0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« -: Юни 29, 2009, 09:06:20 am »
Добро утро
пожелавам хубава и слънчева  седмица,
нека тя да е  успешна, лека.
Бъдете здрави!

ние бяхме цяла седмица с диария ,нямаме точна диагноза,мнението на лекари е или вирус или зъбоникнене +непоносимост към нишестие)но днес сме по-добре ,надявам се скоро да няма и помен от изминалото. :D

« Последна редакция: Юни 29, 2009, 09:16:10 am от adi »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #1 -: Юни 29, 2009, 11:07:11 am »
Лека седмица на всички и от нас :D

Адинко, бързо да се оправя малката кукла!

Честито на всички именници :D
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #2 -: Юни 29, 2009, 11:16:42 am »
Дано се оправи времето по бързо.
Весела седмица и от нас.
И всички болни да оздравяват :-)


Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #3 -: Юни 29, 2009, 11:56:32 am »
И ние сме в отбора на ангините :P То не е реване, то не е хвърляне и тръшкане - ужас. Уж вече има подобрение. Обаче пусти глад я гони горката 8)
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #4 -: Юни 29, 2009, 12:05:34 pm »
Лека и надявам се по слънчева седмица и от нас.Много неприятно с болни дечица.Пожелавам бързо оздравяване :)

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #5 -: Юни 29, 2009, 13:23:37 pm »
Слънчева седмица и от нас.  :D

Всички болни дечица бързо да оздравяват

Много хубави новини, много нови Мами  :)

И само щури моменти и веселба с малките мишочета


*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #6 -: Юни 29, 2009, 13:37:12 pm »
 :sunshine: Хубава седмица и от нас!
Болните дечица да оздравяват по-бързо!
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #7 -: Юни 29, 2009, 19:14:04 pm »
Привет и от нас! Връщаме се след двуседмична ваканция на село! Дарето порасна много на чист въздух и под непрестанните грижи на баба - направила е и бузки даже :D Запозна се и с мухите и всякакви други животинки :lol: Сега се чудя откъде да я захващам, че вкъщи е бомба паднала!
Всички болни дечица да оздравяват!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #8 -: Юни 30, 2009, 00:56:15 am »
Лека нова седмица!Повече слънце и хубаво време!
По-бързо оздравяване на всички болни дечица.
Вече сме на 3 месеца и досега сериозен проблем с колики не сме имали.В събота обаче детето плака много време повече от час, не спа 6 часа и пропусна едно хранене.С педиатърката ги отдадохме на това, че в четвъртък му поставиха ваксина и му забелиха пишлето.Но днес се повтори - пак пропусна храненето в 18:00 ч. и нищо не помогна, просто в един момент спря и дремна за малко до банята.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #9 -: Юни 30, 2009, 09:15:27 am »
Ох тия забелвания, не е ли по добре поетапно да става номера. Простете невежеството, имам дъщеря, ама някак си варварско ми звучи. :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #10 -: Юни 30, 2009, 12:23:01 pm »
Здравейте. И аз се присъединявам към пожеланията за успешна седмица и за здраве на всички болни дечица. И Мия подкашля от 1 седмица и хрема има, ама иначе е добре, защото ме прави луда, както обикновено. Всяка сутрин излизаме кошмарно от вкъщи, не знам как се справят другите с ходенето на градина, ама ако е така в близките 3 години...не знам как ще го преживея. Тръшка се, мята се, пищи, крещи и не желае да се облече и това е. Тази сутрин беше върхът, защото се наложи да я грабна накрая и да излезем полуголи -без обувки, без сукман и т.н. Толкова бяхме закъснели вече, че нямаше накъде повече. А в занималнята много й харесва, като стигнем там е усмихната, щастлива и всички много я хвалят колко добре се държи там. Просто е адски проклето дете, което ненавижда задължителните дейности, а събуждането сутрин и обличането за градина в някакъв кратък срок, си е задължителна дейност. Дайте съвет как да го преодолеем това кошмарно излизане, че се изпотявам 3 пъти, докато се боря с нея, за да я облека.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #11 -: Юни 30, 2009, 12:25:35 pm »
Здравейте и от нас!
Разбира се, че попстепенното забелване е най-щадящо, но иска постоянство - всяка вечер по време на къпане. И с двамата се справихме така, без допълнителна намеса от лекар. Според мен, лекарска намеса е нужна, когато детето е по-голямо и вече няма как да се прави това по време на къпане.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #12 -: Юни 30, 2009, 15:01:41 pm »
Успешна седмица и от мен и болните дечица да оздравяват бързо! Ние вече сме с много силни колики. Вчера 3 часа милото не можа да мигне от 6 следобед. Почти не хапна, само плака. Взехме му еспумизан и през нощта спа спокойно, като имаше период от почти 5 непробудни часа, толкова беше изтощена. И сутринта в 9 се започна отново. Изведохме я на разходка, успокои се, но сега в 12 като хапва отново имаше много силни болки, цялото се присвиваше, макар че й давам еспумизан на всяко кърмене, както ми препоръча педиатърът. Кажете ми, нормално ли е да има колики и сутрин и надвечер? Аз знаех, че коликите са само вечер. А при нас са и сутрин. Суче вече много малко заради болките, а като се успокои заспива от умора. Само през нощта хапва добре, спокойно и виждам, че е заситена, понякога и в ранния следобед. Вчера почти всички памперси бяха само зацапани от пръцкането, а преди пълнеше както трябва на всяко хранене.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #13 -: Юни 30, 2009, 15:16:36 pm »
Смайли, ако имаш достатъчно кърма изхвърляй първите15-20 мл кърма от гърдата.  Това е по препоръка на д-р Бърди! Иначе по принцип "коликите" няма как да ги избегнете. Дано се облекчат поне. Освен това пробвай и с капките Саб Симплекс - на някои деца по-добре им понасят! Успех!
Да кажа, че ние сме ОК, все едно не е била болна.Е, не се разминахме с АБ, ама това е положението...
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #14 -: Юни 30, 2009, 16:15:05 pm »
Ох тия забелвания...

Ох, да, тия забелвания, засега се ослушвам, че и без това много сложно ми звучи, ама живот и здраве и ние ще допрем до там и ще помагате :wink: То и с момиченцата си има някои тънкости, ама момчетата определено ми се виждат по-сложни :lol:

Мешко, и ние трудно се обличаме - ама то кое дете пък само слуша и прави всичко, коетто и когато трябва, аз поне с това се успокоявам като ми кипнат нервите. При нас най работи да представя така нещата, че да са в нейни ръце, зависещи от нейните желания и самостоятелност - какво искаш да облечеш днес, избери си от шкафа блузка и панталонче, кои гащи искаш днес и т.н., после я питам можеш ли да ги облече сама - много се радва, че си облича сама гащите и панталонките, че може да си обува обувките и така, с малко "надхитряване" ги правим нещата. Е, не винаги работи, тогава трябва да се намеси по-твърда ръка, по-твърд тон, гоним се, припотявам се и аз...нас поне ни е безгрижно тук при баба и дядо на морето, не бързаме за никъде, ама и на нашия рахат ще дойде край.
« Последна редакция: Юни 30, 2009, 16:16:54 pm от tzvetenze »
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #15 -: Юни 30, 2009, 16:22:46 pm »
Марито, радвам се, че сте оздравели  :D За съжаление усещам, че кърмата ми почнала да намалява, а няма и две седмици от раждането. В началото цедих по 60-70 мл след хранене - общо от двете гърди, днес, след като тя хапна малко едва изцедих 10-15 мл от същата гърда, другата реших, че няма да я цедя докато тя не хапне, че да не да я оставя гладна. А така искам да мога да кърмя дълго време. Чакам с нетърпение петъка, когато ще ни е първата консултация и първото теглене, за да видя дали сме наддали и колко, че да се успокоя. Та при това положение не знам дали е правилно да се цедя преди кърмене. Освен това забелязвам, че кърмата ми не тече на струйки, а се стича на капчици - как мислите, може ли да й е по-трудно да се храни и затова да гълта въздух и оттам тези колики? И все ми се струва твърде рядка, а нали уж след първото мляко кърмата трябва да става по-гъста? Все едни такива въпроси ми се въртят в ума докато я храня  :oops:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #16 -: Юни 30, 2009, 16:56:25 pm »
Марито, радвам се, че сте оздравели  :D За съжаление усещам, че кърмата ми почнала да намалява, а няма и две седмици от раждането. В началото цедих по 60-70 мл след хранене - общо от двете гърди, днес, след като тя хапна малко едва изцедих 10-15 мл от същата гърда, другата реших, че няма да я цедя докато тя не хапне, че да не да я оставя гладна. А така искам да мога да кърмя дълго време. Чакам с нетърпение петъка, когато ще ни е първата консултация и първото теглене, за да видя дали сме наддали и колко, че да се успокоя. Та при това положение не знам дали е правилно да се цедя преди кърмене. Освен това забелязвам, че кърмата ми не тече на струйки, а се стича на капчици - как мислите, може ли да й е по-трудно да се храни и затова да гълта въздух и оттам тези колики? И все ми се струва твърде рядка, а нали уж след първото мляко кърмата трябва да става по-гъста? Все едни такива въпроси ми се въртят в ума докато я храня  :oops:

Аз почти никога не успях да изцедя читаво количество след хранене.  При опити само да цедя (т.е. и преди хранене), пак почти нищо не изцеждах.  Смених три помпи.  В крайна сметка кърмих до 8-мия месец и дъщеря ми си наддаваше много добре.

На първата ни консултация, на 14 дни, беше наддала само 300 гр. и ми казаха да давам добавка.  Давах 10-ина дни и спрях.  С по-често кърмене нещата се регулираха и повече не се наложи да давам до скоро.  Ако си твърдо решила да кърмиш, кърми на поискване (на 1.5 часа, на 2 часа - когато поиска детето) и е много вероятно нещата да си дойдат по местата, дори и ако сега изглежда, че не са.  Не се тревожи и не мисли постоянно за това, ако можеш :).  Успех.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #17 -: Юни 30, 2009, 17:49:24 pm »
...За съжаление усещам, че кърмата ми почнала да намалява, а няма и две седмици от раждането. В началото цедих по 60-70 мл след хранене - общо от двете гърди, днес, след като тя хапна малко едва изцедих 10-15 мл от същата гърда, другата реших, че няма да я цедя докато тя не хапне, че да не да я оставя гладна. А така искам да мога да кърмя дълго време. Чакам с нетърпение петъка, когато ще ни е първата консултация и първото теглене, за да видя дали сме наддали и колко, че да се успокоя. Та при това положение не знам дали е правилно да се цедя преди кърмене. Освен това забелязвам, че кърмата ми не тече на струйки, а се стича на капчици - как мислите, може ли да й е по-трудно да се храни и затова да гълта въздух и оттам тези колики? И все ми се струва твърде рядка, а нали уж след първото мляко кърмата трябва да става по-гъста? Все едни такива въпроси ми се въртят в ума докато я храня  :oops:
Така е за съжаление с кърменето, Смайл. Не искам да те плаша, но на мен първите 2 месеца ми беше изключително трудно, искаха да сучат често, а аз да слушам педиатърката и бабите, че трябвало да имат режим на 3 часа и т.н. След първата консултация бяха наддали малко и естествено ми казаха да давам добавка на всяко хранене, започнах само с едно хранене с добавка след кърмене и кърмене на по-често 1,5 - 2часа и за една седмица наддадоха с 350-400 грама.
Не се притеснявай и моя съвет е да продължаваш да цедиш след кърмене така най-бързо ще увеличиш кърмата, и аз като теб не изцеждах по много,някакви си там 20 гр., ама после след няколко месеца по 300-400 грама съм цедяла от двете гърди.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #18 -: Юни 30, 2009, 18:41:52 pm »
Леле, Бери, колко си в началото само!  :lol: Ще влезеш в релси, само търпение и детето да расте здраво!

Марито, ей, да не те изпусне човек от погледа си за някой и друг месец и веднага смени никчето! :wink:

Всички болнички деца да оздравяват, здравите да са здрави, малките да наддават без колики и да спинкат добре!
Alexandra
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #19 -: Юни 30, 2009, 18:44:08 pm »
tzvetenze, благодаря за съвета. Ще пробваме утре, дано подейства. Днес бях на нещо като родителска среща и много я похвалиха. За всеобщо учудване и най-вече за наше, тя доста лесно се отдели от нас и бързо се адаптира и определено й харесват заниманията в група, не се притеснява и т.н. Аз имах големи притеснения относно детската градина, но от друга страна пък вътрешно чувствахме, че е готова за по-широки занимания и че има нужда от такива и това се появи точно навреме като възможност.
<br />[link=http: