0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #80 -: Юли 04, 2009, 20:22:39 pm »
Ами да се похваля и аз - Дара вече си има братовчедка - Йоана, 3,200 кг., 51 см. Мама доста се е поизмъчила с нея - от 2 часа сутринта на 03.07., та чак до 11 часа на обяд. Да не говорим че два дена е била с контракции на 10 мин. и никакво разкритие :oops: От системите пък е получила доста разкъсвания, абе ужас - горкото момиче. Важното е, че и двете вече са добре де! Аз пък не сам на мнение, че бих я притеснила толкова с моето обаждане, все пак си мисля, че щях да й вдъхна кураж, а тя, милата, много се е била спекла. Може би и затова си е забавила родилния процес, а и в тая болница, как няма да се спече човек. На мен никой не ми се обади в болницата, ама как да ми се обади, като от първте по-сериозни контракции, до раждането на Дара минаха не повече от 5-6 часа. Аз си отидох в болницата с пълно разкритие /да ми се чуди човек/ и след 20 мин. родих, за малко да я свърша тая работа у нас, размина ми се на косъм. Нито съм била в предродилно и тем подобни. Майка ми и баща ми разбраха, че имат внучка чак в 6,00 сутринта, а тя се роди в 12,45 през нощта. Сега като се замисля още 3-4 бих родила ако е толкова лесно. Но и никой не очакваше да родя толкова рано, все пак не й беше дошло времето. Както и да е - вече съм една щастлива леля и намам търпение да си видя племенницата! Имате голяма виртуална почерпка от мен!!! :beerdr:
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #81 -: Юли 04, 2009, 21:41:09 pm »
Нуну, честито племениче, много да е здраво и щастливо детето!

Зори, според мен не е нормално температура 5 дни без нищо друго. За да поддържа толкова време значи има някаква инфекция.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова лятна седмица 29.6-5.7.2009.
« Отговор #82 -: Юли 08, 2009, 08:38:30 am »
Здравейте и от мен! Много съм притеснена. Днес бяхме на детска консултация и се оказа, че Ани е наддала само 20 гр, което може да бъде и просто един мокър памперс. педиатърът ни препоръча да изцедя да видя колко кърма имам при следващото хранене. С триста зори изцедих 60 мл от двете гърди общо, което тя счете за отлично. Въпросът е, че Ани явно много трудно изсуква това количество - колкото и да опитвам ни е трудно да се нахраним за по-малко от 40 мин, като често стигаме и до почти час. А сега педиатърът ни каза да не суче повече от 20-25 мин общо от двете гърди. Не знам как ще го направим това и тя да не е гладна милата. Направо ме отчая! Дайте съвети как да си увелича кърмата и да я накарам да суче по-активно. :(
smile76,от голямо значение е кантара ,и друго......20 г е наддала Ани от момента когато се роди или от изписването?защото за първите 2 седмици ,горе долу трябва дасе възвърне теглото от раждането
....изцедени 60 мл никак не е зле ,имай в предвид че ти не можеш да изцедиш всичко ,също значение има с каква помпа цедиш моята беше на авент , и ако небеше тя ,нямаше изобщо да кърмя ,за която пак благодаря на Мишанта
....аз се поддържах основно с чайовете за лактация ,и много течности взимах си чай на хип,но в период когато много ми намаля кърмата ме спаси Мирослонаа която ми купи чай за лактация от биковата аптека на Поп Богомил и ми го изпрати  -това даде най-добър резултат