0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« -: Юни 15, 2009, 11:04:20 am »
Здрави деца, здрави майки и много нови попълнения в този подфорум.
При нас всичко е в норма, Преслава вече се опитва да пълзи и е на път да се озъбва, което ми осигурява безброй среднощни ставания  :D Кътниците на Стефания също тръгнаха, нядявам се да избият по-леко от кучешките.
Мише, честити розови пантофки, ще помагаме с каквото можем  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #1 -: Юни 15, 2009, 12:21:52 pm »
Здрава и весела седмица и от нас.
Ние също прибавяме чифт розови пантофки към бандата.  :D
Мини, сърдечно ти благодаря за споделеното за млякото на Хип. Най-сетне пак пием мляко с удоволсвие. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #2 -: Юни 15, 2009, 12:39:17 pm »
Здрава и успешна седмица!
мише,уайт честити розови пантовки на двечките ви!
Аз да споделя какво тормози-от миналия месец Ива ходи на тренировки по плуване-3 пъти седмично я водя до Варна.В петък треньорката ми предложи да я прехвърли на синхронно плуване-имала данни и много я харесали.Е да ама това означава всеки ден да ходим до Варна по 3 часа на ден тренировки което е малко мисията невъзможна :(
За пореден път се изяждам че живеем в този ш...н Балчик където децата освен да затъпяват друго не им се предлага.Незнам дали е за добро или за лошо това че спирам детето но това е положението-решихме за сега да продължи само плуване,може наистина да има бъдеще в синхронното-високае,слабичка е,ходи на балет от 4 години,което щяло много да и помогне но.....Е оплаках се.Между другото Ива реши нещата много радикалко-щом не можете да ме водите заминаваме да живеем във Варна!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #3 -: Юни 15, 2009, 12:44:02 pm »
Весела и здрава седмица и от нас!

Мише, White много се радвам за "розовите пантофки", а най-се радвам, че бебчетата ви са добре, все така да вървят нещата! :) Целувки за двамата батковци от нас! :)

Мини, браво на Преслава! :) А за стванията нощем, знам че е кофти, ама и ти си знаеш, че ще отмине и това...

Пими, наистина е гадно това със спирането на детето... Иначе тя хубаво ви е казала, само да ставаше толкова лесно... :) Дано все пак измислите някакво решение на проблема...

И ние да се похвалим, Стефко, петък вечер се обърна от гръб по корем :). А Ели вече е добре и не е зааразна и от днес пак е на ясла. И добре, че е така, че утре пак съм на изпит по кормуване, а там мотането е голямо и ме няма почти цял ден и баща им незнам как щеше да се оправи с двамата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #4 -: Юни 15, 2009, 14:58:36 pm »
Весела седмица и от нас.

Честити розови пантовки на Mishanta и White.
Гери браво на вас, ние от Великден се въртим като пумпал.  :lol:
Mini браво и на вас, и при нас продължава зъбната одисея, но вече следобед и привечер е по неспокойна отколкото нощем. Трети месец ни мъчат 4-те горни резци и непробиват. Нормално ли е това?

Андрея пък в петък вечер за първи път застана на колене и подпряна на ръце, като куче много е смешна. Досега или се подпираше на ръце или облегната на гърди надигаше дупе и много смешно приплъзваше  :D
И сега се чудя трябва ли вече да смъкнем матрака на долното ниво и другото което ме притеснява че още неможе да седи или е рано. Аз и не я слагам още да седи по препоръка на ортопеда - били сме едри преди 2 седмици беше 69см и 7,5кг.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #5 -: Юни 15, 2009, 15:06:46 pm »
чак пък едри, с родители с вашата физика какво да е детето, според мен си е ок
Стефания на 7 месеца беше 7700 и 67 санта- а ние с баща й не се отличаваме с особен ръст, започна да сяда на пет месеца и половина
Уайти- радвам се, че се е задействало и при вас трика с млякото, и за розовите пантофки ви се радваме
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #6 -: Юни 15, 2009, 16:30:53 pm »
Малина, не се притеснявай за сядането. Половината деца не могат да седят на 6 месеца. Моето например седна за първи път на 7. Има други на 8 сядат. Всичко е индивидуално. А това с килограмите не знам дали е свързано. :?

Уайт, Мише, ама много ви се радвам на розовите пантофи.  :bighug:

Гери, радвам се, че Ели вече е добре. Стефко и той вече е голямо момче, обръща се по корем.
Честито и на пролазилата Преслава.

Абе растат си децата, много им се радвам на всичките.
Дано да стоят настрана болестите от децата, за да имат едно прекрасно и безгрижно лято. И ние де. :lol:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #7 -: Юни 15, 2009, 16:33:31 pm »
Малина резците горни и долни пробиват обикновенно два по два първо долните два след това горните и продължават в същия ред.И,да нормално е,може месеци наред да мислиш,че тръгват и всеки момент ще пробият, но нищо такова не се случва.
Какво да кажа аз като младежа ми на година и три месеца е със 4 зъба,а девойката със 12 може би и това не е нормално,но не мога да го променя.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #8 -: Юни 15, 2009, 16:43:23 pm »
Мини, няколко пъти вече ни "обиждат" че сме дебели, големи или едри. Според мен главата и е малко по голяма от бебетата на нейната възраст. Дори аз като видя някое бебе сравнявам първо главата. Явно не трябва да обръщам внимание на тези приказки и да си гледам детето. osi_9
asi73 И четирите са тръгнали добре си личат под венеца, дори стърчат няколко мм . А и вече видях дете на което първо са пробили 2-те два горни резци и после средните два. Така че тук явно няма вече някакво правило.  :lol:
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 16:48:06 pm от Малина »


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #9 -: Юни 15, 2009, 16:45:26 pm »
да ти кажа при януарките в бгмама има един Никола дето се роди 2200 на 6 декември с термин на майката на 1 януари
на 6 месеца е 10200 изключително на кърма, майката е 40 кила с мокри гащи
гледай си детето и му се радвай  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #10 -: Юни 15, 2009, 17:02:31 pm »
Мише, Уайти, честити ви розови пантофки!
Мнооого ви се радвам. :lol:
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #11 -: Юни 15, 2009, 17:44:13 pm »
Ехей, Мише, Уайт, много се радвам за розовите ви новини.

Браво за новите умения на Стефко, и на Преси, и на Андрея, само така!

Джам, изтръпнах с тази пневмония на Марти, мъчно ми е за него, като четох за абоката :(. Да го нагушаш от нас и бързо да оздравява!

Пими, замисли ме, как си върви времето - до вчера се чудех как да сложа правилно пампа, днес как да опазя катерачите от контузии, а вие вече сте на вълна смяна на местожителството заради детето... Да са живи и здрави, и ние да сме мъдри да вземаме най-добрите решения за тях!

Гери, стискаме палци за изпита утре!

При нас яслата затвори за ремонт и сега сме без батенце, той е при майка ми за 1 седмица, вече ми е мъчно. Ще търсим варианти с отпуски и частни ясли, за да са си при нас и двамата. С Диманка бяхме на Каваците за уикенда, много й хареса, общуваше си с "О-о, море, как си?".

Хубава седмица от нас, само ваканционно настроение и дано не се налага да посягате към аптечките!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #12 -: Юни 15, 2009, 18:38:23 pm »
Спорна седмица на всички  :) и здрави и палави дечица  :lol:. Аз започнах вече да се притеснявам момичета - Андрея на пие вода. Давайте съвети какво да правя!  :( Категорично отказва с биберон. Давам с лъжичка - излъгва се на първата и следващата вече я отказва. Все още сме само на кърма. Докторката ни каза, че щом е на кърма не е проблем но сега е горещо все пак и ме страх да не се обезводни.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #13 -: Юни 15, 2009, 18:42:31 pm »
Грако, не ти се вижда лентичката, но сте около 6 месечни, щом само се кърмите.
Калоян пропи вода на 7 м. По 50 мл. за 3-4 дни изпиваше. :lol: Не искаше от биберон и му купих чаша със сламка. И до ден днешен (1 г. 3 м.) пие по 100тина мл, рядко повече.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #14 -: Юни 15, 2009, 18:56:53 pm »
Уайти, честити и на теб розови пантофки.
Ние започнахме да седим след като направи 8 месеца, даже и сега не много стабилно, все трябва да се поприкрепва. Нали казват, че при недоносените било нормално всичко да им е по-късно и аз затова много не се притеснявам, но го следя за всичко. Но за сметка на това пък много седи на крака прав, може над 30 мин. че и отгоре без да се умори.
А това с водата, тъкмо писах в темата за храненето - неще и неще.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #15 -: Юни 15, 2009, 19:19:20 pm »
Уайти в петък ставаме на 5 месеца. Интересното е, че докато имаше колики т.е. докато навърши 3 месеца си пиеше вода и биберон залъгалка си използваше и след като отминаха коликите край с бибероните. Аз постоянно се пробвам пък дано успея  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #16 -: Юни 15, 2009, 19:34:24 pm »
Ехее, Уайт, и при теб момиченце :) Много се радвам и стискам палците!

Много здраве на всички големи и мънички!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #17 -: Юни 15, 2009, 19:40:14 pm »
Да се възстановяват бързо всички разболяли се дечица!
Джам, съжалявам, че така се е стекъл морският престой при вас! Но така е с дете, никога не сме застраховани от къде какво в кой момент ще излезе.

Graco, не виждам нищо тревожно при вас относно водата (щом ти все пак ПРЕДЛАГАШ, а детето отказва). Ние вода пропихме след 11я месец! Няма да забравя първото лято на Мона, когато имаше поредица от 5-6-7дни с 40 градусови жеги във Варна и духащ буквално горещ вятър - беше на 5 месеца, на кърма, предлагах вода, но въпреки горещото време, детето не я искаше - ами явно не е имало нужда от повече вода. Майка ми ми наду тогава главата, че понеже не съм давала вода от новородено, детето се било научило да не пие вода. Детето ти, като всяко живо същество, не може да живее без вода и щом ти я отказва - значи си я набавя в достатъчно количество. Продължавай да предлагаш, ще пропие понатам, а дотогава не се притеснявай.

А ние, живот и здраве, ще гледаме момченце. Изглежда ми ужасно сложно :lol: Ще обменяме опит с Уайт и Мишето :)
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 19:53:43 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #18 -: Юни 15, 2009, 20:05:32 pm »
Цвети, честито, ама сега вземи и ти си сложи една лентичка да те следим   :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #19 -: Юни 15, 2009, 20:06:29 pm »
Бих желала да съм едно от новите попълнения както Мини е пожелала в началото :).Наистина съм сигурна че тук ще намеря много отговори на въпросите си както и досега в другите подфоруми на Зачатие :).Иначе да ви пожелая да са ни живи и здрави дечицата и хубави топли дни :)

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #20 -: Юни 15, 2009, 20:36:48 pm »
Сега да си задам първия въпрос който ме притеснява след като поизчетох няколко темички.Бебчо огладнява на 2 часа някъде и почва да плаче истерично.Моята педиатърка обаче казва че трябва да кърмя на поне 2 часа и половина.Да си мъча ли детето или да се вслушам в мненията на повечето от вас да се слага по често на гърда???

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #21 -: Юни 15, 2009, 20:38:22 pm »
Цветенце, сънувах го момченцето ти, приличаше на теб :P

Парси, добре си ни заварила!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #22 -: Юни 15, 2009, 20:54:36 pm »
Цвети, честити сини пантофки! Уайти, Мише, а на вас да са ви честити розовите! Много се радвам за вас!
Джамка, съжалявам, че така са се стекли нещата за вас с Марти, много е неприятно, аз затова имам ужасен страх от ходенето на бг черноморието :? Извинявай, че не се обадих, наложи се да тръгнем за Търново по-рано.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #23 -: Юни 15, 2009, 21:02:53 pm »
Парси, добре дошла. Нямам много спомени от първия месец с Андрея. Май се кърмехме по цял ден и на поискване :lol: Тя се роди 4кг и постоянно беше гладна гледах поне 2,5ч да минат и аз по съвет на педиатърката, но като настъпеше истеричен рев давах и по често. Имам спомен че и по 1 час я държах да суче, а педиатърът ми беше казала 20-30 мин. Според мен в началото трябва да му даваш толкова често колкото той иска, но не по малки интервали от 2 часа. Като ви почнат коликите по честото хранене ги засилва. Сученето стимулира лактацията. При мен до 40-50 ден нещата се бяха регулирали и не се и цедях след кърмне. Дори Андрея почна да яде по 5 пъти на ден, но месец след това нещата малко се объркаха заради възпаление на един канал и зъбоникнене  :lol: Но успяхме да изкараме 6 месеца само на кърма с едно малко изключение от 5 дни :-)
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 21:06:13 pm от Малина »


*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #24 -: Юни 15, 2009, 21:26:02 pm »
Относно пиенето на вода се чудих дали да пиша, при нас проблема е че стига до 500мл някой дни. Без значение дали давам чай или чиста вода пие 300-400мл гледам да я ограничавам, но не се получава вече даже си иска сама или с жестове или почва да пъшка по особен начин и докато не дам бутилката неспира. Първия месец пиеше по 20мл, 2-я 100мл и до 4-я стигна 300-400мл тогава наддаде 400гр и се притесних, но пък предния 750гр и сега съм по спокойна. Приятелките ми казват че е много, а бабите нали ги знаете да пиела колкото иска  8O
Съвет немога да дам, но преди няколко месеца прочетох пост на jam и съм съгласна с нея: на детето трябва да се предлага вода, то решава да пие или не.


*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #25 -: Юни 15, 2009, 21:49:43 pm »
Малина благодаря ти за споделеното.И аз се чудя изобщо дали да се цедя след като след кърмене изцеждам пряко сила 10грама.Но една приятелка ми каза,че като се цедя стимулирам за увеличаване което е необходимо.Аз пък съм на мнение че то ако е необходимо бебето ще ги изцока тези 10 грама примерно.Ох,незнам много ми е сложно това с кърменето.Замислила съм го от 2-3 месеца,защото с първото ми дете не успях да се справя ,а сега толкова искам....

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #26 -: Юни 15, 2009, 22:52:44 pm »
Парси трябва да прецениш дали да се цедиш. При всеки е различно може да се докараш до там че само с това да се занимаваш. Все пак цеди 1-2 месец докато има струя и ако има напрежение. Това което научих на у-щето за мами, че на колкото дни е бебето толкова мл суче с една нула отзад тоест до 10-я ден 100мл. Първия месец 100мл и всеки следващ се увеличава с по 10мл. В момента е необходимо допълнителна стимулация според мен, само на 5 дни сте  :wink:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #27 -: Юни 15, 2009, 23:26:02 pm »
привет на всички вече от родна земя!
прибрахме се днес успешно, детето е в пълна бойна форма (да чукна на дърво) и без абокат, но ще се възстановяваме у дома още известно време. надявам се през септември да успеем да компенсираме пропуснатите плажове и басейни, които Марти гледаше тъжно и с мерак.
между другото, варненският педиатър много отрицателно се изказа за плажуването при малки деца и нарече "митове и легенди" вярването, че смяната на климата влияела закаляващо. хм...

честити розови пантофки на всички очакващи, искам и аз едни такива... на онези, които вече имат розови, а им предстои да купуват сини - ние сме с вас, ще даваме акъл ;)

моят син е влюбен в "леля боровинка" и не знам как ще преживеем раздялата... разбрах, че имало евтини самолетни билети до Варна, боровинче, освен да попрескачаме по-често, а? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #28 -: Юни 16, 2009, 01:16:29 am »
Цветенце, да са ти честити и на теб сините пантофки! Ех че хубави емоции! Дай боже всекиму, пу!

Джам, радвам се че Марти е по-добре. Дано да успеете да си наваксате с плажуването, все пак сезона едва сега започва. :wink:

Грако, според мен едно кърмаче няма никаква нужда от вода. То си я набавя с кърмата (или с АМ). Моето дете пропи вода някъде на 7-8 месеца, 2 месеца след като беше захранено.

Малина, не се и замисляй да си сравняваш детето с другите. Винаги ще е напред с нещо, а ще изостава с друго. Просто ен си го слагай, а му се наслаждавай.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #29 -: Юни 16, 2009, 08:28:06 am »
Здрава и успешна седмица!

Мише,Уайти честити ви розови панофки  :D,цвети честити и на теб сини пантофки  :D,
безкрайно много се радвам за всички вас !!!

Грако ,докато се кърмите детето няма нужда от вода,това е мое лично мнение ......Алекс пропи течности след въвеждане на пюрета ,вода не й се нрави много,предпочита осветено и с някакъв вкус(смесваме вода с малко плод.сок),иначе вода непием

за сядането,Алекс по късно започна да сяда  7-8 месец седна стабилно
От 2 -3 дена започна да пълзи
имаме проблем,не иска да стои права но след консултация с детски невролог се оказа че детето е абсолютно наред,просто малко по-късно ще проходи.......

за зъбчета,имаме 2 долни,сега са тръгнали 4 горни ....просто е кошмар,панадол вобще непомага,много благодарности на Мишето,че ми препоръча нурофен,с него успяваме поне малко да поспим  :D

сия,ще ти изям аватара  :D
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 09:12:43 am от adi »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #30 -: Юни 16, 2009, 11:44:04 am »
Хубава седмица и от нас! Прекрасни новини тук, браво!

Честити ви розови пантофки, Мише, Мира :D
Цветенце, и на теб сините гащи :)

Грако, и тук ще споделя за водата, Рая пропи на година и два месеца.
Нищо не можеше да я накара по-рано  :)

Парси, добре дошла. За кърменето, мисля, че ако е гладен трябва да яде,
на толкова малко бебе и режим да му слагаш...води се по него, ще се нагласят
нещата лека полека. Не се цеди ако нямаш напрежение в гърдите.

Гери, успех мила, да се обадиш скоро да се видим ей :D
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #31 -: Юни 16, 2009, 11:54:52 am »
Здравейте и от нас! Весела седмица!
Нас ни хвана треската за първия рожден ден - голяма тръпка  :D
Честити розови пантофки Мише и Уйат, Цвети на теб сини. Ама как се ошаренихте  :D
Парси, щом искаш да кърмиш, цеди след всяко кърмене. Така се стимулира лактацията и се увеличава млякото, колкото повече расте бебето. Благодарение на това ,че цедях след всяко кърмене, успях да кърмя двамата допреди 3 седмици. А за храненето, на 2 часа си е добре, след като е гладно - давай.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #32 -: Юни 16, 2009, 12:02:09 pm »

Пими, замисли ме, как си върви времето - до вчера се чудех как да сложа правилно пампа, днес как да опазя катерачите от контузии, а вие вече сте на вълна смяна на местожителството заради детето... Да са живи и здрави, и ние да сме мъдри да вземаме най-добрите решения за тях!

Така е мармотче,децата растат а с тях и проблемите стават по-големи!Много е трудно да вземеш решение за бъдещето на детето.Няма да усетиш как ще мине времето и ще мислиш-къде да учи 1 клас,къде на отиде след 7клас и т.н.

Отновно пиенето на вода Ива пропи още с раждането.Никога не е отказвала вода може би защото не беше на кърма.
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #33 -: Юни 16, 2009, 12:11:05 pm »
Цветенце, бях много убедена, че ще си имате момченце :D. Много се радвам за вас, както и за розовите пантофки на  white i mishanta. Дай Боже всекиму!
След една седмица на занималня, забелязваме голяма промяна при Мия. Стана много по-контактна, по-общителна и по-смела, даже на моменти безразсъдно смела, но за съжаление и много по-емоционална. Пак започна да прави истерии за някакви дреболии, но сигурно ще мине. Надявам се скоро и да почне повече да говори, засега само там не виждам промяна.
Джам, радвам се, че Марти вече е добре, и жалко за почивката ви, ама с деца наистина никога не се знае.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #34 -: Юни 16, 2009, 16:34:31 pm »
Привет и много здраве на завърналите се от морето влюбени. :wink: Бързо да влизате във форма.
Честити сини трепети на Цветенце и пожелание за много такива при желаещите. Каквито и когато си поискате да ги получавате. :D
Парси, аз също те съветвам да не цедиш, ако не чувстваш дискомфорт. Това може да ти докара свръхлактация и да те вкара в омагьосан кръг. Бебето изсуква толкова, колкото му трябва и съответно производството се регулира.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #35 -: Юни 16, 2009, 17:05:46 pm »
Малеее че хубави новини имало тази седмица. :lol:
Мише, Уайт честити розови пантофки,много се радвам за вас момичета и аз си мечтая за  едни такива :lol:, а на Цветенце ще кажа  :welcome_1:в синия отбор.

Ади , мила и ние около 7-8 месец започнахме да седим стабилно, и сме като вас с две долни зъбчета и от месец насам сме в очакване на горните, на нас засега ни действа панадола.

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #36 -: Юни 16, 2009, 18:36:28 pm »
Хайде и ние да се включим в тази седмичната тема.

Тонино е почти оздравял, обаче аз нали тома не верни ще пусна по едни посявки, че ми се белее нещо в гърлото му. Аз се окопитих и съм по добре, пууууууу зор е болна мама да гледа болно дете, но слава богу оцеляхме и този път  :lol:

Радвам се, че и Марти е пушка вече, страшен сладур ей ... :D но и пък Ели - Боровинкова не отстъпва, нито по хубост, нито по инат ... :wink: :D

Честити розови и сини пантофки, аз редовно си ви чета, ама пусто нямам време да пиша два,три реда и чиститя о време.И аз се замечтах за чифт розови, даже снощи сънувах, че отново ще ставам мама, но в розово...кой знае ако е рекъл господ може и да стане реалност някой ден.

При Тони също има промяна от както пак проходи в яслата, всичко си изяжда там детето, повече започна да бърбори, но само аз засега включвам какво иска да каже  :wink: Пълен провал търпим с гърнето  :? :(. Кеф му е да си седи насран, че и лъже като свърши тая работата, добре че мама има силно обоняние, та от далеч надушвам какво е сътворил, а като го оставя по слип у дома, се кефи как се мокри, като се напишка. Спирам с тази инициатива, ще чакам да му дойде момента и ищяка, дето се вика.

Днес успях и да го подстрижа сама у дома, че имахме вече две истерии във фризьорският салон. Пазих му буклите за ДРЗ-то ама отново не се получи да видите беснеещата хуна 8), която често е набеждавана за женски пол, пък аз си мълча че има чурка  :lol:. Добре стана подстрижката, ще се опитам още да дооформя, ако ли не, ще ходи такъв. Излъгах го, че ще прилича като тати и той беше очарован след това, което видя в огледалото, та чак и се целуваше.
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 18:39:28 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #37 -: Юни 17, 2009, 02:36:04 am »
Привет и от нас!
Ние сме вече на юг и адаптацията в новата среда е мисия успешна.

Благодаря за хубавите думи, пожелавам на всички да ви полази късмета ни!
Цветенце  :bighug:, а как съм се радвала че Мона ще е кака на Юнак и идея си нямаш!
Ходих ухилена цял ден!

Уайти  :sunshine: колелото се завъртя и пътя от преди две години се повтаря.
Момичешките майки да се готвят ще ги засипваме с въпроси.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #38 -: Юни 17, 2009, 11:30:04 am »
Цветенце, честити "сини пантофки"! Много ви се радвам на всички, а така с "нашарени" халапета е още по-хубаво! :)

Джам, Перденце, радвам се, че децата са вече добре, дано не се повтаря!

Надин, утре ще гледам вече да звънна, предполагам че сутрин излизате, че после става непоносимо навън, а днес имам едно излизане сутринта...

Мен вчера пак ме скъсаха при това само след 1 минута каране, но се падна такъв "пън", че предполагам и 10 години стаж като шофьор да имах пак щеше да ме скъса. Още в началото като взе да обяснява, че ако гумата закачи тротоара това щял да го счита за ПТП и мен ми стана ясно, че самото ми сядане зад волана, само по себе си е ПТП. Иначе ме скъса защото колата ми угасна на светофара и неможах да запаля и тръгна бързо и съм била предизвикала задръстване... И така продължавам с опитите, ако до 10 път не успея се отказвам и след дестина години ще пробвам пак ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Aubergine

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #39 -: Юни 17, 2009, 12:21:09 pm »
Здравейте и  от мен,
надявам се мога да се включа в тази тема, която съвсем доскоро ми изглеждаше толкова далечна..

Цветенце, честита синева!

Искам да попитам за ампулките с физиологичен разтвор - профилактично ли се капе в нослето или само при нужда?
Педиатърката каза веднъж дневно да му прочиствам носа, но ми е интересно вие как процедирате.

И за пиенето на вода - бебето ми категорично отказва шише с вода, най-много два пъти да преглътне и плюе. В болницата ме овикаха, че не съм му давала да пие вода и така си оправдаха некадърността, че не могат да му вземат кръв, защото му била гъста кръвта..
Аз също знам, че бебетата нямат нужда от вода и  изобщо не се впрегнах на тази глупотевина.
Но пък и друго знам, че когато фонтанелата е хлътнала - това е признак на дехидратиране, а на сина ми редовно е такава. Е, забележимо само при погалване с пръст, но все пак.
И продължавам да му тикам водата и  той продължава да не я иска..
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #40 -: Юни 17, 2009, 12:51:43 pm »
Привет и от нас. Честито на розовите и сините гащички, много се радвам. Ние вече се смеем и гукаме, още ни мъчат коликите. Тошето пие вода много малко, предлагам и като не иска не давам. На ден пие около 10-20мл. Основно сме на кърма и то на поискване. Когато го боли коремчето прави 2 часа паузи иначе се храним на 3 часа. Продължавам да се цедя, но не след всяко кърмене, основно сутрин и през нощта. В началото му слагах физиологичен разтвор всяка вечер, сега когато усетя ,че ръмжи.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #41 -: Юни 17, 2009, 13:01:31 pm »
На ударилите джакпота - честито! Кой розово, кой синьо...важното е да е шарено!  :D Нашите деца явно са инатчета, нито Вероника нито "Х" се показват на УЗ, какви ли не стойки заемат тези малчовци!
Относно пиенето на вода - Вероника цяло лято отказваше да пие, започна да заглежда шишето едва към първата годинка.
За седенето - на 6 месеца беше първият успешен опит, но при всеки е различно. Пълзенето например го пропуснахме нацяло :)
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #42 -: Юни 17, 2009, 14:29:22 pm »
боровинче, освен да попрескачаме по-често, а? ;)
И моето сърце е разбито...
Само казвате и съм строена на летището с кекс в торбата  :)

Елица да ви я похваля (по-скоро баба и) - пиша в гърне вече втори ден. Лошото е, че и за разходка иска гащи и се противи на памперса. И на преходника в тоалетната взе да и е интересно да сяда.

Бери, не мога да ти се нарадвам!Защо е тая борба с водата, предлагаш - ако иска пие, ако не - не. Профилактично нос не съм почиствала.

Много здраве за бебета, деца, майки и бременни!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #43 -: Юни 17, 2009, 14:32:29 pm »
някой да е водил дете около 2 години на цирк
имаме си цирк с водни животни и се чудя на Стефу дали ще й е интересно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #44 -: Юни 17, 2009, 14:34:08 pm »
Aubergine, добре си ни дошла и тук, макар че не е много правилно да се каже така, щот' половината бебета тук ги има и заради теб :)

Водата - ако детето си суче добре и достатъчно (наддава според нормите), няма повод за тревога. Сега е горещо, предлагай вода, пък като не иска, значи няма нужда. Обаче факт е, че от самото начало децата си имат различни предпочитанията и към течностите - дъщеря ми беше само на кърма до 6м, но от тогава пие вода като смок, просто я обича. Синът ми изобщо не искаше да близне чиста вода до около 2г възраст. Макар да знам, че не е много правилно, ще си призная, че точно като му хлътнеше фонтанелата, съм слагала много малко захар във водата, за да го прилъжа да пие. След годинката пък разреждах 50:50 със сок, едва след втората годинка пропи вода.

Гери, тъпо с този изпит... Аз бих се замислила да се явя в Търново и да свършва цирка. Не че няма да се справиш тук, но ти е важно и още колко време ще си без кола. Имаш 2 много малки деца, непрекъснато се налага да се иде до педиатъра, на изследване, за провизии, зимата до детската градина може да не е много път, но е студено, трябва си кола. А напоследък май много "взискателни" са станали изпитващите, тук в офиса скъсаха няколко колежки от началото на годината. В Сф си е много трудно дори за опитен шофьор. Аз умирам от страх всеки път, имам книжка от 9г, но карам едва от една, просто с 2 толкова малки деца не може все тате да ни вози.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #45 -: Юни 17, 2009, 15:59:33 pm »
А ТАКА ЗНАЧИ???!!!!! :x :x
Измести ме Боровинката от първото място в сърцето на Мартин  :balk_144: :balk_145:

Нищо, ще видим тая работа, аз подло ще наваксвам на софийска територия :balk_68:



Мини - давай смело! Нико тръгна на тази възраст на куклен театър и до ден днешен е във възторг. Ако го заведа на цирк - мисля че ще припадне от вълнение  :lol:
В очакване ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #46 -: Юни 17, 2009, 17:56:24 pm »
Добър ден и от нас.
Болни сме, вируса с температурата, Мишака го кара пети ден тежко, днес вече е по-бодър, Християн кашля като пушач. Вие как сте? Има ли болни с температура, мащабен бил този вирус сега!
Джам, дано Марти е добре вече, представям си какво ви е било. Кога планирате пак море. В тази връзка, аз се колебая, хич не слушат навън, и не знам как ще се справим с тях на море, но дали пък като наближат втората годинка, няма да им дойде акъл в главата. Все още не можем да седнем с тях никъде, и на улицата не се водят, тръщкане, лежане на земята.  8) Посоката винаги е обратната на нашата.  :lol:

Бери, драго ми е.  :)Да ти е жив и здрав Стефан!

Много се радвам за Мишанта, Уайт и Цветенце, сега на ред е Аничка да каже цвета  на понтофките, когато се разкрие бебока. Още веднъж леки бременности, момичета!

За протокола, всяка седмица ме муфтят в яслата за такса са куклен театър и дори кино  8), били гледали, кой знае, според мен са малки, у нас се задържат 2 минути пред тв, не ги свърта повече, ама давам кво да правя.

Споделете за яслите, почиват ли вашите през август, мен ме сюрпризираха, а уж нямаше да затварят и почнах работа, та сега съм в драма.

Бъдете здрави!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #47 -: Юни 17, 2009, 18:19:11 pm »
здравейте и от нас!

Честити сини и розови пантофки,ама много добре са се разпределили - браво!
Аз си мечтая много за една малка дама,но да видим.
Мамите със секцио - колко време ви посъветваха да изчакате с ново забременяване.
Аз все съм искала децата ми да са с поне 4г. разлика ,за да се порадвам хубаво на едното и тогава на другото,но откак Жори стана на 1г. ,не минава ден без да мисля за още едно бебче ,пък и не знам какво ще ни подготви съдбата този път,за да се подмотваме.

Бери,много се радвам да те видя в тази тема!Аз в момента съм в Белгия и тук не се дава никаква вода на децата до 6м.,независимо дали са на кърма или АМ.Аз започнах да предлагам на 5м. като беше Жори,защото беше лято и беше топло,но той отказваше.Чак след годинката започна да пие вода,макар че той беше на АМ.

gery_k77 ,много гадно.Моята кума я късаха така няколко пъти и накрая си взе книжка от Бургас(тя е от там).

Perdeto ,браво на Тони !Айде скоро и памперса да преборите.
Жоро пък не обича да е наакан от малък - преди ревеше като се наака,а сега се хваща за памперса и вика папо. :D
Ние също го подстригваме в къщи - с машинка.Веднъж го водихме в салон - не се олучиха много нещата.

джам,каси -да оздравяват бързо малките палавници!

За сядането - на 6м. седна сам,но чак на 8м. се обърна сам от гръб по корем.На 10м. проходи,а към годинката пролази.Изобщо децата се развиват различно.
<br />
*

    Aubergine

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #48 -: Юни 17, 2009, 19:36:02 pm »
Еха, благодаря за сърдечното посрещане :)
Извод - имаме умни бебета.
Значи си слушам бебето и се водя по него.


Зори, и Стефан е на АМ, кърмата ми е колкото да личи по нещо, че съм раждала :)
 А и оплесках всичко в родилното с кърменето - нито го държах както трябва, нито го оставях да суче колкото иска, бях хиперизнервена.
 За последващо забременяване - след 2 години ми казаха. Не, че съм се засилила.

Защо е тая борба с водата, предлагаш - ако иска пие, ако не - не.
А де.
Проблемът ми всъщност е, че не знам кое е правилно и кое не за него, защото се води недоносен и въпреки, че педиатърката казва, че няма нужда от по-специално внимание - все се чудя нещо.
Защото животът ми все така ме изненадва - предлага ми все неща, за които уж съм се въоръжила със знания, но се оказвам крайно неподготвена.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #49 -: Юни 17, 2009, 20:23:03 pm »
marmotche, и аз си го мисля това за Търново, но напоследък и там е станало пренаселено с коли и като добавим и тесните улици..., за момента ще пробвам тук.

Каси, бързо да се оправят момчетата. А за яслите, мисля че всички ясли и градини затварят през август. А в нашата ще правят ремонт и даже от юли ще е затворена.

Мамите със секцио - колко време ви посъветваха да изчакате с ново забременяване.
Зори, аз някъде съм чувала за една, някъде за две, но както се вижда не съм спазила нито едното. То не, че е похвално предвид колко трудно мина второто секцио, но може да е било и заради плацентата (бях с плацента превия тоталис). Едната от операционните сестри не спря да повтаря как изобщо съм го износила това бебе, то не че и лекарите не мрънкаха..., съжалих сто пъти, че не съм с пълна упойка, че да не ги слушам.

Aubergine, другите са ти казали, води се по бебето. Ели не близваше вода, а сега Стефко пие...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #50 -: Юни 17, 2009, 20:50:02 pm »
Мамите със секцио - колко време ви посъветваха да изчакате с ново забременяване.

Зори, 2г. ми казаха, но при нас се получиха 1г 4м. Втората бременност и второто секцио минаха незабележимо и перфектно, за разлика от първите.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #51 -: Юни 17, 2009, 21:02:20 pm »
Цвети, честити сини пантофки! White, mishanta, а на вас да са ви честити розовите! Много се радвам за вас!
adi, вие на каква възраст бяхте? Мисля, че Алекс беше с моята Александра. Иначе ние вчера бяхме на консултяция и имаме подобни на вашите терзания. Алекс още не се изправя, даже още стъпва основно на пръсти. Пълзенето не и се удава. Лекарката ми се накара-да съм я била стимулирала, упражнения да сме правили, даже една книжка ми подари по този повод. Ами не ще детето! Тя и късно седна, но вече седи стабилно.

Зори, на мен Богословова още 4 месеца след секциото ми даде зелена светлина за последващо забременяване тъй като нямаше възможност следващото раждане да не е секцио. Ако не искаш следвашо секцио трябва да имаш поне 2 години между ражданията.
gery_k77, те покрай скандалите сигурно изпитващите в момента късат наред от страх да не ги обвинят в корупция. Защо не изчакаш малко да се успокоят?! Иначе ми е ясно колко ти трябва кола с двете деца ама пука им на тях!


*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #52 -: Юни 17, 2009, 21:07:03 pm »


Каси, бързо да се оправят момчетата. А за яслите, мисля че всички ясли и градини затварят през август. А в нашата ще правят ремонт и даже от юли ще е затворена.

На сайта kg.sofia.bg има информация кой ще работят и кои не. Нашата например не затваря. kassi, ти нямаш ли натрупана отпуска докато си била бременна и след това по време на отпуска по майчинство? Иначе не знам дали още я има практиката за сборна група в някоя друга ясла в района, която е дежурна


*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #53 -: Юни 17, 2009, 21:29:04 pm »
Здравейте мили момичета

Ние сме добре,растем и лудеем.
Честити радости с пантофките на толкова любими сладурани.
Нашата ясла започна ремонти в момента в друга група и на тази група децата са разпределени в останалите в това число и в нашата има такива дечица мисля 6 са.Иначе миналата седмица толкова болни деца имаше в групата , че от 25-26 по списък в петък бяха на лице само 5.
Приятна седмица
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #54 -: Юни 17, 2009, 22:14:56 pm »
kassi, ти нямаш ли натрупана отпуска докато си била бременна и след това по време на отпуска по майчинство? Иначе не знам дали още я има практиката за сборна група в някоя друга ясла в района, която е дежурна
Имам, вече съм в отпуск, Габи.  :) А и си пазя за болестите, защото имам две деца, но ми се полага един път болничен, за съжаление, а понякога 7 дена не стигат, и така, такива са ми съображенията. Кофтито е, че разчитат на мен в работата, а сега отново ще отсъствам.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #55 -: Юни 17, 2009, 23:21:20 pm »
Искам да попитам за ампулките с физиологичен разтвор - профилактично ли се капе в нослето или само при нужда?
Педиатърката каза веднъж дневно да му прочиствам носа, но ми е интересно вие как процедирате.

Но пък и друго знам, че когато фонтанелата е хлътнала - това е признак на дехидратиране, а на сина ми редовно е такава. Е, забележимо само при погалване с пръст, но все пак.
И продължавам да му тикам водата и  той продължава да не я иска..

промивала съм само при нужда. не съм чувала за профилактично ежедневно промиване на нослето.
а за хлътналата от дехидратиране фонтанела, помня, че веднъж питах д-р Масларски за този "признак" за дехидратиране и той се засмя. каза, че трябва да е тотално обезводнен организма, за да хлътне фонтанелата от това и че това са "драматични ситуации". а бебе, което си изпива нужното количество мляко на ден, здраво е, не дриска и не повръща, няма как да се обезводни. разбира се, внимавайте в жегите!
какво казва педиатърът за хлътналата фонтанела?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #56 -: Юни 18, 2009, 00:33:11 am »
и аз не съм капала профилактично - само при нужда.
Моята къма също беше съвсем малко и Жоро беше до 3-ти месец на смесено хранено,но основно АМ.Много усилия положих за кърмата,но не се получи,стреса в болницата може би оказа влияние и проблемите с бебчо .

И аз чета,че 1 или 2г.,но вече 3 мои познати,които забременяват година след секциото имат проблем с плацентата - сраства с разреза от секциото ,като на едното момиче е започнала да враства и в стените на матката  - т.н. плацента инкрета,което е много страшно.Не знам дали това е свързано изобщо с времето ,което е минало от секциото де.
<br />
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #57 -: Юни 18, 2009, 00:39:43 am »
ами аз забремeнях когато деси беше на 1г. и 8м., не съм имала никакви проблеми, лека бременност, нормално секцио :)
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 10:19:30 am от StefiZ »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #58 -: Юни 18, 2009, 01:19:55 am »
Здравейте и  от мен,
надявам се мога да се включа в тази тема, която съвсем доскоро ми изглеждаше толкова далечна..
Айде , де , де, както се казваше в една реклама: "Събрахме се, войводо!" Честита рожба и тук, Бери.

За физиологичния разтвор - само при нужда. И моето предишно педи ми ги пробутваше тия, ама нещо не повярвах. Ако не чуеш хъркане от носа и детето си диша нормално - за кво? Сигурно в корема ти девет месеца някой му е промивал носа. Допълнителен довод, който си е мое съждение е че при промиване на много малко бебе, може да го инфектираш от накрайника /аз промивах при нужда със Стеримар/, който все пак не е стерилен.
За водата - кво да ти кажа. Предлагаш. Ако пие - пие, ако не ще - не го превръщаш в драма. За хлътналата фонтанела , неам думи. Аз имах случка с пулсираща фонтанела.
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #59 -: Юни 18, 2009, 01:37:54 am »
Бери, те вече са ти казали момичетата ама и аз :lol: - Стилияна пропи вода около 1 година. На 8-9 мес започна да пие Детски чай на Хипп. Друга течност освен АМ и тоз чай не щеше и да погледне.
Физ. разтвор зимата съм й капала преди баня когато беше бебе.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #60 -: Юни 18, 2009, 10:25:56 am »
Според мен са много малко бебета които от раждането пият вода. Деси също не искаше и да я близне. На 8-9м. й беше първото лято и аз също се притеснявах от жегите, та си признавам без бой че на 100 гр. вода слагах 10-20 сок на ХИП, е пак не го пиеше. Изпивала е по 10-20 гр. на ден. Пропи вода някъде към 1г. и 2м. и до сега си пие, много обича, но сокове не пие. Като види някое детенце в градинката и тя иска, пийне две глътки и толкова. Елена също не пие.
Физиологичен разствор на Деси й сложих за първи път като се разболя на 1г., на Ели от време на време й капвам по 1-2 капки, защото й се събират корички в нослето, но това е веднъж в седмицата като видя някое пипе :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #61 -: Юни 18, 2009, 11:00:45 am »
лепнахме си и ние гаден вирус
Стефания ми е разстроена, бебето нервно и то ака повечко от нормалното напоследък
едната сука през 20 минути снощи, другата виси в тоалетната, първо се пишка на голямото гърне, после щото я страх от разтройството сяда на малкото да си довърши
вчера сутринта ми беше с Т- 37,6, стана по ранина, после си легна по никое време и спа до обед, голям сме цирк  :D
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 13:16:40 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #62 -: Юни 18, 2009, 11:37:22 am »
Уф, аман от тези вируси, зимата кашлят и текат сополи, лятото ги боли гърло и се  одрисвкат. Незнам вече, ако ви кажа, че нямам сили... то вие много добре го знаете, обаче в едно се убедих, пробвах какви ли не имуностимуланти на Тонино. Верно два месеца беше здраво детето, обаче го пазех като орлица. Ни хомеопатия, ни природни и пчелни продукти, укрепиха имунитета на Антоан. Е те тва е... :(
Тони като започна на 2 г. да сяда сам на гърне, естествено се разболя и разбира се ентероколита се обади и така, стресира ли се незнам ,обаче отново категорично отказва да седне да не говорим да върши нещо в гърне.

Мини, бързо и безпроблемно да преудолеете вируса, че с две болни деца е много трудно. Добре ,че са ти послушни дяцата  :wink: :)

За водата на новородено, аз се вързах в началото... От Торакс - Пловдив акушерките ми бяха дали хранителен план за 1 -ият месец. Дефакто насилствено изместих едно хранене на Тонино с вода, за да го оводня според тях ... После се чудех от кво реве тва дете, колики ли, глад ли ... Детето като се поосвести и започна да прави разлика мляко и вода, отказа водата. Вода пропи към 2 г.,но е според зависи от храната която е ял. Първото лято малко насилстевно на 8-9 м. съм предлагала вода, но не я желаеше, сокове също, зависи си от детето.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #63 -: Юни 18, 2009, 11:39:28 am »
някой да е водил дете около 2 години на цирк
имаме си цирк с водни животни и се чудя на Стефу дали ще й е интересно


Елате у нас, ефекта ще е същия  :lol:!

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #64 -: Юни 18, 2009, 11:39:46 am »
Ох, Мини, да се оправят снахите  :bighug: и всички болни дечица.
Моите в началото и те много малко вода пиеха, но аз им давах всеки път след кърмене по 2-3 лъжички поне. Иначе от шише дърпаха по 1-2 пъти и това е. Откак им дадох чашките изпиват по половин литър на ден вода плюс 200-300 чай на Хип, сокове още не съм им дала. Забелязах, че почнаха да пият, когато въведох твърдата храна.
За фонтанелата, ами то няма как да е равно, винаги е леко вдлъбнато. Проблем е по-скоро, ако стане много изпъкнало, поне така съм чела. Имаше статия в едно списание, ако някой го интересува мога да поровя да видя кое и кой брой.
*

    Aubergine

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #65 -: Юни 18, 2009, 11:42:13 am »
какво казва педиатърът за хлътналата фонтанела?
Същото казва. Че е признак на силна дехидратация, няма такава при него. И да не му се вторачвам. Ама иди не му се вторачвай, като душата ти на топка от притеснения.
Тя и нощното хранене каза да махна. Но няма да стане. Смятам, че ми е прекалено малко бебето, че да го лиша от растежоважна манджа баш през нощта.

Сигурно в корема ти девет месеца някой му е промивал носа.
А де да беха девет, нямаше да съм толкова неадекватна. Може би.

Благодаря ви на всички за мненията!

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #66 -: Юни 18, 2009, 11:48:14 am »
Храни си бебчето, когато поиска. То най-добре знае кога е гладно и кога не. Както казва Бърди, това да не е казарма, че да го хранеш под час.

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #67 -: Юни 18, 2009, 11:51:55 am »
Бери, това с махането на нощното хранене на всички са ни пормивали мозъците, кимай и се съгласявай и си прави каквото знаеш, т.е. води се по детето. Няма шаблони. Деси чак на 1г. и 8м. започна да спи като хората, иначе се будеше на 3-4 часа, промрънкваше и задължително веднъж на нощ пиеше мляко. Ели сега заспива рано, т.е. последното й хранене е към 8-9 и спи до 3-4 часа, тогава суче и до сутринта. Това си е чисто нощно хранене, а детето е на 3м. и 10д., нямам намерение да я лъжа с вода или с разредено АМ, както наскоро ми се похвали една мама, че така отказвала децата си от нощното хранене. Следи си детето, не се вторачвай разбира се прекалено, просто разумно следи кога му се спи, яде и т.н., то ще ти покаже всичко :D
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #68 -: Юни 18, 2009, 11:54:33 am »
Мини, да се оправят бързо мацките!

Aubergine, храни си го нощно време, той сам ще се откаже като му дойде времето. Може да е след 1 месец, може и след 1 година, но това е положението ;).

И аз чета,че 1 или 2г.,но вече 3 мои познати,които забременяват година след секциото имат проблем с плацентата - сраства с разреза от секциото ,като на едното момиче е започнала да враства и в стените на матката  - т.н. плацента инкрета,което е много страшно.Не знам дали това е свързано изобщо с времето ,което е минало от секциото де.
Зори и аз това съм го чела, но при мен беше долу на задната стена прикрепена и в последствие се измести изцяло на цервикалния канал, т.е. изобщо не е имала връзка с разреза от първото секцио...

А за книжката, хич не ми трябва, аз ако беше само до мен нямаше да се запиша на курс, но моя мъж го е страх, че ще му вземат неговата и ще останем без кола. Аз съм много страхлива и нямам и преценка за разстояния и изобщо това с карането не е за мен, ама ако взема случайно книжка ще карам на междуселски пътища докато свикна и стана по уверена. В града няма да карам скоро, а децата съвсем.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #69 -: Юни 18, 2009, 12:53:27 pm »
за нощното хранене - Мартин поркаше по 7 пъти на ден (с нощно хранене) до третия месец и изобщо не ми пукаше. отделно от това, и на доста по-късна възраст е имал периоди на нощно искане на мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #70 -: Юни 18, 2009, 13:12:09 pm »
mini ,да се оправя бързо Стефито!

Бери и тук ме тормозеха педитата с това ядене - на 5м. ми викаха,че трябвало по 4 пъти само да яде в денонощие  8O ,а той до 6м. ядеше по 7 пъти,после едва махна едното и чак към 8-9м. сигурно минахме на 5 хранения та и до сега е с 5.
<br />
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #71 -: Юни 18, 2009, 13:37:44 pm »
Зори,не ме плаши така.
На мен д-р Даскалов ми каза, че е добре да мине 1г. Минимума е 6м., а ако се случи преди това - няма да махаме бебето.
Мисля, че всичко е индивидуално. Зависи как се възстановяваш.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #72 -: Юни 18, 2009, 14:35:48 pm »
за нощното хранене - Мартин поркаше по 7 пъти на ден (с нощно хранене) до третия месец и изобщо не ми пукаше. отделно от това, и на доста по-късна възраст е имал периоди на нощно искане на мляко.
същото и при нас. кърмих 5 месеца и половина и после почнах с АМ, вода не помня да съм давала, сокове малко преди годинката.
сега обаче пие ужасно много сокове, гледам да разреждам или да пробутвам вода, ама не винаги минава. случва се до 5 сока да изпие на ден, съответно яде малко :lol:
поразпитах в яслата, оказа се, че е имало преди няколко седмици период, в който близо 10 дена не е искал да яде нищо 8O не ми казали, че да не ни притесняват - ега си логиката! за 6 месеца е пораснал със 7 см и отслабнал с 200 гр.
юли няма да работят изобщо, юни и август - сборни групи, в момента са 35 бебешора в една стая с две жени, не знма как се оправят, но Симеон редовно е с чужд памперс, вчера му беше обут наобратно и панталонките му бяха наобратно, а на ръчичката има зверско ухапване.

да похвала стоматологична клиника ЕО Дент, намира се точно срещу Сити център. полага се един безплатен преглед на детенце, дават подарък балон, количка и паста за зъби :D
прегледа е по-скоро символичен, но записахме час за ортодонт. поводът беше късата юздичка под езика, която аз отказвах да режем, а таткото настояваше. доводът му беше, че заради нея симеон има артикулационни затруднения. слава богу, ортодонтът отрече нужда от манипулация, но забеляза зажавен растеж на долната челюст. наследствено е, при мен също го има. ще се наложи корекция идните години - с апаратче или вадене на зъби, както се случи при мен. цена на преглед - 20 лв, има плащане с карти. знам, че можеше и безлатно да минем някъде, но там чистотата и приветливия персонал ме впечатлиха. има и специално оборудван детски стол :lol:
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 14:40:22 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #73 -: Юни 18, 2009, 15:04:38 pm »
И Стилияна като Мартин имаше период преди около месец, когато се будеше в 4-5 часа сутринта и си търсеше млякото. Никога не ме е притеснявало това, че се буди, за да пие мляко. Също така имаше период (но пак преди няколко месеца, в смисъл като по-голяма) отказваше изобщо АМ. Слава богу беше временно явление.
Та моя личен извод е Бери, че просто се водиш по детето - плаче ли предлагаш млякото, то само ще покаже гладно ли е или не. УСПЕХ!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #74 -: Юни 18, 2009, 16:10:04 pm »
Зори,не ме плаши така.
На мен д-р Даскалов ми каза, че е добре да мине 1г. Минимума е 6м., а ако се случи преди това - няма да махаме бебето.
Мисля, че всичко е индивидуално. Зависи как се възстановяваш.

е тези случаи са рядкост,споко.Но все пак ще се посъветвам с моята си лекарка като се приберем в БГ.

Направо съм бясна на мъжът ми.Вчера заведе Жоро на пързалките и се връщат със сцепена уста .Той го оставял да се парзаля сам  и детето паднало на едно от пусканията.Сега обаче виждам,че му е счупен и преден зъб - на половината го няма .Представям си ,колко силно се е ударил. :xТакъв яд ме е обзел,че ако не беше на работа в момента,не знам ,какво щеше да става,дано ми помине до довечера,че скандалът ще е голям.
<br />
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #75 -: Юни 18, 2009, 16:24:39 pm »
Зори, хубаво е да го заведете на стоматолог, за да види дали е засегнат нерв, разклатени ли са зъбите, набити ли са навътре, защото всичко това може да окаже влияние върху зачатъците на постоянните. За всеки случай, давай му меки храни на малки парчета, за да избегне отхапване на храната докато не го види стоматолог.
Моята убавица и тя си счупи предните зъби, та оттам ги знам тези неща. Казаха ни, че преди да стане на 2 години и половина няма начин да накараш едно дете да стои с отворена уста и на едно място 20 минути, за да изградят наново отчупеното.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #76 -: Юни 18, 2009, 16:41:36 pm »
да и аз си го мислех,но тук в Белгия е толкова сложно - трябва да се запише час,тък той е след сумати време.Не може просто да отидеш ей така.
Аз исках да видя дали се клати,но той изобщо не ми дава.
Свеки другата седмица е на зъболекар при една българка - ще отидем и ние.Надявам се няма да ни откаже да го види и няма да е късно,защото по-бързо няма и как да стане.
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 16:58:48 pm от z22 »
<br />
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #77 -: Юни 18, 2009, 18:05:03 pm »
Андрея никога не е яла 7 пъти в денонощието защото много спеше. Всички ме съветваха да я будя защото нямало да наддава, обаче първия месец си наддаде 780 гр. при 5-6 пъти ядене в денонощие. Нощното хранене беше на 2 месеца когато сама се отказа. Когато имаше колики се е случвало след 1 час писъци изнемощяла да спи 4-4.5 часа и тогава сме се хранили и 4 пъти даже и винаги си е наддавала нормално.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #78 -: Юни 18, 2009, 18:37:52 pm »
За яденето нощем до 3 тия месец навършени след това вече не се будеха.За водата пият като жаби са още от раждането.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #79 -: Юни 18, 2009, 19:35:38 pm »
ентерол как предлагате
че никога не съм давала, да не го плювне
с млякото довечера става ли
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #80 -: Юни 18, 2009, 19:37:29 pm »
Според мен са много малко бебета които от раждането пият вода.
Мия е едно от тези бебета. Пиеше вода от самото начало. За много кратък период съм я подслаждала, после си премина на чиста вода. И сок пие с огромно удоволствие. Сега изпива огромни количества течности -тя си иска сок и си мисли, че пие такъв, но дефакто пие вода с минимално количество сок, колкото да я оцветим.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #81 -: Юни 18, 2009, 19:41:09 pm »
ентерол как предлагате
че никога не съм давала, да не го плювне
с млякото довечера става ли


Да mini става.Аз така го давах на Ива когато беше малка,даже понякога съм го слагала в храната.
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #82 -: Юни 18, 2009, 19:43:27 pm »
Мини, аз съм давала ентерол със сок.
Да се оправят бързо всички болни дечица.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #83 -: Юни 18, 2009, 21:55:39 pm »
Стилияна пропи вода около 1 година.

Ааа, пропи, нали :D Толкоз я мислеше таз вода :lol:

Бери, тук ще намериш ценен споделен опит - питай щом нещо те притеснява и го карай по-спокойно :)

Мини, да се оправяте бързо! Ние ходихме наскоро на цирк - много се хареса!

Перде, опитвала ли си с детска седалка на чинията? Има дечица, които направо там се учат.

Съчувствам ви за счупените зъбчета :( Това ми е голям страх. Хубаво е да се заведе при възможност да се види наистина дали няма засегнато нервче. Дано няма!
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 21:57:17 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #84 -: Юни 18, 2009, 22:32:39 pm »
Мини, ентерола е сладък, няма да го изплюе. Аз съм го давала със спринцовката от панадола и Александра е във възторг. Ама това работи само ако детето харесва панадола или нурофена.
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #85 -: Юни 18, 2009, 23:27:12 pm »
Цветенце :bighug:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #86 -: Юни 18, 2009, 23:29:16 pm »
Ама това работи само ако детето харесва панадола или нурофена.

Абе тя и Ива харесва Нурофена ама Ентерола го повръща!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #87 -: Юни 18, 2009, 23:39:41 pm »
Момичета,дайте съвет.Едвам ходя-толкова съм отпаднала и ме болят мускулите в цялото тяло.Направо не издържам.Може ли докато кърмя да пия поне 1 парацетамол да ми облекчи малко?

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #88 -: Юни 18, 2009, 23:54:05 pm »
Момичета,дайте съвет.Едвам ходя-толкова съм отпаднала и ме болят мускулите в цялото тяло.Направо не издържам.Може ли докато кърмя да пия поне 1 парацетамол да ми облекчи малко?

Може, пийни :) Бързо да се оправиш.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #89 -: Юни 19, 2009, 00:08:19 am »
Каси,
ние сме чак другия месец на фетална, тъй като Марков е на почивка до края на юни. Да ви кажа честно не знам какво искам повече - детето да е момченце или да прилича на таткото, че ми е писнало мъжете "приятели" да ни посрещат с "абе ти сигурен ли, че това дете е твое?" (това във връзка, че Вероника прилича много на мен)  :? Може и на майтап да е, ама всеки път едно и също...
Зори,
то 4 години ралзика е добре, стига годинките да го позволяват разбира се, ама край мен повечето с деца на и около тази възраст казват, че след 2-рата година им се е отщяло второ тъй като била пълна лудница. "Ако искаш второ, трябва да е преди първото да навърши 1 годинка", така казваха... :)
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #90 -: Юни 19, 2009, 00:18:04 am »
Ултра, останаха ми очите в този зъболекарски кабинет. Жалко, че нямат във Варна.
Ей на такова място си представям първото посещение на дете.

Момичета, някоя от вас имала ли е следния проблем
Аз от един месец се опитвам да купя сандали на детето. Работата е там, че той само докато види сандала и започва да реве. Ако все пак успея, по някакъв начин, да му сложа сандала той стои като щъркел на другия крак и реве  8O
Е, цяло лято с маратонки не става  :?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #91 -: Юни 19, 2009, 00:29:07 am »
по въпроса за ношното хранене-Алекс сама си го отказа с времето без да я насилвам.... :D :D,просто след 5 месец си му дойде времето
но пък сме на 10 месеца и все още имаме 6 хранения ,ядем по-често по малко  :lol: :lol:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #92 -: Юни 19, 2009, 00:37:01 am »
Пими, явно при малките минава номера, не знам.

п.п. разгледах снимките на Ивето. Голяма красавица си имате. Жива и здрава да ви е.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #93 -: Юни 19, 2009, 00:46:08 am »
За нощното хранене - 20тина дневно бебе просто няма как да го пропусне. Вики се хранеше нощем до към третия месец. После сам се отказа.

За пиенето на вода - моето дете е като жаба от раждането. Още в родилното  пиеше, макар аз да не предлагах от страх , но като пред мен една акушерка му набута биберона, той изльока сериозно количество. В момента съм в странна ситуация с водата - на разходка, освен ако не е много топло, отказва да пие, но приберем ли се вкъщи - 2/3 от биберона е изпит или целия и гордо ми го подава празен.
Сокове отказва да пие.
Между другото какви сокове предлагате. Гербер не ще, Хип не ще, Кинелата - само тоя с бъза пие и то много малко. Какви други мога да предлагам на 2 годишна възраст ?

Ентерола съм давала точно с мляко.

И на финала да си похваля детето. Днес изкарахме цяла разходка от два часа и половина без памперс и без да се напикае в гащите.

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #94 -: Юни 19, 2009, 01:05:41 am »
браво Лейди, двугодишните мъки дадоха резултат :wink:
шегувам се, да не обидиш, просто ти се възхищавам на упоритостта с гърнето :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #95 -: Юни 19, 2009, 01:11:31 am »
браво Лейди, двугодишните мъки дадоха резултат :wink:
шегувам се, да не обидиш, просто ти се възхищавам на упоритостта с гърнето :)

Стефи , ако се загледаш в подписа ми, детето е само на годинка и 11 месеца. Слагам го на гърне от 8 месечен, от 3-4 месеца се стараем да махаме памперса.
Незнам какво разбираш под двугодишни мъки? Не съм имала такива.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #96 -: Юни 19, 2009, 02:30:57 am »
Здравейте, момичета!
Така ми е домъчняло за форума, но нещо не ми остава време.Преди три седмици ваксина полио с ДТК и имахме температура.Преди две пипнахме вирус, който започна със силни колики, разстройство и премина в остра хрема.Днес за първи ден нямаме сополи дето да се стичат назад, да го давят в съня му и да не му дават да яде на душичката.Иначе при растройството дадох ентерола с преварена вода-много му се услади, питаше за още.Хремата преборихме със спрей Тетрисал, Мукосептонекс и аспиратор(браво на който го е измислил).
Иначе и ние не пием вода, единственото което му се услади освен кърмата е чай от анасон с малко захар. Пие само ако е много топло.Храни се 5 пъти през деня от 8:00 до 20:00ч. и нощем около 4, но понякога пропуска.Реших да не го тормозя, всички казват, че детето рано или късно ще откаже нощното хранене.
Да попитам ние вече не трябва ли да гукаме?Преди 20 дни опитваше да казва нещо като "гу" или "гъ", а сега вика "ауу".
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 02:36:35 am от _Elfita_ »
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #97 -: Юни 19, 2009, 11:27:17 am »
_Elfita_, дано вече да не боледува малкия! Моя младеж първите 2 месеца у дома все болен беше... За "гукането", и "ауу" е гукане, важното е да издава звуци различни от реване.

Зори, това със счупените зъбки е много неприятно, дано няма засегнат нерв! А за татковците какво да тикажа, сигурно има и внимателни, ама моя мъж не е от тях. Гледането на децата за него означава, само присъствието му в стаята, а това, че Елена скача по спалнята където в същия момент лежи и Стефко и може да падне отгоре му, изобщо не му прави впечатление.

Хубав ден на всички и приятен уикенд (ако не пиша пак)!
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 11:28:59 am от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #98 -: Юни 19, 2009, 11:42:02 am »
Момичета имам ужасни притеснения - онзи ден в сряда детски уролог отлепи главичката на пениса на детето, не ми се говори за процедурата, защото за мен си беше истинска инквизиция, мразя се, че го заведох и направих, но вече е късно. притеснението ми е, че днес вече петък все още детето пищи явно когато му се пишка,главичката е зачервена и явно още болезнена така че е сложно да го мажа с каквото ми казаха - ще се радвам, да чуя как е било при вашите деца, може би ако беше по малък нямаше да е така болезнено и трудно, има ли някой който го е направил към 1г.6м. и как е протекло състоянието през следващите дни. Ужас, причиних ужасен стрес на детето си.....
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #99 -: Юни 19, 2009, 12:03:50 pm »
Зори,
аз само да добавя, че нашият татко е в едната крайност, тази на прекалената паника и треперене над детето. Доводите му са, че си отглеждаме госпожичка, която като порасне, трябва да няма белези от рани, което си е така, ама прекалената параноя и страх дори от лека драскотинка по кожата си е мъка за мен. Иначе за зъбчето, дано прегледът не покаже нещо сериозно, а и дето се казва - случило се е по-малкото зло. Мен лично много ме е страх от травми в обастта на очите... :?
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #100 -: Юни 19, 2009, 13:53:26 pm »
Violet, травмата с издърпването на препуциума вече я има, не може да се върнеш назад, не се обвинявай. Но сега е много, много важно да мажеш с каквото са ти казали, иначе има риск да залепне пак. Значи, гушкаш и успокояваш, но задължително трябва да осигуриш изрядна чистота на мястото - при нас педиатърът препоръча поне веднъж дневно забелване на главичката и слагане на компресче от стерилна марличка с риванол за няколко секунди. След това мажехме с вазелин, мнооого лекично и пускахме отново кожичката. Боли ги, но ако слепне пак, ще стане още по-голяма беля. И след това, ние всеки ден при ежедневната баня забелваме и обливаме с водичка, за да не се събира смегма и да се поддържа хигиена. Тези неща, ако има начин, е най-добре да ги прави тате, те знаят по-добре за какво иде реч.

Зори, ужасно... мъчно ми е за Жорито, на теб ти съчувствам много. Дани имаше подобен инцидент, докато прохождаше - баща му го държал за качулката, изпуснал я за секунда и Дани по очи, с кървяща устна и счупен преден зъб. Важно е да го види зъболекар, за да сте спокойни, че няма да има проблеми с постоянните зъбки, както и да се види дали е засегнат дентина на зъбчето. При нас, за късмет, счупеното парченце е само емайл, по височината на зъба, т.е. сега има малко по-голямо разстояние между предните зъбки, но дентинът не е засегнат. Много е важно да се мие по-старателно там, да не почне да се руши зъбчето, преди да стане възможно да седи с отворена уста да се изгради наново. Мисля, че мъжът ти няма повече да прави така, вероятно достатъчно се с стреснал, жалко че на тази цена. И нашият тате е много грижовен, гледа, облича и храни децата, но също понякога подценява рисковете, просто сякаш не им иде отвътре на мъжете да се сетят каво ще направи едно дете. Преди седмица отнесе сериозно порицание, че возеше Дани от детската градина до нас, без да му върже коланите на столчето - то вярно, че Дани си седи кротко и разстоянието е една дълга вътрешноквартална улица, ама аз съм виждала вече 2 катастрофи там заради неспазено предимство на дясностоящия.

коки, а като междинна стъпка дали би приел да ходи със сандали и чорапи?
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 13:58:04 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #101 -: Юни 19, 2009, 13:54:13 pm »
главичката е зачервена и явно още болезнена така че е сложно да го мажа с каквото ми казаха
непременно трябва да го мажеш, какво ти изписаха?
вариант е да правиш и хладки бани със смрадлика - пълниш легена/коритото с вода, не гореща, слагаш течността от смрадликата (мисля, че се вареше предварително) и да стои 5-10 минути дупето във водата.
на Симеон я дръпнаха само от едната страна, въпреки протеста ми, беше преди година, значи колкото твоя син, боля го само първия ден като пишкаше. кожата все още е недоразлепена, но в никакъв случай не бих причинила отново това на детето си.
Извикай някого да ти помогне, сама няма да можеш, но трябва непременно да третираш мястото, за да избегнеш възплаление.  


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #102 -: Юни 19, 2009, 14:08:49 pm »
Виолет, аз също ти препоръчвам първо да правите баните със смрадлика (както ти е описала Ултра) и после да мажеш с кремчето, което са ти дали. Ще мине. Дано дечко не го запомни. :x


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #103 -: Юни 19, 2009, 14:56:11 pm »
коки, а като междинна стъпка дали би приел да ходи със сандали и чорапи?
Не става  :?
Всъщност днес разбрах, че той не иска никаква друга обувка, освен маратонките си.
Понеже те са кожени, опитах да му пробвам други, доста по-отворени и летни, като компромисен вариант, но той и тях не ми даде да му обуя  :(
Преди месец, някъде, му подариха от тези обувки - чехли, дето са като излети  :oops: (не знам дали ме разбрахте) и тях ги поноси малко, но се скъсаха. Освен да използвам и да му взема пак такива. Обаче как ще кара цяло лято с тях детето не знам. Струва ми се, че изпотяват крака  :?

Той, ако поне даваше да му пробвам нещо, щях да му купя и после вкъщи да го мъча да върви с тях, обаче не става номера.

Ммм, дааа и на Боян баща му подценява опасните ситуации.
И става така, че дори да сме двамата и той да гледа детето, аз пак съм с очи отворени на 8.
Като се гледаха двамата за ДРЗ-то, Боян е успял да се сдобие с цицина на главата и изгорена на фурната ръка  :? При положение, че по време на втория инцидент до него са били и свекърва ми, и мъжа ми  :? Освен това, таткото няма никакъв спомен с какво свекърва ми е намазала изгореното.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #104 -: Юни 19, 2009, 15:33:08 pm »
коки, и Симеон не мога да го накарам да пробва сандал или обувка в магазин, врещи и се дърпа :lol:
пробвала съм в различни магазини, различни какички, с чорап, без чорап - все тая...
последния път рискувах с едни сандали от ла редута -  видя, че с татко му пробваме разни неща, като дойде пратката и той реши също да е във възторг от неговите неща.
резултатът обаче е, че сега в детската не дава да му събуваме сандалите и цял ден стои вътре с тях, толкова си ги обича :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #105 -: Юни 19, 2009, 17:20:19 pm »
Аз пък не мисля, че бащата няма преценката като на майката.
Моя мъж рядко е сам с Рая, повече я гледам аз, но за сега нямат инциденти.
Всичко, което се случва с нея е когато е с мен. За съжаление зачестиха паданията.
Това не значи, че всеки път ще ми се кара, че детето е паднало.
Може да се случи на всеки който е с детето.

Рая има падане преди месец от тераса на цимента и се сдоби с голям хематом, оня ден падна
от люлката и си разцепи главата отзад, днес се удари в ръба на пейката и има цицина, и още много падания, ожулени колена и лакти, не е за разправяне. И всичко това е докато съм до нея, невероятно, но факт.

Явно е, че детето ми е много палаво, но май аз съм за бой, блейка съм сигурно :?
Или може би много спокойно приемам такива инциденти...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #106 -: Юни 19, 2009, 17:23:40 pm »
Надинко, съгласна съм с теб!
Опасните ситации са еднакво валидни и за двамата родители.
Ако си нямаме доверие и се дебноем кой как ще сгреши, не става.
Грижата изисква внимание, но малчуганите в желанието си да изучават света
създават предпоставки за инциденти, за нас остава да ги предусещаме.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #107 -: Юни 19, 2009, 17:48:36 pm »
момичета, днес вече трети път направих обливания със смрадлика /защото изобщо не желае да седне в коритото или легенче или каквото и да е друго/, слагах и тампончета със смрадлика, според мен не е възпалено мястото, но милият се събужда ако му се пишка и плачка и се гушка, ох много е тежко като го гледам. Иначе вечер снощи направихме първата процедура, обтриване на забелената главичка с риванол и после обилно мазане с дефламол / който пък вече бил спрян  и го няма по аптеките, абе то като е тръгнало зле.../, та снощи аз го държах а таткото се опита да направи каквото трябва, според мен не се видя чак браздичката под главичката, ама все си мисля, че за 1-2 дни не може да е зараснала, просто явно е трябвало по силно да се дръпне, ама дано тази вечер да успеем по качествено. Снощи колкото можахме, защото в крайна сметка накрая ревяхме и тримата.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #108 -: Юни 19, 2009, 18:10:39 pm »
Наде,Мише-напълно сте прави.И при мен се случват инциденти като сме с Жори.Той е толкова бърз и така не се спира за миг,че не може човек да го опази на 100%.Вчера като видях зъба и ми причерня направо,добре че татито не беше до мен,после обаче ми помина пък и като видях реакцията му като разбра за зъба на детето,чак ми дожаля за него.
Той иначе е много старателен и го гледа много ,но случва се,какво да се прави. :(
<br />
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #109 -: Юни 19, 2009, 18:21:38 pm »
Зори, сигурно е нормално да ти причернее в такава ситуация.
Именно това казвам и аз, може да се случи на всеки, не му се карай на човека :D

Много съжалявам за случилото се, и се надявам бързо да му порасне зъбчето :D
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #110 -: Юни 19, 2009, 19:05:56 pm »
момичета, днес вече трети път направих обливания със смрадлика /защото изобщо не желае да седне в коритото или легенче или каквото и да е друго/, слагах и тампончета със смрадлика, според мен не е възпалено мястото, но милият се събужда ако му се пишка и плачка и се гушка, ох много е тежко като го гледам. Иначе вечер снощи направихме първата процедура, обтриване на забелената главичка с риванол и после обилно мазане с дефламол / който пък вече бил спрян  и го няма по аптеките, абе то като е тръгнало зле.../, та снощи аз го държах а таткото се опита да направи каквото трябва, според мен не се видя чак браздичката под главичката, ама все си мисля, че за 1-2 дни не може да е зараснала, просто явно е трябвало по силно да се дръпне, ама дано тази вечер да успеем по качествено. Снощи колкото можахме, защото в крайна сметка накрая ревяхме и тримата.
Извинявай че се намесвам ама понеже видях че сте на годинка,не са ли му направили доста късно тази процедура.На първия ми син на три пъти го дърпаха по малко до 5-6 месец беше някъде.И на него му се подуваше главичката обаче педиатърът ми беше изписала някакво мехлемче ,което вече не помня как се казва за съжаление :?.
Дано бързо да минава на детенце и да забравя :(

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #111 -: Юни 19, 2009, 21:44:14 pm »
Привет и от нас!
Коки, същата драма имахме миналата година с Валери, носеше само едни маратонки. Бях му купила едни сандали, които само като видеше и започваше да реве. Остана с маратонките, а татко му го носеше на ръце до плажа, защото не можеше да му се обуят никакви чехли или сандали. Същото стана и зимата с боти, ботуши и изобщо различни от познатите му обувки. В магазин за такива директно отпрашваше, та не успявах дори да пробвам. Продължи и с пантофите и един ден му купихме ама много готинии чепици. Ходихме с него, той ги видя, но не даде да ги пробваме. Опита се да ми каже "имам си обувки и не ми трябват нови", но излезнахме на разходка, падна и аз му казах, че е защото маратонките не са му удобни и трябва да сложим другите обувки. Номера мина. Продължи още известно време да се инати, но вече нямаме проблем 8)

Violet,  наскоро доизвършихме същата процедура с Валери, защото като беше на няколко месеца уж я забелиха, ама не достатъчно. Два дни след това слагахме компрес ОКОЛО пацата, но не "издърпана" от риванол, след което всяка вечер почиствахме с мокра кърпичка и след това мажехме обилно с крема за дупе, за да не залепне пак. ОБщо взето три дни мъка и рев,а после "поддръжка".

Зори, страшно неприятен инцидент :? Мъчно за детенце, но на всеки може да се случи.... Всеки ден съм благодарна, че Валери е от внимателните и спокойните и досега да чукам на дърво не ми е изправял косата 8)
Аз да ви се оплача, отиде ни по дяволите тренировката от 6 месечен да спи в другата стая..... Сега заспива на спалнята с някой от нас, местим го в неговото кревача, но към 2-3 часа с кански рев си взима възглавницата и се настанява до нас 8O


*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #112 -: Юни 20, 2009, 00:51:12 am »
Е, има развитие днес със сандалената одисея.
Днес като крайна мярка отидохме до кварталните магазинчета. Между другото, последните дни детето отказва да върви повече от 10-15 метра, което за него е необичайно. И естествено за това си има причина - любимите му маратонки са му поомаляли. Та през целия път аз обяснявах, че маратонките са му малки и за това той не може да върви.
На края той си хареса сандали (ужасни според мен  :lol:) и след 10тина минути вече съжаляваше  :lol: :lol: :lol: Надявам се всичко това да завърши щастливо и накрая той да ми позволи  да му купя свестни сандали  :D

За татковците, държа да отбележа, че и ние не се караме и не си викаме, когато детето падне. Нито при единия, нито при другия. Струва ми се, в случая за друго говорихме  :wink:
Моят мъж се грижи изключително добре за детето и е единствения човек на когото имам доверие. Но си е факт, че е малко по-спокоен/небрежен/ и прочие що се отнася до физически наранявания.
Мишето е права, доверие му е майката  :wink:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #113 -: Юни 20, 2009, 01:06:33 am »
оф и Николай ходи след Стеф с ръцете в джобовете, чудя се ако става нещо как ще реагира адекватно  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #114 -: Юни 20, 2009, 01:48:32 am »
...
А де да беха девет, нямаше да съм толкова неадекватна. Може би.
...

И 19 да бяха, пак така щеше да се чувстваш  :wink:

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Aubergine

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #115 -: Юни 20, 2009, 12:53:08 pm »
А, сигурно, Васи, но нали трябва да си оправдая с нещо майчинските  неуспехи :)

Зори, лоша работа със зъбите на Жори. Само не се ядосвай на мъжа ти.
Аз нощес му се разсъсках на моя, че на всяко проскимтяване на детето се надига зад мен и наднича и не спря да ме пита защо плаче и какво иска, сякаш аз знам.
Факт е, че вечер/нощем Чефето е много неспокоен, мисля, че не са колики, а просто показва признаци на огладняване 1 час след като е ял. Ако бутането на ръцете в устата е такъв признак.. И аз съм в див смут как е възможно и какво да правя.


А с тези неща за забелването на главичката направо ме разбихте :(

Хубав уикенд на всички и много ви благодаря, че ми помагате!
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #116 -: Юни 20, 2009, 14:18:52 pm »
Каси,
 тъй като Марков е на почивка до края на юни.

хм, това доста ме смути :? Аз имам записан час за фетална още през април за 23юни...дано да няма някакво разминаване, в момента съм се върнала в София специално за този преглед, веднага на следващия ден заминавам до края на лятото.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #117 -: Юни 20, 2009, 14:28:42 pm »
Цвети, споко. Марков заминава на 24-ти на конференция, така че ще си минеш на преглед. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #118 -: Юни 20, 2009, 14:33:43 pm »
Цвети, споко. Марков заминава на 24-ти на конференция, така че ще си минеш на преглед. :D

а, добре :) това ме поуспокои. тъкмо бях впрегнала Танчето да ми издири на Сигридов телефони или други варианти да мислим, то не че някой ще иска да ме вземе от днес за утре. Понеделник сутрин ще се обадя да сверим прегледа,

*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #119 -: Юни 20, 2009, 14:38:04 pm »
А, сигурно, Васи, но нали трябва да си оправдая с нещо майчинските  неуспехи :)

Зори, лоша работа със зъбите на Жори. Само не се ядосвай на мъжа ти.
Аз нощес му се разсъсках на моя, че на всяко проскимтяване на детето се надига зад мен и наднича и не спря да ме пита защо плаче и какво иска, сякаш аз знам.
Факт е, че вечер/нощем Чефето е много неспокоен, мисля, че не са колики, а просто показва признаци на огладняване 1 час след като е ял. Ако бутането на ръцете в устата е такъв признак.. И аз съм в див смут как е възможно и какво да правя.


А с тези неща за забелването на главичката направо ме разбихте :(

Хубав уикенд на всички и много ви благодаря, че ми помагате!
Патладжанче и ние сме така 1 час след хранене,когато не заспива де та и аз съм в същата чуденка... :wink:

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #120 -: Юни 20, 2009, 18:46:01 pm »
Violet, в бгмама има цяла тема за тези процедури. Пусни търсачката и търси на "Фимоза". Професор от Пирогов дава консултации там, също и Бърди е писал там. За съжаление късно намерих тази тема. Но мисля че до 7-я ден след процедурата пенисът не се пипаше, защото е жива рана.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #121 -: Юни 21, 2009, 00:58:54 am »
[quote author=Aubergine link=topic=37361.msg593970#msg593970
Аз нощес му се разсъсках на моя, че на всяко проскимтяване на детето се надига зад мен и наднича и не спря да ме пита защо плаче и какво иска, сякаш аз знам.
Факт е, че вечер/нощем Чефето е много неспокоен, мисля, че не са колики, а просто показва признаци на огладняване 1 час след като е ял. Ако бутането на ръцете в устата е такъв признак.. И аз съм в див смут как е възможно и какво да правя.
[/quote]
Може да е глад - пробвай да го накърмиш. Това за елиминиране на нощното хранене е абсурд. Я сподели по-точно и детайлно как се кърмите. Колко време и на колко часа.
Ако продължава, въпреки кърменето, да няма гъби в устата? Това нещо боли и сърби едновременно и по тая причина може и да не суче добре. Педиатъра какво казва? Ако си раждала в майчин дом 1:3 децата се изписват с гъби в устата.
Лично аз предполагам, че са колики. Ако нямаш Инфакол или любимия ми Миликон, провбай с Еспумизан Л /Саб симплекса е по-добър, но Вики го запичаше/ или чай от копър. Но все пак се консултирай с педиатъра си.
От мен един съвет: питай доктор Бърди. Поне за мен мненията му са много важни, защото са компентентни.


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #122 -: Юни 21, 2009, 01:41:21 am »
Ох, най-сетне малко свободно време!
Violet, на нас педиатърката ни забели пишлето наполовина на 2 навършени месеца.Първия ден много плака при всяко пишкане.Аз промивах при смяна на памперса с калиев перманганат и после мажех с крем Фусидин.След втория ден правя почистване всяка вечер при баня.
коки, дано да се справите със сандалите.Моите племенници пък цяла година ходят с чорапи.Малкия е на 7 и ходи със сандали, но с чорапи.А големия е на 18 и не носи чехли , само маратонки.Сестра ми дигна ръце, ти упорствай.Аз само като ги гледам и ми става горещо.
Иначе и при нас се получаваше едно тръшкане и рев само един час след кърмене, още първия месец.Дали е било глад или колики не знам, хранила съм и това е.След време спря да го прави.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #123 -: Юни 21, 2009, 11:39:52 am »
Аз да ви се оплача, отиде ни по дяволите тренировката от 6 месечен да спи в другата стая..... Сега заспива на спалнята с някой от нас, местим го в неговото кревача, но към 2-3 часа с кански рев си взима възглавницата и се настанява до нас 8O

Via, моите разговори по въпроса с родители на по-големки от нашите деца, ме водят до извода, че по-голямата част от децата минават през някакъв подобен период. И ние сме така - Мони сама в нейната си стая от 2-месечна (не сме се приучавали, просто след два месеца спане в нейната стая, една вечер изпитах необходимост да отида и си легна в моето легло, и се получи) и така спокойни сънища до към година и половина. После започна да се буди по-често, да се страхува повече, да се страхува от по-конкретни неща и сигурно нещата са много и комплексни, но навлязохме в някакъв друг период. И точно така, с възглавничка под ръка, по средата на нощта, се настанява в нашата спалня. Сега сме в друга обстановка цяло лято, при нашите, и там така или иначе спим в една стая с нея. Но като се приберем на есен - нямам идея как ще е. А живот и здраве, като дойде братчето - съвсем нямам идея как ще се разпределяме тогава :lol:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #124 -: Юни 21, 2009, 12:11:54 pm »
Аз ще ти кажа как :wink: тати с Мони в нейната стая, ти с бебко в спалнята :lol:
Иначе приемаш факта че спите като в дядовата ръкавичка всички в една стая и това е :wink:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #125 -: Юни 21, 2009, 12:43:39 pm »
Аз ще ти кажа как :wink: тати с Мони в нейната стая, ти с бебко в спалнята :lol:

О, да, варианти има :lol: аз имах предвид, че няма да се настройвам и планирам отсега кой къде с кого ще спи, да не си правя много сметката без кръчмаря (кръчмарчетата) - ще се  наместим в движение според най-удобния и постижим вариант :lol:
В една стая абсурд да се съберем, детската и спалнята са ни много мънички и физически а невъзможно. Ще има разпределения и преразпределения, няма начин :wink:
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #126 -: Юни 21, 2009, 13:37:58 pm »
Няма невъзможни неща  :lol:. В един момент ще се изумиш от собствената изобретателност.

*

    Aubergine

Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #127 -: Юни 21, 2009, 14:04:13 pm »
Лейди, точно глад си е. Няма гъби -  идва педката да го гледа. Нищо необичайно му няма, освен чрезвичайния глад.
Инфакол имам, но не разбирам кое му е по-доброто от Саб симплекса, като имат една и съща активна съставка.
А как го кърмя - почти не го вече, ред причини и обстоятелства. Три пъти дневно ако изяде 20 мл кърма - пак добре. Повече няма.

И да - в МД раждах, нали в една и съща тема в другия сайт сме писали :)
Не искам и да се сещам.

А нощес голяма драма. Купих ново АМ, че свърши предишното, уж същото. Да, ама не. Една думичка "comfort" ми изяде главата - млякото се разтваря изключително трудно, но аз докато разбера посред нощите, че това е причината - навъртях всички налични биберони, реших, че са запушени.
А номера бил да разтвориш млякото в много гореща вода и да джуркаш до откат.
Рано-рано сабахлем пращах да ми купуват нормално мляко, не ги ща тия пребиотици, а детето се изнерви максимално.
Всъщност дано не ми потрябват.
*
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #128 -: Юни 21, 2009, 21:28:17 pm »
Аз ще ти кажа как :wink: тати с Мони в нейната стая, ти с бебко в спалнята :lol:

О, да, варианти има :lol: аз имах предвид, че няма да се настройвам и планирам отсега кой къде с кого ще спи, да не си правя много сметката без кръчмаря (кръчмарчетата) - ще се  наместим в движение според най-удобния и постижим вариант :lol:
В една стая абсурд да се съберем, детската и спалнята са ни много мънички и физически а невъзможно. Ще има разпределения и преразпределения, няма начин :wink:
А, никакви планове не правя вече, както дойде... До скоро идваше от хола (където спеше сам), събуждаше татко си и го завеждаше да спят заедно на дивана. Обаче татко му реши, че му се спи в спалнята, а Валери не трябваше да остава по-назад :lol:
Но да, Цвете, права си - различни страхове, различни възприятия на света, различни нощни драми... определено сега сме в "интересен период", барабар екстрата с нощното мляко. Но ще мине. Само дето и аз не знам вече как ще спим като се появи и бебето. Ще решаваме и избираме на момента, според възможностите и максимално удобния за всички ни вариант 8)
Одеве се опитвам да го нахраня, а той ми вика: "Мамо бееее, стига си толмозила!"


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 15.06- 21.06!
« Отговор #129 -: Юни 22, 2009, 01:54:57 am »
ааа, добър деееен, дойдохте на моята, да спите с детето на едно легло  :D 
Цвети, жива и здрава да си с вашия Льольо /Йори/, Преславата го гуши, завивам я с пеленката и до 3 минути е в страната на сънищата, цяла вечер си го гуши
Стефания от време на време също с него заспива, изобщо- много го експлоатират
с цирка претърпяхме провал- още в началото като излезли клоуните Стефания толкова се стреснала, че избягала сама в отсрещната градинка, майка едва я стигнала
30 лева на вятъра, поне да бях пробвала на по-евтин цирк
днес я ухапа малкото куче на село, а одеве падна на едни каменни стълби и около едното око е охлузена и леко подуто
добре, че свърши днес
спокойна вечер на всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит