0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #120 -: Април 29, 2017, 21:05:00 pm »
Много ви благодаря за отговорите, д-ра ми се обади преди няколко часа и ми каза, че фраксипарина е важен, но ако кървя много да го спра. Ще изчакам още ден, два да видя как ще е. От както съм писала не ми е кървяла раната, дано организма ми привикне и да спре кървенето - едно за да не получа възпаление (да чукам на дърво), друго за да не спирам индекциите, защото наистина са важни. :) Ще питам за водата за уста.  :bighug:
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #121 -: Април 29, 2017, 21:20:56 pm »
Не го спирай щом докторът ти ти казва, че е важен. Отиди си при зъболекаря да ти направи нещо- или да те зашие или да ти сложи "гъба", която да помогне на спирането на кръвта. В случая зъболекарят трябва да направи каквото е необходимо, а не да си променяш терапията. Не яж или пий нищо горещо, не пуши, не пий със сламка, не си слагай езика там, не дъвчи на нея страна, не се жабуркай на нея страна. Не мисля, че водата за уста ще ти навреди, ти все пак не я пиеш, а ще е добре да я ползваш докато си зарасне раната. Задължително си я разреждай както е описано на инструкциите, защото иначе потъмняват зъбите.
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #122 -: Април 29, 2017, 21:50:19 pm »
Pav-la , мерси дано повече да нямам кървене, иначе раната я пазя много още отпреди това. Ще пробвам и с вода за уста.  :) :) :)
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #123 -: Август 25, 2017, 15:22:25 pm »
Здравейте момичета, искам да попитам тези от вас, които са били на фраксипарин и са родили вече по какъв начин са раждали, нормално или секцио :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #124 -: Август 25, 2017, 15:44:10 pm »
аз съм била на фраксипарин и съм раждала секцио.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #125 -: Август 25, 2017, 15:47:40 pm »
Аз също бях на фраксипарин и родих секцио.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #126 -: Август 26, 2017, 08:17:25 am »
А може ли да споделите малко повече за самото раждане, къде родихте, възстановяването как беше
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #127 -: Август 28, 2017, 08:55:53 am »
Родих в клиника "Щерев". Ден, преди плановото секцио, преустанових слагането на фраксипарина. След операцията, по време на престоя в клиниката (4-5дни), отново ми слагаха по една инжекция, но вкъщи не съм го продължавала. Нямала съм никакви неразположения по време на и след операцията. Възстановяването при мен беше буквално за часове, колкото да ме пусне напълно упойката (спинална).
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #128 -: Август 28, 2017, 18:43:58 pm »
Звучи чудесно, радвам се, че всичко е протекло така гладко  :wink:
А фраксипарина профилактично ли са ти го предписали, защото в моя случай е немислимо да ми го спрат
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #129 -: Август 28, 2017, 20:21:17 pm »
Не, не е профилактично - хетеро и хомозиготен носител съм на няколко генотипа.
Това дали и кога ще се преустанови приемът му, ще го решат лекарите, според конкретния случай.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #130 -: Август 28, 2017, 22:00:39 pm »
Ясно, разбирам. А да попитам кърмите ли, смисъл какво са ви казвали
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #131 -: Август 28, 2017, 22:19:10 pm »
Да, кърмя от ден първи след раждането. В болницата ме увериха, че няма никакъв риск за бебето.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”