0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #20 -: Юни 15, 2009, 20:36:48 pm »
Сега да си задам първия въпрос който ме притеснява след като поизчетох няколко темички.Бебчо огладнява на 2 часа някъде и почва да плаче истерично.Моята педиатърка обаче казва че трябва да кърмя на поне 2 часа и половина.Да си мъча ли детето или да се вслушам в мненията на повечето от вас да се слага по често на гърда???

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #21 -: Юни 15, 2009, 20:38:22 pm »
Цветенце, сънувах го момченцето ти, приличаше на теб :P

Парси, добре си ни заварила!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #22 -: Юни 15, 2009, 20:54:36 pm »
Цвети, честити сини пантофки! Уайти, Мише, а на вас да са ви честити розовите! Много се радвам за вас!
Джамка, съжалявам, че така са се стекли нещата за вас с Марти, много е неприятно, аз затова имам ужасен страх от ходенето на бг черноморието :? Извинявай, че не се обадих, наложи се да тръгнем за Търново по-рано.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #23 -: Юни 15, 2009, 21:02:53 pm »
Парси, добре дошла. Нямам много спомени от първия месец с Андрея. Май се кърмехме по цял ден и на поискване :lol: Тя се роди 4кг и постоянно беше гладна гледах поне 2,5ч да минат и аз по съвет на педиатърката, но като настъпеше истеричен рев давах и по често. Имам спомен че и по 1 час я държах да суче, а педиатърът ми беше казала 20-30 мин. Според мен в началото трябва да му даваш толкова често колкото той иска, но не по малки интервали от 2 часа. Като ви почнат коликите по честото хранене ги засилва. Сученето стимулира лактацията. При мен до 40-50 ден нещата се бяха регулирали и не се и цедях след кърмне. Дори Андрея почна да яде по 5 пъти на ден, но месец след това нещата малко се объркаха заради възпаление на един канал и зъбоникнене  :lol: Но успяхме да изкараме 6 месеца само на кърма с едно малко изключение от 5 дни :-)
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 21:06:13 pm от Малина »


*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #24 -: Юни 15, 2009, 21:26:02 pm »
Относно пиенето на вода се чудих дали да пиша, при нас проблема е че стига до 500мл някой дни. Без значение дали давам чай или чиста вода пие 300-400мл гледам да я ограничавам, но не се получава вече даже си иска сама или с жестове или почва да пъшка по особен начин и докато не дам бутилката неспира. Първия месец пиеше по 20мл, 2-я 100мл и до 4-я стигна 300-400мл тогава наддаде 400гр и се притесних, но пък предния 750гр и сега съм по спокойна. Приятелките ми казват че е много, а бабите нали ги знаете да пиела колкото иска  8O
Съвет немога да дам, но преди няколко месеца прочетох пост на jam и съм съгласна с нея: на детето трябва да се предлага вода, то решава да пие или не.


*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #25 -: Юни 15, 2009, 21:49:43 pm »
Малина благодаря ти за споделеното.И аз се чудя изобщо дали да се цедя след като след кърмене изцеждам пряко сила 10грама.Но една приятелка ми каза,че като се цедя стимулирам за увеличаване което е необходимо.Аз пък съм на мнение че то ако е необходимо бебето ще ги изцока тези 10 грама примерно.Ох,незнам много ми е сложно това с кърменето.Замислила съм го от 2-3 месеца,защото с първото ми дете не успях да се справя ,а сега толкова искам....

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #26 -: Юни 15, 2009, 22:52:44 pm »
Парси трябва да прецениш дали да се цедиш. При всеки е различно може да се докараш до там че само с това да се занимаваш. Все пак цеди 1-2 месец докато има струя и ако има напрежение. Това което научих на у-щето за мами, че на колкото дни е бебето толкова мл суче с една нула отзад тоест до 10-я ден 100мл. Първия месец 100мл и всеки следващ се увеличава с по 10мл. В момента е необходимо допълнителна стимулация според мен, само на 5 дни сте  :wink:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #27 -: Юни 15, 2009, 23:26:02 pm »
привет на всички вече от родна земя!
прибрахме се днес успешно, детето е в пълна бойна форма (да чукна на дърво) и без абокат, но ще се възстановяваме у дома още известно време. надявам се през септември да успеем да компенсираме пропуснатите плажове и басейни, които Марти гледаше тъжно и с мерак.
между другото, варненският педиатър много отрицателно се изказа за плажуването при малки деца и нарече "митове и легенди" вярването, че смяната на климата влияела закаляващо. хм...

честити розови пантофки на всички очакващи, искам и аз едни такива... на онези, които вече имат розови, а им предстои да купуват сини - ние сме с вас, ще даваме акъл ;)

моят син е влюбен в "леля боровинка" и не знам как ще преживеем раздялата... разбрах, че имало евтини самолетни билети до Варна, боровинче, освен да попрескачаме по-често, а? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #28 -: Юни 16, 2009, 01:16:29 am »
Цветенце, да са ти честити и на теб сините пантофки! Ех че хубави емоции! Дай боже всекиму, пу!

Джам, радвам се че Марти е по-добре. Дано да успеете да си наваксате с плажуването, все пак сезона едва сега започва. :wink:

Грако, според мен едно кърмаче няма никаква нужда от вода. То си я набавя с кърмата (или с АМ). Моето дете пропи вода някъде на 7-8 месеца, 2 месеца след като беше захранено.

Малина, не се и замисляй да си сравняваш детето с другите. Винаги ще е напред с нещо, а ще изостава с друго. Просто ен си го слагай, а му се наслаждавай.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #29 -: Юни 16, 2009, 08:28:06 am »
Здрава и успешна седмица!

Мише,Уайти честити ви розови панофки  :D,цвети честити и на теб сини пантофки  :D,
безкрайно много се радвам за всички вас !!!

Грако ,докато се кърмите детето няма нужда от вода,това е мое лично мнение ......Алекс пропи течности след въвеждане на пюрета ,вода не й се нрави много,предпочита осветено и с някакъв вкус(смесваме вода с малко плод.сок),иначе вода непием

за сядането,Алекс по късно започна да сяда  7-8 месец седна стабилно
От 2 -3 дена започна да пълзи
имаме проблем,не иска да стои права но след консултация с детски невролог се оказа че детето е абсолютно наред,просто малко по-късно ще проходи.......

за зъбчета,имаме 2 долни,сега са тръгнали 4 горни ....просто е кошмар,панадол вобще непомага,много благодарности на Мишето,че ми препоръча нурофен,с него успяваме поне малко да поспим  :D

сия,ще ти изям аватара  :D
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 09:12:43 am от adi »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #30 -: Юни 16, 2009, 11:44:04 am »
Хубава седмица и от нас! Прекрасни новини тук, браво!

Честити ви розови пантофки, Мише, Мира :D
Цветенце, и на теб сините гащи :)

Грако, и тук ще споделя за водата, Рая пропи на година и два месеца.
Нищо не можеше да я накара по-рано  :)

Парси, добре дошла. За кърменето, мисля, че ако е гладен трябва да яде,
на толкова малко бебе и режим да му слагаш...води се по него, ще се нагласят
нещата лека полека. Не се цеди ако нямаш напрежение в гърдите.

Гери, успех мила, да се обадиш скоро да се видим ей :D
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #31 -: Юни 16, 2009, 11:54:52 am »
Здравейте и от нас! Весела седмица!
Нас ни хвана треската за първия рожден ден - голяма тръпка  :D
Честити розови пантофки Мише и Уйат, Цвети на теб сини. Ама как се ошаренихте  :D
Парси, щом искаш да кърмиш, цеди след всяко кърмене. Така се стимулира лактацията и се увеличава млякото, колкото повече расте бебето. Благодарение на това ,че цедях след всяко кърмене, успях да кърмя двамата допреди 3 седмици. А за храненето, на 2 часа си е добре, след като е гладно - давай.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #32 -: Юни 16, 2009, 12:02:09 pm »

Пими, замисли ме, как си върви времето - до вчера се чудех как да сложа правилно пампа, днес как да опазя катерачите от контузии, а вие вече сте на вълна смяна на местожителството заради детето... Да са живи и здрави, и ние да сме мъдри да вземаме най-добрите решения за тях!

Така е мармотче,децата растат а с тях и проблемите стават по-големи!Много е трудно да вземеш решение за бъдещето на детето.Няма да усетиш как ще мине времето и ще мислиш-къде да учи 1 клас,къде на отиде след 7клас и т.н.

Отновно пиенето на вода Ива пропи още с раждането.Никога не е отказвала вода може би защото не беше на кърма.
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #33 -: Юни 16, 2009, 12:11:05 pm »
Цветенце, бях много убедена, че ще си имате момченце :D. Много се радвам за вас, както и за розовите пантофки на  white i mishanta. Дай Боже всекиму!
След една седмица на занималня, забелязваме голяма промяна при Мия. Стана много по-контактна, по-общителна и по-смела, даже на моменти безразсъдно смела, но за съжаление и много по-емоционална. Пак започна да прави истерии за някакви дреболии, но сигурно ще мине. Надявам се скоро и да почне повече да говори, засега само там не виждам промяна.
Джам, радвам се, че Марти вече е добре, и жалко за почивката ви, ама с деца наистина никога не се знае.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #34 -: Юни 16, 2009, 16:34:31 pm »
Привет и много здраве на завърналите се от морето влюбени. :wink: Бързо да влизате във форма.
Честити сини трепети на Цветенце и пожелание за много такива при желаещите. Каквито и когато си поискате да ги получавате. :D
Парси, аз също те съветвам да не цедиш, ако не чувстваш дискомфорт. Това може да ти докара свръхлактация и да те вкара в омагьосан кръг. Бебето изсуква толкова, колкото му трябва и съответно производството се регулира.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #35 -: Юни 16, 2009, 17:05:46 pm »
Малеее че хубави новини имало тази седмица. :lol:
Мише, Уайт честити розови пантофки,много се радвам за вас момичета и аз си мечтая за  едни такива :lol:, а на Цветенце ще кажа  :welcome_1:в синия отбор.

Ади , мила и ние около 7-8 месец започнахме да седим стабилно, и сме като вас с две долни зъбчета и от месец насам сме в очакване на горните, на нас засега ни действа панадола.

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #36 -: Юни 16, 2009, 18:36:28 pm »
Хайде и ние да се включим в тази седмичната тема.

Тонино е почти оздравял, обаче аз нали тома не верни ще пусна по едни посявки, че ми се белее нещо в гърлото му. Аз се окопитих и съм по добре, пууууууу зор е болна мама да гледа болно дете, но слава богу оцеляхме и този път  :lol:

Радвам се, че и Марти е пушка вече, страшен сладур ей ... :D но и пък Ели - Боровинкова не отстъпва, нито по хубост, нито по инат ... :wink: :D

Честити розови и сини пантофки, аз редовно си ви чета, ама пусто нямам време да пиша два,три реда и чиститя о време.И аз се замечтах за чифт розови, даже снощи сънувах, че отново ще ставам мама, но в розово...кой знае ако е рекъл господ може и да стане реалност някой ден.

При Тони също има промяна от както пак проходи в яслата, всичко си изяжда там детето, повече започна да бърбори, но само аз засега включвам какво иска да каже  :wink: Пълен провал търпим с гърнето  :? :(. Кеф му е да си седи насран, че и лъже като свърши тая работата, добре че мама има силно обоняние, та от далеч надушвам какво е сътворил, а като го оставя по слип у дома, се кефи как се мокри, като се напишка. Спирам с тази инициатива, ще чакам да му дойде момента и ищяка, дето се вика.

Днес успях и да го подстрижа сама у дома, че имахме вече две истерии във фризьорският салон. Пазих му буклите за ДРЗ-то ама отново не се получи да видите беснеещата хуна 8), която често е набеждавана за женски пол, пък аз си мълча че има чурка  :lol:. Добре стана подстрижката, ще се опитам още да дооформя, ако ли не, ще ходи такъв. Излъгах го, че ще прилича като тати и той беше очарован след това, което видя в огледалото, та чак и се целуваше.
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 18:39:28 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #37 -: Юни 17, 2009, 02:36:04 am »
Привет и от нас!
Ние сме вече на юг и адаптацията в новата среда е мисия успешна.

Благодаря за хубавите думи, пожелавам на всички да ви полази късмета ни!
Цветенце  :bighug:, а как съм се радвала че Мона ще е кака на Юнак и идея си нямаш!
Ходих ухилена цял ден!

Уайти  :sunshine: колелото се завъртя и пътя от преди две години се повтаря.
Момичешките майки да се готвят ще ги засипваме с въпроси.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #38 -: Юни 17, 2009, 11:30:04 am »
Цветенце, честити "сини пантофки"! Много ви се радвам на всички, а така с "нашарени" халапета е още по-хубаво! :)

Джам, Перденце, радвам се, че децата са вече добре, дано не се повтаря!

Надин, утре ще гледам вече да звънна, предполагам че сутрин излизате, че после става непоносимо навън, а днес имам едно излизане сутринта...

Мен вчера пак ме скъсаха при това само след 1 минута каране, но се падна такъв "пън", че предполагам и 10 години стаж като шофьор да имах пак щеше да ме скъса. Още в началото като взе да обяснява, че ако гумата закачи тротоара това щял да го счита за ПТП и мен ми стана ясно, че самото ми сядане зад волана, само по себе си е ПТП. Иначе ме скъса защото колата ми угасна на светофара и неможах да запаля и тръгна бързо и съм била предизвикала задръстване... И така продължавам с опитите, ако до 10 път не успея се отказвам и след дестина години ще пробвам пак ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Aubergine

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #39 -: Юни 17, 2009, 12:21:09 pm »
Здравейте и  от мен,
надявам се мога да се включа в тази тема, която съвсем доскоро ми изглеждаше толкова далечна..

Цветенце, честита синева!

Искам да попитам за ампулките с физиологичен разтвор - профилактично ли се капе в нослето или само при нужда?
Педиатърката каза веднъж дневно да му прочиствам носа, но ми е интересно вие как процедирате.

И за пиенето на вода - бебето ми категорично отказва шише с вода, най-много два пъти да преглътне и плюе. В болницата ме овикаха, че не съм му давала да пие вода и така си оправдаха некадърността, че не могат да му вземат кръв, защото му била гъста кръвта..
Аз също знам, че бебетата нямат нужда от вода и  изобщо не се впрегнах на тази глупотевина.
Но пък и друго знам, че когато фонтанелата е хлътнала - това е признак на дехидратиране, а на сина ми редовно е такава. Е, забележимо само при погалване с пръст, но все пак.
И продължавам да му тикам водата и  той продължава да не я иска..