0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #60 -: Август 20, 2009, 15:23:28 pm »
Здравейте,

Искам да насоча вниманието ви към една мама, която се нуждае от помощ за скъпо лечение в Германия, има най-агресивния вид проникване на плацентата през маточната стена. Повече инфо тук http://help-polly.info/. Ако можете, помогнете. Ако не, помолете се за нея, всичко ще и е от полза!

Жабче, за очните лекари - на мен Вита ми е много близо и водя децата при д-р Облашка, като имам нужда от преглед или съвет за нещо с очите. Много е мила, внимателна и компетентна. Помни си пациентите и досега винаги ми е помагала. Телефон във Вита 943 43 98. За д-р Топов също само добри неща съм чувала, той прави и операции, така че е идеалният избор за по-сложни проблеми. Колето на Fussii е негов пациент. Бих препоръчала с 2 ръце и д-р Галя Димитрова, тя също работи в Александровска, в детската очна клиника, колеги са с Топов, даже мисля че частният им кабинет е един и същ, тел 952 3600. Тя е основният лекуващ лекар на сина ми - оперира и двете очи на 11 месеца, сега детето носи очилца и го следим на 6 месеца, засега корекцията изглежда се развива много успешно.
« Последна редакция: Август 20, 2009, 15:25:44 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #61 -: Август 20, 2009, 15:31:51 pm »
Благодаря на всички, които споделиха мнението си и ми дадоха ценни съвети!
Надявам се да поспи в колата - дано да е повечко! Ще взема и аз от тези хапченца за всеки случай!  Като ни омръзне в столчето сваля коланите и се опитва да стане.  Освен това ни растат и 4-те кучешки зъби едновременно - купона е пълен!
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #62 -: Август 20, 2009, 15:56:44 pm »
Мармотче, пусни отделна тема за Поли. Нека повече хора научат за нея.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #63 -: Август 20, 2009, 17:55:33 pm »
познавам Поли лично и е много добър и слънчев човек ,страхотна майка е и има прекрасно семейство.Никой не заслужава това,което им се случва,дано с общи усилия съберем нужните средства и да се имат късмет!
<br />
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #64 -: Август 20, 2009, 17:59:18 pm »
Аз ще пропусна точно сега да отворя този линк, че много се натоварвам от чуждите неволи и болести, но стискам палци всичко да приключи успешно!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #65 -: Август 20, 2009, 22:34:02 pm »
Да, знам за стриването, така приемат хомеожен. педиатърът ми каза и вомитусхил преди тръгване - свещички или на капки.

Моля се за семейството на тази жена! Дано всичко се нареди по най-добрия начин!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #66 -: Август 21, 2009, 10:26:46 am »
White, видях, че вече си пуснала темата за Поли в "На чашка кафе..." Благодаря ти. Дано повече хора помогнат, а после и Господ и лекарите!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #67 -: Август 22, 2009, 03:45:35 am »
:? снощи изпитах втория най-голям ужас откакто Митака се роди!
Загуби се...излязоха с баба на разходка, взе да се смрачава, няма ги, аз звъня
и тя ридаейки каза че се е изгубил на площада.....имаше някакъв концерт, тълпа.
Как сме отишли с баща му за 5 мин до там незнам и добре че беше той
защото щях да тичам в галоп. В момента в който отидохме едно момиче вече го носеше.
Баба му в ужаса си с треперещите си пръсти не бе успяла да ни набере дори,
но бе се сетила да каже на тонрежисьора на концерта...и така се намери.
Момичето което го намери както го донесе, така изчезна.
Ще я намеря и ще и благодаря, запомних я.
Баба му беше умряла, едва се съвзе и тя като мен още не спи.  :?




 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #68 -: Август 22, 2009, 05:38:43 am »
:bighug: :bighug: :bighug: Мише, здрав Митак и бебе ви желая, и по-малко такива притеснения
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #69 -: Август 22, 2009, 07:43:22 am »
Мише, слава Богу, че всичко е наред вече!!! Изтръпнах... това е един от най-големите ми страхове. Като малка са ме губили така - на концерт мама си мисли че татко ме държи, а той обратното. В един момент спират концерта и ме показват на сцената...

Нацелувай малкият бандит и дано нямаш повече такива ситуации...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #70 -: Август 22, 2009, 07:55:59 am »
Благодаря ви!
Снощи се чудех на себе си как се овладях...но гледката беше чудна!
Усмихнат и нищо неразбиращ Митак и баба за Бърза помощ!
Сега обаче всичко се връща като бумеранг, а освен един чай от лайка друго не мога да пия.
Всичко завърши добре, не искам да си помисля, ако се бе отдалечил, и в тъмнината.....

Трябва да имаме очи и на гърба. Друго незнам.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #71 -: Август 22, 2009, 08:06:11 am »
ох Мише,направо ми се насълзиха очите,ужасно преживяване. :(Радвам се ,че всичко е завършило добре и да нямате повече такива притеснения.
<br />
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #72 -: Август 22, 2009, 09:19:01 am »
Мише,  :bighug:
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #73 -: Август 22, 2009, 09:55:02 am »
Мише, прегръщам ви с Миташки и повече да не се случва, макар че аз като слушам и гледам си е масово това с губенето. Мен и мъжа ми също са ни губили. Мен на Пловдивския панаир, мъжа ми - на морето (ужас!). Вчера докато стояхме в едно закътано подобие на кафенце с градина, където се събираме само майки и баби с малки деца пристига един дребен и се паркира на едната маса. А детето го занем, щото е от редовните посетители :lol:.Да, обаче сам!!! Питаме го с кой си ти днес? Той - с баба бе... Да ама бабата я няма. Та собственичката на кафето тръгна да търси бабата - сещаш се в какво състояние дойде жената.
Та, да не се случва на никой, ама май и на гърба да имаме очи ще са малко.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #74 -: Август 22, 2009, 11:41:40 am »
Спомням си брат ми като малък, отиваме на женския пазар и той с гордост заявява, че знае къде е колата. Можел да се върне до нея. В един момент започнахме да се питаме къде е и с кой е, а бяхме 5 човека, и аз не съм била мъничка вече. Разпръснахме се да го търсим, а той решил да ни покаже, че знае къде е колата  :lol: Чинно ни чакаше до нея със сълзи на очи, защото вече се беше усетил за какво става въпрос  :lol:.
Та така са децата, само господ да е с тях и да се разминем с уплаха само.
Мише случва се, нали сте добре. Не се терзайте толкова. Представям си бабата как се чувства  :(

Моето Монче много се радва на животните. Обаче имахме и инцидент вече. Един дакел, уж много добър и не хапещ я захапа за устната. Разминахме се само с две дупчици от зъбки и уплахата, но рева беше голям. На другия ден малко поодшумяха нещата и аз почнах да подпитвам тактично. Защо плаче толкова, страх ли я е от кучето, уплаши ли се много и т.н. Детети ми каза: Не мамо, обаче искам да галя куче а то ме ухапа, не ме боли. Искам си мое куче да си го галя и да не ме хапе. След едноседмичен семеен съвет Моника е горд собственик на 45 дневна Каракачанка. Мъника е момченце и двамата си паснаха страхотно.  :D  Та така, сега си имаме още едно бебе, но малко рунтаво и момченце  :lol: Малкия е като чичка за детето. А Мони чака с голям мерак Арес да порасне и да падне сняг. Щял да я тегли с шейната  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Aubergine

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #75 -: Август 22, 2009, 12:29:26 pm »
Мишанта, ужасна случка.
Опитай да престанеш да я изживяваш, защото трябва да се пазиш сега.
Нямаш нужда от стресови ситуации, важното е, че детето ти е добре.
Прегъщам ви!

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #76 -: Август 22, 2009, 12:53:06 pm »
Та така, сега си имаме още едно бебе, но малко рунтаво и момченце  :lol: Малкия е като чичка за детето. А Мони чака с голям мерак Арес да порасне и да падне сняг. Щял да я тегли с шейната  :lol:

А пък ние чакаме снимки на двамата в съответната рубрика  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #77 -: Август 22, 2009, 13:03:35 pm »
Мише - голямо приключение, ама дето се казва: по-малкия дявол. Добре,че е имало от кого да потърси съдействие бабата... Сега ще ви е като обеца на ухото, винаги си даваме сметка за опасностите, но докато не ни се случат - не знаем какво изживяване е.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #78 -: Август 22, 2009, 13:36:37 pm »
:flower: Благодаря на всички ви, безценни сте!
Ами аз съм спокойна, притеснявам се за баба му!
И за миг не съм я укорила, та това може да се случи на всеки, те са така бързи.
Аз даже си мисля, че той е бил около нея просто тя се е шокирала,
разпалкала и в ужаса си не е могла да го види.
Много ми бяха странни хората, сякаш очакваха да и се караме или нещо такова!
Взеха да я оправдават, и се почувствах много странно.
Аз се чудя как да я успокоя, даже детето си не гушнах,
намерих му водата в количката дадох и да пие, да се наплиска,
успокоителни ни даде една позната. Много зле беше, изплашихме се много за нея.
Сутринта заминаха на плаж, малко да се разсеят и да не седи тук цял ден и да мисли.

Лиде, добре че писа, това е другото от което ме е страх.
Митака така ги мачка животните, а не може да е ясно кое как ще реагира.
Те животните правят такива неща от страх, а съм виждала как децата ги мародерстват.
И те след това се страхуват и хапят не този дето ги е измъчвал.
Радвам се, че Монката е преживяла случката и че си има приятел на четири лапи! :D
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #79 -: Август 22, 2009, 15:10:01 pm »
Та така, сега си имаме още едно бебе, но малко рунтаво и момченце  :lol: Малкия е като чичка за детето. А Мони чака с голям мерак Арес да порасне и да падне сняг. Щял да я тегли с шейната  :lol:

А пък ние чакаме снимки на двамата в съответната рубрика  :lol: :lol: :lol:

Разбира се rally_pat с най-голямо удоволствие  :D
Аз надничам редовно в темичката, твоят сладур е невероятен.  :D


Мише, Монито просто се наведе. Кучето не  хапе. Обяснението на стопанката беше, че е била разгонена дакелската принцеса. Куче, какво да го правиш. Не давам да дърпа и мачка животни за да предотвратя точно това, а то какво се случи.  :) 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0