0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Перошинкеее с теб сме мила.Ще имаш най-леката и неусетно преминала лапароскопия и естествено с хубави резултати  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Перушинка,  :goodluck: миличка! Имам оперативна лапаро - всичко ще е наред. Момичетата много добре са те инструктирали. Аз бая голям част от корема си бях обръснала, но нямах възможност да се притеснявам за окосмяването - имах си други грижи на главата. Но сега гледам след две години - пак си е мъхче. Не се притеснявай и дупчиците не можеш вече да ги видиш. А доколкото разбирам наистина си в златни ръце. Така че давай смело напред - нито ще те боли, ще спинкаш! Дано да ни зарадваш с хубав резултат! Гушшшш
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 10:45:46 am от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Момичета вижте какво е отговорил Д-р Яков на въпрос на едно момиче
Доктор Яков,При лапароскопията извършва ли се някаква манипулация през влагалището или само през отворите в корема? Питам това, защото не ми става ясно как може да се вкара инфекция на влагалището, ако има такава,след като не се оперира от там.Какъв е рискът, ако има херпес, който се появява периодично?
В. Петрова - 2008-04-07 09:13:22


Г-жо Петрова, често в матката се поставя инструмент, с който да се движи матката по време на операцията. Този инструмент се поставя през влагалището. Също, ако се проверява проходимостта на тръбите, вагинално през маточната шийка се вкарва течност, която минава през тръбите и се излива в корема. Херпесът не е проблем.
Д-р Борис Яков - 2008-04-08 20:01:12

Това не го знаех за инстромента в матката.Явно за това се иска всичко да си е обръснато, защото си имат работа и там долу  :x

Перошинкее  :bighug:




Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Перошинка, стискам палци всичко да е минало благополучно  :) :bighug:

И аз имам спомени от тоя Х-prep  :lol: :lol: :lol: Преди двете ми операции в София с него се "очистих"  :lol: И едва на другия ден разбрах за алтернативен вариант ... Едно момиче от съседната стая ми каза, че рибеното масло вършело същата работа и не висиш цяла нощ в тоалетната, а си свършваш работата наведнъж и забравяш  :lol:
И други ми го казаха после, ама мойта работа след дъжд качулка  :lol: Дежурих си в тоалетната и това е - бях си заплюла една и само там си ходех  :lol: На лапарото при Александров мислех да пробвам с рибеното масло, но ми казаха, че задължително клизма ще ми правят, а скоро разбрах че практикуват с очистителни  osi_10 А като си представя колко ме беше страх от клизмата  :oops:
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 17:40:55 pm от Eли :) »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Уф, тоя Х-преп наистина е много гаден.Направо ми цъфна д***то и на мен :lol: :cul2:
Първия път беше по-добре, но се притеснявах, че не съм се изчистила добре, защото ходих само 3-4 пъти до тоалетна.Но втория .....лелеее, направо си спах във WC -то, ужас.И сутринта като станах - същата работа 8OЕдвам стигнах до Варна, а там докато дойде време за лапарото в 15:00 часа, още няколко пъти ходих.Ужаааааас 8OКакво беше това нещо, не знам :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Добре де, нали не ви задължават именно с този Х-преп да се "очиствате" .. Не става ли с някои от онези слабителни шоколадчета или има едни гръцки карамелени бонбони...или с чай ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Добре де, нали не ви задължават именно с този Х-преп да се "очиствате" .. Не става ли с някои от онези слабителни шоколадчета или има едни гръцки карамелени бонбони...или с чай ?

Не ни задължават но него ни изписват деня преди лапарото, когато пускаме изследванията:)
Аз лично не съм имала проблем:) Накараха ме да си го разтворя в 3 л. вода и да го изпия за 1 час. Това беше наобяд в деня преди лапарото.
А и не съм търсила или знаела за заместител:)
Е то това както го описвате егати страхотията.Толкова ли е ужасно?Аз имам опит с чайчета и тогава е неприятно но не чак толкова,това явно е доста силно и си мисля че и болки в стомаха ще има или само ......там  :D
Гардже според мен изписват това защото е силно и се подсигуряват че ще се изчистиш напълно.Защото си е голям риск на пълен стомах да слагаш анестезия.И при условие че и клизма няма да правят.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Момичета с бонбонки Laxatol си е чудничко :) Хем са с карамелов вкус (може да погодите на някой номер  :wink: ) , хем си действат - но трябва да се изпият 5-6 часа преди да подействат ... а ако не подействат -винаги може клизма да ви направят в болницата. Но мен винаги ме вкарват в 00 :)

http://www.framar.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B8-24-pid30009930.html

http://www.omega-pharma.gr/static/images/articles/laxatol.jpg
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Гарга,
тук номера е не да отидеш просто до тоалетната,а да се изчистят напълно червата и другото важно нещо е червата да останат спокойни и да не бъдат раздути от разхлабителното,затова преди операция се изписват специални слабителни прахчета,а не бонбочета и шоколадчета.Все пак лапарото е вид коремна операция и покоя на червата е важен.
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 22:30:56 pm от me4kata »
Гарга,
тук номера е не да отидеш просто до тоалетната,а да се изчистят напълно червата и другото важно нещо е червата да останат спокойни и да не бъдат раздути от разхлабителното,затова преди операция се изписват специални слабителни прахчета,а не бонбочета и шоколадчета.Все пак лапарото е вид коремна операция и покоя на червата е важен.
И аз така си мисла,но като чувам за действието на този елексир  8O не ми се вярва да са много спокойни червата след него   :lol: но щом го изписват значи има защо.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Аз например не пих нищо преди лапарото, защото бях с извънматочна и било опасно да не се пукне тръбата. Взех от едно от момичета 1 бонбоче, дето ги казва гаргата и една акушерка ме видя да си го смуча и като разбра какво е само дето не ме наби! изплюх го наполовина. Казах й, че от седмица не съм ходила до тоалетната, не че се хранех пред престоя ми в болницата, но тя каза че никакви разхлабителни и клизми в такива случаи. Преди абразито например - 1 седмица по-рано самата докторка ми каза да изпия 1, даже по-добре 2 капсули Лаксена - съставката е като при бомбоните. Вярно е, че е желателно червата да са чисти и спокойни, но при мен така протече лапарото. На пълени черва, без очистителни  :lol:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Ето защо не са ми направили и на мен клизма при извънматочната.А аз си мислех че съм минала между капките  :lol: Въпреки че моята беше коремна  :?
Много си мисля за Перошинка дано всичко е наред и скоро се включи с добри новини.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Ето защо не са ми направили и на мен клизма при извънматочната.А аз си мислех че съм минала между капките  :lol: Въпреки че моята беше коремна  :?
Много си мисля за Перошинка дано всичко е наред и скоро се включи с добри новини.

Няма минаване между капките, миличка! И аз я мисля тази Перушинка, но днес няма как да се отчете, но пък ние продължаваме да й стискаме палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Елина,
в момента, в който приключиш с хвърченето до тоалетната  :lol:,след това червата се успокояват.А и вечерта преди лапаро на се яде(яденето до 17.00ч),течности може да приемаш до 22.00ч.
Успех,мила!

anmar ,
при теб така са се получили нещата.
При коремна операция или лапароскопия,червата трябва да са празни и спокойни,защото по време на операцията или лапапароскопията тяхната позиция се променя постоянно.Също така съществува риск от пробиване на черво и ако червата не са изчистени и се пробият - получава се "фекален перитунит".


   Ето ме и мен!  :P 
 Мили момичета страшно много ви благодаря за подкрепата и за това,че сте мислили за мен във вчерашният стресов ден.
 Първото и най-важното нещо е ,че операцията мина много добре.Диагнозата ми е :Неактивни ендометриозни лезии по перитонеума на лявата широка връзка и плика везикоутерина.Ендометриоза на перитонеума-минимална степен.
 Доктор Александров обаче е категоричен ,че това абсолютно не е причина да не забременявам.Каза ,че ендометриозните петънца са толкова миниатюрни ,че просто и дума не може да става за стерилитет в случая!  :P  Левият ми яйчник бил леко се срастнал за тръбата,но и това не било никакъв проблем.Всичко ми било в перфектно състояние и каза да не бързам с ин витро.Каза да си продължаваме по естествен път и каза,че трябва да стане.  :P
  Иначе мен ме оперираха чак към 14.30 в 15.15 успях да си отворя очите в реанимация вече.Оставиха ме да преспя в болницата ,защото ми ставаше лошо като се поизправя и започвах да повръщам.Повърнах 4-5 пъти и вече към 19 часа си бях супер.Даже си ми дойде една приятелка на гости и си поприказвахме около час . :P  Още същата вечер започнах да щъкам .Днес ме изписаха към 10.30 от болницата и досега ходих из улиците  :oops:  .Болката е точно като мускулна треска на корема.Направиха ми 2 дупки.Тази която е ниско долу от лявата страна е супер мъничка.
 Най-гадното от цялата работа май беше X-prep-a  :lol:  .... и една хлебарка която видях да се разхожда върху съседното легло рано сутринта като си отворих очите,ама и това се преживява  :lol:  .Сега ще вляза да си взема душче,че цялата съм оранжева от йода с който ме намазаха до коленете.И ми е много скучно сама вкъщи,а всички са на работа и не знам дали ще мога да си уредя компания за тази вечер  :(  ,ама какво да се прави .
  И Александров е срахотен!!!Много му благодаря за вниманието и чувството за хумор,въпреки че беше много натоварено при него.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 16:31:25 pm от peroshinka »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #96 -: Юни 12, 2009, 16:33:44 pm »
Перушинке-е-е  :bighug: Браво, мила - ти си герой ! Радвам се, че резултата е хубав, а също и че самата операция не е страшна. Сега се залавяй за "работа" и скоро чакаме положителен резултат !!!
 Целувки !
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 16:42:28 pm от garga »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Перошинке браво бравоооо за хубавия резултат от лапарото и че се чувстваш добре вече  :bighug: И както е казала Гарджето смело напред сега.Има мнооого забременели момичета след лапаро така че се надявам и ти да се включиш към този списък.
Сега останалите да му мислим  :? А имаш ли някаква информация по колко операции се правеха на ден или не?И в коя операционна те оперираха и на гадния 6ти етаж ли лежа после  :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
  Ами да на гадния 6-ти етаж лежах  :lol:  !Какво да ви кажа в деня в който ми правиха изследванията Александров е приключил с операциите чак в 22.00 часа от които само едно лапаро.Предния ден също е имало лапаро и са изписали момичето още на същия ден.Общо взето по едно на ден май и то не всеки ден.За днес нямаше.Оперираха ме на 2 етаж.Не в новата операционна май,но беше хубаво вътре.Чисто и модерно   :balk_602:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Перушинка, виждам че са те оперирали след овулация .. Някои твърдят че само преди ову се прави ... Малко се обърках ???
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.