0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: поликистоза
« Отговор #100 -: Юли 01, 2009, 21:08:16 pm »
момичета, с мойта стимулация нищо не стана този цикъл :( бяха по 5-6 фоликула на яйчник и никой не беше по-голям от 10мм и то на 20-и ден вече. другия цикъл ще се стимулирам с клостилбегит 2 по 1 на ден, та да видим тогава. ама е много гадно с тези поликистозни яйчници :( като не се стимулираш задържани фоликули, като се стимулираш много малки :( голяма тъпня е.
сега съм на дуфастон за 10дни, и после като дойде пак стимулация. дано поне следващата е ползотворна :balk_112:
Re: поликистоза
« Отговор #101 -: Август 19, 2009, 19:30:03 pm »
тук никой не се е разписвал доста дълго време...затова реших аз да се отчета. вчера ми правиха хидротубация и ме заболя доста макар и за малко. ама аз бях и много уплашена. сестрата беше до мен и ми държеше ръката. заговаряше ме, за да не мисля за болката, ама то си боли - какво да се прави? и така все пак мина и резултата е проходими тръби :D
следващия цикъл ще ме стимулират с гонадотропни хормони вече, щото на другите не реагирам. най-вероятно с меногон. накой стимулирали ли са го с него? и какъв е бил ефекта?
Re: поликистоза
« Отговор #102 -: Септември 12, 2009, 01:52:21 am »
Момичета в чуденка съм дали да пия клостилбегит?Историята е следната : от както водя полов живот пия противозачатъчни ,естествено с почивки и на една такава почивка след един редовен цикъл забременях за първи път само дето се наложи аборт заради един антибиотик ,който бях пила.После пак пих една година противозачатъчни ,забременях след третия редовен цикъл и сега си имам момиченце.След като родих  и ми дойде цикъла започнах да пия пак противозачатъчни ,но нещата невървяха косата ми капеше,окосмявах се все повече,килограми несвалях и т.н.Спрях хапчетата и цикъла започна да е нередовен,отидох на Узи и се видяха множество кистички и за мое най-голямо очудване ,след като не ми беше идвал два месеца цикъла забременях,но завърши с мисед ,след като видяхме пулс едната седмица.Пак пих противозачатъчни няколко месеца и пак ги спрях.Направих си изследвания на хормоните - половите,щитовидна жлеза и надбъбречна жлеза - доказана СПЯ,щитовидни хормони в норма ,но на границата клонящи към хипертиреодизъм и инсолинова резистентност.Изследванията си ги правих в УСБАЛЕ при д-р Начев и той ми назначи за стимулиране на овулацията ,след като съм искала второ дете ,Клостилбегита.Само дето ме е страх дали в нашия град има достатъчно кадърен гинеколог за да проследи нещата или е по добре да взема да си запиша час при д-р Стаменов ,макар и за след година ,и тогава да опитвам с Клостилбегита?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: поликистоза
« Отговор #103 -: Септември 12, 2009, 13:09:46 pm »
Момичета в .......
Според мен е по-добре при Стаменов.
Може да почакаш, но ще си в сигурни ръце и докато чакаш може пък и да стане чудото  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: поликистоза
« Отговор #104 -: Септември 18, 2009, 08:51:08 am »
Момичета в чуденка съм дали да пия клостилбегит?Историята е следната : от както водя полов живот пия противозачатъчни ,естествено с почивки и на една такава почивка след един редовен цикъл забременях за първи път само дето се наложи аборт заради един антибиотик ,който бях пила.После пак пих една година противозачатъчни ,забременях след третия редовен цикъл и сега си имам момиченце.След като родих  и ми дойде цикъла започнах да пия пак противозачатъчни ,но нещата невървяха косата ми капеше,окосмявах се все повече,килограми несвалях и т.н.Спрях хапчетата и цикъла започна да е нередовен,отидох на Узи и се видяха множество кистички и за мое най-голямо очудване ,след като не ми беше идвал два месеца цикъла забременях,но завърши с мисед ,след като видяхме пулс едната седмица.Пак пих противозачатъчни няколко месеца и пак ги спрях.Направих си изследвания на хормоните - половите,щитовидна жлеза и надбъбречна жлеза - доказана СПЯ,щитовидни хормони в норма ,но на границата клонящи към хипертиреодизъм и инсолинова резистентност.Изследванията си ги правих в УСБАЛЕ при д-р Начев и той ми назначи за стимулиране на овулацията ,след като съм искала второ дете ,Клостилбегита.Само дето ме е страх дали в нашия град има достатъчно кадърен гинеколог за да проследи нещата или е по добре да взема да си запиша час при д-р Стаменов ,макар и за след година ,и тогава да опитвам с Клостилбегита?
Може би най-добре при Стаменов, а междувременно, ако решиш да пиеш Клостилбегит съм чела,че не е добре да се приема без цветна снимка, нищо че имаш предишна бременност. Ако не съм права да ме поправят другите момичета :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: поликистоза
« Отговор #105 -: Септември 18, 2009, 17:29:12 pm »
Julia_m,  напълно права си! Никакъв клостил, преди да е проверена и потвърдена проходимостта на тръбите! предишната бременност не гарантира нищо! Нещата са много динамични и трябва да имаш актуални изследвания.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: поликистоза
« Отговор #106 -: Септември 18, 2009, 19:23:38 pm »
Julia_m, Златито е права докато не си сигурна в това какво е състоянието на тръбите не пий клостил бегит ,аз след приемането му бях с извън маточна бременност и то два пъти не веднъж. Не че е задължително да се случи и на друг но има вероятност така че моя съвет е без да си сигурна да не пиеш.
Re: поликистоза
« Отговор #107 -: Септември 20, 2009, 01:11:50 am »
Много благодаря за отговорите.И аз така си мислех,че не е шега работа пиенето на Клостибегита.Значи след почивните дни си записвам час при д-р Стаменов ,пък............ каквото сабя покаже.Успех на всички момичета тук.
*
Re: поликистоза
« Отговор #108 -: Септември 20, 2009, 08:48:06 am »
 bubalanak
А ако не ти се чака една година за преглед при  д-р Стаменов,можеш да посетиш и клиника Щерев или клиниката на д-р Владимиров.
Успех!
Re: поликистоза
« Отговор #109 -: Октомври 20, 2009, 22:01:38 pm »
сега му е времето да се похваля, че след поне една година без овулация, този месец вече имах такава :lol:чак не ми се вярваше :lol: естествено със стимулация и то с гонадотропни хормони, но имах овулация :lol:доки беше казала кога да работим по въпроса междувременно и ние с мъжа ми спазвахме стриктно :lol:
незнам дали има други момичета с поликистоза и без ову, но тук е точното място, където да го споделя. надявам се, че с това сме направили крачка напред към нашето бебе :lol:
Re: поликистоза
« Отговор #110 -: Юни 04, 2010, 11:05:56 am »
Здравейте , аз също съм със ПКЯ.Сега ще ви разкажа моята изстория!Бях на 14 години когато ми дойде за пръв път цикъла.Вървя ми две седмици и ми спря и от тогава до ден днешен го няма ако не пия хапчета.Ходила съм при какви ли не специалисти в моя град но там само ме объркаха още повече натъпкаха ме с хормони объкаха ми хормоналния баланс станах с поликистоза на яйчниците но...лекари какво да се прави.Започнах лечение през 2001г в гр.Плевен и там за пръв път ми казаха че съм със ПКЯ.Започнах лечение с противозачатъчни,слагаха ми инжекции ХУМЕГОН и некви други но не си спомням вече,и през 2002г станах бременна.Бях на почивка и дори и да не ви се вярва пиех си противозачатъчните и станах бременна,започна да ми се гади,имах ужасно сърцебиена а то какво било бременност но аз съм продължила да си пия хамчетата как е станало и до днес незнам като съм сигурна че не съм пропускала хапчета.Доцентът каза че плодния сак не е годен даде ми дуфастон и всичко приключи с обилен кръвоизлив.След това в МАЙЧИН ДОМ ми направиха цветна снимка през 2003г и се оказа че при операция от апендесит ми е скъсена дясната тръба.Изкаха да ми правят лапароскопия но аз не се съгласих.И така нататък какво ли несъм пила и дуфастон и дияне35 и клостилбегит и много много други хапчета но нищо.Сега се лекувам при доцент Рачев.Ходих миналия месец при него той ми даде някакви хапчета и като ми дойде от петия ден пих клостил бегит и се пробвахме за бебе все пак вече 11 години съм семейна и толкова много искам да имам дете  :( че ако стана бременна ще изкрещя на целия свят :( .Доцента ми каза че ако за два месеца не успея да забременея ще се наложи да ми се направи пак цветна снимка (ужас :() и да ме препрати за инвитро.ТОВА Е МОЯТА ИСТОРИЯ МОМИЧЕТА И ВЕЧЕ НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ ОМРЪЗНА МИ ДА ПИЯ ЛЕКАРСТВА ОМРЪЗНА МИ ДА МЕ БЪРКАТ И КАКВО ЛИ НЕ ДА МИ ПРАВЯТ ,ОМРЪЗНА МИ ДА СЪМ ИМ ОПИТНО ЗАЙЧЕ,ТОЛКОВА НАПЪЛНЯХ ЧЕ НЕ МОГА ДА СЕ ТЪРПЯ!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: поликистоза
« Отговор #111 -: Юни 04, 2010, 12:23:36 pm »
Бях на почивка и дори и да не ви се вярва пиех си противозачатъчните и станах бременна,започна да ми се гади,имах ужасно сърцебиена а то какво било бременност но аз съм продължила да си пия хамчетата как е станало и до днес незнам като съм сигурна че не съм пропускала хапчета.
Понякога, ако взимаш определени антибиотици, те пречат на хапчетата да си вършат работата и може да се забременне, нищо че ги взимаш редовно.

Б.


  
Re: поликистоза
« Отговор #112 -: Юни 04, 2010, 18:49:07 pm »
Понякога, ако взимаш определени антибиотици, те пречат на хапчетата да си вършат работата и може да се забременне, нищо че ги взимаш редовно.


това е че не съм пила никакви антибиотици просто не мога да си го обясня  osi_10
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: поликистоза
« Отговор #113 -: Юни 04, 2010, 19:01:30 pm »
Противозачатъчните не дават 100% гаранция, а 99%. Ти може да си онзи 1%. Случва се, не си първата. Дано скоро успееш. ПКЯ не е най-страшната диагноза. И на нея се намира цаката. Обаче ти е време за истински специалист по стерилитет. Не знам от кой град си, но кварталните гинеколози не могат да ти помогнат. 11 години са много време. Потърси квалифицирана помощ.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: поликистоза
« Отговор #114 -: Юни 05, 2010, 10:35:34 am »
аз вече ходя при такъв специалист поне ми го препоръчаха и за сега съм доволна ще видиме какво ще се получи дано да ми помогне защото ми писна да бъда опитно зайче
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: поликистоза
« Отговор #115 -: Юни 05, 2010, 20:23:54 pm »
Ами аз не съм чувала за специалист по стерилитет доц. Рачев./не че е задължително да съм чувала де, но да кажем, че повечето ги знам :lol:/ По какво е доцент той? Къде преглежда? За какво те лекува? Тук имаме подфорум с адреси на клиники, които се занимават със стерилитет, ако искаш поразрови.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: поликистоза
« Отговор #116 -: Юни 06, 2010, 07:32:51 am »
Ами аз не съм чувала за специалист по стерилитет доц. Рачев./не че е задължително да съм чувала де, но да кажем, че повечето ги знам :lol:/
Има, чукни го в Гугъла :wink:. http://www.ascendent.cc/pages/ekip-i-dejnosti.php
Обаче сериозно - до колкото разбирам не е точният човек. Не е описано да се занимава изрично със стерилитет.

Таня, послушай sixsens и отивай при някой, който само с това се занимава. След толкова години наистина не си струва да ходиш при когото и да е друг.
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 07:35:26 am от Bobbie »


  
Re: поликистоза
« Отговор #117 -: Юни 06, 2010, 10:29:30 am »
момичета прочетет първата ми публикация и ще разберете защо ходя при РАЧЕВ, аз съм с поликистоза на яйчниците , да съгласна съм с това че трябва да отида при друг специалист по стерилитет, но искам първо да се оправя хормонално а аз друг специалист по хормонални проблеми не съм чувала ако знаете някой пишете.
*
Re: поликистоза
« Отговор #118 -: Юни 06, 2010, 11:38:20 am »
Смятам че не е редно да нападате когото и да било за това че ходи при специалист не такъв какъвто вие искате. :x
Оставете момичето сама да реши при кого да ходи, вече си е намерила лекар и е доволна от него. Нека тя реши при кого и къде да се лекува. Аз самата не ходя при специалист по стерилитет защото и аз съм с поликистоза но не съм била опитно зайче.
tanq ivanova  ако имаш е-майл или ако искаш пиши ми ЛС...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: поликистоза
« Отговор #119 -: Юни 06, 2010, 14:49:34 pm »
Ами хормоналният дисбаланс е част от репродуктивната система, следователно е репродуктивен проблем. А с това се занимават специалисти по стерилитет. Те хората лекуват и ПКЯ :D, не правят само ин витро :lol: Аз на никого не налагам мнение, нито пращам хората при конкретни лекари. Но съм достатъчно добре запозната, та затова си позволявам да дам мнение и съвет. Щом сте били опитни зайчета, значи не можете да прецените кой лекар си разбира от работата. Тук даваме информация, възползвайте се!
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 19:59:10 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!