0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #20 -: Юни 02, 2009, 20:02:20 pm »
Светла,щом ти е по удобно в корема,можеш да си ги слагаш по цялата линия на околопъпието(от край до край).Опитай се обаче да редуваш от време на време.Аз в бедрата си ги слагах,където хвана по-мекичко.А на ръцете не болеше,но трябваше друг да ми ги слага(пак на мекичкото отзад в горната част)
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #21 -: Юни 02, 2009, 20:14:25 pm »
По корема може по цялата ширина, не е задължително да е съвсем близо до пъпа, не се притеснявай.
 
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #22 -: Юни 23, 2009, 15:55:56 pm »
И аз съм на фраксипарин. До 3 месец си ги слагах  в средата на коремчето, оставаха страшни блези и синки, които сърбяха. Сега съм вече в края на 5 месец, абссурд да тръгна да ги бия на същото място. Научих се да си ги слагам на свивката между бедрото и коремчето /ако може да си представите/ - грам болка няма, белези не остава и хич не сърби. Родих се от тогав :lol:
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #23 -: Юни 23, 2009, 16:12:01 pm »
Момичета аз съм на Фраксипарин от първия ден на трансфера,сега ми е 9-ти ден .Няколко пъти ме боля доста но синини нямам.Слагат ми го различни мед.сестри,едната изкарва въздуха,друга -не,но нямам проблем.Слагат ми ги в ръцете.Един ден в едната другия в другата и така.....А аз имам един въпрос към вас:Док. ми даде само 10 инжекции дали трябва да продължа и след 10-тия ден?
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #24 -: Юни 23, 2009, 18:45:04 pm »
А аз имам един въпрос към вас:Док. ми даде само 10 инжекции дали трябва да продължа и след 10-тия ден?
Поне до теста трябва да слагаш. Консултирай се с лекаря си.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #25 -: Юни 23, 2009, 20:40:41 pm »
Момичета аз съм на Фраксипарин от първия ден на трансфера,сега ми е 9-ти ден .Няколко пъти ме боля доста но синини нямам.Слагат ми го различни мед.сестри,едната изкарва въздуха,друга -не,но нямам проблем.Слагат ми ги в ръцете.Един ден в едната другия в другата и така.....А аз имам един въпрос към вас:Док. ми даде само 10 инжекции дали трябва да продължа и след 10-тия ден?
Миличка задължително се консултирай с лекаря си ,а не ти ли назначиха изследвания на фибриногена ,на мен ми пускаха през няколко дена.
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #26 -: Юни 23, 2009, 22:35:42 pm »
Не са ми казвали за никави изследвания,взех да се притеснявам.Утре срам не срам ще звънна на док.А теста ще е в петък.Благодаря ви момичета :bighug: :bighug: :bighug:
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #27 -: Юли 13, 2009, 13:02:41 pm »
Момичета,понеже от 5 месеца корема ми е постоянно син :oops:попитах док къде другаде моге да си бия фраксипарина.На "паласките"това е решението :D от една седмица незная какво е болка  :D а корема ми вече не е син а преминава към зелено :lol:другата седмица предполагам ,че вече няма да има и следа от синки.Много се надявам да помогна!Успех на всички :D
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #28 -: Юли 13, 2009, 14:59:23 pm »
Здравейте момичета.Виждам че тук обсъждате фраксипарина и синявиците от него-които за радост аз още нямам.Искам да ви попитам обаче дали сте имали зацапване от фраксипарина,защото аз 4 дни си го бих всеки ден,след това започнах да го редувам през ден с аспирина,но забелязвам че имам някакво зацапване,даже не мога да го определя какъв цвят е защото и бельото не може да ми оцапа и това го забелязвам след около 3 часа след инжекцията,а когато пия аспирин го няма.Дали е възможно да е от фраксипарина?Благодаря ви предварително.
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #29 -: Юли 20, 2009, 13:05:00 pm »
момичета незнам дали улучвам правилното място да пиша тук,но искам да попитам след какъв проблем е установено да си биете фраксипарина,защото аз си биех hibor тук в испания ми го предписаха птотив антисъсирване на кръвта,други инжек. не ми казаха нищо само това HIBOR-bemiparina,но е вайможно те да са ми умъртвили плода
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #30 -: Юли 21, 2009, 14:29:23 pm »
Аз незная точно закакво го бият този - фраксипарин , но май е за задържане  :?.Дано те ориентирам .

При изследване имам завишени АФС и НК клетките ми са високи .

Ще ми го бият от деня на пункцията .

*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #31 -: Юли 21, 2009, 15:18:34 pm »
menche Фраксипарина се бие в по-малко дози (примерно 0,3) с цел превенця при АТР поцедури и "леки" форми (повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати - съмнеие за повишено съсирване на кръвта). За АФС мисля, че е аспирин протекст, но сигурно и фраксипарин изписват не съм сигурна ...
По-високите дози от като 0,6 примерно доколкото знаме се изписват при доказана генетична предразположеност към тромбофилия.
Лекарството "HIBOR-bemiparina" идея си нямам за какво е, в какви дози са ти го слагали, както и поради каква причина. Според мен би ти навредило, ако е в големи дози и предписано без основателна причина.
Надявам се да съм ти била полезна, както и да ти дам орентировъчна информация (не конпетентна)  :wink:
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 15:21:28 pm от Kylie »
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #32 -: Юли 21, 2009, 16:52:08 pm »
Аз незная точно закакво го бият този - фраксипарин , но май е за задържане 
Фраксипарина не е за задържане конкретно , както например е Прегнила.
  Фраксипарина ти е изписан заради НК и антифосфолипидните , които биха попречили на правилното развитие на плода , от гледна точка на "изхранването" му , заради нарушения в микроплацентарната циркулация на кръвта.
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #33 -: Юли 21, 2009, 16:57:08 pm »
fatalwoman за НК клетките не е ли друго (интралипид и имуновенин)  :ask: Незнаех че и фраксито има отношение към тях .. ;)
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 17:02:48 pm от Kylie »
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #34 -: Юли 21, 2009, 17:44:33 pm »
 Аз доколкото разбрах Фраксито и Аспирина , влияейки чрез разреждане на кръвта , намаляват НК. активността.
*
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #35 -: Юли 21, 2009, 18:37:29 pm »
Може  :wink: аз това за първи път го чувам и затова да се интересувах :)
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #36 -: Юли 21, 2009, 20:18:38 pm »
Аз доколкото разбрах Фраксито и Аспирина , влияейки чрез разреждане на кръвта , намаляват НК. активността.
На мен също ми го предписаха за разреждане на кръвта. Слагах си го в ръката(задната половина), но много боли и по време на инжектирането и след това. Толкова ме болеше, че изпусках по-тежките неща от болка. :balk_146:

Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #37 -: Юли 21, 2009, 21:04:17 pm »
днес бях на лекар,да видят дали съм се изчистила след аборта.Всичко е наред,още следващият месец мога да правя опити да забременея,но ме препретиха при една доцентка за проблема с кравта ми която се сасирва HIBOR си го биех за анти съсирващо деиствие,попитах я за фраксипарина и аспирина тя ми каза да изчакам 4месеца да не забременявам след това ако се реша започва ме с аспирина и да правя опитите ако забременея започвам с HIBOR пак,обясними че за нея този бемипарин е наи добър било 8 към 1 оформяне на тромбоцити към прокървяване,това него разбирам много добре но тя ме увери че е много добро,но не мойе да ми каже със сигурност дали следващия път като забременея ще мога да го родя живо и здраво,сега сим толкова отчаяна и че ме е страх и да забременея
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #38 -: Юли 22, 2009, 00:22:15 am »
Не се отчайвай, почини си малко и ще събереш кураж и сили за нов опит за бебе. Предполагам, че този Hibor, за който говориш е с подобно действие като Фраксипарина, освен ако не е същото, но с друго наименование-това зависи от фирмите производители, всяка си има различни названия понякога на едни и същи продукти.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: До момичетата на фраксипарин-проблеми
« Отговор #39 -: Юли 24, 2009, 19:53:04 pm »
Момичета да не би поста ми да не е подходящ за тази тема,ако е така можете да го кажете и да търся отговорите някъде другаде.
Здравейте момичета.Виждам че тук обсъждате фраксипарина и синявиците от него-които за радост аз още нямам.Искам да ви попитам обаче дали сте имали зацапване от фраксипарина,защото аз 4 дни си го бих всеки ден,след това започнах да го редувам през ден с аспирина,но забелязвам че имам някакво зацапване,даже не мога да го определя какъв цвят е защото и бельото не може да ми оцапа и това го забелязвам след около 3 часа след инжекцията,а когато пия аспирин го няма.Дали е възможно да е от фраксипарина?Благодаря ви предварително.