0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Силве, това прилича на цистит.
В острата форма болката е силна. Ако се хронифицира, при най-малкото настиване се изявява отново. Добре е да говориш с лекар.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Доколкото знам, при цистита има парене при уриниране и през две минути ти се ходи на тоалетна.

При мен само първия ден след промивката ми се ходеше през половин час и имах болка при уриниране, но не пареща, а по-скоро такава, когато дълго време не си ходил до тоалетна.От втория ден болката е тъпа, но снощи беше нетърпимо.

Като отида утре, ще питам.

По принцип какви са симптомите на цистита, минава ли без лечение.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
По принцип какви са симптомите на цистита, минава ли без лечение.
Парене и чести позиви за уриниране, както ти самата си писала са едни от основните симптоми. Ако не се лекува, циститът става хроничен. Преди доста години бях получила цистит и аз. Ходих на преглед, изписаха ми нолицин. Приемах го само веднъж и на следващата година по същото време още една опаковка. Но, сега най-вероятно има по-добри антибиотици. Отиди на преглед задължително, не се лекувай сама.

*
Ох, момичета с УЖАС ви съобщавам, че резултатите от биопсията ми показват наличие на инфекция. :( :( Най-вероятно е вкарана при манипулация. Още първата ми биопсия през февруари показа наличието на лека такава и уж показателите след промивки бяха по-добри, но сигурно не се е излекувала напълно. Д-р Стаменов каза, че ще се посъветва с имунолозите и ще помисли за точно лечение. Много се притесних, но така е по-добре отколкото да мина през още едно ин-витро без резултат,а и доколкото съм просветена, инфекцията би попречила на нормалното протичане на бременността. Дано да проведем адекватно лечение,което да ми помогне...
Ще съм благодарна, за всяко изказано мнение...
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 21:15:03 pm от meci73 »
meci73 наистина е много неприятно, но по- важно е, че е открита инфекцията навреме, за да се излекува преди инвитрото (не знам дали си чела, но има доста случаи на аборт именно заради инфекция). Така, че всяко зло за добро. Не се притеснявай, д-р Стаменов ще намери начин да я излекува :).

Успех!

PS: много странно как е вкарана инфекцията при манипулация, като уж всичко се дизенфекцира - инструменти, шийка и т.н. :(
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 11:00:16 am от Lia »
*
Благодаря, Лиа!
И моята първа реакция беше, ама как, толкова години постоянен партньор и от 5 години само лечения и пазане,а сега инфекция. Вярно,че съм минала през безброй кабинети.. :?Това,че е вкарана чрез манипулация,беше мнението на доктора.
Оххх, поуморих се, ама...
Така си казвам и аз всяко зло,за добро. :)

Момичета, като чета какво сте написли, в мен напира един неизбежен въпрос. Тази биопсия не е панацея, но явно дава много важна информация. Защо не ни я назначават още след първия опит без имплантация.. или дори преди първия опит...?
Цената не е стряскаща (и другите изследвания не са евтини), процедурата не е толкова болезнена или травмираща...

Аз съм пред старта на 2 опит. Вече е малко късно да питам док. за такова изследване (и ужасно много се надявам, да не ми се налага никога да го питам :wink: ). Но сега, като си блъскам главата с въпроси "защо не стана", "ами ако пак стане същото", резултатите от едно такова изследване биха ми дали или отговори, или поне малко успокоение.

p.s. Присъединявам се към молбата: ако има момичета, успели след такава процедура, моля, споделете!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Мен ако ме питате трябва и имунологичните и генетичните изследвания да се назначават преди първи опит,ама.....
plumeria,
Не се травмирай преди старта на втория си опит с  такива въпроси.Искрено ти желая той да ти е успешен.
А поне имунологични изследвания прави ли след първото ти ин витро?
Мече, благодаря за подкрепата!

Имам и имунологични и генетични (назначиха ми всички основни изследвания още преди първите стимулации), но не чрез биопсия. Някъде в друга подобна тема бях попадала на коментар, че имонологичните с кръвна проба може да са о.к., но ендомертиалната среда да даде друг резултат. Та затова съм се закахърила... търся си от какво да се шашкам :-)

Иначе и биопсия имам, но на шийката... това е друг случай... един гаден HPV, който изскочи точно от ДНК анализа, направен за АРТ, при идеална цитонамазка. Затова все пак вярвам в докторката си и изследванията, които ми назначава и гледам да не прекалявам много с въпросите, ама мирно стои ли се... :-)
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 18:50:39 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
...............
А резултатите от биопсията ми изглеждаха доста различно от всичките ми имунологични изследвания досега.

Странно , как може да е така наистина... нали каквото е в кръвта, това би трябвало да е и в организма, знам ли?!

meci73 наистина е много неприятно, но по- важно е, че е открита инфекцията навреме, за да се излекува преди инвитрото (не знам дали си чела, но има доста случаи на аборт именно заради инфекция).......
PS: много странно как е вкарана инфекцията при манипулация, като уж всичко се дизенфекцира - инструменти, шийка и т.н. :(

И аз това се чудя, ама явно че не всички доктори са добри доктори, като се сетя и за случилата се трагедия при Мазнейкова...., но да не се отклонявам от темата - тази инфекция след като е открита, не се ли лекува с антибиотици и то веднага , та да не докара повече усложнения и проблеми, какво има да се умува не разбирам ...  8O!


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
При мен само първия ден след промивката ми се ходеше през половин час и имах болка при уриниране, но не пареща, а по-скоро такава, когато дълго време не си ходил до тоалетна.От втория ден болката е тъпа, но снощи беше нетърпимо.

При мен биопсията се отложи.На 17.09. отидох до клиниката, вече ме боляха и бъбреците, пуснаха ми ПКК и урина, изписаха ми антибиотик и си отидох в къщи да си пия чай от мечо грозде.

Но вече съм добре, след третото хапче Avelox, болката отмина.

Само ме е яд, че пропуснахме контролата, но какво да се прави.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Момичета, аз също ще правя биопсия, въпросът ми е за колко дни излизат резултатите? При д-р Стаменов съм. Ако резултата не е добър какво прилагат като лечение? Просто се опитвам да си направя сметка дали ще мога да започна още следващия цикъл стимулацията.
*
Анелка,
Резултатите стават готови за около 10-на дни.
Лечението за всяка една жена е различно,то е в зависимист от резултата на биопсията.Обикновено се назначават промивки с имунивенин или преднизолон,но пак ти казвам,че е строго индивидуално.
Един съвет:
не си прави предварителни планове,че по закона на Мърфи все нещо се обърква за съжаление.
Резултатите от тези биопсии са списък с фактори и стойности. Нямат референтни граници.

alia_alia, точно това ме интересува мен.
Знае ли някой дали този "списък с фактори и стойности" носи някаква квантитативни познания за евентуална инфекция (степен, сила или както се мери, не съм запозната съвсем) или само квалитативно дава отговор "има/няма" инфекция?

И другото, което ме интересува е, ако има инфекция в някаква степен и се назначат промивки, на какво основание не се прави контрола. Ясно е, че в зависимост от резултатите, но кое дава основание на лекаря да си мисли, че промивките са помогнали?
Дано някой е обсъждал този въпрос с лекаря си и да може да подаде информация.


Моите наблюдения са, че какъвто и имунологичен проблем да има, терапията е Имуновенин, аспирин и преднизолон.

И моите са такива. Но то донякъде е обяснимо. И трите групи препарати "разбутват" имунната система.
Само един пример ще дам. На бъбречно или чернодробно-трансплантирани пациенти се администрират вливания на имуновенин (или подони препарати) и се дават кортизонови препарати (примерно Преднизолон), с цел да се понижи функцията на имунната им система, за да не отхвърлят новия орган.
В нашия случай не става дума за орган, а за ембрион, но принципът е същия.

И другото, което ме интересува е, ако има инфекция в някаква степен и се назначат промивки, на какво основание не се прави контрола. Ясно е, че в зависимост от резултатите, но кое дава основание на лекаря да си мисли, че промивките са помогнали?

След промивките отново се прави биопсия, с цел да се проследи динамиката на тези фактори. Аз имам вече 3 биопсии.
*
Момичета,иам ли успели за забременеят от ИКСИ след биопсии?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Аз утре ще правя 4-та по ред биопсия.

1-ва при нормален цикъл - резултат добър, няма инфекция, всичко е ок.
2-ра след поставено лепило - резултат ужасен - хипер повишаване на някакви клетки, борещи се да отхвърлят външните елементи, доктора каза, че реакцията на матката е подобна на хипер алергия
3-та биопсия след промивки с преднизолон - тази хипер реакция е овладяна.
4-та биопсия след поставяне на лепило - предстои ми утре, а резултата след 10-тина дни.
*
А на мен ми се обадиха да ми отменят биопсията,защото нямали някакъв материал,не запомних какъв.При д-р Стаменов съм.Сега чакам за нов час,а най вероятно ще се просрочи момента.На вас не са ли ви се обадили за отмяна?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
А на мен ми се обадиха да ми отменят биопсията,защото нямали някакъв материал,не запомних какъв.При д-р Стаменов съм.Сега чакам за нов час,а най вероятно ще се просрочи момента.На вас не са ли ви се обадили за отмяна?

Да, обадиха ми се.
*
3 дни преди биопсията сложиха някакво лекарство. Нямах възможност да попитам какво е всъщност. Някой има ли някаква информация?