0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #900 -: Юни 18, 2008, 11:43:17 am »
Момичета,снощи се бяхме събрали компания,хапнахме,пийнахме и всичко там както се полага,та една позната която е бременна в седмия месец пушеше като комин!Ей това вече не мога да го разбера!На мене като ми закъснее и ден цигари не бих докоснала,а тази безумница :balk_150:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #901 -: Юни 18, 2008, 11:50:38 am »
 За съжаление и аз имам такива познати.Едната е в 9 месец вече и не спря да пуши.Пуши повече от мен.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #902 -: Юни 18, 2008, 13:19:43 pm »
ох мацки и аз ги пропуших ( по 3-4 на ден ) а бях ги спряла съвсем декември след лапароскопията. Устисках до преди 1 месец някъде и по 1, 2....направо не мога да се търпя, идва ми да се намразя... На всичкото отгоре понеже обявих на всички триумфално как ги отказвам и сега не съм признала на никой че пак пуша...крия се като ученичка ( пред мъжа особено ) че той е заклет непушач...
Абе въобще гадна , гадна работа.....
И хем знам, че си изпушвам така яйчниците, не стига че съм с ИЯР ами като пуша и съвсем ....
Но от един месец съвсем ми се омота цикъла след противозачатъчни, а ИКСИ то се отложи за септември и ептен се отчаях и припалвам....
 
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #903 -: Юни 18, 2008, 14:08:44 pm »
Танита,това че се криеш не решава проблема.Ти вредиш на себе си.Трябва да се научиш да се контролираш,дори и в най-тежките моменти да не търсиш спасение в цигарите.Те не помагат ,те вредят.Успех !
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #904 -: Юни 18, 2008, 18:31:04 pm »
Момичета,снощи се бяхме събрали компания,хапнахме,пийнахме и всичко там както се полага,та една позната която е бременна в седмия месец пушеше като комин!Ей това вече не мога да го разбера!На мене като ми закъснее и ден цигари не бих докоснала,а тази безумница :balk_150:

Току що проверих за точния процент: 64 % от бременните нашенки не спират цигарите!
http://news.ibox.bg/news/id_2079428923

Аз се чудя... това, че е пушенето е безумно безотговорно отношение към бебето е ясно... ужасно е просто! Но - не им ли е лошо на тези жени, бе?! Не съм сядала в заведение от повече от 3 месеца, щото само като помириша дим, ми прилошава и позеленявам. При това, допреди година и нещо и аз бях пушач... и то какъв! 
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 18:40:32 pm от Saule_Nova »
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #905 -: Юни 19, 2008, 09:20:23 am »
Rouzi-anna, знам мила....
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #906 -: Юни 19, 2008, 10:27:30 am »
Момичета от 8 месеца пуша като кумин по 1 кутия на ден а правя опити за забременяване от 4 месеца бясна съм сама на себе си  :bonk: като видя двете чертички знам че веднага ще ги спра но, да попитам много ли пречат за самото оплождане ???
« Последна редакция: Юни 19, 2008, 10:29:16 am от Valyoka »
DSC00102
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #907 -: Юни 19, 2008, 13:12:17 pm »
хайде и аз ще си призная.ПУша.Само вечер след пет шест часа, понякога и в 22 часа паля първата цигара.И все пак-не мога да ги спра.КАто видя две чертички и на мъжо ще забраня да пуши в стаята, но....
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #908 -: Юни 20, 2008, 20:00:23 pm »
Момичета от 8 месеца пуша като кумин по 1 кутия на ден а правя опити за забременяване от 4 месеца бясна съм сама на себе си  :bonk: като видя двете чертички знам че веднага ще ги спра но, да попитам много ли пречат за самото оплождане ???

Желателно е да не се пуши .  Не  че и аз не пуша,но жена ми като забременя не пушех. А тя не пуши вече 4 години , ЕВАЛА И ПРАВЯ  :wink: :wink: :wink:
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #909 -: Юни 22, 2008, 17:06:07 pm »
Момичета от 8 месеца пуша като кумин по 1 кутия на ден а правя опити за забременяване от 4 месеца бясна съм сама на себе си  :bonk: като видя двете чертички знам че веднага ще ги спра но, да попитам много ли пречат за самото оплождане ???
Ох,да му се не види-същата картинка съм. :BangHead:

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #910 -: Юни 26, 2008, 13:17:36 pm »
мисля че донякъде пречат,но пък толков жени има които са пушели по време на бременност и след това като ги кърмят продължават да пушат какво да кажем за тях.Пример сестра ми:племвничката ми е на месец и половина какво вече да кажа на сестрами да откаже цигарите по време на кърмене,даите съвет
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #911 -: Юни 26, 2008, 13:50:21 pm »
Какво да кажеш на сестртра си ли?Абе момиче,тя луда ли е бе?Разбира се че ще си окаже някакво въздействие върху детето :x Да,има жени които са бременни и пушат,има жени които кърмят и пушат.Видяхме,че има дори жени които раждат бебче с 3промила алкохол в кръвта!Според мен когато детето се превърне в голям,завършен човек,то само ще направи избор дали да си трови организма или не :x
Такива жени за мен са напълно безотговорни и дори трябва това което правят да бъде подсъдно,защото ако пушиш иначе вредиш на себе си-животът си е твой-ти решаваш,но когато вредиш на нещо толкова крехко и невинно със своята глупост,ти си престъпник!!!
Извинявай,миличка,но това е което мисля и ако искаш го кажи на сестра си :x
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #912 -: Юни 26, 2008, 14:03:49 pm »
И аз съм пушачка но когато разбера че има живот в мене ги отказвам категорично,но тя не дори ми пизна че се крие от мъжаси да пуши
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #913 -: Юни 26, 2008, 15:09:15 pm »
И аз съм пушачка но когато разбера че има живот в мене ги отказвам категорично,но тя не дори ми пизна че се крие от мъжаси да пуши
То не е въпроса като разбереш , че си бременна да спреш цигарите а доста преди това!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #914 -: Юни 26, 2008, 21:56:37 pm »
Аз съм на мнение, че без цигари е за предпочитане да живее човек, но ако някой е като мен, аз ги попушвам най-вече,когото съм нервна ... май няма спиране ... с този напрегнат живот  :? а за бременните - най доброто и полезното е да не пушат, това всеки го знае ... лошото е че на думи е едно на практика друго.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #915 -: Юни 27, 2008, 15:05:37 pm »
знаете ли че когато ми взеха ислед. на кръвта ми казаха 24часа преди това да не пуша и да не ям месо,месото все тая защото не съм много по месото,но цигарите бях като вманиачена верно се съм пишила,но мисълта ми беше само за тях
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #916 -: Юни 27, 2008, 15:23:59 pm »
Абе,момиче,за цигарите ли ти пука повече или за бъдещото ти дете?
Не е толкова страшно да откажеш цигарите-половината жени тук сигурно са минали по този път!Иска се малко воля,аз също си мислех че не мога без цигари-няма такова нещо :)Време е да решиш наистина кое е по-важно за теб.Същото трябва да направи и партньора ти.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #917 -: Юни 27, 2008, 15:57:36 pm »
за мъжа ми не знам как да го накарам,но аз обещавам да се опитам,да видим за колко  време ще бъде,обещавам да ви информирам.От днес ги ОТКАЗВАМ
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #918 -: Юни 27, 2008, 16:06:20 pm »
аз обещавам да се опитам,да видим за колко  време ще бъде,обещавам да ви информирам.От днес ги ОТКАЗВАМ
Ха дано!Още един пушач по-малко :)
Да му мислят БУЛГАРТАБАК :P
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #919 -: Август 26, 2008, 20:58:22 pm »
Каквото и да си говорим, ако човек не намери сам мотива пред себе си няма никога да спер да пуши. Майките, които пушат докато износват бебета си също не са мотивирани,колкото и абсурдно да се струва това, да не си мотивиран да пазиш здравето на собственото си дете, защото после ще продължат да пушат и у дома и в колата и т.н., което е на практика същото, детето е пасивен пушач и в утробата и извън нея.
Живея в държава, в която пушенето на обществени места е забранено, не бях седала в задимено заведение докато не се прибрах в България за отпуската. Пушене в кола с дете също е забранено.
Аз също съм бивш пушач (~10 години стаж), отказах цигарите когато осъзнах колко съм слаба и как не мога да контролирам сама себе, когато видях, че съм ЗАВИСИМА. Преди това си казвах какво толкова, мога да спра когато поискам и така години наред ... Спрях ги от раз и от 2 години не съм запалвала. Беше моментно прозрение, което наистина докосна разума и душата ... Моя мотив беше да докажа на себе си, че съм по-силна от себе си, не смятам, че съм успяла, процеса на доказване ще е доживотен.