0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

поликистоза
« -: Юни 01, 2009, 19:33:24 pm »
Здравейте!
Имам поликистоза. Този месец пих Клостилбегит от 3 ден на цикъла по 1. Днес 15 ден ходих при док и тя ми каза че имам един фоликул 11мм. Правих тестове за овулация от 9 ден и още тогава отчете че имам овулация. Но може ли да имам ранна овулация а на 15 ден да има фоликул 11мм. Дали е възможно това да е плодния сак. Малко може да ви обърках ама и аз съм много объркана. Иначе имам редовен цикъл, но нямам овулация това е проблема. Днес си пуснах изследване на пролактина 141,76 при референтни стойности 90-523. Какво ще коментирате за него.Ако някой има като мен моля да сподели опит.От другия месец ще пия клостилбегита по 2 хапчета наден от 3 ден.
Толкова съм очаяна че незнам какво да правя.
Благодаря че ми отделихте малко внимание.
 

*
Re: поликистоза
« Отговор #1 -: Юни 01, 2009, 21:10:15 pm »
Ето какво е овулацията:
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=38&id=682&option=com_content&task=view

Пусни си ФСХ,ЛХ,Естрадиол, Пролактина ти е в норма.
И аз съм с поликистоза , изобщо няма смисъл от отчаяние и неразбирам защо.
Най-добрият начин за доказване на овулация е именно чрез редовни ехографски прегледи-фоликулометрия по преценка на твоят лекар. А при прием на Клостилбегит това е задължително!
Re: поликистоза
« Отговор #2 -: Юни 02, 2009, 00:17:58 am »
не се доверявай сляпо на тестовете за овулация. те показват пика на даден хормон, но това не означава, че даден фоликул се е спукал и има годна за оплождане яйцеклетка.
честно казано май за поликистозата най-добрия начин е да се ходи на вагинален ехограф. там се вижда най-точно фоликула и го измерват колко мм е. поликистозата е много гадно нещо, но и с нея се забременнява.
просто явно трябва да почакаме по-дълго отколкото е нормално :?
а и се присъединявам към мнението на fanta, че е хубаво да се пуснат и др хормони. доки, защо иска да изследва само пролактин :ask: да не би да имаш секрет от гърдите?
но те разбирам за притесненията :( но кураж, търпение и пак търпение...
пожелавам ти успех :D дано скоро се похвалиш с 2-те чертички :D
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #3 -: Юни 02, 2009, 00:28:45 am »
chuspito, и аз имам редовен МЦ и всички хормони са ми в норма, На ехографиите доколкото виждам, десния ми яйчник има доста фоликулчета, а според д-ра нямам доминант. Мислех си дали нямам ПКЯ, но доколкото разбрах - само по вида на яйчниците не се съди за ПКЯ т.е. е несериозно да се твърди за ПКЯ< ако хормоните са в норма. В същото време според лекаря ми - добрите хормони не гарантират наличие на овулация. Най-сигурно си е да те следят на ехограф. За мен също е хикс, как може хормоните да са ОК, да имам редовна МЦ, а да нямам ову ... и мен май ме чака прием на Клостил .. Но засега изчакваме да се докаже липсата на ову. А, забравих да кажа, че според лекаря ми има степени на поликистозата и понякога е хубаво да имаш повечко фоликули т.е. добре функциониращи. Малко объркано се изразих, но казвам всичко с мои думи.
 А между другото бият ли ти след приема на Клостил, Прегнил, за да се пукат фоликулите? Или успяват и сами да се спукат ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #4 -: Юни 02, 2009, 01:12:50 am »
Имам направени изследвания на другите хормони.Прогесерона ми е много нисък даже липсва.За тази цел пия Утрогестан от 16 ден на цикъла.Прегнил не ми бият.
Моля някои които пие клостилбегит и е забременял чрез неговата помощ да сподели на кои месец е станало чудото.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #5 -: Юни 02, 2009, 08:46:49 am »
Не помня къде четох, че забременели с Клостилбегит са около 40 % от лекуващите се. Иначе доколкото знам, ако не се забременее 3 месеца, се прави почивка от още 3 месеца, после се пие нови 3 месеца и ако и тогава не стане - се преминава към друго лекарство. Четох пост  на една съфорумка, че пиела Клостил, но фоликулите се пукали при много голям диаметър, т.е. нещо от сорта, че вече са негодни и некачествени. За целта при големина около 19мм са й били Декапептил, за да се спукат при нормалната си зрялост (търсили са Прегнил, но са го заместили с Декапептил) и в същия месец е забременяла.
 Успех !
И още нещо за ПКЯ - за такива се твърди, ако освен структурата на яйчниците е поликистозна, се наблюдава и разстроство в дължината на МЦ, както и липсата му в някои месеци. При теб МЦ е редовен, така че мисля, че за тази диагноза ПКЯ е редно да се консултираш и с още един специалист.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #6 -: Юни 02, 2009, 16:28:48 pm »
 Доколкото аз зная , когато има поликистоза , няма смисъл да се правят тестове за овулация , защото не отчитат точно. Най - добрия вариант е ехографията.
 Един от страничните ефекти , който може да се получи при стимулация с Клостилбегит и преждевременното покачване на ЛХ (ову тестовете го отчитат)
Re: поликистоза
« Отговор #7 -: Юни 02, 2009, 17:49:39 pm »
Да,така е за тестовете-поради високите стойности на ЛХ може да отчетат че има ЛХ пик и предстои овулация,а всъщност то да няма нищо,затова само следене с фоликуметрия си остава най-сигурния метод.

Re: поликистоза
« Отговор #8 -: Юни 02, 2009, 18:52:36 pm »
Момичета днес си правих поредния тест за овулация, този е с най-ярки две черти до момента.Вчера както писах бях при док и тя ми каза че имам фоликул 11 мм, дали е възможно в следващите 24-48 часа да имам овулация и фоликула да е пораснал достатъчно, че да бъде оплоден.Днес започнах да пия утрогестан за ниския прогесерон.

Re: поликистоза
« Отговор #9 -: Юни 02, 2009, 20:44:24 pm »
chuspito, неискам да те разочаровам, но ако вчера е бил 11мм, днес няма да е по-голям от 13мм. за да има качествена яйцеклетка е необходимо фоликула да нарастне до 18-20мм и тогава да се спука.
също така трябва да имаш предвид, че утрогестана е прогестеронов препарат, а те подтискат овулацията. затова е хубаво да се приемат след доказана ову. искам да кажа, че всички прогестеронови препарати не помагат да растат фоликулите, а ги подтискат и дори смаляват.  :(
минала съм точно през такъв цикъл - стимулация с клостилбегит, фоликул 11мм и после прогестеронов препарат - резултата беше единствено редовен цикъл, но не и овулация!
дано имаш по-голям късмет от мен :wink:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: поликистоза
« Отговор #10 -: Юни 02, 2009, 21:05:03 pm »
Аз се чудя въобще как така си ги самоназначавате и пиете тия препарати без да се допитате до лекар 8O Момичета, не си играйте със собственото здраве.

Re: поликистоза
« Отговор #11 -: Юни 02, 2009, 22:01:36 pm »
zlatulka, ама кой си самоназначава лекарства???
надявам се, че не си си помислила, че съм аз :wink:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: поликистоза
« Отговор #12 -: Юни 02, 2009, 22:16:01 pm »
Момичета днес си правих поредния тест за овулация, този е с най-ярки две черти до момента.Вчера както писах бях при док и тя ми каза че имам фоликул 11 мм, дали е възможно в следващите 24-48 часа да имам овулация и фоликула да е пораснал достатъчно, че да бъде оплоден.Днес започнах да пия утрогестан за ниския прогесерон.
По-скоро коментирах този постинг

Re: поликистоза
« Отговор #13 -: Юни 02, 2009, 22:59:21 pm »
Всичко, което пия включително утрогетсана ми е назначено от док- нисък прогесерон и тънка лигавица. Ако има бременост док каза, че утрогестана ще помогне за задържане на плода и ако забременея ще го пия поне до 4 месец.
Така, че никои не си изписва сам лекарства.Просто информирах, защото си мислех че може да повлияе на овулацията.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: поликистоза
« Отговор #14 -: Юни 03, 2009, 21:54:57 pm »
Ами именно защото повлиява на овулацията си помислих, че не е дискутирано с лекар. Но щом е обратното, малко се замисли за лекаря.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #15 -: Юни 04, 2009, 10:38:50 am »
На мен ми изписаха Клостил без следене на фоликули и без доказана липса на такава, дори с един поликистозен яйчник (който се надявам да не е такъв, а просто да е образувал няколко малки фоликулчета в дадения месец). Имам редовна МЦ и нямам проблем с хормоните. Може ли да се говори за ПКЯ само от една единствена ехо снимка, на която няма доминант ? И как да пия Клостил, ако се окаже че имам поликистоза, а няма да ме следят на ехограф. Нямам изписан прогестеронов препарат след ову - само Клостил за 5 дена по 2 таблетки ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #16 -: Юни 04, 2009, 11:41:51 am »
garga , на мен това ми звучи несериозно. Клостил се пие след проверка на тръбите , спермограма в клиника по стерилитет и под наблюдение от гинеколога.
 Ако си изследвала Прогестерона , 7 дена след доказана овулация и е в норми , може за това да не са ти изписали прогестеронов препарат. Въпреки , че той може да бъде изписан превантивно , особено след стимулация.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #17 -: Юни 04, 2009, 12:08:48 pm »
Имам ЦС, спермограма, хормони .. с две думи навсякъде всичко е ОК. Имам 2 ехографски снимки, на едната има доминант ( февруари), а на другата (април) - няма доминант и единия яйчник е с няколко малки фоликулчета. Прогестерона на 19 ден от МЦ (февруари) беше ОК. И мен ме притеснява да пия Клостил без да ме следят как реагирам и без да е доказано, че липсва ову ... Исках да чуя и вашите съвети. Мерси, че ми пишеш ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #18 -: Юни 04, 2009, 21:02:11 pm »
Здравейте,
Аз съм нова тук, но тъй като и аз съм с поликистоза реших да ви пиша.Та относно поликстозата и аз съм доста объркна, защото хормоните ми са в норма и нямам никакви странични признаци като окосмяване, наднормено тегло или нередовен цикъл.Но въпреки всичко, док ми постави тази диагноза на база на няколко ултразвукови прегледа.Аз също съм на клостилбегит вече трети месец от 5-9 ден и след това утрогестан.Ходя на преглед 3 дни след като съм изпила последното хапче за да се проследи развитието на фоликулите и засега всичко е наред освен най-важното..... все още няма бебе. :balk_145:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #19 -: Юни 05, 2009, 10:06:16 am »
Виолет а проследяват ли дали се пука фоликула? Защото сега четох, че има вероятност да не се пука, макар че нараства (Луф синдром). Вече какви ли не диагнози си вкарах. Знам, че темата е за поликистоза, но някой може ли да каже има ли начин чрез изследване на хормони или по някакви симптоми на тялото да се подозира за такъв Луф синдром, освен естествено фоликулометрията?
 Изследвала съм на 19 ден от МЦ прогестерон, който беше около 65, при реф ст-сти от 16-122. Този 19 ден е предполагаем 7-ми след ову, но не доказан - ако беше доказан нямаше да се съмнявам за ЛУФ ... Трябва ли на 7 ден от ову, прогестерона да е на горната граница?
 Моля, ако има подобна тема да ме насочите там.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.