0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #60 -: Август 20, 2009, 16:49:35 pm »
Аз го слагам в краката - предната част на бедрата. Болката е като в ръцете, но се търпи. Поне не се виждат буците и синините.
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #61 -: Август 21, 2009, 00:14:49 am »
osi_12 osi_12 osi_12 Ужас!!!Как така ?Каде го слагате  толкова много????

В корема, ръцете, бедрата от вътрешната страна, отстрани над ханша. Общо взето го слагах навсякъде където успявах да намеря тлъстинки.
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #62 -: Август 21, 2009, 16:51:52 pm »
А дали може да се ползва нещо за мазане върху синините - например Лиотон, или някакво друго мазило, или компреси някакви...? Кажете ако правите нещо такова.  :secret:
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #63 -: Август 21, 2009, 17:30:31 pm »
Срещу синините от фраксипарина при мен нищо е помогна... Нито лиотон, нито компреси - бяха огромни и лилави бучки. Но това е бял кахър - важен е хепиенда! При по-малки отоци ми помагаше компрес със спирт и риванол 1/1, но като ми поотрасна корема си слагах инжекцийките отзад(на дупето  :oops:), нямаше как да закрепям компресите... Наскоро поотслабнах и видях че тук-там все още имам бучки  8O
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #64 -: Август 21, 2009, 18:16:52 pm »
setakap значи си ползвала Лиотон? Не се намазах, да не би да е вреден за ембриончето. Довечера го ще пробвам.  :D Благодаря за отговора.
Това, че бучките ги има още наистина е странно.  8O
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #65 -: Август 21, 2009, 18:30:04 pm »
Ами нали и лиотона е на основата на хепарина... оттам ми идваше и объркването - мажа се с хепарин, защото посинявам от инжекции с хепарин  :? сигурно си има някакво обяснение, но не съм толкова добре запозната. 
За всеки случай първо се посъветвай с лекар, за да не стане грешка!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #66 -: Септември 07, 2009, 17:58:24 pm »
  Здравейте!Бременна съм в 30 г.с и съм на терапия с фраксипарин 0.3 и аспирин,които редувам през ден,още от положителния тест за бременност,тъй като имам генетичен проблем свързан с тромбофилията--носител съм на мутация 4G/4G.Почти на всеки 5-6 седмици ходя до Плевен да пускам тромбоцитно-левкоцитни агрегати и до сега са били в норма,но последно  като ходих пак се оказа,че са 3.85 при норма до 3.16  Писах на доц.Конова дали е необходимо да започна да бия фраксипарина всеки ден щом са завишени,но тя така и не ми отговори.На мобилния също не вдига от няколко дни и не знам какво да правя  Гинеколозите тук не са много наясно с тези неща и не могат да ми отговорят.Моля ви,ако някой е запознат нека да даде мнение-дали от тези агрегати се определя терапията и дозата на фраксипарина
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #67 -: Септември 07, 2009, 19:18:19 pm »
Светле,по принцип точно от стойността н атромбоцитно-левкоцитните агрегати трябва да се определя и дозата фраксипарин,но аз не ходя до Плевен ,защото ме е страх  да пътувам толкова .Аз също съм с PLA,от началото на бременността ми,моят док ми следи стойностите на кръвосъсирване и коагулация.Всеки месец по 2 пъти си пускам Време н акървене,време на съсирване,тромбоцити,протромбиново време,фибриноген,аРТТ.

Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #68 -: Септември 08, 2009, 12:27:01 pm »
Светле,по принцип точно от стойността н атромбоцитно-левкоцитните агрегати трябва да се определя и дозата фраксипарин,но аз не ходя до Плевен ,защото ме е страх  да пътувам толкова .Аз също съм с PLA,от началото на бременността ми,моят док ми следи стойностите на кръвосъсирване и коагулация.Всеки месец по 2 пъти си пускам Време н акървене,време на съсирване,тромбоцити,протромбиново време,фибриноген,аРТТ.
  Ох,Боже не знам какво да правя.Днес ми казаха,че доц.Коноав ще е в чужбина и ще отсъства 2 седмици  и сигурно няма да я открия.А ако сама започна да си слагам фраксипарина всеки ден....не знам :ask:Дали винаги щом са увеличени тромбоцитно-левкоцитните агрегати се увеличава фраксито :ask:
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #69 -: Септември 08, 2009, 12:55:54 pm »
Да  почти винаги защото това е показател ,че кръвта започва да се сгъстява!Аз бях всеки ден на клексан 0.6 и нямах никакви проблеми с кръвосъсирването всичко беше в норми от 6 месец го започнах защото се бяха увеличили антителата ми АФА  до тогава бях на 0.4.Така че не се притеснявай ако толкова си притеснена , пиши СМС на доц.Конова може и да ти отговори.Успех
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #70 -: Септември 10, 2009, 10:01:10 am »

  Ох,Боже не знам какво да правя.Днес ми казаха,че доц.Коноав ще е в чужбина и ще отсъства 2 седмици  и сигурно няма да я открия.А ако сама започна да си слагам фраксипарина всеки ден....не знам :ask:Дали винаги щом са увеличени тромбоцитно-левкоцитните агрегати се увеличава фраксито :ask:
[/quote]

Не се притеснявай толкова много.На мен също изследванията не ми бяха в границите миналия месец,(бяха завишени)но като попитах доц.Конова трябва ли да почвам фраксито всеки ден тя ми каза да не бързам и да изчакам до др месец да видим как ще бъдат тогава резултатите и ако са пак завишени тогава минавам на всеки ден фракси.След като тя ми казва че няма място за притеснение и мисли че един месец може да се изчака значи няма нищо страшно.Даже сега като казаващ че няма да я има 2 седмици ще чакам 6/7 седмици вместо 4 докато пусна нови изследвания.
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #71 -: Септември 11, 2009, 10:29:00 am »
Момичета, а как ви се движи фибриногена?
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #72 -: Октомври 03, 2009, 19:46:24 pm »
Да ви се оплача какво ме сполетя преди малко: Забивам си иглата с  фраксито, ама още не съм я набола до края и виждам как във спринцовката през иглата се влива от тялото ми кръв! Бързо я забих цялата и започнах да изсипвам фраксито, ама така ме заболя, че се отказах и извадих спринцовката. От дупката се изстреля струя кръв и много ме заболя. Натисках със спиртосания памук, обаче доста време тече кръв а и доста ме боли. Страшно ме е яд, че ще трябва да се набода пак, а и фраксито отиде на вятъра - замърси се с кръв и ще го хвърля. Не знам дали така се прави, ама ми звучи логично :)
Корема ми вече стана като гьон -буците се сляха в една твърда плочка под кожата.Ще трябва да сменям малко местата вече...
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #73 -: Октомври 03, 2009, 20:17:13 pm »
Хармони, и на мен ми се случи веднъж точно така, както го описа. За жалост и аз изхвърлих инжекцията, а и от клиниката ми казаха, че така трябва. И при мен и коремът, и ръцете са ужасни, но така ще е :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #74 -: Октомври 04, 2009, 10:31:35 am »
Биех по цялата талия дори и съвсем в страницата. После редувах ляво бедро, дясно бедро, дясна талия, дясна лъка, лява ръка, лява талия и пак ляво бедро - така си почиват местата за убождане.

harmony, нацелила си кръвоносно съдче - не е страшно.

Успех момичета!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #75 -: Октомври 04, 2009, 10:42:41 am »
Евро, Цеци, благодаря ви за коментарите! :D. Ще мина на ръце, за бедрата ми се струва все още малко рано - ще ги пазя за по-нататък, когато корема се надуе повече :) А и ми се струва страшно в бедрата, дали боли повече? В ръцете доста ме боли, затова биех само в корема.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #76 -: Октомври 04, 2009, 10:52:51 am »
Самото пробиване на кожа е еднакво болезнено на всякъде. Най-малко го усещах в ръцете аз. Защипвай добре кожна гънка - така е по-малко чуствително мястото. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #77 -: Ноември 02, 2009, 09:57:12 am »
Здравейте момичета.Искам да попитам дали на някоя от вас и се е случило същото като на мене.От положителен тест съм на фраксипарин 0.3 и аспирин протект през ден,назначени ми от доц.Конова и гинекологът ми беше съгласен с тази терапия до преди 5 дена.След като отидох да пусна тромбоцитном левкоцитни агрегати както правя на 4 седмици резултатът ми беше повишен - 4.80 при стойности 2.17-3.16 и доцент Конова ми каза да се консултирам с гинеколога си как да продължим терапията като ми написа 3 варианта : фраксипарин 0.3 всеки ден аспирин през ден, фраксипарин 0.3 през ден аспирин всеки ден, и фраксипарин 0.4 през ден аспирин през ден защото тя не може да ми каже как да продължа (това не съм го очаквала от нея).След като занесох резултатите си на АГ той ме прегледа и проследи кръвообращението на бебчо и каза че е отлично и ме пита даже доц.Конова не е ли казала нещо за спиране на фраксипарина даже,засега решихме че ще продължа по старата схема и др месец ще видим след изследванията и прегледа на бебчо какво да правим.Много ме е страх защото имам 2 спонтанни аборта преди тази бременност и мн ми се насъбра вече,искам да попитам имали някоя мама която е спряла фраксито по време на бременността и нещата са се развили както трябва до края.Извинявам се много за дългия пост и предварително ви благодаря.
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #78 -: Ноември 02, 2009, 12:13:39 pm »
Моя док също ме съветваше да спирам фраксито,но аз не смея.След 4 аборта я  докарахме до тук,сега как да рискувам?!

*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #79 -: Ноември 02, 2009, 20:12:52 pm »
Моя док също ме съветваше да спирам фраксито,но аз не смея.След 4 аборта я  докарахме до тук,сега как да рискувам?!

И аз не искам да рискувам но  много се двуомя,защото и доц. Конова не може да ми каже как да продължавам а пък в карйна сметка тя ми е назначила тази терапия,не гинекологът ми.