0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« -: Август 17, 2009, 09:49:16 am »
Гледам, още няма седмична темичка, на мен ми се скучно и няма с кого да си почешем езиците. Затова: готовииии...старт!

Отбележете присъствие с весели снимки, хубави новини, радостни събития...изобщо - нека темата е пълна с положителни емоции!
Спорна и здрава седмица на всички!  8)
« Последна редакция: Август 17, 2009, 13:46:08 pm от ultra »
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #1 -: Август 17, 2009, 12:37:01 pm »
Здравейте и от нас  :lol:

Да сме здрави и спокойни и тази седмица!

Парси, Нуну, както Надин ви е написала е. При нас няма сополи, но постоянно запушен нос, хриптене, хъркане, неравномерно дишане.

Дива роза, честито малко учениче  :D

Нина, успехи и бърза адаптация!
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #2 -: Август 17, 2009, 12:57:46 pm »
Извинявам се за "правописа", късно видях да редактирам  :oops:
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #3 -: Август 17, 2009, 14:07:52 pm »
Извинявам се за "правописа", късно видях да редактирам  :oops:
Екстра си е :D
Момичета,благодаря за инфото относно стафилококите-ще ида утре да му вземат един секрет,макар носа му видимо да си е наред.
Приятен ден!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #4 -: Август 17, 2009, 15:34:31 pm »
Весела седмица и от нас!
Аз имам една молба - дайте идеи за по-спокойно пътуване на по-голямо разстояние на 2 г. "шило" с кола! 
Освен пътуването се притеснявам и за къпането- ние се къпем в корито още, ако отидем на почивка какви са вариантите?! Не ми се иска и това да мъкнем!
Приемам всякакви идеи и съвети, че ние за първи път! 
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #5 -: Август 17, 2009, 15:43:05 pm »
Весела и усмихната седмица на всички!
Ние днес за първи път си хванахме крачето с ръка, очаквам скоро да уцелим и устичка :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #6 -: Август 17, 2009, 16:02:24 pm »
Весела седмица и от нас!
Аз имам една молба - дайте идеи за по-спокойно пътуване на по-голямо разстояние на 2 г. "шило" с кола! 
Освен пътуването се притеснявам и за къпането- ние се къпем в корито още, ако отидем на почивка какви са вариантите?! Не ми се иска и това да мъкнем!

надувно басейнче за 6 лева ви решава въпроса с коритото :)

а спокойно пътуване... ами то не е ясно шилото дали ще е шило. първо, много деца кротуват в кола, други спят повечко... гледай да таймираш така нещата, че да има повече пътуване по времето му за сън, правете чести спирки - децата не могат да издържат повече от 2 часа седнали обикновено, запаси се с торба играчки и книжки, вземете дискове или касети с детските песнички и така...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #7 -: Август 17, 2009, 16:08:13 pm »
Ние решихме въпроса с къпането като го свикнахме да се къпе прав под душа. Давам му слушалката, докато сапунисвам и той се забавлява да пръска насам-натам.
За пътуването - ние се прибирахме 9 часа от нашето море. :( Беше доста неприятно изживяване. Не помагат честите спирки, защото след втората категорично отказва да влезе в колата. Дори и на предела на силите си спеше по 30 мин. и после - рев. Нито играчки, нито песнички помагат. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #8 -: Август 17, 2009, 16:10:48 pm »
Уайт, не плаши жената. изобщо не е задължително това, което се е случило с вашето пътуване, да се случи и с тях. ние сме пътували с детето вече 10 пъти на разстояния от по 7-8 часа и такива ексцесии никога не е имало.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #9 -: Август 17, 2009, 16:11:22 pm »
Весела и усмихната седмица на всички!
Ние днес за първи път си хванахме крачето с ръка, очаквам скоро да уцелим и устичка :D

:D

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #10 -: Август 17, 2009, 16:38:31 pm »
Жорко го къпем под душа - седи си прав и това е,те са си големи вече.
За пътуването = ние сме пътували много и по 7-8 часа.Ако е по-дълго пътуването ,гледаме да е в такова време,че да спи поне 2 часа.Иначе даваме играчки,солетки,книжки,прираме за по 20-тина минути като много се размрънка.Но всяко дете си е различно,Жорко обича да пътува - свикнал е от бебе.
<br />
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #11 -: Август 17, 2009, 17:02:49 pm »
Лека и здрава седмица на всички!!!


Мери, честито ти християнче!  :D  Бог да го пази непрестанно! 

Лейди, приемам извинението! Продължаваме напред!

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #12 -: Август 17, 2009, 18:13:13 pm »
Момичета, в коя лаборатория ходите за назален секрет? Ние сме от "печелившите", изписани със стафилококи от Тината. Йоана имаше обриви по лицето и шията, които минаха след няколко курса мазане с антибиотичен крем. Яна пък беше с възпалени очи, едното все още не е излекувано въпреки капките, с които го третирам.  :( От няколко седмици все са им пълни нослетата с гурелчета и хъркат. Притеснявам се да не са се преселили там гадинките.
А иначе Яна още в болницата беше с гурелчета по очичките, но като попитах неонатоложката там какво е това, ми беше казано, че нищо му нямало на детето. Клинично здрави ги изписаха тарикатите!

Приятна лятна седмица на всички!  :D
  09.11.2007
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #13 -: Август 17, 2009, 18:16:13 pm »
Жабче, за микробиология разчитам на Лора, Токуда и Кандиларов. Секретът може и педиатърът да ти го вземе и само да го занесеш в лабораторията.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #14 -: Август 17, 2009, 18:20:28 pm »
Весела седмица и от нас!
Аз имам една молба - дайте идеи за по-спокойно пътуване на по-голямо разстояние на 2 г. "шило" с кола! 
Освен пътуването се притеснявам и за къпането- ние се къпем в корито още, ако отидем на почивка какви са вариантите?! Не ми се иска и това да мъкнем!

надувно басейнче за 6 лева ви решава въпроса с коритото :)

а спокойно пътуване... ами то не е ясно шилото дали ще е шило. първо, много деца кротуват в кола, други спят повечко... гледай да таймираш така нещата, че да има повече пътуване по времето му за сън, правете чести спирки - децата не могат да издържат повече от 2 часа седнали обикновено, запаси се с торба играчки и книжки, вземете дискове или касети с детските песнички и така...

Подкрепям! Имам позната с две малки деца, която тръгва от Сф за морето през ноща... хем децата спят, хем няма движение. Ние пък тръгваме след като се наобядва Дара - 3-4 часа сън гаранция!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #15 -: Август 17, 2009, 20:03:18 pm »
Момичета здравейте.
Имам един въпрос и го задавам тук понеже вече сте минали през бременноста.
Някой от вас ползвал ли е от тези колани, които се слагат под корема и уж го придължат или поне ги дават да поемат тежеста до някаква степен.
Питам защото започна да ми тежи доста (а и имам доста до края) и когато си повдигна леко корема с ръце ми олеква и на гърба и на самия корем, та ако има ефект да се възползвам:)

Пожелавам ви спокойна вечер.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #16 -: Август 17, 2009, 20:53:39 pm »
Lisko, Аз лично не съм ползвала такъв колан, но моя колежка е използвала преди 6 години. Тя ми е казвала, че има полза. Аз лично не се възползвах въпреки големия ми корем, но аз съм висока и едра ... влезнах да раждам 117 кг и само последните 2-3 седмици ми беше много трудно.


Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #17 -: Август 17, 2009, 21:50:36 pm »
И аз щях да си купувам такъв колан, но докато се начудя какъв и то времето си мина. Измаляваше ми кръста и гърба точно между четвъртия и петия месец, после като че ли премина. Тези колани които продават в БГ за много... не ми вдъхнаха доверие, но със сигурност има полза от хубав колан.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #18 -: Август 17, 2009, 22:47:17 pm »
Екстра си е :D
Мдам... гледам адашката се е намесила, та затова  :wink:
Относно къпането - Вероника от няколко месеца вече си я къпем права, кога с мен под душа, кога във ваната, където за подложка ползваме от онези гумираните стелки за баня... пълня и едно легенче с вода, тя си играе с патенца и жабчета, и така всички сме доволни :)Ако хване случайно слушалката веселбата е пълна  :lol: Напоследък любимо и е да и слагам малко душ гел от помпичката и сама да си мие тумбачето  :lol:
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #19 -: Август 17, 2009, 22:57:33 pm »
Ние решихме въпроса с къпането като го свикнахме да се къпе прав под душа. Давам му слушалката, докато сапунисвам и той се забавлява да пръска насам-натам.
За пътуването - ние се прибирахме 9 часа от нашето море. :( Беше доста неприятно изживяване. Не помагат честите спирки, защото след втората категорично отказва да влезе в колата. Дори и на предела на силите си спеше по 30 мин. и после - рев. Нито играчки, нито песнички помагат. :(
За къпането - и ние така правим.
За пътуването - същата работа - когато и да тръгнем - даже и през нощта се буди и ако заспи е за не повече от 40 - 50 мин до 1 час макс. Това е. През другото време е кошмар.
Мисля, че няма как да предвидиш какво ще се случи, но използвай времето когато детето ти спи примерно следобеден сън или нощен. Може при вас да е ОК.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #20 -: Август 17, 2009, 23:38:36 pm »
Момичета, в коя лаборатория ходите за назален секрет?
Приятна лятна седмица на всички!  :D
Вече вярвам само на ХЕИ-то. Преди съм го писала и пак ще го напиша - три лева грубо за изследването, ако се изолира бактерия и правят АБ - още 10.
Лора , Токуда /оттам имам горив опит в един съботен ден и даже мислех да ги съдя за х лева/, Кандиларов - не вярвам. За МБ от какъвто и да било вид секрет търсете държавно /общинско здравно заведение, защото там не пестят средите за нарастването на гадинките.
Жабче, доколкото ми е известо има и серологично изследване за стафилококи.
Не е лошо за тези възпалени очи - предполагам бактериален конюктивит, да заведеш и двете деца на очен лекар. По слъзния канал като нищо инфекцията може да се разпростре и в носа. Поне аз мисля така, но все пак не съм лекар, още повече пък компетентен лекар.

За къпането по време на почивката - миналата година мъкнах леген и корито. Системата е въведена от тати - в коритото се къпем, легена е с чиста вода, с която се поливаме . Тази година също, но си спестих хамалогията с една проста постелка за баня на слънчогледи. Като стъпеше на нея и си къпех Вики с душа /за учудване на баща му/.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #21 -: Август 18, 2009, 00:31:52 am »
Към пътуването и неговите неудачи добавям - повръщане.
Питах веднъж как се справяте със ситуация от този вид, никой не ми отговори.
Такова си ми е детето, така си пътуваме! - седя дежурна с плик или съдинка в ръка и си свиркам.
Не го храня предвърително, давам само вода и се почва "Ам-Ам-Ам".....* 100 пъти.
Скланям, давам солета и става мазало след 10 минути..
Ако някой знае подходяща метода или илач за маймун до 2 г, приемам и черпавам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #22 -: Август 18, 2009, 08:02:42 am »
Мише,не сме имали такъв проблем и не знам от личен опит.Но пробвали ли сте с лекарства = свещички Вомакур например.Или нещо хомеопатично - кокулин,Вомитусхил.

На отиване към морето,тръгнахме в 4 сутринта,уж Жорко да спи.Спа само 1-2 часа.На връщане тръгнахме в 21.30 ,заспа към 22.30 и се събуди чак у дома.
<br />
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #23 -: Август 18, 2009, 08:50:19 am »
Момичета, бихте ли ми препоръчали добър ортопед за профилактичен преглед на моите мъници? Ние вчера бяхме на консултация и се оказа, че сме си наддали много добре (по 590 и 560грама) и сме вече 3380 и 3200 в полза на Мишо  :wink: Днес ни е и 40-тия ден от раждането и след час тръгваме за чистата молитва. :D Хубава седмица от нас и се надявам скоро да имам повече време да ви чета  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #24 -: Август 18, 2009, 09:56:25 am »
Драганов във ВМА или Алексиев в Горна баня и частен кабинет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #25 -: Август 18, 2009, 10:06:03 am »
Алексиев в Горна баня и частен кабинет.
Подкрепям. Прекрасен човек. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #26 -: Август 18, 2009, 10:43:38 am »
Привет и от нас! :)

Аз тая седмица работя от офиса и малко немога да се добера до форума...

За пътуването си зависи от детето. Елена е дете за път, издържа 12 часа в колата с минимален брой спирания за по 5 минути. Достатъчно е да съм заредила с мляко, солети и бисквити и 2 книжки и тя е щастлива и доволна. Стефан ми е по-сложен, въпреки че е по-малък и се очаква да спи в колата, той будува и мрънка, е има и изключения и май почва да се очовечава, но времето ще покаже... Иначе и двамата ги размъкваме от бебета, лятото всяка събота и неделя сме на път от около 3 часа, ако сме в София пак не се спираме.

Къпане, вече под душа, но Елена така се вкопчва в мен, а като почна да и мия косата са едни писаци все едно я коля... ама тя и в коритото пищи като и я мия...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #27 -: Август 18, 2009, 12:03:28 pm »
Като опитни в пътуването с бебенца, да питам  :)

Влязла ми е муха да отидем до морето септември. Бебчо ще е на 2 месеца. Там имаме къща с баба и дядо, та си отиваме в къщи, не се тревожа за условията. Единствено ме тревожи пътя, както и не дай боже ако се наложи доктор за нещо.
Пътували ли сте с толкова малки бебоци? Разумно ли е да пътуваме?

Поздрави!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #28 -: Август 18, 2009, 12:49:31 pm »
ние сме пътували с Жорко.На 45 дни ходихме на 4 часа път с кола,на 2.5 м. със самолет летя и т.н.Никога не сме имали проблеми,той като малък основно спеше.
По скоро имам резерви за морето,много е малък и не ми се струва добре да е на плажа.Но пък вие си имате баби там и може да не ходите с детето,но вие си преценявате все пак.Имам приятелка с 3м. бебе и ходиха на море  - нямаха проблеми.
<br />
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #29 -: Август 18, 2009, 13:10:22 pm »
Защо да не е разумно те в повечето случаи бебоците си спят особено пък толкова мънички  :D. И ние сме пътували още като беше на 2 месеца - спа през цялото време  :) около 2 часа. Тя и сега само докато тръгне колата и е заспала.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #30 -: Август 18, 2009, 13:20:07 pm »
Ние за първи път пътувахме с Вероника когато бешена 20 дена  и нямахме никакви проблеми.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #31 -: Август 18, 2009, 13:34:31 pm »
Благодаря ви!

Зори, няма на плаж да го влачим детето. По-скоро да сменим обстановката и ние да топнем дупетата малко  :lol:
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #32 -: Август 18, 2009, 13:44:36 pm »
Мише, за повръщането - давам 1 час преди пътуване 2 таблетки Кокулин и после на всеки час - час и половина по 1. От както ги давам при дълъг път със завои нямам проблеми.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #33 -: Август 18, 2009, 13:48:26 pm »
Мидж, ние мислим да пътуваме през септември до София с Ани, която тогава няма да има още 3 месеца. Питах педиатърката, тя каза, че няма никакъв проблем и сега да пътуваме. Ориентирали сме се и ние тогава да отидем при Алексиев. Може ли да ми кажете дали работи със Здравната каса или трябва на частно да отидем? Какви са цените на прегледите му, трябва ли да си запазим предварително час и ако някой знае телефон, на който да го направим? Също така все още обмисляме дали за един ден да отидем и да се върнем или да останем да спим в София. Какво мислите вие за дете на 2,5 месеца - дали ще издържи отиване и връщане - тоест два пъти по 3 часа горе долу с почивките или да спим при приятели, което си е все пак ангажимент и леко натоварващо? Ние днес иначе станахме на 2 месеца и следобед сме на консултация. Слагам й капки Коларгол за нослето, май има подобрение, но все още има и секрет, та ще отложим за няколко дни май Пентаксима. Още повече, че вчера сутринта имаше и леко температура - 37.1 Не е много наистина, а и днес вече няма, но все пак не ми се рискува. Вчера при нас беше лудница направо - Ани рева цял ден, не искаше да суче, а умираше от глад - дадох й малко кърма с чашка, изпи я за норматив, но от гърдата само се дърпаше и ревеше. Чистихме носле, гушкахме се, успокоявахме се, нищо не помагаше. Направо сякаш не е моето дете. И това докъм 6 вечерта. След това изведнъж се кротна и засука все едно нищо не е имало. Днес вече е спокойна, ама въпреки това се притеснявам за ваксинацията. И да ви питам нещо, колкото и глупаво да звучи. И на двама ни с татко й ни се струва, че сякаш бялото на очичките й е помътняло. То сигурно нищо няма, ама с последните ни притеснения и болежки вече всяка дреболия ми прави впечатление. Иначе е ведра днес и в много добро настроение, суче като за световно, смее се, нищо общо с вчерашните ексцесии.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #34 -: Август 18, 2009, 13:49:14 pm »
Привет и от нас! Наша Дара също много пътува - за пръв път пътувахме до В. Търново /около 3-4 часа/ още като беше на 40 дни, от тогава сме си ходили 2-3 пъти и нямаше никакъв проблем. Тръгваме веднага след ядене и докато дойде време за следващото сме пристигнали. Дори сега я водихме на планина за 3 дни - беше герой! Дори не ми се е будила за нощното кърмене, както обикновено. Като заспеше детето в 22 часа и се будеше сутрин към 6-7 чак! За къпането - не съм мъкнала никакви коритца, направо баща й ядържеше и под душа. За моренце и аз се бях замислила, но се отказах. Ако я оставя на майка ми за 3-4 дни и със сигурност се е отбила, а не ми се ще още, освен това като се замисля как трябва, ако тръгнем с нея,да вземем  половината покъщнина и хич не ми се щеше. Ще го оставим за догодина!
 Хубав ден на всички!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #35 -: Август 18, 2009, 13:52:49 pm »
Приятна и слънчева седмица и от нас!

В началото на юли отново бяха с кашлици и двамата, като с Тодор влязохме в болница за всеки случай, да е под наблюдение. За щастие, мина само с инхалации. Не правехме планове да ходим на море, но лекарката каза, че няма никакъв проблем и не е малък. Та два дни след изписването заминахме за Обзор.
Тръгнахме рано сутринта, към 3.30, той си става по това време да яде, спаха си през целия път. На плаж го водехме след 18 часа, хареса му да се кисне във водата.
Хубавото беше, че имат страхотен парк с високи дървета, много пейки, люлки, пързалки, два фонтана и до обед седяха с баба си там. Другото хубаво беше, че не ни сполетяха обичайното разстройство и повръщане, въпреки жегите, които сварихме.
*

    Aubergine

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #36 -: Август 18, 2009, 14:14:06 pm »
Координати на Алексиев.
И аз при него ще водя Чефо, но следващия месец.

Мен са ме нахапали бълхи. Котките нямат, аз имам.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #37 -: Август 18, 2009, 14:18:18 pm »
Мерси, Бери! А в Горна баня приемат ли направления?
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #38 -: Август 18, 2009, 14:20:34 pm »
Смайл, преди година не приемаха, но цената на прегледа беше 20 лв. Нека се включат момичетата с актуалните цени.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Aubergine

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #39 -: Август 18, 2009, 14:40:55 pm »
Мерси, Бери! А в Горна баня приемат ли направления?
Не зная. Аз  ще ходя в частния му кабинет.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #40 -: Август 18, 2009, 17:18:24 pm »
Зори, Марито ще пробвам  :D "терапията" и ще пиша!
 :flower: Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #41 -: Август 18, 2009, 17:54:17 pm »
И ние платихме 20 лв за прегледа при Алексиев в Г.Баня преди 1г. Педиатърката ни насочи към него, но не ни даде направление. Явно има само платен прием.Иначе час се записва още в рамките на същата седмица, според приемните дни.
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #42 -: Август 18, 2009, 17:56:02 pm »
Още един глас за Алексиев и от мен. Ние ходихме в частния му кабинет в Бъкстон, час записах на мобилния телефон от сайта, имаше часове даже за следващия ден. Цената на прегледа е 30 лв, на нас ни направи "промоция" 40 лв за двете.  :lol: В Горна баня мисля, че пак е без направление или ако сте с направление, ще си платите за ехограф. Цената там е 20 лв.

Златулка, браво на вас. Как се справяте с кърменето? :D

Лейди, някакви координати на лабораторията в ХЕИ ще може ли да дадеш, моля. За очичките скоро ще водим Яна на частно, защото педката не иска да ми даде направление докато не станела на 6 месеца, според нея бил запушен слъзния канал. Уточнявам, че посявка на секрета от очето не сме правили, нямало нужда... Правя масажи и има някакво подобрение, но така и не минава напълно. Чудя се само дали при Облашка във Вита или при Топов да я водя, какво ще кажете? Само изчаквам да минат 2 седмици от последния курс с капки и отивам.
  09.11.2007
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #43 -: Август 18, 2009, 21:18:56 pm »
Жабче,на Жорко очичките също бяха така и много време се проточиха нещата,до към 5-6м. със сигурност.Казаха ни в Белгия само с физиологичен разтвор да почистваме.

Да питам за ортопеда - в Белгия не се ходи на такъв преглед и не съм запозната,кога точно се ходи.Знам,че към 2-3-ти месец май трябваше първо и после май се водят и като проходят.Аз Жорко го водих на 2.5м. като си идвахме ,сега вече е на 1.5м. и ходи отдавна (на 10м. проходи) - трябва ли да го водим пак.
<br />
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #44 -: Август 18, 2009, 21:39:02 pm »
На мен д-р Алексиев ми каза, че мога да заведа детето и на 6-7 месечна възраст, преди да проходи, за да се види костната зрялост.  Но подчерта, че не е наложително или необходимо, ако имаме желание или някакви притеснения просто.  В този ред на мисли, струва ми се излишно на над годинка да ходите, ако нямате оплаквания.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #45 -: Август 18, 2009, 22:18:31 pm »
Ние също ходихме в Горна Баня, но при един друг д-р - Стефанов и бяхме с направление, но пак платихме 18 лв. - за ехографа. Моело и да не се плаща, но трябвало да отидем в началото на месеца или да сме вземели някакво специално направление, което и аз самата не разбрах какво трябвало да бъде. Както и да е вече бяхму отишли и решихме, че е по - добре на момента да плетим 18 лв., отколкото да ходим втори път да си губим времето. Каза ни, че е добре пак да отидем на 6 м. възраст за да се види как се развива тазобедрената става.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #46 -: Август 18, 2009, 22:41:36 pm »

Лейди, някакви координати на лабораторията в ХЕИ ще може ли да дадеш, моля. За очичките скоро ще водим Яна на частно, защото педката не иска да ми даде направление докато не станела на 6 месеца, според нея бил запушен слъзния канал. Уточнявам, че посявка на секрета от очето не сме правили, нямало нужда... Правя масажи и има някакво подобрение, но така и не минава напълно. Чудя се само дали при Облашка във Вита или при Топов да я водя, какво ще кажете? Само изчаквам да минат 2 седмици от последния курс с капки и отивам.
Телефон не знам. ХЕИ-то се намира на кръстовището на Сливница и Упълченска. Посока от Мола към Мария Луиза - от лявата страна. Регистратурата за приемане на секрети е на втория етаж. Все пак лекар предварително трябва да е взел секрета. Мое мнение - в тия жеги го носи в термобокс.

Аз хубу го рекламирам Топов, но си имам и една резерва към него...
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #47 -: Август 19, 2009, 00:04:19 am »
Жабче,на Жорко очичките също бяха така и много време се проточиха нещата,до към 5-6м. със сигурност.Казаха ни в Белгия само с физиологичен разтвор да почистваме.

Да питам за ортопеда - в Белгия не се ходи на такъв преглед и не съм запозната,кога точно се ходи.Знам,че към 2-3-ти месец май трябваше първо и после май се водят и като проходят.Аз Жорко го водих на 2.5м. като си идвахме ,сега вече е на 1.5м. и ходи отдавна (на 10м. проходи) - трябва ли да го водим пак.



Зори, в Германия, където е родена моята дъщеря, се прави задължителен УЗ преглед на крачетата за евентуална луксация /недоизградена ябълковидна става му казват те, т. е. доколкото схванах, не е легнала ябълката в хълбока добре/ още на 2я жизнен ден. Особено за такива случаи като нашия, когато бебето не се е обърнало  и стои напречно в корема, което е една от предпоставките за такива аномалии.
Благодарна съм че са направили оше на 2я и ден от раждането това изследване и са установили висока степен на луксация. Поради тая причина тя носи 7 седмици специални гаши, които и държаха крачетата разкрачени, Резултата - пълна корекция.

Не мислете, че децата ви ако имат някаква аномалия от този вид, непременно ще са недъгави, ще куцат или нещо подобно. Това се проявява в доста по-напреднала възраст.  Говорих си в кабинета на ортопеда с една точно такава възрастна дама, родила се с такова нещо, необърнато внимание, резултат - операции на възраст вече.
Поздрави

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #48 -: Август 19, 2009, 00:19:35 am »
Бени,има голяма вероятност и на Жоро да са му правили такъв преглед в родилното,но аз не знаех езика,а те не знаеха английски и няма как да знам.Те му правиха много изследвания и снимки,защото имаше малко проблеми в началото,но аз едва разбирах ,за какво става въпрос.За това реших да го заведа тук като си идвахме,ако там не е гледан,поне тук.
<br />
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #49 -: Август 19, 2009, 08:44:18 am »
Зори, нищо не ти пречи да го заведеш. Още повече, че не си сигурна дали са го гледали.
На мен лично Алексиев не ми е казвал да водя детето на 1 година. Каза да я заведа на 7 месеца. А като отидохме каза, че следващия преглед е желателно да стане на около 4 години.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #50 -: Август 19, 2009, 15:14:37 pm »
Относно прегледа при ортопед да се включа и аз. Първият преглед на Жорко беше на 2м - с ехограф. Вторият на 7-8м. отново с ехограф. След като проходи забелязах, че свода на стъпалото му като че ли не е особено изразен и стъпва навътре, джипито също обърна внимание и ми даде направление, та ходихме отново на 1год и 7м. Лекарят му направи тестове, прегледа го, но ми каза, че все още не може да говорим за плоскостъпие, т.к. след втората годинка завършвал процесът на развитие. Та като навърши 2г., май пак ще ходим.
Аз мисля, че е добре да се следи и посещенията при ортопед са необходими.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #51 -: Август 19, 2009, 16:17:56 pm »
Към пътуването и неговите неудачи добавям - повръщане.
Питах веднъж как се справяте със ситуация от този вид, никой не ми отговори.
Такова си ми е детето, така си пътуваме! - седя дежурна с плик или съдинка в ръка и си свиркам.
Не го храня предвърително, давам само вода и се почва "Ам-Ам-Ам".....* 100 пъти.
Скланям, давам солета и става мазало след 10 минути..
Ако някой знае подходяща метода или илач за маймун до 2 г, приемам и черпавам!



Юлия също повръщаше до това лято. Дадох Куколин-хомеопатично. Или е подействало лекарството или вече го е израстанала, защото последните ни пътувания до морето минаха безпроблемно.


Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #52 -: Август 19, 2009, 18:02:51 pm »
Извинявам се за спама, но знам че тук пишат доста модератори... защо не получавам известия по темите които следя и в които пиша... чекнала съм всичко което трябва,  Само аз ли имам такъв проблем...
Яд ме е, че така пропускам много от темичките тук.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #53 -: Август 19, 2009, 21:35:09 pm »

Юлия също повръщаше до това лято. Дадох Куколин-хомеопатично. Или е подействало лекарството или вече го е израстанала, защото последните ни пътувания до морето минаха безпроблемно.

Как се приема, Габи, сиропче ли е!? Ние в понеделник пътуваме за Пампорово, до сега не са имали такива проблеми, освен, че не стоят мирни, а пътя до там е по-кофти.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #54 -: Август 19, 2009, 21:59:13 pm »
Smile,ние на вашата възраст патувахме с Алекс в детска клиника по Гастроентерология в София ,нямахме сериозни проблеми по пътя ,изморително е няма начин ,но минава и в същият ден следобед се върнахме ............гледахме след нахранването да минат 15-20 мин и тръгнахме на път .
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #55 -: Август 19, 2009, 23:00:26 pm »



Как се приема, Габи, сиропче ли е!? Ние в понеделник пътуваме за Пампорово, до сега не са имали такива проблеми, освен, че не стоят мирни, а пътя до там е по-кофти.
Не съм Юлия, ама да кажа - по-горе съм писала де, ама пак - 1 час преди тръгване - 2 таблетки, ако е дълъг пътят, на всеки час след това по 1.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #56 -: Август 19, 2009, 23:12:04 pm »
Мерси, Мери, само дето плюем хапчетата  :?, надявах се да е сироп.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #57 -: Август 19, 2009, 23:17:13 pm »
Извинявам се за спама, но знам че тук пишат доста модератори... защо не получавам известия по темите които следя и в които пиша... чекнала съм всичко което трябва,  Само аз ли имам такъв проблем...
Яд ме е, че така пропускам много от темичките тук.

Временно е спрян мейл сървъра, затова не получаваш известия.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #58 -: Август 19, 2009, 23:29:41 pm »
Каси,за малки деца трябва да се стрият таблетките и да се разтворят с вода ,няма да имаш проблем.
<br />
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #59 -: Август 19, 2009, 23:51:31 pm »
Каси,за малки деца трябва да се стрият таблетките и да се разтворят с вода ,няма да имаш проблем.
Точно! Забравих да го спомена, щото пък Стилияна умира да хруска хапченца.
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #60 -: Август 20, 2009, 15:23:28 pm »
Здравейте,

Искам да насоча вниманието ви към една мама, която се нуждае от помощ за скъпо лечение в Германия, има най-агресивния вид проникване на плацентата през маточната стена. Повече инфо тук http://help-polly.info/. Ако можете, помогнете. Ако не, помолете се за нея, всичко ще и е от полза!

Жабче, за очните лекари - на мен Вита ми е много близо и водя децата при д-р Облашка, като имам нужда от преглед или съвет за нещо с очите. Много е мила, внимателна и компетентна. Помни си пациентите и досега винаги ми е помагала. Телефон във Вита 943 43 98. За д-р Топов също само добри неща съм чувала, той прави и операции, така че е идеалният избор за по-сложни проблеми. Колето на Fussii е негов пациент. Бих препоръчала с 2 ръце и д-р Галя Димитрова, тя също работи в Александровска, в детската очна клиника, колеги са с Топов, даже мисля че частният им кабинет е един и същ, тел 952 3600. Тя е основният лекуващ лекар на сина ми - оперира и двете очи на 11 месеца, сега детето носи очилца и го следим на 6 месеца, засега корекцията изглежда се развива много успешно.
« Последна редакция: Август 20, 2009, 15:25:44 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #61 -: Август 20, 2009, 15:31:51 pm »
Благодаря на всички, които споделиха мнението си и ми дадоха ценни съвети!
Надявам се да поспи в колата - дано да е повечко! Ще взема и аз от тези хапченца за всеки случай!  Като ни омръзне в столчето сваля коланите и се опитва да стане.  Освен това ни растат и 4-те кучешки зъби едновременно - купона е пълен!
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #62 -: Август 20, 2009, 15:56:44 pm »
Мармотче, пусни отделна тема за Поли. Нека повече хора научат за нея.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #63 -: Август 20, 2009, 17:55:33 pm »
познавам Поли лично и е много добър и слънчев човек ,страхотна майка е и има прекрасно семейство.Никой не заслужава това,което им се случва,дано с общи усилия съберем нужните средства и да се имат късмет!
<br />
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #64 -: Август 20, 2009, 17:59:18 pm »
Аз ще пропусна точно сега да отворя този линк, че много се натоварвам от чуждите неволи и болести, но стискам палци всичко да приключи успешно!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #65 -: Август 20, 2009, 22:34:02 pm »
Да, знам за стриването, така приемат хомеожен. педиатърът ми каза и вомитусхил преди тръгване - свещички или на капки.

Моля се за семейството на тази жена! Дано всичко се нареди по най-добрия начин!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #66 -: Август 21, 2009, 10:26:46 am »
White, видях, че вече си пуснала темата за Поли в "На чашка кафе..." Благодаря ти. Дано повече хора помогнат, а после и Господ и лекарите!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #67 -: Август 22, 2009, 03:45:35 am »
:? снощи изпитах втория най-голям ужас откакто Митака се роди!
Загуби се...излязоха с баба на разходка, взе да се смрачава, няма ги, аз звъня
и тя ридаейки каза че се е изгубил на площада.....имаше някакъв концерт, тълпа.
Как сме отишли с баща му за 5 мин до там незнам и добре че беше той
защото щях да тичам в галоп. В момента в който отидохме едно момиче вече го носеше.
Баба му в ужаса си с треперещите си пръсти не бе успяла да ни набере дори,
но бе се сетила да каже на тонрежисьора на концерта...и така се намери.
Момичето което го намери както го донесе, така изчезна.
Ще я намеря и ще и благодаря, запомних я.
Баба му беше умряла, едва се съвзе и тя като мен още не спи.  :?




 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #68 -: Август 22, 2009, 05:38:43 am »
:bighug: :bighug: :bighug: Мише, здрав Митак и бебе ви желая, и по-малко такива притеснения
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #69 -: Август 22, 2009, 07:43:22 am »
Мише, слава Богу, че всичко е наред вече!!! Изтръпнах... това е един от най-големите ми страхове. Като малка са ме губили така - на концерт мама си мисли че татко ме държи, а той обратното. В един момент спират концерта и ме показват на сцената...

Нацелувай малкият бандит и дано нямаш повече такива ситуации...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #70 -: Август 22, 2009, 07:55:59 am »
Благодаря ви!
Снощи се чудех на себе си как се овладях...но гледката беше чудна!
Усмихнат и нищо неразбиращ Митак и баба за Бърза помощ!
Сега обаче всичко се връща като бумеранг, а освен един чай от лайка друго не мога да пия.
Всичко завърши добре, не искам да си помисля, ако се бе отдалечил, и в тъмнината.....

Трябва да имаме очи и на гърба. Друго незнам.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #71 -: Август 22, 2009, 08:06:11 am »
ох Мише,направо ми се насълзиха очите,ужасно преживяване. :(Радвам се ,че всичко е завършило добре и да нямате повече такива притеснения.
<br />
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #72 -: Август 22, 2009, 09:19:01 am »
Мише,  :bighug:
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #73 -: Август 22, 2009, 09:55:02 am »
Мише, прегръщам ви с Миташки и повече да не се случва, макар че аз като слушам и гледам си е масово това с губенето. Мен и мъжа ми също са ни губили. Мен на Пловдивския панаир, мъжа ми - на морето (ужас!). Вчера докато стояхме в едно закътано подобие на кафенце с градина, където се събираме само майки и баби с малки деца пристига един дребен и се паркира на едната маса. А детето го занем, щото е от редовните посетители :lol:.Да, обаче сам!!! Питаме го с кой си ти днес? Той - с баба бе... Да ама бабата я няма. Та собственичката на кафето тръгна да търси бабата - сещаш се в какво състояние дойде жената.
Та, да не се случва на никой, ама май и на гърба да имаме очи ще са малко.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #74 -: Август 22, 2009, 11:41:40 am »
Спомням си брат ми като малък, отиваме на женския пазар и той с гордост заявява, че знае къде е колата. Можел да се върне до нея. В един момент започнахме да се питаме къде е и с кой е, а бяхме 5 човека, и аз не съм била мъничка вече. Разпръснахме се да го търсим, а той решил да ни покаже, че знае къде е колата  :lol: Чинно ни чакаше до нея със сълзи на очи, защото вече се беше усетил за какво става въпрос  :lol:.
Та така са децата, само господ да е с тях и да се разминем с уплаха само.
Мише случва се, нали сте добре. Не се терзайте толкова. Представям си бабата как се чувства  :(

Моето Монче много се радва на животните. Обаче имахме и инцидент вече. Един дакел, уж много добър и не хапещ я захапа за устната. Разминахме се само с две дупчици от зъбки и уплахата, но рева беше голям. На другия ден малко поодшумяха нещата и аз почнах да подпитвам тактично. Защо плаче толкова, страх ли я е от кучето, уплаши ли се много и т.н. Детети ми каза: Не мамо, обаче искам да галя куче а то ме ухапа, не ме боли. Искам си мое куче да си го галя и да не ме хапе. След едноседмичен семеен съвет Моника е горд собственик на 45 дневна Каракачанка. Мъника е момченце и двамата си паснаха страхотно.  :D  Та така, сега си имаме още едно бебе, но малко рунтаво и момченце  :lol: Малкия е като чичка за детето. А Мони чака с голям мерак Арес да порасне и да падне сняг. Щял да я тегли с шейната  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Aubergine

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #75 -: Август 22, 2009, 12:29:26 pm »
Мишанта, ужасна случка.
Опитай да престанеш да я изживяваш, защото трябва да се пазиш сега.
Нямаш нужда от стресови ситуации, важното е, че детето ти е добре.
Прегъщам ви!

Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #76 -: Август 22, 2009, 12:53:06 pm »
Та така, сега си имаме още едно бебе, но малко рунтаво и момченце  :lol: Малкия е като чичка за детето. А Мони чака с голям мерак Арес да порасне и да падне сняг. Щял да я тегли с шейната  :lol:

А пък ние чакаме снимки на двамата в съответната рубрика  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #77 -: Август 22, 2009, 13:03:35 pm »
Мише - голямо приключение, ама дето се казва: по-малкия дявол. Добре,че е имало от кого да потърси съдействие бабата... Сега ще ви е като обеца на ухото, винаги си даваме сметка за опасностите, но докато не ни се случат - не знаем какво изживяване е.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #78 -: Август 22, 2009, 13:36:37 pm »
:flower: Благодаря на всички ви, безценни сте!
Ами аз съм спокойна, притеснявам се за баба му!
И за миг не съм я укорила, та това може да се случи на всеки, те са така бързи.
Аз даже си мисля, че той е бил около нея просто тя се е шокирала,
разпалкала и в ужаса си не е могла да го види.
Много ми бяха странни хората, сякаш очакваха да и се караме или нещо такова!
Взеха да я оправдават, и се почувствах много странно.
Аз се чудя как да я успокоя, даже детето си не гушнах,
намерих му водата в количката дадох и да пие, да се наплиска,
успокоителни ни даде една позната. Много зле беше, изплашихме се много за нея.
Сутринта заминаха на плаж, малко да се разсеят и да не седи тук цял ден и да мисли.

Лиде, добре че писа, това е другото от което ме е страх.
Митака така ги мачка животните, а не може да е ясно кое как ще реагира.
Те животните правят такива неща от страх, а съм виждала как децата ги мародерстват.
И те след това се страхуват и хапят не този дето ги е измъчвал.
Радвам се, че Монката е преживяла случката и че си има приятел на четири лапи! :D
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #79 -: Август 22, 2009, 15:10:01 pm »
Та така, сега си имаме още едно бебе, но малко рунтаво и момченце  :lol: Малкия е като чичка за детето. А Мони чака с голям мерак Арес да порасне и да падне сняг. Щял да я тегли с шейната  :lol:

А пък ние чакаме снимки на двамата в съответната рубрика  :lol: :lol: :lol:

Разбира се rally_pat с най-голямо удоволствие  :D
Аз надничам редовно в темичката, твоят сладур е невероятен.  :D


Мише, Монито просто се наведе. Кучето не  хапе. Обяснението на стопанката беше, че е била разгонена дакелската принцеса. Куче, какво да го правиш. Не давам да дърпа и мачка животни за да предотвратя точно това, а то какво се случи.  :) 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #80 -: Август 22, 2009, 19:44:21 pm »
ох, това със загубването ми е най-големия кошмар. добре, че сте се намерили бързо!
мен също са ме губили на концерт, при това в чужд град, където бяхме за една вечер само на гости и аз не знаех нито при кого сме, нито къде сме. намерихме се супер случайно.

изводът - не си водете децата по концерти ;) май там най-много се губят...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #81 -: Август 22, 2009, 22:17:24 pm »
За мен по-голям кошмар от изгубването е този нещастник, който броди в Люлин , Обеля и Надежда и боде малки момченца със спринцовка.
Бегло познавам едното дете /засичали сме се в детското клубче, което е в блока, в който живее и детето/ - ми добро дете на около шест годинки, неагресивно и усмихнато. А тази гад го е причакал до пощенските кутии във входа.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #82 -: Август 23, 2009, 16:53:47 pm »
За мен по-голям кошмар от изгубването е този нещастник, който броди в Люлин , Обеля и Надежда и боде малки момченца със спринцовка.
Бегло познавам едното дете /засичали сме се в детското клубче, което е в блока, в който живее и детето/ - ми добро дете на около шест годинки, неагресивно и усмихнато. А тази гад го е причакал до пощенските кутии във входа.

Стига бе, и такива изроди ли има 8O 8O 8O
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #83 -: Август 23, 2009, 22:41:25 pm »
Мише, ти си знаеш .... Прегръщам те и дано няма повече такива случки. Ужасно е!

В този ред да ви кажа, че моя приятелка с близнаци е станала свидетел на следната случка в градинка, с много дечица. Две бели жени отмъкват едно дете на 2 години, слава богу майката вижда и ги догонват, взимат детето, но те успяват да избягат ... Не ми го побира акъла и не искам да се вкарвам във филми какво е щяло да стане с детето и въобще ... Та не знам къде живеем!!!???



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #84 -: Август 24, 2009, 00:20:05 am »
какво значи "слава богу, майката ги вижда", когато говорим за дете на 2 години??  8O

на мен очите ми не се отделят за секунда от детето...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #85 -: Август 24, 2009, 01:46:43 am »
Мише, много добре разбирам как си се чувствала. И аз така луднах точно 2 мин на плажа, докато го намерим, като се изгуби адашчето. То в такъв момент като се паникьосаш - гледаш и не виждаш. Нашият отишъл 50 м настрани и клекнал на брега и си рови. Аз после 3-4 часа не знаех къде се намирам. Наистина децата не трябва да се изпускат от поглед за секундичка или поне ги стискаш да усещаш и тва е докато вършиш нещо. Аз съм се губила на 4 на плажа в Слънчев бряг - намериха ме в Несебър. Мога да си представя вече какво им е било на нашите...
« Последна редакция: Август 24, 2009, 01:53:24 am от cygnus »