0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #880 -: Април 23, 2008, 10:46:48 am »
Да взема и аз да се запиша в отбора за отказване на цигарите.Аз съм пушачка от 18 годишна(това прави почти 20 години, тъй като тази година правя 38)Вярно, ме не пуша много погледнато- една кутия ми стига за два дни, но все пак пуша. Интересното е, че като започнаха да ми бият меногона за стимулация и не ми се пуши въобще(само по едно дръпване на два дена и се отвращавам).Дано да взема да устискам и да откажа цигарите.
Разбира се , че ще устискаш-ти вече си поставила  и началото.
Успех в отказването на цигарите!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #881 -: Май 05, 2008, 06:48:38 am »
Ех, че гадост са това - цигарите! Пуших 17 дълги години. Спирала съм ги само веднъж, за няколко месеца и то не за друго - бях в САЩ и хич не ми се даваха 7 долара за кутия  :oops: Бях се зарекла, че като се върна няма да пропуша ... къде ти! Още на втория ден за нещо се ядосах на улицата и пак захапах цигара. Иначе съм си опитвала няколко пъти за по за няколко дни - и толкова  :oops: Спрях ги преди година, защото усетих, че ми е дошло времето. Мъчих се един месец и после забравих, че съм пушила. Помогнаха ми много т.нар "никотинови лепенки". Но тоя месец толкова се мъчих, че свалих 6 кг и ходех като скелет - 46 кг.
Забременях почти година, след като ги отказах.

Забелязали ли сте, колко много се променя човек, когато спре да пуши? Дали на някоя от вас й се е случвало да промени драстично навиците си (а и мисленето си) след отказване?
« Последна редакция: Май 05, 2008, 06:51:30 am от Saule_Nova »
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #882 -: Май 12, 2008, 12:20:29 pm »
Ох, ще се включа и аз - една гадна пушачка без никаква воля. Майка ми се отвращава от мен. И тя пуши, само че по една цигара в месеца като отиде с приятелки на кръчма. Пита какво ми е удоволствието, като се кача в колата първата ми работа е да посегна към пакета, като вляза в работата - също, като седна в кафенето - пак същата работа. Казва ми, че се тровя напук и от простотия, не за да си направя кеф с едно хубаво питие например. И май е права. Не май - направо си е права. Ужас... Откакто се появиха тънките женски цигари имам малко напредък - като остана без цигари и взема от някой колега дебела ми е отвратително гадна, дърпам два пъти и я хвърлям. Само дето тънките не искат да ми опротивеят....  Уф - и в момента са ми на бюрото.

Правих опити да ги спра, но направо откачам. Какво ли не пробах - Табекс, никотинови дъвки, пурети... Нищо.

Най-накрая мъжът ми ми каза, че ако не НАМРАЗЯ цигарите никога няма да ги спра. И докато пиша поста си ми става гадно от самата себе си. Ще взема да отскоча до аптеката за един Табекс....
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #883 -: Май 12, 2008, 14:02:41 pm »
Валерия, ти не си гадна пушачка, ти имаш зависимост, която трябва да преодолееш. Не е толкова трудно, но се иска постоянство. Ще се справиш  :bighug:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #884 -: Май 12, 2008, 16:53:07 pm »
Валерия, ти не си гадна пушачка, ти имаш зависимост, която трябва да преодолееш. Не е толкова трудно, но се иска постоянство. Ще се справиш  :bighug:

Мерси, Зайче! Отказах се да купувам Табекс, ако сама нямам сила, той няма да ми помогне и да не казвам голяма дума......., но оставих гадините пред очите ми цял ден и не съм ги пипала... Да видим.....
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #885 -: Юни 09, 2008, 15:53:36 pm »
От 5 месеца не пуша и се чувствам страхотно!Е,припалвала съм няколко пъти ама то не може :D
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #886 -: Юни 11, 2008, 09:22:00 am »
Може, може ;)
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #887 -: Юни 11, 2008, 09:38:20 am »
  Цигарите наистина УБИВАТ! Разберете го, момичета. И колкото по-скоро осъзнаете истинската и непоправима вреда, която могат да ви нанесат, толкова по-лесно и светкавично ще ги захвърлите на боклука.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #888 -: Юни 11, 2008, 15:31:48 pm »
Здравейте :)
аз само така ... малко да се отчета :) вече повече от 4 месеца не пуша, след около 11 години яко пушене (около кутия и нагоре на ден). И аз ги спрях с никотинови лепенки и желание разбира се. А хората в този форум много ми помогнаха :)
И Saule_Nova съгласна съм с теб, че настъпва промяна. Аз станах по-спокойна (да не кажа ленива). Преди врях и кипях във всяко занимание (колкото и незначително да е било то). Сега по-спокойно я карам. При мен това е разликата - смяна на тонуса и по-слабата емоционалност.
А, и много трудно се изморявам, а мускулна треска не ме хваща! Това е много странно. Направих си експеримент на крос-трейнъра, ама здраво тренирах (само дето не припаднах от обезводняване и умора на този крос-трейнър) и не следващия ден - нямах мускулна треска - странна работа...
Та такива работи около мен :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #889 -: Юни 11, 2008, 18:40:09 pm »
Браво момичета.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #890 -: Юни 16, 2008, 09:18:33 am »
През почивните дни да си призная изпуших някоя и друга цигара :( Сега се чувствам адски кофти-като безгръбначно :balk_144:
Трябваше да се изповядам пред някого-моля не ме съдете строго!Не че нямам воля,просто нямам достатъчно  :wink:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #891 -: Юни 16, 2008, 20:49:05 pm »
Роситка,сега си постави цел и никакви цигари.Знам ,че можеш.Ще успееш. :crossfingers:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #892 -: Юни 17, 2008, 08:37:17 am »
Ами дано да мога!Златна ти уста!
Ако запаля ще се самонакажа и ще преям с ...
...джумерки :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #893 -: Юни 18, 2008, 09:54:19 am »
здравейте момичета.от няколко дена ми се върти в главата електронната цигара.някой да сподели ако знае нещо за нея.в момента е на промоция 140 лв.имало и на метро някакви,но не били така добри защото са китайски.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #894 -: Юни 18, 2008, 09:57:05 am »
Ами дано да мога!Златна ти уста!
Ако запаля ще се самонакажа и ще преям с ...
...джумерки :)
На някой да му се намират джумерки? :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #895 -: Юни 18, 2008, 10:26:16 am »
Ами дано да мога!Златна ти уста!
Ако запаля ще се самонакажа и ще преям с ...
...джумерки :)
На някой да му се намират джумерки? :)
А какво е джумерка? :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #896 -: Юни 18, 2008, 11:17:15 am »
Ами дано да мога!Златна ти уста!
Ако запаля ще се самонакажа и ще преям с ...
...джумерки :)
На някой да му се намират джумерки? :)
А какво е джумерка? :oops:
пръжки :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #897 -: Юни 18, 2008, 11:21:20 am »
Ния, хич не се хаби :P Само парите ще си дадеш и пак ще си същата "гадна" пушачка :bighug: Май наистина трябва да си го наложим - щото и аз срам не срам, ама ги пропуших отново :oops:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #898 -: Юни 18, 2008, 11:27:33 am »
здравейте момичета.от няколко дена ми се върти в главата електронната цигара.някой да сподели ако знае нещо за нея.в момента е на промоция 140 лв.имало и на метро някакви,но не били така добри защото са китайски.
Моя позната си купи ел.цигара и е много доволна, пуши си я с голям кеф.Почти като истинска е и е забавно , както си я пушиш да си я прибереш в чантата , например. Аз още се чудя да си вземем ли с мъжа ми.
В аптеката на Кауфланд в Плевен, имаше промоция и бяха към 90лв.или 99лв. , не съм сигурна.
Аз да се оплача - пак пуша, откакто док. отложи инсето.Много криво ми беше и запалих. :oops:
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 11:29:11 am от fatalwoman »
*

    eloiz

  • ***
  • 167
  • Чакам те бебчо...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #899 -: Юни 18, 2008, 11:34:25 am »
И аз да се запиша в тази темичка.Бях пушачка повече от 20 години.Отказах ги от раз.Започнах опити за бебче,и реших че това най много си заслужава.Вярно е че ми се пуши много на моменти,но с малко воля и повече инат не посягам към отровата.
Успех на всички,които са решили да ги спрат.