0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #102 -: Септември 11, 2009, 18:56:35 pm »
За съжаление в едната статия има много грозни коментари  :(. Не знам защо така реагират тези хора. Ако не си съпричастен към даден проблем, то поне не нападай по този ужасен начин.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #103 -: Септември 11, 2009, 19:15:07 pm »
Репортажа по БТВ току що беше страхотен.
Ани, както винаги досега давате много надежди и сили на хиляди семейства:)

Аз съм горда да съм част от вас:)
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #104 -: Септември 11, 2009, 19:39:59 pm »
Репортажът по БТВ беше страхотен! Имаше същия и по НОВА.
Поздравления и благодарности за всички участници в кръглата маса - нашите момичета, лекарите и обществениците, които ни подкрепят!

Момичета, не обръщайте внимание на коментарите на профаните в дир-а. За съжаление проблемите в образованието последните десетилетия вече са и в интернет.
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 19:45:04 pm от cygnus »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #105 -: Септември 11, 2009, 21:17:01 pm »
Благодаря на всики участници /преки и косвени :D/ в кръглата маса, затова че дадоха гласност на още един от многобройните проблеми, с които се сблъскваме по трудния път на стерилитета!!! Вярвам, че ще успеем да постигнем много в тази посока!
Благодаря отново на Зачатие и на хората, стоящи зад сдружението, за неуморния труд и стремежа да помогнат с всичко, което е по силите им!

Репортажите бяха страхотни!

П.С. Искам само да кажа нещо на момичето, което скри лицето си, заради ужасните работодатели: Миличка, никога и по никакъв повод не се смятай за второ качество човек! Не позволявай другите да ти вменяват подобни чувства! Знам че е трудно, но опитай! Ние НЕ сме второ качество - напротив - в много отношения смея да твърдя, че сме много по-достойни и стойностни хора от много самозвани интелигенти и парвенюта, смятащи се за голяма работа!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #106 -: Септември 11, 2009, 22:20:53 pm »
Момичета, понеже съм единствената дала работодателя си на "Комисията по дискриминация" по този повод ми е малко странно и обидно, че не взехте отношение. Ще ви кажа само, че той на първото от заседанията каза, че трябва да се видят допълнително с хората от комисията. Загубих делото и всъщност се оказва, че въпреки тормоза упражнен върху мен аз нямам права. Нямаме права! Това е истината! Очевадни неща се отрекоха и пред 5 членния състав накрая представителя от "Комисията по дискриминация" си призна, че не ми били видяли доказателствените материали прикрепени към жалбата. Това е положението! Когато работодателят реши, да ви изгони винаги ще намери начин и повод.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #107 -: Септември 11, 2009, 22:25:17 pm »
Божеее,направо онемях на коментарите в дир-а.Немога да повярвам на простотията която е плъзнала навсякъде.Тъжно,тъжно...

Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #108 -: Септември 11, 2009, 22:31:22 pm »
Наистина е страшно да разбереш отношението на околните за теб!
Аз също пуснах коментар под името "жена", казвам го за да не си помислите, че има много благонастроени хора, които разбират в какъв "водовъртеж" се намираме. Има и други коментари от хора, които ни разбират, но според изказванията, мисля, че са на някой от нас.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #109 -: Септември 11, 2009, 23:00:02 pm »
Момичета, понеже съм единствената дала работодателя си на "Комисията по дискриминация" по този повод ми е малко странно и обидно, че не взехте отношение. Ще ви кажа само, че той на първото от заседанията каза, че трябва да се видят допълнително с хората от комисията. Загубих делото и всъщност се оказва, че въпреки тормоза упражнен върху мен аз нямам права. Нямаме права! Това е истината! Очевадни неща се отрекоха и пред 5 членния състав накрая представителя от "Комисията по дискриминация" си призна, че не ми били видяли доказателствените материали прикрепени към жалбата. Това е положението! Когато работодателят реши, да ви изгони винаги ще намери начин и повод.
Знаеш ли, след като прочетох за твоят провал с комисията, се отказах от тази стъпка. Предполагам, че е било адски унизително това което си изтърпяла. Поздравявам те за смелостта и силата ти, да пуснеш жалба!
Момичета, действително коментарите в dir са ужасни.... Нямам думи за реакциите 8O 8O 8O
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #110 -: Септември 11, 2009, 23:27:08 pm »
Искам да кажа само, че и аз си мислех, че съм попаднала на страхотни хора, защото още като постъпих на работа знаеха за проблема и, че ще ми се налага да отстъствам. В крайна сметка нещата не стоят точно така. Заплатата ми беше 350 брутната и като изляза в болнични се сещате колко получих... Оставиха си ме на тази заплата и отношението към мен беше като към инвалид.. Мога да предоставя протокола от делото пред "Ковисията по дискриминация" с изказването на управителя на фирмата, че отношението им към мен било различно, защото не съм била добре със здравето. Това страшно ме ядоса, защото ние сме с мъжки фактор и просто не ми се обяснява пък и не съм длъжна! Дори да ми има нещо това изказване е твърде показателно.
Извинявай, но не разбрах, завела си дело, което си загубила, заради това, че работодателят те е обявил за болна!?
Ако е така за това няма ли документ с който да докажеш здравословното си състояние? Изобщо защо си се отказала заради някъкво необосновано изказване?
Извинявай, че разпитвам, но ако беше спечелила какво щеше да промени това в работата ти и какво се случи след като загуби?
Извинявай още веднъж, че задълбавам темата, но до сега не бях чула за подобен случай!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #111 -: Септември 11, 2009, 23:31:47 pm »
Права си глезенка, ужасно е. Но повечето от тези, които ни разбират, наистина са едни от нас. Аз лично 3 пъти писах. Но само последния път се подписах с ника си. Предните два толкова бях афектирана, че забравих.......
Думи нямам....наистина....плаче ми се...съжалявам, че изобщо влязох да прочета коментарите там. Толкова болно и тъжно ми стана, а как се ядосах едва ли е нужно да казвам, полудях направо.....То и в постингите ми личи.

Tutto_bene, поздравявам те за смелостта ти, мила! И съжалявам ,че не си успяла да се пребориш. Сега обаче, този който заслужва да го осъдиш е Комисията по дискриминация, защото не си е свършила работата и те е додискриминирала...ако мога така да се изразя!

Знаете ли, в момента имам чувството, че сме безсилни да променим това. Просто сме безсилни, хората няма да променят мисленето си. За жалост. Колкото и пресконференции и интервюта да даваме, колкото и лекари и специалисти да обясняват що е то стерилитет и какви са причините за него...Хората ще си останат малоумни и тесногръди. И ние ще бъдем пак сами, като едно общество в обществото /ако изобщо гражданите на тая държава-пародия могат да се нарекат общество/. Това е. Съжалявам ако звуча песимистично и черногледо. Но след това, което изчетох в дир-а......няма как да мисля различно. За жалост, повечето хора разсъждават така! Факт!
Извинете за дългия постинг!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #112 -: Септември 12, 2009, 00:08:13 am »
Може ли да ми напишете линк към коментарите в дира?
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #113 -: Септември 12, 2009, 00:20:22 am »
Може ли да ми напишете линк към коментарите в дира?
http://dnes.dir.bg/2009/09/11/news5057539.html#sepultura
Под статията пише "Коментари", кликваш и разочарованието започва, най-горния е последния коментар.
Имам чуството, че ако не ти дойде до главата даден проблем просто го плуеш за самозащита, а ако ти се случи гледаш себе си и не се интересуваш от нищо друго.
Не знам в случая, кой има право, ние които се борим и използваме всички ресурси за нещо, което другите дори не желаят или мнението на всички останали, които нямат този проблем!
Дори д-р Лалев каза, че болниците нямат капацитет да поемат повече от 4000 допълнителни раждания за година, а говорителката твърди, че раждаемоста е крайно недостатъчна. Незнам какво да мисля, от часове треперя от недоумение и не мога да разбера, защо се прави толкова голям проблем от нещо толкова хубаво, като нов живот.
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 00:37:31 am от glezenka »

*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #114 -: Септември 12, 2009, 01:02:11 am »
Не съдете за всички хора по коментарите на няколко гамена и бизнесмени тип собственици на ранчо с тикви, които съвсем скоро са открили топлата вода и дир-а. По-голямата част от интелигентните хора знаят за какво става дума и ни подкрепят.
Отдавна не се връзвам на писаниците на профани в коментари след статии, включих се не заради тях (те са непоправимо тъпи), а за тези, които четат коментарите, а не са наясно със ситуацията.
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 02:03:27 am от cygnus »
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #115 -: Септември 12, 2009, 08:32:25 am »
Iffi благодаря ти за линка!Мили момичета,макар и аз все още да съм със стиснато гърло от прочетеното в dir-a,се успокоявам с това че злобата в държавата ни ескалира с всяка секунда.Не съм прочела до сега новина ,към която да няма подобен злобен коментар,наистина съм отвратена!От друга страна виждаме ,че стерилитета пълзи като гаден отровен бацил и не се знае как и къде може да засрешне тези хора.Вярно болката сега е за нас, но нека оставим простаците да се давят в простотията си...Поздравления за всички онези, които са потърсили правата си пред тъйнаречените "работодатели"!Но в крайна сметка какво толкова искаме!?!НА всеки се полага 20 дни годишен отпуск,който е достатъчен за нашата процедура,на всеки се полагат дни за болничен престой,а по КТ раб.седмица е петдневна с 8ч раб.ден!!!Смятам,че проблема е просто в Инспекцията по труда !!!ДА, и вариант като почасова работа е прекрасен, но тук не е Америка :(                                                                               
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #116 -: Септември 12, 2009, 10:57:44 am »
Момичета мили, и аз ще ви кажа...дори не ги четете тези коментари:)

И аз съм чувала какви ли не определения за себе си от разни ПОЗНАТИ, дочули за проблема ми преди години. Е, надявам се тези хора да са разбрали, че аз, яловата Петина ще родя три деца (дай Боже да са здрави и всичко да е наред). Такива елементарни хора немогат да определят мен, семейството ми и живота ми.
Не веднъж съм го казвала - ГОРДЕЯ СЕ, ЧЕ СЕ СЪМ ЧАСТ ОТ ТАЗИ ТРУДНА НО КРАСИВА БОРБА ЗА ДЕТЕ.
Извинявам се, че изместих малко темата но главите ви трябва да са високо вдигнати.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #117 -: Септември 12, 2009, 11:22:33 am »
Момичета мили, и аз ще ви кажа...дори не ги четете тези коментари:)

И аз съм чувала какви ли не определения за себе си от разни ПОЗНАТИ, дочули за проблема ми преди години. Е, надявам се тези хора да са разбрали, че аз, яловата Петина ще родя три деца (дай Боже да са здрави и всичко да е наред). Такива елементарни хора немогат да определят мен, семейството ми и живота ми.
Не веднъж съм го казвала - ГОРДЕЯ СЕ, ЧЕ СЕ СЪМ ЧАСТ ОТ ТАЗИ ТРУДНА НО КРАСИВА БОРБА ЗА ДЕТЕ.
Извинявам се, че изместих малко темата но главите ви трябва да са високо вдигнати.
Това е което и аз искам да кажа,не си сменям живота и съдбата за нищо на света!Напротив-гордея се със себе си и със всички вас,момичета,които не се предаваме!
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 11:47:08 am от TINI78 »

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #118 -: Септември 12, 2009, 12:34:51 pm »
Туто, защо смяташ, че никой не ти е обърнал внимание?
Напротив, цитирала съм твоя случай вчера, дори разговарях с адвокати, специализирали се в такива дела за твоето дело. В края на септември ще имам среща с тях и ако имаш желание може да дойдеш с мен, за да предоставиш допълнителна информация.
Кръглата маса вчера беше с отворени врати, отправих покана и доста момичета дойдоха. Iffi дори даде 3 интервюта!
Така се правят промени - с дейно участие.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #119 -: Септември 12, 2009, 14:28:12 pm »
Аз съм съпричастна с Tutto_bene и съм запозната доста подробно с делото, въпреки че аз не съм правист по образование и не мога да дам компетентно мнение по въпроса. Тя  нямаше възможност да се пребори с несправедливо приключеното дело, защото тогава вече беше бременна за неино голямо щастие след много опити и не беше в състояние да се занимава. Искам да кажа, че случей като този не е изолиран, но често такива случеи са доста по-прикрити. Именно затова са трудно доказуеми.
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 14:32:43 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание