0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: поликистоза
« Отговор #20 -: Юни 05, 2009, 12:05:54 pm »
Гардже, не съм сигурна но мисля, че ЛУФ се доказва само с узи, поне с такова впечатление съм останала от прочетеното.
А за поликозтозата и Клостилбегита, аз съм на мнение, че щом ще се опитва по естестесвен път на стимулиран цикъл, задължително трябва да се следи стимулацитя с прегледи и да се таймира овулацията. Не мисля, че е редно особено при ПКЯ да те карат да пиеш клостил и да не направят всико възможно, за да осигурят наличието на О ( не е много подходяща тази дума, но не се сещам за друга :oops: в момента) .
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: поликистоза
« Отговор #21 -: Юни 05, 2009, 12:24:52 pm »
Ами, да ЛУФ се доказва с узи.
При каквато и да е стимулация проследяване трябва да има!

Виолет, разкажи как проследявате фоликулите. Колко правиш, пукат ли се, отиваш ли на преглед преди следващата стимулация, за да сте сигурни че няма задържан фоликул?

Аз съм с ПКЯ и ЛУФ синдром и забременях след стимулация с Клостил.
*
Re: поликистоза
« Отговор #22 -: Юни 05, 2009, 12:35:19 pm »
Eто накратко какво е ЛУФ-а:
"ЛУФ синдром LUF
Доминантният  фоликул се развива и съзрява правилно, но не се спуква. Това се случва в 5-10% от нормалните цикли. Но когато този синдром се повтаря често  или постоянно се получава  невъзможност за забременяване. Диагностицира се  чрез  хормоналните анализи и ултразвуков мониторинг. Фоликулът бързо увеличава размерите си и може  да достигне 4-5 см в диаметър."


А също съм с поликистоза , имам само веднъ доказан Луф от преди година , именно доказан с УЗИ. При мен липсата на овулация беше от множество хормонални проблеми.
Re: поликистоза
« Отговор #23 -: Юни 06, 2009, 22:37:42 pm »
Фоликулите се проследяват на ултра звук(задължително при стимулации) и , ако има задържан, то тои се вижда и следователно не се започва следваща стимулация докато не се изчисти, защото е опасно.Досега не съм задържала фоликули...пък и аз нали все съм с по един :?
А на теб какво ти каза лекаря за прогестерона?На мен ми го изследваха на 22 ден и беше някъде по средата на референтните стойности.Док каза че е малко нисичък, но е нормално и не е фатално, а и щял да се покачи.Но ти не си въобразявай и не си приписвай различни болести, защото аз така си докарах тази поликистоза....до преди 4 месеца яйчниците ми винаги са били чисти...но пусто му четене и ровене...човек си въобразява какво ли не.Спокойствие и положителни мисли osi_18!
Re: поликистоза
« Отговор #24 -: Юни 06, 2009, 22:45:10 pm »
Коки, а ти как забременя ..имам предвид с инсеминация ли или по естествен път?Питам защото знам, че клостилбегита много изсушава цервикалната слуз и затруднява пътя на сперматозоидите.
Относно проследяването на узи аз ходя на 3 ден след последното хапче и след това отново на 5-ти ден за оветрил (за спукване на фоликулите) и на 7-ми ден е инсеминацията.Пропуснах да кажа че аз съм на инсеминации засега.Очаква ме трета.При нас проблема е само моята поликистоза, та затова док препоръча да направим 4 инсеминации....но да не с еотклонявам от темата :oops:
Re: поликистоза
« Отговор #25 -: Юни 07, 2009, 00:01:24 am »
здравейте на всички аз сега започвам да се занимавам с изследвания сега ми предстои цветна снимка на трабите имного се притеснявам дали е много болезнено
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #26 -: Юни 07, 2009, 00:36:27 am »
За цветна снимка има много други теми. Тази е за поликистоза (както личи от заглавието). По въпроса за проходимостта на тръбите може да почетеш нашример тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=17104.0
И изобщо в подфорума "Стерилитет при жената", има доста коментирано за тази процедура.
 Успех ти желая и дано не се налага да правиш много изследвания :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #27 -: Юни 07, 2009, 01:02:11 am »
ех, май и аз проявявам същия синдром :? но този месец го преодолях с гадни контрацептиви  :? за втори път задържам фоликул, но първия път си се махна сам с идването на цикъла, а втория път си остана и се наложи да пия регулон. но вече го няма :D :D :D
сега са ми назначили изследвания, които са ми много неясни - тромбози, MTHFR и антифосфолипидни антитела.някой от вас дали ги е изследвал?
Re: поликистоза
« Отговор #28 -: Юни 07, 2009, 10:23:13 am »
Виолет, Коки забременя само на стимулиран цикъл без инсе ( Коки знам, че няма да се сърдиш, че отговарям вместо теб :wink: )
Виолет при вас имали мъжи фактори, че сте минали директно на инсета? Когато проблема е само поликизтоза, проблема идва от това, че няма О и ако това се преодолее, може да се опитва по естествен начин.
hazelnut това са някои от изследванията, които влизат в панела( незнам как да го кажа точно) на имунологичните и генетичните изследвания. Аз съм ги изследвала, заедно със още някои от тази група, за повече инфо може да прочетеш Генетични, имунологични и неизяснени причини за стерилитет или директно търсене с Търсачката :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #29 -: Юни 07, 2009, 21:24:43 pm »
Радостинка, при нас няма друг проблем...даже спермограмата е много добре 90 млн. :)Но при прием на клостилбегит са "изсушава" много влагалището и намалява цервикалната слуз, което би могло да създаде проблем при преминаването на сперматозоидите.При инсеминацията те се трансферират директно в матката....та затова док предложи инсета.Аз между другото си имам и овулация,въпреки поликистозата, но вече година опитваме и не се получава :(
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #30 -: Юни 07, 2009, 21:30:28 pm »
Виолвт - ако правилно разбирам имаш овулация, в същото време поликистоза и пиеш Клостил ??? Понеже имам съмнения за ПКЯ, а ми изписаха Клостил - в същото време не се знае дали нямам ову, т.е. случаят ти е много сходен с моят. Искам да те питам от Клостила яйчниците не се ли активират още повече и поликистозата да премине в кисти ? Притеснявам се да пия това лекарство ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #31 -: Юни 08, 2009, 00:20:49 am »
благодаря ти, радостинка :D това ме навежда на мисълта, че тези изследвания се пускат, ако има проблем след забременняване 8O а пък аз никога не съм забременнявала 8O та съвсем се шашнах.
чудя се защо трябваше да ги правя сега :? :ask: :ask:
радостинка, инфото е много полезно :bighug:
Re: поликистоза
« Отговор #32 -: Юни 08, 2009, 14:23:27 pm »
garga,  и аз много се притесних, но ето, че аз дори не образувам повече от един фоликул и нямям никакви странични ефекти(освен аптита:).Относно малките фоликул4ета-те си стоят все с тези размери.Даже ми се струва че са понамалели на брой.Честно да ти кажа това с поликистозата е много относително.Щом док е преценил че можеш да пиеш това лекарство...значи не е притеснително.Аз имам овулация и без клостила, но ето че не се получава бебето..така че трябва да се опитат всички методи(подходящите разбира се) :wink:
*
Re: поликистоза
« Отговор #33 -: Юни 08, 2009, 14:46:43 pm »
Да, от стимулиран цикъл забременях.

Виолет, аз по същия начин образувах само по един фоликул. Преди стимулациите бях на противозачатъчни.
Re: поликистоза
« Отговор #34 -: Юни 08, 2009, 16:08:15 pm »
момичета, няма СПКЯ БЕЗ симптоми или БЕЗ хормонални отклонения

вижте тук

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=808.msg505753#msg505753
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 16:10:18 pm от gallardo »
Re: поликистоза
« Отговор #35 -: Юни 08, 2009, 17:02:38 pm »
koki, много ме успокои.Забременяла си без АРТ процедури и само с един фоликул...супееер.Дано и при мен да е толкова лесно.А иначе  колко време опитвахте преди да ви сполети това щастие :)
Re: поликистоза
« Отговор #36 -: Юни 08, 2009, 17:12:54 pm »
благодаря ти, радостинка :D това ме навежда на мисълта, че тези изследвания се пускат, ако има проблем след забременняване 8O а пък аз никога не съм забременнявала 8O та съвсем се шашнах.
чудя се защо трябваше да ги правя сега :? :ask: :ask:
радостинка, инфото е много полезно :bighug:
Аз никога не съм забременявала, но док искаше да ги пуснем преди да направим първата инсеминация, явно указват влияние и върху самото незабременяване.
Радостинка, при нас няма друг проблем...даже спермограмата е много добре 90 млн. :)Но при прием на клостилбегит са "изсушава" много влагалището и намалява цервикалната слуз, което би могло да създаде проблем при преминаването на сперматозоидите.При инсеминацията те се трансферират директно в матката....та затова док предложи инсета.Аз между другото си имам и овулация,въпреки поликистозата, но вече година опитваме и не се получава :(
А, сега вече ми е ясно защо сте започнали с инсетата и да възможно е и при поликизтозата да има О, но за съжаление не при всеки така :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: поликистоза
« Отговор #37 -: Юни 08, 2009, 17:21:33 pm »
gallardo , много ме успокои... И аз знам, че няма поликистоза само на база на ехографска снимка, а трябва да има нарушение в хормоните, окосмяване, напълняване и т.н. Мерси много мила !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: поликистоза
« Отговор #38 -: Юни 08, 2009, 17:27:51 pm »
При мен поликизтозата се установи на база ехографски преглед и направени хормонални изследвания ( съответно лоши ) имам леко повишено окосмяване, но нямам килограми в повече ( даже според приятели напротив, според мен може да сваля още някое :)). Иначе това чудо ми се появи изведнъж, направо от нищото, никога не съм имала така поликизтозна структура на яйчниците ( ако мога да я нарека така ) и винаги хормоните са ми били ок ( с изключение на пролактина ).
Много е странно това заболяване, какво ли го е предизвикало, интересното е че ми се появи след като имах една упорита киста, и когато отидох да преглед да видим дали се е махнала и хоп лоши хормони и хоп ПКЯ :?.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #39 -: Юни 08, 2009, 18:24:17 pm »
И при мен се появи така изведнъж.Всичко беше наред до септември 2008, когато ме прегледаха на ултразвук и хоп...безброй малки фоликулчета.Хормоните обаче и сега са ми добре с изключение на DHA-S, който не ми е особено ясен и е на горната граница.Някой изследвал ли си е този хормон?На мен ми го пуснаха заедно с FSH, LH, E2(всички бяха в норма) т.е. първата половина на цикъла. :?