0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« -: Юни 29, 2009, 09:06:20 am »
Добро утро
пожелавам хубава и слънчева  седмица,
нека тя да е  успешна, лека.
Бъдете здрави!

ние бяхме цяла седмица с диария ,нямаме точна диагноза,мнението на лекари е или вирус или зъбоникнене +непоносимост към нишестие)но днес сме по-добре ,надявам се скоро да няма и помен от изминалото. :D

« Последна редакция: Юни 29, 2009, 09:16:10 am от adi »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #1 -: Юни 29, 2009, 11:07:11 am »
Лека седмица на всички и от нас :D

Адинко, бързо да се оправя малката кукла!

Честито на всички именници :D
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #2 -: Юни 29, 2009, 11:16:42 am »
Дано се оправи времето по бързо.
Весела седмица и от нас.
И всички болни да оздравяват :-)


Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #3 -: Юни 29, 2009, 11:56:32 am »
И ние сме в отбора на ангините :P То не е реване, то не е хвърляне и тръшкане - ужас. Уж вече има подобрение. Обаче пусти глад я гони горката 8)
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #4 -: Юни 29, 2009, 12:05:34 pm »
Лека и надявам се по слънчева седмица и от нас.Много неприятно с болни дечица.Пожелавам бързо оздравяване :)

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #5 -: Юни 29, 2009, 13:23:37 pm »
Слънчева седмица и от нас.  :D

Всички болни дечица бързо да оздравяват

Много хубави новини, много нови Мами  :)

И само щури моменти и веселба с малките мишочета


*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #6 -: Юни 29, 2009, 13:37:12 pm »
 :sunshine: Хубава седмица и от нас!
Болните дечица да оздравяват по-бързо!
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #7 -: Юни 29, 2009, 19:14:04 pm »
Привет и от нас! Връщаме се след двуседмична ваканция на село! Дарето порасна много на чист въздух и под непрестанните грижи на баба - направила е и бузки даже :D Запозна се и с мухите и всякакви други животинки :lol: Сега се чудя откъде да я захващам, че вкъщи е бомба паднала!
Всички болни дечица да оздравяват!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #8 -: Юни 30, 2009, 00:56:15 am »
Лека нова седмица!Повече слънце и хубаво време!
По-бързо оздравяване на всички болни дечица.
Вече сме на 3 месеца и досега сериозен проблем с колики не сме имали.В събота обаче детето плака много време повече от час, не спа 6 часа и пропусна едно хранене.С педиатърката ги отдадохме на това, че в четвъртък му поставиха ваксина и му забелиха пишлето.Но днес се повтори - пак пропусна храненето в 18:00 ч. и нищо не помогна, просто в един момент спря и дремна за малко до банята.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #9 -: Юни 30, 2009, 09:15:27 am »
Ох тия забелвания, не е ли по добре поетапно да става номера. Простете невежеството, имам дъщеря, ама някак си варварско ми звучи. :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #10 -: Юни 30, 2009, 12:23:01 pm »
Здравейте. И аз се присъединявам към пожеланията за успешна седмица и за здраве на всички болни дечица. И Мия подкашля от 1 седмица и хрема има, ама иначе е добре, защото ме прави луда, както обикновено. Всяка сутрин излизаме кошмарно от вкъщи, не знам как се справят другите с ходенето на градина, ама ако е така в близките 3 години...не знам как ще го преживея. Тръшка се, мята се, пищи, крещи и не желае да се облече и това е. Тази сутрин беше върхът, защото се наложи да я грабна накрая и да излезем полуголи -без обувки, без сукман и т.н. Толкова бяхме закъснели вече, че нямаше накъде повече. А в занималнята много й харесва, като стигнем там е усмихната, щастлива и всички много я хвалят колко добре се държи там. Просто е адски проклето дете, което ненавижда задължителните дейности, а събуждането сутрин и обличането за градина в някакъв кратък срок, си е задължителна дейност. Дайте съвет как да го преодолеем това кошмарно излизане, че се изпотявам 3 пъти, докато се боря с нея, за да я облека.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #11 -: Юни 30, 2009, 12:25:35 pm »
Здравейте и от нас!
Разбира се, че попстепенното забелване е най-щадящо, но иска постоянство - всяка вечер по време на къпане. И с двамата се справихме така, без допълнителна намеса от лекар. Според мен, лекарска намеса е нужна, когато детето е по-голямо и вече няма как да се прави това по време на къпане.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #12 -: Юни 30, 2009, 15:01:41 pm »
Успешна седмица и от мен и болните дечица да оздравяват бързо! Ние вече сме с много силни колики. Вчера 3 часа милото не можа да мигне от 6 следобед. Почти не хапна, само плака. Взехме му еспумизан и през нощта спа спокойно, като имаше период от почти 5 непробудни часа, толкова беше изтощена. И сутринта в 9 се започна отново. Изведохме я на разходка, успокои се, но сега в 12 като хапва отново имаше много силни болки, цялото се присвиваше, макар че й давам еспумизан на всяко кърмене, както ми препоръча педиатърът. Кажете ми, нормално ли е да има колики и сутрин и надвечер? Аз знаех, че коликите са само вечер. А при нас са и сутрин. Суче вече много малко заради болките, а като се успокои заспива от умора. Само през нощта хапва добре, спокойно и виждам, че е заситена, понякога и в ранния следобед. Вчера почти всички памперси бяха само зацапани от пръцкането, а преди пълнеше както трябва на всяко хранене.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #13 -: Юни 30, 2009, 15:16:36 pm »
Смайли, ако имаш достатъчно кърма изхвърляй първите15-20 мл кърма от гърдата.  Това е по препоръка на д-р Бърди! Иначе по принцип "коликите" няма как да ги избегнете. Дано се облекчат поне. Освен това пробвай и с капките Саб Симплекс - на някои деца по-добре им понасят! Успех!
Да кажа, че ние сме ОК, все едно не е била болна.Е, не се разминахме с АБ, ама това е положението...
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #14 -: Юни 30, 2009, 16:15:05 pm »
Ох тия забелвания...

Ох, да, тия забелвания, засега се ослушвам, че и без това много сложно ми звучи, ама живот и здраве и ние ще допрем до там и ще помагате :wink: То и с момиченцата си има някои тънкости, ама момчетата определено ми се виждат по-сложни :lol:

Мешко, и ние трудно се обличаме - ама то кое дете пък само слуша и прави всичко, коетто и когато трябва, аз поне с това се успокоявам като ми кипнат нервите. При нас най работи да представя така нещата, че да са в нейни ръце, зависещи от нейните желания и самостоятелност - какво искаш да облечеш днес, избери си от шкафа блузка и панталонче, кои гащи искаш днес и т.н., после я питам можеш ли да ги облече сама - много се радва, че си облича сама гащите и панталонките, че може да си обува обувките и така, с малко "надхитряване" ги правим нещата. Е, не винаги работи, тогава трябва да се намеси по-твърда ръка, по-твърд тон, гоним се, припотявам се и аз...нас поне ни е безгрижно тук при баба и дядо на морето, не бързаме за никъде, ама и на нашия рахат ще дойде край.
« Последна редакция: Юни 30, 2009, 16:16:54 pm от tzvetenze »
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #15 -: Юни 30, 2009, 16:22:46 pm »
Марито, радвам се, че сте оздравели  :D За съжаление усещам, че кърмата ми почнала да намалява, а няма и две седмици от раждането. В началото цедих по 60-70 мл след хранене - общо от двете гърди, днес, след като тя хапна малко едва изцедих 10-15 мл от същата гърда, другата реших, че няма да я цедя докато тя не хапне, че да не да я оставя гладна. А така искам да мога да кърмя дълго време. Чакам с нетърпение петъка, когато ще ни е първата консултация и първото теглене, за да видя дали сме наддали и колко, че да се успокоя. Та при това положение не знам дали е правилно да се цедя преди кърмене. Освен това забелязвам, че кърмата ми не тече на струйки, а се стича на капчици - как мислите, може ли да й е по-трудно да се храни и затова да гълта въздух и оттам тези колики? И все ми се струва твърде рядка, а нали уж след първото мляко кърмата трябва да става по-гъста? Все едни такива въпроси ми се въртят в ума докато я храня  :oops:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #16 -: Юни 30, 2009, 16:56:25 pm »
Марито, радвам се, че сте оздравели  :D За съжаление усещам, че кърмата ми почнала да намалява, а няма и две седмици от раждането. В началото цедих по 60-70 мл след хранене - общо от двете гърди, днес, след като тя хапна малко едва изцедих 10-15 мл от същата гърда, другата реших, че няма да я цедя докато тя не хапне, че да не да я оставя гладна. А така искам да мога да кърмя дълго време. Чакам с нетърпение петъка, когато ще ни е първата консултация и първото теглене, за да видя дали сме наддали и колко, че да се успокоя. Та при това положение не знам дали е правилно да се цедя преди кърмене. Освен това забелязвам, че кърмата ми не тече на струйки, а се стича на капчици - как мислите, може ли да й е по-трудно да се храни и затова да гълта въздух и оттам тези колики? И все ми се струва твърде рядка, а нали уж след първото мляко кърмата трябва да става по-гъста? Все едни такива въпроси ми се въртят в ума докато я храня  :oops:

Аз почти никога не успях да изцедя читаво количество след хранене.  При опити само да цедя (т.е. и преди хранене), пак почти нищо не изцеждах.  Смених три помпи.  В крайна сметка кърмих до 8-мия месец и дъщеря ми си наддаваше много добре.

На първата ни консултация, на 14 дни, беше наддала само 300 гр. и ми казаха да давам добавка.  Давах 10-ина дни и спрях.  С по-често кърмене нещата се регулираха и повече не се наложи да давам до скоро.  Ако си твърдо решила да кърмиш, кърми на поискване (на 1.5 часа, на 2 часа - когато поиска детето) и е много вероятно нещата да си дойдат по местата, дори и ако сега изглежда, че не са.  Не се тревожи и не мисли постоянно за това, ако можеш :).  Успех.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #17 -: Юни 30, 2009, 17:49:24 pm »
...За съжаление усещам, че кърмата ми почнала да намалява, а няма и две седмици от раждането. В началото цедих по 60-70 мл след хранене - общо от двете гърди, днес, след като тя хапна малко едва изцедих 10-15 мл от същата гърда, другата реших, че няма да я цедя докато тя не хапне, че да не да я оставя гладна. А така искам да мога да кърмя дълго време. Чакам с нетърпение петъка, когато ще ни е първата консултация и първото теглене, за да видя дали сме наддали и колко, че да се успокоя. Та при това положение не знам дали е правилно да се цедя преди кърмене. Освен това забелязвам, че кърмата ми не тече на струйки, а се стича на капчици - как мислите, може ли да й е по-трудно да се храни и затова да гълта въздух и оттам тези колики? И все ми се струва твърде рядка, а нали уж след първото мляко кърмата трябва да става по-гъста? Все едни такива въпроси ми се въртят в ума докато я храня  :oops:
Така е за съжаление с кърменето, Смайл. Не искам да те плаша, но на мен първите 2 месеца ми беше изключително трудно, искаха да сучат често, а аз да слушам педиатърката и бабите, че трябвало да имат режим на 3 часа и т.н. След първата консултация бяха наддали малко и естествено ми казаха да давам добавка на всяко хранене, започнах само с едно хранене с добавка след кърмене и кърмене на по-често 1,5 - 2часа и за една седмица наддадоха с 350-400 грама.
Не се притеснявай и моя съвет е да продължаваш да цедиш след кърмене така най-бързо ще увеличиш кърмата, и аз като теб не изцеждах по много,някакви си там 20 гр., ама после след няколко месеца по 300-400 грама съм цедяла от двете гърди.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #18 -: Юни 30, 2009, 18:41:52 pm »
Леле, Бери, колко си в началото само!  :lol: Ще влезеш в релси, само търпение и детето да расте здраво!

Марито, ей, да не те изпусне човек от погледа си за някой и друг месец и веднага смени никчето! :wink:

Всички болнички деца да оздравяват, здравите да са здрави, малките да наддават без колики и да спинкат добре!
Alexandra
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #19 -: Юни 30, 2009, 18:44:08 pm »
tzvetenze, благодаря за съвета. Ще пробваме утре, дано подейства. Днес бях на нещо като родителска среща и много я похвалиха. За всеобщо учудване и най-вече за наше, тя доста лесно се отдели от нас и бързо се адаптира и определено й харесват заниманията в група, не се притеснява и т.н. Аз имах големи притеснения относно детската градина, но от друга страна пък вътрешно чувствахме, че е готова за по-широки занимания и че има нужда от такива и това се появи точно навреме като възможност.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #20 -: Юни 30, 2009, 19:53:10 pm »
Днес бях на нещо като родителска среща и много я похвалиха. За всеобщо учудване и най-вече за наше, тя доста лесно се отдели от нас и бързо се адаптира и определено й харесват заниманията в група, не се притеснява и т.н. Аз имах големи притеснения относно детската градина, но от друга страна пък вътрешно чувствахме, че е готова за по-широки занимания и че има нужда от такива и това се появи точно навреме като възможност.

Е, те това е много по-важно от колко пъти те изпотява Мия :wink: Ще намерите пътя към успешното обличане, ако ли не - просто ще разбере, че дори и против волята й, това е нещо, което трябва да направи. Ти наблягай на приятните емоции, тя, ако не с обличането, пак ще намери с какво да те изпотява :lol:

Аз съм пред големи размишления и неизвестни с градината - какво ще е, как ще е. Като се почне с това дали изобщо ще бъде построена в срок до септември, което дълбоко ме съмнява :? И ако съвпаднат двете нови неща - градина и бебе, как ще й се отрази. Иначе и аз съм с усещането, че е готова и има нужда от по разнообразни занимания и контакти с деца.
« Последна редакция: Юни 30, 2009, 20:03:36 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #21 -: Юни 30, 2009, 21:54:47 pm »
Здравейте,днес бяхме на първа консултация и се оказа,че Жорко е наддал само 550 гр.Педиатърката каза,че е добре,даже било с 150 гр над нормата(за 20ти ден било 400 гр),но като гледам какви цифри сте писали в предната тема и се притесних.
От вчера не се изцеждам след кърмене,защото много са ми нацепени зърната.Реших да си дам почивка 3-4 дни.Дали това е проблем? Тъкмо ми се бяха загладили и изведнъж какво стана?
И още нещо-от кой месец се започва това забелване на пишчицата?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #22 -: Юни 30, 2009, 23:55:14 pm »
цветенце, къде ви строят нова ДГ?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #23 -: Юли 01, 2009, 00:14:15 am »
Здравейте,днес бяхме на първа консултация и се оказа,че Жорко е наддал само 550 гр.Педиатърката каза,че е добре,даже било с 150 гр над нормата(за 20ти ден било 400 гр),но като гледам какви цифри сте писали в предната тема и се притесних.
От вчера не се изцеждам след кърмене,защото много са ми нацепени зърната.Реших да си дам почивка 3-4 дни.Дали това е проблем? Тъкмо ми се бяха загладили и изведнъж какво стана?
И още нещо-от кой месец се започва това забелване на пишчицата?

Наддаването му е перфектно, спокойно :D
Да, почини от цедене, всъщност само това /зърната/ ли е причината?
Напрежение ли имаш, че се цедиш?
Пробвай да се намажеш с крем за зърна, Авент или Лансинох.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #24 -: Юли 01, 2009, 00:35:03 am »
Мажа се с Лансинох,но не е вълшебен  :(.
Вече почти нямам напрежение,само като дойде време за кърмене.А цедя,защото така ми казаха че трябва.За да не намалява кърмата и да не се получавали бучки.
А причината да спра за малко е само заради зърната.То те се нараняват не от детето,а от помпата.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #25 -: Юли 01, 2009, 00:45:54 am »
Мешко и Моника е така. Като я събудя е страшно кисела, не иска да се облича и обува, мрънка и се премята. И аз излизам почти всяка сутрин все едно съм яздила бик цял ден  :x. Почваме със мацо ще ти облече дрешките или я виж ти навън има една сврака която гони една гугутка да и вземе яйчицето и тем подобни. Човек трябва да е изобретателен и да събуди любопитството. Някой път се обличаме и насила с рев, обаче гледам да избягваме номера, все пак детето се тормози че мама му се кара пък и го оставя в градината. Но някой път нервите не издържат.
Ние днес бяхме за първи път в сборна група с друга госпожа. Ядосах се, защото трябваше да са само с първа, пък те са ги разхвърляли от където се сетиш  8O. Имаше и от втора и от четвърта, пък други от яслата в друга група. Общо взето следобяда като исках да си я взема никой не знаеше в коя група е което страшно ме вбеси.
Ще видим ако не и хареса и започне да плаче ще хващаме свекърва ми да я гледа, тя е все "изморена" жената ама..... :evil: при положение че си е пенсионер и е в къщи...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #26 -: Юли 01, 2009, 01:27:01 am »
Здравейте и от нас!
Разбира се, че попстепенното забелване е най-щадящо, но иска постоянство - всяка вечер по време на къпане. И с двамата се справихме така, без допълнителна намеса от лекар. Според мен, лекарска намеса е нужна, когато детето е по-голямо и вече няма как да се прави това по време на къпане.
Съгласна съм с това, но педиатърката не ме е питала миналия път като го направи.Освен това още на първата консултация ми каза аз да не пипам.Каза ще я оправим тая работа и така.Освен това се оказа, че както при езика и тук юздичката екъса, та събирам сили кога ще ги режем, ужас.
Аз да ви се оплача днес се повтори сценката-идва време за хранене в 15:00ч., сменихме памперса, играхме, смя се с глас за първи път, умрях си от кеф.И после като го сложих на гърдата - рев та се къса, и така един час.Накрая баба му го гушна и заспа прав с биба в уста, без да се храни.След половин час стана, яде и все едно нищо не е било.От топлото ли е , колики ли са, помислих да не би млякото да е намаляло, и да му е по-трудно?Аз така и не се научих да се цедя.На всяко ядене редувам гърдата, понякога на едно давам и от двете, зависи от него.Страх ме е , че педиатърката ще каже дохранвай, а няма по-сигурен начин за отбиване от мляко с биберон.
Да ви похваля тук в махалата има една майка, с бебе на 5 месеца, която дава и на друго бебе по 3 литра кърма всеки ден.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #27 -: Юли 01, 2009, 02:10:57 am »

Аз съм пред големи размишления и неизвестни с градината - какво ще е, как ще е. И ако съвпаднат двете нови неща - градина и бебе, как ще й се отрази. Иначе и аз съм с усещането, че е готова и има нужда от по разнообразни занимания и контакти с деца.

Таман и ние така, в плюс обаче и ново жилище... :? Бях се зачела в една книга дето даваха съвети как  да разберем, че детето е стресирано в случай на промяна - тръгване на детска градина, смяна на жилище или поява на бебе. Е, пишеше за разваляне на хранителния режим, нощно будене и рев с или без видима причина и т.н. Не ми се мисли какво ще му причиним на Валери, но все някак ще се напаснат нещата.

Мешко, и Валери е пълна трагедия с обличането и изобщо с всичко, което по една или друга причина се налага да е в "график" или да "трябва да стане". Сега на морето нямаше една сутрин, в която да стигнем навреме за закуската, без значение дали е станал в 7 или 9.30. Но и аз като Цвете го "оставям сам да решава". Кофти, защото все отваря моя гардероб и си харесва моите блузи... :lol: И действам със заплахи от рода на: "Аз излизам, ти ако искаш - тръгвай, а ако искаш - оставаш вкъщи сам" и се запътвам към вратата. В повечето случаи се обличаме в поза "аз сгъната на пластове, а той опитващ се да си обуе обувките"... Не само потна, ами и изморена още преди излизане съм, а и с този корем ми се струва адски тежка тази задача....

Не успях да си почина на морето, за сметка на това обаче на Валери му дойде идеално да си разиграва представления - прави напук, скимти, крещи, после пък е послушен и пробва непрекъснато дали това, което аз не разрешавам ще му бъде отпуснато от татко му.  :? Днес, откакто сме вкъщи, си е същото добро дете дакато не се прибра баща му и аз не му трябвах повече за забавление.... :?


*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #28 -: Юли 01, 2009, 02:48:37 am »
Elfita, не е вярно това за отбиването с биберона. Аз се цедих и ги кърмех, навън им давах цедена кърма с биберон, през нощта също (все пак 2 бебета да ревнат едновременно през нощта се случва често). Кърмих си ги 11 месеца без проблем. Просто това са митове и легенди  :wink:
Елия, цеди на ръка. На мен ми посиняваха зърната от помпата, ползвах я само 2 месеца, после свикнах на ръка.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #29 -: Юли 01, 2009, 05:37:43 am »
Привет и от нас!

Първото море на Миташки е факт. А и на майка му от няколко години насам.
Преживяхме две летни бури каквито местните споделиха от пет години в Гърция не е имало.
Но това и за миг не помрачи настроението ни,
а и както дойдоха така си отидоха бурите и за два часа и морето бе чисто и небето огряно от слънце.
Към водата бе малко резервиран господин Митак, но виж пясъка там нямаше спирка.
Кофи, лопатки, разходки бос. Ей порасна бебето ми, вече е момченце.

С такива едни любопитни очи гледа света и го изучава.
Скоро си мислех за щастието, и всъщност осъзнах че това е детството и
възможността да порасна още веднъж с децата си. Дай Боже на всеки, моля се!

Болните да оздравяват, здравите да са щастливи и усмихнати...

Ние засега оставаме на Юг. Дари на Принцеска ни омайва с едни усмихнати сини очи.
Чакаме и Бори и Ема да се върнат от морето.
И ние подражавайки на батко Коле едни леки флиртове киприм.
Ми все с хубави дами около нас, какво да правим  :wink: поддаваме се.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #30 -: Юли 01, 2009, 09:15:07 am »
мише ,добре дошла отново ,липсваше ни
 :bighug:
чакаме снимков материал  :D



*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #31 -: Юли 01, 2009, 10:54:25 am »
Елия, знам, че не е вълшебен :D търпение, ще минат.
За цеденето след кърмене може да получиш много съвети, аз лично
не смятам за необходимо да се цеди ако няма напрежение в гърдата.
Ти решаваш в крайна сметка :) Ще се оправят нещата, лека полека. Успех!


Мише, привет отново :D

И ние подражавайки на батко Коле едни леки флиртове киприм.
Ми все с хубави дами около нас, какво да правим  :wink: поддаваме се.


Ще ви поддам аз вас, да не палиме рейса с Рая osi_4
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 10:58:13 am от Nadyn »
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #32 -: Юли 01, 2009, 11:59:58 am »
Учителките в занималнята ме посъветваха вчера, когато започне да се тръшка и да не иска да се облича, с равен и спокоен тон да й кажа просто: Ами добре, както искаш;  и да не правя нищо повече. Такъв тип реакция ще я изненада и ще пресече порива й да прави мама на маймуна :lol:Точно така постъпих тази сутрин, като в добавка последвах и съвета на Цвети. Пратих я да си избере блузка, обаче се появи проблем като беше избрала 2 и не можеше да реши коя от двете иска. Резултатът накрая беше: пак излязохме без чорапи и обувки, несресани и непишкали в гърнето, но поне ревът беше сведен само до 5 минути. В общи линии считам, че беше доста по-успешно излизането ни от вкъщи. И преди да слезем от колата я обух, сресах, даже и опашки вързахме :).
Вчера с голяма гордост разгледахме първите рисунки и апликации, които е направила (с помощ, разбира се), но бяхме щастливи.
<br />[link=http:
*

    Aubergine

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #33 -: Юли 01, 2009, 12:41:59 pm »
Моля някой да ми каже нормални ли са течните изпражнения при бебе.
От неделя на Стефан му се промени тотално консистенцията на изпражненията - от кашеста /като пюре/ станаха абсолютно воднисти и попиват напълно в памперса.
Педката казва няма му нищо, щом ака със същата честота /т.е. 1-2 пъти на денонощие./
Да й вярвам ли?

За хриповете даже го водих в понеделник и като влязох  при нея - той спря да хрипти. И излязох аз луда.
А аз се притеснявам от инфекция, все пак той се роди с такава, но педиатърката не иска засега да го изследва, за да не влиза в лаборатория.

Леле, Бери, колко си в началото само!  :lol: Ще влезеш в релси, само търпение и детето да расте здраво!
Абе ужас. :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #34 -: Юли 01, 2009, 12:52:38 pm »
Да ви похваля тук в махалата има една майка, с бебе на 5 месеца, която дава и на друго бебе по 3 литра кърма всеки ден.
Това ли е днешния виц? Посмях се, благодаря :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #35 -: Юли 01, 2009, 13:05:42 pm »
Цветенце, видях, че имаш притеснения с тръгването на градина и бебето. И аз имах същия проблем и много се притеснявах да не се почувства Алекс изолиран, защото тръгването на градина съвпадна с идването на бебето у дома. Оказа се, обаче че той е социално животинче и се адаптира супер лесно и бързо и му е много приятно в градината. Даже не иска да се прибира от там. Ако Мона е свикнала с деца, готова е да тръгне, мисля че няма да се отрази много зле даването на градина. Това с тръшкането и не искането при тях е някаква начална фаза да ни покажат, че ние вече не сме им достатъчни и имат нужда от други деца около тях.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #36 -: Юли 01, 2009, 13:24:27 pm »
mimi26, казах го, защото така съм чувала.Все пак някои неща са индивидуални.Нали казват, че кърменето зависело много от нагласата на майката, знам ли.Сестра ми така отби нейните деца, едното на 40 ден, другото на 3 месец, затова го казах.
ultra, радвам се, че те развеселих, но не е виц.Бебчето е на 5 месеца, все още само на кърма и дава по 6 половин литрови шишета на друга мама, която няма кърма, всеки ден. (или през ден):D
Аз да питам дали съм несръчна или  е нормално?Трети ден давам ябълков сок.Първия ден му се видяха кисели.Намерих по-сладки.Основно обаче хапва лигавника.А иначе с лъжичка съм давала капки досега.Една приятелка каза, че бързо се отказала от лъжицата и давала с биберон.Ама нали идеята е да яде с нея?
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 13:27:23 pm от _Elfita_ »
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #37 -: Юли 01, 2009, 14:20:27 pm »
Елфита няма такова нещо, че детето ще се отбие ако му даваш да пие с биберон. Андрея в болницата беше само на добавка защото аз нямах още кърма. При мене кърмата слезе на втория ден след като се прибрахме в къщи. И аз така бях чувала и всички ми казваха, че детето няма да засуче защото било захранено с биберон - да ама не засука си и все още сме си само на кърма.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #38 -: Юли 01, 2009, 14:50:12 pm »
Привет, момичета!
Аз да се оплача, че Даниела отново е болна - този път ринофарингит -  хрема и къртеща кашлица. Кашля от петък, вчера я водихме на УНГ в ИСУЛ - алергичен ринит.  :? За третата сливица - нищо. На 3 пъти като се закашля и повърна храчки... Снощи се прибираме и малко й пареше челцето, тази сутрин 37.5. Една отпусната, болеше я коремчето и главата, със зор хапна една филийка и малко сок. Слънчаса ли вчера, не знам. Та сега сме на трети АБ от началото на годината, плюс капки за алергия, за нос и сироп. :? Да се спираме от яслата и да й ограничим контакта с бебето. :(
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #39 -: Юли 01, 2009, 14:50:26 pm »
цветенце, къде ви строят нова ДГ?

В квартала - не, гласим се за градината в с. Лозен. Там е офисът ни, и двамата със съпругът ми сме с тамошен адрес на месторабота и се надявам да успеем да се класираме - засега обаче още няма кандидатстване, защото не е построена и обявена в регистрите. Имат в Лозен съществуваща градина, но сега строят нова сграда, където ще има нови групи, включително яслена и междинна. Хубаво е мястото, защото е в полите на планината, чист въздух, таткото ще я води и взима, съчетавайки го с отиване и връщане от работа, а и свекърите там живеят и ще могат да се включват при нужда.

Via, извинявам се за любопитството, предполагам си споделяла в темите, ама аз недоразбрала :lol: - братче или сестриче ще има Валери?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #40 -: Юли 01, 2009, 14:55:04 pm »
Аз да питам дали съм несръчна или  е нормално?Трети ден давам ябълков сок.Първия ден му се видяха кисели.Намерих по-сладки.Основно обаче хапва лигавника.А иначе с лъжичка съм давала капки досега.Една приятелка каза, че бързо се отказала от лъжицата и давала с биберон.Ама нали идеята е да яде с нея?[/color]
Не му е нужен този сок. Да не говорим, че в момента българска ябълка няма на пазара, а вноса преминал през граници е третиран с какво ли не. Моля те, спести на детето си този сок. Ако толкова държиш поне му вземи Хип примерно, но мисля, че млякото за момента му е предостатъчно. Нали е на 3 месеца :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #41 -: Юли 01, 2009, 15:44:52 pm »
Елия, цеди на ръка. На мен ми посиняваха зърната от помпата, ползвах я само 2 месеца, после свикнах на ръка.
Мими,опитах,но не можах да се науча да го правя на ръка  :(.

Елия, знам, че не е вълшебен :D търпение, ще минат.
За цеденето след кърмене може да получиш много съвети, аз лично
не смятам за необходимо да се цеди ако няма напрежение в гърдата.
Ти решаваш в крайна сметка :) Ще се оправят нещата, лека полека. Успех!


Благодаря ти Надин!
Напрежение има само преди кърмене,но не и след това.Но така или иначе вечер ще трябва да се цедя по малко преди кърмене,защото четох,че облекчавало малко коликите.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #42 -: Юли 01, 2009, 16:14:05 pm »
Aubergine, не мисля, че трябва да се притесняваш.
Този път май трябва да и се довериш на лекарката :D

Елфита, и аз съм на мнение, че му е раничко за сок.
Ще прояде с лъжица, има време :D

Елия, да, хубаво е да изваждаш малко кърма преди всяко хранене.
Бърди го препоръчва, по 10-20мл. изпитано е вече :D
Освен за коликите, предотвратява и повръщане, или поне намалява ако има такова.

Алекс, бързо да оздравява Дани!
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #43 -: Юли 01, 2009, 16:22:19 pm »
А има ли значение колко време преди кърмене ще изцедя?Защото няма да мога точно преди това,няма кой да ме чака.Сигурно ще е 20-30 мин преди хранене.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #44 -: Юли 01, 2009, 16:25:08 pm »
А има ли значение колко време преди кърмене ще изцедя?Защото няма да мога точно преди това,няма кой да ме чака.Сигурно ще е 20-30 мин преди хранене.

Има значение само ако много бързо ти се пълнят гърдите.
20-30 минути е идеално.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #45 -: Юли 01, 2009, 16:27:59 pm »
Ами идеята на цеденето е да се махме рядката кърма в началото, която служи за засищане на жаждата, а не на глада. Това помага при бебета с рефлукс, защото приемат само по-гъстото мляко. Мисля, че трябва да е непосредствено преди кърмене. Поне аз така правех.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #46 -: Юли 01, 2009, 16:31:32 pm »
Може и да сме малки за сок, но педиатърката ми каза да давам.Иначе съм купила малки, невзрачни ябълки петровки от пазара.Не са от тези вносните, дето са брани миналата година.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #47 -: Юли 01, 2009, 16:42:02 pm »
Привет и от нас! Днес бях планирала да ходя да си сменям документите за самоличност, обаче, както по-късно установих бях забравила половината от нещата, които трябва да нося и ще трябва да направя същото упражнение следобед, поне си взех заявление та да не е съвсем напразно разкарването ми :( Много разсеяна съм станала, ама докато се оправя мен, бебе и да стегна всичките такъми за излизане, то дошло време за следващото хранене, та кога и за документи да мисля.. Днес съм в едно много особено настроение: миналата година на днешния ден ми правиха лапароскопия и резултатите от нея бяха доста трагични: две запушени тръби, отстранен единия яйчник, заради киста. С други думи препоръка за инвитро! Бях напълно отчаяна!  Сега, една година по - късно, си имам малко слънчице почти на три месеца :D Като я погледна Дара и се просълзявам, само я целувам и мачкам... Какво ли си мисли горкото дете: Майка ми полудя! :lol:
Аз да питам дали съм несръчна или  е нормално?Трети ден давам ябълков сок.Първия ден му се видяха кисели.Намерих по-сладки.Основно обаче хапва лигавника.А иначе с лъжичка съм давала капки досега.Една приятелка каза, че бързо се отказала от лъжицата и давала с биберон.Ама нали идеята е да яде с нея?[/color]
Какви са тия сокчета, бе хора? Защо ги мъчите тия деца? Сега като си бяхме на Търново се запознах с една мама, която давала сок от моркови на двуседмично бебе!!! След като аз се облещих направо насреща й тя ми вика: "Ми да, знаеш ли как го яде!" Незнам какво цели с това! Сигурно на 6 м. ще почне и кебапчета с бира да му дава! Ама всеки си решава сам за детето, аз съм решила до 6 м. нищо да не й давам на Дара освен мляко и чай /чай пие с удоволствие, вместо вода, затова й давам/. А относно отбиването - аз дохранвам с АМ, защото нямам достатъчно кърма, обаче като гледам засега хич няма намерение да се отбива, ако е още гладна пие мляко и от биберона, ако не - не иска. Гърда обаче не отказва. Винаги суче с удоволствие. Така че по мое скромно мнение не биберона е причината за отбиване на децата. Май стана много дълго.
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #48 -: Юли 01, 2009, 16:44:25 pm »
Елфита, тя и моята педиатърка ме питаше дали на 5-6 месеца давам попара, но аз си правех оглушки. Казвах "да" и си правех, каквото бях сметнала за добре. То докато се даде тази историческа попара, нали все пак трябва да се вкара глутена, маслото, сиренето :) На следващото питане й казах, че смятам да не захранвам поне преди 5 навършени месеца и всичко влезе в релси. Каза да питам ако имам въпроси и спря да ме пита давам ли сокчета, давам ли жълтък или месо :)
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 16:48:51 pm от Black_rose »
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #49 -: Юли 01, 2009, 18:05:15 pm »
Привет от нас, здраве и усмивки за всички.

Някой ще прави ли тези дни поръчка от Ла Редут, че нещо много несериозни тези бгмамата. Верно, че сега са луднали да пазаруват покрай намалението, ама все пак.
Нямам карта за съжаление... Много ми харесва това яке, пък и цената му е невероятна
http://www.laredoute.fr/vente-parka-style-caban.aspx?productid=324103203&documentid=346109&categoryid=23112374&pos=3_n_n&numberpage=1
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #50 -: Юли 01, 2009, 18:20:20 pm »
утре ако ви каже педиатърката да си хвърлите детето дали ще го направите  :D
Преслава от понеделник е християнче, а днес започнахме захранването- с домашен морков,пасиран и овкусен с кърма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #51 -: Юли 01, 2009, 18:28:00 pm »
Мажа се с Лансинох,но не е вълшебен  :(.
Вече почти нямам напрежение,само като дойде време за кърмене.А цедя,защото така ми казаха че трябва.За да не намалява кърмата и да не се получавали бучки.
А причината да спра за малко е само заради зърната.То те се нараняват не от детето,а от помпата.

Пък аз и преди кърмене не усещам никакво напрежение  :( Значи ли това, че нямам достатъчно кърма? След като е сукала от едната гърда пробвах и видях, че не изтича почти нищо. Вчера пък пробвах да изцедя гърдата, от която не е сукала, за да видя колко се събира, успях да изцедя към 50 мл, имаше май още, но нямах възможност да продължа. Не знам колко е нормално да изсуква сега, но все се притеснявам дали се храни достатъчно (докато в началото се притеснявах да не я прехранвам  :oops: ) В петък сме на консултация и едва чакам вече да ни претеглят, че да разбера дали всичко е ок. Чудя се как се случи за няма седмица да ми намалее толкова кърмата при положение, че в началото имах в изобилие.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #52 -: Юли 01, 2009, 18:37:57 pm »
Хайде и аз да се отчета.Бяхме на консултация.Мисля си аз че детето гладно и давам по 30 грама добавка ,а то качило за 20 дни 950 грама и пораснало 5 см 8O.Та педката каза да спра с добавката и след 2 седмици да ида да видя как сме без добавка.Няма да има от мен по щастлива ако сме си изцяло на кърма.Дано да се справим...

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #53 -: Юли 01, 2009, 19:53:37 pm »
Благодаря ви за съветите!

Смайл,не се притеснявай.Бебето сучи по-добре от колкото ние се цедим.И аз имах много кърма до преди една седмица,а сега ми е по-малко.Но се надявам че е достатъчно.Иначе и аз така нямах търпение да отидем на консултация,за да видим колко е наддал.

Парси,ми много е надало детето.Сигурно ще му стигне само на кърма.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #54 -: Юли 01, 2009, 20:20:11 pm »
а днес започнахме захранването- с домашен морков,пасиран и овкусен с кърма[/color]

олеле, времето летииии :) честито християнче!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #55 -: Юли 01, 2009, 21:13:11 pm »
Леле, момичета приберете камъните! :D
Аз просто попитах, защото колкото хора толкова мнения.Чета  из форума и виждам много схеми за всичко, и направо се побърквам, затова питам.Ама вие направо ме разпънахте.Няма да хвърлям бебчето си от никъде :D.
Честито християнче на mini.И аз съм си поръчала за през август домашни моркови, тъкмо ще са станали.
parsi, чудесно сте наддали.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #56 -: Юли 01, 2009, 22:02:56 pm »
Мини,честито ти християнче и от мен.Да са ти живи и здрави и двечките кукли :).

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #57 -: Юли 01, 2009, 22:12:19 pm »
Мини,да ти е жива и здрава хритиянката!Честито!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #58 -: Юли 01, 2009, 22:55:54 pm »
Пък аз и преди кърмене не усещам никакво напрежение  :( Значи ли това, че нямам достатъчно кърма? След като е сукала от едната гърда пробвах и видях, че не изтича почти нищо. Вчера пък пробвах да изцедя гърдата, от която не е сукала, за да видя колко се събира, успях да изцедя към 50 мл, имаше май още, но нямах възможност да продължа. Не знам колко е нормално да изсуква сега, но все се притеснявам дали се храни достатъчно (докато в началото се притеснявах да не я прехранвам  :oops: ) В петък сме на консултация и едва чакам вече да ни претеглят, че да разбера дали всичко е ок. Чудя се как се случи за няма седмица да ми намалее толкова кърмата при положение, че в началото имах в изобилие.

Смайл, естествено, че не означава, че нямаш достатъчно. Казвам, че е добре
да се цеди преди кърмене и заради по-рядката кърма.
Не си прави изводи по изцеденото с помпа, детето суче различно.
Ако не се храни достатъчно, ще разбереш, повярвай ми :D

Мини, честито ви християнче, да ви е жива и здрава Преслава!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #59 -: Юли 01, 2009, 23:44:36 pm »
Леле, момичета приберете камъните! :D
Аз просто попитах, защото колкото хора толкова мнения.Чета  из форума и виждам много схеми за всичко, и направо се побърквам, затова питам.Ама вие направо ме разпънахте.Няма да хвърлям бебчето си от никъде :D.
Честито християнче на mini.И аз съм си поръчала за през август домашни моркови, тъкмо ще са станали.
parsi, чудесно сте наддали.

Спри с ябълките. Намери си схемата на Бърди за захранването и ползвай нея. Прочети мненията в специалната тема от подфорума за хранене. Почваш от първа страница и към двадесета-тридесета страница, нещата ще ти се изяснят. Имах от Цветенце систематизирания формат, но при една преинсталация на компа го затрих като файлове. Ако го намеря , ще пиша на лични.

За ларедута - няма да поръчвам, нещо не си харесвам нищо на това намаление....Имам горчив опит с едно яке, и не съветвам да се рискува с тях.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #60 -: Юли 02, 2009, 11:14:16 am »
Аз пък от Ла Редута имам две мъжки блузи с къс и дълъг ръкав, размер 9XL - огромни са :lol:
Ако имате много едри познати - кажете ми, да им ги подаря, няма смисъл да ми стоят в гардероба :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #61 -: Юли 02, 2009, 12:33:29 pm »
Добро утро, момичета! Аз от нощес чакам да стана леля, ама няма още нищо. Снахата са я закарали нощес в 12,30 в болницата с контракции, но без разкритие и до тази сутрин - нищо, сложили са й система и остава само да чакаме. Вече не смея и да се обадя, да не ги притеснявам, ама хич не ме свърта на едно място. Кака Дара пък такъв сън спи тая сутрин, хич не се вълнува от появата на братовчедчето си :lol: Реших поне с вас да споделя. Като имаме резултат ще пиша :lol:
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #62 -: Юли 02, 2009, 13:10:18 pm »
Аз пък от Ла Редута имам две мъжки блузи с къс и дълъг ръкав, размер 9XL - огромни са :lol:
Ако имате много едри познати - кажете ми, да им ги подаря, няма смисъл да ми стоят в гардероба :(
Ултра, брат ми е доста едър мисля че гръдната му е около 140-145 см.
Занимавм се с конструиране на облекла, ама досега не съм срещала размер 9XL.  8O
Тъй като съм в час с конфекцията и като знам понякога какви отклонения има в някой поръчки, се въздържам да си поръчвам облекла чрез интернет.


*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #63 -: Юли 02, 2009, 14:08:51 pm »
Мини, честито ти християнче!
Много ми е любопитно дали емоциите с второто детенце са също толкова силни както с първото? Или си толкова изморена от ежедневието, че гледаш просто нещата да минат по-бързо?
Цвете, Валери ще си има братче - те ще гледкат мама някой ден, пък снахичките -тате 8)

Нуну, има ли новини?

С всеки ден се убеждавам, че децата са безкрайно изобретателни малки "чудовища" :wink: Не можете да си представите как се опитва да ни манипулира и как ни замерва с "нашите камъни по нашите глави". А като не му изнася нещо се прави на абсолютно нечул и неразбрал 8O


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #64 -: Юли 02, 2009, 14:24:06 pm »
Вия,напротив
първото дете ти е изстрел в тъмното, пробваш, не знаеш
със второто всичко е много по-истинско, по-възвишено и прекрасно, защото знаеш какво е
просто го обичаш, другото минава
колкото повече време минава осъзнавам, че повече се пристрастявам и към двете
не мога да ги разделя, обичам ги и двете, всяка заради нея самата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #65 -: Юли 02, 2009, 14:50:51 pm »
nunu , стискам палци скоро да ни се похвалиш!

Тези френски размери са ужасни - обувките им не отговарят (аз си купувам 41-ви номер и едва намирам ,а в БГ 39-40 ),дрехите им пък малки.На Жоро му купувам за 36м. ,а той е на 16м.

Жори започна седмицата с Т ,която продължава - върти се между 38,2 и 39,1 .Няма нищо друго,само Т.Тук ми казват няма проблем и нито изследвания,нито нищо.Е как така е наред всичко,а детето е 4 дни с температура.Утре пак ще го водим ,да видим какво ще кажат сега.
Освен това и му изби един кътник и един кучешки ,та мъчението е пълно.Сега е с 16 зъбчета,малко остава.

Вече нямам търпение и да си дойдем в БГ,прибираме се на 14-ти. :D
В Петък щяхме да ходим до Нормандия за 3 дни,че мъжът ми е много запален по историята,войните и т.н. и му беше мечта,имаме и резервация,но няма да отидем - Жоржи е по-важен.
<br />
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #66 -: Юли 02, 2009, 15:56:38 pm »
Честито хрисиянство на Преси. :D
Смайл, съветвам те да пробваш да кърмиш от двете гърди на едно хранене като оригваш при преместването. Не цеди! Бебето само ще регулира лактацията. И пий повече течности.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #67 -: Юли 02, 2009, 16:54:17 pm »
Нищо още! Чакаме :oops: Ама и брат ми и той един..нищо не можа да ми обясни, защо я държат в болницата, води ли са й изтекли?! Нака и не разбрах, а на нея не ми дава да се обадя да не я безпокоя.. Както и да е - пратих й смс, че тя днес и рожден ден има милата.. и остава да си чакам.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #68 -: Юли 02, 2009, 17:12:26 pm »
Честито хрисиянство на Преси. :D
Смайл, съветвам те да пробваш да кърмиш от двете гърди на едно хранене като оригваш при преместването. Не цеди! Бебето само ще регулира лактацията. И пий повече течности.
аз кърмих от двете гърди ,за да овелича лактация ,подкрепям мнението на White!!! :D
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #69 -: Юли 02, 2009, 17:39:55 pm »
Мини, да ти живо и здраво християнче Преси!
Виа, баба ми казва "Не се носи лесно свекървенската риза" :wink: Радвам се за вас!

При нас нещата се усложняват - и Тодор е с хрема и кашля, вече на Хустагил и инхалации...
*

    Aubergine

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #70 -: Юли 03, 2009, 13:20:47 pm »
Честито християнство на Преслава!

Нуну, прав е брат ти, да не безпокоите жената. Не знам как е било при теб, но аз се дразнех неописуемо от обажданията на познати, докато бях в предродилно. Роди ли вече, ама що не си, ама не ти ли е рано, ама какво правиш там.
 :x

Вече не храня Чефето в 4:00 ч. - спим корем в/у корем и така няма вой за ядене.  Реших го тоя вариант за сега, защото доста застрашително взе да наддава.
Отделен е въпроса как се спи така, ама дреме ми - да не съм станала майка, че да спя.

« Последна редакция: Юли 03, 2009, 13:57:45 pm от Aubergine »
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #71 -: Юли 03, 2009, 13:50:04 pm »
спим корем в/у корем и така няма вой за ядене

Ей, Бери, как ме върна в спомените. Дани и той беше недоносен, имаше и др. усложнения и го гушнах чак на 15 дни. Не знам дали от липсата на ранен контакт и гушкане, но и той спеше само така, по корем върху нас, по никакъв друг начин. Бях забравила вече...

mini, честито ви християнче! Господ да я пази и да сте живи и здрави всички!

nunu, чакаме новини от вас. Прав е брат ти да си пази жената от излишно внимание сега, ние и двата пъти на никого не казахме, че съм в болница, докато не се родиха децата. Не й е до това не жената в такъв момент.

Лекси, бързо оздравяване, съжалявам да прочета, че и двамата са болнички вече.

Хубав уикенд на всички, мно'о ще ми липсвате другата седмица, като залипсва форума.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #72 -: Юли 03, 2009, 16:05:35 pm »
Здравейте и от мен! Много съм притеснена. Днес бяхме на детска консултация и се оказа, че Ани е наддала само 20 гр, което може да бъде и просто един мокър памперс. педиатърът ни препоръча да изцедя да видя колко кърма имам при следващото хранене. С триста зори изцедих 60 мл от двете гърди общо, което тя счете за отлично. Въпросът е, че Ани явно много трудно изсуква това количество - колкото и да опитвам ни е трудно да се нахраним за по-малко от 40 мин, като често стигаме и до почти час. А сега педиатърът ни каза да не суче повече от 20-25 мин общо от двете гърди. Не знам как ще го направим това и тя да не е гладна милата. Направо ме отчая! Дайте съвети как да си увелича кърмата и да я накарам да суче по-активно. :(
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #73 -: Юли 03, 2009, 16:26:22 pm »
Здравейте и от мен! Много съм притеснена. Днес бяхме на детска консултация и се оказа, че Ани е наддала само 20 гр, което може да бъде и просто един мокър памперс. педиатърът ни препоръча да изцедя да видя колко кърма имам при следващото хранене. С триста зори изцедих 60 мл от двете гърди общо, което тя счете за отлично. Въпросът е, че Ани явно много трудно изсуква това количество - колкото и да опитвам ни е трудно да се нахраним за по-малко от 40 мин, като често стигаме и до почти час. А сега педиатърът ни каза да не суче повече от 20-25 мин общо от двете гърди. Не знам как ще го направим това и тя да не е гладна милата. Направо ме отчая! Дайте съвети как да си увелича кърмата и да я накарам да суче по-активно. :(
Смайл,незнам дали при теб  ще помогне,но и моята кърма беше намаляла драстично и почнах да пия чая на Хип за лактация и българския също.Започнах да давам по често на 1,5-2часа и имаше ефект.Е,сега пак се наложи да почнем дохранване но след като изсуква около 60 -70 мл.от едната гърда и после предлагам 30мл. добавка,която не винаги изпива.Успех и дано нещата се оправят,за да не се тормозиш :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #74 -: Юли 03, 2009, 16:35:01 pm »
Дайте съвети как да си увелича кърмата и да я накарам да суче по-активно. :(

можеш да пишеш за съвет на потребителката микки - http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=profile;u=17831 - тя е консултант по кърмене, доколкото знам.
или да пуснеш тема в кърмаческия форум на bg-mamma. там винаги има опитни по кърменето жени, които също могат да помогнат.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #75 -: Юли 03, 2009, 16:39:39 pm »
:D Бери и ние така бяхме.Аз много обичах така да спи върху мен,беше ми много хубаво и сега ми липсва понякога.Жорко е голямо шило и не седи и за 2 мин,та даже не мога и да го гушна като хората.Понякога обаче идва през нощта и сам ляга върху мен и така си заспива пак. :D
При мен за щастие нямаше такива обаждаия,а ми итекоха водите в 6ч.,в болницата бях в 8,а родих в 21ч.Никой не ми се обади,защото знаеха,че не ми беше до това.

Жорко днес е май по-добре с по-ниска Т поне.
На приятелката ми детето обаче поддържа още висока,Снощи е станала 40 градуса и са я водили в болницата.Според тукашните лекари обаче - това не е никакъв проблем и нямао защо да я водят. 8O
Аз се бях засилила да ходим и ние,че му е 5-ти ден и на него с Т ,но явно няма смисъл. :x
« Последна редакция: Юли 03, 2009, 16:43:59 pm от z22 »
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #76 -: Юли 03, 2009, 16:42:30 pm »
Смайл, пий много течности /препоръчвам предимно вода и чай за лактация, ако си в Стара Загора прати да ти купят от билковата аптека до магазин Боруй, не вземай Хипския/, яж сурови ядки /орехи, бадеми/, вари си жито.
И отиди да претеглят Анчето на кантара в болницата и то голичка, не с памперси и дрешки. Нали сравнявате теглото от изписването, а не от раждането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Aubergine

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #77 -: Юли 03, 2009, 17:42:53 pm »
:D Бери и ние така бяхме.Аз много обичах така да спи върху мен,беше ми много хубаво и сега ми липсва понякога.Жорко е голямо шило и не седи и за 2 мин,та даже не мога и да го гушна като хората.Понякога обаче идва през нощта и сам ляга върху мен и така си заспива пак. :D
При мен за щастие нямаше такива обаждаия,а ми итекоха водите в 6ч.,в болницата бях в 8,а родих в 21ч.Никой не ми се обади,защото знаеха,че не ми беше до това.
Предполагам, че като достигне една определена тежест вече няма да мога да спя така с него, и се надявам, че  той вече ще се научил да спи нощем :)
На мен ми текоха 1 седмица водите, и в началото никой не ми се обаждаше, но след втория ден..
Не знам, но ми е неудобно да притеснявам хората в такива моменти, но на хората явно не им е. Което не ме прави по-съобразителна от другите - просто ако ми трябва някаква информация няма да безпокоя първоизточника.
Отделно, че ми се обаждаха хора, с които сме си обменяли смс-и по Коледа само и  ме дразнеше тая заинтересованост ей така, изведнъж.

Да се оправя Жори окончателно! :crossfingers:
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #78 -: Юли 03, 2009, 18:34:32 pm »
Бери и Тони спеше така първите два месеца, само така се успокояваше. Незнам колики ли са били или е търсел близсот /допир/, но така спяхме нощем /ако може да се нарече нощен сън/.

Честито християнче Преслава, да расте будно и здраво дете.

Тонино оздравя, сега пък съм аз... ей ама винаги комплект вървим /на дърти години, лапешки болести прихващам/ Вилнее тука вирусна ангина, досущ като гнойната. С висока Т, гной по сливиците, минава без АБ.
Някой ако желае, ще напиша схемата на лечение, която приложих върху Тони и прилагам на мен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #79 -: Юли 03, 2009, 21:22:48 pm »
Перденце,радвам се Тони е добре!
И ние я изкарахме тази ангина но се стигна и до пестой в болница,защото температурата по никакъв начин не падаше под 39.5.Какъв кошмар изживях само аз си знам!
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #80 -: Юли 04, 2009, 20:22:39 pm »
Ами да се похваля и аз - Дара вече си има братовчедка - Йоана, 3,200 кг., 51 см. Мама доста се е поизмъчила с нея - от 2 часа сутринта на 03.07., та чак до 11 часа на обяд. Да не говорим че два дена е била с контракции на 10 мин. и никакво разкритие :oops: От системите пък е получила доста разкъсвания, абе ужас - горкото момиче. Важното е, че и двете вече са добре де! Аз пък не сам на мнение, че бих я притеснила толкова с моето обаждане, все пак си мисля, че щях да й вдъхна кураж, а тя, милата, много се е била спекла. Може би и затова си е забавила родилния процес, а и в тая болница, как няма да се спече човек. На мен никой не ми се обади в болницата, ама как да ми се обади, като от първте по-сериозни контракции, до раждането на Дара минаха не повече от 5-6 часа. Аз си отидох в болницата с пълно разкритие /да ми се чуди човек/ и след 20 мин. родих, за малко да я свърша тая работа у нас, размина ми се на косъм. Нито съм била в предродилно и тем подобни. Майка ми и баща ми разбраха, че имат внучка чак в 6,00 сутринта, а тя се роди в 12,45 през нощта. Сега като се замисля още 3-4 бих родила ако е толкова лесно. Но и никой не очакваше да родя толкова рано, все пак не й беше дошло времето. Както и да е - вече съм една щастлива леля и намам търпение да си видя племенницата! Имате голяма виртуална почерпка от мен!!! :beerdr:
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #81 -: Юли 04, 2009, 21:41:09 pm »
Нуну, честито племениче, много да е здраво и щастливо детето!

Зори, според мен не е нормално температура 5 дни без нищо друго. За да поддържа толкова време значи има някаква инфекция.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #82 -: Юли 08, 2009, 08:38:30 am »
Здравейте и от мен! Много съм притеснена. Днес бяхме на детска консултация и се оказа, че Ани е наддала само 20 гр, което може да бъде и просто един мокър памперс. педиатърът ни препоръча да изцедя да видя колко кърма имам при следващото хранене. С триста зори изцедих 60 мл от двете гърди общо, което тя счете за отлично. Въпросът е, че Ани явно много трудно изсуква това количество - колкото и да опитвам ни е трудно да се нахраним за по-малко от 40 мин, като често стигаме и до почти час. А сега педиатърът ни каза да не суче повече от 20-25 мин общо от двете гърди. Не знам как ще го направим това и тя да не е гладна милата. Направо ме отчая! Дайте съвети как да си увелича кърмата и да я накарам да суче по-активно. :(
smile76,от голямо значение е кантара ,и друго......20 г е наддала Ани от момента когато се роди или от изписването?защото за първите 2 седмици ,горе долу трябва дасе възвърне теглото от раждането
....изцедени 60 мл никак не е зле ,имай в предвид че ти не можеш да изцедиш всичко ,също значение има с каква помпа цедиш моята беше на авент , и ако небеше тя ,нямаше изобщо да кърмя ,за която пак благодаря на Мишанта
....аз се поддържах основно с чайовете за лактация ,и много течности взимах си чай на хип,но в период когато много ми намаля кърмата ме спаси Мирослонаа която ми купи чай за лактация от биковата аптека на Поп Богомил и ми го изпрати  -това даде най-добър резултат