0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #60 -: Юли 02, 2009, 11:14:16 am »
Аз пък от Ла Редута имам две мъжки блузи с къс и дълъг ръкав, размер 9XL - огромни са :lol:
Ако имате много едри познати - кажете ми, да им ги подаря, няма смисъл да ми стоят в гардероба :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #61 -: Юли 02, 2009, 12:33:29 pm »
Добро утро, момичета! Аз от нощес чакам да стана леля, ама няма още нищо. Снахата са я закарали нощес в 12,30 в болницата с контракции, но без разкритие и до тази сутрин - нищо, сложили са й система и остава само да чакаме. Вече не смея и да се обадя, да не ги притеснявам, ама хич не ме свърта на едно място. Кака Дара пък такъв сън спи тая сутрин, хич не се вълнува от появата на братовчедчето си :lol: Реших поне с вас да споделя. Като имаме резултат ще пиша :lol:
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #62 -: Юли 02, 2009, 13:10:18 pm »
Аз пък от Ла Редута имам две мъжки блузи с къс и дълъг ръкав, размер 9XL - огромни са :lol:
Ако имате много едри познати - кажете ми, да им ги подаря, няма смисъл да ми стоят в гардероба :(
Ултра, брат ми е доста едър мисля че гръдната му е около 140-145 см.
Занимавм се с конструиране на облекла, ама досега не съм срещала размер 9XL.  8O
Тъй като съм в час с конфекцията и като знам понякога какви отклонения има в някой поръчки, се въздържам да си поръчвам облекла чрез интернет.


*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #63 -: Юли 02, 2009, 14:08:51 pm »
Мини, честито ти християнче!
Много ми е любопитно дали емоциите с второто детенце са също толкова силни както с първото? Или си толкова изморена от ежедневието, че гледаш просто нещата да минат по-бързо?
Цвете, Валери ще си има братче - те ще гледкат мама някой ден, пък снахичките -тате 8)

Нуну, има ли новини?

С всеки ден се убеждавам, че децата са безкрайно изобретателни малки "чудовища" :wink: Не можете да си представите как се опитва да ни манипулира и как ни замерва с "нашите камъни по нашите глави". А като не му изнася нещо се прави на абсолютно нечул и неразбрал 8O


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #64 -: Юли 02, 2009, 14:24:06 pm »
Вия,напротив
първото дете ти е изстрел в тъмното, пробваш, не знаеш
със второто всичко е много по-истинско, по-възвишено и прекрасно, защото знаеш какво е
просто го обичаш, другото минава
колкото повече време минава осъзнавам, че повече се пристрастявам и към двете
не мога да ги разделя, обичам ги и двете, всяка заради нея самата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #65 -: Юли 02, 2009, 14:50:51 pm »
nunu , стискам палци скоро да ни се похвалиш!

Тези френски размери са ужасни - обувките им не отговарят (аз си купувам 41-ви номер и едва намирам ,а в БГ 39-40 ),дрехите им пък малки.На Жоро му купувам за 36м. ,а той е на 16м.

Жори започна седмицата с Т ,която продължава - върти се между 38,2 и 39,1 .Няма нищо друго,само Т.Тук ми казват няма проблем и нито изследвания,нито нищо.Е как така е наред всичко,а детето е 4 дни с температура.Утре пак ще го водим ,да видим какво ще кажат сега.
Освен това и му изби един кътник и един кучешки ,та мъчението е пълно.Сега е с 16 зъбчета,малко остава.

Вече нямам търпение и да си дойдем в БГ,прибираме се на 14-ти. :D
В Петък щяхме да ходим до Нормандия за 3 дни,че мъжът ми е много запален по историята,войните и т.н. и му беше мечта,имаме и резервация,но няма да отидем - Жоржи е по-важен.
<br />
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #66 -: Юли 02, 2009, 15:56:38 pm »
Честито хрисиянство на Преси. :D
Смайл, съветвам те да пробваш да кърмиш от двете гърди на едно хранене като оригваш при преместването. Не цеди! Бебето само ще регулира лактацията. И пий повече течности.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #67 -: Юли 02, 2009, 16:54:17 pm »
Нищо още! Чакаме :oops: Ама и брат ми и той един..нищо не можа да ми обясни, защо я държат в болницата, води ли са й изтекли?! Нака и не разбрах, а на нея не ми дава да се обадя да не я безпокоя.. Както и да е - пратих й смс, че тя днес и рожден ден има милата.. и остава да си чакам.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #68 -: Юли 02, 2009, 17:12:26 pm »
Честито хрисиянство на Преси. :D
Смайл, съветвам те да пробваш да кърмиш от двете гърди на едно хранене като оригваш при преместването. Не цеди! Бебето само ще регулира лактацията. И пий повече течности.
аз кърмих от двете гърди ,за да овелича лактация ,подкрепям мнението на White!!! :D
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #69 -: Юли 02, 2009, 17:39:55 pm »
Мини, да ти живо и здраво християнче Преси!
Виа, баба ми казва "Не се носи лесно свекървенската риза" :wink: Радвам се за вас!

При нас нещата се усложняват - и Тодор е с хрема и кашля, вече на Хустагил и инхалации...
*

    Aubergine

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #70 -: Юли 03, 2009, 13:20:47 pm »
Честито християнство на Преслава!

Нуну, прав е брат ти, да не безпокоите жената. Не знам как е било при теб, но аз се дразнех неописуемо от обажданията на познати, докато бях в предродилно. Роди ли вече, ама що не си, ама не ти ли е рано, ама какво правиш там.
 :x

Вече не храня Чефето в 4:00 ч. - спим корем в/у корем и така няма вой за ядене.  Реших го тоя вариант за сега, защото доста застрашително взе да наддава.
Отделен е въпроса как се спи така, ама дреме ми - да не съм станала майка, че да спя.

« Последна редакция: Юли 03, 2009, 13:57:45 pm от Aubergine »
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #71 -: Юли 03, 2009, 13:50:04 pm »
спим корем в/у корем и така няма вой за ядене

Ей, Бери, как ме върна в спомените. Дани и той беше недоносен, имаше и др. усложнения и го гушнах чак на 15 дни. Не знам дали от липсата на ранен контакт и гушкане, но и той спеше само така, по корем върху нас, по никакъв друг начин. Бях забравила вече...

mini, честито ви християнче! Господ да я пази и да сте живи и здрави всички!

nunu, чакаме новини от вас. Прав е брат ти да си пази жената от излишно внимание сега, ние и двата пъти на никого не казахме, че съм в болница, докато не се родиха децата. Не й е до това не жената в такъв момент.

Лекси, бързо оздравяване, съжалявам да прочета, че и двамата са болнички вече.

Хубав уикенд на всички, мно'о ще ми липсвате другата седмица, като залипсва форума.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #72 -: Юли 03, 2009, 16:05:35 pm »
Здравейте и от мен! Много съм притеснена. Днес бяхме на детска консултация и се оказа, че Ани е наддала само 20 гр, което може да бъде и просто един мокър памперс. педиатърът ни препоръча да изцедя да видя колко кърма имам при следващото хранене. С триста зори изцедих 60 мл от двете гърди общо, което тя счете за отлично. Въпросът е, че Ани явно много трудно изсуква това количество - колкото и да опитвам ни е трудно да се нахраним за по-малко от 40 мин, като често стигаме и до почти час. А сега педиатърът ни каза да не суче повече от 20-25 мин общо от двете гърди. Не знам как ще го направим това и тя да не е гладна милата. Направо ме отчая! Дайте съвети как да си увелича кърмата и да я накарам да суче по-активно. :(
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #73 -: Юли 03, 2009, 16:26:22 pm »
Здравейте и от мен! Много съм притеснена. Днес бяхме на детска консултация и се оказа, че Ани е наддала само 20 гр, което може да бъде и просто един мокър памперс. педиатърът ни препоръча да изцедя да видя колко кърма имам при следващото хранене. С триста зори изцедих 60 мл от двете гърди общо, което тя счете за отлично. Въпросът е, че Ани явно много трудно изсуква това количество - колкото и да опитвам ни е трудно да се нахраним за по-малко от 40 мин, като често стигаме и до почти час. А сега педиатърът ни каза да не суче повече от 20-25 мин общо от двете гърди. Не знам как ще го направим това и тя да не е гладна милата. Направо ме отчая! Дайте съвети как да си увелича кърмата и да я накарам да суче по-активно. :(
Смайл,незнам дали при теб  ще помогне,но и моята кърма беше намаляла драстично и почнах да пия чая на Хип за лактация и българския също.Започнах да давам по често на 1,5-2часа и имаше ефект.Е,сега пак се наложи да почнем дохранване но след като изсуква около 60 -70 мл.от едната гърда и после предлагам 30мл. добавка,която не винаги изпива.Успех и дано нещата се оправят,за да не се тормозиш :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #74 -: Юли 03, 2009, 16:35:01 pm »
Дайте съвети как да си увелича кърмата и да я накарам да суче по-активно. :(

можеш да пишеш за съвет на потребителката микки - http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=profile;u=17831 - тя е консултант по кърмене, доколкото знам.
или да пуснеш тема в кърмаческия форум на bg-mamma. там винаги има опитни по кърменето жени, които също могат да помогнат.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #75 -: Юли 03, 2009, 16:39:39 pm »
:D Бери и ние така бяхме.Аз много обичах така да спи върху мен,беше ми много хубаво и сега ми липсва понякога.Жорко е голямо шило и не седи и за 2 мин,та даже не мога и да го гушна като хората.Понякога обаче идва през нощта и сам ляга върху мен и така си заспива пак. :D
При мен за щастие нямаше такива обаждаия,а ми итекоха водите в 6ч.,в болницата бях в 8,а родих в 21ч.Никой не ми се обади,защото знаеха,че не ми беше до това.

Жорко днес е май по-добре с по-ниска Т поне.
На приятелката ми детето обаче поддържа още висока,Снощи е станала 40 градуса и са я водили в болницата.Според тукашните лекари обаче - това не е никакъв проблем и нямао защо да я водят. 8O
Аз се бях засилила да ходим и ние,че му е 5-ти ден и на него с Т ,но явно няма смисъл. :x
« Последна редакция: Юли 03, 2009, 16:43:59 pm от z22 »
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #76 -: Юли 03, 2009, 16:42:30 pm »
Смайл, пий много течности /препоръчвам предимно вода и чай за лактация, ако си в Стара Загора прати да ти купят от билковата аптека до магазин Боруй, не вземай Хипския/, яж сурови ядки /орехи, бадеми/, вари си жито.
И отиди да претеглят Анчето на кантара в болницата и то голичка, не с памперси и дрешки. Нали сравнявате теглото от изписването, а не от раждането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Aubergine

Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #77 -: Юли 03, 2009, 17:42:53 pm »
:D Бери и ние така бяхме.Аз много обичах така да спи върху мен,беше ми много хубаво и сега ми липсва понякога.Жорко е голямо шило и не седи и за 2 мин,та даже не мога и да го гушна като хората.Понякога обаче идва през нощта и сам ляга върху мен и така си заспива пак. :D
При мен за щастие нямаше такива обаждаия,а ми итекоха водите в 6ч.,в болницата бях в 8,а родих в 21ч.Никой не ми се обади,защото знаеха,че не ми беше до това.
Предполагам, че като достигне една определена тежест вече няма да мога да спя така с него, и се надявам, че  той вече ще се научил да спи нощем :)
На мен ми текоха 1 седмица водите, и в началото никой не ми се обаждаше, но след втория ден..
Не знам, но ми е неудобно да притеснявам хората в такива моменти, но на хората явно не им е. Което не ме прави по-съобразителна от другите - просто ако ми трябва някаква информация няма да безпокоя първоизточника.
Отделно, че ми се обаждаха хора, с които сме си обменяли смс-и по Коледа само и  ме дразнеше тая заинтересованост ей така, изведнъж.

Да се оправя Жори окончателно! :crossfingers:
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #78 -: Юли 03, 2009, 18:34:32 pm »
Бери и Тони спеше така първите два месеца, само така се успокояваше. Незнам колики ли са били или е търсел близсот /допир/, но така спяхме нощем /ако може да се нарече нощен сън/.

Честито християнче Преслава, да расте будно и здраво дете.

Тонино оздравя, сега пък съм аз... ей ама винаги комплект вървим /на дърти години, лапешки болести прихващам/ Вилнее тука вирусна ангина, досущ като гнойната. С висока Т, гной по сливиците, минава без АБ.
Някой ако желае, ще напиша схемата на лечение, която приложих върху Тони и прилагам на мен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #79 -: Юли 03, 2009, 21:22:48 pm »
Перденце,радвам се Тони е добре!
И ние я изкарахме тази ангина но се стигна и до пестой в болница,защото температурата по никакъв начин не падаше под 39.5.Какъв кошмар изживях само аз си знам!