0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да откажем гадните цигари!
« Отговор #220 -: Май 17, 2006, 12:23:54 pm »
Цитат на: perla
Цитат на: hari_77
1 мес. и 17 дни. без цигари


А пари4ките които са били определени 3а цигари спести ли си,да се погле3иш с нещо ново купено?


ами не се сетих по рано да ги събирам но като се замисля /чакай да взема елка :wink: / щях да съм събрала вече /по новите цени/ 202,10лв.  :roll:
 :x Трябваше да ме подсетите по-рано :lol:



*
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #221 -: Май 17, 2006, 20:51:52 pm »
На мен една кутия ми струва 4? :twisted:
Ако всеки ден си слагам по 4? в каси4ката,ще дойда в БГ на по4ивка :D
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #222 -: Май 17, 2006, 22:24:51 pm »
Цитат на: perla
На мен една кутия ми струва 4? :twisted:
Ако всеки ден си слагам по 4? в каси4ката,ще дойда в БГ на по4ивка :D


 :D права си, е като си дойдеш се обади :wink:



Да откажем гадните цигари!
« Отговор #223 -: Юни 03, 2006, 23:55:01 pm »
Хайде момичета и аз се присъединявам към вас ,но с постепенно намаляне на бройката изпушени цигари за ден.Преди 2 седмици се пробвах пластири и с някакви хапчета-пих ги 5 дена и ги спрях заради страничните реакции-световъртеж,гадене и разстройство.Зарязах ги и реших постепенно.
Пуша от 19 годишна,бях ги спряла веднъж за 2 години и качих 20 килограма за тоя период от време.Сега съм на 35,значи съм активен пушач 14 години.   :( И реших,че е въпрос на воля.Засега имам напредък от 2 кутии съм на почти 1 дневно.Дъвча и 1 никотинова дъвка ,като ми се припуши много и засега задържам фронта.Страх ме е да ги откажа от раз,предвид преживяната никотинова абсистенция,преди 3 години(бях получила нещо като гърч,но бях в пълно съзнание).А иначе намаляването на цигарите(не мисля,че си втълпявам)засега ми влияе много добре-хроничната ми кашлица изчезна(кашля само 2-3 пъти дневно),апетита ми се увеличи,сякаш започвам да се пълня с енергия(дано не и с повечко килца).По мои сметки до края на юли,трябва да съм ги отказала напълно.И си мисля,ами аз ще стана някоя светица тогава-не пия кафе,нито алкохол и цигарите като спра,сигурно ще мо поникнат и крилца(на ангелче :D )И освен да се надяваме,че тогава ще ни посети щъркела с една страхотна вест
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #224 -: Юни 04, 2006, 07:09:28 am »
Ей миличка 2 кутии..............????това е много!!!!!!!Голямо тровене!!!
Но много се радвам че си взела това важно решение и много ще ти стискам палци да ги откажеш!!!!!Трудно е .....но като се замисля колко трудни неща изживяваме в нашата борба ..това е най малко  което можем да направим!!!
Да ти кажа преди имах ТСХ под норма!От както оставих цигарите  то се нормализира без никакво лечени и сега е ОК!Преди много ми се виеше свят от ниско кървно ,но сега съм значително по добре!!!Замисли се колко вредят на теб и после колко ще вредят на бебето................................................................................!!!!!!!!!!!!!
тази мисъл ще ти като стимул в решението ти!!!УСПЕХ мила и пиши до каде си стигнала!! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #225 -: Юни 04, 2006, 07:23:35 am »
Цитат на: Nadin74
Момичета аз вече за втори път отказвам цигарите и забременявам за втори път, е това ако не е примчина да ги откажете............
Лесно е, иска се само малко повечко воля и кураж.Аз не пуша вече почти около 1 година.

едва ли е от спирането на цигарите:)
ако е от това аз лично да съм забременялала поне 3 пъти.
 :wink:
Моля ви се недейте така..
"Спрях да пуша и забременях" звучи точно като "Спрях да мисля за бебе и забременях"
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #226 -: Юни 04, 2006, 09:54:46 am »
Дидка, има обективни резултати след спиране на цигарите. Например високите стойности на ФСХ леко спадат (още не съм видяла моите, де). При някои се появява спонтанна овулация - при дълго време остъстваща такава е достатъчна причина да се забременее. Е, не при всички, за съжаление...
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #227 -: Юни 04, 2006, 15:01:12 pm »
Имам само един въпрос към дългогодишните пушачи.Нещо интересно става с мен и затова искам да ви попитам.Имах дълги години суха кашлица.Сега след като ги намалявам постепенно,кашлицата ми намалява,нооо ,от суха се превърна във влажна със секрет.Възможно ли е това е да е един вид никотина който се е натрупал в дробовете ми с течение на годините и с ограничаване на приема му,просто защитните сили на организма да се активират и това да е вид нормална самолечителна реакция??
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #228 -: Юни 04, 2006, 16:31:31 pm »
Iliana, чистят ти се дробовете. При мен тази кашлица спира след втората седмица
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #229 -: Юни 04, 2006, 16:43:00 pm »
Точно така - Дидка го е казала съвсем вярно - чистят се дробовете. Но, Илианка, не от никотина, а от катрана.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #230 -: Юни 04, 2006, 17:21:42 pm »
Когато спрях цигарите 10 дена доста кашлях особенно сутрин и имах и секрет!Беше отвратително!Но се радвам че вече  2 месеца непуша!
Дано да удържа за винаги! :lol:
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #231 -: Юни 04, 2006, 18:45:18 pm »


        Така е Илияна,чистят ти се дробовете.Но колко дълго ще продължи тази кашлица е относително.Зависи колко време си пушила,какви цигари..При сестра ми например тя продължи почти 4 месеца.Е,нямам в предвид,че 4 мес нонстоп ще "бухаш",но не се учудвай ако от време на време продължиш да вадиш храчки.
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #232 -: Юни 04, 2006, 19:39:57 pm »
Цитат на: kareliya


        Така е Илияна,чистят ти се дробовете.Но колко дълго ще продължи тази кашлица е относително.Зависи колко време си пушила,какви цигари...

Oх,ами да си призная честно,все по тежките цигари съм си падала:отначалото бях на "Феникс",после на синьо"Виктори",след това на червен"WEST" и сега на червено "Марлборо".Но определено "WEST"са по-тежки от марлборо-то.Та не знам и аз сигурно с месеци ще я влача тая кашлица..
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #233 -: Юни 04, 2006, 20:34:25 pm »


       По-важното е ,че си се опомнила и си решила да ги спреш.Дано да е завинаги.Аз много говоря,ама и аз трябва да ги спирам,че бой ще ям...
 :roll:
*
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #234 -: Юни 08, 2006, 12:51:38 pm »
Цитат на: iliyanas
Цитат на: kareliya


        Така е Илияна,чистят ти се дробовете.Но колко дълго ще продължи тази кашлица е относително.Зависи колко време си пушила,какви цигари...

Oх,ами да си призная честно,все по тежките цигари съм си падала:отначалото бях на "Феникс",после на синьо"Виктори",след това на червен"WEST" и сега на червено "Марлборо".Но определено "WEST"са по-тежки от марлборо-то.Та не знам и аз сигурно с месеци ще я влача тая кашлица..

Ох..спирай ги от ра3 тия пусти цигари..че и силни пушиш и много...
Пушачка сьм била 22 год.така като теб,но около кутия на ден и не сьм кашляла.Ядосах се и ги спрях преди около два месеца. Ако го направиш,се чувсваш с една крачка пред останалите.Дока3ваш,че имаш воля,че каквото кажеш,това правиш.Силна си.Особено сьпругьт.Гледа на теб с респект.
Опитай.От нас получаваш виртуална помощ.
Кьсмет.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #235 -: Юни 08, 2006, 12:59:54 pm »
Перла, браво на теб...два месеца вече!
Успех на всички!Всичко е воля при цигарите!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #236 -: Юни 08, 2006, 22:19:35 pm »
Точно така!!!!!!Всичко е воля или мечта!!!При мен е мечта да си имам бебе!Само  това е причината да оставя цигарите!И аз вече 2 месеца! :lol:
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #237 -: Юни 09, 2006, 08:15:11 am »
Аз пуша :roll:
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #238 -: Юни 09, 2006, 08:30:04 am »
Цитат на: Dideto
Аз пуша :roll:


Диде какво стана? 8O



*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #239 -: Юни 09, 2006, 08:31:46 am »
Цитат на: Dideto
Аз пуша :roll:


Мила Дидке хубаво е да ги оставиш тия пусти цигари!Неказвам че те са причината за стерилитет но намаляват шансовете за успеха ни! :balk_21: