0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: поликистоза
« Отговор #140 -: Септември 30, 2010, 21:44:54 pm »
Джени, моя проблем е съвсем друг. Наясно съм и с действието на Клостибегита и с Диането, което пък пия вече от много време.

Аз на Клостил не реагиарам добре (поне на стандартната доза 2х1 за 5 дни), в смисъл не стигам изобщо до момента доминантен фоликул, такъв просто не се образува, само множество малки, и съм много далеч от търсената овулация.

А с Диането за първи път попаднах в ситуация, след 3 месечен прием вместо яйчниците ми да са спокойни, да е точно обратното, след спирането му да избухнат множество кисти, т.е. противоположния ефект, който се търси от него.

Луда работа си е, с ПКЯ всеки цикъл е съвсем индивидуален, трудно се прави сравнение. Но е ясно, че и без противозачатъчни не става, трябва поне малко да са спокойни яйчниците, че да се търси начин да се постигне овулация, с 15-20 кистички нищо няма да стане...та сега си го пия с наджедата следващия цикъл вече да предприемем нещо :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #141 -: Октомври 04, 2010, 16:44:13 pm »
Изчерпват ли се яйцеклетките при поликистоза?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: поликистоза
« Отговор #142 -: Октомври 04, 2010, 18:58:23 pm »
Изчерпват ли се яйцеклетките при поликистоза?
Да, затова трябва да се лекува

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: поликистоза
« Отговор #143 -: Октомври 13, 2010, 14:57:48 pm »
Момичета, пих Клостилбегит 2х1 и сега имам два фоликула по 18мм и един 19,5(и няколко по-малки по 12). Това беше на 10-ти ден от М. Но защо доктора ми каза да правим секс след 3 дни(т.е. на 13 и 14-ти ден)? Не е ли твърди късно? Аз мисля че с тези размери фоликулите може да се спукат съвсем скоро?!
Re: поликистоза
« Отговор #144 -: Октомври 13, 2010, 15:42:13 pm »
Да не е имал в предвид да правите секс следващите три дни.
Фоликулите са порастнали значително вече, възможно е още на 11-я ден да има спукан.

Според мен започнете със секса по-рано :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #145 -: Октомври 13, 2010, 15:48:11 pm »
Не, изрично каза без секс, чак на 13 и 14-ти ден. А аз си мисля, че от клостибегита ще пораснат по-бързо от нормалното, и накрая ще изпусна момента.Знаеш ли колко време трябва докат фоликула се спука и слезе надолу по тръбата?
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 15:53:34 pm от amanda1 »
Re: поликистоза
« Отговор #146 -: Октомври 13, 2010, 16:08:34 pm »
Аманда, при всеки е строго индивидуално.

При едни момичета фоликулите се пукат при 20мм при други при 22-23мм.
А за растежа им се приема, че средно порастват с по 2мм на ден.
От Клостилбегита се очаква просто да има повече от един фоликул, или ако не се образуват доминант да има такъв, но не и овулацията да е по-рано (но пак си е индивидуално).

Аз не бих чакала 3 дни, но съм си дебела глава и понякога правя какво си искам :wink:
Най-добре слушай лекаря си, а и ако не ви е първа стимулация, той може би вече има наблюдения и мнението му е най-сигурно :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #147 -: Октомври 13, 2010, 16:24:18 pm »
Първа стимулация ми е . Ами ако докторът се е объркал и аз изпусна момента? Пиенето на клостилбегита отива на вятъра. Незнам как да определя овулацията, защото досега съм нямала. Правя тестове за овулация, снощи беше положителен, ама те са малко неясни и трудни за разчитане.
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 16:26:47 pm от amanda1 »
Re: поликистоза
« Отговор #148 -: Октомври 13, 2010, 16:34:09 pm »
Смята се че при положителен тест овулацията настъпва между 24 и 48 часа (двете чертички трябва да са еднакво ярко наситени или тестовата да е по-тъмна).

Аз не виждам смисъл от три дневно въздържание, не мисля че секса през ден или всеки ден около дните на ову ще объркат нещо, но все пак не съм лекар.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #149 -: Октомври 13, 2010, 17:09:47 pm »
Спермограмата ни е лоша, може би затова доктора иска да събере материал  и тогава........
Re: поликистоза
« Отговор #150 -: Октомври 13, 2010, 19:57:38 pm »
Така ситуацията се променя и той с право ви кара да изчакате.

Малко извън темата - но видях в графиката ти, че пиеш Инофолик. Това обсъдено ли е с лекаря или е самоназначено? Питам защото умувам и аз да започна прием на Инофолик, но ме притесняваше може ли да се приема по време на хормонална стимулация, защото следващия месец плануваме стимулация с Клостилбегит.

А и понеже пишеш в темата за поликистозата, имаш ли такава и как ти се отразява приема на тази хранителна добавка?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #151 -: Октомври 14, 2010, 12:06:51 pm »
Инофолик ми го изписа гинеколога. Изрично каза да продължавам да го пия, заедно с клостилбегит.
На мен ми се отрази много добре 2х1 - действа ми успокоително, може би и акнето ми малко се подобри. Доволна съм от инофолик. Заеднос Л-тироксин(за житовидната жлеза) хормоните ми влязоха в норма. Е, вярно че са в горна граница, но все пак в граница.
Да, имам поликистоза и на двата яйчника.
« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 12:08:27 pm от amanda1 »
Re: поликистоза
« Отговор #152 -: Октомври 14, 2010, 12:16:40 pm »
Аманда, благодаря за отговора :)
За всеки случай първо ще се консултирам с док за Инофолика.

Аз пак от после се сещам за въпроси :oops: :lol:
От колко време го пиеш и има ли ефект върху самите яйчници ( имам в предвид дали намаляват кистите )? Ама и аз как се изразих само :lol:
« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 12:25:59 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #153 -: Октомври 14, 2010, 19:06:17 pm »
Инофолик пия от началото на август. Намали ми тестостерона, и вероятно от там малко се намали LH. Но си останах с кисти, и не стигам до овулация. Затова пих клостилбегит. Предполагам че инофолик е лека хранителна добавка, която обаче има слабо действие, защото не е лекарство.
Re: поликистоза
« Отговор #154 -: Октомври 14, 2010, 20:05:29 pm »
radosttinka, тъкмо направих стимулация с клостилбегит и пиех и Инофолик. Докторката ми изрично настоя за тази схема, така че е е допустима схемата. Инофоликът и без клостилбегит ми действа малко стимулиращо на яйчниците, отслабвам и малко ме тонизира много приятно, защото съм малко занесена по принцип (пуста щитовидна жлеза).
Re: поликистоза
« Отговор #155 -: Октомври 15, 2010, 09:10:30 am »
Питам за подробности около Инофолика, точно защото ме притесняват стимулациите, или по-точно отговора на яйчниците ми.
По-горе някъде в темата съм споделя подробности, че е трудна работа.
Миналата година при стимулация с Клостилбегит, схема 3-7 ден 2х1 - резултата беше трагичен - около 10 фоликула с размери около 10мм, които си останаха така  :x

Сега другия месец мислим да пробваме отново с Клостилбегит, но този път 2х1/2 с надежда, че няма да тръгнат толкова много и все някой ще порастне. Но понеже точно това са ми притесненията, че отново нищо няма да се получи търся нещо за Инофолика, за което да се хвана, че ще ми помогне при стимулациите или малко ще оправи хормоните...А от два месаца пия и Метформин, на който също залагам някакви надежди, че ще помогне за по-добър отговор при стимулация.

Пробвали сме и други стимулации с Меногон и комбинирана Клостилбегит с Меногон, но правя твърде много фоликули около и над 10, успяват да порастнат... но защо са ми толкова много при стимулиран цикъл...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #156 -: Октомври 15, 2010, 11:18:43 am »
radosttinka, няма как да разбереш как би ти подействал, докато сама не пиеш поне един месец прахчетата. Аз пия по 4г т. е 2 сашета Инофолик на ден, но пък не пия метформин. При мен тези прахчета действат много добре, веднага правя доминантния фоликул, но аз по принцип често имам такъв, по-скоро проблемно ми е пукането му. От друга страна ти пиеш метформин,което си е тежката артилерия и би трябвало да има много по-голям ефект от хранителна добавка.
Re: поликистоза
« Отговор #157 -: Октомври 16, 2010, 09:34:53 am »
radosttinka, От друга страна ти пиеш метформин,което си е тежката артилерия и би трябвало да има много по-голям ефект от хранителна добавка.
Съгласна съм със Шмати, метформина е лекарство за регулиране на кръвната захар, а инофолик е хранителна добавка за подпомагане баланса на кръвната захар.
Re: поликистоза
« Отговор #158 -: Октомври 16, 2010, 09:44:42 am »
Ще видим още този месец какъв е ефекта от Метформина  :wink:
Единственото което мога да кажа до сега е, че още след първия месец на Метформин и противозачатъчни яйчниците ми се изчистиха от кистите, а до сега трябваше да минат поне 3 месеца на Диане, за да получим този ефект. Това ми е втроия месец на комбиниран прием, но отложихме стимулацията заради много високия ми Пролактин.

Много се надявам да докараме овулация, че при мен е много странна ституацията :wink: за пример - два месеца несполучливи стимулации, на третия хормони, които са много зле, много кисти и неочаквано спонтанна овулация :o  :) или пък 3 месеца Диане, спокойни яйчници спирам го и експлоадирам в кисти  8O
Направо не знам какво да очаквам.

Сигурно вече се повтарям ама като много ме човърка всичко това :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #159 -: Октомври 16, 2010, 11:34:00 am »
Не, не се повтаряш, като изказваш това,което те мъчи може да измислим нещо. Сигурна ли си, че Диането е за теб т. е как е тестостерона? Правиш ли успоредно с това диети, спорт т. е да подпомогнеш действието на метформина?