0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #80 -: Декември 20, 2009, 18:37:31 pm »
На мен вчера ми предписаха фраксипарин през ден, аспирин протект през ден, заради това че съм хетерозиготен носител на V Leiden. Виждам, че има доста момичета на тази схема, някоя от вас дали взима лекарствата по същата причина като моята? Трябва ли да изследвам нещо редовно, защото и на мен ми казаха да ги взимам до една седмица преди трансфера, но не споменаха нищо за контролни кръвни тестове.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #81 -: Декември 21, 2009, 11:44:19 am »
Аз бях на аспирин вс. ден до 16 седмица и фракси до 7 дни перди секцио.
На всеки 4 седимци пусках ПКК, фибриноген, протромбинов индекс, вр. на кървене, вр. на съсирване, АСАТ, АЛАТ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #82 -: Декември 21, 2009, 12:42:35 pm »
Евро, благодаря за отговора. Тъкмо гледам каква глупост съм написала - не до една седмица преди трансфера, а една седмица преди термина  :D  Т.е. до сега взимах само аспирин протект (18-та седмица), а сега минавам и на фраксипарин през ден, докато стане една седмица преди тетрмина ми.


Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #83 -: Януари 25, 2010, 15:12:56 pm »
Здравейте момичета, видях че темата е за фраксипарин и затова се включвам в нея. Аз съм носител на 4G/4G и лятото ходих при доц. Конова, която и на мен каза, че при положителен тест трябва да се започне веднага с фраксипарин 0,3. Аз съм от София и планирам бременност и ще ви бъда много благодарна ако ми кажете, къде и по-специално при кой лекар може човек да проследи своята евентуална бременност с подобни усложнения. Някой, който да знае за какво става въпрос, за да зная да отида направо при него след евентуален положителен тест. Много ви благодрая!
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #84 -: Февруари 08, 2010, 11:55:26 am »
Здравейте момичета, много съм притеснена .Направих алергична реакция и към Клексана. В 14г.с. ми смениха Фраксипарина ,след като почнаха да ми излизат червени , силно сърбящи и леко топли петна от него. Сега след един месец с Клексан 0,4 картинката е същата.
Обадих се на док. и тя ми каза ,да направя консултация с алерголог. Моля ви, ако някоя от вас е имала подобен проблем да ми пише. Писах мейл и на доц.Конова , ама тя на предишния въобще не ми отговори, а реално тя ми го е назначила Фтраксито. Ако имате инфо  и за някой добър алерголог, много ще ми помогнете.
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #85 -: Февруари 08, 2010, 16:20:08 pm »
Здравейте и от мен! Аз съм на Фраксипарин и аспирин всеки ден, тъй като имам имунологичен проблем. Фраксипарина до 11 г.с. го биех в корема, но след като се сдобих с порядъчно количество буци, започнах да го бия в краката. Там пък ми стават едни огромни синини и ме скъсва от сърбеж. В ръката не съм пробвала ама казано честно там като, че ли ми се вижда най-кофтия вариант. Ама така ще е първите сто години явно :D
[/url]
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #86 -: Февруари 10, 2010, 15:08:44 pm »
Момичета, аз бях до тука с Клексана.Доц.Попов потвърди за алергията и препоръча спиране и да продължа само на аспирин протект. Доц.Конова е на същото мнение, така че ,ще се молим сега да не влоши кръвотока на бебките ни.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #87 -: Февруари 10, 2010, 16:48:01 pm »
Дидре, попитай гинекологът, който следи бременността ти, дали не е удачно да преминеш на друг нискомолекулярен хепарин /напр. Zibor/.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #88 -: Февруари 11, 2010, 16:08:22 pm »
Мели, алерголога доц. Попов ,каза че правя алергия към молекулата на Хепарина ,като цяло и е опасно да продължавам с какъвто и да било Хепаринов препарат. Първо бях 3 месеца на Фраксипарин, след това 1 несец на Клексан. Каза че се произвезждат антитела към Хепарина, който не се знае как може да навредят на бебетата. Затова най-разумно е да се прекрати приема.
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #89 -: Февруари 12, 2010, 07:39:17 am »
Здравейте момичета!Много съм развълнувана и разтревожена.
Днес сутрин видях две чертички на теста за бременност :D,според терапията на доц.Конова трябва да си слагам фраксипарин,обаче на 1 февруари ми бяха извадени сливиците,днес ми е 12-я ден ,дали няма да кръван след като ще почна с аспирин/фраксипарин(имам предвид гърлото)?благодаря ви :)

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #90 -: Февруари 12, 2010, 09:31:27 am »
Според терапията на доц. Конова веднага при 2 чертички започваш да редуваш фраксипарин и аспирин!

Успех този път мила!
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #91 -: Април 13, 2010, 16:52:40 pm »
Здравейте,момичета!И аз,като повечето тук имам генетичен проблем - 4G/4G и ми предстои Инвитро през месец Май.Когато попитах док,за този генетичен проблем,каза,че ще започна на инжекции Фраксипарин още след ембриотрансфера.Въпроса ми е има ли и други момичета,които са започнали Фраксито така веднага след ЕТ?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #92 -: Април 13, 2010, 17:23:23 pm »
Здравейте,момичета!И аз,като повечето тук имам генетичен проблем - 4G/4G и ми предстои Инвитро през месец Май.Когато попитах док,за този генетичен проблем,каза,че ще започна на инжекции Фраксипарин още след ембриотрансфера.Въпроса ми е има ли и други момичета,които са започнали Фраксито така веднага след ЕТ?

Да, има и то доста!
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #93 -: Април 13, 2010, 20:21:15 pm »
Криска,благодаря за бързия отговор :bighug: Беше ми любопитно,защото казват,че трябва да се почне с него веднага след положителен тест,но може би става въпрос за нормално забременяване,а не инвитро.
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #94 -: Април 14, 2010, 10:53:41 am »
Здравейте,момичета!И аз,като повечето тук имам генетичен проблем - 4G/4G и ми предстои Инвитро през месец Май.Когато попитах док,за този генетичен проблем,каза,че ще започна на инжекции Фраксипарин още след ембриотрансфера.Въпроса ми е има ли и други момичета,които са започнали Фраксито така веднага след ЕТ?
При мен проблема е с антинуклеарните антитела и започнах с Фраксито веднага след ЕТ-не съм го спирала и до днес
[/url]
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #95 -: Април 14, 2010, 11:08:46 am »
petia_l44,благодаря,за отговора,миличка!Пожелавам ти лека бременност и пожелавам на всички,които сега започваме да имаме твоя късмет и скоро да си сложим линийки като твойта...
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #96 -: Април 14, 2010, 12:48:57 pm »
petia_l44,благодаря,за отговора,миличка!Пожелавам ти лека бременност и пожелавам на всички,които сега започваме да имаме твоя късмет и скоро да си сложим линийки като твойта...
Пожелавам го на всички от все сърце! :bighug:
[/url]
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #97 -: Април 22, 2010, 10:32:38 am »
Аз спрях аспирина от 17 г.с. и продължавам с фраксипарина до 7 дни преди термин. Беше от 0,4 всеки ден, но д-ра каза да го намалим на 0,3. Проблема е, че се покачиха стойностите на АСАТ и АЛАТ. Черния ми дроб е увеличен и в момента пия трансметил и легалон за него. От миналата седмица намалихме фраксипарина през ден.
Има ли други момичета, на които фраксипарина да е причинил проблеми с черния дроб, освен синините, буците и сърбежите?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #98 -: Април 22, 2010, 10:46:48 am »
При мен, но се получи след раждането. По време на бременността ензимите бяха ок, после скочиха. За после - ще ти дам съвети, сега си мъти пиленцето и се усмихвай! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #99 -: Април 22, 2010, 12:09:43 pm »
При мен, но се получи след раждането. По време на бременността ензимите бяха ок, после скочиха. За после - ще ти дам съвети, сега си мъти пиленцето и се усмихвай! :D

Благодаря ти! :D Д-р Петрова, гастроентероложката, спомена за изопринозин след раждането.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!