0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #20 -: Април 01, 2006, 19:57:39 pm »
Последното, драги мои, което ще напиша по тази тема:

Цитат на: cygnus
Силве, и на нас предварителните изследвания в същата клиника за двамата ни излязоха над 400 лева. Аз също имам 2 опита там, които сумарно ми излязоха по около 4500 всеки, като самата процедура беше 2000, лекарствата около 1000 (къс протокол), а останалото за прегледи изследвания и т. н. Третия опит го правих във Варна и пак излезе приблизително толкова - 1400 за процедурата, 3100 за лекарствата (дълъг протокол) и 100 за консумативи.
Не може предварително да знаят с голяма точност колко ще ти излязат лекарствата, защото много зависи как реагираш на стимулацията - оттам зависи продължителността и дозите, които поставят.
Успех ти желая!

Забележете - 1400 лв. струва ИКСИ във Варна. ИКСИ-то на Сигнус.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #21 -: Април 01, 2006, 20:01:05 pm »
Д-р Стаменов подхожда изключително индивидуално към пациентите си.
Единствено в негово лице от лекарите, занимаващи се с АРТ,
съм срешнала разбиране и подкрепа в борбата да си имаме дете (тук само отварям скоба, че безкрайно обичам Мели и д-р Даскалов и за мен те са другите двама специалисти, които са заедно с нас в тази борба.)

Д-р Стаменов преди всичко е човек след това  лекар, който се поставя в положението на пациента  за разлика от много други специалисти.

 Работи изключително отговорно, градивно, и целта му е не просто да направи една процедура, да спечели известна сума пари и при един евентуален неуспех семейството в края на краищата да претърпи голяма финансова загуба и да изпадне в неплатежоспособност за дълъг период от време.
Знаете един неуспех какви последствия има върху едно семейство  във финансов и емоционален аспект.

Моето семейство е пример, че той претърпя финансова загуба само заради възможността ние да продължим още следващия месец.
Това ни спаси да не изпаднем в духовна криза а да се мобилизираме и продължим напред. Не познавам друг специалист, който щеше да постъпи така заради нас.

Първата Ин Витро процедура я правихме в център "София" при д-р Владимиров. За нея заплатихме 7000лв.
( тази сума включва цената на процедурата и част от лекарствата за стимулация ) към тази сума ще включа и лекарства, които  Здравна каса отпусна за семейството ми миналата година а именно 2600лв.
Значи общо 9600лв. струваше цялата процедура. Пунктираха се 6 зрели яйцеклетки, от които се оплодиха 4 и започнаха деление 3. При трансфера ми върнаха 3 ембриона.

 Третата ми Ин Витро процедура при д-р Стаменов струваше 1500лв.и 300лв. лекарства за стимулация. Пунктираха се 3 зрели яйцеклетки, 3 се оплодиха и 2 продължиха деление. При трансфера ми върнаха 2 ембриона.

 Изводите ги оставям за вас.

Нямам желание да създавам конфликт, но мисля, че има  отношение към лекар, който не го заслужава.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #22 -: Април 01, 2006, 20:14:58 pm »
Цитат на: little_rabbit

Забележете - 1400 лв. струва ИКСИ във Варна. ИКСИ-то на Сигнус.


да, заек - без стимулацията.

и изобщо, не се нервирай прекалено - никой не напада любимият ти доктор! момичетата са прави да се притесняват от дъмпинговите му цени, които той сам е определил. и ти, с разпалената си защита, не можеш да ги убедиш да бъдат спокойни. правилно ги насочваш да питат и да се информират от достоверни източници. ние тук можем само да им дадем насока за размисъл, за какво да питат и да се информират. само че, направи им още едно добро и ги насочи къде точно да се информират.
щото, нали знаеш на пазара - ябълките киселки ли са? дааааааааа!

ти как си представяш, че някой лекар на въпроса - вие с качествена апаратура и материали ли работите - ще отговори - "Не!" ?????

с което, отново подчертавам, не искам да правя никакви намеци за конкретни лекари тук. изобщо, коментирайки темата за цените, аз лично се абстрахирам от имената. не бих имала нищо против да коментираме абстрактно - за клиника Х, У, Z... за да не излиза разговора от нормалния аналитичен тон и да не се превръща в страстна защита на любимите ни доктори и клиники! (които, апропо, могат само да бъдат щастливи от този факт :))

а, заек - аз още чакам да ми обясниш какво формира цената на инсеминациите и в кой неин компонент по-точно се надуват цените при някои клиники?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #23 -: Април 01, 2006, 20:29:48 pm »
Цитат на: lita
Първата Ин Витро процедура я правихме в център "София" при д-р Владимиров. За нея заплатихме 7000лв.
( тази сума включва цената на процедурата и част от лекарствата за стимулация ) към тази сума ще включа и лекарства, които  Здравна каса отпусна за семейството ми миналата година а именно 2600лв.
Значи общо 9600лв. струваше цялата процедура. Пунктираха се 6 зрели яйцеклетки, от които се оплодиха 4 и започнаха деление 3. При трансфера ми върнаха 3 ембриона.


Лита, може ли да дадеш малко повече информация за тия цени, защото аз лично съм шокирана. доколкото си спомням, цената на класическото инвитро в център София е около 2400 лева (поправете ме, ако греша, но първата цифра е двойка, със сигурност!)
как така на теб за процедурата и за само част от лекарствата са ти взели 7000 лева? каква точно е разбивката на тия пари?
нещо не проумявам... касата отпуска 30 ампули Гонал, които стигат на повечето жени за стимулация. ти колко доплати за стимулация от джоба си и колко струваше самата процедура?

апропо, къде прави втората процедура, колко ти струва тя и колко яйцеклетки се извадиха/оплодиха - като сме тръгнали да сравняваме?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #24 -: Април 01, 2006, 20:40:00 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: little_rabbit

Забележете - 1400 лв. струва ИКСИ във Варна. ИКСИ-то на Сигнус.

да, заек - без стимулацията.

Джам, при Стаменов иксито струва 2000 лв. обикновено. За стари пациенти или за финансово изтормозени той намалява цената на 1500. Това не включва лекарствата. Никъде, в никоя клиника не обявяват цената на процедурата заедно с лекарствата - знаеш защо ;)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #25 -: Април 01, 2006, 20:44:12 pm »
За какво спорите всъщност, че изгубих нишката?

Дали цената определя качеството ли?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #26 -: Април 01, 2006, 20:49:07 pm »
Цитат на: Meli
За какво спорите всъщност, че изгубих нишката?

Дали цената определя качеството ли?


това е есенциалният въпрос.

а питащата се интересуваше дали цена от 1500 лева за ИКСИ плюс "лека стимулация" (каквото и да значи това) е реална...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #27 -: Април 01, 2006, 20:58:20 pm »
да се включа и аз в темата, значи имам лаборатория която е в доста различна област от обсъжданата, но влияе ряко здравето ни.В моята работа сме стигнали до извода, че всеки консуматив (като среда, буферен р-р и т.н.) покрива минимума от изисквавиня, в същото време много скъпите консумативи, по нищо не отстъпват на другите, в много от случаите (като цитирани я пример за черна техника) цената се вдига от името на производителя.
Бях пуснала тема за цената на пузегона в турция, тя е доста по ниска от тази у нас, от тази в германия, много по ниска от цената в скандинавските страни и щатите - е фирмата производител е една и съща, но цената е различана,  това мисля, не значи, че в турция е с по лошо качество от тук или където и да било.
Всички знаете, че моят лекар е Владимиров, следващият опит ще правя отново при него и не цената е определяща в случая, а доверието което имам на екипа му. Всеки си избира доктора и след като му има доверие може да се съгласи с цените.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #28 -: Април 01, 2006, 21:04:36 pm »
"Лита, може ли да дадеш малко повече информация за тия цени, защото аз лично съм шокирана. доколкото си спомням, цената на класическото инвитро в център София е около 2400 лева (поправете ме, ако греша, но първата цифра е двойка, със сигурност!) "


Jam,

цената на класическото Ин Витро в център "София" е 2580лв.
Протокола от Здравна каса беше направен от д-р Владимиров и включваше 23 ампули Puregon 100 IU. Decapeptyl 3,75 mg.(тази ампула остана неизползвана), Pregnyl 5000 IU - 4 ампули.
За стимулацията  ние доплатихме 34 ампули Puregon, 4 ампули Menogon 0,75 UI., 6 ампули Cetrotite 0,25mg.В хода на процедурата знаеш, че се правят хормонални изследвания.

Втората ми Ин Витро процедура беше неуспешна, не се визуализира оплождане, яйцеклетките започнаха деление в по-късен етап. Трансфер имаше но за съжаление изхода от процедурата беше предрешен.
При тази процедура заплатих  цена, която  не покриваше разходите на д-р Стаменов.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    beb_2006

ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #29 -: Април 01, 2006, 21:09:22 pm »
Зайче, не съм казала че не харесвам д-р Стаменов - даже някъде съм писала, че съм много доволна от него и от колежките му в Надежда. Но не мислиш ли че е нормално да се тревожа, мила :( Не казвам че е лош докторът - чудесен е - мисля че вече писах, че до сега такова внимание и толково добро отношение не бях получавала. Просто човек след толкова опити и различни доктори и напразни надежди.... Ами признавам си, че ме е страх, че може нещо да се е объркало и че след 2 седмици пак ще има рев и сополи.
Поисках само по-конкретна информация, а не "необосновани слухове" както ти се изрази. Ако разбира се има такава. Може би Мели ще помогне.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #30 -: Април 01, 2006, 21:22:31 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: Meli
За какво спорите всъщност, че изгубих нишката?

Дали цената определя качеството ли?


това е есенциалният въпрос.


Ахам, и аз така си помислих. Според мен, ако не се пада под някаква минимална цена, оттам нататък цената не може да е показателна за качеството.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #31 -: Април 01, 2006, 21:24:19 pm »
Цитат на: Meli
Ахам, и аз така си помислих. Според мен, ако не се пада под някаква минимална цена, оттам нататък цената не може да е показателна за качеството.

Мели, би ли споделила, ако обичаш, каква е минималната цена за инсе. Благодаря.
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #32 -: Април 01, 2006, 21:37:19 pm »
Цитат на: Lali
За ИКСИ - незнам.
Но в тази клиника има серия от евтини неуспешни инсеминации /на пишещите в бг-мамма/ и то при двойки сравнително без проблеми.
Може би понякога евтиното излиза по-скъпо.
Аз пари все нямам, но лично съм се ориентирала към инсеминации в друга клиника с по-качествени материали /които оскъпяват процедурата/. Не казвам, че в клиниката на Стаменов са некачествени, но с по-добри материали се подобряват шансовете.
Това е мое лично наблюдение и мнение, не ангажирам никой с него и не искам разправии на тази тема.
Оценявам усилията и труда на д-р Стаменов, както и оценявам това, че дава шанс на двойки, които нямат финансова възможност да направят по-евтини процедури.
Изборът за инсеминациите си е мой.
Обаче за ИКСИ сумите са значително по-големи, така че помисли си.


Лали аз успях от първия път, за съжаление не задържах бебето и сега отново ще почивам. Поне да си изкарам лятото спокойно! Стимулира ме с клостил, човека даже за УЗ пари не ми е взимал. Платих само 150 лв. за инсе и нищо повече. Адски съм доволна, но сега се хващам с имунологията и тогава ще мисля пак за бебе.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #33 -: Април 01, 2006, 22:40:43 pm »
Момичета мисля че темата може да придобие злъчен и спорен характер. Не е ли по добре да я приключим. Стана ясно че всеки лекар може да лавира според пациента и конкретната ситуация с цената на процедурата. До колко това е правилно или неправилно няма смисъл да се обсъжда също. Но отново казвам, че се страхувам темата да не прерасне в ожесточен спор между пациентки на двамата лекари!   :balk_21:  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #34 -: Април 02, 2006, 05:48:54 am »
Лита, благодаря за допълнителната информация. сега става по-ясно.
за съжаление, в първия си постинг ти поднесе нещата малко изопачено, което създаде следната нагласа - при д-р Х инвитрото ми струва 7000 лева, а при д-р У - само 1500 плюс 300 лева лекарства.

какво излиза на практика:
при д-р Х инвитрото е струвало 2580 лева, а при д-р У - 1500.
всичко останало не е предмет на сравнението.

това, че при първия ти опит са отишли толкова много лекарства, нали се сещаш, че не е заради д-р Х, а заради теб? а изследвания при д-р У не правят ли?

реших да изясним нещата, защото ми беше пределно ясно, че картинката не е точно такава, каквато я описваш първия път, а и в постинга ти имаше ясно изразена тенденция за обвиняване на първия ти лекар в комерсиалност и липса на хуманно отношение към пациентите, с която аз като негова пациентка не мога да се съглася категорично!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #35 -: Април 02, 2006, 07:38:07 am »
Цитат на: bubeto

Лали аз успях от първия път, за съжаление не задържах бебето и сега отново ще почивам.


Разбира се, че има и успешни процедури, просто наблюдавам серия неуспешни, дори за някои момичета и за втори път неуспешни.
Само търся причината за това.
Не отричам качествата на д-р Стаменов като човек и специалист.

Съжалявам, че не си го задържала  :( , но  щом е станало един път, пак ще стане, значи това е правилният път за теб. :lol:  Успех.
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #36 -: Април 02, 2006, 11:03:35 am »
Цитат на: Lali
Цитат на: bubeto

Лали аз успях от първия път, за съжаление не задържах бебето и сега отново ще почивам.


Разбира се, че има и успешни процедури, просто наблюдавам серия неуспешни, дори за някои момичета и за втори път неуспешни.
Само търся причината за това.
Не отричам качествата на д-р Стаменов като човек и специалист.

Съжалявам, че не си го задържала  :( , но  щом е станало един път, пак ще стане, значи това е правилният път за теб. :lol:  Успех.


Лали знам че е така, просто сега ще трябва да отида при доц.Конова, защото Стаменов е категоричен, че при мен проблема е имунологичен. Ходих тук в София, не питай какво лечение ми предписаха 4 вливания, по 100 ампули имуновенин всяко. Сещаш се, че това е направо убийствена доза.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #37 -: Април 02, 2006, 11:27:55 am »
Цитат на: jam
Лита, благодаря за допълнителната информация. сега става по-ясно.
за съжаление, в първия си постинг ти поднесе нещата малко изопачено, което създаде следната нагласа - при д-р Х инвитрото ми струва 7000 лева, а при д-р У - само 1500 плюс 300 лева лекарства.

какво излиза на практика:
при д-р Х инвитрото е струвало 2580 лева, а при д-р У - 1500.
всичко останало не е предмет на сравнението.

това, че при първия ти опит са отишли толкова много лекарства, нали се сещаш, че не е заради д-р Х, а заради теб? а изследвания при д-р У не правят ли?

реших да изясним нещата, защото ми беше пределно ясно, че картинката не е точно такава, каквато я описваш първия път, а и в постинга ти имаше ясно изразена тенденция за обвиняване на първия ти лекар в комерсиалност и липса на хуманно отношение към пациентите, с която аз като негова пациентка не мога да се съглася категорично!


Jam,

нямам желание  да обвинявам д-р Владимиров - първия си лекар, както ти го наричаш в комерсиалност и липса на хуманно отношение към мен или към който и да е от неговите пациетни.
Отношението ми към него, към д-р Тачева (особено за нея имам високо мнение ! ) и целия екип е позитивно и нямам намерение да манипулирам ничие мнение. Ценя професионализма на
д-р Владимиров, и искренно се радвам на факта, че ти и Лали и всички негови пациенти , които посещават сайта сте доволни и го подкрепяте.

Jam, не съм наивна и далече не съм твърдяла, че процедурата в "София" ми е струвала 7000 лева, ти сама забеляза, че съм споменала за цената на процедурата и част от стимулацията.
Но да конкретизирам мисълта си, че при първата процедура бяха необходими огромна доза  хормонални препарати за стимулация в сравнение с последвалите, което пък подкрепя твърдението ми за индивидуалния подход на д-р Стаменов. Факт, който исках да подчертая.
Има разлика между 7000лв. за стимулация и 300лв. нали?

Относно хормоналните изследвания... и тук мога да внеса светлина но не искам да изпадам в дребнавост.

Трябва да призная, че ми е изключително неприятна ситуацията, в която изпадаме. Ти сама знаш колко е безкрайна тази тема и няма да доведе до добри резултати. Единствените наранени ще останем ние.

Желая ти Пролетно настроение и повече усмивки!

:sunshine:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #38 -: Април 03, 2006, 10:33:17 am »
И аз се почувствах длъжна да взема отношение, въпреки, че на мен ми предстои първия опит.
Всички знаем, че една блуза може да стружа и 5 и 500 лв и всеки сам за себе си преценява цената, която може да заплати за 1 блуза.
Преценява - на база собствените си доходи и възможности.
Аз разсъждавам така - по-добре да си купя 5 блузи по 10 лв, отколкото 1 за 250 или  повече.
Чест прави на д-р Стаменов, че подхожда толкова индивидуално към всеки пациент. Имам предвид както индивидуалните репродуктивни проблеми, така и различните финансови възмовности на всяка двойка.
Какъв е смисъла да се предложиш лечение, съобразено с "последните писъци на репродуктивната мода", когато двойката не е в състояние да си го позволи?
Знаем какви са ни доходите и колко почти непосилно много струва лечението ни..
*
ICSI за 1500лв. реалност или уловка???
« Отговор #39 -: Април 03, 2006, 11:17:06 am »
Да не забравяме, че зачеването си е и божа работа в голяма степен.
И Владимиров и Стаменов имат успехи и неуспехи. Специално при тях двамата, едвали може да съдиш за качествата и способностите им от цените, които искат.
С аналогиите за шератон и кебапчииницата съм напълно съгласна
Но има и един друг момент. Аз бях пациент на д-р Владимиров БЕЗКРАЙНО СЪМ ДОВОЛНА И БЛАГОДАРНА на тоз човек. Но след 5 неуспешни инсета и едно неуспешно икси, просто не мога да си позволя да плащам повече неговите цени. Тъй като вече никак не съм уверена в успеха си (при който и да ), тъй като наистина вярвам, че в голяма степен е божа работа, просто не мога да хвърлям повече такива суми в кофата за боклук. Предпочитам някакъв среден вариант

За мен въпроса стои така - какво мога  да си позволя да карам - мерцедес или тойота. И двете ще ме закарат от точка А до точка Б и от двете ще съм доволна. Просто са различен стандарт - това е.
В очакване ....