0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #40 -: Август 18, 2009, 17:18:24 pm »
Зори, Марито ще пробвам  :D "терапията" и ще пиша!
 :flower: Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #41 -: Август 18, 2009, 17:54:17 pm »
И ние платихме 20 лв за прегледа при Алексиев в Г.Баня преди 1г. Педиатърката ни насочи към него, но не ни даде направление. Явно има само платен прием.Иначе час се записва още в рамките на същата седмица, според приемните дни.
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #42 -: Август 18, 2009, 17:56:02 pm »
Още един глас за Алексиев и от мен. Ние ходихме в частния му кабинет в Бъкстон, час записах на мобилния телефон от сайта, имаше часове даже за следващия ден. Цената на прегледа е 30 лв, на нас ни направи "промоция" 40 лв за двете.  :lol: В Горна баня мисля, че пак е без направление или ако сте с направление, ще си платите за ехограф. Цената там е 20 лв.

Златулка, браво на вас. Как се справяте с кърменето? :D

Лейди, някакви координати на лабораторията в ХЕИ ще може ли да дадеш, моля. За очичките скоро ще водим Яна на частно, защото педката не иска да ми даде направление докато не станела на 6 месеца, според нея бил запушен слъзния канал. Уточнявам, че посявка на секрета от очето не сме правили, нямало нужда... Правя масажи и има някакво подобрение, но така и не минава напълно. Чудя се само дали при Облашка във Вита или при Топов да я водя, какво ще кажете? Само изчаквам да минат 2 седмици от последния курс с капки и отивам.
  09.11.2007
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #43 -: Август 18, 2009, 21:18:56 pm »
Жабче,на Жорко очичките също бяха така и много време се проточиха нещата,до към 5-6м. със сигурност.Казаха ни в Белгия само с физиологичен разтвор да почистваме.

Да питам за ортопеда - в Белгия не се ходи на такъв преглед и не съм запозната,кога точно се ходи.Знам,че към 2-3-ти месец май трябваше първо и после май се водят и като проходят.Аз Жорко го водих на 2.5м. като си идвахме ,сега вече е на 1.5м. и ходи отдавна (на 10м. проходи) - трябва ли да го водим пак.
<br />
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #44 -: Август 18, 2009, 21:39:02 pm »
На мен д-р Алексиев ми каза, че мога да заведа детето и на 6-7 месечна възраст, преди да проходи, за да се види костната зрялост.  Но подчерта, че не е наложително или необходимо, ако имаме желание или някакви притеснения просто.  В този ред на мисли, струва ми се излишно на над годинка да ходите, ако нямате оплаквания.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #45 -: Август 18, 2009, 22:18:31 pm »
Ние също ходихме в Горна Баня, но при един друг д-р - Стефанов и бяхме с направление, но пак платихме 18 лв. - за ехографа. Моело и да не се плаща, но трябвало да отидем в началото на месеца или да сме вземели някакво специално направление, което и аз самата не разбрах какво трябвало да бъде. Както и да е вече бяхму отишли и решихме, че е по - добре на момента да плетим 18 лв., отколкото да ходим втори път да си губим времето. Каза ни, че е добре пак да отидем на 6 м. възраст за да се види как се развива тазобедрената става.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #46 -: Август 18, 2009, 22:41:36 pm »

Лейди, някакви координати на лабораторията в ХЕИ ще може ли да дадеш, моля. За очичките скоро ще водим Яна на частно, защото педката не иска да ми даде направление докато не станела на 6 месеца, според нея бил запушен слъзния канал. Уточнявам, че посявка на секрета от очето не сме правили, нямало нужда... Правя масажи и има някакво подобрение, но така и не минава напълно. Чудя се само дали при Облашка във Вита или при Топов да я водя, какво ще кажете? Само изчаквам да минат 2 седмици от последния курс с капки и отивам.
Телефон не знам. ХЕИ-то се намира на кръстовището на Сливница и Упълченска. Посока от Мола към Мария Луиза - от лявата страна. Регистратурата за приемане на секрети е на втория етаж. Все пак лекар предварително трябва да е взел секрета. Мое мнение - в тия жеги го носи в термобокс.

Аз хубу го рекламирам Топов, но си имам и една резерва към него...
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #47 -: Август 19, 2009, 00:04:19 am »
Жабче,на Жорко очичките също бяха така и много време се проточиха нещата,до към 5-6м. със сигурност.Казаха ни в Белгия само с физиологичен разтвор да почистваме.

Да питам за ортопеда - в Белгия не се ходи на такъв преглед и не съм запозната,кога точно се ходи.Знам,че към 2-3-ти месец май трябваше първо и после май се водят и като проходят.Аз Жорко го водих на 2.5м. като си идвахме ,сега вече е на 1.5м. и ходи отдавна (на 10м. проходи) - трябва ли да го водим пак.



Зори, в Германия, където е родена моята дъщеря, се прави задължителен УЗ преглед на крачетата за евентуална луксация /недоизградена ябълковидна става му казват те, т. е. доколкото схванах, не е легнала ябълката в хълбока добре/ още на 2я жизнен ден. Особено за такива случаи като нашия, когато бебето не се е обърнало  и стои напречно в корема, което е една от предпоставките за такива аномалии.
Благодарна съм че са направили оше на 2я и ден от раждането това изследване и са установили висока степен на луксация. Поради тая причина тя носи 7 седмици специални гаши, които и държаха крачетата разкрачени, Резултата - пълна корекция.

Не мислете, че децата ви ако имат някаква аномалия от този вид, непременно ще са недъгави, ще куцат или нещо подобно. Това се проявява в доста по-напреднала възраст.  Говорих си в кабинета на ортопеда с една точно такава възрастна дама, родила се с такова нещо, необърнато внимание, резултат - операции на възраст вече.
Поздрави

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #48 -: Август 19, 2009, 00:19:35 am »
Бени,има голяма вероятност и на Жоро да са му правили такъв преглед в родилното,но аз не знаех езика,а те не знаеха английски и няма как да знам.Те му правиха много изследвания и снимки,защото имаше малко проблеми в началото,но аз едва разбирах ,за какво става въпрос.За това реших да го заведа тук като си идвахме,ако там не е гледан,поне тук.
<br />
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #49 -: Август 19, 2009, 08:44:18 am »
Зори, нищо не ти пречи да го заведеш. Още повече, че не си сигурна дали са го гледали.
На мен лично Алексиев не ми е казвал да водя детето на 1 година. Каза да я заведа на 7 месеца. А като отидохме каза, че следващия преглед е желателно да стане на около 4 години.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #50 -: Август 19, 2009, 15:14:37 pm »
Относно прегледа при ортопед да се включа и аз. Първият преглед на Жорко беше на 2м - с ехограф. Вторият на 7-8м. отново с ехограф. След като проходи забелязах, че свода на стъпалото му като че ли не е особено изразен и стъпва навътре, джипито също обърна внимание и ми даде направление, та ходихме отново на 1год и 7м. Лекарят му направи тестове, прегледа го, но ми каза, че все още не може да говорим за плоскостъпие, т.к. след втората годинка завършвал процесът на развитие. Та като навърши 2г., май пак ще ходим.
Аз мисля, че е добре да се следи и посещенията при ортопед са необходими.
*
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #51 -: Август 19, 2009, 16:17:56 pm »
Към пътуването и неговите неудачи добавям - повръщане.
Питах веднъж как се справяте със ситуация от този вид, никой не ми отговори.
Такова си ми е детето, така си пътуваме! - седя дежурна с плик или съдинка в ръка и си свиркам.
Не го храня предвърително, давам само вода и се почва "Ам-Ам-Ам".....* 100 пъти.
Скланям, давам солета и става мазало след 10 минути..
Ако някой знае подходяща метода или илач за маймун до 2 г, приемам и черпавам!



Юлия също повръщаше до това лято. Дадох Куколин-хомеопатично. Или е подействало лекарството или вече го е израстанала, защото последните ни пътувания до морето минаха безпроблемно.


Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #52 -: Август 19, 2009, 18:02:51 pm »
Извинявам се за спама, но знам че тук пишат доста модератори... защо не получавам известия по темите които следя и в които пиша... чекнала съм всичко което трябва,  Само аз ли имам такъв проблем...
Яд ме е, че така пропускам много от темичките тук.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #53 -: Август 19, 2009, 21:35:09 pm »

Юлия също повръщаше до това лято. Дадох Куколин-хомеопатично. Или е подействало лекарството или вече го е израстанала, защото последните ни пътувания до морето минаха безпроблемно.

Как се приема, Габи, сиропче ли е!? Ние в понеделник пътуваме за Пампорово, до сега не са имали такива проблеми, освен, че не стоят мирни, а пътя до там е по-кофти.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #54 -: Август 19, 2009, 21:59:13 pm »
Smile,ние на вашата възраст патувахме с Алекс в детска клиника по Гастроентерология в София ,нямахме сериозни проблеми по пътя ,изморително е няма начин ,но минава и в същият ден следобед се върнахме ............гледахме след нахранването да минат 15-20 мин и тръгнахме на път .
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #55 -: Август 19, 2009, 23:00:26 pm »



Как се приема, Габи, сиропче ли е!? Ние в понеделник пътуваме за Пампорово, до сега не са имали такива проблеми, освен, че не стоят мирни, а пътя до там е по-кофти.
Не съм Юлия, ама да кажа - по-горе съм писала де, ама пак - 1 час преди тръгване - 2 таблетки, ако е дълъг пътят, на всеки час след това по 1.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #56 -: Август 19, 2009, 23:12:04 pm »
Мерси, Мери, само дето плюем хапчетата  :?, надявах се да е сироп.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #57 -: Август 19, 2009, 23:17:13 pm »
Извинявам се за спама, но знам че тук пишат доста модератори... защо не получавам известия по темите които следя и в които пиша... чекнала съм всичко което трябва,  Само аз ли имам такъв проблем...
Яд ме е, че така пропускам много от темичките тук.

Временно е спрян мейл сървъра, затова не получаваш известия.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #58 -: Август 19, 2009, 23:29:41 pm »
Каси,за малки деца трябва да се стрият таблетките и да се разтворят с вода ,няма да имаш проблем.
<br />
Re: Следпразнична лятна тема 17.08-23.08
« Отговор #59 -: Август 19, 2009, 23:51:31 pm »
Каси,за малки деца трябва да се стрият таблетките и да се разтворят с вода ,няма да имаш проблем.
Точно! Забравих да го спомена, щото пък Стилияна умира да хруска хапченца.