0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« -: Юни 15, 2009, 11:04:20 am »
Здрави деца, здрави майки и много нови попълнения в този подфорум.
При нас всичко е в норма, Преслава вече се опитва да пълзи и е на път да се озъбва, което ми осигурява безброй среднощни ставания  :D Кътниците на Стефания също тръгнаха, нядявам се да избият по-леко от кучешките.
Мише, честити розови пантофки, ще помагаме с каквото можем  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #1 -: Юни 15, 2009, 12:21:52 pm »
Здрава и весела седмица и от нас.
Ние също прибавяме чифт розови пантофки към бандата.  :D
Мини, сърдечно ти благодаря за споделеното за млякото на Хип. Най-сетне пак пием мляко с удоволсвие. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #2 -: Юни 15, 2009, 12:39:17 pm »
Здрава и успешна седмица!
мише,уайт честити розови пантовки на двечките ви!
Аз да споделя какво тормози-от миналия месец Ива ходи на тренировки по плуване-3 пъти седмично я водя до Варна.В петък треньорката ми предложи да я прехвърли на синхронно плуване-имала данни и много я харесали.Е да ама това означава всеки ден да ходим до Варна по 3 часа на ден тренировки което е малко мисията невъзможна :(
За пореден път се изяждам че живеем в този ш...н Балчик където децата освен да затъпяват друго не им се предлага.Незнам дали е за добро или за лошо това че спирам детето но това е положението-решихме за сега да продължи само плуване,може наистина да има бъдеще в синхронното-високае,слабичка е,ходи на балет от 4 години,което щяло много да и помогне но.....Е оплаках се.Между другото Ива реши нещата много радикалко-щом не можете да ме водите заминаваме да живеем във Варна!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #3 -: Юни 15, 2009, 12:44:02 pm »
Весела и здрава седмица и от нас!

Мише, White много се радвам за "розовите пантофки", а най-се радвам, че бебчетата ви са добре, все така да вървят нещата! :) Целувки за двамата батковци от нас! :)

Мини, браво на Преслава! :) А за стванията нощем, знам че е кофти, ама и ти си знаеш, че ще отмине и това...

Пими, наистина е гадно това със спирането на детето... Иначе тя хубаво ви е казала, само да ставаше толкова лесно... :) Дано все пак измислите някакво решение на проблема...

И ние да се похвалим, Стефко, петък вечер се обърна от гръб по корем :). А Ели вече е добре и не е зааразна и от днес пак е на ясла. И добре, че е така, че утре пак съм на изпит по кормуване, а там мотането е голямо и ме няма почти цял ден и баща им незнам как щеше да се оправи с двамата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #4 -: Юни 15, 2009, 14:58:36 pm »
Весела седмица и от нас.

Честити розови пантовки на Mishanta и White.
Гери браво на вас, ние от Великден се въртим като пумпал.  :lol:
Mini браво и на вас, и при нас продължава зъбната одисея, но вече следобед и привечер е по неспокойна отколкото нощем. Трети месец ни мъчат 4-те горни резци и непробиват. Нормално ли е това?

Андрея пък в петък вечер за първи път застана на колене и подпряна на ръце, като куче много е смешна. Досега или се подпираше на ръце или облегната на гърди надигаше дупе и много смешно приплъзваше  :D
И сега се чудя трябва ли вече да смъкнем матрака на долното ниво и другото което ме притеснява че още неможе да седи или е рано. Аз и не я слагам още да седи по препоръка на ортопеда - били сме едри преди 2 седмици беше 69см и 7,5кг.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #5 -: Юни 15, 2009, 15:06:46 pm »
чак пък едри, с родители с вашата физика какво да е детето, според мен си е ок
Стефания на 7 месеца беше 7700 и 67 санта- а ние с баща й не се отличаваме с особен ръст, започна да сяда на пет месеца и половина
Уайти- радвам се, че се е задействало и при вас трика с млякото, и за розовите пантофки ви се радваме
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #6 -: Юни 15, 2009, 16:30:53 pm »
Малина, не се притеснявай за сядането. Половината деца не могат да седят на 6 месеца. Моето например седна за първи път на 7. Има други на 8 сядат. Всичко е индивидуално. А това с килограмите не знам дали е свързано. :?

Уайт, Мише, ама много ви се радвам на розовите пантофи.  :bighug:

Гери, радвам се, че Ели вече е добре. Стефко и той вече е голямо момче, обръща се по корем.
Честито и на пролазилата Преслава.

Абе растат си децата, много им се радвам на всичките.
Дано да стоят настрана болестите от децата, за да имат едно прекрасно и безгрижно лято. И ние де. :lol:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #7 -: Юни 15, 2009, 16:33:31 pm »
Малина резците горни и долни пробиват обикновенно два по два първо долните два след това горните и продължават в същия ред.И,да нормално е,може месеци наред да мислиш,че тръгват и всеки момент ще пробият, но нищо такова не се случва.
Какво да кажа аз като младежа ми на година и три месеца е със 4 зъба,а девойката със 12 може би и това не е нормално,но не мога да го променя.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #8 -: Юни 15, 2009, 16:43:23 pm »
Мини, няколко пъти вече ни "обиждат" че сме дебели, големи или едри. Според мен главата и е малко по голяма от бебетата на нейната възраст. Дори аз като видя някое бебе сравнявам първо главата. Явно не трябва да обръщам внимание на тези приказки и да си гледам детето. osi_9
asi73 И четирите са тръгнали добре си личат под венеца, дори стърчат няколко мм . А и вече видях дете на което първо са пробили 2-те два горни резци и после средните два. Така че тук явно няма вече някакво правило.  :lol:
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 16:48:06 pm от Малина »


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #9 -: Юни 15, 2009, 16:45:26 pm »
да ти кажа при януарките в бгмама има един Никола дето се роди 2200 на 6 декември с термин на майката на 1 януари
на 6 месеца е 10200 изключително на кърма, майката е 40 кила с мокри гащи
гледай си детето и му се радвай  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #10 -: Юни 15, 2009, 17:02:31 pm »
Мише, Уайти, честити ви розови пантофки!
Мнооого ви се радвам. :lol:
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #11 -: Юни 15, 2009, 17:44:13 pm »
Ехей, Мише, Уайт, много се радвам за розовите ви новини.

Браво за новите умения на Стефко, и на Преси, и на Андрея, само така!

Джам, изтръпнах с тази пневмония на Марти, мъчно ми е за него, като четох за абоката :(. Да го нагушаш от нас и бързо да оздравява!

Пими, замисли ме, как си върви времето - до вчера се чудех как да сложа правилно пампа, днес как да опазя катерачите от контузии, а вие вече сте на вълна смяна на местожителството заради детето... Да са живи и здрави, и ние да сме мъдри да вземаме най-добрите решения за тях!

Гери, стискаме палци за изпита утре!

При нас яслата затвори за ремонт и сега сме без батенце, той е при майка ми за 1 седмица, вече ми е мъчно. Ще търсим варианти с отпуски и частни ясли, за да са си при нас и двамата. С Диманка бяхме на Каваците за уикенда, много й хареса, общуваше си с "О-о, море, как си?".

Хубава седмица от нас, само ваканционно настроение и дано не се налага да посягате към аптечките!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #12 -: Юни 15, 2009, 18:38:23 pm »
Спорна седмица на всички  :) и здрави и палави дечица  :lol:. Аз започнах вече да се притеснявам момичета - Андрея на пие вода. Давайте съвети какво да правя!  :( Категорично отказва с биберон. Давам с лъжичка - излъгва се на първата и следващата вече я отказва. Все още сме само на кърма. Докторката ни каза, че щом е на кърма не е проблем но сега е горещо все пак и ме страх да не се обезводни.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #13 -: Юни 15, 2009, 18:42:31 pm »
Грако, не ти се вижда лентичката, но сте около 6 месечни, щом само се кърмите.
Калоян пропи вода на 7 м. По 50 мл. за 3-4 дни изпиваше. :lol: Не искаше от биберон и му купих чаша със сламка. И до ден днешен (1 г. 3 м.) пие по 100тина мл, рядко повече.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #14 -: Юни 15, 2009, 18:56:53 pm »
Уайти, честити и на теб розови пантофки.
Ние започнахме да седим след като направи 8 месеца, даже и сега не много стабилно, все трябва да се поприкрепва. Нали казват, че при недоносените било нормално всичко да им е по-късно и аз затова много не се притеснявам, но го следя за всичко. Но за сметка на това пък много седи на крака прав, може над 30 мин. че и отгоре без да се умори.
А това с водата, тъкмо писах в темата за храненето - неще и неще.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #15 -: Юни 15, 2009, 19:19:20 pm »
Уайти в петък ставаме на 5 месеца. Интересното е, че докато имаше колики т.е. докато навърши 3 месеца си пиеше вода и биберон залъгалка си използваше и след като отминаха коликите край с бибероните. Аз постоянно се пробвам пък дано успея  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #16 -: Юни 15, 2009, 19:34:24 pm »
Ехее, Уайт, и при теб момиченце :) Много се радвам и стискам палците!

Много здраве на всички големи и мънички!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #17 -: Юни 15, 2009, 19:40:14 pm »
Да се възстановяват бързо всички разболяли се дечица!
Джам, съжалявам, че така се е стекъл морският престой при вас! Но така е с дете, никога не сме застраховани от къде какво в кой момент ще излезе.

Graco, не виждам нищо тревожно при вас относно водата (щом ти все пак ПРЕДЛАГАШ, а детето отказва). Ние вода пропихме след 11я месец! Няма да забравя първото лято на Мона, когато имаше поредица от 5-6-7дни с 40 градусови жеги във Варна и духащ буквално горещ вятър - беше на 5 месеца, на кърма, предлагах вода, но въпреки горещото време, детето не я искаше - ами явно не е имало нужда от повече вода. Майка ми ми наду тогава главата, че понеже не съм давала вода от новородено, детето се било научило да не пие вода. Детето ти, като всяко живо същество, не може да живее без вода и щом ти я отказва - значи си я набавя в достатъчно количество. Продължавай да предлагаш, ще пропие понатам, а дотогава не се притеснявай.

А ние, живот и здраве, ще гледаме момченце. Изглежда ми ужасно сложно :lol: Ще обменяме опит с Уайт и Мишето :)
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 19:53:43 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #18 -: Юни 15, 2009, 20:05:32 pm »
Цвети, честито, ама сега вземи и ти си сложи една лентичка да те следим   :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #19 -: Юни 15, 2009, 20:06:29 pm »
Бих желала да съм едно от новите попълнения както Мини е пожелала в началото :).Наистина съм сигурна че тук ще намеря много отговори на въпросите си както и досега в другите подфоруми на Зачатие :).Иначе да ви пожелая да са ни живи и здрави дечицата и хубави топли дни :)