0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #60 -: Юни 11, 2009, 15:31:51 pm »
Късмет Виолет ... ще стане, ще стане, ще стане ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #61 -: Юни 11, 2009, 16:04:27 pm »
Благодаря, garga :bighug:Дано наистина този път да е успешен, защото вече започвам да се отчайвам.Късмет на всички.
*
Re: поликистоза
« Отговор #62 -: Юни 11, 2009, 16:05:52 pm »
Момичета аз също съм с поликистоза. :?
И аз имах всички безелиз за тази диагноза-удължен цикъл , множество хормонални проблеми- първо естрадиола ми беше 4 пъти над нормата, после беше и нисък , сигурно 2 или 3 пъти под нормата, Фсх също ми беше 4 пъти над нормата , преди 2 години. ДХЕА-С ми беше горе долу в нормата, въпреки,че си имам повишено окосмяване и досега. Луф имах само веднъж доказан от преди година.Нямм наднолчено тегло, а за Радостинка само да вметна ,че поликистозата не се лекува напълно както например една настинка.
Реших да споделя опит така да ке каже...
Re: поликистоза
« Отговор #63 -: Юни 11, 2009, 16:50:07 pm »

а за Радостинка само да вметна ,че поликистозата не се лекува напълно както например една настинка.
Реших да споделя опит така да ке каже...

Фанта, това за излекуването го казах в кръга на шегата  :wink: , знам, че няма как да се излекува човек от тази напаст.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #64 -: Юни 11, 2009, 17:28:05 pm »
Да но, аз съм чувала, че след първа или втора бременност биха могли да изчезнат кистичките,да се оправят хормоните и това да е дълготрайно.Да ви кажа честно, поликистоата не е чак такава болка за умиране.Важното е, че и с нея се забременява...било то и с малко помощ :lol:Така че, момичета,всички ще се справим и с тази напаст :bighug:
Re: поликистоза
« Отговор #65 -: Юни 11, 2009, 17:42:51 pm »
Тук за след бременност какво се случва, може Коки да сподели :wink:, че да не говоря пак вместо нея :lol:
Сори за спама :oops:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #66 -: Юни 11, 2009, 20:27:32 pm »
violet, казват че 3 е щастливо число :lol: дано третия път за теб да е щастлив :lol:
и да при мен проблема са основно хормоните засега. доки каза още 3 мес да пробваме, ако трябва и със стимулация и после евентуално ще гледаме тръбите. само като си помисля, ме е страх :? най-вероятно ще иска да правим цветна снимка, но аз съм толкова бъзлива, че от страх сигурно ще ме боли повече :oops:
Re: поликистоза
« Отговор #67 -: Юни 11, 2009, 21:00:33 pm »
hazelnut, защо те стимулират без да са ти проверени тръбите.Това е първото нещо което трябва да направиш.Не е страшно...има болка, но тя е краткотрайна, а при някои момичета дори няма никакво усещане.На мен ми правиха хидротубация.Болеше ме като при цикъл, но за малко.Аз лично бих те посъветвала да си направиш едно от двете.А ти при кой лекар си ако не е тайна разбира се?
Re: поликистоза
« Отговор #68 -: Юни 11, 2009, 21:51:21 pm »
не е тайна доки :D
ходя в клиника щерев при д-р андреева :D просто правим опити от 9 мес и тя реши, че ще изчакаме още 3 преди да проверим тръбите. а за стимулацията още не е сигурно дали ще ми я назначи. ще видим в понеделник.
Re: поликистоза
« Отговор #69 -: Юни 11, 2009, 22:23:37 pm »
Наистина е хубаво да се пробва поне година преди да се премине към сериозни изследвания или стимулации и т.н.Каквото и да предприемеш, ти пожелавам успех и скоро да се похвалиш.А за изследването на тръбите въобще не се притеснявай...спокойно можеш да си го направиш, ако док реши.Даже съм чувала, че ако няма сериозни запушвания, след това по-лесно се забременява. :P
*
Re: поликистоза
« Отговор #70 -: Юни 11, 2009, 23:10:19 pm »
Тук за след бременност какво се случва, може Коки да сподели :wink:, че да не говоря пак вместо нея :lol:
Сори за спама :oops:

Абе тя коки да сподели, ама малко я е срам че не е ходила от една година на лекар  :oops:

6 месеца след раждането яйчниците бяха добре - това от преглед.
Аз лично ги усещам така нещата - около година всичко беше ок, но последните 6 месеца нещата стават както едно време.
Re: поликистоза
« Отговор #71 -: Юни 13, 2009, 16:13:10 pm »
коки, доколкото знам от тази поликистоза май отърване няма и е хубаво да се ходи по-често на доки. но вероятно си била заето с малкото съкровище и не си обръщала много внимание. е май ще е добре да го направиш скоро. а това, че си успяла да си имаш детенце е доста окуражаващо за всички нас :D надявам се и др момичета с този проблем, които вече си имат детенце да ни пишат, и да ни кажат те как са се преборили с това.
аз продължавам борбата - днес изследвах хормони и са в доста по-добри граници от преди 2 месеца :D но в понеделник доки ще каже как са вдействителност :D и тогава евентуално ще назначи стимулация. много се надявам този месец вече да видя какво е да имаш овулация :oops: все още не съм разбрала. а и тайничко се надявам като разбера какво е и да се похваля следващия месец :D
violet, radostinka вие докъде стигнахте? какво става?
Re: поликистоза
« Отговор #72 -: Юни 13, 2009, 20:12:36 pm »
hazelnut, аз съм в пауза, два месеца на противозачатъчни, стимулацията за инсето ми се оказа доста силна имах много доминантни фоликули и много малки :? и за капак и задържан. Док иска да се махне задържания и да се успокоят яйчниците, да се изчистят и малките фоликулчета и след това второ инсе с по-лека стимулация, че да не се получи същото. И аз съм съгласна с това, че е опасно с много малки фоликули да почваме нова стимулация.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: поликистоза
« Отговор #73 -: Юни 15, 2009, 10:17:28 am »
gallardo , много ме успокои... И аз знам, че няма поликистоза само на база на ехографска снимка, а трябва да има нарушение в хормоните, окосмяване, напълняване и т.н. Мерси много мила !
garga, не е задължителнмо да имаш окосмяване или напълняване. Аз преди няколко месеца видях, че са ми написали на картона ПКЯ и посочих това на лекаря, като си мислех, че сестрата е направила грешка, защото никога не ми беше казвал, че го имам. Обаче той каза, че не е грешка и съм била нещо като на границата между нормалното и ПКЯ.Той каза, че има различни степени на ПКЯ, така че може и ти да имаш нещо такова в по-ниска степен. Аз също нямам никакво силно окосмяване, а напълняване си имам ама то е Кока-Колата :-). Сега като я спрях и започнах да отслабвам. Моите хормони също са в норма, но за разлика от теб цикълът ми никога не е бил редовен и винаги си е варирал до седмица. Та в крайна сметка съм с някаква междинна форма на ПКЯ :-).
Не знам дали ти го казах, но моят лекар каза, че ПКЯ му е най-малкият проблем и ако всички пациентки му били само с това, би се радвал, понеже поне има какво да направи. При нас за съжаление проблемите се оказаха 2 - единият е липсата на овулация ( който преодоляваме с лекарства и нямам проблем да забременея), а другият е че явно не правя нормални ембриони ( а сме с нормален кариотип), защото имам няколко помятания и при едно се установи, че е било с тризомия 21 ( Даун).
Не се притеснявай. Ако при вас проблема е лиспсата на редовна овулация аз съм  убедена, че след лечението и ти скоро ще видиш двете чертички.
Прегръдки.

П.П. Забравих да спомена, че явно не е всеки месец да нямам овулация, защото миналата година забременях почти по погрешка без никакви лекарства, значи очевидно поне тогава съм овулирала.


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #74 -: Юни 15, 2009, 10:36:06 am »
Мерси Боби. Напоследък обаче много често чета, че именно ПКЯ много трудно го преодоляват (тук в БГ) ... Ти с какви медикаменти достигаше до ову?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #75 -: Юни 15, 2009, 23:29:39 pm »
трудно се преодолява, да, защото иска много време :( за нас 1 година е много време, но за цикъла са едва 12 цикъла. и докато те изследват - ту хормони, ту генетични, ту имунологчни, ту как се повлияваш на дадено лекарство и то времето си тече, а на нас ни идва да се дерем с цял глас :( но невярвам някой да се предаде лесно :D както и аз не бих се предала. колкото и да е дълга, колкото и да е тежка- целта е ясна - бебе :D
днес бях на лекар и като ми видя последните хормонални изследвания остана горе-долу доволна. каза само, че естрадиола ми е нисък. но пък другите са по-добре. назначи ми стимулация с фемара 5 дена по 1 таблетка.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: поликистоза
« Отговор #76 -: Юни 16, 2009, 05:23:07 am »
Мерси Боби. Напоследък обаче много често чета, че именно ПКЯ много трудно го преодоляват (тук в БГ) ... Ти с какви медикаменти достигаше до ову?

С гонадотропините само. Аз мога да направя голямо количество яйцеклетки на Гонал Ф. По 12-15 яйцеклетки спокойно и всичките се развиват ( добре че ги спираха навреме :-) ). Докторът каза, че ако искал можел да ми даде повече и да направя дори и повече, но това би било, ако правех ин витро. Дори последният път се чудеше дали да не ме прехвърли към ин витро.
 На Клостилбегит и то по 2 ( 100мг) направих само една доминантнтна, но въпросът е, че има начинда направя и много, пък сега като ще се ориентираме към ин витро и това беше важен фактор, за да могат да ми направят повече ембриони за евентуални следващи опити. Това си е индивидуално. Доки ми каза, че имал пациенткана Клостилбегит, която прехвърлил към ин витро, защото направила толкова много яйцеклетки само с него.

Аз не съм добре запозната с ПКЯ, защото нали ти казвам,че скоро разбрах, а и явно съм някакъв междинен случай, пък и си овулирам, ама не редовно. Лекаря ми го обясни така "При ПКЯ в началото на цикъла виждаме над 10 яйцеклетки общо в двата яйчника, нормално са около 5, пък ти имаш средно 7-8". Не съм сигурна за точните цифри, но нещо такова беше.


Б.
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 05:44:26 am от Bobbie »


  
Re: поликистоза
« Отговор #77 -: Юни 17, 2009, 15:26:46 pm »
Момичета, а как е положението с тези малки фоликулчета при стимулация с клостилбегит?От както ме стимулират, на УЗИ са виждат само един или два доминантни (най-често един) и един или два по-малки (13-14 мм).Множеството малки фоликулчета ги няма въобще след стимулация.Някой има ли информация по този въпрос? :?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #78 -: Юни 17, 2009, 15:49:17 pm »
Виолет, това че малките фоликулчета изчезват и се появява доминант в много хубаво. нали това е целта. Да се обрзува доминант. От колко време си на Клостил ? Мен още ме е страх да започна да го пия (изписан ми е от лекар, но каза че няма нужда да ме следи на Узи, а само с тестове да следя овуто  8O , затова все още незнам какво да правя).
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #79 -: Юни 17, 2009, 16:13:16 pm »
garga, не се притеснявай да пиеш клостилбегит.Щом ти е изписан, значи няма проблем.Все пак това е най-лекия медикамент и опасност от хиперстимулация почти няма.И аз бях така в началото...като ми го изписаха и щах да умра от притеснение как ще ми повлияе.Истината е, че дори и странични ефекти нямах (освен 1 - 2 килца отгоре :lol:), а вече съм трети месец на стимулация с клостил.Относно следенето...аз ходя един път два-три дни след последното хапче и след още един ден за инжекция овитрел или прегнил.По време на самата стимулация не ме викат.Твоят лекар ще прецени колко често да ходиш като види колко фоликула образуваш първия път.Започвай, и не се мотай много , много osi_6 .Нали знаеш, че ако почустваш нещо притеснително по време на приема винаги можеш да попиташ лекаря си или да спреш медикамента.Има много момичета с поликистоза, забременели по този начин....даже и по естествен път а не с АРТ процедура.Хайде стискам палци и да докладваш как е :bighug: