0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #80 -: Юни 17, 2009, 16:20:41 pm »
Виолет, притеснявам се да го пия, защото ми е изписан от доктор, който дори не ме е гледал на Узи. С две думи не съм сигурна, че нямам овулация, нито съм сигурна, че имам ПКЯ ... Затова засега май ще се вуздържа с приема на лекарството, ще посетя друг лекар, ще видим как са нещата и за жалост ще се наложи да загубя още поне месец ... Но няма как ..
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #81 -: Юни 17, 2009, 16:28:31 pm »
Ужас...и как е преценил че имаш ПКЯ и ти изписва лекарства за ову, като не те е гледал на УЗИ?Наистина ще е най-добре да започнеш с посещенията при специалист по стерилитет, защото всичко останало е губене на време.Аз сама се убедих , че е така след една година ходене насам - натам и различни диагнози.Вече посещавам клиниката на Владимиров и определено, това е моето място(дано скоро да има резултат.)Сега виждам, че си от Варна и доколкото знам и там имате добри специалисти.Дано попаднеш на точния лекар и да започнете с изследвания и процедури в реда на нещата, и скоро да се покаже и резултата :P.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #82 -: Юни 17, 2009, 16:41:38 pm »
Виолет, той е специалист по стерилитет. На база снимка от друг специалист ми каза, че едниния ми яйчник се ПКЯ, нямам ову и трябва да пия Клостил. В същото време на снимка от друг преглед - имах ову... Защо реши, че едната снимка е по-вярна от другата и че нещата не са били единичен случай и до днес се чудя...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #83 -: Юни 17, 2009, 16:50:42 pm »
Аз не съм на мнение, че изчезват, малките фоликулчета имам предвид. Там са си, но няма смисъл да се говори за тях, защото е важно колко доминантни фоликула ще се получат от стимулацията. И даже си мисля, че въпросните малки фоликулчета също стават повече от обикновено. Поне с такова впечатление останах от моята стимулация и мисля също, че другата причина док да иска да съм на противозачатъчни ( освен задържания фоликул) е именно, за да изчезнат тези малки фоликулчета и да се успокоят ячниците, за да не тръгнат да растат при следващата стимулация.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #84 -: Юни 17, 2009, 17:06:51 pm »
garga, все пак дали има или няма ову не се преценява от една снимка, а се проследява размерът на фоикулите.И щом, както казваш ти на втората снимка се вижда, че има ову, не виждам защо такава е била преценката му.Но каквото било - било...моят съвет е да потърсиш и второ мнение и да немриш лекар, на който да се довериш.Спокойствието и сигурността също много помагат.
radosttinka, в случая аз не изказах мое мнение, а просто споделих, че при мен малките фоликулчета ги нямаше при прегледите на УЗИ след стимулациите.И на мен ми беше странно...та нали точно заради тях са опасни стимулациите при жени с поликистоза?!Сигурно , ако ги имаше и бяха много, док щеше да ми изпише противозачатъчни за изчистване, а аз никога не съм пила. 8O
Re: поликистоза
« Отговор #85 -: Юни 17, 2009, 17:36:57 pm »
Виолет, док ти каза, че ги няма или просто не е споменавал?

Не знам дали е възможно просто да изчезнат, на мен не ми се вярва, накакси не ми звучи логично, но пък знае ли човек - организма е непредвидима система.

Аз преди стимулацията бях на противозачатъчни два месеца - ефекта беше, че малките фоликулчета бяха изчезнали и ячниците бяха чисти, но след стимулацията отново се появиха, и сега пак на хапчета.

Само едно ме гложди, дори и сега за втория опит, когато ще направим по-лека стимулация не знам какво ще се случи с малките фоликулчета. Имам предвид дали ще има пак много, и ако са повечко, дори и само с няколко доминантни фоликула пак ли ще правим почивка с противозачатъчни, за да се изчистят  :ask:. Как ли трябва да изглеждат нещата, за да направим два опита един след друг?

Нали шанса за успех при инсето е с натрупване на вероятностите, аз ако правя инсе единия месец и два месеца пия противозачатъчни, как ще я натрупам тази вероятност.
Ганда работа е тази поликозтоза  :x.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #86 -: Юни 17, 2009, 18:02:38 pm »
Radosttinka,не се виждаха на ултразвука, а по принцип се виждат много ясно.Всичко на всичко бяха 2 или три в единия и толкова в другия.Наистина след като приключихме с първия опит трябваше да отида на преглед на втори ден от цикъла и пак имаше няколко , въпреки че бях в цикъл, но не бяха толкова много, колкото преди да започнем.По принцип знам, че се прекъсват стимулации само, ако има големи задържни фоликули т.е. такива които биха могли да прерастнат в кисти.Иначе малките си стоят....щом не растат прекалено много от тях по време на стимулация, е добре.Втората стимулация само с клостил ли ще бъде?Ако е така, мисля че няма да има проблем и ще можеш да продължиш.А ти при кой лекар си?(извинявай ако вече си споменала, но не се досещам)Стискам палци да няма проблеми.
Re: поликистоза
« Отговор #87 -: Юни 17, 2009, 18:37:55 pm »
Значи, все пак организма си реагира при всеки различно, ехх ако може да знаем какво ще стане :wink:

Първата стимулация беше с Клостил и Меногон, а втората май ще е само с Меногон. Аз съм при д-р Симеонова в Олимед Варна. Само, че първото инсе ми го прави нейна колежка ( моя док беше в отпуск ) и тя ми назначава стимулацията. Интересно е, че двете имаха различно мнение на каква стимулация да ме подложат, но все пак другия док ми прави инсето и ме следи и бях на неговата стимулация, която излезе доста силна :?

Та този док ми обясни следното - Клостила давал бройката, а Меногона зрялост на фоликулите, при нея съм била само няколко пъти на преглед и нямам много впечатления  8).

Та както и да е, на док не й хареса какво видя на узито в първия ден на цикъла... явно дори и малки по размер моите са били много като бройки, дано следващия път не се получи така, и ако не дай Боже инсето е неуспешно да можем да продължим веднага с трето.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #88 -: Юни 17, 2009, 19:46:41 pm »
radosttinka, a aз мислех, че първо се пробва само с клостил и ако нищо не стане, тогава се преминава към други медикаменти.Незнам дали клостила дава бройката, защото при мен винаги е само един доминантен...та в този ред на мисли, смятам, че клостила си стимулира овуто т.е. кара фоликулите да узреят.Но...ние не сме лекари...аз съдя по това, което Владимиров ми назначава.По принцип той винаги опитва първо на ЕЦ, ако има ову, и след като на мен ми изписа клостил още при първия опит значи аз не съм имала.Но ето, че само с клостилбегит се получи.Изследваха ми и Е2 за да видим как е качеството и се оказа, че всичко е наред.Ако сметнеш че е нужно, консултирай се с твоето доки, дали не ти е силен много меногона след като имаш и ПКЯ.Незнам и аз какво да ти кажа :?
Re: поликистоза
« Отговор #89 -: Юни 17, 2009, 20:04:06 pm »
Със сигурност пак ще говорим :) . Аз само подпитах ей така, не съм питала подробно, защо това, а не Клостила, каква е разликата и какво ще очакваме  и такива работи :wink: все пак има време до инсето и пак ще се видим и тогава  като обсъждаме стимулацията вече ще задавам въпроси :wink:.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #90 -: Юни 24, 2009, 23:45:51 pm »
момичета, вчера бях при доки на преглед и най-големия ми фоликул беше 10.5мм на 13-и ден :( последва инжекция мерионал и утре пак при доки.
а днес сутринта на ТХ имаще едно такова белтъкообразно течно нещо, май беше цервикална слуз. но беше само веднъж на ТХ, повече нямаше и сега съм озадачена как така се появи за толкова малко време?
Re: поликистоза
« Отговор #91 -: Юни 25, 2009, 11:30:34 am »
hazelnut по принцип кога ти е Ову и това първа стимулация ли ти е ( извини ме ако си писала, ама понякога направо изключвам какво съм чела :oops:)?
Мъничко е фоликулчето, ако приемем че растат с около 2мм на ден чак към 17 ден ще има О.  И стимулацията само с Мерионал ли е или сега ти го включиха ?
Колко други има, те трябва да са доста малки щом не ти е казал нищо док :(

А за цервикалната слуз, то може да я има и преди това, но е бяла и кремообразна. В дните О става белтъкообразна. Каква беше при теб ?

Следващия преглед кога е, ще видиш че ще е пораснало фоликулчето :)


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #92 -: Юни 26, 2009, 02:23:44 am »
радостинка, стимулирала съм се 2 пъти с клостилбегит при др доки. сега се стимулирах с фемара 5 дена по 1 таблетка, и после на 13-и ден мерионал. днес на 15-и ден фоликулите са повече, но доминантен само 9.5мм.
много съм се депресирала и отчаяла точно днес. във вторник пак съм на преглед, щото според доки имало динамика, ама аз не съм я виждала 8O дано е права. но май ову няма да има и 9-ия месец, от който се опитвам да забременнея :(
аз поне веднъж да се докарам до ову...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #93 -: Юни 26, 2009, 18:14:20 pm »
Момичета, малко извън темата но при колко мм. се пука фоликула ? Защото аз мисля, че около 20 -25 мм. И в този смисъл ако твоят доминант е 10мм и ако расте с около 2 мм на ден, то не може ли след около 5 дни да си е голям и да се пукне и пак д си имаш нормална овулация ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #94 -: Юни 26, 2009, 19:21:40 pm »
 Мисля че се пука при размери между 20 - 25 мм. По мои сметки ,моите фоликули се пукат като станат 23-24-25 мм. Има случаи , когато при пукане на фоликул над 25 мм( доколкото знам се води като киста) има забременели и родили живи и здрави деца.
 
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #95 -: Юни 26, 2009, 19:29:45 pm »
А при мен на 6 ден от МЦ доминанта е 14 мм. В предходен цикъл, преди няколко месеца на 9 ден от МЦ имах доминант 16мм. Дали не е символ на някакъв проблем, щом толкова рано е толкова голям ? Може ли да става твърде голям и да се пука с големи размери, съответно да е негоден за забременяване?
 Съжалявам, ако измествам темата - но пък ако става голям фоликула, образува се киста, която се маха с МЦ - то тогава пак иде реч за кисти .. Затова и тук си задавам въпроса.
 Този месец ще направя фоликулометрия, така че ще се разбере дали се пука с нормален размер, но как мислите след като е бил 14 мм., кога да отида пак - 5 или 6 дена по-късно ? Ще се види ли ако дотогава се е спукал или просто ще се вижда определен размер фоликул. В смисъл нали като се спука, пак изглежда като доминант, но вече е с намалял размер, а ние няма да знаем какъв е бил размера му - ще имаме данни само за този 6 ден от МЦ. Дано съм се изразила правилно и пак се извинявам ако измествам темата.
 За да бъда полезна - ще кажа, че преди няколко месеца единия ми яйчник имаше ПКЯ структура, а сега се видя, че си е нормален. Тоест, не трябва да се вярва само на една ехографска снимка, защото явно структурата на яйчниците се променя.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #96 -: Юни 26, 2009, 20:41:11 pm »
аз май никога не съм имала ову, ама съм чела, че годна за оплождане яйцеклетка има при фоликул 18-22мм.
гарга,и според мен най-добре се проследява овулацията и растежа на фоликула на УЗИ. решението ти го подкрепям  :lol:
а колкото до мойте шашави фоликули ме притеснява, че са станали повече като брой... :( не съм сигурна, че някой може да стане доминантен и да се получи годна яйцеклетка. но времето ще покаже.
*
Re: поликистоза
« Отговор #97 -: Юни 26, 2009, 21:28:00 pm »
Фоликулите се пукат над 19 мм , би трябвало при всеки да е индивидуално , защото при мен се пукаха обикновенно над 20 мм , даже съм имала 26, 4 мм фоликул , според моят док, съвсем нормален, според мен киста или по скоро задържан. Аз започвах със следенето на фоликули от 12 ден и така докогато се види,че може да се пукне. Имам доказан Луф, само за един цикъл. Годна за оплождане яйцеклетка има в случайте, когато фоликулът е вече 18/19 мм и е готов за пукване.
Re: поликистоза
« Отговор #98 -: Юни 27, 2009, 11:26:22 am »
И аз мисля, че при всеки е индивидуално. При мен ( при инсето) фоликулите се бяха спукали сами когато бяха на около 20мм. В деня на инсето имаше няколко спукани, а другите бяха на по 19 и 20мм и съм сигурна, че се спукаха в рамките на същия и следващия ден ( просто си ме боли по време на О).

Може да има момичета, при които се пукат и на 23-24мм. Но и аз така знам както Фанта, че след 19мм вече са годни.

Гардже, то излиза, че имаш ранно Ову. Но този месец с фоликуметрията всичко ще се изясни  :). А за това, че сега не се е видяла поликизтозна структура на яйчниците е много хубаво. От това, което обсъждахме в темата, и от това което съм чела, мисля че за да се каже че има ПКЯ, трябва поне няколко прегледа да установят едно и също, а при теб може би е било случайно това което са заснели на снимката преди няколко месеца, а по принцип всичко да е ок.

Гардже, само едно не разбрах - сега по време на този цикъл ли се е видяло, че фоликула, който е доминантен е 14мм? Ако е така мисля, че 5-6 дни са много, може би след 3-4 и после още веднъж.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #99 -: Юни 27, 2009, 11:48:28 am »

Гардже, то излиза, че имаш ранно Ову. Но този месец с фоликуметрията всичко ще се изясни  :). А за това, че сега не се е видяла поликизтозна структура на яйчниците е много хубаво. От това, което обсъждахме в темата, и от това което съм чела, мисля че за да се каже че има ПКЯ, трябва поне няколко прегледа да установят едно и също, а при теб може би е било случайно това което са заснели на снимката преди няколко месеца, а по принцип всичко да е ок.

Гардже, само едно не разбрах - сега по време на този цикъл ли се е видяло, че фоликула, който е доминантен е 14мм? Ако е така мисля, че 5-6 дни са много, може би след 3-4 и после още веднъж.

Фоликулът ми беше 14 мм на 6 ден от МЦ. Лекаря иска да отида след 5 или 6 дни. Явно иска да го търси вече спукан. Знам ли. За мен, ако е вече спукан не е проблем. Аз искам да се види, че се пука и че е с нормални размери, когато това става. От друга страна мисля, че точно след около 5-6 дена ще ми е самата ову, поне това са показвали тестовете досега, че е около 11-12 ден. Относно ПКЯ структура, когато яйчника ми беше такъв - имах много странен цикъл, оскъден, ръждив, имах температура, нещо бях болна и т.н. Може това да е оказало някакво влияние, незнам. То и сега МЦ си ми върви само по 1 ден, а останалите няколко дена само цапа и сега смятам да питам дали лигавицата ми има нормални размери.
 Искам само да напиша, че церв.отвора ми на 6 ден от МЦ е 6 мм, а преди на 14 ден от МЦ беше 14мм. Хм .. май съвпада с дните и милиметрите :) Та затова нищичко незнам, дали е нормално и т.н.
 
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.