0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #100 -: Юни 19, 2009, 13:53:26 pm »
Violet, травмата с издърпването на препуциума вече я има, не може да се върнеш назад, не се обвинявай. Но сега е много, много важно да мажеш с каквото са ти казали, иначе има риск да залепне пак. Значи, гушкаш и успокояваш, но задължително трябва да осигуриш изрядна чистота на мястото - при нас педиатърът препоръча поне веднъж дневно забелване на главичката и слагане на компресче от стерилна марличка с риванол за няколко секунди. След това мажехме с вазелин, мнооого лекично и пускахме отново кожичката. Боли ги, но ако слепне пак, ще стане още по-голяма беля. И след това, ние всеки ден при ежедневната баня забелваме и обливаме с водичка, за да не се събира смегма и да се поддържа хигиена. Тези неща, ако има начин, е най-добре да ги прави тате, те знаят по-добре за какво иде реч.

Зори, ужасно... мъчно ми е за Жорито, на теб ти съчувствам много. Дани имаше подобен инцидент, докато прохождаше - баща му го държал за качулката, изпуснал я за секунда и Дани по очи, с кървяща устна и счупен преден зъб. Важно е да го види зъболекар, за да сте спокойни, че няма да има проблеми с постоянните зъбки, както и да се види дали е засегнат дентина на зъбчето. При нас, за късмет, счупеното парченце е само емайл, по височината на зъба, т.е. сега има малко по-голямо разстояние между предните зъбки, но дентинът не е засегнат. Много е важно да се мие по-старателно там, да не почне да се руши зъбчето, преди да стане възможно да седи с отворена уста да се изгради наново. Мисля, че мъжът ти няма повече да прави така, вероятно достатъчно се с стреснал, жалко че на тази цена. И нашият тате е много грижовен, гледа, облича и храни децата, но също понякога подценява рисковете, просто сякаш не им иде отвътре на мъжете да се сетят каво ще направи едно дете. Преди седмица отнесе сериозно порицание, че возеше Дани от детската градина до нас, без да му върже коланите на столчето - то вярно, че Дани си седи кротко и разстоянието е една дълга вътрешноквартална улица, ама аз съм виждала вече 2 катастрофи там заради неспазено предимство на дясностоящия.

коки, а като междинна стъпка дали би приел да ходи със сандали и чорапи?
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 13:58:04 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #101 -: Юни 19, 2009, 13:54:13 pm »
главичката е зачервена и явно още болезнена така че е сложно да го мажа с каквото ми казаха
непременно трябва да го мажеш, какво ти изписаха?
вариант е да правиш и хладки бани със смрадлика - пълниш легена/коритото с вода, не гореща, слагаш течността от смрадликата (мисля, че се вареше предварително) и да стои 5-10 минути дупето във водата.
на Симеон я дръпнаха само от едната страна, въпреки протеста ми, беше преди година, значи колкото твоя син, боля го само първия ден като пишкаше. кожата все още е недоразлепена, но в никакъв случай не бих причинила отново това на детето си.
Извикай някого да ти помогне, сама няма да можеш, но трябва непременно да третираш мястото, за да избегнеш възплаление.  


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #102 -: Юни 19, 2009, 14:08:49 pm »
Виолет, аз също ти препоръчвам първо да правите баните със смрадлика (както ти е описала Ултра) и после да мажеш с кремчето, което са ти дали. Ще мине. Дано дечко не го запомни. :x


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #103 -: Юни 19, 2009, 14:56:11 pm »
коки, а като междинна стъпка дали би приел да ходи със сандали и чорапи?
Не става  :?
Всъщност днес разбрах, че той не иска никаква друга обувка, освен маратонките си.
Понеже те са кожени, опитах да му пробвам други, доста по-отворени и летни, като компромисен вариант, но той и тях не ми даде да му обуя  :(
Преди месец, някъде, му подариха от тези обувки - чехли, дето са като излети  :oops: (не знам дали ме разбрахте) и тях ги поноси малко, но се скъсаха. Освен да използвам и да му взема пак такива. Обаче как ще кара цяло лято с тях детето не знам. Струва ми се, че изпотяват крака  :?

Той, ако поне даваше да му пробвам нещо, щях да му купя и после вкъщи да го мъча да върви с тях, обаче не става номера.

Ммм, дааа и на Боян баща му подценява опасните ситуации.
И става така, че дори да сме двамата и той да гледа детето, аз пак съм с очи отворени на 8.
Като се гледаха двамата за ДРЗ-то, Боян е успял да се сдобие с цицина на главата и изгорена на фурната ръка  :? При положение, че по време на втория инцидент до него са били и свекърва ми, и мъжа ми  :? Освен това, таткото няма никакъв спомен с какво свекърва ми е намазала изгореното.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #104 -: Юни 19, 2009, 15:33:08 pm »
коки, и Симеон не мога да го накарам да пробва сандал или обувка в магазин, врещи и се дърпа :lol:
пробвала съм в различни магазини, различни какички, с чорап, без чорап - все тая...
последния път рискувах с едни сандали от ла редута -  видя, че с татко му пробваме разни неща, като дойде пратката и той реши също да е във възторг от неговите неща.
резултатът обаче е, че сега в детската не дава да му събуваме сандалите и цял ден стои вътре с тях, толкова си ги обича :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #105 -: Юни 19, 2009, 17:20:19 pm »
Аз пък не мисля, че бащата няма преценката като на майката.
Моя мъж рядко е сам с Рая, повече я гледам аз, но за сега нямат инциденти.
Всичко, което се случва с нея е когато е с мен. За съжаление зачестиха паданията.
Това не значи, че всеки път ще ми се кара, че детето е паднало.
Може да се случи на всеки който е с детето.

Рая има падане преди месец от тераса на цимента и се сдоби с голям хематом, оня ден падна
от люлката и си разцепи главата отзад, днес се удари в ръба на пейката и има цицина, и още много падания, ожулени колена и лакти, не е за разправяне. И всичко това е докато съм до нея, невероятно, но факт.

Явно е, че детето ми е много палаво, но май аз съм за бой, блейка съм сигурно :?
Или може би много спокойно приемам такива инциденти...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #106 -: Юни 19, 2009, 17:23:40 pm »
Надинко, съгласна съм с теб!
Опасните ситации са еднакво валидни и за двамата родители.
Ако си нямаме доверие и се дебноем кой как ще сгреши, не става.
Грижата изисква внимание, но малчуганите в желанието си да изучават света
създават предпоставки за инциденти, за нас остава да ги предусещаме.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #107 -: Юни 19, 2009, 17:48:36 pm »
момичета, днес вече трети път направих обливания със смрадлика /защото изобщо не желае да седне в коритото или легенче или каквото и да е друго/, слагах и тампончета със смрадлика, според мен не е възпалено мястото, но милият се събужда ако му се пишка и плачка и се гушка, ох много е тежко като го гледам. Иначе вечер снощи направихме първата процедура, обтриване на забелената главичка с риванол и после обилно мазане с дефламол / който пък вече бил спрян  и го няма по аптеките, абе то като е тръгнало зле.../, та снощи аз го държах а таткото се опита да направи каквото трябва, според мен не се видя чак браздичката под главичката, ама все си мисля, че за 1-2 дни не може да е зараснала, просто явно е трябвало по силно да се дръпне, ама дано тази вечер да успеем по качествено. Снощи колкото можахме, защото в крайна сметка накрая ревяхме и тримата.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #108 -: Юни 19, 2009, 18:10:39 pm »
Наде,Мише-напълно сте прави.И при мен се случват инциденти като сме с Жори.Той е толкова бърз и така не се спира за миг,че не може човек да го опази на 100%.Вчера като видях зъба и ми причерня направо,добре че татито не беше до мен,после обаче ми помина пък и като видях реакцията му като разбра за зъба на детето,чак ми дожаля за него.
Той иначе е много старателен и го гледа много ,но случва се,какво да се прави. :(
<br />
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #109 -: Юни 19, 2009, 18:21:38 pm »
Зори, сигурно е нормално да ти причернее в такава ситуация.
Именно това казвам и аз, може да се случи на всеки, не му се карай на човека :D

Много съжалявам за случилото се, и се надявам бързо да му порасне зъбчето :D
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #110 -: Юни 19, 2009, 19:05:56 pm »
момичета, днес вече трети път направих обливания със смрадлика /защото изобщо не желае да седне в коритото или легенче или каквото и да е друго/, слагах и тампончета със смрадлика, според мен не е възпалено мястото, но милият се събужда ако му се пишка и плачка и се гушка, ох много е тежко като го гледам. Иначе вечер снощи направихме първата процедура, обтриване на забелената главичка с риванол и после обилно мазане с дефламол / който пък вече бил спрян  и го няма по аптеките, абе то като е тръгнало зле.../, та снощи аз го държах а таткото се опита да направи каквото трябва, според мен не се видя чак браздичката под главичката, ама все си мисля, че за 1-2 дни не може да е зараснала, просто явно е трябвало по силно да се дръпне, ама дано тази вечер да успеем по качествено. Снощи колкото можахме, защото в крайна сметка накрая ревяхме и тримата.
Извинявай че се намесвам ама понеже видях че сте на годинка,не са ли му направили доста късно тази процедура.На първия ми син на три пъти го дърпаха по малко до 5-6 месец беше някъде.И на него му се подуваше главичката обаче педиатърът ми беше изписала някакво мехлемче ,което вече не помня как се казва за съжаление :?.
Дано бързо да минава на детенце и да забравя :(

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #111 -: Юни 19, 2009, 21:44:14 pm »
Привет и от нас!
Коки, същата драма имахме миналата година с Валери, носеше само едни маратонки. Бях му купила едни сандали, които само като видеше и започваше да реве. Остана с маратонките, а татко му го носеше на ръце до плажа, защото не можеше да му се обуят никакви чехли или сандали. Същото стана и зимата с боти, ботуши и изобщо различни от познатите му обувки. В магазин за такива директно отпрашваше, та не успявах дори да пробвам. Продължи и с пантофите и един ден му купихме ама много готинии чепици. Ходихме с него, той ги видя, но не даде да ги пробваме. Опита се да ми каже "имам си обувки и не ми трябват нови", но излезнахме на разходка, падна и аз му казах, че е защото маратонките не са му удобни и трябва да сложим другите обувки. Номера мина. Продължи още известно време да се инати, но вече нямаме проблем 8)

Violet,  наскоро доизвършихме същата процедура с Валери, защото като беше на няколко месеца уж я забелиха, ама не достатъчно. Два дни след това слагахме компрес ОКОЛО пацата, но не "издърпана" от риванол, след което всяка вечер почиствахме с мокра кърпичка и след това мажехме обилно с крема за дупе, за да не залепне пак. ОБщо взето три дни мъка и рев,а после "поддръжка".

Зори, страшно неприятен инцидент :? Мъчно за детенце, но на всеки може да се случи.... Всеки ден съм благодарна, че Валери е от внимателните и спокойните и досега да чукам на дърво не ми е изправял косата 8)
Аз да ви се оплача, отиде ни по дяволите тренировката от 6 месечен да спи в другата стая..... Сега заспива на спалнята с някой от нас, местим го в неговото кревача, но към 2-3 часа с кански рев си взима възглавницата и се настанява до нас 8O


*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #112 -: Юни 20, 2009, 00:51:12 am »
Е, има развитие днес със сандалената одисея.
Днес като крайна мярка отидохме до кварталните магазинчета. Между другото, последните дни детето отказва да върви повече от 10-15 метра, което за него е необичайно. И естествено за това си има причина - любимите му маратонки са му поомаляли. Та през целия път аз обяснявах, че маратонките са му малки и за това той не може да върви.
На края той си хареса сандали (ужасни според мен  :lol:) и след 10тина минути вече съжаляваше  :lol: :lol: :lol: Надявам се всичко това да завърши щастливо и накрая той да ми позволи  да му купя свестни сандали  :D

За татковците, държа да отбележа, че и ние не се караме и не си викаме, когато детето падне. Нито при единия, нито при другия. Струва ми се, в случая за друго говорихме  :wink:
Моят мъж се грижи изключително добре за детето и е единствения човек на когото имам доверие. Но си е факт, че е малко по-спокоен/небрежен/ и прочие що се отнася до физически наранявания.
Мишето е права, доверие му е майката  :wink:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #113 -: Юни 20, 2009, 01:06:33 am »
оф и Николай ходи след Стеф с ръцете в джобовете, чудя се ако става нещо как ще реагира адекватно  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #114 -: Юни 20, 2009, 01:48:32 am »
...
А де да беха девет, нямаше да съм толкова неадекватна. Може би.
...

И 19 да бяха, пак така щеше да се чувстваш  :wink:

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Aubergine

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #115 -: Юни 20, 2009, 12:53:08 pm »
А, сигурно, Васи, но нали трябва да си оправдая с нещо майчинските  неуспехи :)

Зори, лоша работа със зъбите на Жори. Само не се ядосвай на мъжа ти.
Аз нощес му се разсъсках на моя, че на всяко проскимтяване на детето се надига зад мен и наднича и не спря да ме пита защо плаче и какво иска, сякаш аз знам.
Факт е, че вечер/нощем Чефето е много неспокоен, мисля, че не са колики, а просто показва признаци на огладняване 1 час след като е ял. Ако бутането на ръцете в устата е такъв признак.. И аз съм в див смут как е възможно и какво да правя.


А с тези неща за забелването на главичката направо ме разбихте :(

Хубав уикенд на всички и много ви благодаря, че ми помагате!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #116 -: Юни 20, 2009, 14:18:52 pm »
Каси,
 тъй като Марков е на почивка до края на юни.

хм, това доста ме смути :? Аз имам записан час за фетална още през април за 23юни...дано да няма някакво разминаване, в момента съм се върнала в София специално за този преглед, веднага на следващия ден заминавам до края на лятото.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #117 -: Юни 20, 2009, 14:28:42 pm »
Цвети, споко. Марков заминава на 24-ти на конференция, така че ще си минеш на преглед. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #118 -: Юни 20, 2009, 14:33:43 pm »
Цвети, споко. Марков заминава на 24-ти на конференция, така че ще си минеш на преглед. :D

а, добре :) това ме поуспокои. тъкмо бях впрегнала Танчето да ми издири на Сигридов телефони или други варианти да мислим, то не че някой ще иска да ме вземе от днес за утре. Понеделник сутрин ще се обадя да сверим прегледа,

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #119 -: Юни 20, 2009, 14:38:04 pm »
А, сигурно, Васи, но нали трябва да си оправдая с нещо майчинските  неуспехи :)

Зори, лоша работа със зъбите на Жори. Само не се ядосвай на мъжа ти.
Аз нощес му се разсъсках на моя, че на всяко проскимтяване на детето се надига зад мен и наднича и не спря да ме пита защо плаче и какво иска, сякаш аз знам.
Факт е, че вечер/нощем Чефето е много неспокоен, мисля, че не са колики, а просто показва признаци на огладняване 1 час след като е ял. Ако бутането на ръцете в устата е такъв признак.. И аз съм в див смут как е възможно и какво да правя.


А с тези неща за забелването на главичката направо ме разбихте :(

Хубав уикенд на всички и много ви благодаря, че ми помагате!
Патладжанче и ние сме така 1 час след хранене,когато не заспива де та и аз съм в същата чуденка... :wink: