0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #20 -: Август 17, 2009, 23:38:36 pm »
Момичета, в коя лаборатория ходите за назален секрет?
Приятна лятна седмица на всички!  :D
Вече вярвам само на ХЕИ-то. Преди съм го писала и пак ще го напиша - три лева грубо за изследването, ако се изолира бактерия и правят АБ - още 10.
Лора , Токуда /оттам имам горив опит в един съботен ден и даже мислех да ги съдя за х лева/, Кандиларов - не вярвам. За МБ от какъвто и да било вид секрет търсете държавно /общинско здравно заведение, защото там не пестят средите за нарастването на гадинките.
Жабче, доколкото ми е известо има и серологично изследване за стафилококи.
Не е лошо за тези възпалени очи - предполагам бактериален конюктивит, да заведеш и двете деца на очен лекар. По слъзния канал като нищо инфекцията може да се разпростре и в носа. Поне аз мисля така, но все пак не съм лекар, още повече пък компетентен лекар.

За къпането по време на почивката - миналата година мъкнах леген и корито. Системата е въведена от тати - в коритото се къпем, легена е с чиста вода, с която се поливаме . Тази година също, но си спестих хамалогията с една проста постелка за баня на слънчогледи. Като стъпеше на нея и си къпех Вики с душа /за учудване на баща му/.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #21 -: Август 18, 2009, 00:31:52 am »
Към пътуването и неговите неудачи добавям - повръщане.
Питах веднъж как се справяте със ситуация от този вид, никой не ми отговори.
Такова си ми е детето, така си пътуваме! - седя дежурна с плик или съдинка в ръка и си свиркам.
Не го храня предвърително, давам само вода и се почва "Ам-Ам-Ам".....* 100 пъти.
Скланям, давам солета и става мазало след 10 минути..
Ако някой знае подходяща метода или илач за маймун до 2 г, приемам и черпавам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #22 -: Август 18, 2009, 08:02:42 am »
Мише,не сме имали такъв проблем и не знам от личен опит.Но пробвали ли сте с лекарства = свещички Вомакур например.Или нещо хомеопатично - кокулин,Вомитусхил.

На отиване към морето,тръгнахме в 4 сутринта,уж Жорко да спи.Спа само 1-2 часа.На връщане тръгнахме в 21.30 ,заспа към 22.30 и се събуди чак у дома.
<br />
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #23 -: Август 18, 2009, 08:50:19 am »
Момичета, бихте ли ми препоръчали добър ортопед за профилактичен преглед на моите мъници? Ние вчера бяхме на консултация и се оказа, че сме си наддали много добре (по 590 и 560грама) и сме вече 3380 и 3200 в полза на Мишо  :wink: Днес ни е и 40-тия ден от раждането и след час тръгваме за чистата молитва. :D Хубава седмица от нас и се надявам скоро да имам повече време да ви чета  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #24 -: Август 18, 2009, 09:56:25 am »
Драганов във ВМА или Алексиев в Горна баня и частен кабинет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #25 -: Август 18, 2009, 10:06:03 am »
Алексиев в Горна баня и частен кабинет.
Подкрепям. Прекрасен човек. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #26 -: Август 18, 2009, 10:43:38 am »
Привет и от нас! :)

Аз тая седмица работя от офиса и малко немога да се добера до форума...

За пътуването си зависи от детето. Елена е дете за път, издържа 12 часа в колата с минимален брой спирания за по 5 минути. Достатъчно е да съм заредила с мляко, солети и бисквити и 2 книжки и тя е щастлива и доволна. Стефан ми е по-сложен, въпреки че е по-малък и се очаква да спи в колата, той будува и мрънка, е има и изключения и май почва да се очовечава, но времето ще покаже... Иначе и двамата ги размъкваме от бебета, лятото всяка събота и неделя сме на път от около 3 часа, ако сме в София пак не се спираме.

Къпане, вече под душа, но Елена така се вкопчва в мен, а като почна да и мия косата са едни писаци все едно я коля... ама тя и в коритото пищи като и я мия...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #27 -: Август 18, 2009, 12:03:28 pm »
Като опитни в пътуването с бебенца, да питам  :)

Влязла ми е муха да отидем до морето септември. Бебчо ще е на 2 месеца. Там имаме къща с баба и дядо, та си отиваме в къщи, не се тревожа за условията. Единствено ме тревожи пътя, както и не дай боже ако се наложи доктор за нещо.
Пътували ли сте с толкова малки бебоци? Разумно ли е да пътуваме?

Поздрави!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #28 -: Август 18, 2009, 12:49:31 pm »
ние сме пътували с Жорко.На 45 дни ходихме на 4 часа път с кола,на 2.5 м. със самолет летя и т.н.Никога не сме имали проблеми,той като малък основно спеше.
По скоро имам резерви за морето,много е малък и не ми се струва добре да е на плажа.Но пък вие си имате баби там и може да не ходите с детето,но вие си преценявате все пак.Имам приятелка с 3м. бебе и ходиха на море  - нямаха проблеми.
<br />
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #29 -: Август 18, 2009, 13:10:22 pm »
Защо да не е разумно те в повечето случаи бебоците си спят особено пък толкова мънички  :D. И ние сме пътували още като беше на 2 месеца - спа през цялото време  :) около 2 часа. Тя и сега само докато тръгне колата и е заспала.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #30 -: Август 18, 2009, 13:20:07 pm »
Ние за първи път пътувахме с Вероника когато бешена 20 дена  и нямахме никакви проблеми.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #31 -: Август 18, 2009, 13:34:31 pm »
Благодаря ви!

Зори, няма на плаж да го влачим детето. По-скоро да сменим обстановката и ние да топнем дупетата малко  :lol:
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #32 -: Август 18, 2009, 13:44:36 pm »
Мише, за повръщането - давам 1 час преди пътуване 2 таблетки Кокулин и после на всеки час - час и половина по 1. От както ги давам при дълъг път със завои нямам проблеми.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #33 -: Август 18, 2009, 13:48:26 pm »
Мидж, ние мислим да пътуваме през септември до София с Ани, която тогава няма да има още 3 месеца. Питах педиатърката, тя каза, че няма никакъв проблем и сега да пътуваме. Ориентирали сме се и ние тогава да отидем при Алексиев. Може ли да ми кажете дали работи със Здравната каса или трябва на частно да отидем? Какви са цените на прегледите му, трябва ли да си запазим предварително час и ако някой знае телефон, на който да го направим? Също така все още обмисляме дали за един ден да отидем и да се върнем или да останем да спим в София. Какво мислите вие за дете на 2,5 месеца - дали ще издържи отиване и връщане - тоест два пъти по 3 часа горе долу с почивките или да спим при приятели, което си е все пак ангажимент и леко натоварващо? Ние днес иначе станахме на 2 месеца и следобед сме на консултация. Слагам й капки Коларгол за нослето, май има подобрение, но все още има и секрет, та ще отложим за няколко дни май Пентаксима. Още повече, че вчера сутринта имаше и леко температура - 37.1 Не е много наистина, а и днес вече няма, но все пак не ми се рискува. Вчера при нас беше лудница направо - Ани рева цял ден, не искаше да суче, а умираше от глад - дадох й малко кърма с чашка, изпи я за норматив, но от гърдата само се дърпаше и ревеше. Чистихме носле, гушкахме се, успокоявахме се, нищо не помагаше. Направо сякаш не е моето дете. И това докъм 6 вечерта. След това изведнъж се кротна и засука все едно нищо не е имало. Днес вече е спокойна, ама въпреки това се притеснявам за ваксинацията. И да ви питам нещо, колкото и глупаво да звучи. И на двама ни с татко й ни се струва, че сякаш бялото на очичките й е помътняло. То сигурно нищо няма, ама с последните ни притеснения и болежки вече всяка дреболия ми прави впечатление. Иначе е ведра днес и в много добро настроение, суче като за световно, смее се, нищо общо с вчерашните ексцесии.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #34 -: Август 18, 2009, 13:49:14 pm »
Привет и от нас! Наша Дара също много пътува - за пръв път пътувахме до В. Търново /около 3-4 часа/ още като беше на 40 дни, от тогава сме си ходили 2-3 пъти и нямаше никакъв проблем. Тръгваме веднага след ядене и докато дойде време за следващото сме пристигнали. Дори сега я водихме на планина за 3 дни - беше герой! Дори не ми се е будила за нощното кърмене, както обикновено. Като заспеше детето в 22 часа и се будеше сутрин към 6-7 чак! За къпането - не съм мъкнала никакви коритца, направо баща й ядържеше и под душа. За моренце и аз се бях замислила, но се отказах. Ако я оставя на майка ми за 3-4 дни и със сигурност се е отбила, а не ми се ще още, освен това като се замисля как трябва, ако тръгнем с нея,да вземем  половината покъщнина и хич не ми се щеше. Ще го оставим за догодина!
 Хубав ден на всички!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #35 -: Август 18, 2009, 13:52:49 pm »
Приятна и слънчева седмица и от нас!

В началото на юли отново бяха с кашлици и двамата, като с Тодор влязохме в болница за всеки случай, да е под наблюдение. За щастие, мина само с инхалации. Не правехме планове да ходим на море, но лекарката каза, че няма никакъв проблем и не е малък. Та два дни след изписването заминахме за Обзор.
Тръгнахме рано сутринта, към 3.30, той си става по това време да яде, спаха си през целия път. На плаж го водехме след 18 часа, хареса му да се кисне във водата.
Хубавото беше, че имат страхотен парк с високи дървета, много пейки, люлки, пързалки, два фонтана и до обед седяха с баба си там. Другото хубаво беше, че не ни сполетяха обичайното разстройство и повръщане, въпреки жегите, които сварихме.
*

    Aubergine

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #36 -: Август 18, 2009, 14:14:06 pm »
Координати на Алексиев.
И аз при него ще водя Чефо, но следващия месец.

Мен са ме нахапали бълхи. Котките нямат, аз имам.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #37 -: Август 18, 2009, 14:18:18 pm »
Мерси, Бери! А в Горна баня приемат ли направления?
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #38 -: Август 18, 2009, 14:20:34 pm »
Смайл, преди година не приемаха, но цената на прегледа беше 20 лв. Нека се включат момичетата с актуалните цени.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Aubergine

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #39 -: Август 18, 2009, 14:40:55 pm »
Мерси, Бери! А в Горна баня приемат ли направления?
Не зная. Аз  ще ходя в частния му кабинет.