0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Повече от категорично е че ендометриалната проба се разминава с венозната.

По "мое време" се правеха ендометриални биопсии с цел нараняване на лигавицата за подобряване на рецептивността, успяхме да направим само една от предвидените 4, но опита ни след нея беше успешен. Държа да отбележа че в предходния цикъл правихме и лапаро, където се изолира проблмна тръба, изгориха се миоми и ендометриозни огнища.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Съгласна съм с евро, при мен НК клетките в периферната кръв влязоха в норма след отстраняване на хидросалпингса, но - както стана ясно от биопсията - в матката нещата не бяха точно същите.
Според мен е сложно да се определи дали успехът на една ин-витро процедура се дължи именно на тези биопсии и промивки или на отстранен друг проблем. Особено при Стаменов и екип, които се опитват да отстранят всички възможни причини за неуспех, преди да започнат процедура (специално при момичета с повече опити).
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Интересува ме дали има дами забременели след биопсии?
И мен!
Вижте постовете на Кремкарамел. Тя последно прави биопсии и пусна тема, че е бременна. Дано се включи за повече информация.

Момичета, както повечето от вас знят, аз съм с много неуспешни опита. Преди последното ИКСИ д-р Стаменов настоя за биопсия, защото всичко за което се сетите ми бяха правили. Резултатите от първата биопсия показаха, че три от показателите не са в норма. На 2-рия ден след пукането на фоликула ми сложиха ми лекарство, три дни след това(на 5-ти ден)направихме контролна биопсия, при която всички показатели бяха идеални. Веднага на следващия цикъл започнахме стимулацията. Убедена съм, че това помогна да забременея. Затова имайте търпение, правете колкото е необходимо биопсии, промивки, помпи и тогава започнете процедура.
Желая на всички успех!
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 16:27:10 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Момичета искам да питам нещо. Много ли ще е фатално да отида за биопсия на 6-ти ден след овулация. Казаха ми на 5-ти ден. Обаче вече втори месец все се проваля (заради командировки). И сега се чудя какво да правя. Няма как да отида на 5-ти ден - абсолютно невъзможно. Но на 6-ти ден мога (овулацията ми беше в събота - единствено в петък мога да отида до София). Писна ми да я мисля тази биопсия, но ако е фатално ще отложа за следващия месец, макар че не се знае какво отново ще ми дойде на главата.....
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Мира,за съжаление не мога да ти отговоря на въпроса.Най-добре питай д-р Персенска или д-р Стаменов ако успееш да се свържеш с тях.Между другото аз утре ще отида за малко до клиниката и ако искаш мога да ги питам дали е възможно да се направи биопсията на 6-яден след овулацията.
*
Ще ми направиш голяма услуга ако попиташ. Благодаря за този отговор и за готовността да ми помогнеш. Удобно ли е да ти оставя телефона си на лични???
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Карамелче много ти благодаря, че вдъхна надежда в темичката! :D
Лека и безпроблемна бременност! :D
Аз днес отивам за поставяне на лекарство. :D


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
А как вървят часовете за биопсиите сега, има ли забавяне като при прегледите.

Аз трябва да отида следобеда за биопсия и ми се иска да изляза възможно най-късно от работа.

На кой етаж са.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Първата ми биопсия беше сутринта в 10ч. и почаках.
Сега съм на биопсия в четвъртък и часа ми е за 15,30ч.незнам дали ще има закъснение.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Аз вчера бях, на четвърти етаж ми беше, почаках си, но сигурно е било към половин час, не много.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
И моята трета биопсия мина,тоя път почти без болка  :P

Калина,
Защо при теб се налагат 2 биопсии през 2 дни?
Мечита,според мен,тя има предвид това,че първия път биопсията й е била сутринта,а не въпросния ден ,в който е писала . Така мисля аз. :D


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Уфффф,ама и аз съм една.Май си права.Така е като не се чете внимателно.Заблудих се от това,че е писало днес момичето,та затова.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
А знаете ли си резултатите и какво ви слагат като лекарство.



Аз за мен знам, че единия показател се оправи, но пък някакъв друг показател не е добре, и само толкова, не знам с какво ме лекуват, има ли съществено подобрение, а вече трета биопсия ми правят.Но този път доста ме боля  :( .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
И моята трета биопсия мина,тоя път почти без болка  :P


Какво ти казаха, мила, кое не е наред, доколкото си спомням трябваше да почвате вече.А може би греша, до кога ти е заповедта от фонда?

А вие знаете ли си резултатите и какво ви слагат като лекарство.

Аз за мен знам, че единия показател се оправи, но пък някакъв друг показател не е добре, и само толкова, не знам с какво ме лекуват, има ли съществено подобрение, а вече трета биопсия ми правят.Но този път доста ме боля  :( .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
На мен първата ми биопсия беше миналата 2009г. през ноември.Резултата не беше добър незнам какво значи имало отклоненияя от нормалното.
Вчера ходих да ми слагат лекарство (незнам какво) и в четвъртък за следваща биопсия.Дано резултата да е добър, защото в четвъртък вече ще си взема заповеддта от фонда.Тези биопсии се правели когато има проблем с инплантацията-поне аз така разбрах.


*
Момичета, аз направих 5 биопсии докато вкараме всички показатели в норма. Незнам точно какви среди ми слагаха, но останах с впечатлението, че всеки път бяха различни като последно ми сложиха нещо, което доктора наричаше "бомбата". Чудеше се и се консултираше с имунолозите преди да ми я сложи, явно още нямаха опит с тази среда. Имах чувството, че тези биопсии няма да имат край и никога няма да вкараме всички показатели в норма, въпреки че след първите промивки имаше подобрение, но имаше показатели, които не бяха още добри. След тази последна "бомба" доктора се обади, че всичко вече е наред и може да започнем процедурата. Направихме още две биопсии в месеца преди процедурата, за да вземат клетки от ендометриума, които доколкото знам ги слагат при ембрионите. Този опит беше успешен, преди това имам два ин витро опита, единият от които завърши с извънматочна, а другия беше неуспешен.
Пожелавам ви търпение и скоро да се похвалите с успешни процедури!  :)
*
fauna , Kremkaramel ,
Благодаря ви,че ни вдъхвате надежда!
Честито и на двечките, и от сърце ви пожелавам една красива и спокойна бременност!


Калина-Малина,правилно си разбрала.Но мисля че(не съм на 100% сигурна)биопсиите се правят и при повтарящи се загуби на плода.

Силве,не сме коментирали нищо с д-р Стаменов,това ще го направим като излязат резултатите след 10 дни.На 23.01. имам час и тогава ще разбера какво предстои.Заповедта ми изтича края на февруари,така че имам още време.




*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Уфффф,ама и аз съм една.Май си права.Така е като не се чете внимателно.Заблудих се от това,че е писало днес момичето,та затова.

Мече, правилно се разбрала. На мен също док. ми назначи две биопсии този месец и то точно през 2 дни.
Като чета поста на фауна, не е прецидент.  :wink:

Фауничка, желая ти спокойна бременност... Ти знаеш много добре...

« Последна редакция: Януари 12, 2010, 18:25:06 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Фауничка, желая ти спокойна бременност... Ти знаеш много добре...


Благодаря deep, нали знаеш, че те чакам скоро в редиците на новите бременни.  :hug2: