0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #960 -: Април 02, 2009, 19:35:19 pm »
И аз си мислех,че като ги откажа ще напълнея и ме беше страх най вече от това,но вече почти 2 месеца не пуша и не съм качила нищо особено. :balk_46:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #961 -: Април 02, 2009, 19:40:50 pm »
Вижте какво,спирате хляба и сладкото,и наблягате на салатите и на Секса,каква по-хубава рецепта да ви дам  :lol: Само дано мъжете ни имат повечко сили  :lol:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #962 -: Април 02, 2009, 20:19:42 pm »
Вижте какво,спирате хляба и сладкото,и наблягате на салатите и на Секса,каква по-хубава рецепта да ви дам  :lol: Само дано мъжете ни имат повечко сили  :lol:
Подкрепям,може и секс и ябълки,също действа.Аз не пуша от 6 год.,но за първите 3 качих 10кг.,хляб не ядях ама да бяхте ме видели сладко как се нагъва.После една безвъглехидратна диетка и сега съм си пак колкото преди.Тъй че воля и малко по-внимателно с храната и няма страшно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #963 -: Април 02, 2009, 22:11:59 pm »
Аз не пуша вече около 25дни но се чувствам много добре и не съм качила кг единственото което правя и мисля че има от него ефект е вече втори месец пия лимонова вода изтисквам два лимона на 1.5л мин.вода и цял ден си пия от него сутрин и вечер.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #964 -: Април 02, 2009, 22:50:08 pm »
За протокола и аз не пуша 25 дни и много се радвам,хваля се наляво и надясно :D
daninaa, за какво мила се пие тази лимонова вода,освен съдържанието на витамин С,има ли друга причина?
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #965 -: Април 02, 2009, 22:57:07 pm »
Аз от няколко месеца се мъча - два дни не пуша и после много цигари за наваксване (а пуша безобразно много). Преди няколко дни опитах отново с табекс, но освен световъртежа и гаденето, получих жестоко разсройство и остри болки в корема. Затова го спрях на втория ден, но не можах да спра цигарите :BangHead: а и биричка обичам...
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #966 -: Април 03, 2009, 13:51:16 pm »
Момичета да ви разкажа аз как спрях да пуша.Опитвах около година - не пушех дакато не се появеше лелката и тогава пак припалвах. После пак затишие и отново порочния кръг. Към края на миналата година желанието ми да си имаме бебе с моя мъж беше вече болезнено голямо. Случайно попаднах на един сайт - неродените  :oops: Там прочетох един разказ на бебе в утробата на майката, която не се грижеше за него и пушеше и пиеше, но то (бебето) пак си я обичаше, накрая на разказа тя направи аборт. Толкова се разтроих (все пак този разказ е художествена измислица  :oops:), че  в този момент със сълзи си казах ела при мен - аз ще те взема и ще се грижа за теб, щом тази майка не те иска. И от тогава спрях с цигарите, даже не съм се сещала. Вече дори ми пречат. Цял роман изписах  :oops:  Пожелавам ви успех в отказването на цигари и в бебеправенето :bighug:  :crossfingers:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #967 -: Април 09, 2009, 11:32:50 am »
браво на тези които са успели да ги откажат,решението е узряло в главата ми ,но явно не ми достига воля
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #968 -: Април 09, 2009, 19:40:35 pm »
Всичко е до вътрешната нагласа както и волята да направиш дадено нещо за да имаш успех в нещо което желаеш до болка.Не мисля че разни хапчета и лепенки с никотин биха имали ефект ако я няма нагласата на психиката на организма ви че не желаете повече тютюневия дим.Аз ги спрях преди месец защото ми предстои процедура и доктора ме посъветва да го направя .Спирала съм ги преди време за период от две години но тогава ми беше доста трудно около шест месеца ми беше зор да се успокоя и да намеря къде да си сложа ръцете като седнем на кафе.Този път незнам защо учудващо доста по лесно се справям и вече месец откакто съм ги спряла съм спокойна като седна на кафе.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #969 -: Април 09, 2009, 23:25:08 pm »
Всичко е до вътрешната нагласа както и волята да направиш дадено нещо за да имаш успех в нещо което желаеш до болка.Не мисля че разни хапчета и лепенки с никотин биха имали ефект ако я няма нагласата на психиката на организма ви че не желаете повече тютюневия дим.Аз ги спрях преди месец защото ми предстои процедура и доктора ме посъветва да го направя .Спирала съм ги преди време за период от две години но тогава ми беше доста трудно около шест месеца ми беше зор да се успокоя и да намеря къде да си сложа ръцете като седнем на кафе.Този път незнам защо учудващо доста по лесно се справям и вече месец откакто съм ги спряла съм спокойна като седна на кафе.
Това все едно аз съм го писала, с изключение на процедурата.Не ми предстои ин витро за сега, а лапароскопия, но док. и на мен ми каза, че вече е време да ги спра.2 пъти съм правила опити за по 2-3 месеца да ги спирам, но не се получи.Днес става точно 1 месец от последния опит и дано наистина е последен!Определено дъвките и лепенките не помагат, ако нямаш нагласата и желанието да ги спреш.Аз лично си признавам, че нямах желание да ги спирам :oops:, но този път сметнах, че е лицемерно да се моля за бебе, а да не направя елементарно усилие поне цигарите да спра!
Някой ми беше казал, че ако искаш нещо много силно, трябва да се откажеш от нещо друго, е ами нека това да са цигарите :lol:
Успех мили момичета и дано всички сбъднем мечтата си за дете тази година!
 :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :babyflips: :babyflips: :babyflips:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #970 -: Април 12, 2009, 18:51:15 pm »
Всичко е до вътрешната нагласа както и волята да направиш дадено нещо за да имаш успех в нещо което желаеш до болка.Не мисля че разни хапчета и лепенки с никотин биха имали ефект ако я няма нагласата на психиката на организма ви че не желаете повече тютюневия дим.Аз ги спрях преди месец защото ми предстои процедура и доктора ме посъветва да го направя .Спирала съм ги преди време за период от две години но тогава ми беше доста трудно около шест месеца ми беше зор да се успокоя и да намеря къде да си сложа ръцете като седнем на кафе.Този път незнам защо учудващо доста по лесно се справям и вече месец откакто съм ги спряла съм спокойна като седна на кафе.
Това все едно аз съм го писала, с изключение на процедурата.Не ми предстои ин витро за сега, а лапароскопия, но док. и на мен ми каза, че вече е време да ги спра.2 пъти съм правила опити за по 2-3 месеца да ги спирам, но не се получи.Днес става точно 1 месец от последния опит и дано наистина е последен!Определено дъвките и лепенките не помагат, ако нямаш нагласата и желанието да ги спреш.Аз лично си признавам, че нямах желание да ги спирам :oops:, но този път сметнах, че е лицемерно да се моля за бебе, а да не направя елементарно усилие поне цигарите да спра!
Някой ми беше казал, че ако искаш нещо много силно, трябва да се откажеш от нещо друго, е ами нека това да са цигарите :lol:
Успех мили момичета и дано всички сбъднем мечтата си за дете тази година!
 :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :babyflips: :babyflips: :babyflips:
Много съм съгласна с теб. Не пуших две години - пропуших отново- глупачка. После пак ги спрях - почти годин. 2007 - извън маточна- 16 дни в болницата - не можеха да го намерят за да го махнат. Абразио, лапаро - останах с една тръба. Точно в болницата пропуших отново - над 1 кутия. Знам че не е извинение. ти го каз перфктно. молим се за бебче, а от едни цигари не можем да се отървем. От утре съм с вас. Казвам от утре, защото ми трябва време да се настроя, но подкрепям всички и желая успех и с цигарите и с бебеправенията.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #971 -: Април 12, 2009, 20:50:45 pm »
ето какво си поръчахме ние, тъй като пушим и двамата доста
http://www.bhb-bg.com/242/243/744.html
ако някой се интересува ще пиша подробности.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #972 -: Април 13, 2009, 23:55:30 pm »
nia72, проработиха ли електронните цигари? Аз си купих миналата година, но се оказа, че аромата на малини не ме отказа от смрадта на тютюн :-( Поносих я напред назад в чантата и си припалвах по някоя истинска, докато накрая спрях да я носа в себе си. Но едни познат, страстен пушач ги спря по този начин. Дано и при вас проработи :crossfingers:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #973 -: Април 14, 2009, 00:07:49 am »
Момичета, всичко е вяра и желание да се отървете от този порок. Според мен не е никаква пристрастеност или невъзможна мисия. Аз съм пушила доста време - може би се събират около 6-7 години, но накрая след няколко кратки успешни опита и посягане отново към поредната УЖ само една цигарка - пропушвах.
 Та в един момент идеята, че наистина искам да спра да пуша узря е мен и си казах "Абе аз съм по-силна от това" и ги спрях. Ден след ден си броях колко дена съм си доказала, че съм без дим. И колкото повече ставаха дните, толкова повече се гордеех със себе си. Нима можех след толкова много дни гордост, да потъпча егото си ? Неееее...  И така - УСПЯХ !!! Вече 9 години не пуша !!! Това е може би най-голямата ми гордост ( засега ). Не съм дори докосвала цигара за това време. В началото ми беше трудно само да стоя на кафе и да се чудя къде да си сложа ръцете - но просто спрях да ходя на кафе. Така спестих пари и от цигари и от кафета :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #974 -: Април 14, 2009, 18:10:51 pm »
ами доволни сме до този  момент.доста ги намалихме.тази не е с аромат на малини.по скоро нещо като шоколад,но е много приятен остатъчния вкус.предимство е, че можеш да ходиш с нея на гости на непушачи,няма ги тези отрови като в истинската цигара.ще видя как ще е занапред.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #975 -: Април 14, 2009, 18:32:45 pm »
nia72, а за колко време стига един пълнител?
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #976 -: Април 15, 2009, 15:55:12 pm »
зависи колко ще го използваш.1 филтър е около 700 дръпвания - равнявало се на 2 кутии и половина към 3.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #977 -: Април 18, 2009, 22:16:11 pm »
И аз да се включа.
Не пуша вече 5 месеца и половина. Спрях ги изведнъж и от тогава не съм запалила нито една цигара, защото знам, че без 1 мога, но само с 1 не мога. И така от тогава до сега наистина напълнях с около 5 кг, на диета съм и имам чувството, че нищо не може да ми помогне да отслабна, но желанието ми да си имам бебче наделява над килограмите и подутия корем, и голямото дупе и т.н....
Понякога се изкушавам да си запаля, но като си помисля за всички безуспешни опити да забременея и веднага се отказвам.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #978 -: Април 23, 2009, 13:49:29 pm »
Привет,
присъединявам се към отбора на борещите да спрат цигарите. Не пуша близо 3 месеца. :)
Преди доста време бях ги отказала, но пробвах с една и айде ... пак.
Тези дни многоооо ми се пуши, но няма да запаля, понеже като знам, че самоо една ми е нужна пак да пропуша- не ми се рискува, честно казано. А колкото до напълняването... сега като не пуша налитам на дребосъци- солети, ядки, вафлички и т.н. Напълнях, но не е фрапиращо.. може би около 1-2кг, които скоро ще сваля, все пак сега започваме да няблягаме на салатки! :D
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #979 -: Април 23, 2009, 21:57:27 pm »
 Момичета, желанието ви за дете наистина би бил най-силния стимул да спрете цигарите. Според лекаря ми - цигарите са нещото, което най-силно уврежда репродуктивните органи и води до ред заболявания, а при мъжете до лошо качество на спермата. Дори умереното количество алкохол не е така вредно като 5 цигари на ден ! Така, че ползвайте това като стимул в борбата против цигарения дим. Няма дим, няма омирисани коси и дрехи, спестявате пари и пазите здравето си, а също това на околните. Кожата ви е по-свежа, дишате по-леко, чувствате се жизнен, не кашлите и т.н.
 Успех на всички !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.