотен лекар е. Нямам думи просто, от 4г. съм по лекари и съм минавала през много клиники, но такова впечатление не ми е правил никой друг, освен може би д-р Даскалов.
Обясни ми всичко подробно, даже ми показваше кое е притеснителното и защо.
Предложи и лечение, което смятам да последвам.
Препоръчвам лекаря с две ръце и с два крака.
Вече вярвам, че ще "избутам" до 9ти месец! :)
*
Re: Серклаж?????
« Отговор #81 -: Юни 01, 2017, 23:15:08 pm »
Стискам ти палци, анита.  :)

Re: Серклаж?????
« Отговор #82 -: Юни 03, 2017, 13:15:01 pm »
Ще споделя нещо по темата - надявам се да не е против правилата на форума.
За всички, които в бъдеще ще се сблъскват с този проблем може да им бъде от полза да се информират за едно просто, но много важно изследване, което е много пренебрегвано от доста лекари - а именно кръвно изследване за стойности на Витамин Б 12.
Звучи просто, но в момента се сблъсквам с това. Направих това изследване и се оказа, че стойностите на моя Витамин Б12 е 63.61 pmol/l при референтна стойност минимум 145 - до  569 pmol/l.
Прочетох и много хубава статия по въпроса за дефицита на Витамин Б 12 и какви поразии може да доведе един дефицит на Б12- от стерилитет до спонтанен аборт. Статията се казва " Как дефицитът на витамин B12 допринася за стерилитета при мъжете и жените?"
Сега заради серклажа ми назначиха и това изследване и се оказа, че има дефицит при мен и това е още една причина да не износя бебчетата до термин.
 В понеделник ще коментираме резултатите с лекарката, но по тел. ми каза, че ще ми назначи инжекции за витамина до края на бременността. 

Ето и линк. (надявам се да не е против правилата, ако е ще го премахна). Статията е писана от лекари, като под нея е дадена и информация с използвани медицински трудове(така да го наречем) на други лекари.
http://vitaminb-12.com/b12-%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B5.html
« Последна редакция: Юни 03, 2017, 13:28:46 pm от anita_ »
Re: Серклаж?????
« Отговор #83 -: Юни 03, 2017, 13:24:23 pm »
Блу Скай, благодаря!
Re: Серклаж?????
« Отговор #84 -: Август 22, 2018, 13:37:47 pm »
Здравейте, момичета!
Не знам дали пиша на точното място, но имам нужда от подкрепа и съвети. Сега накратко ще разкажа моята история...
Бременна съм в 21г.с. Вчера на Феталната морфология ми измериха дължината на шийката. Оказа се, че е 18мм. Доктора ми обясни, че съм с висок риск за преждевременно раждане. Поговорихме за серклаж и каза, че може да се направи и по-късно. Засега вечер приемам Утрофестан × 2 таблетки и 3×2 Магнерот заради контракциите.
Чудя се дали мога да направя серклаж по желание за всеки случай и колко са големи рисковете за загуба на плода по време на операцията?
Това ми е първа бременност. В началото имах леко кървене (без установена причина) и общо взето не съм спирала приема на Утрогестан. Бях започнала да го намалям и спирам, но след вчерашния преглед продължавам само вечер.
Re: Серклаж?????
« Отговор #85 -: Август 23, 2018, 08:18:18 am »
Обикновеният серклаж се прави до 25г.с,така нареченото серклаж на горещо.Има още 2 вида серклаж,който се прилагат обаче в много ранни седмици.
Не мисля че е коректно да говорим за риск от загуба на бебче-всяка операция сама по себе си е рискована.Тази цели да запази бременноста възможно най-дълго.Има много успешни случаи,има и такива в който серклажа не издържа.Но първите мисля,че са повече.
Едно от важните неща за успешните серклажи е чистата микробиология след това.Добее е да я правиш поне веднъж медечно.
Аз лично съм била с ТАС серклаж(абдоминален,лапароскопски).Родих в 39г.с с планирано секцио,през цялото време бях на крака,макар и прогнозите да бяха други.
Re: Серклаж?????
« Отговор #86 -: Август 23, 2018, 12:20:56 pm »
Докторката ми каза, че вече е малко късно за серклаж. Затова каза да лежа вкъщи, вечер Утрогестан и през 8часа Магнерот.
В същото време, когато се установи, че имам скъсяване на шийката, доктора каза, че шанса е висок за преждевременно раждане, но едното хубаво нещо е, че плацентата ми е задна и висока. Това до някъде ме успокоява.
Примирявам се с мисълта, че близките два - три месеца ще ги прекарам в лежане, ако това е цената. И на две седмици преглед за динамика в дължината на шийката.
Re: Серклаж?????
« Отговор #87 -: Август 23, 2018, 20:07:58 pm »
Потърси и друго мнение.Аз се следях при д-р Любомир Христов в клиника Надежда,той е един от най-добрите в серклажи,да не кажа че е най-добрия.В Токуда чувам,че има добри.В Пловдив също.Аз не бих разчитала на едно мнение и на случайността.Това което ти писах ,че се прави до 25г.с съм сигурна.Когато аз правех моя след мен влизаше момиче точно в 25г.с
Re: Серклаж?????
« Отговор #88 -: Август 24, 2018, 07:19:31 am »
Благодаря ти за подкрепата и съветите!
А дали можеш да ми кажеш кои доктори в Пловдив са добри в серклажа и биха се съгласили на серклаж на горещо?
Re: Серклаж?????
« Отговор #89 -: Август 24, 2018, 12:28:52 pm »
Д-р Матев в Селена до колкото знам прави и ТАС серклаж,който е по-сложно.Аз лично не съм ходила при него,но има девойки с успешна бременност и раждане след такъв негов серклаж.Може да се консултираш