0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #300 -: Август 30, 2006, 11:23:26 am »
Здравейте героини! Аз ги спрях тези гадости отдавна - бях ги павкала 14г....  8O Съветите ми са: 1. Не коментирайте с хората, че ги отказвте; 2. Не бройте дните - така продължавате да мислите за тях; 3. Аз използвах дъвките Никоретте - толкова са гадни, че като ви се допуши зверски и си подъвчите от тях... всичко ви се отщява. И най-важното! Не си позволявайте дори и едно дръпване, дори и след две години... Аз ги спрях преди две години и половина, но почти всяка нощ сънувам, че пуша
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #301 -: Август 30, 2006, 11:29:30 am »
popi4, пий бе, ама 50 гр. ракийка например /хихих/.
Сега сериозно  - аз видях зор до 1я месец, след това вече е лесно. И на сън пушех, и се нервих доста ама... Сега съм О.К., но това за едното дръпване е вярно, не си го позволявай. Дъвки, тик-так, семки - е тва ми помогна на мене, но пък аз ги бях намалила до 5 цигари на ден, два месеца преди да ги откажа и някакси се бях мотивирала ще се спират - е тва е по-важното май.
Успехиииии!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #302 -: Август 30, 2006, 12:48:25 pm »
evro,разсмя ме :balk_602:Благодаря ти
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #303 -: Септември 01, 2006, 09:42:18 am »
От днес и аз отказвам цигарите. Смятам да спра и алкохола и по този начин да намаля калориите. Притеснява ме само намаляването на метаболизма. Аз и без друго имам лениви черва. Моля споделете как се справяте с това.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #304 -: Септември 01, 2006, 11:02:25 am »
На мен не ми се отрази на метаболизма. Качих два кг. защото започнах да ям повече... всичко ми беше по-вкусно  8)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #305 -: Септември 01, 2006, 13:06:37 pm »
Здравейте.Аз ги отказвам ве4е някокло пати и после пак ги по4вам.Голяма краста е това.Някой може ли да каже оказват ли влияние цигарите при опитите за забременяване,всащност оказват предполагам,но какво то4но ако знаете.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #306 -: Септември 01, 2006, 16:12:29 pm »
Иве, по този въпрос цял роман се изписа. Порови се малко и ще намериш.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #307 -: Септември 03, 2006, 18:23:18 pm »
От днес и аз отказвам цигарите. Смятам да спра и алкохола и по този начин да намаля калориите. Притеснява ме само намаляването на метаболизма. Аз и без друго имам лениви черва. Моля споделете как се справяте с това.

Добре си решила!  :goodluck: . И аз така направих, но отгоре на това реших и вегетарианка да стана!  :ask:. Знаех, че метаболизма ми доста ще се забави и внимавах с храната около половин година, и не качих нищо над обикновените 2-3 кг, които качвам всяка есен. Като видях, че до март (отказах всичко през август) не качвам драстично и реших, че критичния период е минал, и се отпуснах. Резултата - 10 кг отгоре, които и досега не мога да сваля  :balk_145: . Моят съвет е да си изградиш режим за хранене в точни часове, да наблегнеш на зеленчуците (и въобще всичко, богато на целулоза), които помагат за добрата работа на червата. Аз също така взимах и едни хапчета на билкова основа на др.Тошков, казват се Лаксит, които помагат при лениви черва. Но с тях не трябва да се прекалява, тъй като въпреки, че в упътването пише, че няма пристрастяване, не е точно така. Аз лично, в момента, в който ми се нормализираха червата, ги намалих, и впоследствие спрях. Мисля също и, че не трябва да се взимат когато се правят опити за бебе (четох го някъде тук из темите по повод други хапчета на др.Тошков), но за това не пише нищо в упътването. Ние със съпруга ми започнахме скоро да правим опити за бебе, и категорично съм решила да не ги взимам. Компенсирам хапчетата с повече движение  :garden: :cross: .
Дано съм ти била полезна, и успех с отказването!  :bighug:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #308 -: Септември 03, 2006, 22:16:40 pm »
Марми, аз пия много кафе с прясно мляко и ям ябълки на гладно, че имам точно такъв проблем с лениви черва. И ядях много овесени ядки с прясно мляко. Оказа се, че прясното мляко много ми помага в това отношение. Иначе преди без цигара и кафе не можех да ходя, ама сега с много мляко и кафе - става :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    pampa

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #309 -: Септември 10, 2006, 08:08:43 am »
Пуших повече от 15 год., но съм горда от себе си и щастлива, че вече 4 год. не пуша.
Мога да ви кажа как ги спрях. Един ден разбрах, че една колежка, която ми се губеше напоследък и се чудех защо не я виждам, е починала от рак. Вечерта, докато пътувах към къщи, пред очите ми някак изникна сцена, в която аз вече имах дете и му съобщавах, че мама много го обича, но има болест от която скоро ще умре и т.н..... Направо се сгърчих на седалката - на кого щях да си оставя детенцето!!! Толкова ме заболя хем съзнавах, че нито дете нито рак (пази боже) са факт. Точно това ми подейства като много як шамар, шамар който те кара да се завъртиш като пумпал и да погледнеш на нещата от друг ъгъл. Отказвала съм ги и аз хиляди пъти за тези 15 год., но най-дългото беше, когато майка разбра, че пуша и плака и се моли да ги спра - заради нея изтърпях 3 мес., но всеки един ден си мислех "и сега що пък да не пуша". Тогава, в автобуса дойде отговора на този въпрос. Направо слязох на спирка с голяма аптека и си купих някакви никотинови дъвки за всеки случай, но мога да кажа, че никакви хапчета и нищо освен много силна мотивация не са в състояние да помогнат за спиране на цигарите.
Пожелавам на всички успех в начинанието, а ако не ви се отдава все още, потърсете своята "силна мотивация". Оказа се, че една колежка също ги спира и много сериозно ми заяви, че за нея мотивацията била, че предавала на поколението си лоша карма и те щели да изкупват греха и от пушенето! В първия момент повдигнах вежди толкова, че ми станаха като диадема  :lol:, но после си казах, че въобще няма значение защо, важното е, че се е преборила и ги е спряла и кимнах утвърдително, че кармата е много важно нещо  :D
Освен това стават и много скъпи пущините.  :lol:
Още веднъж - Успех момичета, че агитирайте и вашите момчета!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #310 -: Септември 10, 2006, 10:55:15 am »
Здравейте.Аз 3 седмици не пуших,после пуших една и от днес пак не пуша :D.Ама до кога не знам. :(   
*

    MAKIKI

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #311 -: Октомври 03, 2006, 23:49:07 pm »
:balk_149: :balk_149:КАКВО ДА ВИ КАЖА ТРУДНА РАБОТА УЖ ВСЕ ИМАМ ГОЛЯМО ЖЕЛАНИЕ ДА ГИ СПРА И ВСЕ НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМО АКО НЯКОЙ Е УСПЯЛ ТРАЙНО ДА ГИ СПРЕ-ПОВЕЧЕ ОТ 1г ДА ПИШЕ
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #312 -: Октомври 16, 2006, 11:22:16 am »
...АКО НЯКОЙ Е УСПЯЛ ТРАЙНО ДА ГИ СПРЕ-ПОВЕЧЕ ОТ 1г ДА ПИШЕ
Ами те много са писали!?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #313 -: Октомври 18, 2006, 01:31:51 am »
Здравейте на всички!
Отскоро и ние с приятеля ми се опитваме да спрем цигарите.Според мене ВОЛЯТА и СТРАХЪТ са най-добри в борбата.
Нека ви кажа за себе си.За първи път с една приятелка опитахме цигара на ...13 години!!!От 16 годишна не се сещам за ден ,в който да не съм палила цигара,като от 18 год. нататък си правех по кутия на ден....
Миналата година дядо ми почина от рак на белите дробове,като вече прехвърлил 70г си криеше цигари на разни места.Сега баба ми седи без най-близкия си и го оплаква...
Е,това мен явно не ме уплаши и продължих като си намирах различни поводи...
Преди около месец бях под голямо напрежение и една седмица може да се каже,че си ги тъпчех в устата и през нощта....докато не усетих БОЛКА от дясно в ребрата няколко нощи подред.Ето как на 24 години хукнах да си правя снимка на белите дробове. 8OЕ,казаха ми ,че са чисти,но разбрах и други неща.
Болката обикновено не може да бъде индикатор за проблем в дробовете,защото вътре в тях няма сетивни клетки(дано се изразявам правилно)
Обикновено има други заблуждаващи симптоми,като температура и гадене или болки в гърба и в повечето случаи ракът е хванат в по-късен стадий....
Не пушете,макар и по малко!В момента съм в чужбина и кампаниите против цигарите са много интензивни,както и приетите мерки.
Четох потресаващ случай за жена на не повече от 35 години,която пушела само на заведение и е диагностицирана с рак на белите дробове.Статистиките сочат ,че не е задължително 50 години да пафкаш,за да има проблем ,вече са засегнати хора от по-ниски възрасти!!!
С приятеля ми успяхме да ги спрем за 6 дни,без да припалваме ,без да си "дръпваме един път"За тези 6 дена успях отново да почувствам ,че ДИШАМ и цялостно бях по-добре.
За съжаление от 2 дни пак сме пушили и двама по три цигари на ден.... :(
Но нямам намерение да се предавам,чета всички постинги тук,това ще ми е в голяма помощ.Освен това,за навика с ръцете си имам решение-повечко работа 8),без значение дали ще готвя,ще си правя маникюра или нещо ще пиша на компютъра.И всички плашещи и ужасяващи мисли са от полза-за многобройните вреди и рискове,за отровите,за това ,че е глупаво,че си зависим и слаб ,ако пушиш,колко е скъпо....
Дано не ми е много примитивен постинга,но имах нужда да го напиша и дано да помогне на някой!
Аз казвам не и не и не :!:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #314 -: Ноември 07, 2006, 10:22:32 am »
:balk_103: 
Да се впиша и аз. От 4 ноември НЕ ПУША!!! Затова е виновна Д-р Даскалова, тя си знае. :balk_47: защо. хихи! Благодаря ти, Мели. :bighug:
Засега удържам фронта, като най-критични ми бяха първите два дни, тоест уикенда. :balk_56:  въпреки че на срещата в Тукань в неделя издържах геройски.  :D сред толкова дим. Вчера първи ден на работа, ама хич не ми се пушеше с колегите-пушачи. Сега си давам сметка, че аз живея с мисълта, че пуша, просто, когато се сетя за цигара, си казвам, че токущо съм я изгасила и така минава времето. :blob10: Моят съвет е, избийте си от главата монолозите: Ама, аз наистина не пуша. Спрях цигарите и т.н. Те ще ви подтискат още повече. За мъжа ми не мога да кажа същото, вчера отиде на работа и каза, че е изпушил 12 цигари. Е, от една кутия на 12 е мъничко добре, абе направо си е зле, да ви кажа. Хайде, натопих го. :balk_56:
Поздравления на всички, които са отказали цигарите или са намалили драстично бройката, щото аз си мисля, че една цигара на ден не се води за пушене, нито е във вреда, важното е да остане САМО ЕДНА!! .  :ywoohoo: Сега е ред на ДИАНА да спре с цигарите. Онзи ден след срещата обеща, Диди. Пробвай, нищо не ти пречи! И без това като стане бебето ще ги откажеш, само дето ще ти дойде в повече, наред с другите притеснения. Успех! :balk_50:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #315 -: Ноември 07, 2006, 20:26:49 pm »
Браво, Каси!


...аз си мисля, че една цигара на ден не се води за пушене, нито е във вреда, важното е да остане САМО ЕДНА!!

Тук бъркаш, една цигара на ден, но всеки ден е равно на пушач. Ако е през ден - е пишман-пушач  :lol: :lol: :lol:

Абе, какво да си говорим, цигарите са вредни. Не трябва да се пуши. В момента даже си мисля, че трябва да се забранят със закон, като наркотиците...
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #316 -: Ноември 08, 2006, 00:01:07 am »
от деня, в който разбрах, че съм бременна, не съм запалила цигара. дори започнах да мърморя когато около мен се дими много,това като притчата за разкаялия се грешник, станал по- светец и от светеца :)
след мисседа нямам намерение да запаля дори. с алкохола е по- различно - щом спра антибиотика - една голяма водка! но за спирането на цигарите наистина е правилен подхода на Kassi - да не си казваме никога, просто да не правим нещата, които са вредни за нас.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #317 -: Ноември 11, 2006, 00:52:06 am »
Аз пък спрях да пуша ей така, отведнъж. вече месец и половина мина от 23 септември. Не ме питайте как стана, и аз не знам - просто се заинатих и.. от тогава съм изпушила 3 цигари тотал и то щото съм си била подпийнала и съм била в компания.

Да, проблемът с ходенето сутрин до тоалетна го има. Да, цигара на гладно действа, ясно е. Този проблем го реших със самоизмислената от мен закуска от кисело мляко с много сусам - 3 големи супени лъжици.  На всяка супена лъжица кисело мляко, слагам толкова супени лъжици сусам. Проблемът е решен-

Мъжът ми също спря да пуши, той от коледа миналата година. ПРосто в един момент забелязах, че той не пуши. Попитах го дали отказва цигарите, а той каза, че не, не иска да се зарича в нищо, просто не пуши. И така мина доста време вече от Коледа...

 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #318 -: Ноември 13, 2006, 18:44:36 pm »
И а3 трябва да спирам цигарите, тея чуми. Трудно ми е обаче. Уж не мисля 3а тях, ама все 3а тях мисля.
Трябва да успея, искам преди ИКСИ то да съм ги спряла. Май трябва да се 3аинатя и а3, че какъвто съм инат....
По3дравления на всички успели. Дано да се похваля скоро и а3.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #319 -: Ноември 13, 2006, 22:25:00 pm »
Аз пък спрях да пуша ей така, отведнъж. вече месец и половина мина от 23 септември. Не ме питайте как стана, и аз не знам - просто се заинатих и..
:lol:Инат му е майката!Отказах ги благодарение на него,защото го имам в изобилие! :lol: