0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #40 -: Април 03, 2006, 15:06:20 pm »
Няма да се впускам в темата за цените, качеството, успеваемостта и т.н.

Никого не защитавам или не нападам.
Не съм ходила при д-р Стаменов.

Но, според мен, си има и друго, съвсем логично обяснение на това, защо цените при него са малко по-ниски. (от тук разбирам че УЗИ е 10лв., инсе- 150лв.)

Всички знаем, че тази клиника съвсем скоро отвори врати. Другите клиники вече си имат постоянни пациенти.
И е напълно логично да се приложи такъв маркетингов подход -"По-ниски въвеждащи цени".
При наличието на вече няколко утвърдени клиники в София... как би могла по друг начин една нова клиника да привлече пациенти.
От икономическа гледна точка подхода е правилен.
Очакваната бъдеща печалба е намалена, поне докато клиниката се позиционира на пазара.
Като ми се ще да вярвам, че това не е за сметка на качеството.
Предполагам, че доктора в момента е дал по-ниска цена за своя труд...
Сигурна съм че д-р Стаменов си дава сметка, че може да спечели пациенти само ако предложи по-ниските цени в комплект в високото  качество на услугите и лично отношение към пациентите. И предполагам че точно това прави.
Може би за в бъдеще цените му ще станат горе-долу каквито са и в другите клиники.

И само да кажа, че като си ходих в моя роден град, трябваше да засеча ову-то, та правих там влагалищно УЗИ - цена 10.00лв. Така че има в България и такива цени.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #41 -: Април 03, 2006, 15:23:10 pm »
Аз знам няколко начина за намаляване на една цена (но не бива да е под нейния екзистенциален минимум - по мои груби сметки инсеминация под 100 лв. е нереална).

1. От заплащена за труда - аз лично работя много без пари или за малко пари. И, което е още по - лошо, карам и други хора да работят така. (Отварям една скоба, за да кажа, че точно това е причината  определена група хора да не оценяват труда ми, смятайки, че щом не плащат нищо за него, то той няма стойност - криворазбрана оценка на нещата според стойността им в пари.)

2. От закупуване на консумативи на едро и директно от производителя - така се получават отстъпки за количество и се игнорира комисионната на дистрибутора.

3. От финансиране по проекти.

4. От сътрудничество с други клиники и лекари.

Вероятно има и други начини една услуга да е с ниска цена и въпреки това да е на високо ниво и с отлично качество. Не бива в медицината да се оценява по казармения принцип - "Шареното е хубаво, мокрото е чисто".


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #42 -: Април 03, 2006, 16:29:59 pm »
Както знаете, аз също съм пациентка на д-р Стаменов. Последно цените при него са следните: уз преглед 20 лв, инсеминация-200 лв. Мисля, че първоначално ниските цени са били наистина продиктувани от прохождането на клиниката и са били за сметка на печалбата или оценката на труда на екипа. Намирам за напълно естествено цените в една нова клиника да бъда по-ниски от цените във всички останали. Нормален маркетингов подход.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #43 -: Април 03, 2006, 16:37:17 pm »
Та значи нека уточня нещо. Цитираните по-горе ниски цени не са обявените официални цени на клиниката. Просто д-р Стаменов явно е склонен да смъкне от цената на процедурите за по-неплатежоспособни двойки или просто по симпатия, знам ли може и това да оказва влияние.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #44 -: Април 03, 2006, 16:44:23 pm »
е, явно ключът от бараката излезе най-после.
както показа информацията от Момиче, разсъжденията на Ромми и Мели са били правилни.
чудесно е, че д-р Стаменов е гъвкав и се съобразява с възможностите на пациентите си, доколкото това му е възможно на самия него.
радостна съм да кажа, че той не е единствен в това си благородно начинание и дай боже повече лекари-приятели на пациента, а не негови доячи!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #45 -: Април 03, 2006, 16:47:21 pm »
Абсолютно не е единствен и не не е първия, който подхожда по този начин към пациентите си :wink:
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #46 -: Април 03, 2006, 19:11:18 pm »
Цитат на: jam
е, явно ключът от бараката излезе най-после.
както показа информацията от Момиче, разсъжденията на Ромми и Мели са били правилни.
чудесно е, че д-р Стаменов е гъвкав и се съобразява с възможностите на пациентите си, доколкото това му е възможно на самия него.

Това дали не беше опит за извинение  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #47 -: Април 03, 2006, 19:22:47 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: jam
е, явно ключът от бараката излезе най-после.
както показа информацията от Момиче, разсъжденията на Ромми и Мели са били правилни.
чудесно е, че д-р Стаменов е гъвкав и се съобразява с възможностите на пациентите си, доколкото това му е възможно на самия него.

Това дали не беше опит за извинение  :lol:


не, разбира се! за какво, според теб имам да се извинявам и на кого?
това по-скоро беше дипломатичен опит да приключа темата, като си остана на своята позиция, ама като не схващаш - ще го кажа направо :P
и друг път не дразни лъва, когато спи!  ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #48 -: Април 03, 2006, 19:35:09 pm »
Извинение за това:

Цитат на: jam

знаеш ли, че при АРТ процедурите също има различни цени за един и същи тип (не конкретен вид!) консуматив - примерно, една епруветка може да се купи за педесе стинки (от АРТ-ското Илиянци, образно казано), но може да се купи и за 10 лева (естествено, ще е друго качество).
средите за обработка също биват различни видове, с различни цени!

аз съм го намеквала и друг път - има разлики в цените, които могат да се обяснят с желанието на един лекар да спести част от заплащането на своя труд или не (само така, например, мога да си обясня цената от 10 лева за УЗ при Стаменов, каквато няма никъде по страната другаде - не говорим за АГ, а изобщо за ехографски прегледи). но има и разлики в цените, които са обективно обусловени от качеството на използваната техника, материали и консумативи.

не може просто да се твърди, че в Шератон надуват цените от алчност, защото са много по-високи от тези в кварталната кебапчийница!
(с което не искам да правя аналогии, разбира се...)


Мисля, че Мели ти го обясни съвсем ясно - има начини за намаляване на цените. До някакъв мининум, естествено.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #49 -: Април 03, 2006, 20:03:51 pm »
Цитат на: little_rabbit
Извинение за това:

Цитат на: jam

знаеш ли, че при АРТ процедурите също има различни цени за един и същи тип (не конкретен вид!) консуматив - примерно, една епруветка може да се купи за педесе стинки (от АРТ-ското Илиянци, образно казано), но може да се купи и за 10 лева (естествено, ще е друго качество).
средите за обработка също биват различни видове, с различни цени!

аз съм го намеквала и друг път - има разлики в цените, които могат да се обяснят с желанието на един лекар да спести част от заплащането на своя труд или не (само така, например, мога да си обясня цената от 10 лева за УЗ при Стаменов, каквато няма никъде по страната другаде - не говорим за АГ, а изобщо за ехографски прегледи). но има и разлики в цените, които са обективно обусловени от качеството на използваната техника, материали и консумативи.

не може просто да се твърди, че в Шератон надуват цените от алчност, защото са много по-високи от тези в кварталната кебапчийница!
(с което не искам да правя аналогии, разбира се...)


Мисля, че Мели ти го обясни съвсем ясно - има начини за намаляване на цените. До някакъв мининум, естествено.


слушай сега заек, че ме ядоса!
1. тези начини, които е описала Мели за намаляване на цените, не изключват начините, които съм описала аз.
2. ние не знаем каква е обективната истина в конкретния случай - на кои точно начини за намаляване на цената се дължи разликата в цените.

изобщо, не намирам, че трябва да се извинявам за нещо някому по тази тема.  :evil:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #50 -: Април 03, 2006, 20:22:04 pm »
Цитат на: jam

слушай сега заек, че ме ядоса!

Не съм искала...

Цитат на: jam

2. ние не знаем каква е обективната истина в конкретния случай - на кои точно начини за намаляване на цената се дължи разликата в цените.

Щото не ти изнася да знаеш ;)
Що знаеш от какво на Владимиров са такива цените, а?  

Или що пациентите на щеревата клиника не се заядат с владимировата, щото там също има разлика в цената, а? А, ама те ги намалиха преди време, мяуу. Колкото повече клиники, толкова по-малко кожодери (изключвам Св. Лазар).

Мисли обективно, мацка.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #51 -: Април 03, 2006, 20:30:58 pm »
Според моите наблюдения и изчисления минималната цена за инсеминация не е 100 лв, тоест аз смятам, че е повече.
Може и да съм мнителна, но аз само задавам следния въпрос: а не е ли увеличението на цените за инсеминация вследствие на серията неуспешни процедури? Тоест заради смяната на материалите?
Не твърдя, че е така, но има логика.
Мнението ми е лично и не ангажирам никой с него.
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #52 -: Април 03, 2006, 20:35:57 pm »
Цитат на: Lali
Според моите наблюдения и изчисления минималната цена за инсеминация не е 100 лв, тоест аз смятам, че е повече.

Колко е твоята минимална цена?
Цитат на: Lali
а не е ли увеличението на цените за инсеминация вследствие на серията неуспешни процедури? Тоест заради смяната на материалите?

А с такава логика как би обяснила намаляването на щеревите цени?
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #53 -: Април 03, 2006, 21:18:43 pm »
А с такава логика как би обяснила намаляването на щеревите цени?[/quote]


           Защото сигурно е про4ел за бойкота,който му обявихме и е взел,4е се е стреснал  :lol:  :lol:  :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #54 -: Април 03, 2006, 22:41:47 pm »
Ще ви скъсам ушите на всичките!  :lol:

Лали, само да уточня, че говоря за цената на инсеминацията като процедура, без да включвам работата на гинеколога по проследяване на цикъла, нито цената на лекарствата и изследванията. Освен това примерно ние правим по 2 инсеминации в цикъл, а сметката ми е само за едната. И наистина не претендирам да е съвсем точна, просто не ме бива в този сектор от живота.

Но наистина не знаем каква е истината, как се формират цените в отделните центрове, как работят и няма как да я знаем, нали така?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #55 -: Април 04, 2006, 09:24:04 am »
Цитат на: Lali
а не е ли увеличението на цените за инсеминация вследствие на серията неуспешни процедури?

Лали, за втори път споменаваш "серията неуспешни процедури" при Стаменов. От къде е информацията ти? Не мисля, че успеваемостта при Стаменов е по-малка отколкото при Щерев и Владимиров.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #56 -: Април 04, 2006, 10:14:24 am »
Само да спомена, че при д-р Стаменов цената за инсеминация последния път беше увеличена с 50 лв (което не очаквахме и добре че имахме повече пари в нас). Но не сме питали каква е причината за увеличението - не ни беше удобно  :P Може пък да са сменили консумативите? Знам ли... Но ми се иска да вярвам, че правят всичко по силите си да ни помогнат - както Владимиров, така и Стаменов.
Дано да докажем, че при д-р Стаменов се работи с добри среди и с много старание и към края на следваща седмица да ви се похваля с  :bfp:


*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #57 -: Април 04, 2006, 10:23:59 am »
Аз пък едно не мога да разбера, без да искам да навлизам в някакви спорове, защото виждам, че някой хора много са се вързали на тая тема, моя доктор е най-добрия, ама разбира се, че е най-добрия... та отплеснах се. Мисълта ми беше, че в пазарната икономика е адски погрешно да се прави това, което чета, че се случва с цените в клиника Ндежда. Започваме с 10 лв. УЗИ, хоп след 2м. става 20 лв. инсеминация 200 лв. хоп след 2м. става 250 лв., но ти си вече в процедура, започнал си стимулация и т.н., и разбира се няма какда я прекратиш. Незнам, но това не са ябълки, говорим за скъпи услуги, за които всеки си направил сметката предварително с парите.
И какво излиза, аз съм доволна от доктора, от цените от обсужването и т.н., най-вече цените са ми по джоба, но в един момент какво става разликата с някакви си 10-20 лв., но за сметка на това, най-малкото, нека сме обективни, но не можем да сравняваме изобщо ембриолозите на Щерев, д-р Тачева с ембриолозите на Стаменов, нали така. Едните с 10-20 г. стаж другите има няма с година...
Та в този ред ми текат мислите, и смятам, че съм обективна.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #58 -: Април 04, 2006, 11:58:00 am »
Цитат на: StefiZ
Аз пък едно не мога да разбера, без да искам да навлизам в някакви спорове, защото виждам, че някой хора много са се вързали на тая тема, моя доктор е най-добрия, ама разбира се, че е най-добрия... та отплеснах се. Мисълта ми беше, че в пазарната икономика е адски погрешно да се прави това, което чета, че се случва с цените в клиника Ндежда. Започваме с 10 лв. УЗИ, хоп след 2м. става 20 лв. инсеминация 200 лв. хоп след 2м. става 250 лв., но ти си вече в процедура, започнал си стимулация и т.н., и разбира се няма какда я прекратиш. Незнам, но това не са ябълки, говорим за скъпи услуги, за които всеки си направил сметката предварително с парите.
И какво излиза, аз съм доволна от доктора, от цените от обсужването и т.н., най-вече цените са ми по джоба, но в един момент какво става разликата с някакви си 10-20 лв., но за сметка на това, най-малкото, нека сме обективни, но не можем да сравняваме изобщо ембриолозите на Щерев, д-р Тачева с ембриолозите на Стаменов, нали така. Едните с 10-20 г. стаж другите има няма с година...
Та в този ред ми текат мислите, и смятам, че съм обективна.



Аз мога да дам друг пример.

Предварителната информация за цената на Ин Витро процедурата в клиника "Надежда" беше 2000лв.
При третата ни процедура  заплатихме цена 1500лв.
Това е факт, който говори за съобразителността на д-р Стаменов и отношението му към пациента и конкретната ситуация, в която се намира.

Не е правилно да се дава оценка за специалисти, при положение, че никоя от нас не е ембриолог нито пък е наблюблюдавала работата им в детайли.
Моите лични впечатления към д-р Машева, другите от екипа и  д-р Тачева  са на фона на човешки взаимоотношения а не колко качествени специалисти са.  :D
В края на краищата подхождаме с вяра и надежда към определен екип и започваме борбата.

Темата промени първоначалния смисъл и придоби рекламен облик за клиника "София" и незаслужено негативно отношение към клиника "Надежда".
Това е жалко и недостойно  :!:

Смятам, че и в двете клиники работят специалисти, които са качествени и имат достатъчно пациенти, които им се доверяват и постигат заедно мечтата си да станат родители.

Всеки един негативен постинг работи срещу нас самите :idea:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #59 -: Април 04, 2006, 13:14:00 pm »
Моля те кажи къде видя, че правя реклама на някоя клиника???
Това са факти, мила, повечето ембриолози са ученици на д-р Баров (ако не му бъркам името), който в момента е ембриолог в клиниката на д-р Щерев. А всички тук много добре знаем, че в една АРТ процедура много по-важен е ембриолога, от колкото гинеколога (да не ми се обидят сега пък гинеколозите :wink: )