0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« -: Март 31, 2006, 21:54:49 pm »
Здравейте момичета! Искам да ви питам звучи ли ви реално ICSI за 1500лв. ??? в цената влиза и лека стимулация...До сега имаме едно неуспешно ICSI зад гърба си което ни излезе над 6000лв. (е минахме през касата де)  затова ми се струва много нереално ниска, а неискам ако се съгласиме после да има някакви изненади и без това нервите са ни опънати достатъчно!!!
 :help:
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #1 -: Март 31, 2006, 22:10:01 pm »
Би ли споделила в коя клиника ти предлагат тази цена.
Дано този опит да ти е последен мила
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #2 -: Март 31, 2006, 23:06:00 pm »
Мерси  Missy дано тази пролет бъде успешна за всички нас!!! :lol:  Д-р Стаменов ми  обяви тази цена  център за репродукция Надежда а за него само хубави неща съм чувала незнам какво да правя :roll: Бяхме решили да пробваме донорска инсеминация, но той като обяви тази цена пък и по лека стимулация ни хвърли в размисъл.....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #3 -: Април 01, 2006, 09:59:22 am »
За ИКСИ - незнам.
Но в тази клиника има серия от евтини неуспешни инсеминации /на пишещите в бг-мамма/ и то при двойки сравнително без проблеми.
Може би понякога евтиното излиза по-скъпо.
Аз пари все нямам, но лично съм се ориентирала към инсеминации в друга клиника с по-качествени материали /които оскъпяват процедурата/. Не казвам, че в клиниката на Стаменов са некачествени, но с по-добри материали се подобряват шансовете.
Това е мое лично наблюдение и мнение, не ангажирам никой с него и не искам разправии на тази тема.
Оценявам усилията и труда на д-р Стаменов, както и оценявам това, че дава шанс на двойки, които нямат финансова възможност да направят по-евтини процедури.
Изборът за инсеминациите си е мой.
Обаче за ИКСИ сумите са значително по-големи, така че помисли си.
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #4 -: Април 01, 2006, 12:05:51 pm »
да има логика в това, но защо доктора не споменава и за това...??? ние твърдо си бяхме решили донор незнам всъшност колко са ни по-големи шансовете...с донор, но все пак.  Не стига мъжа ми с тази олигоастеноспермия  ами и на мен ми откриха микроаденом на хипофизата :trash: то лошото никога не идва само....и така незнам кое е по-доброто решение за нас...може би малко прибързвам,но ми се иска вече тази одисея да свършва :balk_144: голямо съм мрънкало знам, но понякога човек му идва до гуша!!!! Вие момичета сте най-силните жени на света и се радвам че ви има много научих от вас и сигурно още ще научавам :balk_81: Трябва да се подкрепяме!!!     "Другите" трудно ни разбират, но съм сигурна, че и те си имат свойте проблеми, макар и от друго естество...Желая на всички скоро да видят двете чертички!!! Успех!!! :goodluck:
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #5 -: Април 01, 2006, 13:42:04 pm »
Цената от 1500 лв. едва ли включва медикаментите за стимулацията. Това е само цената на процедурата. По принцип стандартната, редовна цена за иксито е 2000 лв., така че на теб са ти направили отстъпка. Не виждам къде е проблема.

Лали, серии от неуспешни инсеминации има навсякъде. Не виждам какво те притеснява цената. Ако погледнем реално какво се включва в цената на една инсеминация, то ще излезе, че Владимиров и Щерев са надули цените. Нереално много. Заради бързата печалба.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #6 -: Април 01, 2006, 14:38:36 pm »
Цитат на: little_rabbit
Ако погледнем реално какво се включва в цената на една инсеминация, то ще излезе, че Владимиров и Щерев са надули цените. Нереално много. Заради бързата печалба.


хм... хайде да погледнем реално, добре.
какво реално се включва в цената на една инсеминация?
отговори ми на този въпрос, за да видим дали са надути цените.

апропо, заек, ти знаеш, че има телевизори от 100 лева и телевизори от 10000 лева, нали?
знаеш ли, че при АРТ процедурите също има различни цени за един и същи тип (не конкретен вид!) консуматив - примерно, една епруветка може да се купи за педесе стинки (от АРТ-ското Илиянци, образно казано), но може да се купи и за 10 лева (естествено, ще е друго качество).
средите за обработка също биват различни видове, с различни цени!

аз съм го намеквала и друг път - има разлики в цените, които могат да се обяснят с желанието на един лекар да спести част от заплащането на своя труд или не (само така, например, мога да си обясня цената от 10 лева за УЗ при Стаменов, каквато няма никъде по страната другаде - не говорим за АГ, а изобщо за ехографски прегледи). но има и разлики в цените, които са обективно обусловени от качеството на използваната техника, материали и консумативи.

не може просто да се твърди, че в Шератон надуват цените от алчност, защото са много по-високи от тези в кварталната кебапчийница!
(с което не искам да правя аналогии, разбира се...)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #7 -: Април 01, 2006, 15:26:27 pm »
А не е ли печалбарство евтината инсеминация за сметка на качеството на материалите?
Юруш, да отчетем бройка на извършени процедури, важното е продажбата да върви. Все при някоя двойка ще има успех.
Факт е, че печалбата се уверичава от оборота.
Въпросът ми е риторичен. Само за размисъл.


Faith, на мен лично много ми хареса номера с полу-донорката инсеминация. Мисля, че идеята е добра, ако ти нямаш проблеми с овулацията.
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #8 -: Април 01, 2006, 15:34:28 pm »
Лали, ти какво разбираш от среди за ин витро? Я кажи, да чуем  :D
Печалбата на единица не се увеличава от оборота ;)

Джам, очевидно най-скъпото в една процедура са средите. Стъкларията не формира цената (а и дори да я формираше - стъкълцата им са качествени). Е, средите в клиника "Надежда" са качествени и скъпи.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #9 -: Април 01, 2006, 15:37:01 pm »
Нищо. Само знам, че са различни. За инсеминация, ин-витро и ИКСИ.
Както и че разликата в цената е значителна.
В цената за ИКСИ влизат материалите за обработка навсякъде със сигурност.
По-ниската цена по всяка вероятност е за сметка на качеството.
Единственото, което ме кара да мисля така, е че при инсеминациите е така, защото знам горе-долу колко струват материалите.
Само правя асоциация.
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #10 -: Април 01, 2006, 15:43:16 pm »
Цитат на: Lali

Само правя асоциация.

Именно. И изглежда неаргументирано, като от рода на "сестра ти е курва - иди докажи, че нямаш сестра".
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #11 -: Април 01, 2006, 15:46:03 pm »
Е, аз съм стигнала само до инсеминации.
Когато стигна до ин-витро /защото натам вървят нещата със сигурност :cry: / ще мога да се аргументирам.
Понякога по някаква причина човек заслепява и не вижда логични неща, но това за мен не го прави лош човек.
Приключвам темата в този смисъл, защото на всички ни е трудно и всички имаме една и съща цел.
И силата и енергията ни трябват за осъществяването на мечтите ни.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #12 -: Април 01, 2006, 15:52:15 pm »
Хайде някой икономист да се включи и да разясни как става ценообразуването. Аз си мисля, че в цената се включват и разни неща като труд, амортизация, печалба, данъци, наем ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #13 -: Април 01, 2006, 15:59:11 pm »
Тук корекността изисква да призная, че по всяка вероятност д-р Стаменов прави намаление на труда си, както и на този на екипа си.
Но специално за инсеминациите голямото намаление е от стойността на материалите.
Това ми наблюдение е базирано на информация, която не мога да цитирам в интернет защото е лична за мен.

Мисля, че няма нищо лошо в това да се правят процедури в по-евтини материали. Това дава шанс на повече двойки да опитват.
Още веднъж казвам, че оценявам жеста да се даде шанс  за опити на повече двойки.
Изборът си е мой, както и мнението лично. Не ангажирам никой с него, както и нямам претенцията, че съм права.
Освен това смятам, че д-р Стаменов е добър специалист.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #14 -: Април 01, 2006, 16:56:36 pm »
Ще се включа с леки разсъждения от опит. Преди време се занимавахме с животновъдство. Тясно специализирано в един вид точно (не уточнявам от гледна точка на анонимността, но ако някой настоява ще отговоря на лични). Затворен цикъл (изкуствено оплождане, развъждане, отглеждане, преработка и дистрибуция) Храната (фуража) за този вид е строго специализирана и трябва да бъде точно дозирана. Фирмите дистрибутори и вносители за България обаче спекулираха с това че няма друга алтернатива за производителите (които не са много на брой) и изкуствено и умишлено завишаваха цената на фуража. Стигнахме до там и проверихме директно във фирмите производители каква  е цаната на единица фураж. Тогава след проверката и официалните факсове от редица европейски производители водещи в тази област, се оказа че цената на единица фураж от една и съща фирма производител ще ни излезне на половина от цената която плащахме в България (разбира се като сме включили всички митнически такси и мита). Не е ли възможно тогава лавирането на цените за необходимите материали за инсеминация, инвитро и ИКСИ също да се влиаят от същите критерии. Тоест в България има 3-4 дистрибутори които предлагат тези материали и среди. Или нещо като: в съседният магазин е по-евтино ще си го взема от там. Моето мнение е че разликите в цените освен че са за сметка на труда, за и за сметка на цената на която са взети необходимите материали, също и за сметка на надценката (поставена от клиниките и центровете по стерилитет) на същите необходими материали, разбира се не изключвам и качеството. Но това са комплексни неща. Стана много дълго прощавайте!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #15 -: Април 01, 2006, 17:49:33 pm »
разбира се, че в ценообразуването се включват много показатели, които се не изчерпват с консумативите по производството на дадена стока или услуга.
ние не знаем какви са конкретните ситуации, кой какъв наем плаща, какви заеми е теглил, с какви пари какви уреди е накупил, какви заплати на какъв персонал плаща и т.н., че да правим сравнения и не е редно да се правят заключения, че щом някой има по-високи цени, значи непременно гони бърза печалба!

при моите инсеминации в клиника София, за обработка на материала са използвани среди за инвитро оплождане. не смятам, че това се прави навсякъде...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #16 -: Април 01, 2006, 18:42:31 pm »
Да Джами съгласна съм и с тези аргументи. Просто не мисля че критерият цена е определящ за качеството (пример: моят, а и не само моят случай с центъра на д-р Табакова). А и не всичко зависи единствено и само от обработката на материала, просто проблемите ни са строго индивидуални и най-важното е според мен да имаш доверие на лекарят си и да си сигурен в коректността му. Няма гаранция че ако платиш висока цена ИКСИ-то непременно ще е успешно, както и обратното, ако цената е ниска. Нещата ги сравнявам с редица примери от живота ни като например, че понякога евтиното излиза скъпо (защото е некачествено) или като например, че понякога скъпото излиза прескъпо (отново защото е некачествено) а в случая може да има евтин и качествен аналог. Просто ако човек има някакви съмнения към каквото и да е, е по-добре първо да ги изчисти и тогава да пристъпва напред. Защото тук има много доволни и от двамата лекари. Но нещо много философстване за нищо стана.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    beb_2006

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #17 -: Април 01, 2006, 18:56:27 pm »
Еее ама като чета тука и съвсем взех да се тревожа  :cry: Ами как ще се правят инсеминации с некачествени среди? И какви са точно тези среди? Някой знае ли по-подробно какви са различните среди и какво значение имат. Аз съм при Стаменов - много е добър и внимателен, както и целият му персонал. Доволна съм от тях и сега с нетърпение и много надежда чакам да минат 2 седмици от второто ми инсе при него. Но много ме притесниха тези ваши изказвания  :(
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #18 -: Април 01, 2006, 19:53:08 pm »
Цитат на: jam
и не е редно да се правят заключения, че щом някой има по-високи цени, значи непременно гони бърза печалба!

Както и не е редно щом цените да са по-ниски някой да си мисли, че това е за сметка на качеството!

Цитат на: jam
при моите инсеминации в клиника София, за обработка на материала са използвани среди за инвитро оплождане. не смятам, че това се прави навсякъде...

При моите инсеминации средите СЪЩО са били като за ин витро оплождане. С тази разлика, че са били в друга клиника. Очевидно се прави и в други клиники ;)
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #19 -: Април 01, 2006, 19:54:44 pm »
Цитат на: beb_2006
Еее ама като чета тука и съвсем взех да се тревожа  :cry: Ами как ще се правят инсеминации с некачествени среди? И какви са точно тези среди? Някой знае ли по-подробно какви са различните среди и какво значение имат. Аз съм при Стаменов - много е добър и внимателен, както и целият му персонал. Доволна съм от тях и сега с нетърпение и много надежда чакам да минат 2 седмици от второто ми инсе при него. Но много ме притесниха тези ваши изказвания  :(

Бебе, като не ти харесва доктора и като вярваш на необосновани слухове - смени го. Толкова е лесно. Ама преди да го смениш, поне попитай Зарзаланов (той е в час с тия неща). Информирай се, мила, информирай се. Не вярвай на всичко написано по форумите.
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #20 -: Април 01, 2006, 19:57:39 pm »
Последното, драги мои, което ще напиша по тази тема:

Цитат на: cygnus
Силве, и на нас предварителните изследвания в същата клиника за двамата ни излязоха над 400 лева. Аз също имам 2 опита там, които сумарно ми излязоха по около 4500 всеки, като самата процедура беше 2000, лекарствата около 1000 (къс протокол), а останалото за прегледи изследвания и т. н. Третия опит го правих във Варна и пак излезе приблизително толкова - 1400 за процедурата, 3100 за лекарствата (дълъг протокол) и 100 за консумативи.
Не може предварително да знаят с голяма точност колко ще ти излязат лекарствата, защото много зависи как реагираш на стимулацията - оттам зависи продължителността и дозите, които поставят.
Успех ти желая!

Забележете - 1400 лв. струва ИКСИ във Варна. ИКСИ-то на Сигнус.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #21 -: Април 01, 2006, 20:01:05 pm »
Д-р Стаменов подхожда изключително индивидуално към пациентите си.
Единствено в негово лице от лекарите, занимаващи се с АРТ,
съм срешнала разбиране и подкрепа в борбата да си имаме дете (тук само отварям скоба, че безкрайно обичам Мели и д-р Даскалов и за мен те са другите двама специалисти, които са заедно с нас в тази борба.)

Д-р Стаменов преди всичко е човек след това  лекар, който се поставя в положението на пациента  за разлика от много други специалисти.

 Работи изключително отговорно, градивно, и целта му е не просто да направи една процедура, да спечели известна сума пари и при един евентуален неуспех семейството в края на краищата да претърпи голяма финансова загуба и да изпадне в неплатежоспособност за дълъг период от време.
Знаете един неуспех какви последствия има върху едно семейство  във финансов и емоционален аспект.

Моето семейство е пример, че той претърпя финансова загуба само заради възможността ние да продължим още следващия месец.
Това ни спаси да не изпаднем в духовна криза а да се мобилизираме и продължим напред. Не познавам друг специалист, който щеше да постъпи така заради нас.

Първата Ин Витро процедура я правихме в център "София" при д-р Владимиров. За нея заплатихме 7000лв.
( тази сума включва цената на процедурата и част от лекарствата за стимулация ) към тази сума ще включа и лекарства, които  Здравна каса отпусна за семейството ми миналата година а именно 2600лв.
Значи общо 9600лв. струваше цялата процедура. Пунктираха се 6 зрели яйцеклетки, от които се оплодиха 4 и започнаха деление 3. При трансфера ми върнаха 3 ембриона.

 Третата ми Ин Витро процедура при д-р Стаменов струваше 1500лв.и 300лв. лекарства за стимулация. Пунктираха се 3 зрели яйцеклетки, 3 се оплодиха и 2 продължиха деление. При трансфера ми върнаха 2 ембриона.

 Изводите ги оставям за вас.

Нямам желание да създавам конфликт, но мисля, че има  отношение към лекар, който не го заслужава.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #22 -: Април 01, 2006, 20:14:58 pm »
Цитат на: little_rabbit

Забележете - 1400 лв. струва ИКСИ във Варна. ИКСИ-то на Сигнус.


да, заек - без стимулацията.

и изобщо, не се нервирай прекалено - никой не напада любимият ти доктор! момичетата са прави да се притесняват от дъмпинговите му цени, които той сам е определил. и ти, с разпалената си защита, не можеш да ги убедиш да бъдат спокойни. правилно ги насочваш да питат и да се информират от достоверни източници. ние тук можем само да им дадем насока за размисъл, за какво да питат и да се информират. само че, направи им още едно добро и ги насочи къде точно да се информират.
щото, нали знаеш на пазара - ябълките киселки ли са? дааааааааа!

ти как си представяш, че някой лекар на въпроса - вие с качествена апаратура и материали ли работите - ще отговори - "Не!" ?????

с което, отново подчертавам, не искам да правя никакви намеци за конкретни лекари тук. изобщо, коментирайки темата за цените, аз лично се абстрахирам от имената. не бих имала нищо против да коментираме абстрактно - за клиника Х, У, Z... за да не излиза разговора от нормалния аналитичен тон и да не се превръща в страстна защита на любимите ни доктори и клиники! (които, апропо, могат само да бъдат щастливи от този факт :))

а, заек - аз още чакам да ми обясниш какво формира цената на инсеминациите и в кой неин компонент по-точно се надуват цените при някои клиники?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #23 -: Април 01, 2006, 20:29:48 pm »
Цитат на: lita
Първата Ин Витро процедура я правихме в център "София" при д-р Владимиров. За нея заплатихме 7000лв.
( тази сума включва цената на процедурата и част от лекарствата за стимулация ) към тази сума ще включа и лекарства, които  Здравна каса отпусна за семейството ми миналата година а именно 2600лв.
Значи общо 9600лв. струваше цялата процедура. Пунктираха се 6 зрели яйцеклетки, от които се оплодиха 4 и започнаха деление 3. При трансфера ми върнаха 3 ембриона.


Лита, може ли да дадеш малко повече информация за тия цени, защото аз лично съм шокирана. доколкото си спомням, цената на класическото инвитро в център София е около 2400 лева (поправете ме, ако греша, но първата цифра е двойка, със сигурност!)
как така на теб за процедурата и за само част от лекарствата са ти взели 7000 лева? каква точно е разбивката на тия пари?
нещо не проумявам... касата отпуска 30 ампули Гонал, които стигат на повечето жени за стимулация. ти колко доплати за стимулация от джоба си и колко струваше самата процедура?

апропо, къде прави втората процедура, колко ти струва тя и колко яйцеклетки се извадиха/оплодиха - като сме тръгнали да сравняваме?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #24 -: Април 01, 2006, 20:40:00 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: little_rabbit

Забележете - 1400 лв. струва ИКСИ във Варна. ИКСИ-то на Сигнус.

да, заек - без стимулацията.

Джам, при Стаменов иксито струва 2000 лв. обикновено. За стари пациенти или за финансово изтормозени той намалява цената на 1500. Това не включва лекарствата. Никъде, в никоя клиника не обявяват цената на процедурата заедно с лекарствата - знаеш защо ;)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #25 -: Април 01, 2006, 20:44:12 pm »
За какво спорите всъщност, че изгубих нишката?

Дали цената определя качеството ли?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #26 -: Април 01, 2006, 20:49:07 pm »
Цитат на: Meli
За какво спорите всъщност, че изгубих нишката?

Дали цената определя качеството ли?


това е есенциалният въпрос.

а питащата се интересуваше дали цена от 1500 лева за ИКСИ плюс "лека стимулация" (каквото и да значи това) е реална...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #27 -: Април 01, 2006, 20:58:20 pm »
да се включа и аз в темата, значи имам лаборатория която е в доста различна област от обсъжданата, но влияе ряко здравето ни.В моята работа сме стигнали до извода, че всеки консуматив (като среда, буферен р-р и т.н.) покрива минимума от изисквавиня, в същото време много скъпите консумативи, по нищо не отстъпват на другите, в много от случаите (като цитирани я пример за черна техника) цената се вдига от името на производителя.
Бях пуснала тема за цената на пузегона в турция, тя е доста по ниска от тази у нас, от тази в германия, много по ниска от цената в скандинавските страни и щатите - е фирмата производител е една и съща, но цената е различана,  това мисля, не значи, че в турция е с по лошо качество от тук или където и да било.
Всички знаете, че моят лекар е Владимиров, следващият опит ще правя отново при него и не цената е определяща в случая, а доверието което имам на екипа му. Всеки си избира доктора и след като му има доверие може да се съгласи с цените.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #28 -: Април 01, 2006, 21:04:36 pm »
"Лита, може ли да дадеш малко повече информация за тия цени, защото аз лично съм шокирана. доколкото си спомням, цената на класическото инвитро в център София е около 2400 лева (поправете ме, ако греша, но първата цифра е двойка, със сигурност!) "


Jam,

цената на класическото Ин Витро в център "София" е 2580лв.
Протокола от Здравна каса беше направен от д-р Владимиров и включваше 23 ампули Puregon 100 IU. Decapeptyl 3,75 mg.(тази ампула остана неизползвана), Pregnyl 5000 IU - 4 ампули.
За стимулацията  ние доплатихме 34 ампули Puregon, 4 ампули Menogon 0,75 UI., 6 ампули Cetrotite 0,25mg.В хода на процедурата знаеш, че се правят хормонални изследвания.

Втората ми Ин Витро процедура беше неуспешна, не се визуализира оплождане, яйцеклетките започнаха деление в по-късен етап. Трансфер имаше но за съжаление изхода от процедурата беше предрешен.
При тази процедура заплатих  цена, която  не покриваше разходите на д-р Стаменов.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    beb_2006

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #29 -: Април 01, 2006, 21:09:22 pm »
Зайче, не съм казала че не харесвам д-р Стаменов - даже някъде съм писала, че съм много доволна от него и от колежките му в Надежда. Но не мислиш ли че е нормално да се тревожа, мила :( Не казвам че е лош докторът - чудесен е - мисля че вече писах, че до сега такова внимание и толково добро отношение не бях получавала. Просто човек след толкова опити и различни доктори и напразни надежди.... Ами признавам си, че ме е страх, че може нещо да се е объркало и че след 2 седмици пак ще има рев и сополи.
Поисках само по-конкретна информация, а не "необосновани слухове" както ти се изрази. Ако разбира се има такава. Може би Мели ще помогне.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #30 -: Април 01, 2006, 21:22:31 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: Meli
За какво спорите всъщност, че изгубих нишката?

Дали цената определя качеството ли?


това е есенциалният въпрос.


Ахам, и аз така си помислих. Според мен, ако не се пада под някаква минимална цена, оттам нататък цената не може да е показателна за качеството.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #31 -: Април 01, 2006, 21:24:19 pm »
Цитат на: Meli
Ахам, и аз така си помислих. Според мен, ако не се пада под някаква минимална цена, оттам нататък цената не може да е показателна за качеството.

Мели, би ли споделила, ако обичаш, каква е минималната цена за инсе. Благодаря.
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #32 -: Април 01, 2006, 21:37:19 pm »
Цитат на: Lali
За ИКСИ - незнам.
Но в тази клиника има серия от евтини неуспешни инсеминации /на пишещите в бг-мамма/ и то при двойки сравнително без проблеми.
Може би понякога евтиното излиза по-скъпо.
Аз пари все нямам, но лично съм се ориентирала към инсеминации в друга клиника с по-качествени материали /които оскъпяват процедурата/. Не казвам, че в клиниката на Стаменов са некачествени, но с по-добри материали се подобряват шансовете.
Това е мое лично наблюдение и мнение, не ангажирам никой с него и не искам разправии на тази тема.
Оценявам усилията и труда на д-р Стаменов, както и оценявам това, че дава шанс на двойки, които нямат финансова възможност да направят по-евтини процедури.
Изборът за инсеминациите си е мой.
Обаче за ИКСИ сумите са значително по-големи, така че помисли си.


Лали аз успях от първия път, за съжаление не задържах бебето и сега отново ще почивам. Поне да си изкарам лятото спокойно! Стимулира ме с клостил, човека даже за УЗ пари не ми е взимал. Платих само 150 лв. за инсе и нищо повече. Адски съм доволна, но сега се хващам с имунологията и тогава ще мисля пак за бебе.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #33 -: Април 01, 2006, 22:40:43 pm »
Момичета мисля че темата може да придобие злъчен и спорен характер. Не е ли по добре да я приключим. Стана ясно че всеки лекар може да лавира според пациента и конкретната ситуация с цената на процедурата. До колко това е правилно или неправилно няма смисъл да се обсъжда също. Но отново казвам, че се страхувам темата да не прерасне в ожесточен спор между пациентки на двамата лекари!   :balk_21:  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #34 -: Април 02, 2006, 05:48:54 am »
Лита, благодаря за допълнителната информация. сега става по-ясно.
за съжаление, в първия си постинг ти поднесе нещата малко изопачено, което създаде следната нагласа - при д-р Х инвитрото ми струва 7000 лева, а при д-р У - само 1500 плюс 300 лева лекарства.

какво излиза на практика:
при д-р Х инвитрото е струвало 2580 лева, а при д-р У - 1500.
всичко останало не е предмет на сравнението.

това, че при първия ти опит са отишли толкова много лекарства, нали се сещаш, че не е заради д-р Х, а заради теб? а изследвания при д-р У не правят ли?

реших да изясним нещата, защото ми беше пределно ясно, че картинката не е точно такава, каквато я описваш първия път, а и в постинга ти имаше ясно изразена тенденция за обвиняване на първия ти лекар в комерсиалност и липса на хуманно отношение към пациентите, с която аз като негова пациентка не мога да се съглася категорично!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #35 -: Април 02, 2006, 07:38:07 am »
Цитат на: bubeto

Лали аз успях от първия път, за съжаление не задържах бебето и сега отново ще почивам.


Разбира се, че има и успешни процедури, просто наблюдавам серия неуспешни, дори за някои момичета и за втори път неуспешни.
Само търся причината за това.
Не отричам качествата на д-р Стаменов като човек и специалист.

Съжалявам, че не си го задържала  :( , но  щом е станало един път, пак ще стане, значи това е правилният път за теб. :lol:  Успех.
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #36 -: Април 02, 2006, 11:03:35 am »
Цитат на: Lali
Цитат на: bubeto

Лали аз успях от първия път, за съжаление не задържах бебето и сега отново ще почивам.


Разбира се, че има и успешни процедури, просто наблюдавам серия неуспешни, дори за някои момичета и за втори път неуспешни.
Само търся причината за това.
Не отричам качествата на д-р Стаменов като човек и специалист.

Съжалявам, че не си го задържала  :( , но  щом е станало един път, пак ще стане, значи това е правилният път за теб. :lol:  Успех.


Лали знам че е така, просто сега ще трябва да отида при доц.Конова, защото Стаменов е категоричен, че при мен проблема е имунологичен. Ходих тук в София, не питай какво лечение ми предписаха 4 вливания, по 100 ампули имуновенин всяко. Сещаш се, че това е направо убийствена доза.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #37 -: Април 02, 2006, 11:27:55 am »
Цитат на: jam
Лита, благодаря за допълнителната информация. сега става по-ясно.
за съжаление, в първия си постинг ти поднесе нещата малко изопачено, което създаде следната нагласа - при д-р Х инвитрото ми струва 7000 лева, а при д-р У - само 1500 плюс 300 лева лекарства.

какво излиза на практика:
при д-р Х инвитрото е струвало 2580 лева, а при д-р У - 1500.
всичко останало не е предмет на сравнението.

това, че при първия ти опит са отишли толкова много лекарства, нали се сещаш, че не е заради д-р Х, а заради теб? а изследвания при д-р У не правят ли?

реших да изясним нещата, защото ми беше пределно ясно, че картинката не е точно такава, каквато я описваш първия път, а и в постинга ти имаше ясно изразена тенденция за обвиняване на първия ти лекар в комерсиалност и липса на хуманно отношение към пациентите, с която аз като негова пациентка не мога да се съглася категорично!


Jam,

нямам желание  да обвинявам д-р Владимиров - първия си лекар, както ти го наричаш в комерсиалност и липса на хуманно отношение към мен или към който и да е от неговите пациетни.
Отношението ми към него, към д-р Тачева (особено за нея имам високо мнение ! ) и целия екип е позитивно и нямам намерение да манипулирам ничие мнение. Ценя професионализма на
д-р Владимиров, и искренно се радвам на факта, че ти и Лали и всички негови пациенти , които посещават сайта сте доволни и го подкрепяте.

Jam, не съм наивна и далече не съм твърдяла, че процедурата в "София" ми е струвала 7000 лева, ти сама забеляза, че съм споменала за цената на процедурата и част от стимулацията.
Но да конкретизирам мисълта си, че при първата процедура бяха необходими огромна доза  хормонални препарати за стимулация в сравнение с последвалите, което пък подкрепя твърдението ми за индивидуалния подход на д-р Стаменов. Факт, който исках да подчертая.
Има разлика между 7000лв. за стимулация и 300лв. нали?

Относно хормоналните изследвания... и тук мога да внеса светлина но не искам да изпадам в дребнавост.

Трябва да призная, че ми е изключително неприятна ситуацията, в която изпадаме. Ти сама знаш колко е безкрайна тази тема и няма да доведе до добри резултати. Единствените наранени ще останем ние.

Желая ти Пролетно настроение и повече усмивки!

:sunshine:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #38 -: Април 03, 2006, 10:33:17 am »
И аз се почувствах длъжна да взема отношение, въпреки, че на мен ми предстои първия опит.
Всички знаем, че една блуза може да стружа и 5 и 500 лв и всеки сам за себе си преценява цената, която може да заплати за 1 блуза.
Преценява - на база собствените си доходи и възможности.
Аз разсъждавам така - по-добре да си купя 5 блузи по 10 лв, отколкото 1 за 250 или  повече.
Чест прави на д-р Стаменов, че подхожда толкова индивидуално към всеки пациент. Имам предвид както индивидуалните репродуктивни проблеми, така и различните финансови възмовности на всяка двойка.
Какъв е смисъла да се предложиш лечение, съобразено с "последните писъци на репродуктивната мода", когато двойката не е в състояние да си го позволи?
Знаем какви са ни доходите и колко почти непосилно много струва лечението ни..
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #39 -: Април 03, 2006, 11:17:06 am »
Да не забравяме, че зачеването си е и божа работа в голяма степен.
И Владимиров и Стаменов имат успехи и неуспехи. Специално при тях двамата, едвали може да съдиш за качествата и способностите им от цените, които искат.
С аналогиите за шератон и кебапчииницата съм напълно съгласна
Но има и един друг момент. Аз бях пациент на д-р Владимиров БЕЗКРАЙНО СЪМ ДОВОЛНА И БЛАГОДАРНА на тоз човек. Но след 5 неуспешни инсета и едно неуспешно икси, просто не мога да си позволя да плащам повече неговите цени. Тъй като вече никак не съм уверена в успеха си (при който и да ), тъй като наистина вярвам, че в голяма степен е божа работа, просто не мога да хвърлям повече такива суми в кофата за боклук. Предпочитам някакъв среден вариант

За мен въпроса стои така - какво мога  да си позволя да карам - мерцедес или тойота. И двете ще ме закарат от точка А до точка Б и от двете ще съм доволна. Просто са различен стандарт - това е.
В очакване ....
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #40 -: Април 03, 2006, 15:06:20 pm »
Няма да се впускам в темата за цените, качеството, успеваемостта и т.н.

Никого не защитавам или не нападам.
Не съм ходила при д-р Стаменов.

Но, според мен, си има и друго, съвсем логично обяснение на това, защо цените при него са малко по-ниски. (от тук разбирам че УЗИ е 10лв., инсе- 150лв.)

Всички знаем, че тази клиника съвсем скоро отвори врати. Другите клиники вече си имат постоянни пациенти.
И е напълно логично да се приложи такъв маркетингов подход -"По-ниски въвеждащи цени".
При наличието на вече няколко утвърдени клиники в София... как би могла по друг начин една нова клиника да привлече пациенти.
От икономическа гледна точка подхода е правилен.
Очакваната бъдеща печалба е намалена, поне докато клиниката се позиционира на пазара.
Като ми се ще да вярвам, че това не е за сметка на качеството.
Предполагам, че доктора в момента е дал по-ниска цена за своя труд...
Сигурна съм че д-р Стаменов си дава сметка, че може да спечели пациенти само ако предложи по-ниските цени в комплект в високото  качество на услугите и лично отношение към пациентите. И предполагам че точно това прави.
Може би за в бъдеще цените му ще станат горе-долу каквито са и в другите клиники.

И само да кажа, че като си ходих в моя роден град, трябваше да засеча ову-то, та правих там влагалищно УЗИ - цена 10.00лв. Така че има в България и такива цени.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #41 -: Април 03, 2006, 15:23:10 pm »
Аз знам няколко начина за намаляване на една цена (но не бива да е под нейния екзистенциален минимум - по мои груби сметки инсеминация под 100 лв. е нереална).

1. От заплащена за труда - аз лично работя много без пари или за малко пари. И, което е още по - лошо, карам и други хора да работят така. (Отварям една скоба, за да кажа, че точно това е причината  определена група хора да не оценяват труда ми, смятайки, че щом не плащат нищо за него, то той няма стойност - криворазбрана оценка на нещата според стойността им в пари.)

2. От закупуване на консумативи на едро и директно от производителя - така се получават отстъпки за количество и се игнорира комисионната на дистрибутора.

3. От финансиране по проекти.

4. От сътрудничество с други клиники и лекари.

Вероятно има и други начини една услуга да е с ниска цена и въпреки това да е на високо ниво и с отлично качество. Не бива в медицината да се оценява по казармения принцип - "Шареното е хубаво, мокрото е чисто".


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #42 -: Април 03, 2006, 16:29:59 pm »
Както знаете, аз също съм пациентка на д-р Стаменов. Последно цените при него са следните: уз преглед 20 лв, инсеминация-200 лв. Мисля, че първоначално ниските цени са били наистина продиктувани от прохождането на клиниката и са били за сметка на печалбата или оценката на труда на екипа. Намирам за напълно естествено цените в една нова клиника да бъда по-ниски от цените във всички останали. Нормален маркетингов подход.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #43 -: Април 03, 2006, 16:37:17 pm »
Та значи нека уточня нещо. Цитираните по-горе ниски цени не са обявените официални цени на клиниката. Просто д-р Стаменов явно е склонен да смъкне от цената на процедурите за по-неплатежоспособни двойки или просто по симпатия, знам ли може и това да оказва влияние.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #44 -: Април 03, 2006, 16:44:23 pm »
е, явно ключът от бараката излезе най-после.
както показа информацията от Момиче, разсъжденията на Ромми и Мели са били правилни.
чудесно е, че д-р Стаменов е гъвкав и се съобразява с възможностите на пациентите си, доколкото това му е възможно на самия него.
радостна съм да кажа, че той не е единствен в това си благородно начинание и дай боже повече лекари-приятели на пациента, а не негови доячи!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #45 -: Април 03, 2006, 16:47:21 pm »
Абсолютно не е единствен и не не е първия, който подхожда по този начин към пациентите си :wink:
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #46 -: Април 03, 2006, 19:11:18 pm »
Цитат на: jam
е, явно ключът от бараката излезе най-после.
както показа информацията от Момиче, разсъжденията на Ромми и Мели са били правилни.
чудесно е, че д-р Стаменов е гъвкав и се съобразява с възможностите на пациентите си, доколкото това му е възможно на самия него.

Това дали не беше опит за извинение  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #47 -: Април 03, 2006, 19:22:47 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: jam
е, явно ключът от бараката излезе най-после.
както показа информацията от Момиче, разсъжденията на Ромми и Мели са били правилни.
чудесно е, че д-р Стаменов е гъвкав и се съобразява с възможностите на пациентите си, доколкото това му е възможно на самия него.

Това дали не беше опит за извинение  :lol:


не, разбира се! за какво, според теб имам да се извинявам и на кого?
това по-скоро беше дипломатичен опит да приключа темата, като си остана на своята позиция, ама като не схващаш - ще го кажа направо :P
и друг път не дразни лъва, когато спи!  ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #48 -: Април 03, 2006, 19:35:09 pm »
Извинение за това:

Цитат на: jam

знаеш ли, че при АРТ процедурите също има различни цени за един и същи тип (не конкретен вид!) консуматив - примерно, една епруветка може да се купи за педесе стинки (от АРТ-ското Илиянци, образно казано), но може да се купи и за 10 лева (естествено, ще е друго качество).
средите за обработка също биват различни видове, с различни цени!

аз съм го намеквала и друг път - има разлики в цените, които могат да се обяснят с желанието на един лекар да спести част от заплащането на своя труд или не (само така, например, мога да си обясня цената от 10 лева за УЗ при Стаменов, каквато няма никъде по страната другаде - не говорим за АГ, а изобщо за ехографски прегледи). но има и разлики в цените, които са обективно обусловени от качеството на използваната техника, материали и консумативи.

не може просто да се твърди, че в Шератон надуват цените от алчност, защото са много по-високи от тези в кварталната кебапчийница!
(с което не искам да правя аналогии, разбира се...)


Мисля, че Мели ти го обясни съвсем ясно - има начини за намаляване на цените. До някакъв мининум, естествено.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #49 -: Април 03, 2006, 20:03:51 pm »
Цитат на: little_rabbit
Извинение за това:

Цитат на: jam

знаеш ли, че при АРТ процедурите също има различни цени за един и същи тип (не конкретен вид!) консуматив - примерно, една епруветка може да се купи за педесе стинки (от АРТ-ското Илиянци, образно казано), но може да се купи и за 10 лева (естествено, ще е друго качество).
средите за обработка също биват различни видове, с различни цени!

аз съм го намеквала и друг път - има разлики в цените, които могат да се обяснят с желанието на един лекар да спести част от заплащането на своя труд или не (само така, например, мога да си обясня цената от 10 лева за УЗ при Стаменов, каквато няма никъде по страната другаде - не говорим за АГ, а изобщо за ехографски прегледи). но има и разлики в цените, които са обективно обусловени от качеството на използваната техника, материали и консумативи.

не може просто да се твърди, че в Шератон надуват цените от алчност, защото са много по-високи от тези в кварталната кебапчийница!
(с което не искам да правя аналогии, разбира се...)


Мисля, че Мели ти го обясни съвсем ясно - има начини за намаляване на цените. До някакъв мининум, естествено.


слушай сега заек, че ме ядоса!
1. тези начини, които е описала Мели за намаляване на цените, не изключват начините, които съм описала аз.
2. ние не знаем каква е обективната истина в конкретния случай - на кои точно начини за намаляване на цената се дължи разликата в цените.

изобщо, не намирам, че трябва да се извинявам за нещо някому по тази тема.  :evil:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #50 -: Април 03, 2006, 20:22:04 pm »
Цитат на: jam

слушай сега заек, че ме ядоса!

Не съм искала...

Цитат на: jam

2. ние не знаем каква е обективната истина в конкретния случай - на кои точно начини за намаляване на цената се дължи разликата в цените.

Щото не ти изнася да знаеш ;)
Що знаеш от какво на Владимиров са такива цените, а?  

Или що пациентите на щеревата клиника не се заядат с владимировата, щото там също има разлика в цената, а? А, ама те ги намалиха преди време, мяуу. Колкото повече клиники, толкова по-малко кожодери (изключвам Св. Лазар).

Мисли обективно, мацка.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #51 -: Април 03, 2006, 20:30:58 pm »
Според моите наблюдения и изчисления минималната цена за инсеминация не е 100 лв, тоест аз смятам, че е повече.
Може и да съм мнителна, но аз само задавам следния въпрос: а не е ли увеличението на цените за инсеминация вследствие на серията неуспешни процедури? Тоест заради смяната на материалите?
Не твърдя, че е така, но има логика.
Мнението ми е лично и не ангажирам никой с него.
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #52 -: Април 03, 2006, 20:35:57 pm »
Цитат на: Lali
Според моите наблюдения и изчисления минималната цена за инсеминация не е 100 лв, тоест аз смятам, че е повече.

Колко е твоята минимална цена?
Цитат на: Lali
а не е ли увеличението на цените за инсеминация вследствие на серията неуспешни процедури? Тоест заради смяната на материалите?

А с такава логика как би обяснила намаляването на щеревите цени?
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #53 -: Април 03, 2006, 21:18:43 pm »
А с такава логика как би обяснила намаляването на щеревите цени?[/quote]


           Защото сигурно е про4ел за бойкота,който му обявихме и е взел,4е се е стреснал  :lol:  :lol:  :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #54 -: Април 03, 2006, 22:41:47 pm »
Ще ви скъсам ушите на всичките!  :lol:

Лали, само да уточня, че говоря за цената на инсеминацията като процедура, без да включвам работата на гинеколога по проследяване на цикъла, нито цената на лекарствата и изследванията. Освен това примерно ние правим по 2 инсеминации в цикъл, а сметката ми е само за едната. И наистина не претендирам да е съвсем точна, просто не ме бива в този сектор от живота.

Но наистина не знаем каква е истината, как се формират цените в отделните центрове, как работят и няма как да я знаем, нали така?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #55 -: Април 04, 2006, 09:24:04 am »
Цитат на: Lali
а не е ли увеличението на цените за инсеминация вследствие на серията неуспешни процедури?

Лали, за втори път споменаваш "серията неуспешни процедури" при Стаменов. От къде е информацията ти? Не мисля, че успеваемостта при Стаменов е по-малка отколкото при Щерев и Владимиров.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #56 -: Април 04, 2006, 10:14:24 am »
Само да спомена, че при д-р Стаменов цената за инсеминация последния път беше увеличена с 50 лв (което не очаквахме и добре че имахме повече пари в нас). Но не сме питали каква е причината за увеличението - не ни беше удобно  :P Може пък да са сменили консумативите? Знам ли... Но ми се иска да вярвам, че правят всичко по силите си да ни помогнат - както Владимиров, така и Стаменов.
Дано да докажем, че при д-р Стаменов се работи с добри среди и с много старание и към края на следваща седмица да ви се похваля с  :bfp:


*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #57 -: Април 04, 2006, 10:23:59 am »
Аз пък едно не мога да разбера, без да искам да навлизам в някакви спорове, защото виждам, че някой хора много са се вързали на тая тема, моя доктор е най-добрия, ама разбира се, че е най-добрия... та отплеснах се. Мисълта ми беше, че в пазарната икономика е адски погрешно да се прави това, което чета, че се случва с цените в клиника Ндежда. Започваме с 10 лв. УЗИ, хоп след 2м. става 20 лв. инсеминация 200 лв. хоп след 2м. става 250 лв., но ти си вече в процедура, започнал си стимулация и т.н., и разбира се няма какда я прекратиш. Незнам, но това не са ябълки, говорим за скъпи услуги, за които всеки си направил сметката предварително с парите.
И какво излиза, аз съм доволна от доктора, от цените от обсужването и т.н., най-вече цените са ми по джоба, но в един момент какво става разликата с някакви си 10-20 лв., но за сметка на това, най-малкото, нека сме обективни, но не можем да сравняваме изобщо ембриолозите на Щерев, д-р Тачева с ембриолозите на Стаменов, нали така. Едните с 10-20 г. стаж другите има няма с година...
Та в този ред ми текат мислите, и смятам, че съм обективна.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #58 -: Април 04, 2006, 11:58:00 am »
Цитат на: StefiZ
Аз пък едно не мога да разбера, без да искам да навлизам в някакви спорове, защото виждам, че някой хора много са се вързали на тая тема, моя доктор е най-добрия, ама разбира се, че е най-добрия... та отплеснах се. Мисълта ми беше, че в пазарната икономика е адски погрешно да се прави това, което чета, че се случва с цените в клиника Ндежда. Започваме с 10 лв. УЗИ, хоп след 2м. става 20 лв. инсеминация 200 лв. хоп след 2м. става 250 лв., но ти си вече в процедура, започнал си стимулация и т.н., и разбира се няма какда я прекратиш. Незнам, но това не са ябълки, говорим за скъпи услуги, за които всеки си направил сметката предварително с парите.
И какво излиза, аз съм доволна от доктора, от цените от обсужването и т.н., най-вече цените са ми по джоба, но в един момент какво става разликата с някакви си 10-20 лв., но за сметка на това, най-малкото, нека сме обективни, но не можем да сравняваме изобщо ембриолозите на Щерев, д-р Тачева с ембриолозите на Стаменов, нали така. Едните с 10-20 г. стаж другите има няма с година...
Та в този ред ми текат мислите, и смятам, че съм обективна.



Аз мога да дам друг пример.

Предварителната информация за цената на Ин Витро процедурата в клиника "Надежда" беше 2000лв.
При третата ни процедура  заплатихме цена 1500лв.
Това е факт, който говори за съобразителността на д-р Стаменов и отношението му към пациента и конкретната ситуация, в която се намира.

Не е правилно да се дава оценка за специалисти, при положение, че никоя от нас не е ембриолог нито пък е наблюблюдавала работата им в детайли.
Моите лични впечатления към д-р Машева, другите от екипа и  д-р Тачева  са на фона на човешки взаимоотношения а не колко качествени специалисти са.  :D
В края на краищата подхождаме с вяра и надежда към определен екип и започваме борбата.

Темата промени първоначалния смисъл и придоби рекламен облик за клиника "София" и незаслужено негативно отношение към клиника "Надежда".
Това е жалко и недостойно  :!:

Смятам, че и в двете клиники работят специалисти, които са качествени и имат достатъчно пациенти, които им се доверяват и постигат заедно мечтата си да станат родители.

Всеки един негативен постинг работи срещу нас самите :idea:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #59 -: Април 04, 2006, 13:14:00 pm »
Моля те кажи къде видя, че правя реклама на някоя клиника???
Това са факти, мила, повечето ембриолози са ученици на д-р Баров (ако не му бъркам името), който в момента е ембриолог в клиниката на д-р Щерев. А всички тук много добре знаем, че в една АРТ процедура много по-важен е ембриолога, от колкото гинеколога (да не ми се обидят сега пък гинеколозите :wink: )
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #60 -: Април 04, 2006, 13:19:14 pm »
Цитат на: StefiZ
 не можем да сравняваме изобщо ембриолозите на Щерев, д-р Тачева с ембриолозите на Стаменов, нали така. Едните с 10-20 г. стаж другите има няма с година...
Та в този ред ми текат мислите, и смятам, че съм обективна.

Не, не си. Колко е, Стефи, стажа на Таня Милачич? Не е 20 години. На Тачева - също. Да не говорим за младите биоложки в център София.

...изтрито с позволението на Зайо....И го нападате незаслужено. Защото няма какво друго да кажете.

Пак повтарям - иди докажи, че нямаш сестра...
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #61 -: Април 04, 2006, 13:20:07 pm »
Цитат на: StefiZ
А всички тук много добре знаем, че в една АРТ процедура много по-важен е ембриолога, от колкото гинеколога (да не ми се обидят сега пък гинеколозите :wink: )

И затова дай да ходим всички при Ватев  :lol:
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #62 -: Април 04, 2006, 13:33:29 pm »
АРЕ СТИГА бе няма смисъл от тоя спор!!!!
Аз ходех при Владимиров, сега съм при Стаменов. НИТО ВЕДНЪЖ  Владимиров не си е позволил да каже и дума срещу някой колега.
Дори, когато му се обадих съскаща по повод моя приятелка, пациентка на Иво Тодоров (бях писала за нея) и го попитах какво мисли за случая, дори тогава, Док категорично отказа да коментира Тодоров.
И двмата са добри, и двамата ги бива и двамата имат успехи и неуспехи.

Мисля, че спора, кой е по-, по-, най - ние сами си го инспирираме и сами си го украсяваме

Аре цуфки на всички
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #63 -: Април 04, 2006, 13:43:17 pm »
Цитат на: little_rabbit

Щото не ти изнася да знаеш ;)
Що знаеш от какво на Владимиров са такива цените, а?  


не защото не ми изнася да знам. дреме ми на мен на шапката какви са цените при Стаменов - аз там не ходя. именно поради това, че нямам наблюдения, затова не знам на какво се дължат ниските му цени и затова правя предположения!

казах ти го веднъж завоалирано, ще ти го кажа сега и директно - прекалено лично и навътре вземаш този спор, и именно това те прави необективна в случая.
явно не можеш да се абстрахираш от имената, а в случая никой не спори за д-р Х или д-р У (споко, аз от 3 години знам от теб, че д-р Х е велик!) - спорът върви на съвсем друго ниво, но при наличие на силно изразен субективно-емоционален момент, то спорът неминуемо се изкривява и става безпредметен. аз те виждам да реагираш по начин, който не ти е присъщ...

и апропо, Мели като казва, че едно инсе под 100 лева не бива да пада, не довършва изречението, като спомене, че колкото повече пари може да се отделят за тая процедура, толкова по-качествена може да стане тя! аз много добре помня един частен разговор с нея, в който тя каза - ех, ако пациентите имаха пари, аз знам как се прави качествена инсеминация.... с какви среди и т.н.... така че, заек, не се хващай като удавник за тия сто лева!

предлагам по-нататъшната дискусия и изясняване на позициите да проведем на живо, при следващата ни среща в Къщата, с трескане на халби по масата и всички екстри, съгласен? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #64 -: Април 04, 2006, 13:57:41 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: StefiZ
 не можем да сравняваме изобщо ембриолозите на Щерев, д-р Тачева с ембриолозите на Стаменов, нали така. Едните с 10-20 г. стаж другите има няма с година...
Та в този ред ми текат мислите, и смятам, че съм обективна.

Не, не си. Колко е, Стефи, стажа на Таня Милачич? Не е 20 години. На Тачева - също. Да не говорим за младите биоложки в център София.

Пак повтарям - иди докажи, че нямаш сестра...


Ееее зайо, вече прекали. Аз лично не познавам друг толкова деликатен и възпитан човек.
Виж, аз спирам, нито съм правила реклама на някой, нито съм оплювала друг, а само споделях факти, но ти си човека който прие всичко много лично, може би има защо, незнам.
Тук явно не може да се води градивен спор, за което съжалявам, защото рискоуваме темата да се превърне като тази за бойкота, в едно тотално изопачаване на нещата.
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #65 -: Април 04, 2006, 14:20:48 pm »
Мда , темата се превръща точно като тази за бойкота, няма да е лошо някой модератор да и удари катинара
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #66 -: Април 04, 2006, 14:24:52 pm »
Цитат на: jam
казах ти го веднъж завоалирано, ще ти го кажа сега и директно - прекалено лично и навътре вземаш този спор...

Лично и навътре приемам всяка неправда.

Цитат на: jam
предлагам по-нататъшната дискусия и изясняване на позициите да проведем на живо, при следващата ни среща в Къщата, с трескане на халби по масата и всички екстри, съгласен? :)

Става  :beerdr: