0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #80 -: Юни 18, 2009, 19:37:29 pm »
Според мен са много малко бебета които от раждането пият вода.
Мия е едно от тези бебета. Пиеше вода от самото начало. За много кратък период съм я подслаждала, после си премина на чиста вода. И сок пие с огромно удоволствие. Сега изпива огромни количества течности -тя си иска сок и си мисли, че пие такъв, но дефакто пие вода с минимално количество сок, колкото да я оцветим.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #81 -: Юни 18, 2009, 19:41:09 pm »
ентерол как предлагате
че никога не съм давала, да не го плювне
с млякото довечера става ли


Да mini става.Аз така го давах на Ива когато беше малка,даже понякога съм го слагала в храната.
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #82 -: Юни 18, 2009, 19:43:27 pm »
Мини, аз съм давала ентерол със сок.
Да се оправят бързо всички болни дечица.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #83 -: Юни 18, 2009, 21:55:39 pm »
Стилияна пропи вода около 1 година.

Ааа, пропи, нали :D Толкоз я мислеше таз вода :lol:

Бери, тук ще намериш ценен споделен опит - питай щом нещо те притеснява и го карай по-спокойно :)

Мини, да се оправяте бързо! Ние ходихме наскоро на цирк - много се хареса!

Перде, опитвала ли си с детска седалка на чинията? Има дечица, които направо там се учат.

Съчувствам ви за счупените зъбчета :( Това ми е голям страх. Хубаво е да се заведе при възможност да се види наистина дали няма засегнато нервче. Дано няма!
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 21:57:17 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #84 -: Юни 18, 2009, 22:32:39 pm »
Мини, ентерола е сладък, няма да го изплюе. Аз съм го давала със спринцовката от панадола и Александра е във възторг. Ама това работи само ако детето харесва панадола или нурофена.
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #85 -: Юни 18, 2009, 23:27:12 pm »
Цветенце :bighug:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #86 -: Юни 18, 2009, 23:29:16 pm »
Ама това работи само ако детето харесва панадола или нурофена.

Абе тя и Ива харесва Нурофена ама Ентерола го повръща!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #87 -: Юни 18, 2009, 23:39:41 pm »
Момичета,дайте съвет.Едвам ходя-толкова съм отпаднала и ме болят мускулите в цялото тяло.Направо не издържам.Може ли докато кърмя да пия поне 1 парацетамол да ми облекчи малко?

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #88 -: Юни 18, 2009, 23:54:05 pm »
Момичета,дайте съвет.Едвам ходя-толкова съм отпаднала и ме болят мускулите в цялото тяло.Направо не издържам.Може ли докато кърмя да пия поне 1 парацетамол да ми облекчи малко?

Може, пийни :) Бързо да се оправиш.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #89 -: Юни 19, 2009, 00:08:19 am »
Каси,
ние сме чак другия месец на фетална, тъй като Марков е на почивка до края на юни. Да ви кажа честно не знам какво искам повече - детето да е момченце или да прилича на таткото, че ми е писнало мъжете "приятели" да ни посрещат с "абе ти сигурен ли, че това дете е твое?" (това във връзка, че Вероника прилича много на мен)  :? Може и на майтап да е, ама всеки път едно и също...
Зори,
то 4 години ралзика е добре, стига годинките да го позволяват разбира се, ама край мен повечето с деца на и около тази възраст казват, че след 2-рата година им се е отщяло второ тъй като била пълна лудница. "Ако искаш второ, трябва да е преди първото да навърши 1 годинка", така казваха... :)
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #90 -: Юни 19, 2009, 00:18:04 am »
Ултра, останаха ми очите в този зъболекарски кабинет. Жалко, че нямат във Варна.
Ей на такова място си представям първото посещение на дете.

Момичета, някоя от вас имала ли е следния проблем
Аз от един месец се опитвам да купя сандали на детето. Работата е там, че той само докато види сандала и започва да реве. Ако все пак успея, по някакъв начин, да му сложа сандала той стои като щъркел на другия крак и реве  8O
Е, цяло лято с маратонки не става  :?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #91 -: Юни 19, 2009, 00:29:07 am »
по въпроса за ношното хранене-Алекс сама си го отказа с времето без да я насилвам.... :D :D,просто след 5 месец си му дойде времето
но пък сме на 10 месеца и все още имаме 6 хранения ,ядем по-често по малко  :lol: :lol:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #92 -: Юни 19, 2009, 00:37:01 am »
Пими, явно при малките минава номера, не знам.

п.п. разгледах снимките на Ивето. Голяма красавица си имате. Жива и здрава да ви е.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #93 -: Юни 19, 2009, 00:46:08 am »
За нощното хранене - 20тина дневно бебе просто няма как да го пропусне. Вики се хранеше нощем до към третия месец. После сам се отказа.

За пиенето на вода - моето дете е като жаба от раждането. Още в родилното  пиеше, макар аз да не предлагах от страх , но като пред мен една акушерка му набута биберона, той изльока сериозно количество. В момента съм в странна ситуация с водата - на разходка, освен ако не е много топло, отказва да пие, но приберем ли се вкъщи - 2/3 от биберона е изпит или целия и гордо ми го подава празен.
Сокове отказва да пие.
Между другото какви сокове предлагате. Гербер не ще, Хип не ще, Кинелата - само тоя с бъза пие и то много малко. Какви други мога да предлагам на 2 годишна възраст ?

Ентерола съм давала точно с мляко.

И на финала да си похваля детето. Днес изкарахме цяла разходка от два часа и половина без памперс и без да се напикае в гащите.

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #94 -: Юни 19, 2009, 01:05:41 am »
браво Лейди, двугодишните мъки дадоха резултат :wink:
шегувам се, да не обидиш, просто ти се възхищавам на упоритостта с гърнето :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #95 -: Юни 19, 2009, 01:11:31 am »
браво Лейди, двугодишните мъки дадоха резултат :wink:
шегувам се, да не обидиш, просто ти се възхищавам на упоритостта с гърнето :)

Стефи , ако се загледаш в подписа ми, детето е само на годинка и 11 месеца. Слагам го на гърне от 8 месечен, от 3-4 месеца се стараем да махаме памперса.
Незнам какво разбираш под двугодишни мъки? Не съм имала такива.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #96 -: Юни 19, 2009, 02:30:57 am »
Здравейте, момичета!
Така ми е домъчняло за форума, но нещо не ми остава време.Преди три седмици ваксина полио с ДТК и имахме температура.Преди две пипнахме вирус, който започна със силни колики, разстройство и премина в остра хрема.Днес за първи ден нямаме сополи дето да се стичат назад, да го давят в съня му и да не му дават да яде на душичката.Иначе при растройството дадох ентерола с преварена вода-много му се услади, питаше за още.Хремата преборихме със спрей Тетрисал, Мукосептонекс и аспиратор(браво на който го е измислил).
Иначе и ние не пием вода, единственото което му се услади освен кърмата е чай от анасон с малко захар. Пие само ако е много топло.Храни се 5 пъти през деня от 8:00 до 20:00ч. и нощем около 4, но понякога пропуска.Реших да не го тормозя, всички казват, че детето рано или късно ще откаже нощното хранене.
Да попитам ние вече не трябва ли да гукаме?Преди 20 дни опитваше да казва нещо като "гу" или "гъ", а сега вика "ауу".
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 02:36:35 am от _Elfita_ »
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #97 -: Юни 19, 2009, 11:27:17 am »
_Elfita_, дано вече да не боледува малкия! Моя младеж първите 2 месеца у дома все болен беше... За "гукането", и "ауу" е гукане, важното е да издава звуци различни от реване.

Зори, това със счупените зъбки е много неприятно, дано няма засегнат нерв! А за татковците какво да тикажа, сигурно има и внимателни, ама моя мъж не е от тях. Гледането на децата за него означава, само присъствието му в стаята, а това, че Елена скача по спалнята където в същия момент лежи и Стефко и може да падне отгоре му, изобщо не му прави впечатление.

Хубав ден на всички и приятен уикенд (ако не пиша пак)!
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 11:28:59 am от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #98 -: Юни 19, 2009, 11:42:02 am »
Момичета имам ужасни притеснения - онзи ден в сряда детски уролог отлепи главичката на пениса на детето, не ми се говори за процедурата, защото за мен си беше истинска инквизиция, мразя се, че го заведох и направих, но вече е късно. притеснението ми е, че днес вече петък все още детето пищи явно когато му се пишка,главичката е зачервена и явно още болезнена така че е сложно да го мажа с каквото ми казаха - ще се радвам, да чуя как е било при вашите деца, може би ако беше по малък нямаше да е така болезнено и трудно, има ли някой който го е направил към 1г.6м. и как е протекло състоянието през следващите дни. Ужас, причиних ужасен стрес на детето си.....
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #99 -: Юни 19, 2009, 12:03:50 pm »
Зори,
аз само да добавя, че нашият татко е в едната крайност, тази на прекалената паника и треперене над детето. Доводите му са, че си отглеждаме госпожичка, която като порасне, трябва да няма белези от рани, което си е така, ама прекалената параноя и страх дори от лека драскотинка по кожата си е мъка за мен. Иначе за зъбчето, дано прегледът не покаже нещо сериозно, а и дето се казва - случило се е по-малкото зло. Мен лично много ме е страх от травми в обастта на очите... :?