0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« -: Август 17, 2009, 09:49:16 am »
Гледам, още няма седмична темичка, на мен ми се скучно и няма с кого да си почешем езиците. Затова: готовииии...старт!

Отбележете присъствие с весели снимки, хубави новини, радостни събития...изобщо - нека темата е пълна с положителни емоции!
Спорна и здрава седмица на всички!  8)
« Последна редакция: Август 17, 2009, 13:46:08 pm от ultra »
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #1 -: Август 17, 2009, 12:37:01 pm »
Здравейте и от нас  :lol:

Да сме здрави и спокойни и тази седмица!

Парси, Нуну, както Надин ви е написала е. При нас няма сополи, но постоянно запушен нос, хриптене, хъркане, неравномерно дишане.

Дива роза, честито малко учениче  :D

Нина, успехи и бърза адаптация!
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #2 -: Август 17, 2009, 12:57:46 pm »
Извинявам се за "правописа", късно видях да редактирам  :oops:
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #3 -: Август 17, 2009, 14:07:52 pm »
Извинявам се за "правописа", късно видях да редактирам  :oops:
Екстра си е :D
Момичета,благодаря за инфото относно стафилококите-ще ида утре да му вземат един секрет,макар носа му видимо да си е наред.
Приятен ден!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #4 -: Август 17, 2009, 15:34:31 pm »
Весела седмица и от нас!
Аз имам една молба - дайте идеи за по-спокойно пътуване на по-голямо разстояние на 2 г. "шило" с кола! 
Освен пътуването се притеснявам и за къпането- ние се къпем в корито още, ако отидем на почивка какви са вариантите?! Не ми се иска и това да мъкнем!
Приемам всякакви идеи и съвети, че ние за първи път! 
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #5 -: Август 17, 2009, 15:43:05 pm »
Весела и усмихната седмица на всички!
Ние днес за първи път си хванахме крачето с ръка, очаквам скоро да уцелим и устичка :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #6 -: Август 17, 2009, 16:02:24 pm »
Весела седмица и от нас!
Аз имам една молба - дайте идеи за по-спокойно пътуване на по-голямо разстояние на 2 г. "шило" с кола! 
Освен пътуването се притеснявам и за къпането- ние се къпем в корито още, ако отидем на почивка какви са вариантите?! Не ми се иска и това да мъкнем!

надувно басейнче за 6 лева ви решава въпроса с коритото :)

а спокойно пътуване... ами то не е ясно шилото дали ще е шило. първо, много деца кротуват в кола, други спят повечко... гледай да таймираш така нещата, че да има повече пътуване по времето му за сън, правете чести спирки - децата не могат да издържат повече от 2 часа седнали обикновено, запаси се с торба играчки и книжки, вземете дискове или касети с детските песнички и така...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #7 -: Август 17, 2009, 16:08:13 pm »
Ние решихме въпроса с къпането като го свикнахме да се къпе прав под душа. Давам му слушалката, докато сапунисвам и той се забавлява да пръска насам-натам.
За пътуването - ние се прибирахме 9 часа от нашето море. :( Беше доста неприятно изживяване. Не помагат честите спирки, защото след втората категорично отказва да влезе в колата. Дори и на предела на силите си спеше по 30 мин. и после - рев. Нито играчки, нито песнички помагат. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #8 -: Август 17, 2009, 16:10:48 pm »
Уайт, не плаши жената. изобщо не е задължително това, което се е случило с вашето пътуване, да се случи и с тях. ние сме пътували с детето вече 10 пъти на разстояния от по 7-8 часа и такива ексцесии никога не е имало.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #9 -: Август 17, 2009, 16:11:22 pm »
Весела и усмихната седмица на всички!
Ние днес за първи път си хванахме крачето с ръка, очаквам скоро да уцелим и устичка :D

:D

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #10 -: Август 17, 2009, 16:38:31 pm »
Жорко го къпем под душа - седи си прав и това е,те са си големи вече.
За пътуването = ние сме пътували много и по 7-8 часа.Ако е по-дълго пътуването ,гледаме да е в такова време,че да спи поне 2 часа.Иначе даваме играчки,солетки,книжки,прираме за по 20-тина минути като много се размрънка.Но всяко дете си е различно,Жорко обича да пътува - свикнал е от бебе.
<br />
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #11 -: Август 17, 2009, 17:02:49 pm »
Лека и здрава седмица на всички!!!


Мери, честито ти християнче!  :D  Бог да го пази непрестанно! 

Лейди, приемам извинението! Продължаваме напред!

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #12 -: Август 17, 2009, 18:13:13 pm »
Момичета, в коя лаборатория ходите за назален секрет? Ние сме от "печелившите", изписани със стафилококи от Тината. Йоана имаше обриви по лицето и шията, които минаха след няколко курса мазане с антибиотичен крем. Яна пък беше с възпалени очи, едното все още не е излекувано въпреки капките, с които го третирам.  :( От няколко седмици все са им пълни нослетата с гурелчета и хъркат. Притеснявам се да не са се преселили там гадинките.
А иначе Яна още в болницата беше с гурелчета по очичките, но като попитах неонатоложката там какво е това, ми беше казано, че нищо му нямало на детето. Клинично здрави ги изписаха тарикатите!

Приятна лятна седмица на всички!  :D
  09.11.2007
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #13 -: Август 17, 2009, 18:16:13 pm »
Жабче, за микробиология разчитам на Лора, Токуда и Кандиларов. Секретът може и педиатърът да ти го вземе и само да го занесеш в лабораторията.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #14 -: Август 17, 2009, 18:20:28 pm »
Весела седмица и от нас!
Аз имам една молба - дайте идеи за по-спокойно пътуване на по-голямо разстояние на 2 г. "шило" с кола! 
Освен пътуването се притеснявам и за къпането- ние се къпем в корито още, ако отидем на почивка какви са вариантите?! Не ми се иска и това да мъкнем!

надувно басейнче за 6 лева ви решава въпроса с коритото :)

а спокойно пътуване... ами то не е ясно шилото дали ще е шило. първо, много деца кротуват в кола, други спят повечко... гледай да таймираш така нещата, че да има повече пътуване по времето му за сън, правете чести спирки - децата не могат да издържат повече от 2 часа седнали обикновено, запаси се с торба играчки и книжки, вземете дискове или касети с детските песнички и така...

Подкрепям! Имам позната с две малки деца, която тръгва от Сф за морето през ноща... хем децата спят, хем няма движение. Ние пък тръгваме след като се наобядва Дара - 3-4 часа сън гаранция!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #15 -: Август 17, 2009, 20:03:18 pm »
Момичета здравейте.
Имам един въпрос и го задавам тук понеже вече сте минали през бременноста.
Някой от вас ползвал ли е от тези колани, които се слагат под корема и уж го придължат или поне ги дават да поемат тежеста до някаква степен.
Питам защото започна да ми тежи доста (а и имам доста до края) и когато си повдигна леко корема с ръце ми олеква и на гърба и на самия корем, та ако има ефект да се възползвам:)

Пожелавам ви спокойна вечер.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #16 -: Август 17, 2009, 20:53:39 pm »
Lisko, Аз лично не съм ползвала такъв колан, но моя колежка е използвала преди 6 години. Тя ми е казвала, че има полза. Аз лично не се възползвах въпреки големия ми корем, но аз съм висока и едра ... влезнах да раждам 117 кг и само последните 2-3 седмици ми беше много трудно.


Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #17 -: Август 17, 2009, 21:50:36 pm »
И аз щях да си купувам такъв колан, но докато се начудя какъв и то времето си мина. Измаляваше ми кръста и гърба точно между четвъртия и петия месец, после като че ли премина. Тези колани които продават в БГ за много... не ми вдъхнаха доверие, но със сигурност има полза от хубав колан.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #18 -: Август 17, 2009, 22:47:17 pm »
Екстра си е :D
Мдам... гледам адашката се е намесила, та затова  :wink:
Относно къпането - Вероника от няколко месеца вече си я къпем права, кога с мен под душа, кога във ваната, където за подложка ползваме от онези гумираните стелки за баня... пълня и едно легенче с вода, тя си играе с патенца и жабчета, и така всички сме доволни :)Ако хване случайно слушалката веселбата е пълна  :lol: Напоследък любимо и е да и слагам малко душ гел от помпичката и сама да си мие тумбачето  :lol:
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #19 -: Август 17, 2009, 22:57:33 pm »
Ние решихме въпроса с къпането като го свикнахме да се къпе прав под душа. Давам му слушалката, докато сапунисвам и той се забавлява да пръска насам-натам.
За пътуването - ние се прибирахме 9 часа от нашето море. :( Беше доста неприятно изживяване. Не помагат честите спирки, защото след втората категорично отказва да влезе в колата. Дори и на предела на силите си спеше по 30 мин. и после - рев. Нито играчки, нито песнички помагат. :(
За къпането - и ние така правим.
За пътуването - същата работа - когато и да тръгнем - даже и през нощта се буди и ако заспи е за не повече от 40 - 50 мин до 1 час макс. Това е. През другото време е кошмар.
Мисля, че няма как да предвидиш какво ще се случи, но използвай времето когато детето ти спи примерно следобеден сън или нощен. Може при вас да е ОК.