0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« -: Март 31, 2006, 21:54:49 pm »
Здравейте момичета! Искам да ви питам звучи ли ви реално ICSI за 1500лв. ??? в цената влиза и лека стимулация...До сега имаме едно неуспешно ICSI зад гърба си което ни излезе над 6000лв. (е минахме през касата де)  затова ми се струва много нереално ниска, а неискам ако се съгласиме после да има някакви изненади и без това нервите са ни опънати достатъчно!!!
 :help:
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #1 -: Март 31, 2006, 22:10:01 pm »
Би ли споделила в коя клиника ти предлагат тази цена.
Дано този опит да ти е последен мила
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #2 -: Март 31, 2006, 23:06:00 pm »
Мерси  Missy дано тази пролет бъде успешна за всички нас!!! :lol:  Д-р Стаменов ми  обяви тази цена  център за репродукция Надежда а за него само хубави неща съм чувала незнам какво да правя :roll: Бяхме решили да пробваме донорска инсеминация, но той като обяви тази цена пък и по лека стимулация ни хвърли в размисъл.....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #3 -: Април 01, 2006, 09:59:22 am »
За ИКСИ - незнам.
Но в тази клиника има серия от евтини неуспешни инсеминации /на пишещите в бг-мамма/ и то при двойки сравнително без проблеми.
Може би понякога евтиното излиза по-скъпо.
Аз пари все нямам, но лично съм се ориентирала към инсеминации в друга клиника с по-качествени материали /които оскъпяват процедурата/. Не казвам, че в клиниката на Стаменов са некачествени, но с по-добри материали се подобряват шансовете.
Това е мое лично наблюдение и мнение, не ангажирам никой с него и не искам разправии на тази тема.
Оценявам усилията и труда на д-р Стаменов, както и оценявам това, че дава шанс на двойки, които нямат финансова възможност да направят по-евтини процедури.
Изборът за инсеминациите си е мой.
Обаче за ИКСИ сумите са значително по-големи, така че помисли си.
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #4 -: Април 01, 2006, 12:05:51 pm »
да има логика в това, но защо доктора не споменава и за това...??? ние твърдо си бяхме решили донор незнам всъшност колко са ни по-големи шансовете...с донор, но все пак.  Не стига мъжа ми с тази олигоастеноспермия  ами и на мен ми откриха микроаденом на хипофизата :trash: то лошото никога не идва само....и така незнам кое е по-доброто решение за нас...може би малко прибързвам,но ми се иска вече тази одисея да свършва :balk_144: голямо съм мрънкало знам, но понякога човек му идва до гуша!!!! Вие момичета сте най-силните жени на света и се радвам че ви има много научих от вас и сигурно още ще научавам :balk_81: Трябва да се подкрепяме!!!     "Другите" трудно ни разбират, но съм сигурна, че и те си имат свойте проблеми, макар и от друго естество...Желая на всички скоро да видят двете чертички!!! Успех!!! :goodluck:
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #5 -: Април 01, 2006, 13:42:04 pm »
Цената от 1500 лв. едва ли включва медикаментите за стимулацията. Това е само цената на процедурата. По принцип стандартната, редовна цена за иксито е 2000 лв., така че на теб са ти направили отстъпка. Не виждам къде е проблема.

Лали, серии от неуспешни инсеминации има навсякъде. Не виждам какво те притеснява цената. Ако погледнем реално какво се включва в цената на една инсеминация, то ще излезе, че Владимиров и Щерев са надули цените. Нереално много. Заради бързата печалба.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #6 -: Април 01, 2006, 14:38:36 pm »
Цитат на: little_rabbit
Ако погледнем реално какво се включва в цената на една инсеминация, то ще излезе, че Владимиров и Щерев са надули цените. Нереално много. Заради бързата печалба.


хм... хайде да погледнем реално, добре.
какво реално се включва в цената на една инсеминация?
отговори ми на този въпрос, за да видим дали са надути цените.

апропо, заек, ти знаеш, че има телевизори от 100 лева и телевизори от 10000 лева, нали?
знаеш ли, че при АРТ процедурите също има различни цени за един и същи тип (не конкретен вид!) консуматив - примерно, една епруветка може да се купи за педесе стинки (от АРТ-ското Илиянци, образно казано), но може да се купи и за 10 лева (естествено, ще е друго качество).
средите за обработка също биват различни видове, с различни цени!

аз съм го намеквала и друг път - има разлики в цените, които могат да се обяснят с желанието на един лекар да спести част от заплащането на своя труд или не (само така, например, мога да си обясня цената от 10 лева за УЗ при Стаменов, каквато няма никъде по страната другаде - не говорим за АГ, а изобщо за ехографски прегледи). но има и разлики в цените, които са обективно обусловени от качеството на използваната техника, материали и консумативи.

не може просто да се твърди, че в Шератон надуват цените от алчност, защото са много по-високи от тези в кварталната кебапчийница!
(с което не искам да правя аналогии, разбира се...)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #7 -: Април 01, 2006, 15:26:27 pm »
А не е ли печалбарство евтината инсеминация за сметка на качеството на материалите?
Юруш, да отчетем бройка на извършени процедури, важното е продажбата да върви. Все при някоя двойка ще има успех.
Факт е, че печалбата се уверичава от оборота.
Въпросът ми е риторичен. Само за размисъл.


Faith, на мен лично много ми хареса номера с полу-донорката инсеминация. Мисля, че идеята е добра, ако ти нямаш проблеми с овулацията.
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #8 -: Април 01, 2006, 15:34:28 pm »
Лали, ти какво разбираш от среди за ин витро? Я кажи, да чуем  :D
Печалбата на единица не се увеличава от оборота ;)

Джам, очевидно най-скъпото в една процедура са средите. Стъкларията не формира цената (а и дори да я формираше - стъкълцата им са качествени). Е, средите в клиника "Надежда" са качествени и скъпи.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #9 -: Април 01, 2006, 15:37:01 pm »
Нищо. Само знам, че са различни. За инсеминация, ин-витро и ИКСИ.
Както и че разликата в цената е значителна.
В цената за ИКСИ влизат материалите за обработка навсякъде със сигурност.
По-ниската цена по всяка вероятност е за сметка на качеството.
Единственото, което ме кара да мисля така, е че при инсеминациите е така, защото знам горе-долу колко струват материалите.
Само правя асоциация.
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #10 -: Април 01, 2006, 15:43:16 pm »
Цитат на: Lali

Само правя асоциация.

Именно. И изглежда неаргументирано, като от рода на "сестра ти е курва - иди докажи, че нямаш сестра".
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #11 -: Април 01, 2006, 15:46:03 pm »
Е, аз съм стигнала само до инсеминации.
Когато стигна до ин-витро /защото натам вървят нещата със сигурност :cry: / ще мога да се аргументирам.
Понякога по някаква причина човек заслепява и не вижда логични неща, но това за мен не го прави лош човек.
Приключвам темата в този смисъл, защото на всички ни е трудно и всички имаме една и съща цел.
И силата и енергията ни трябват за осъществяването на мечтите ни.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #12 -: Април 01, 2006, 15:52:15 pm »
Хайде някой икономист да се включи и да разясни как става ценообразуването. Аз си мисля, че в цената се включват и разни неща като труд, амортизация, печалба, данъци, наем ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #13 -: Април 01, 2006, 15:59:11 pm »
Тук корекността изисква да призная, че по всяка вероятност д-р Стаменов прави намаление на труда си, както и на този на екипа си.
Но специално за инсеминациите голямото намаление е от стойността на материалите.
Това ми наблюдение е базирано на информация, която не мога да цитирам в интернет защото е лична за мен.

Мисля, че няма нищо лошо в това да се правят процедури в по-евтини материали. Това дава шанс на повече двойки да опитват.
Още веднъж казвам, че оценявам жеста да се даде шанс  за опити на повече двойки.
Изборът си е мой, както и мнението лично. Не ангажирам никой с него, както и нямам претенцията, че съм права.
Освен това смятам, че д-р Стаменов е добър специалист.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #14 -: Април 01, 2006, 16:56:36 pm »
Ще се включа с леки разсъждения от опит. Преди време се занимавахме с животновъдство. Тясно специализирано в един вид точно (не уточнявам от гледна точка на анонимността, но ако някой настоява ще отговоря на лични). Затворен цикъл (изкуствено оплождане, развъждане, отглеждане, преработка и дистрибуция) Храната (фуража) за този вид е строго специализирана и трябва да бъде точно дозирана. Фирмите дистрибутори и вносители за България обаче спекулираха с това че няма друга алтернатива за производителите (които не са много на брой) и изкуствено и умишлено завишаваха цената на фуража. Стигнахме до там и проверихме директно във фирмите производители каква  е цаната на единица фураж. Тогава след проверката и официалните факсове от редица европейски производители водещи в тази област, се оказа че цената на единица фураж от една и съща фирма производител ще ни излезне на половина от цената която плащахме в България (разбира се като сме включили всички митнически такси и мита). Не е ли възможно тогава лавирането на цените за необходимите материали за инсеминация, инвитро и ИКСИ също да се влиаят от същите критерии. Тоест в България има 3-4 дистрибутори които предлагат тези материали и среди. Или нещо като: в съседният магазин е по-евтино ще си го взема от там. Моето мнение е че разликите в цените освен че са за сметка на труда, за и за сметка на цената на която са взети необходимите материали, също и за сметка на надценката (поставена от клиниките и центровете по стерилитет) на същите необходими материали, разбира се не изключвам и качеството. Но това са комплексни неща. Стана много дълго прощавайте!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #15 -: Април 01, 2006, 17:49:33 pm »
разбира се, че в ценообразуването се включват много показатели, които се не изчерпват с консумативите по производството на дадена стока или услуга.
ние не знаем какви са конкретните ситуации, кой какъв наем плаща, какви заеми е теглил, с какви пари какви уреди е накупил, какви заплати на какъв персонал плаща и т.н., че да правим сравнения и не е редно да се правят заключения, че щом някой има по-високи цени, значи непременно гони бърза печалба!

при моите инсеминации в клиника София, за обработка на материала са използвани среди за инвитро оплождане. не смятам, че това се прави навсякъде...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #16 -: Април 01, 2006, 18:42:31 pm »
Да Джами съгласна съм и с тези аргументи. Просто не мисля че критерият цена е определящ за качеството (пример: моят, а и не само моят случай с центъра на д-р Табакова). А и не всичко зависи единствено и само от обработката на материала, просто проблемите ни са строго индивидуални и най-важното е според мен да имаш доверие на лекарят си и да си сигурен в коректността му. Няма гаранция че ако платиш висока цена ИКСИ-то непременно ще е успешно, както и обратното, ако цената е ниска. Нещата ги сравнявам с редица примери от живота ни като например, че понякога евтиното излиза скъпо (защото е некачествено) или като например, че понякога скъпото излиза прескъпо (отново защото е некачествено) а в случая може да има евтин и качествен аналог. Просто ако човек има някакви съмнения към каквото и да е, е по-добре първо да ги изчисти и тогава да пристъпва напред. Защото тук има много доволни и от двамата лекари. Но нещо много философстване за нищо стана.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    beb_2006

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #17 -: Април 01, 2006, 18:56:27 pm »
Еее ама като чета тука и съвсем взех да се тревожа  :cry: Ами как ще се правят инсеминации с некачествени среди? И какви са точно тези среди? Някой знае ли по-подробно какви са различните среди и какво значение имат. Аз съм при Стаменов - много е добър и внимателен, както и целият му персонал. Доволна съм от тях и сега с нетърпение и много надежда чакам да минат 2 седмици от второто ми инсе при него. Но много ме притесниха тези ваши изказвания  :(
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #18 -: Април 01, 2006, 19:53:08 pm »
Цитат на: jam
и не е редно да се правят заключения, че щом някой има по-високи цени, значи непременно гони бърза печалба!

Както и не е редно щом цените да са по-ниски някой да си мисли, че това е за сметка на качеството!

Цитат на: jam
при моите инсеминации в клиника София, за обработка на материала са използвани среди за инвитро оплождане. не смятам, че това се прави навсякъде...

При моите инсеминации средите СЪЩО са били като за ин витро оплождане. С тази разлика, че са били в друга клиника. Очевидно се прави и в други клиники ;)
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #19 -: Април 01, 2006, 19:54:44 pm »
Цитат на: beb_2006
Еее ама като чета тука и съвсем взех да се тревожа  :cry: Ами как ще се правят инсеминации с некачествени среди? И какви са точно тези среди? Някой знае ли по-подробно какви са различните среди и какво значение имат. Аз съм при Стаменов - много е добър и внимателен, както и целият му персонал. Доволна съм от тях и сега с нетърпение и много надежда чакам да минат 2 седмици от второто ми инсе при него. Но много ме притесниха тези ваши изказвания  :(

Бебе, като не ти харесва доктора и като вярваш на необосновани слухове - смени го. Толкова е лесно. Ама преди да го смениш, поне попитай Зарзаланов (той е в час с тия неща). Информирай се, мила, информирай се. Не вярвай на всичко написано по форумите.