0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #40 -: Юли 01, 2009, 14:55:04 pm »
Аз да питам дали съм несръчна или  е нормално?Трети ден давам ябълков сок.Първия ден му се видяха кисели.Намерих по-сладки.Основно обаче хапва лигавника.А иначе с лъжичка съм давала капки досега.Една приятелка каза, че бързо се отказала от лъжицата и давала с биберон.Ама нали идеята е да яде с нея?[/color]
Не му е нужен този сок. Да не говорим, че в момента българска ябълка няма на пазара, а вноса преминал през граници е третиран с какво ли не. Моля те, спести на детето си този сок. Ако толкова държиш поне му вземи Хип примерно, но мисля, че млякото за момента му е предостатъчно. Нали е на 3 месеца :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #41 -: Юли 01, 2009, 15:44:52 pm »
Елия, цеди на ръка. На мен ми посиняваха зърната от помпата, ползвах я само 2 месеца, после свикнах на ръка.
Мими,опитах,но не можах да се науча да го правя на ръка  :(.

Елия, знам, че не е вълшебен :D търпение, ще минат.
За цеденето след кърмене може да получиш много съвети, аз лично
не смятам за необходимо да се цеди ако няма напрежение в гърдата.
Ти решаваш в крайна сметка :) Ще се оправят нещата, лека полека. Успех!


Благодаря ти Надин!
Напрежение има само преди кърмене,но не и след това.Но така или иначе вечер ще трябва да се цедя по малко преди кърмене,защото четох,че облекчавало малко коликите.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #42 -: Юли 01, 2009, 16:14:05 pm »
Aubergine, не мисля, че трябва да се притесняваш.
Този път май трябва да и се довериш на лекарката :D

Елфита, и аз съм на мнение, че му е раничко за сок.
Ще прояде с лъжица, има време :D

Елия, да, хубаво е да изваждаш малко кърма преди всяко хранене.
Бърди го препоръчва, по 10-20мл. изпитано е вече :D
Освен за коликите, предотвратява и повръщане, или поне намалява ако има такова.

Алекс, бързо да оздравява Дани!
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #43 -: Юли 01, 2009, 16:22:19 pm »
А има ли значение колко време преди кърмене ще изцедя?Защото няма да мога точно преди това,няма кой да ме чака.Сигурно ще е 20-30 мин преди хранене.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #44 -: Юли 01, 2009, 16:25:08 pm »
А има ли значение колко време преди кърмене ще изцедя?Защото няма да мога точно преди това,няма кой да ме чака.Сигурно ще е 20-30 мин преди хранене.

Има значение само ако много бързо ти се пълнят гърдите.
20-30 минути е идеално.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #45 -: Юли 01, 2009, 16:27:59 pm »
Ами идеята на цеденето е да се махме рядката кърма в началото, която служи за засищане на жаждата, а не на глада. Това помага при бебета с рефлукс, защото приемат само по-гъстото мляко. Мисля, че трябва да е непосредствено преди кърмене. Поне аз така правех.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #46 -: Юли 01, 2009, 16:31:32 pm »
Може и да сме малки за сок, но педиатърката ми каза да давам.Иначе съм купила малки, невзрачни ябълки петровки от пазара.Не са от тези вносните, дето са брани миналата година.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #47 -: Юли 01, 2009, 16:42:02 pm »
Привет и от нас! Днес бях планирала да ходя да си сменям документите за самоличност, обаче, както по-късно установих бях забравила половината от нещата, които трябва да нося и ще трябва да направя същото упражнение следобед, поне си взех заявление та да не е съвсем напразно разкарването ми :( Много разсеяна съм станала, ама докато се оправя мен, бебе и да стегна всичките такъми за излизане, то дошло време за следващото хранене, та кога и за документи да мисля.. Днес съм в едно много особено настроение: миналата година на днешния ден ми правиха лапароскопия и резултатите от нея бяха доста трагични: две запушени тръби, отстранен единия яйчник, заради киста. С други думи препоръка за инвитро! Бях напълно отчаяна!  Сега, една година по - късно, си имам малко слънчице почти на три месеца :D Като я погледна Дара и се просълзявам, само я целувам и мачкам... Какво ли си мисли горкото дете: Майка ми полудя! :lol:
Аз да питам дали съм несръчна или  е нормално?Трети ден давам ябълков сок.Първия ден му се видяха кисели.Намерих по-сладки.Основно обаче хапва лигавника.А иначе с лъжичка съм давала капки досега.Една приятелка каза, че бързо се отказала от лъжицата и давала с биберон.Ама нали идеята е да яде с нея?[/color]
Какви са тия сокчета, бе хора? Защо ги мъчите тия деца? Сега като си бяхме на Търново се запознах с една мама, която давала сок от моркови на двуседмично бебе!!! След като аз се облещих направо насреща й тя ми вика: "Ми да, знаеш ли как го яде!" Незнам какво цели с това! Сигурно на 6 м. ще почне и кебапчета с бира да му дава! Ама всеки си решава сам за детето, аз съм решила до 6 м. нищо да не й давам на Дара освен мляко и чай /чай пие с удоволствие, вместо вода, затова й давам/. А относно отбиването - аз дохранвам с АМ, защото нямам достатъчно кърма, обаче като гледам засега хич няма намерение да се отбива, ако е още гладна пие мляко и от биберона, ако не - не иска. Гърда обаче не отказва. Винаги суче с удоволствие. Така че по мое скромно мнение не биберона е причината за отбиване на децата. Май стана много дълго.
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #48 -: Юли 01, 2009, 16:44:25 pm »
Елфита, тя и моята педиатърка ме питаше дали на 5-6 месеца давам попара, но аз си правех оглушки. Казвах "да" и си правех, каквото бях сметнала за добре. То докато се даде тази историческа попара, нали все пак трябва да се вкара глутена, маслото, сиренето :) На следващото питане й казах, че смятам да не захранвам поне преди 5 навършени месеца и всичко влезе в релси. Каза да питам ако имам въпроси и спря да ме пита давам ли сокчета, давам ли жълтък или месо :)
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 16:48:51 pm от Black_rose »
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #49 -: Юли 01, 2009, 18:05:15 pm »
Привет от нас, здраве и усмивки за всички.

Някой ще прави ли тези дни поръчка от Ла Редут, че нещо много несериозни тези бгмамата. Верно, че сега са луднали да пазаруват покрай намалението, ама все пак.
Нямам карта за съжаление... Много ми харесва това яке, пък и цената му е невероятна
http://www.laredoute.fr/vente-parka-style-caban.aspx?productid=324103203&documentid=346109&categoryid=23112374&pos=3_n_n&numberpage=1
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #50 -: Юли 01, 2009, 18:20:20 pm »
утре ако ви каже педиатърката да си хвърлите детето дали ще го направите  :D
Преслава от понеделник е християнче, а днес започнахме захранването- с домашен морков,пасиран и овкусен с кърма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #51 -: Юли 01, 2009, 18:28:00 pm »
Мажа се с Лансинох,но не е вълшебен  :(.
Вече почти нямам напрежение,само като дойде време за кърмене.А цедя,защото така ми казаха че трябва.За да не намалява кърмата и да не се получавали бучки.
А причината да спра за малко е само заради зърната.То те се нараняват не от детето,а от помпата.

Пък аз и преди кърмене не усещам никакво напрежение  :( Значи ли това, че нямам достатъчно кърма? След като е сукала от едната гърда пробвах и видях, че не изтича почти нищо. Вчера пък пробвах да изцедя гърдата, от която не е сукала, за да видя колко се събира, успях да изцедя към 50 мл, имаше май още, но нямах възможност да продължа. Не знам колко е нормално да изсуква сега, но все се притеснявам дали се храни достатъчно (докато в началото се притеснявах да не я прехранвам  :oops: ) В петък сме на консултация и едва чакам вече да ни претеглят, че да разбера дали всичко е ок. Чудя се как се случи за няма седмица да ми намалее толкова кърмата при положение, че в началото имах в изобилие.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #52 -: Юли 01, 2009, 18:37:57 pm »
Хайде и аз да се отчета.Бяхме на консултация.Мисля си аз че детето гладно и давам по 30 грама добавка ,а то качило за 20 дни 950 грама и пораснало 5 см 8O.Та педката каза да спра с добавката и след 2 седмици да ида да видя как сме без добавка.Няма да има от мен по щастлива ако сме си изцяло на кърма.Дано да се справим...

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #53 -: Юли 01, 2009, 19:53:37 pm »
Благодаря ви за съветите!

Смайл,не се притеснявай.Бебето сучи по-добре от колкото ние се цедим.И аз имах много кърма до преди една седмица,а сега ми е по-малко.Но се надявам че е достатъчно.Иначе и аз така нямах търпение да отидем на консултация,за да видим колко е наддал.

Парси,ми много е надало детето.Сигурно ще му стигне само на кърма.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #54 -: Юли 01, 2009, 20:20:11 pm »
а днес започнахме захранването- с домашен морков,пасиран и овкусен с кърма[/color]

олеле, времето летииии :) честито християнче!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #55 -: Юли 01, 2009, 21:13:11 pm »
Леле, момичета приберете камъните! :D
Аз просто попитах, защото колкото хора толкова мнения.Чета  из форума и виждам много схеми за всичко, и направо се побърквам, затова питам.Ама вие направо ме разпънахте.Няма да хвърлям бебчето си от никъде :D.
Честито християнче на mini.И аз съм си поръчала за през август домашни моркови, тъкмо ще са станали.
parsi, чудесно сте наддали.
*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #56 -: Юли 01, 2009, 22:02:56 pm »
Мини,честито ти християнче и от мен.Да са ти живи и здрави и двечките кукли :).

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #57 -: Юли 01, 2009, 22:12:19 pm »
Мини,да ти е жива и здрава хритиянката!Честито!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #58 -: Юли 01, 2009, 22:55:54 pm »
Пък аз и преди кърмене не усещам никакво напрежение  :( Значи ли това, че нямам достатъчно кърма? След като е сукала от едната гърда пробвах и видях, че не изтича почти нищо. Вчера пък пробвах да изцедя гърдата, от която не е сукала, за да видя колко се събира, успях да изцедя към 50 мл, имаше май още, но нямах възможност да продължа. Не знам колко е нормално да изсуква сега, но все се притеснявам дали се храни достатъчно (докато в началото се притеснявах да не я прехранвам  :oops: ) В петък сме на консултация и едва чакам вече да ни претеглят, че да разбера дали всичко е ок. Чудя се как се случи за няма седмица да ми намалее толкова кърмата при положение, че в началото имах в изобилие.

Смайл, естествено, че не означава, че нямаш достатъчно. Казвам, че е добре
да се цеди преди кърмене и заради по-рядката кърма.
Не си прави изводи по изцеденото с помпа, детето суче различно.
Ако не се храни достатъчно, ще разбереш, повярвай ми :D

Мини, честито ви християнче, да ви е жива и здрава Преслава!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #59 -: Юли 01, 2009, 23:44:36 pm »
Леле, момичета приберете камъните! :D
Аз просто попитах, защото колкото хора толкова мнения.Чета  из форума и виждам много схеми за всичко, и направо се побърквам, затова питам.Ама вие направо ме разпънахте.Няма да хвърлям бебчето си от никъде :D.
Честито християнче на mini.И аз съм си поръчала за през август домашни моркови, тъкмо ще са станали.
parsi, чудесно сте наддали.

Спри с ябълките. Намери си схемата на Бърди за захранването и ползвай нея. Прочети мненията в специалната тема от подфорума за хранене. Почваш от първа страница и към двадесета-тридесета страница, нещата ще ти се изяснят. Имах от Цветенце систематизирания формат, но при една преинсталация на компа го затрих като файлове. Ако го намеря , ще пиша на лични.

За ларедута - няма да поръчвам, нещо не си харесвам нищо на това намаление....Имам горчив опит с едно яке, и не съветвам да се рискува с тях.