0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

  Момичета,вчера се обадих да се запиша за лапаро.Взеха ми телефона и ми казаха,че ще ми се обадят,защото не фиксирали дни и часове.В списъка съм 12-та.Има ли и други като мен,или минали наскоро през това ?Ако да,моля споделете каквото знаете вие.Нямам представа кога ще ми дойде реда,дали има вероятност да е чак наесен?Имате ли понятие долу-горе по колко лапароскопии правят на месец?Не ми беше удобно да питам сестрата и без друго ми обърна голямо внимание за всичко останало което попитах.  :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Перошинка, моето лапаро там беше на 14.04.09.- преди 2 седмици.Посещението ми при док, когато взехме решение за лапаро беше на 04.03.09., още тогава се записах в списъка.Сравнително бързо ми дойде реда.Наистина не фиксират дни и часове.Може би като има свободни часове доки, защото е доста зает.Аз лично се обаждах всяка седмица да питам, Ани не се сърди че досаждаме.Но може да ти се бадят в последния момент.Както стана при мен - в неделя се обаждам за пореден път да питам, но Ани ми казва, че още не знаят, но до края на месеца ще стане.В понеделник в 15:30 тя ми се обажда и ме пита дали мога във вторник в 8:30 да съм в болницата 8OАз съм от Бургас и успях да реагирам бързо.но ако някой е от по-далече..не знам.Тя ме попита дали мога, предполагам, че ако не можех, щеше да ми предложи друг ден, който да не е след месеци.Не мисля, че може да отанеш за есента, щом си номер 12.Имай готовност по всяко време :D
Не знам колко лапаро правят месечно, но мисля, че не са много.Не е като в обикновенна болница, с график на операциите.Поне така си мисля, ако греша, моля да ме поправят момичетата.
За пръв път ли ще правиш лапаро?Ако имаш и други въпроси, питай, мила, насреща съм!На мен ми беше втора :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
  Момичета,вчера се обадих да се запиша за лапаро.Взеха ми телефона и ми казаха,че ще ми се обадят,защото не фиксирали дни и часове.В списъка съм 12-та.Има ли и други като мен,или минали наскоро през това ?Ако да,моля споделете каквото знаете вие.Нямам представа кога ще ми дойде реда,дали има вероятност да е чак наесен?Имате ли понятие долу-горе по колко лапароскопии правят на месец?Не ми беше удобно да питам сестрата и без друго ми обърна голямо внимание за всичко останало което попитах.  :P
Може би до 2-3 седмици ще ти мине лапарото.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
  Днес се обадих на Ани Несторова и моето лапаро май няма да е скоро.  :( Правили нова операционна и всички сме били на изчакване.Еххх с тоз моя късмет си знаех,че така ще стане... :(
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Е, Перушинка - не се отчайвай де. Може скоро да е готова операционната. Не ти ли дадоха все пак някакъв ориентир ? Следващият път, като решиш да звъниш - вземи повече подробности (хем си полезна и на другите момичета във форума с тази инфо  :wink: )
 Поздрави.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
   Естествено ,че поразпитах ,но не ми казаха нищо конкретно.Единственото което ме увериха е,че няма да чакам до есента...пък ще видим.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Щом няма да чакаш до есента, а лятото както казват момичетата - операции не правят - следователно ще се получи тоно както искаш. Юни месец ще да е !
 Съжалявам , ако спамя темата - но искам да ти пожелая успешна, лека и най-вече доказваща идеални магистралки операция, както и да се отчетеш след това. Притесненията ти са неоснователни. Лапарото ще е скоро. А дай Боже и да стане чудото, преди да се наложи да се подложиш на това.
 Между другото лапароскопията не се ли прави в определен ден от МЦ ?  :oops:  :oops:  :oops: Как така те записват и те викат за операция, ако не знаят в кой ден от МЦ си ? Сори, за невежеството.  :oops:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
  Доколкото разбрах питат за тези неща и ако не можеш се обаждат на следващата пациентка.
  Благодаря ти Гарга за окуражаващите думи.Дай Боже да се случи така както си го написала !  :P  Желая и на теб успех!  :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ами на мен Ани ми каза, че няма значение на кой ден от МЦ се прави.Макар, че за първото лапаро в София държаха да се обадя като ми дойде, за да ме предвидят до 12-ти ден :ask:Но тогава беше с цел фенестрация, та може би затова е имало значение на кой ден.При диагностична лапароскопия не би трябвало да е така.

Ленка, не се притеснявай, мила!Ще видиш, че нещата ще се наредят както ти искаш!Стискам ти палци всичко да е ок!
« Последна редакция: Май 20, 2009, 00:01:25 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
  Да ,и аз знам ,че няма значение кой ден си,важното е да не си в М.
 Благодаря и на теб Злати!Просто нямам търпение вече.Още преди една година се бях настроила за лапаро,но Александров ме разубеди.Сега когато дойде момента и ъ-ъ, пак чакане.Ама Господ си знае работата.  :P 
« Последна редакция: Май 20, 2009, 00:05:03 am от peroshinka »
*
  Да ,и аз знам ,че няма значение кой ден си,важното е да не си в М.
При мен беше на 5-ти ден от цикъла и все още имах зацапване. Доктора каза, че това не е проблем. Лапароскопията ми беше оперативна.
     
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ленка, мила, щом си в ръцете на нашия док, няма от какво да се притесняваш!Всичко ще си дойде на мястото.Вече започвам да си мисля, че за всичко си има причина.Преди 8-9 месеца аз трябваше да се подложа на пластика, чрез коремна операция.Наложи се да я отложа, защото разбрах някои неприятни неща за лекаря си.Започнах да си търся нов лекар и загубих време, за което много ме беше яд, все си мислех, че ако не трябваше да го сменям, можеше вече да съм постигнала целта си :?Е, нямаше да съм, по-скоро щеше да съм претърпяла една безсмислена коремна операция и да си остана с хидросалпинксите, които предишния ми лекар бе пропуснал да види на лапарото :xДобре че го смених и загубих няколко месеца, защото сега спечелих моя си док :D и истински шанс да успея.
Извинете, че толкова дълго се получи :oops:Просто исках да кажа, че всяко нещо си има причина, която първоначално не рабираме, ама после ни светва :lol:

П.П.Забравих да кажа, че моето лапаро при него също беше оперативно и пак нямаше значение на кой ден от МЦ съм.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Ами на мен Ани ми каза, че няма значение на кой ден от МЦ се прави.Макар, че за първото лапаро в София държаха да се обадя като ми дойде, за да ме предвидят до 12-ти ден :ask:Но тогава беше с цел фенестрация, та може би затова е имало значение на кой ден.При диагностична лапароскопия не би трябвало да е така.

Ленка, не се притеснявай, мила!Ще видиш, че нещата ще се наредят както ти искаш!Стискам ти палци всичко да е ок!

как така няма значение кой ден от цикъла, ами ако се окаже, че си бременна!??? упойката не вреди ли?


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
как така няма значение кой ден от цикъла, ами ако се окаже, че си бременна!??? упойката не вреди ли?
Преди самото лапаро минаваш узи преглед.Освен това обикновенно се прави преди предполагаемата ову, така че шанса за бременност е нищожен.Така поне мисля!След като ти е минал цикъла и още не е настъпила ову, малко трудно да забременееш.Пък и ако очакваш лапарото, може би е добре да се пазиш, все пак под упойка ще бъдеш.Да се включат и по-компетентни момичета.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Пък и ако очакваш лапарото, може би е добре да се пазиш, все пак под упойка ще бъдеш.Да се включат и по-компетентни момичета.
Не съм особено компетентна, но и аз мисля, че щом очакваш лапароскопия, по-добре предходния цикъл да е без опити за забременяване. Поне ние с мъжа ми бяхме на това мнение и двамата и така и направихме.
     

П.П.Забравих да кажа, че моето лапаро при него също беше оперативно и пак нямаше значение на кой ден от МЦ съм.
[/quote]

от това изречение наистина не става ясно че трябва да е до 12 ден от цикъла, а на узи незнам някой да може да види бременност преди края на въпросния цикъл.
според мен най-добре е да се прави преди ову, за да е сигурно. една моя приятелка наскоро роди в резултат на 6 месечно "пазене". трябваше да пие много силни лекарства, точно в месеца в който е забременяла. добре, че е решила да го направи след като и дойде цикъла, който естествено не дошъл-за нейна изненада :) така че, нищо не се знае-по добре е да се подсигуриш.


Здравейте момичета,
записана съм в списъка на д-р Александров за лапароскопия. Записах се още на 07.05 веднага след като направихме цветната снимка. Преди мен имаше още 4-5 имена, но до момента все още не са ми се обадили, че започват операциите.
Доколкото разбрах забавянето се дължи на новоизградената им операционна и че все още не са преместили техниката си там.
Някоя от вас звъняла ли е наскоро, за да получи нова информация, кога ще започнат с лапароскопиите.
Интересувам се и кога става заплащането, предварително или  в деня на операцията, понеже не съм от Варна, ще пътуваме и трябва да съм подготвена със сумата. Отделно от това, какво е необходимо да се направи преди постъпването в болницата.
Аз съм от Бургас и ако трябва да се правят предварителни изследвания - къде да ги направя. Тогава Ани Нестерова ми каза, че ще ми се обадят ден два преди операцията и че от мен се иска само да се ява в уречения час.
Предварително благодаря на всички отговорили.
Приятен уикенд.
Мира
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Здравейте момичета,
записана съм в списъка на д-р Александров за лапароскопия. Записах се още на 07.05 веднага след като направихме цветната снимка. Преди мен имаше още 4-5 имена, но до момента все още не са ми се обадили, че започват операциите.
Доколкото разбрах забавянето се дължи на новоизградената им операционна и че все още не са преместили техниката си там.
Някоя от вас звъняла ли е наскоро, за да получи нова информация, кога ще започнат с лапароскопиите.
Интересувам се и кога става заплащането, предварително или  в деня на операцията, понеже не съм от Варна, ще пътуваме и трябва да съм подготвена със сумата. Отделно от това, какво е необходимо да се направи преди постъпването в болницата.
Аз съм от Бургас и ако трябва да се правят предварителни изследвания - къде да ги направя. Тогава Ани Нестерова ми каза, че ще ми се обадят ден два преди операцията и че от мен се иска само да се ява в уречения час.
Предварително благодаря на всички отговорили.
Приятен уикенд.
Мира


Ще отидеш предният ден, ще ти направят нужните изследвания и проби за упойка и антибиотици евентуално. За сумата питай по-телефона като ти се обадят. При мен поне миналата година беше така, в смисъл никакви изследвания не са ми искали да правя предварително. Вечерта ще си изпиеш очистителното (това за да не се налага клизма) и на сутринта на гладно и жадно ще си в болницата за лапарото. Плащането при нас беше след лапарото. Предварително никога и за нищо не са ни искали пари. Не се притеснявай всичко ще мине наред и хората си знаят работата ще ти кажат всичко  :D Успех !!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Здравей, mira-iv!
Моето лапаро при д-р Александров беше на 14.04.09.Ани ми се обади предната вечер, че са ме насрочили :lol:Никакви изследвания не са ми искали предварително, нито пари.Както ти е писала и Старлет, предната вечер изпих очистително.На сутринта трябваше да съм в АГ-то.Там на място ми взеха кръв за изследвания.Моето лапаро бе планирано за следобеда.Казаха ми, че ще ме изпишат същия ден, но тъй като и аз съм от Бургас и нямаше кой да ме вземе, ме оставиха да преспя там по мое желание.Плаща се по около 4 лв на ден за престоя, но ги плащаш на регистратурата, не на 7 ет.Също така има комплект от консумативи, които трябва да си закупиш - струват около 20-тина лв.Носиш си пижама, спално бельо/желателно е/чехли и тоалетни принадлежности.Плащането става след операцията.Аз платих на другия ден като ме изписваха.Много са коректни в това отношение.
Ако имаш други въпроси, питай, може и на лични :D
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Здравейте момичета,
записана съм в списъка на д-р Александров за лапароскопия. Записах се още на 07.05 веднага след като направихме цветната снимка. Преди мен имаше още 4-5 имена, но до момента все още не са ми се обадили, че започват операциите.
Доколкото разбрах забавянето се дължи на новоизградената им операционна и че все още не са преместили техниката си там.
Някоя от вас звъняла ли е наскоро, за да получи нова информация, кога ще започнат с лапароскопиите.
Интересувам се и кога става заплащането, предварително или  в деня на операцията, понеже не съм от Варна, ще пътуваме и трябва да съм подготвена със сумата. Отделно от това, какво е необходимо да се направи преди постъпването в болницата.
Аз съм от Бургас и ако трябва да се правят предварителни изследвания - къде да ги направя. Тогава Ани Нестерова ми каза, че ще ми се обадят ден два преди операцията и че от мен се иска само да се ява в уречения час.
Предварително благодаря на всички отговорили.
Приятен уикенд.
Мира

  Здравей Мира!Миналата седмица звънях на Ани,но не можа да ми каже кога ще е готова операционната.Аз съм 12-та в списъка.Каза,че със сигурност няма да е на есен.Така,че се надявам поне до месец да ми се обадят.Моля те пиши ако ти звъннат,защотото и аз съм в очакване и искам да си свиря часовника и да се организирам на работа.Дано да ни се обадят скоро!!! Успех ти желая!  :P