0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #980 -: Април 30, 2009, 11:34:26 am »
Здравейте,момичета,
поздравления на скоро спрели цигарите  :D :D :D !!!

Аз ги спрях преди седем месеца, когато видях двете чертички, но да си призная неуспях изведнъж - трябваха ми около 10 дни, но през тези дни непушех повече от 2-3 цигари на ден. При условие че си пушех по кутия на ден, тези 2-3 направо си бяха рекорд  :lol: ! За съжаление загубих бебчето в 10г.с, но поне не пропуших отново!!
И да ви призная понякога така ми се допушва, че.... ми иде да запаля две наведъж  :? ..... Ама не го правя!!!!
И мисля че стимул за това е мъж ми, който също се опитва да ги спре и сега пуши по 2-3 цигари на ден и ми казва че аз съм неговата опора и подкрепа в това и че ако аз отново пропуша той няма да може да ги спре. И така един на друг си помагаме  :wink:. Да го похваля - снощи ми каза че не е пушил целия ден  :D ! Гордея се с него!!

А вие, милички, продължавайте в същия дух!!!
Мисля че електронната пурета ще ви помогне, стискам палци. Аз тъкмо си мислех да си купя такава и даже бях решила точно каква - цвят, аромат  :wink:... и така не ми се наложи да я купя  :lol: !!!
Четох и за една книга, която помогнала на много хора да спрат цигарите и трябвало докато я четат да пушат  :? . Една позната ги отказа така.... Ако имате нужда и това направете.
Успех, от мен и ще наминавам да ви поздравявам за успеха! А за килцата - по-добре здрави и пухкави, отколкото слаби и болни  :wink:


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #981 -: Май 05, 2009, 00:42:18 am »
Сега започнах да чета тази книга - дано стане с нея :-)Започвам икси, така че имам стимул, а и наистина се пуши докато четеш :-) важно е за постигане на целта :-) книгата е "Не пуша вече" от Алън Кар. Моля за извинение, ако вече е коментирана в темата.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #982 -: Май 15, 2009, 13:00:26 pm »
Хайде новите непушачки да кажат до колко дни са стигнали  :D и как се справят и чувстват  :D и така ще са стимул за другите!!
harmony , sixsens , meci73, daninaa и всички други - как сте, милички?!   :crossfingers:  да не пропушите, ей....  :wink:

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #983 -: Май 15, 2009, 13:22:03 pm »
Аз пак си пуша :oops: От няколко седмици палвам по 2-3 цигарки на ден.А този път бях решила да е окончателно.Ама седенето по цял ден самичка в къщи до това даведе.
И сега наново с опитите за отказване  :bonk:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #984 -: Май 15, 2009, 13:30:33 pm »
Уф ,аз едва удържам фронта .Ама а съм запалила и  osi_6.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #985 -: Май 15, 2009, 13:49:14 pm »
Мен спокойно можете да си ме  osi_6 защото аз съм една невъздържана мечка  :lol:
Да им се невиди и гадните цигари, припалвам си  :oops:
Но си запазвам правото да ги спра  :lol:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #986 -: Май 15, 2009, 13:53:34 pm »
Ама все някой те изпреварва в това ти право,а ?И все не идва твоя ред,Мечи. :D


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #987 -: Май 15, 2009, 13:59:42 pm »
Аз съм боец :) :)Удържам фронта и никакви цигари 8),казвам си,че имам кауза,а бях чела тука някъде,представям си 1,2 пухкави бебчета и пълен с фасове пепелник иииии мнооого ми помага :wink:
Започнах 3-я месец на въздържание,пък и вече не ми пречат празните ръце :) :) :)
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #988 -: Май 15, 2009, 15:55:12 pm »
  И аз пуша , и сега ще се опитвам да ги спра , но ще видим ... :smokin2:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #989 -: Май 15, 2009, 17:20:31 pm »
Хайде новите непушачки да кажат до колко дни са стигнали  :D и как се справят и чувстват  :D и така ще са стимул за другите!!
harmony , sixsens , meci73, daninaa и всички други - как сте, милички?!   :crossfingers:  да не пропушите, ей....  :wink:
Аз съм герой значи, като гледам другите как са съгрешили :lol:Вече започнах трети месец без цигарен дим!Не съм запалила нито една цигара :DМного съм горда от себе си :lol:Слава богу, този път нямам проблем с "празните ръце", чувствам се чудесно.Е..от време на време ми се припушва, заради навика, ама се въздържам, залога е голям.В края на месеца започвам процедура и не мога да се издъня точно сега!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #990 -: Май 15, 2009, 17:39:17 pm »
sixsens , хубаво си направила, като си ги отказала 3 месеца преди процедура.
Чела съм книгата на д-р Стаменов, в нея препоръчва точно това, а не  спиране непосредствено преди процедура.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #991 -: Май 15, 2009, 23:38:01 pm »
Браво sixsens!!!! :youwoman:
Аз не съм ги отказала за сега  :oops:   Но ги намалих наполовина - от две кутии това си е прогрес...Все още ходя на работа и там с колежката като ги почнеме... Ама скоро ще е пункцията и ще изляза болнични, та няма да имам дразнител, и оправдания също :-)
На останалите подпушващи: инат! и ще успеем!
Някоя от вас ходила ли е на иглотерапия против тютюнопушене? Имам телефона на една докторка дето прави, но не съм пробвала все още и малко съм скептик...?
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #992 -: Май 16, 2009, 15:23:51 pm »
Поздравления за meci73, luni4ka   и sixsens!!!! Браво, милички!!! Успех на процедурта sixsens!! Това е за вас!


А другите..... Ей, момичета  osi_6 osi_6 osi_6 всичките поред, аааааа..... Поне опитайте пак и този път не се отказвайте, направете го в името на бъдещето си!!!!


И моля след няколко дни пак на отчет  :wink:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #993 -: Май 17, 2009, 01:13:41 am »
sixsens , хубаво си направила, като си ги отказала 3 месеца преди процедура.
Чела съм книгата на д-р Стаменов, в нея препоръчва точно това, а не  спиране непосредствено преди процедура.
Да, Елфи и аз съм я чела книгата.Това специално за 3-те месеца преди процедура мисля, че и някъде другаде го четох.Ама то не беше точно планирано де, доки още преди лапарото и преди да знам, че ще правя процедура ми се скара и каза, че е крайно време да ги спирам :oops:И аз се наканих най-сетне :lol:И то пък гледай как си паснаха нещата :PМного се радвам, че го послушах още тогава и до 10 дни след като ми наби канчето ги спрях :lol:

Надеж, благодаря ти, мила!

П.П. Аз не съм използвала никакви помощни средства за борба с цигарите!Чак се учудвам от себе си :lol:, смятах, че ще ми е много трудно, ама явно ми е дошъл акъла в тъпата картуна :lol:
Пожелавам успех на всички отказващи се!
« Последна редакция: Май 17, 2009, 01:16:28 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #994 -: Май 17, 2009, 01:29:11 am »
От 6 дни не пуша. 8)
Чудя се колко дни ще издържа!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #995 -: Май 17, 2009, 14:28:48 pm »
Браво, eganeva , така се започва  osi_9 :balk_46:
Щом 6 дни си издържала съм сигурна че ще можеш и повече!!!! Как се чувстваш след тези дни?

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #996 -: Май 17, 2009, 16:30:45 pm »
браво eganeva !!! :cheerleader:
Ти ползва ли помощни средства, или само с инат се справяш?
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #997 -: Май 17, 2009, 17:10:05 pm »
Аз не пуша от 4 месеца.Отказах ги отведнъж.Бях на преглед при лекаря,при когото смятам да правя 3 опит икси.Той ми каза,че трябва със съпруга ми да спрем цигарите.От този момент нататък не съм запалвала.Съпругът ми ги отказа 2 седмици след мен.Сега отвреме навреме пуши електронна цигара.Много сме горди със себе си и вярваме,че това ни доближава до мечтата да имаме дете.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #998 -: Май 17, 2009, 17:10:49 pm »
Аз с инат не успях и ги отказах преди 4 години и половина с помощта на Табекс. От тогава не съм пушила и не смея да запаля. :lol:
Иначе все си мисля, че трябва най-вече желание. Човек трябва наистина да иска да ги спре, а не просто да пробва колко дни ще издържи.
Успех на всички, предприели тази стъпка!
Живее се и без цигари! Даже остават пари за други по-приятни неща... :wink:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #999 -: Май 17, 2009, 22:23:00 pm »
Как се чувстваш след тези дни?

Страхотно.
Малко се дразня когато пушат около мен.  :wink:
Но по-скоро ми е неприятно, отколкото да се изкушавам.