0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

  Момичета,вчера се обадих да се запиша за лапаро.Взеха ми телефона и ми казаха,че ще ми се обадят,защото не фиксирали дни и часове.В списъка съм 12-та.Има ли и други като мен,или минали наскоро през това ?Ако да,моля споделете каквото знаете вие.Нямам представа кога ще ми дойде реда,дали има вероятност да е чак наесен?Имате ли понятие долу-горе по колко лапароскопии правят на месец?Не ми беше удобно да питам сестрата и без друго ми обърна голямо внимание за всичко останало което попитах.  :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Перошинка, моето лапаро там беше на 14.04.09.- преди 2 седмици.Посещението ми при док, когато взехме решение за лапаро беше на 04.03.09., още тогава се записах в списъка.Сравнително бързо ми дойде реда.Наистина не фиксират дни и часове.Може би като има свободни часове доки, защото е доста зает.Аз лично се обаждах всяка седмица да питам, Ани не се сърди че досаждаме.Но може да ти се бадят в последния момент.Както стана при мен - в неделя се обаждам за пореден път да питам, но Ани ми казва, че още не знаят, но до края на месеца ще стане.В понеделник в 15:30 тя ми се обажда и ме пита дали мога във вторник в 8:30 да съм в болницата 8OАз съм от Бургас и успях да реагирам бързо.но ако някой е от по-далече..не знам.Тя ме попита дали мога, предполагам, че ако не можех, щеше да ми предложи друг ден, който да не е след месеци.Не мисля, че може да отанеш за есента, щом си номер 12.Имай готовност по всяко време :D
Не знам колко лапаро правят месечно, но мисля, че не са много.Не е като в обикновенна болница, с график на операциите.Поне така си мисля, ако греша, моля да ме поправят момичетата.
За пръв път ли ще правиш лапаро?Ако имаш и други въпроси, питай, мила, насреща съм!На мен ми беше втора :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
  Момичета,вчера се обадих да се запиша за лапаро.Взеха ми телефона и ми казаха,че ще ми се обадят,защото не фиксирали дни и часове.В списъка съм 12-та.Има ли и други като мен,или минали наскоро през това ?Ако да,моля споделете каквото знаете вие.Нямам представа кога ще ми дойде реда,дали има вероятност да е чак наесен?Имате ли понятие долу-горе по колко лапароскопии правят на месец?Не ми беше удобно да питам сестрата и без друго ми обърна голямо внимание за всичко останало което попитах.  :P
Може би до 2-3 седмици ще ти мине лапарото.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
  Днес се обадих на Ани Несторова и моето лапаро май няма да е скоро.  :( Правили нова операционна и всички сме били на изчакване.Еххх с тоз моя късмет си знаех,че така ще стане... :(
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Е, Перушинка - не се отчайвай де. Може скоро да е готова операционната. Не ти ли дадоха все пак някакъв ориентир ? Следващият път, като решиш да звъниш - вземи повече подробности (хем си полезна и на другите момичета във форума с тази инфо  :wink: )
 Поздрави.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
   Естествено ,че поразпитах ,но не ми казаха нищо конкретно.Единственото което ме увериха е,че няма да чакам до есента...пък ще видим.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Щом няма да чакаш до есента, а лятото както казват момичетата - операции не правят - следователно ще се получи тоно както искаш. Юни месец ще да е !
 Съжалявам , ако спамя темата - но искам да ти пожелая успешна, лека и най-вече доказваща идеални магистралки операция, както и да се отчетеш след това. Притесненията ти са неоснователни. Лапарото ще е скоро. А дай Боже и да стане чудото, преди да се наложи да се подложиш на това.
 Между другото лапароскопията не се ли прави в определен ден от МЦ ?  :oops:  :oops:  :oops: Как така те записват и те викат за операция, ако не знаят в кой ден от МЦ си ? Сори, за невежеството.  :oops:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
  Доколкото разбрах питат за тези неща и ако не можеш се обаждат на следващата пациентка.
  Благодаря ти Гарга за окуражаващите думи.Дай Боже да се случи така както си го написала !  :P  Желая и на теб успех!  :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ами на мен Ани ми каза, че няма значение на кой ден от МЦ се прави.Макар, че за първото лапаро в София държаха да се обадя като ми дойде, за да ме предвидят до 12-ти ден :ask:Но тогава беше с цел фенестрация, та може би затова е имало значение на кой ден.При диагностична лапароскопия не би трябвало да е така.

Ленка, не се притеснявай, мила!Ще видиш, че нещата ще се наредят както ти искаш!Стискам ти палци всичко да е ок!
« Последна редакция: Май 20, 2009, 00:01:25 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
  Да ,и аз знам ,че няма значение кой ден си,важното е да не си в М.
 Благодаря и на теб Злати!Просто нямам търпение вече.Още преди една година се бях настроила за лапаро,но Александров ме разубеди.Сега когато дойде момента и ъ-ъ, пак чакане.Ама Господ си знае работата.  :P 
« Последна редакция: Май 20, 2009, 00:05:03 am от peroshinka »
*
  Да ,и аз знам ,че няма значение кой ден си,важното е да не си в М.
При мен беше на 5-ти ден от цикъла и все още имах зацапване. Доктора каза, че това не е проблем. Лапароскопията ми беше оперативна.
     
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ленка, мила, щом си в ръцете на нашия док, няма от какво да се притесняваш!Всичко ще си дойде на мястото.Вече започвам да си мисля, че за всичко си има причина.Преди 8-9 месеца аз трябваше да се подложа на пластика, чрез коремна операция.Наложи се да я отложа, защото разбрах някои неприятни неща за лекаря си.Започнах да си търся нов лекар и загубих време, за което много ме беше яд, все си мислех, че ако не трябваше да го сменям, можеше вече да съм постигнала целта си :?Е, нямаше да съм, по-скоро щеше да съм претърпяла една безсмислена коремна операция и да си остана с хидросалпинксите, които предишния ми лекар бе пропуснал да види на лапарото :xДобре че го смених и загубих няколко месеца, защото сега спечелих моя си док :D и истински шанс да успея.
Извинете, че толкова дълго се получи :oops:Просто исках да кажа, че всяко нещо си има причина, която първоначално не рабираме, ама после ни светва :lol:

П.П.Забравих да кажа, че моето лапаро при него също беше оперативно и пак нямаше значение на кой ден от МЦ съм.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Ами на мен Ани ми каза, че няма значение на кой ден от МЦ се прави.Макар, че за първото лапаро в София държаха да се обадя като ми дойде, за да ме предвидят до 12-ти ден :ask:Но тогава беше с цел фенестрация, та може би затова е имало значение на кой ден.При диагностична лапароскопия не би трябвало да е така.

Ленка, не се притеснявай, мила!Ще видиш, че нещата ще се наредят както ти искаш!Стискам ти палци всичко да е ок!

как така няма значение кой ден от цикъла, ами ако се окаже, че си бременна!??? упойката не вреди ли?


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
как така няма значение кой ден от цикъла, ами ако се окаже, че си бременна!??? упойката не вреди ли?
Преди самото лапаро минаваш узи преглед.Освен това обикновенно се прави преди предполагаемата ову, така че шанса за бременност е нищожен.Така поне мисля!След като ти е минал цикъла и още не е настъпила ову, малко трудно да забременееш.Пък и ако очакваш лапарото, може би е добре да се пазиш, все пак под упойка ще бъдеш.Да се включат и по-компетентни момичета.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Пък и ако очакваш лапарото, може би е добре да се пазиш, все пак под упойка ще бъдеш.Да се включат и по-компетентни момичета.
Не съм особено компетентна, но и аз мисля, че щом очакваш лапароскопия, по-добре предходния цикъл да е без опити за забременяване. Поне ние с мъжа ми бяхме на това мнение и двамата и така и направихме.
     

П.П.Забравих да кажа, че моето лапаро при него също беше оперативно и пак нямаше значение на кой ден от МЦ съм.
[/quote]

от това изречение наистина не става ясно че трябва да е до 12 ден от цикъла, а на узи незнам някой да може да види бременност преди края на въпросния цикъл.
според мен най-добре е да се прави преди ову, за да е сигурно. една моя приятелка наскоро роди в резултат на 6 месечно "пазене". трябваше да пие много силни лекарства, точно в месеца в който е забременяла. добре, че е решила да го направи след като и дойде цикъла, който естествено не дошъл-за нейна изненада :) така че, нищо не се знае-по добре е да се подсигуриш.


Здравейте момичета,
записана съм в списъка на д-р Александров за лапароскопия. Записах се още на 07.05 веднага след като направихме цветната снимка. Преди мен имаше още 4-5 имена, но до момента все още не са ми се обадили, че започват операциите.
Доколкото разбрах забавянето се дължи на новоизградената им операционна и че все още не са преместили техниката си там.
Някоя от вас звъняла ли е наскоро, за да получи нова информация, кога ще започнат с лапароскопиите.
Интересувам се и кога става заплащането, предварително или  в деня на операцията, понеже не съм от Варна, ще пътуваме и трябва да съм подготвена със сумата. Отделно от това, какво е необходимо да се направи преди постъпването в болницата.
Аз съм от Бургас и ако трябва да се правят предварителни изследвания - къде да ги направя. Тогава Ани Нестерова ми каза, че ще ми се обадят ден два преди операцията и че от мен се иска само да се ява в уречения час.
Предварително благодаря на всички отговорили.
Приятен уикенд.
Мира
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Здравейте момичета,
записана съм в списъка на д-р Александров за лапароскопия. Записах се още на 07.05 веднага след като направихме цветната снимка. Преди мен имаше още 4-5 имена, но до момента все още не са ми се обадили, че започват операциите.
Доколкото разбрах забавянето се дължи на новоизградената им операционна и че все още не са преместили техниката си там.
Някоя от вас звъняла ли е наскоро, за да получи нова информация, кога ще започнат с лапароскопиите.
Интересувам се и кога става заплащането, предварително или  в деня на операцията, понеже не съм от Варна, ще пътуваме и трябва да съм подготвена със сумата. Отделно от това, какво е необходимо да се направи преди постъпването в болницата.
Аз съм от Бургас и ако трябва да се правят предварителни изследвания - къде да ги направя. Тогава Ани Нестерова ми каза, че ще ми се обадят ден два преди операцията и че от мен се иска само да се ява в уречения час.
Предварително благодаря на всички отговорили.
Приятен уикенд.
Мира


Ще отидеш предният ден, ще ти направят нужните изследвания и проби за упойка и антибиотици евентуално. За сумата питай по-телефона като ти се обадят. При мен поне миналата година беше така, в смисъл никакви изследвания не са ми искали да правя предварително. Вечерта ще си изпиеш очистителното (това за да не се налага клизма) и на сутринта на гладно и жадно ще си в болницата за лапарото. Плащането при нас беше след лапарото. Предварително никога и за нищо не са ни искали пари. Не се притеснявай всичко ще мине наред и хората си знаят работата ще ти кажат всичко  :D Успех !!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Здравей, mira-iv!
Моето лапаро при д-р Александров беше на 14.04.09.Ани ми се обади предната вечер, че са ме насрочили :lol:Никакви изследвания не са ми искали предварително, нито пари.Както ти е писала и Старлет, предната вечер изпих очистително.На сутринта трябваше да съм в АГ-то.Там на място ми взеха кръв за изследвания.Моето лапаро бе планирано за следобеда.Казаха ми, че ще ме изпишат същия ден, но тъй като и аз съм от Бургас и нямаше кой да ме вземе, ме оставиха да преспя там по мое желание.Плаща се по около 4 лв на ден за престоя, но ги плащаш на регистратурата, не на 7 ет.Също така има комплект от консумативи, които трябва да си закупиш - струват около 20-тина лв.Носиш си пижама, спално бельо/желателно е/чехли и тоалетни принадлежности.Плащането става след операцията.Аз платих на другия ден като ме изписваха.Много са коректни в това отношение.
Ако имаш други въпроси, питай, може и на лични :D
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Здравейте момичета,
записана съм в списъка на д-р Александров за лапароскопия. Записах се още на 07.05 веднага след като направихме цветната снимка. Преди мен имаше още 4-5 имена, но до момента все още не са ми се обадили, че започват операциите.
Доколкото разбрах забавянето се дължи на новоизградената им операционна и че все още не са преместили техниката си там.
Някоя от вас звъняла ли е наскоро, за да получи нова информация, кога ще започнат с лапароскопиите.
Интересувам се и кога става заплащането, предварително или  в деня на операцията, понеже не съм от Варна, ще пътуваме и трябва да съм подготвена със сумата. Отделно от това, какво е необходимо да се направи преди постъпването в болницата.
Аз съм от Бургас и ако трябва да се правят предварителни изследвания - къде да ги направя. Тогава Ани Нестерова ми каза, че ще ми се обадят ден два преди операцията и че от мен се иска само да се ява в уречения час.
Предварително благодаря на всички отговорили.
Приятен уикенд.
Мира

  Здравей Мира!Миналата седмица звънях на Ани,но не можа да ми каже кога ще е готова операционната.Аз съм 12-та в списъка.Каза,че със сигурност няма да е на есен.Така,че се надявам поне до месец да ми се обадят.Моля те пиши ако ти звъннат,защотото и аз съм в очакване и искам да си свиря часовника и да се организирам на работа.Дано да ни се обадят скоро!!! Успех ти желая!  :P
Благодаря на всички отговорили на моя въпрос.
Веднага щом ми се обадят ще пиша в темата, но сигурно няма да е скоро, защото съм на втората страница от дългия списък
На всички Ви пожелавам успех и само добри новини по пътя на сбъдване на мечтите ви.
Мира
*
На мен д-р Александров ми беше казал, че лапарото ми ще бъде след 2-3 месеца.
Това беше началото на март миналата година. Аз придвидливо си накупих някои нещица за болницата,ей така за всеки случай. И на 20 март, вечерта в 19,30 ми звъни д-р Кисьов и едва не ме докара до инфаркт  :lol: Каза ми, че някакво момиче се отказало, и ако искам в събота сутринта да ме опирират. Естествено, че се съгласих, защото той ми обясни, че иначе ще чакам до юни. :? Та мисълта ми беше да сте подготвени за евентуални изненади  :wink:

Вечерта ще си изпиеш очистителното (това за да не се налага клизма) и на сутринта на гладно и жадно ще си в болницата за лапарото.


Това е нещо ново  :? На мен ми бяха казали, че в АГ процедират само с клизма, а мен от клизмата най-ме беше страх  :oops: :lol: Ауу дискриминация  :lol: Вярно, че не беше толкова страшно, колкото си го предстявах, ама ... :oops: Доста ме успокояваха преди това дружките ми  :lol:
 И от други момичета знам, че само клизма правят :?
На първата ми лапароскопия в София, пих очистително.

Успех, момичета  :)
« Последна редакция: Май 30, 2009, 16:50:41 pm от Eли :) »
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Ели, явно вече практикуват очистително, защото и аз пих X-Prep. Никак не ми беше мъчно, че няма да е клизма :) И аз и на първото лапаро в София пак същото пих и си му познавах действието :)

« Последна редакция: Май 30, 2009, 18:30:38 pm от Scarlet_ »




*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ох, този X-prep :lol:и аз му познавам действието....много добре даже..Направо ми цъфна  :cul2: :oops:За второто лапаро като пих предния ден към 17:00ч. очистителното, си мислех, че до сутринта всичко ще е ок.Дааа, ама не...едвам стигнах от Бургас до Варна :lol:Лапарото беше в 15:00ч, дотогава колкото пъти още посетих тоалетната...Но пък понеже от предната вечер не бях пила никакви течности, преди да вляза в операционната ме накараха пак да се изпишкам, за да не ми слагат катетър :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
  Момичета благодаря ви за тези НЕ маловажни подробности  :lol:  И на мен ми бяха казали,че се прави клизма,но явно това вече е минало.  :wink:
за първи път чувам за лапаро и клизма. на мен преди лапаро нито клизма са ми правили, нито очистително са ми давали. единственото условие беше-гладна и жадна :)


Извинявам се,че се намесвам в тази тема,но на мен и очистително ми дадоха вечерта преди лапарото,и клизма ми направиха сутринта преди самата процедура.
а къде са ви правили на вас лапаро? на мен в шейново


*
Извинявам се,че се намесвам в тази тема,но на мен и очистително ми дадоха вечерта преди лапарото,и клизма ми направиха сутринта преди самата процедура.
На мен по същия начин-в Тина Киркова

а къде са ви правили на вас лапаро? на мен в шейново

Моята лапароскопия е правена в Пловдив в държавна,а не в частна болница,което не знам дали има някакво значение.
Здравейте момичета.Записвам се в темата, защото за жалост и на мен ще ми предстои лапаро при Д-р Александров.Но все още не съм записала даже и час, но и това ще стане в близките няколко дни.Вярно ли е че през лятото не се правят операции?Защото на мен доктора ми каза да отида юли-август за операция.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Ели, наскоро в темата за ин витро в АГ няколко момичета писаха, че през лятото доктора си работи, но не прави стимулации, а набляга на операциите. Щом ти е казал значи ще я направи :) Радвам се, че вече мислиш за напред и знам, че ще успееш с помощта на д-р Александров.  :bighug:




 И аз знам,че правят операции през лятото ,а и лапароскопията е безкръвна и е сравнително лека манипулация.Елина записвай се ,че май доста се 4ака  :wink: .И да пишеш каква информация са ти дали и коя подред си в списъка.  :P Желая ти успех!!!
Ето вече мога да кажа че и аз съм в списъка  :( Доктора спомена нещо от рода юли месец пък ще видим.Направи ми впечатление че нищо друго не говорихме нито за цикъл нито за изследвания нищо  :? На някой не са ли се обадили вече?Док каза че има много "желаещи"- ех за жалост  :(


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
  Оффф,Ели все се надявах,че ще кажеш нещо по-обнадеждаващо  :( :( :(   А на теб казаха ли ти коя си подред в списъка ?Интересно ми е вече колко момичета чакаме
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 18:22:18 pm от peroshinka »
Ама ти си се разбързала ли  :D аз не бързам защото мнооооооооооооооооооггггооо ме е страх>За вас незнам. :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
  Аз наистина нямам търпение  :lol:  Искам да минава по-бързо  и да разбирам има ли ми нещо ,или ми няма !Сега да ми се обадят веднага тръгвам  :lol:
Здравейте момичета видях темата ви и аз като вас съм в този списък.Ани само каза че ще ми се обадят през лятото и нищо по конкретно.И аз незнам коя под ред съм но се надявам да стане по скоро.Ще следя темата да се ориентирам когато започнат и ще пиша ако ми се обадят на мен.Желая на всички ви успех.
  Здравей Надя!  :P  А ти кога се записа?
peroshinkа обадих се в края на май но не помня на коя дата беше.
Аз ходих в клиниката в сряда и ме записаха за лапароскопия и казаха,че ще ми се обадят до края на месеца,най-късно в началото на юли.Дано да си спазят обещанието,защото при мене като се има в предвид възрастта нямам много време за губене.
  Аз смятам тази седмица пак да се обадя да поразпитам. Мерилин дано наистина ти се обадят скоро  :crossfingers: .
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #42 -: Юни 06, 2009, 11:31:41 am »
Дано,Peroshinka!Забравих да ви пиша,че не знам за коя операционна говорите вие,но докато бях в сряда в клиниката,една от санитарките каза,че правят откриване на новата операционна и бяха поканили и свещенник.Чуваше се службата от освещаването някъде от долните етажи.
  Е, значи вече е готова новата операционна  :D  . СУПЕР!!! Значи вече трябва да започнат да ни се обаждат!  :balk_47:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Аз подочух, че май на 5 етаж ще е ... Може и затова да се е чувал свещеника "някъде отдолу" :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Момичета скоро ще минете не се притеснявайте аз ходих ония ден там и доктора правеше лапорскопия дори го почаках да завърши операцията.А Ани каза че за засилили  вече операциите а инвитрото върви към спиране.Успех на всички.
Момичета днес минавах през АГ по друг повод и чух как една лекарка честити на Д-р Атанасов(мисля че беше завеждащ)"Честита ти нова операционна"
После в асансъора пътувах с една жена санитарка можеби и реших нахално да я подпитам ей така уж между другото  :D "Сега всички операции ли се правят в новата операционна на петия етаж?" :D и тя "Аааа не не.Те даже още не са запонали там май"   :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
    Момичета днес се чух с Ани и каза,че вече са започнали да правят лапароскопиите ,но още не ми е дошъл редът.Каза да очаквам включване към края на месеца  :P  !
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
    Момичета днес се чух с Ани и каза,че вече са започнали да правят лапароскопиите ,но още не ми е дошъл редът.Каза да очаквам включване към края на месеца  :P  !
Хм, започнали са с операциите, ти си 12 номер, а си за края на месеца. Тогава как ще успеят с останалите няколко десетки ? Това са си само мои разсъждения. Дано по-скоро всички минете по реда си и да ни зарадвате с хубави резултати.
 Перушинка, знам че всичко ще е наред с теб и след лапарото ще се похвалиш много скоро !
 Ели - смелост и кураж, мила !!! Ти си много усмихнато момиче и се възхищавам на силата на духа ти !
 Силно прегръщам и двете ви !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Това е страхотна новина,хайде успех на всички и дано и моя ред дойде скоро.
*
Здравейте момичета.Незнам дали въпроса ми е за тука но мисля че не е и за нова тема.Искам да си направя лапароскопия защото съм с една тръба и то запушена и мисля да я махна или да я прекъсна-все още не знам кой е по добрия избор.По отзивите ви разбирам че Александров е доктор с име и ще се насоча натам.Но проблемът е че това е лично мое решение и незнам дали се изискват някакви предишни изследвания които аз нямам.по разбираеми за мене причини ги изгорих всичките.Както и на вас сигурно ви се е искало понякога.Ще съм ви благодарна ако ми отговорите.Успех на всички.
  Здравей Зузуни!  :P   Аз те съветвам да отидеш при доктора и да кажеш как стоят нещата за теб и какво искаш.Той ще ти каже какво да правите и дали е необходимо това което искаш.Аз му имам пълно доверие ,както и повечето момичета в Зачатие.Мисля,че и ти трябва да му се довериш.Не мисля,че ще ти даде грешен съвет.Желая ти успех!!!  :P
Според мен Ани се е изразила малко образно като е казала края на месеца.Те на всички май така казват.Може и да те извикат по-рано щом си 12 Перошинка.
Освен това като бях там вчера имаше още момичета на които правиха пункции което значи че не са приключили още с процедурите.Абе ще дойде и нашия ред ама да видим ...


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Благодаря Перушинка.значи да разбирам че няма да ми иска стари изследвания.Успех с лапарото на всички!
Благодаря Перушинка.значи да разбирам че няма да ми иска стари изследвания.Успех с лапарото на всички!
Е не носи си ги ще иска да ти ги погледне най-вероятно.А ако някое от тях го усъмни ще ти предложи да направиш нови.Успех!


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Благодаря Перушинка.значи да разбирам че няма да ми иска стари изследвания.Успех с лапарото на всички!
Е не носи си ги ще иска да ти ги погледне най-вероятно.А ако някое от тях го усъмни ще ти предложи да направиш нови.Успех!
Ели, момичето писа, че ги е изгорило и няма в момента никакви изследвания. Нищо, аз мисля, че ако Александров прецени - първо ще я накара да направи цветна снимка.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Оо съжалявам Зузуни отвяла съм се и не съм прочела добре.В такъв слечай ще си започнете на чисто с Александров което даже е по-добре  :bighug:
Гардже е не ме изпускаш  :D


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Момичета единственото което имам е описанието на извън маточната която имах.Но незнам дали вътре пише че останалата ми тръба е запушена.документа не е на бълг.и ще трябва да го преведа.но все пак ви благодаря за подкрепата.
 Момичета ,утре ми е лапарото Сега се връщам от АГ-то и ми направиха всички изследвания и пак имам киста  :(  Довечера пак ще пища ,че имам работа и бързам
Ааааааа малеее занех си че така ще се обаждат от днес за утре  8O
Перушинка с теб сме мила.Стискам палци всичко да мине като по вода и да се чувстваш добре след операцията и най-вече да се окаже че всичко си е наред там вътре  :bighug:
Чакаме те довечера да опишеш подробно каква е ситуацията.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
peroshinka,стискам ти палци за утре,всичко ще е ок все пак сме в най добрите ръце.Успех.
peroshinka,стискам ти палци!Искам да те попитам тези изследвания,които прави днес свързани ли са с лапарото,защото на мен не ми казаха за никакви изследвания?
Хайде успех за утре и да се отчетеш после как е минало!
 :bighug: :bighug: :bighug:
  Момичета страшно ви благодаря за подкрепата,ако знаете как ми е притеснено...И мъжът ми го няма в града .Сега съм самичка вкъщи и естествено започвам да си мисля глупости  :?  .
  Мерилин да,тези изследвания са за лапароскопията,но ти ги правят там на място.Взеха ми кръв,мериха ми кръвно,проба за алергии,кардиограма и ехограф.Оказа се,че имам киста.Александров предния път не ми повярва ,че образувам кисти,но сега се увери.Каза,че утре ще я пукне за да види какво ще изтече.Изпих си очистителното в 17 часа,но още от сега започна да ме свива стомаха и май ще нощувам в тоалетната  :lol:  .Да не би днес и на теб да са се обадили,Мерилин?
  Тази сутрин в 9 часа ми се обади Ани за да ме пита дали съм от Варна,защото си правили разчет кого могат да викнат при първа възможност.След 10 мин. ми се обади отново и ме пита дали мога да отида веднага.  :P
  Казаха ми да се избръсна отдолу и корема.Отдолу косъмчетата ми са по 2,3 мм дали пак трябва да се епилирам?Чудя се дали и целият корем да обезкосмявам  :ask:  Не ми се иска!
 Ако ви интересува друго питайте.
 А,май сега правят лапароскопии почти всеки ден.  :P
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 21:30:12 pm от peroshinka »
peroshinka,не са ми се обадили,но доколкото разбирам ти си се записала в списъка на 27 април,а аз почти един месец по-късно и сигурно ще почакам доста.Питам те защото и аз като тебе се притеснявам как ще мине и не знам аз като не съм от Варна дали ще трябва един ден предварително да отида,за да си направя тези изследвания?Момичета,които са минали по този път казват,че трябва много добре да се епилираш,така че действай! :lol:
Не го мисли толкова,всичко ще е наред!Ще стискам палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
И да не забравиш искаме пълен отчет после да знаем как е!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #64 -: Юни 10, 2009, 21:53:13 pm »
мен ме накараха да си обръсна корема до пъпа  там е едната дупчица.Аз мислех че ще мина метър но ме провериха и ме накараха така ,че по добре го направи и ти.Няма нищо страшно и аз тогава бях сама без мъжа ми кофти се чувстваш но нали е за добро.Желая ти всичко да мине леко и ще очаквам да разкажеш как е минало. :crossfingers:
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 21:57:01 pm от надя »
  Офффф,ами значи отивам да се бръсна  :balk_153:  Аз понеже не съм фен на бръснарското ножче и се ослушвам.Даже не си и купих и да ме извинява мъжа ,ама ще ползвам неговия бръснач.А това ,че ни си от Варна трябва да се включи Sixsens на която много благодаря ,че ми отговаря на всики въпроси които ме вълнуват  :bighug:   
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
  peroshinka ,стискаме палци за леко и успешно лапаро,със добри резултати!Не се притеснявай излишно,всичко ще мине както трябва и после ще се чудиш защо си се шашкала толкова много.Успех,спокойствие и кураж!Изпращам ти цялата си положителна енергия! :crossfingers: :crossfingers: :goodluck:
Абе момичета как целия корем ли ще си бръснем  8O И после какво ще го правим  8O Аз имам мъх главно който почти не се забелязва.Но ако си обръсна целия корем после не ми се мисли какво ще изникне  :x А защо държат и долу да си идеялно обръснат?Да не би да се застраховат от евентоално друго развитие на нещата и да премине в коремна операция?Защото дефакто там не би трябвало да имат работа нали?
Перошинке в колко ще ти е лапарото днаеш ли?Много е гадно че си самичка  :? няма ли кой да дойде с теб за подкрепа? :?А защо не пробваш с епилатор -мисля че ще е по-добре.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Момичета, доло е задължително да сте обръснати защото два от разрезите са ниско доло и един е през пъпа.
Не е необходимо целия корем а само коло пъпа, освен ако няма по сериозно окосмяване.
Изисква се от хигиенна гледна точка. Затова и ще сте намазани с оранжево от под бюста до коленете почти:)
И по добре е да го направите сами, за да не се налага там с бръснача а не всички санитарки са внимателни.
Перошинка, успех утре, В много добри ръце си:)
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 22:18:26 pm от Lisko »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
...А защо държат и долу да си идеално обръснат?...Защото дефакто там не би трябвало да имат работа нали?

 За моето лапаро лично бях питала д-р Александров дали да се избръсна изцяло и той ми беше казал,че не му пречи и няма нужда.Но,нали слагат катетър(все пак имат някаква работа там,отдолу  :wink: ) и се бях избръснала изцяло,но корема не го бях пипала(нормално е да си има малко мъхче).
   Отново ви благодаря за подкрепата на всички! Прегръщам ви  :bighug:
  Сега старателно ще се избръсна  :)  .Утре ми казаха към 8,8.30 да съм там .Брат ми ще ме закара.Аз чесно казано не искам никой от семейството или приятелите да ме подкрепят,защото те не са много наясно какво точно ще ми правят въпреки ,че обяснявах 100 пъти и се притесняват повече от мен.  :lol:  По-добре да съм си сама.Вечерта майка ще дойде да ми прави компания.Няма да се размине.  :lol: :lol
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Перушане-е-е  :bighug: Всички ще сме с теб, миличка ! И за миг няма да си сама! Тази вечер си легни по-раничко, опитай да мислиш за по-ведри неща, пусни си някоя комедия и знай, че си в сигурни ръце.
Искам да попитам в крайна сметка има ли значение преди овулацията ли ще е лапароскопията ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
 Малеее, а пък ако знаете как съм гладнааа.Тази мойта лакомия ще ме умори. Поне една салатка от зелце ,ако можех да си хапна.  :lol:  Те между другото не ми казаха нищо за яденето.Да не би да мога да си похапна тази вечер и сега да се тормозя от непитане?

  Гардже аз съм една седмица след овулация,всъщност май съм нямала такава,но доктора ми каза това: Няма да проверявам как са тръбите,защото снимката е показала,че са проходими и да не стане проблем ако си забременяла.Ще проверя за сраствания и ако има такива ще ги отстраня и ще видя и яйчниците как са.
  Явно става и след овулацията.  :o
Нееее недей да ядеш нищо че да не се наложи клизма утре  :x
Какво ти е очистителното?Ти да не пишеш от WC  :D шегувам се мила дано успееш да се разсееш и да мислиш по-малко за утре.Почини си хубаво и успех.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Малеее, а пък ако знаете как съм гладнааа.Тази мойта лакомия ще ме умори. Поне една салатка от зелце ,ако можех да си хапна.  :lol:  Те между другото не ми казаха нищо за яденето.Да не би да мога да си похапна тази вечер и сега да се тормозя от непитане?

Съвсем неможеш да си хапнеш:):):)
На мен пък едната санитарка ми беше казала, наобяд като си изпия очистителното да не ям след това, а аз не бях и закусвала защото съм много умна и като ме събудиха и видях анестезиоложката надвесена над мен само я питах, мога ли вече да ям:)))))))))))))))))))
Няма да ядеш нищо само вода може трябва да си с празен стомах.После като мине ще си хапнеш всички вкусотии за който мислиш сега.Приеми го като ден за разтоварване и не мисли за храна.
  Еми значи зеленцето отива по дяволите  8O  .  Очистителното е X-Prep!
  Ели,не пиша от WC все още,aма през нощта и това може да стане.Май така се очертава  :lol:
  Лиско,страхотно си се подредила  :lol:  :lol:  :lol:
 

  A kak нахлува една миризма на картофена манджичка от вън ...   osi_8
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Sixsens се включва :DТакаааа, аз не съм от Варна и отидох сутринта в 8:30 в деня на лапарото.Регистрираха ме, настаниха ме, взеха ми кръв, направиха ми кардиограма и всичко останало и след обяд в 15:00 часа ме вкараха в операционна.Всичко става за един ден.Така че, споко!
Ленкааа, спирай вече и с водата, каквото си пила до 22:00 часа, това е.Никакво ядене, както са ти писали момичетата.Възможно е да прекараш доста време във WC :lol:
Миличка, стискам ти палци всичко да е наред!Док има златни ръце, така че няма от какво да се притесняваш!Всичко протича безболезнено.Кураж, душице и като се пооправиш, да пишеш как си!...и много поздрави на доки :P
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
  Оххх,момичета този Х-преп трябва да го спрат от производство.Искам да ви кажа,че ми се разказа играта.Снощи беше кошмар.До 1 часа съм стояла в тоалета. Дупето ми цъфна като роза,а да не ви говоря за болките.По-добре клизма да ми бяха направили  :? .Тази сутрин се събудих в 5 часа багайки към тоалета.
  Злати, благодаря ти мила !  :P   аз след малко тръгвам,но май ужасно ми е паднало кръвното от недоспиването и гладуването.Вчера като ми го мериха беше 110/70 чувствах се добре,а сега витая из облаците.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
А задължително ли беше да се "очистиш" точно с този препарат ? Защото все пак има доста алтернативи по този въпрос, нали ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Перошинкеее с теб сме мила.Ще имаш най-леката и неусетно преминала лапароскопия и естествено с хубави резултати  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Перушинка,  :goodluck: миличка! Имам оперативна лапаро - всичко ще е наред. Момичетата много добре са те инструктирали. Аз бая голям част от корема си бях обръснала, но нямах възможност да се притеснявам за окосмяването - имах си други грижи на главата. Но сега гледам след две години - пак си е мъхче. Не се притеснявай и дупчиците не можеш вече да ги видиш. А доколкото разбирам наистина си в златни ръце. Така че давай смело напред - нито ще те боли, ще спинкаш! Дано да ни зарадваш с хубав резултат! Гушшшш
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 10:45:46 am от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Момичета вижте какво е отговорил Д-р Яков на въпрос на едно момиче
Доктор Яков,При лапароскопията извършва ли се някаква манипулация през влагалището или само през отворите в корема? Питам това, защото не ми става ясно как може да се вкара инфекция на влагалището, ако има такава,след като не се оперира от там.Какъв е рискът, ако има херпес, който се появява периодично?
В. Петрова - 2008-04-07 09:13:22


Г-жо Петрова, често в матката се поставя инструмент, с който да се движи матката по време на операцията. Този инструмент се поставя през влагалището. Също, ако се проверява проходимостта на тръбите, вагинално през маточната шийка се вкарва течност, която минава през тръбите и се излива в корема. Херпесът не е проблем.
Д-р Борис Яков - 2008-04-08 20:01:12

Това не го знаех за инстромента в матката.Явно за това се иска всичко да си е обръснато, защото си имат работа и там долу  :x

Перошинкее  :bighug:




Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Перошинка, стискам палци всичко да е минало благополучно  :) :bighug:

И аз имам спомени от тоя Х-prep  :lol: :lol: :lol: Преди двете ми операции в София с него се "очистих"  :lol: И едва на другия ден разбрах за алтернативен вариант ... Едно момиче от съседната стая ми каза, че рибеното масло вършело същата работа и не висиш цяла нощ в тоалетната, а си свършваш работата наведнъж и забравяш  :lol:
И други ми го казаха после, ама мойта работа след дъжд качулка  :lol: Дежурих си в тоалетната и това е - бях си заплюла една и само там си ходех  :lol: На лапарото при Александров мислех да пробвам с рибеното масло, но ми казаха, че задължително клизма ще ми правят, а скоро разбрах че практикуват с очистителни  osi_10 А като си представя колко ме беше страх от клизмата  :oops:
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 17:40:55 pm от Eли :) »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Уф, тоя Х-преп наистина е много гаден.Направо ми цъфна д***то и на мен :lol: :cul2:
Първия път беше по-добре, но се притеснявах, че не съм се изчистила добре, защото ходих само 3-4 пъти до тоалетна.Но втория .....лелеее, направо си спах във WC -то, ужас.И сутринта като станах - същата работа 8OЕдвам стигнах до Варна, а там докато дойде време за лапарото в 15:00 часа, още няколко пъти ходих.Ужаааааас 8OКакво беше това нещо, не знам :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Добре де, нали не ви задължават именно с този Х-преп да се "очиствате" .. Не става ли с някои от онези слабителни шоколадчета или има едни гръцки карамелени бонбони...или с чай ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Добре де, нали не ви задължават именно с този Х-преп да се "очиствате" .. Не става ли с някои от онези слабителни шоколадчета или има едни гръцки карамелени бонбони...или с чай ?

Не ни задължават но него ни изписват деня преди лапарото, когато пускаме изследванията:)
Аз лично не съм имала проблем:) Накараха ме да си го разтворя в 3 л. вода и да го изпия за 1 час. Това беше наобяд в деня преди лапарото.
А и не съм търсила или знаела за заместител:)
Е то това както го описвате егати страхотията.Толкова ли е ужасно?Аз имам опит с чайчета и тогава е неприятно но не чак толкова,това явно е доста силно и си мисля че и болки в стомаха ще има или само ......там  :D
Гардже според мен изписват това защото е силно и се подсигуряват че ще се изчистиш напълно.Защото си е голям риск на пълен стомах да слагаш анестезия.И при условие че и клизма няма да правят.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Момичета с бонбонки Laxatol си е чудничко :) Хем са с карамелов вкус (може да погодите на някой номер  :wink: ) , хем си действат - но трябва да се изпият 5-6 часа преди да подействат ... а ако не подействат -винаги може клизма да ви направят в болницата. Но мен винаги ме вкарват в 00 :)

http://www.framar.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B8-24-pid30009930.html

http://www.omega-pharma.gr/static/images/articles/laxatol.jpg
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Гарга,
тук номера е не да отидеш просто до тоалетната,а да се изчистят напълно червата и другото важно нещо е червата да останат спокойни и да не бъдат раздути от разхлабителното,затова преди операция се изписват специални слабителни прахчета,а не бонбочета и шоколадчета.Все пак лапарото е вид коремна операция и покоя на червата е важен.
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 22:30:56 pm от me4kata »
Гарга,
тук номера е не да отидеш просто до тоалетната,а да се изчистят напълно червата и другото важно нещо е червата да останат спокойни и да не бъдат раздути от разхлабителното,затова преди операция се изписват специални слабителни прахчета,а не бонбочета и шоколадчета.Все пак лапарото е вид коремна операция и покоя на червата е важен.
И аз така си мисла,но като чувам за действието на този елексир  8O не ми се вярва да са много спокойни червата след него   :lol: но щом го изписват значи има защо.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Аз например не пих нищо преди лапарото, защото бях с извънматочна и било опасно да не се пукне тръбата. Взех от едно от момичета 1 бонбоче, дето ги казва гаргата и една акушерка ме видя да си го смуча и като разбра какво е само дето не ме наби! изплюх го наполовина. Казах й, че от седмица не съм ходила до тоалетната, не че се хранех пред престоя ми в болницата, но тя каза че никакви разхлабителни и клизми в такива случаи. Преди абразито например - 1 седмица по-рано самата докторка ми каза да изпия 1, даже по-добре 2 капсули Лаксена - съставката е като при бомбоните. Вярно е, че е желателно червата да са чисти и спокойни, но при мен така протече лапарото. На пълени черва, без очистителни  :lol:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Ето защо не са ми направили и на мен клизма при извънматочната.А аз си мислех че съм минала между капките  :lol: Въпреки че моята беше коремна  :?
Много си мисля за Перошинка дано всичко е наред и скоро се включи с добри новини.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Ето защо не са ми направили и на мен клизма при извънматочната.А аз си мислех че съм минала между капките  :lol: Въпреки че моята беше коремна  :?
Много си мисля за Перошинка дано всичко е наред и скоро се включи с добри новини.

Няма минаване между капките, миличка! И аз я мисля тази Перушинка, но днес няма как да се отчете, но пък ние продължаваме да й стискаме палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Елина,
в момента, в който приключиш с хвърченето до тоалетната  :lol:,след това червата се успокояват.А и вечерта преди лапаро на се яде(яденето до 17.00ч),течности може да приемаш до 22.00ч.
Успех,мила!

anmar ,
при теб така са се получили нещата.
При коремна операция или лапароскопия,червата трябва да са празни и спокойни,защото по време на операцията или лапапароскопията тяхната позиция се променя постоянно.Също така съществува риск от пробиване на черво и ако червата не са изчистени и се пробият - получава се "фекален перитунит".


   Ето ме и мен!  :P 
 Мили момичета страшно много ви благодаря за подкрепата и за това,че сте мислили за мен във вчерашният стресов ден.
 Първото и най-важното нещо е ,че операцията мина много добре.Диагнозата ми е :Неактивни ендометриозни лезии по перитонеума на лявата широка връзка и плика везикоутерина.Ендометриоза на перитонеума-минимална степен.
 Доктор Александров обаче е категоричен ,че това абсолютно не е причина да не забременявам.Каза ,че ендометриозните петънца са толкова миниатюрни ,че просто и дума не може да става за стерилитет в случая!  :P  Левият ми яйчник бил леко се срастнал за тръбата,но и това не било никакъв проблем.Всичко ми било в перфектно състояние и каза да не бързам с ин витро.Каза да си продължаваме по естествен път и каза,че трябва да стане.  :P
  Иначе мен ме оперираха чак към 14.30 в 15.15 успях да си отворя очите в реанимация вече.Оставиха ме да преспя в болницата ,защото ми ставаше лошо като се поизправя и започвах да повръщам.Повърнах 4-5 пъти и вече към 19 часа си бях супер.Даже си ми дойде една приятелка на гости и си поприказвахме около час . :P  Още същата вечер започнах да щъкам .Днес ме изписаха към 10.30 от болницата и досега ходих из улиците  :oops:  .Болката е точно като мускулна треска на корема.Направиха ми 2 дупки.Тази която е ниско долу от лявата страна е супер мъничка.
 Най-гадното от цялата работа май беше X-prep-a  :lol:  .... и една хлебарка която видях да се разхожда върху съседното легло рано сутринта като си отворих очите,ама и това се преживява  :lol:  .Сега ще вляза да си взема душче,че цялата съм оранжева от йода с който ме намазаха до коленете.И ми е много скучно сама вкъщи,а всички са на работа и не знам дали ще мога да си уредя компания за тази вечер  :(  ,ама какво да се прави .
  И Александров е срахотен!!!Много му благодаря за вниманието и чувството за хумор,въпреки че беше много натоварено при него.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 16:31:25 pm от peroshinka »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #96 -: Юни 12, 2009, 16:33:44 pm »
Перушинке-е-е  :bighug: Браво, мила - ти си герой ! Радвам се, че резултата е хубав, а също и че самата операция не е страшна. Сега се залавяй за "работа" и скоро чакаме положителен резултат !!!
 Целувки !
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 16:42:28 pm от garga »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Перошинке браво бравоооо за хубавия резултат от лапарото и че се чувстваш добре вече  :bighug: И както е казала Гарджето смело напред сега.Има мнооого забременели момичета след лапаро така че се надявам и ти да се включиш към този списък.
Сега останалите да му мислим  :? А имаш ли някаква информация по колко операции се правеха на ден или не?И в коя операционна те оперираха и на гадния 6ти етаж ли лежа после  :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
  Ами да на гадния 6-ти етаж лежах  :lol:  !Какво да ви кажа в деня в който ми правиха изследванията Александров е приключил с операциите чак в 22.00 часа от които само едно лапаро.Предния ден също е имало лапаро и са изписали момичето още на същия ден.Общо взето по едно на ден май и то не всеки ден.За днес нямаше.Оперираха ме на 2 етаж.Не в новата операционна май,но беше хубаво вътре.Чисто и модерно   :balk_602:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Перушинка, виждам че са те оперирали след овулация .. Някои твърдят че само преди ову се прави ... Малко се обърках ???
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
  Не знам, на мен вчера ми беше 20 ден.Доктора каза ,че няма да бърникат из тръбите и матката,за да не стане инфекция ако съм забременяла.По-долу четох,че Яков е писал ,че се вкарва инструмент в матката.При мен такова нещо нямаше, поне като заспивах ми бяха вързали плътно краката един до друг.Каза,че ще бърника тръбите само ако има изненада която не се вижда на ЦС.Явно ,че си преценяват дали може ,или не в конкретния случай.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 17:03:06 pm от peroshinka »
   Хайде момичета,чакаме следващата за лапароскопия да пише когато й се обадят!!! Дано да е скоро!!!  :P
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
 :D Браво,Лени!Страхотен резултат!Много се радвам за теб и ти желая бързо възстановяване! :D
*
Браво Миличка! Много ме зарадва!  :drunk:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Ами то тук пишем само още три-четири май.А аз разбрах че са два листа хора.И като нищо аз съм в долния край на втория лист  :lol: ама какво да се прави ще чакам и без това ме е шубе.
А за операционната на втория етаж наистина и на мен ми изглеждаше прилична(оперирали са ме там) и съм лежала на 6тия етаж ужасно е.Че и тогава една седмица лежах-абе ужас ама нема начин.Не може ли на 7мия да ни слагат като сме при Алекса :)


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Цитат
ми то тук пишем само още три-четири май.А аз разбрах че са два листа хора.И като нищо аз съм в долния край на втория лист  Laughing ама какво да се прави ще чакам и без това ме е шубе.
  Абе то и аз като говорих с Ани във вторник ми каза,че моя ред ще дойде на края на месеца ама ми днес вече съм оперирана  :wink:  .
 
Цитат
Не може ли на 7мия да ни слагат като сме при Алекса
  То там май е само за родилки.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ленка, миличка, браво!Много се радвам за страхотния резултат, знаех си, че всичко ще е наред :DСега остава вече да ни зарадваш в най-скоро време :lol:
 :bighug:

П.П.Внимавай с душовете, не трябва да мокриш шевовете!Подмивай се внимателно, да не стане някоя беля.Като ти свалят конците след 5-6 дни, вече ще можеш да се мокриш!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Цитат
ми то тук пишем само още три-четири май.А аз разбрах че са два листа хора.И като нищо аз съм в долния край на втория лист  Laughing ама какво да се прави ще чакам и без това ме е шубе.
  Абе то и аз като говорих с Ани във вторник ми каза,че моя ред ще дойде на края на месеца ама ми днес вече съм оперирана  :wink:  .
 
Цитат
Не може ли на 7мия да ни слагат като сме при Алекса
  То там май е само за родилки.
Сигурно може, там е ВИП-а, трябва да попиташ Ани колко струва допълнително.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #108 -: Юни 12, 2009, 17:34:22 pm »
Доколкото знам, на 7 ет. е за родилки предимно.Чух някой да го казва в чакалнята, докато чаках предния път.Ама по принцип, както Сигнус е писала, там е ВИП етажа, така че, ако си платиш, би трябвало да можеш там да отседнеш и след лапаро или операция :lol:
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 17:36:04 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Ами аз не че съм много претенциозна ами поради друга причина.Е незнам на 7мия как е но когато аз лежах след коремна операция на 6тия еми извинявайте ама аз едвам ставах от леглото от болки и имах нужда да извикам някоя сестра и познайте стаята ми беше в началото, а тяхната стаичка е на края на коридора 8O даже и сили да извикам нямах и се върнах на лeглото, зщото този път нямаше как да го извървя ставаше ми лошо, и си легнах да чакам докато мине някой.А да не споменавам за тоалетните....Те хората които работят там не са виновни ама защо да е така.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."

П.П.Внимавай с душовете, не трябва да мокриш шевовете!Подмивай се внимателно, да не стане някоя беля.Като ти свалят конците след 5-6 дни, вече ще можеш да се мокриш!
има едни много хубави лепенки специални водоустойчиви за лапаро. с тях си се къпеш без проблем. на нас в болницата ни бяха казали и си ги купихме от аптеката до входа.
а....и не беше с конци а с щифтове.


*
На 7-я е супер. Две стаи са отделно с общ коридор, има баня и отделно тоалетна за двете стаи. Има и хладилник. Акушерките постоянно минават и са много внимателни. Не знам как са цените сега за ВИП, попитай в клиниката.
  Аз си купих вече от водоустойчивите лепенки.
 А за условията в АГ-то наистина си е гадно.Точно това си мислех и аз как няма да има бутони с които да викаш персонала при нужда  8O .И колко малко е нужно за да се направи по-приятно. Поне да освежат стаите с боя и да сменят ключовете за тока.Тоалетната при мен биваше.Не че я ползвах с охота,но можеше и по-зле да е.Мен ме настаниха в 8 часа и до 14 часа наняколко пъти почти ревнах заради тази мизерия.Просто се депресираш от обстановката,но какво да се прави като сме се родили тука и това е положеието.Иначе всички бяха супер любезни и даже майка ми дойде към 19 часа да ме види и й предложиха ако иска да остане да спи при мен  8O  ,а това не го очаквах.
Ами това е супер че може да остане някой при теб.Дали се практикува постоянно или можеби като са свободни стаите.Че аз каквато съм пъзла ще ме е страх да остана самичка<е ако има някое друго момиче няма проблем но иначе незнам.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
След моето лапаро, изрично питах Александров дали мога да се къпя:)В смисъл да си мокря разрезите. Каза ми, че мога и дори можело да не си слагам лепенки, но аз си слагах докато ми махне конците, че дори и малко след това:)))))))

Перошинка, радвам се на добрия резултат и успех оттук нататък:)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Перушинка, а колко лева плати за лапароскопията? Знам, че донякъде зависи от това, какво ще ти правят , но все пак ще е добре да науча ориентировъчната сума...
Доколкото разбирам, ако си се чувствала добре на същия ден, е можело да те изпишат още вечерта ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
  500 лв. е диагностичната лапароскопия по ценоразпис. И да ,казаха ми че може ако искам да ме ипишат на същия ден, но на мен до към 20 часа ми ставаше лошо като се поразмърдам от упойката и сама предпочетох да остана в болницата.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мдаааа, наистина са кофти условията на 6 ет.Аз се изумих, че дори в реанимация няма бутони, за да извикаш някого, а сестрите не знам къде седят.Докато лежах в реанимацията, там беше и момичето от моята стая, кето оперираха преди мен.Милата, ставаше и много лошо, повръщаше й се, а беше с коремна операция и абсурд да се надигне.Виках като луда някой да дойде, а току що бях излязла от упойка, никой не ме чу.Добре че момичето имаше телефон при себе си /явно майка й го беше занесла/, че се обадих на мъжа ми/който си беше в Бургас/, да звънне на сестра ми, че не й знам номера наизуст, която ме чакаше в стаята ми, за да прати сестра при нас 8OКошмар.
Относно придружителя - аз нямах този късмет.Понеже мъжа ми беше на работа и не можа да дойде с мен, за да ме прибере вечерта,сестра ми дойде с мен.Попитах старшата дали може да остане при мен вечерта, но отговора беше, че това не е хотел, а болница и че лапарото не било тежка операция и не ми трябвало придружител....поне ми го каза любезно, не ми се развика.Сестра ми си намери хотел.Обаче по някое време, старшата пристига и ми вика - "ами аз питах за сестра ти и ми казаха, че ако си плати 35 лв, може да остане" 8O За справка - престоя на ден на мен ми струваше 4,50 лв  8O, а в стаята ми имаше 3 легла, двете празни.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Цитат
"ами аз питах за сестра ти и ми казаха, че ако си плати 35 лв, може да остане"  За справка - престоя на ден на мен ми струваше 4,50 лв  , а в стаята ми имаше 3 легла, двете празни.
Е, това направо ме възмущава ... Толкова пари си плащаш за лапароскопията, а няма кой да се грижи за теб, условията кофти и при положение, че има място за придружител, да ти искат 35 лева ... Няма ли човещина? И къде ли щяха да потънат тези 35 лв. ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #119 -: Юни 12, 2009, 19:04:23 pm »
Цитат
"ами аз питах за сестра ти и ми казаха, че ако си плати 35 лв, може да остане"  За справка - престоя на ден на мен ми струваше 4,50 лв  , а в стаята ми имаше 3 легла, двете празни.
Е, това направо ме възмущава ... Толкова пари си плащаш за лапароскопията, а няма кой да се грижи за теб, условията кофти и при положение, че има място за придружител, да ти искат 35 лева ... Няма ли човещина? И къде ли щяха да потънат тези 35 лв. ?
Абсолютно!И уж не бяха хотел и изведнъж - хоп - хотелска цена на стаята...пардон..на леглото 8OАз нямах против да платим леглото, все пак ще го заемем, но смятам, че цената трябва да е по-нормална.Нямат нужните условия, за да ми искат 35 лв.
Абе тя сестра ми можеше да остане и без да плаща, никой нямаше да разбере.Те не проверяват.Дори визитация нямаше, а тя седя при мен до 22:00 часа.Ама не сме такива, не ми е за парите.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 19:06:58 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
peroshinka,поздрави и от мен за успешното лапаро.Радвам се че всичко е ок и вярвам че скоро ще ни изненадаш с още по хубава новина.
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Перошинка, много се радвам, че всичко е минало толкова добре. Сега бързо възстановяване и съвсем скоро да оправдаеш доверието на доктора  :lol:
За условията на 6 етаж - да ви кажа, на мен ми се видя като 5 звезди хотел в сравнение с Майчин Дом - София.  :lol: Ако на това викате мизерия не бихте издържали и 5 минути там. И все пак е само за една вечер, преживява се.





*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Перошинка, много се радвам, че всичко е минало толкова добре. Сега бързо възстановяване и съвсем скоро да оправдаеш доверието на доктора  :lol:
За условията на 6 етаж - да ви кажа, на мен ми се видя като 5 звезди хотел в сравнение с Майчин Дом - София.  :lol: Ако на това викате мизерия не бихте издържали и 5 минути там. И все пак е само за една вечер, преживява се.


Оооооо, Скарлетче, аз в Майчин дом - София лежах 4 дни.....говори ми..... :?Ужасно е наистина.Не смеех да отида в тоалетната...ама го преживах де :lol:мърдам още :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Хахахах, Злати, аз и там бях на 6 етаж, явно е отреден за лапаро навсякъде  :lol:
Ама там наистина е кошмар, втория път преспах там 3 нощи и добре, че поне през деня не стоях там, че не знам дали щях да го преживея. Най-малкото щеше да ми се спука пикочния мехур от стискане :)




*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Хахахах, Злати, аз и там бях на 6 етаж, явно е отреден за лапаро навсякъде  :lol:
Ама там наистина е кошмар, втория път преспах там 3 нощи и добре, че поне през деня не стоях там, че не знам дали щях да го преживея. Най-малкото щеше да ми се спука пикочния мехур от стискане :)
Аз в Майчин дом лежах на 2 ет., ама предполагам е същото.

Сега ще ви призная нещо, което на никого не съм казвала, много ме беше срам :oops:, но след престоя си в Майчин дом - София, се прибрах в Бургас с още нещо, освен с двете дупки от лапарото - с .....краста :oops: :oops: :oops:
Беше ужасно....толкова се втрещих, когато дерматоложката ми каза защо имам такива зверски сърбежи :oops:Почувствах се мизерна и заразна, като чумава.Изварих цялата къща, купих си парочистачка, поливах с дезинфектанти, изобщо.....добре че бях в болнични, че не се наложи да ходя на работа.Докато не дезинфекцирах всичко не мръднах от къщи, страх ме беше да не заразя някого.Един месец не каних никого вкъщи и всяка седмица ходих на прегледи...беше кошмарно.
След този случай си казах, че никога повече няма да стъпя там.А наложи ли ми се да лежа в болница, задължително си нося спално бельо.А като се прибера, се мажа профилактично с онова мазило, с което се лекувах :?Страх лозе пази!Не го пожелавам на никого!Унизително беше.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Миличкааа,  :bighug: Не трябва ти да се срамуваш, а .... И аз преживях трудно 16 дни в Тина Киркова. За съжеление така са държавните болници. Мизерията беше голяма, но бях при добри лекари. На тях им дължа живота си, за което винаги ще съм им признателна.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Цитат
Сега ще ви призная нещо, което на никого не съм казвала, много ме беше срам Embarassed, но след престоя си в Майчин дом - София, се прибрах в Бургас с още нещо, освен с двете дупки от лапарото - с .....краста
  Мале Злати това е ужасно!Миличката,представям си как си се чувствала .Божеее,какви работи си  преживяла .  :bighug:  И наистина няма от какво да те е срем.Ти не си виновна за това!!!
  Момичета аз искам да ви попитам,как ходихте по голяма нужда след операцията.Вече 2 дена не съм ходила.Страх ме е да се понапъна,защото ми опъват шевовете.Вчера си сварих едни билки ,които си копувам от София от Поп Богомил(май беше).Те винаги са ми действали много добре без да ме боли корема и без да се напъвам,но сега ме е страх и може би за това не мога да я свърша  :oops: .Иначе днес се чувствам още по-добре .Даже вървя напълно изправена.Настинала съм в болницата и ме боли гърлото  :(  .И много странно,но имам обилна белтъкообразна слуз,а ми е края на цикъла.До дни трябва да ми дойде  8O .
 Другото което искам да попитам е дали ви изписаха някакви антибиотици за евентуална инфекция?На мен не!
sixsens това си е за срам мила но не за теб напротив срамота е за болницата.Отиваш да лекуваш нещо а се връщаш с друго.И това не е само там но какво да превим нямаме голам избор.
Перошинке моята операция миналата година беше коремна и аз не можах да отида 5 дни до тоалета дащото също ме беше страх да си напъна.За лапарото незнам дали е толкова опасно да се напъваш но при мен определено беше.По-добре недей да рискуваш.Обадих се на док тогава и той ми каза в никакъв случай да не се напъвам а да изпия нещо за разхлабване.Наистина не помня вече май си направих някоя билка,но по-добре си изпий един Дуфалак,защото то чяйчетата може да те боли корема.А дуфалака има много меко действие.
А за болките в гърлото мисля че не си настинала.Аз така се бях уплашила болеше ме гърлото целия врат абе ужас.Бяха ме метнали в реанимация гола и беше мнооого студено-беше февруари месец.И се уплаших че се разболявам а знаех че не е хубаво.Оплаках се аз на док и той-"Не си се разболяла,тези болки в гърлото са от тръбата която ти сложихме при операцията"  8O Да не ви казвам че като излизах от упойката даже усетих как ми я изхлузват от хранопровода ли и аз незнам от къде.
За антибиотик мисля че слагат в системата след операция но незнам.Ти имаше ли система после или не?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
 Ели и мен ме боля гърлото от тръбата,но сега сливиците ми са червени и подути от снощи.Пих Тайлол Хот.Абе не знам може и от тръбата да е,ама в стаята беше ужасна жега и отварях прозореца,но ставаше течение.И аз усетих като ми я вадиха тръбата като ме събудиха и ми викаха много настоятелно да дишам,а аз не можех и за миг се уплаших,че ще умра от задушаване  :lol:  .Имах и ужасни храчки,които ми казаха ,че са от интубирането. Имах и система за около половин час.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Перошинка, антибиотика ти го слагат още по време на самото лапаро и евентуално в системата след това. Мен след това не са ми вливали нищо.

За запичането, яж повече супички:) И при мен първите 2-3 дни беше същото положение но отминава. За билките незнам какво да ти кажа, защото аз не ползвам и не съм запозната. Пий чайове с мед и лимон за гърлото и смучи стрепсилс. На мен много ми помогнаха след лапарото защото и аз се прибрах понастинала:)
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Перошинка, според мен гърлото те боли от тръбата и предполагам, че и заради това се е зачервило, но все пак малко прахчета Тайлол Хот профилактично не биха навредили. Тая тръба е много гадна. Аз също се бях събудила вече когато ми я вадиха, защото сто пъти викаха анестезиолога другаде  :x  С едни малки тръбички ми изкарваха храчките и ми викаха да дишам, а аз въобще не можех да си поема въздух и по едно време се разтресох като ония от Спешно отделение и само си мислех: "Абе тия не виждат ли, че умирам, кво седят?"  :lol:  А как ми се накараха за цигарите няма да ви казвам  :lol:  Сега ми е смешно, ама тогава ...  8O  А после поне още 2 седмици отхрачвах. Виках на мъжа ми, че са ми разбутали всичките храчки в организма с тая тръба  :lol:
Иначе аз нямах проблем с тоалетната - още на сутринта си отидох. Бях изяла вечерта една активия и дали от нея, дали от някакъв остатъчен ефект от Х-Препа, но беше .... хммм ... "много лесно"  :lol:




  Скарлет ,сега като каза се сетих като ми измукаха и моите храчки и ми сипаха няколко капки вода в устата .Чак тогава започнах да дишам.После в реанимация ми даваха да смуча марля напоена с вода.
 Иначе голямата работа вече я свърших с билките.Даже няколко пъти !  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Благодаря за милите думи, момичета!  :bighug:  От тогава мина почти година, но още се изчервявам като се сетя :oops:

Аз най-много се притеснявах да не се събудя с тръба в гърлото :?Слава Богу и двата пъти не съм усетила кога са ме деинтубирали :DНаболяваше ме гърлото и се мъчех да се изкашлям, но само това.Обаче пък имах чувството, че езика ми е огромен и нищо не ми се разбираше първия половин час :lol:А че не можех да си координирам движенията, това е друг въпрос.Гледали ли сте филма "Безчувственост" - същата бях :lol:Вдигам аз ръка да се почеша, само дето не си разбих носа сама :lol:Ръката ми се отпусна и такова кроше си набиииих :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
  Мен ме засърбя носа след като легнах на операционната и вече ме бяха завързали с каишите.Казах им ,че ме сърби носа и всички се втурнаха да ме чешат.  :lol:  Като ме събудиха пак ме сърбеше много носа,но нито можех да говоря,нито пък можех  да си стигна носа  :lol:  .
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
  Мен ме засърбя носа след като легнах на операционната и вече ме бяха завързали с каишите.Казах им ,че ме сърби носа и всички се втурнаха да ме чешат.  :lol:  Като ме събудиха пак ме сърбеше много носа,но нито можех да говоря,нито пък можех  да си стигна носа  :lol:  .
Да те сърби носът от външната страна е на хубаво  :lol:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
  Мен ме засърбя носа след като легнах на операционната и вече ме бяха завързали с каишите.Казах им ,че ме сърби носа и всички се втурнаха да ме чешат.  :lol:  Като ме събудиха пак ме сърбеше много носа,но нито можех да говоря,нито пък можех  да си стигна носа  :lol:  .
Да те сърби носът от външната страна е на хубаво  :lol:
  И двата пъти беше от външната!  :P  Айде Гардже ,златна ти уста!   :lol:
за разраненото гърло аз ползвах тантум верде спрей. само това ми помагаше.


здравейе момичета,
току що се върнахме от Варна, където мина лапароскопията ми и веднага сядам да разкажа как протече при мен.
Записах се в листата за чакащи за лапаро при Александров още на 07.05. В няколко телефонни разговора с Ани знаех, че трябва да имам готовност към края на месец юни. Но на 16.06 в пет без петнадесет следобед ми се обади Александров и ме попита дали имам готовност за следващия ден в 10 да съм във Варна и на 18.06 да направим лапарото. Страхотно се организирах от Бургас, веднага на козметик да няма нито едно косъмче на триъгълника, пускане на отпуск от страна на мъжа ми и стягане на малка чанта с багаж за Варна. На другия ден в 10 бяхме там, написаха ми един лист за приемане, той се попълва още на първия етаж в приемен кабинет, после на шестия етаж ми взеха кръв, дадоха ми един списък с консумативи, които трябваше да закупя, обясниха ми за очистителното Х преп. Бях много наплашена от него и го изпих с голям страх. На 18.06 в 08.30 трябваше да съм на шестия етаж в 14-та стая. Вечерта останахме да спим в роднини на съпруга ми във Варна. Ходих само три пъти в тоалетна по голяма нужда, без да ме боли корем, просто нищо от това което другите момичета бяха написали за очистителното. На 18.06 в 08.30 се настаних в 14 стая и зачаках. В 11 часа ме извика една сестра и ме свалиха на втория етаж, където са операционните. 15 минути имаше борба да ми намерят вена, за да сложат абокан. Дори в момента операцията толкова не ме боли, колкото дясната ръка,на която са ми напукани всички видими венички. После се събудих в 14.10 в една стая, където една жена само ми повтаряше дишай преглътни, дишай и така до 15.30 когато пак ме качиха в 14 стая. Съпруга ми дойде, оправи леглото и от там нататък изкарах нощта в едно като мъгла, полу будно полу сънено състояние. Александров се появи към 18.30 обясни какво  е направил, пожела ми лека нощ и днес в 08.30 ми пусна диска и ми обясни всичко относно състоянието ми. Грешката ми е, че съм позволила  да ме оперират в Бургас от извънматочна бременност - д-р Трепечов, който е направил в корема ми пълна каша, при условие че е извънматочна - по тръбите не се виждат рязания, но за сметка на това яйчници почти липсват, от дясно  е колкото грахово зърно, от ляво е срастнал толкова много, че почти не се вижда. Хидросалпингса според Александров е следстие на тази операция и следващите ми три опита ИКси са били напразни. Имала съм пари и нерви за трошене, направила съм го.
Важното е сега да се гледа напред. Според него е по вероятно да постигна бременност по естествен път и неговата препоръка е да изчакам една година и чак тогава да мисля пак за Инвитро. Лошото е, че другата ми диагноза е тенденция за изчерпване на резерва, защото в първи дни на цикъла се виждат само по 3-4 антрални фоликула, а и ФСХ-то ми е доста високо.
С него се уговорихме да се видим пак месец октомври, когато ще направим няколко цикъла с проследяване нарастването на фоликули - един вид фоликуметрия, за да видим дали има овулация. Аз още от този месец си купувам тестове за овулация и започвам да проверявам, да видим какво ще направим.
За чакащите лапаро, не е страшно, казвам го като вече преживяла тази интервенция. Боли малко, но  е търпимо, все едно че имам мускулна треска. Вечерта след операцията много ме боля глава, но това е от упойката, а и аз съм с ниско кръвно налягане и много ми се вие свят.
Другата седмица в сряда ме вика, да махне конците и да ме прегледа.
Ако имате въпроси питайте.
Желая ви късмет и успех
На себе си желая вяра, че ще стана майка по един или друг начин
Мира
Мира радвам се че вече всичко е наред и имаш големи шансове за естествено забременяване  :bighug:
Много благодаря за подробното обяснение на процедурата.Но аз сякаш не разбрах какво всъщност е направил док?Защото казваш че си имала хидросалпингс и в същото време док ти е казал че имаш шанс за естествено забременяване.Можеби го е изчистил само ли или е бил само в едната тръба?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
  Мира,дано наистина съвсем скоро се похвалиш с двете чертички ,без да има нужда от инвитрото!  :P  Желая ти го от все сърце!!!
 И аз бях в 14-та стая  :lol:  . И вчера сутринта ходих да ми махат конците и май видях мъжът ти.  :wink:  Имаше един мъж ,който питаше Александров кога ще правят лапароскопията на жена му.  :P   Най-вероятно е бил твоя.  :lol:
Грешката ми е, че съм позволила  да ме оперират в Бургас от извънматочна бременност - д-р Трепечов, който е направил в корема ми пълна каша, при условие че е извънматочна - по тръбите не се виждат рязания, но за сметка на това яйчници почти липсват, от дясно  е колкото грахово зърно, от ляво е срастнал толкова много, че почти не се вижда.
н
е, Мира. грешката не е твоя. грешката е на тези, които позволяват касапи, като този, който се е опитал да те осакати да се наричат лекари. това е поредният случай на некадърност, която ще бъде някак си подмината. този господин /не искам да го наричам доктор, защото явно не е такъв/ е за затвора. човешко е да се сгреши, но да ти спестят тези подробности- това е слабо казано непрофесионално. нямам думи. дано Бог е с теб и скоро да ти се случи най-прекрасното в живота и да забравиш цялата тая нелепа история.


Здравейте момичета аз само да ви кажа че вече не съм в списъка на чакащите.В сряда бях при док.Александров и предвид състоянието ми в момента(след многото коремни операций и кистата на яйчника)решихме направо да пробваме с инвитро и ако ми е останал малко късмет октомври месец ще бъде времето за мен.Ще направят пункция на кистата ако е още там след противозачатъчните който ще пия 3 месеца и почвам стимулация.Желая ви много късмет и сила.Щастието ще дойде и при нас стига да вярваме и силно да го желаем.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мира, миличка, какво да ти кажа...нашите "лекари" в Бургас са до един за разстрел :x Думи нямам за това, което са ти причинили тези изроди :x
Радвам се, че лапарото е минало добре, а още повече се радвам, че имаш шанс за естествено забременяване. Пожелавам ти го от все сърце!
Съжалявам само, че се е наложило да потрошиш много нерви и пари, докато стигнеш до проблема. И в никакъв случай не се самообвинявай за нищо. Не си виновна. Сега гледай смело напред, защото там те очаква твоята рожба! :D :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Момичета,дойде и моят ред.В четвъртък ще бъде моята лапароскопия.Вчера като ми се обадиха се шашнах,но днес съм по-спокойна.Малко ме е страх,но знам,че това е важна крачка към успеха и с това се успокоявам.Дано късмета ни споходи по-скоро всички нас!
Мерилин не се притеснявай, всичко ще мине много добре. Стискам палци силно  :crossfingers: :crossfingers:
*
Мерилин,
Знай ,че всички сме с теб и ще ти стискаме  :crossfingers: :crossfingers:
Отиваш,заспиваш,събуждаш се и си като нова  :lol: :lol: :lol:

Успешно лапаро,миличка!!!  :balk_21:
Мерилин успешно лапаро ти желая мила.Дано всичко мине бързичко и нямаш лоши спомени.Аз като гледам, ако викат момичетата подред следващата трябва да съм аз  8O защото се записах един ден след Мерилин.Тръпки ме побиват направо.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Благодаря ви за подкрепата момичета!За кой ли път вече се питам какво ли щях да правя ако ви нямаше вас да ми вдъхвате кураж.Още веднъж искам да пожелая от цялото си сърце успех на всички нас!Обичам ви и много,много целувки!
 :bighug:
Мерилин ,желая ти всичко да мине по вода. Стискам палци!  :P
  От самата интервенция няма какво да те е страх.За мен лично,цветната ми снимка беше 300 пъти по-неприятно изживяване от лапарото.  :wink:
 И после да пишеш как е минало.  :P
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 22:29:42 pm от peroshinka »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мерилин, успех на лапарото! Стискам палци с всичка сила, всичко да е наред! Както вече знаеш, не е страшно :D Пък и ще имаш още един повод да се видиш с нашия док :lol:
 :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Мерилин,  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Мерилин ,желая ти всичко да мине по вода. Стискам палци!  :P
  От самата интервенция няма какво да те е страх.За мен лично,цветната ми снимка беше 300 пъти по-неприятно изживяване от лапарото.  :wink:
 И после да пишеш как е минало.  :P
Ей това е едно ужасно успокояващо изказване... Благодаря Перушинка за което !!! Една приятелка - има нужда да чуе точно това и знам, че сега го чете и се радва !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Мерилин, успешно лапаро, мила! И аз да кажа - не се страхувай, в най-добрите ръце си  :bighug:

За мен лично,цветната ми снимка беше 300 пъти по-неприятно изживяване от лапарото.  :wink:

 osi_9 osi_9 osi_9

Това и за мен беше абсолютно вярно! Имам 5 ЦС и 2 лапароскопии и ако имам избор с 2 ръце гласувам за лапарото  :lol:




*
Мерилин успешно лапаро ти желая мила.Дано всичко мине бързичко и нямаш лоши спомени.Аз като гледам, ако викат момичетата подред следващата трябва да съм аз  8O защото се записах един ден след Мерилин.Тръпки ме побиват направо.
Имам оперативна лапароскопия, а наскоро и ЦС. Подкрепям мнението, че ако трябва да избирам - предпочитам лапаро  :D. Успех! Всичко ще е наред!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #154 -: Юни 27, 2009, 10:54:23 am »
Здравейте,момичета!Мина лапароскопията и сега ви пиша,за да дам отчет.Какво да ви кажа със сигурност не беше едно от най-приятните ми изживявания,но не е и толкова страшно.Няма да се впускам в подробности как е минало всичко по-важен е резултата.В крайна сметка са премахнали само дясната тръба,защото е била с един огромен хидросалпингс.Лявата е била добра и са я оставили и са и направили малка пластика.В такъв случай доктора ми каза,че имам някакъв шанс и за естествено забременяване.Не мога да ви кажа как се чувствах като ми каза това.Излязох от кабинета и очите ми се пълнеха със сълзи.Това е първия доктор,който ми казва,че нещата може да станат по естествен начин.Още съм развълнувана.В момента пиша и сълзите ми пак напират.Не знам как да изразя благодарността си и възхищението си от д-р Александров и целия екип на АГ-Варна.Ето,че за по-малко от месец вече имам реални резултати и се вижда светлина в тунела.Добре,че Господ ми помогна да намеря верния път иначе в софийската клиника щяхме да правим ин витро до дупка и естествено,в това положение което бях резултатът щеше да е все отрицателен.Естествено искам да отбележа и колко много ми помогна Форума където намирам ценни съвети и много приятелки.По този повод искам да благодаря на едно много добро варненско момиче-elina0102,която ми се обади вечерта в болницата,за да ме попита как съм и имам ли нужда от нещо.Съжалявам,че не можахме да се запознаем,но и това ще стане някога.Благодаря ти Ели стискам ти палци всичко да мине добре и при теб.Господ ще възнагради добрината ти.В трудни моменти можеш да разчиташ изцяло на мен.Благодаря много и на другата си добра приятелка,която открих тук-moni76.Благодаря ти много moni76 за съветите,които ми даваше и че ми отговаряше на въпросите,с които ти досаждах.Пожелавам ти най-сладкото бебче на света!На me4kata няма какво да и казвам тя си знае колко много я обичам и че не мога без нея.Благодаря много на всички момичета от Форума,които ме подкрепиха!Обичам ви момичета и скорошни успехи!
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 10:57:20 am от мерилин »
Браво Мерилин за чудните новини и за хубавите резултати от лапарото. Много се радвам за останалата ти тръба, която дава шансове за естествено забременяване. Дано вече да стане бебето  :bighug:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Мерелин, вече лапарото е зад гърба ти и гледай смело напред към заветния успех. пожелавам ти в скоро време да ни зарадваш след като док дава шансове и за естествено забременяване. успех мило момиче. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Мерилин,  :balk_21:

След толкова мъки, ти просто заслужаваше този прекрасен резултат!Пожелавам ти целия късмет и щастие на света,а най-много ти пожелавам едно прекрасно момиченце,защото знам колко си мечтаете с мъжа ти за една малка красива принцеса!
Приятелко,успех,успех,успех!

         :bighug:          :bighug:            :bighug:
Мерилин ,много се радвам за добрия резултат и че след тези мъки се чувстваш щастлива.  :P  От сърце ти желая скоро да се похвалиш с положителен резултат!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мерилин, много се радвам за хубавия резултат. Това че имаш шанс за естествено забременяване е повече от чудесно! Страхотна новина :D Стискам палци съвсем скоро да се похвалиш :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Мила Марианка прегръщам те силно и много се радвам че всичко е минало не нормално а направо страхотно.Пред теб в момента се  откри страхотна възможност.Как се чувстваше преди лапарото а я виж как се чувстваш сега.Не те виждам но съм сигурна че сияеш  :D и с право.Пожелавам ти много скоро този прекрасен резултат от лапарото да прерастне в още по-прекрасен ембрион на монитора на Александров.Няма за кокво да ми благодариш мила-винаги ще помогна ако имам тази възможност.Благодаря ти за пожеланията.А по повод че не успяхме да се запознаем-сигурна съм че скоро и това ще стане, но по хубав повод-не по повод операции.Ще се запознаем и ще си мерим коремчетата  :bighug:
Пожелавам на всички които пишат тук и не само,скоро да се срещнем вдруги по-хубави теми  :bighug: Вашето приятелство и съвети са ми много ценни да знаете.
Днес не издържах на напрежението и реших да звънна на Анито  :ask: Питах я как вървят нещата и дали да очаквам скоро обаждане, а тя  "Яяя да видим къде си Елинке  :lol: оооо има още много време до теб.ааа не е много бе има 5 момичета преди теб  8O Ние ще ти се обадим по-раничко(и аз си викам на ъкъла да бе да как ли пък няма да ми звъннете по-раничко като знам как звънят от днес за утре  :lol:) " И така каза ми към края на юли да очаквам.И аз продължавам да си чакам.
Хубав ден ви желая момичета.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Здравейте,аз днеска се записах за лапароскопия,ама не ми казаха кога ще е .Видях само някакъв списък в който аз съм 15 ти номер,някой знае ли горе доло колко се чака?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Добре дошла Искра  :D Да ти кажа в този списък останах само аз вече.Всички момичата минаха.Много ме изнервя това чакане  :xНа мен ми казаха да очаквам края на юли, пък ще видим.Пиши ако имаш новини от там. :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #163 -: Август 30, 2009, 17:03:49 pm »
ЗДравейте
Аз се записах за лапароскопия при Д-р Александров на 10.08.09, в списъка бях последна. Казаха ми, че горе долу ще планират моята операция за края на август началато на септември. Вчера се обадих на Ани и тя ми каза че все още не е ясно кога ще ме оперират, тъй като имали някакви преговори, които се водят и не ми даде информация. Знае ли някой нещо по въпроса? Има ли някой межу вас, който също е чакащ в списъка?
Моля ви пишете! Много съм притеснена!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #164 -: Август 30, 2009, 19:43:10 pm »
aylinm - мила няма от какво да си притеснена и аз чаках доста време за моята както и другите момичета,щом са те записали ще стане но трябва да имаш търпение.А иначе нямам си и на идея за преговорите им.Успех и дано всичко мине добре и по скоро  :goodluck: :bighug:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #165 -: Август 31, 2009, 10:37:27 am »
благодаря iskra.p.dimitrova за подкрепата.
права си, трябва търпение.
Успехи на всички
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #166 -: Август 31, 2009, 11:44:22 am »
aylinm, писах ти на лични ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #167 -: Септември 09, 2009, 10:39:05 am »
момичета, ако искам лапароскопия при д-р Александров през януари от сега ли трябва да се запиша, или може например ноември-декември. От изчетеното останах с впечатление, че се чака около месец.
Благодаря Ви!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #168 -: Септември 09, 2009, 10:52:05 am »
Ами най добре се обади и нека те ти кажат  :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #169 -: Септември 09, 2009, 19:44:00 pm »
  Наистина е по-добре да се обадиш сега. По принцип не се записва дата ,а си на "повикване".Така че ако държиш да е януари-обаждай се сега.  :P
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #170 -: Септември 11, 2009, 11:52:18 am »
Magdalena78
molya te da spodelish ako eventualno uspeesh da opredelish data za laparoskopiyata
Az sam zapisana za laparo, no vse oshte ne sa mi se obadili a veche minava mesetz
 osi_15 osi_15 osi_15
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #171 -: Септември 11, 2009, 11:58:02 am »
aylinm защо не им се обадиш да ги попиташ какво става и кога да очакваш че ще  ти се обадят?А това че минава месец не е толкова много и нетипично  :) аз чаках повечко даже.А сега са започнали процедури и може за това дасе бавят.Обади им се.Успех!И сподели после.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #172 -: Септември 17, 2009, 21:06:49 pm »
aylinm , обади ли се да попиташ какво става ? Сподели, ако все още четеш темичката. Надявам се вече да има яснота.
Успех ти желая.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #173 -: Септември 18, 2009, 12:02:42 pm »
Ohhhhhh  :(
постоянно им звъня, но сигурно са много ангажирани и Ани не ми отговаря. Днес ще звънна отново следобед. Обадих се в регистратурата на стационарния телефон, казаха ми да поддържам връзка с АНи, защото тя е в течение и така. Много зле се чуствам. Всички колежки и приятелки вече са бременни или имат по едно дете. Много ми е гадно > :( :( :( :( :(
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #174 -: Септември 18, 2009, 12:10:25 pm »
Ohhhhhh  :(
Много зле се чуствам. Всички колежки и приятелки вече са бременни или имат по едно дете. Много ми е гадно > :( :( :( :( :(
Мила и при мен вече всички имат бебчета или в момента чакат,знам как се чувстваш в този момент и ти стискам палци по скоро да те извикат за да се оспокоиш малко  :bighug:.
 И един съвет ,винаги ама винаги вярвай с цялото си сърце че края ще е щастлив,и че и ти ще си имаш пухкавко бебончееееее  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #175 -: Септември 18, 2009, 15:34:23 pm »
Наистина са много ама много заети, а Ани вероятно няма време и чаша вода да изпие.
Днес на пръв поглед, само в коридора имаше поне 10 семейства чакащи за преглед или друга манипулация. В чакалнята предполага поне още наполовина.
Опитай да и звъниш след 14-15ч.Тогава и е по-спокойно.
Успех и дано скоро ти се обадят.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #176 -: Септември 18, 2009, 18:00:02 pm »
Най-добре звънни към 17:00 часа, тогава малко се поразрежда работата. Днес и аз бях там, страшно много работа имат. Ани е направо като Финикиец, крак не подвива, милата. Бъди по-настоятелна и звъни в късния следобед, по-голям е шанса да ти вдигне :D

Относно психологическата страна на въпроса - напълно те разбирам. При всички ни е така. Гадно е, тежко е, но няма начин....гледаме напред и това е! И нашия ред ще дойде и когато това стане, повярвай ми, ние ще бъдем хилядократно по-щастливи от всичките ни познати взети заедно! Нашите деца ще бъдат много по-оценени от тези, чиито родители ги приемат като даденост. Знам, че това не те успокоява в момента, но търпение му е майката!
Успех, мила и горе главата!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #177 -: Септември 19, 2009, 11:17:56 am »
Благодаря ви от цялото си сърце и душа! Вие сте страхотни! Без вашата подкрепа едва ли щях да издържа!
Желая ви искрено се сбъднат всичките ви мечти възможно най скоро!
прегръщам ви силно!
хиляди целувки

ще пиша като имам повече инфо
 :D
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #178 -: Септември 19, 2009, 11:50:33 am »
ох, за сега се отказах от лапаро (толкова много ме е страх). Ще отида на консултация при д-р Александров, но лапарото може би ще го отложа за началото на следващата година.
Много ме е страх - никога не са ми правили операция, никога не съм била под пълна упойка. Само веднъж ми слагаха местна упойка (лидокаин) - заради цветната снимка.
Буквално съм девствена по отношение на операциите.
Няма да издържа психически според мен. Това ще е голям стрес: как ще протече; дали ще намерят нещо; дали ще ме хване упойката (зъболекарските упойки не ме хващат - доказано; при цветната снимка също усещах всичко, но търпях).
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #179 -: Септември 19, 2009, 12:06:13 pm »
Магдалена, няма от какво да се притесняваш. Лапарото не е толкова страшно. Аз бях като теб - панически ужас изпитвах от операции, игли и т.н. Ела да ме видиш сега :lol: Две лапароскопии имам /и на трета ще се подложа, ако се налага/ и сега сама си бия Гонала за ин витрото. Знам, че отстрани звучи лесно, но повярвай ми, разбирам те отлично. Преди първото лапаро бях на косъм да побягна, тъй както си бях по нощница пред операционна зала. Едвам не ревнах, краката не ме държаха, треперех и умирах от ужас....Точно за 3 минути ме приспаха и после се събудих  в реанимация :lol: Не разбрах кога и какво са ми правили. Чувствах се добре.
А екипа на д-р Александров е невероятен, изключителни професиналисти, много внимателни и сърдечни.
Недей да губиш ценно време и само да отлагаш напразно. Помисли си добре, миличка. Прочети темите за лапароскопия, има мноого инфо от момичетата.
Относно упойките - задължително имаш консултация с анестезиолга. Казваш му всичко и обсъждате какво да правите.
Успех ти желая, каквото и да решиш!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #180 -: Октомври 01, 2009, 10:41:12 am »
ЗДравейте мили момичета!
Много съм натъжена.Вчера разговарях с Ани и тя ми каза че за сега не предвиждат да правят лапароскопии, чак за лятото на 2010. Аъ не мога да чакам до тогава. Тя ме посъветва да опитам при друг лекар! Много ме е страх да се доверя на руг лекар! Какво да правя
моля помогнете....
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #181 -: Октомври 01, 2009, 15:13:21 pm »
Лелееее, явно наистина имат адски много работа. Едвам сварват. Едно момиче миналата седмица сподели, че са я записали за ин витро чак за пролетта, защото нямало места  8O
Аз бих препоръчала д-р Попов от Шейново за лапароскопията. Не съм била при него, но от момичетата във форума разбирам, че е много добър оператор. Порови за информация, сигурна съм, че и други моичета ще се включат. Само не се отчайвай сега, ще се намери решение! Ние сме с теб, ще помагаме с каквото можем!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #182 -: Октомври 02, 2009, 10:13:35 am »
aylinm, правилно ли разбирам: въпреки, че си се записала на 10.08.2009 за лапаро, Ани сега ти е казала да изчакаш до лятото на 2010?
Много неприятно! Ужас направо.
Аз не зная кой друг да ти препоръчам, дано още момичета да се включат.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #183 -: Октомври 02, 2009, 10:30:54 am »
Това наистина е много неприятно.И аз чаках два месеца.
Аз наистина незнам кой друг да се препоръча в случая.Само ще ви кажа че според мен е мноого важно този който ще ви прави лапарото да е специалист по стерилитет-това е според мен.И е добре да се прецени дали пък не е по-добре да се изчака наистина-но тава всеки сам за себе си трябва да прецени>Аз бях готова да чакам колкото трябва, защото държах само д-р Александров да ме орерира  :D


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #184 -: Февруари 10, 2010, 18:53:33 pm »
зравейте момичета,днес се записах в списъка на чакащите и съм осма подред.Ани ми каза,че до месец ще ми се обадят.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #185 -: Февруари 10, 2010, 18:58:52 pm »
Успех ти желая  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #186 -: Февруари 11, 2010, 10:26:05 am »
има ли момичета които чакат,ако има моля да споделите,от кога сте записани и колко време чакате.Ще ви бъда много благодарна,доста съм притеснена,дълго време отлагах лапарото,но събрах сили и ето ме тук. :?
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #187 -: Февруари 11, 2010, 11:12:06 am »
Здравей,моето лапаро мина,но чаках за него 1 мес. има случай да се чака и два ,успокой се ще дойде  :wink: :wink:
 Успех  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #188 -: Февруари 11, 2010, 18:15:14 pm »
Здравейте, момичета.
Сестра ми също е пациентка на Д-р Александров отскоро, преди около три седмици при прегледа се уточниха да направят една диагностична лапароскопия. Днес й се обадили, че на 15февр. ще трябва да влезе за изследвания, а самата лапароскопия е на 16 февруари. Убедена съм, че в неговите ръце тя ще се чувства спокойна.
Пиша ви да стискате палци, тъй като тя също пое и прави стъпки по трънливия път на стерилитета /макар и неизяснен още при нея/.

Желая успех на всички.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #189 -: Февруари 12, 2010, 09:04:13 am »
Здравейте, момичета.
Сестра ми също е пациентка на Д-р Александров отскоро, преди около три седмици при прегледа се уточниха да направят една диагностична лапароскопия. Днес й се обадили, че на 15февр. ще трябва да влезе за изследвания, а самата лапароскопия е на 16 февруари. Убедена съм, че в неговите ръце тя ще се чувства спокойна.
Пиша ви да стискате палци, тъй като тя също пое и прави стъпки по трънливия път на стерилитета /макар и неизяснен още при нея/.

Желая успех на всички.
Ще стискаме палци,и дано всичко мине добре
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #190 -: Февруари 23, 2010, 10:50:19 am »
Хайде момичета,само аз ли чакам за лапаро при Александров. :ask: :balk_144:
знам си аз,ще ми се обадят точно когато ще бъда в М.и ще трябва да отложа всичко :balk_144:
Хей Пантерке как се движат при теб нещата ? Надявам се добре  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Хей Пантерке как се движат при теб нещата ? Надявам се добре  :lol:
Изобщо няма раздвижване при мен,чакам си реда и това е,ако изобщо го дочакам? :?
Надявам се да ми се обадят ,поне до края на м.март.
Маймунке на теб искаха ли ти талон за кръвна група?Аз нямам такъв,трябва ли да си направя това изследване предварително или няма да има нужда.
Силно се надявам,всичко да приключи по бързо, :ask:
Ами не не са ми искали,ама ако си знаеш групата не мисля че ще има проблем  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Пантерка добре е да имаш такова талонче.Според мен трябва да го изискват,нищо че се води безкръвна операция.
Сега си погледнах документациите....изкарала съм си такова талонче 5 дни преди лапароскопията.Успех.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Странно, преди моята лапарокопия не са ми искали такова картонче. Аз все си мисля, че за тях не е никакво усилие да я проверят заедно с останалите изслевания (ПКК).
Но не е лошо да си имаш картонче. Най-малкото после, ако стигнеш до ин витро е едно от задължителните неща, които изискват.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Гардже аз не съм сигурна дали са ми го изисквали(или съм забравила)....Но понеже при предната ми операция не я знаех и ми се накараха....реших да си я знам групата и да си извадя това картонче.Сигурно я праверяват заедно с ПКК.Но за едно съм сигурна,че преди лапарото ме питаха дали си знам кръвната група и като им я казах ме питаха сигурно ли е...и тогава им показах картончето за доказателнство..и в този случай най-вероятно не са я прверявали.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Благодаря Ви момичета,за по сигурно ще си изкарам такова картонче,за да съм подготвена :bighug:
   И на мен не са ми искаха кръвна група,но е добре човек да носи такова картонче със себе си.Аз си бях правила преди 10 гд.,но не го намирам никъде из къщи.  :x
*
Здравейте, от днес официално и аз съм в списъка на чакащите за лапароскопия при Д-р Александров.
По повод на кръвната група,когато ми взимаха кръв /в лабораторията на АГ/ за изследванията преди ин витрото исках заедно с тях да изследват и групата, но сестрата ми каза, че те не могат. За кръвна група само в кръвен център.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
 Кръвна група изследват във всяка лаборатория. Много ми е чудно как в АГ лабораторията са отказали... Във всяка болница това се прави, тъй като преди операции е нужно да я изследват (ако се наложи преливане на кръв).
Явно в момента са нямали реактив, но определено звучи странно.
Аз дори съм виждала как в болница са ми вземали кръв и са ми определяли групата. Става много бързо. Капват малко разтвор в една капчица кръв и гледат дали се съсирва. Става за 3 минути.
Извинявам се, ако се откланям от темата.
Сиеста силно ти стискам палци за лапароскопията. Никак не е страшно. Ще ти пиша на скайп за всичко, което те интересува. А коя поред в списъка си ?
 Успех на всички !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Гарчееее,абе колкото и странно да звучи,в АГ неправят кръвна група  :)
 Аз също си я правих в друга лабораторя поради обяснение че те неправят такова изследване.
 Сиестичкееее злато моее  :D ,на;ли знаеш че всички палчета съм стиснала за теб  :bighug: :crossfingers: :balk_21:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Siesta, ти ли беше вчера към 16 ч в АГ-то? Едно високо хубаво момиче?
Еееее Исе не бъди толкова категорична моля те  :wink: Просто няяма начин да не могат да изследват кръвна група в Аг.....Там се правят толкова операции.....самата аз съм преживяла там спешна коремна операция ,за която даже споменах по-напред че ми се накараха че не си знам кръвната група...и естествено я провериха...А разстоянието във времето от вземането на кръв и лягането на операционната беше към 30 минути..което говори че доста бързо могат да я проверят както спомена и Гарджето.Мислиш ли че ще рискуват да те оперират без да са подсигурени при евентуален проблем...да пази Господ..
При Сиеста са отказали можеби защото не е нищо спешно и можеби наистина не изследват освен при спешни случаи.
Съжалявам че и аз се отклоних от самата тема.
Сиеста дано скоро ти дойде реда за лапарото.И аз подкрепям мнението че не е нищо страшно,но докато ти самата не се увериш едвали ще ни повярваш :D


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Нали някой път съм много умна  :) та като затворих телефона се сетих,че не попитах коя по ред съм. Нищо по нататък ще звънна пак.
Благодаря Ви,но аз не се притеснявам защото вече имам една,тази ще ми е втора. Дано и тя мине толкова леко колкото и предната.
s.wasi определено не съм била аз. Надявам се,че съм симпатяга  :D :D :D /хоп минути за реклама/ ама изобщо не съм висока.  :D :D :D
Абе Елииии,това бяха думите на Ани "че те неправят" пък дали изобщо неправят или не, това немога да знам!!!
 Това ми е казано ,това казвам,а дали звуча категорично незнам  :wink:.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Момичета, почти всяка лаборатория, а може би всяка, може да определя кръвната група. Но!, сертификат за нея издават само кръвните центрове, като въпросния се издава от Ген. лаборатория в София /може да бъркам лабораторията, извинете/.
Вероятно това е имала предвид Ани, като е казала, че не правят. Аз моята си я правих в Бургас, в една единств. лаборатория и там хората ми обясниха, че има нови разпоредби и само кръвни центрове имат разрешението да издават сертификатите.
Клиниките и болниците го правят само за собствени нужди, но документ не издават!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
sixsens - мерси че внесе светлинка :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Siesta,имаш ли някакви новини.Правят ли се операции в момента или наблягат главно на инвитро процедурите.Май ще се обадя на Ани,че доста време мина.
*
Никаква представа нямам дали правят. Ако звъниш моляте сподели до къде са стигнали. Аз за съжаление не знам, коя по ред съм.Но когато говорихме с доктора,той каза,че ще ми се обадят до месец и половина :(
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #210 -: Април 01, 2010, 18:03:13 pm »
Шеста съм в списъкааа, бързо да си признават тези преди мен :D
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #211 -: Април 01, 2010, 18:51:36 pm »
Шеста съм в списъкааа, бързо да си признават тези преди мен :D
Сиеста аз бях 8,в този списък на 10.02 се записах и все още не са се обадили,но и аз си трая(доста ме е сртах)Надявам се докато ми дойде реда чудото да ме споходи,въпреки че нияма такива изгледи и този месец :?
Желая ти много спокойствие,това което аз май нямам.
Стискам ти палци,ако науча нещо ново ще пиша,дано и някое друго момиче се включи.
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #212 -: Април 02, 2010, 18:33:37 pm »
Здравей пантерка, Ани се надява,че до края на април ще мина. Хич нямам търпение и не ми се трае, ако мога всеки ден ще звъня да питам :D. На мен ще ми е втора и не ме страх, не се притеснявай изобщо.Заспиваш и готово, е събуждаш се после с малко дупчици  :D :D :D
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #213 -: Април 03, 2010, 18:56:57 pm »
Здравейте момичета,
Искам да попитам дали знаете колко време трябва да се изчака след коремна операция за да се направи лапароскопия?
Благодаря предварително и успех на всички!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #214 -: Април 03, 2010, 19:23:59 pm »
Ми мисля че това ще каже док. който ще прави лапарото  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #215 -: Април 03, 2010, 20:59:36 pm »
Мерси, Monkey!
Ясно е това, че доктора ще каже, но ще ходя чааак месец май или юни на преглед и за това...пусто нетърпение. А е минал едва месец от коремната.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #216 -: Април 12, 2010, 20:09:24 pm »
Момичета ето че и моят ред доиде. Ани ми се обади преди малко, щях да умра като видях кой е на телефона.На 14.04 сутринта трябва да съм там за изследванията, но за жалост няма да мога да се прибера във вкъщи за през ноща. Ани каза че имали много проверки и нямало как.Стискайте ми палци, ще пиша като се прибера.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #217 -: Април 12, 2010, 20:15:30 pm »
Лелелелеле Пантеркеее мила мн се радвам,сега без шаш и паника всичко ще мине преди да се усетиш  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #218 -: Април 12, 2010, 20:55:37 pm »
пантерка чудесно  :bighug: те силно и стискам палци всичко да е наред. Няма да се притесняваш ще видиш всичко ще е както трябва
Здравейте!Знае ли някой дали здравната каса поема лапароскопия?Колко струва една оперативна лапароскопия?Благодаря...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Да, по принцип лапароскопията се поема от здравна каса. Иначе оперативна на частно варира мисля между 800 и 1200 лв /грубо, не съм сигурна/.
Ако питаш за д-р Александров, понеже темата е за него, той не работи със Здравната каса. Ето линк към цените в клиниката - http://invitro-varna.com/index.php?m=402&lang=1&Itemid=165
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
А в София кой е най-препоръчвания за лапароскопия според вас и минава ли през здравната каса?Благодаря!
*
Дали има някой чакащ за лапаро? Аз вече съм в чакащите (от повече от 2 седмици), опитах се да разбера от Ани кога горе долу ще ми се обадят, но нищо не ми казаха. Така че ако има и други в списъчето, ще се радвам да обменим информация.

26.09.2019
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #223 -: Август 16, 2010, 12:13:16 pm »
Вече се побърках от чакане и се чудя дали да звънна на Ани, но ме притеснява това че имат доста работа и не ми се ще да ги тормозя и аз. Притеснява ме най-вече това, че на цветната снимка Александров каза, че трябвало да ми направят лапарото по-бързо, а вече мина около месец. Как мислите дали да звънна?

26.09.2019
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #224 -: Август 16, 2010, 14:03:51 pm »
Ами миличка по добре се обади,че сега като почнат процедурите съвсем няма да могат да те вместят (по трудно ще е ) ;).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #225 -: Август 16, 2010, 14:23:17 pm »
Втората половина на месеца д-р Александов е в отпуск обикновено, не пречи разбира се да провериш дали има развитие.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #226 -: Септември 01, 2010, 15:37:57 pm »
Ани се обади преди малко, утре ще ми бъде лапароскопията. Както нямаше да се шашкам, сега направо ми треперят ръцете. Трябва да изпия онова вълшебното хапче - XPrep (не знам дали го пиша правилно), а съм на работа - мислите ли че ще имам някакъв сериозен проблем или направо да си тръгвам по-рано и да си го пия вкъщи.

26.09.2019
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #227 -: Септември 01, 2010, 16:13:43 pm »
yanicka, най-добре си го изпий в къщи, да не стане някоя беля на работата  :lol: И да не забравиш, след 18.00ч спираш храната( е може по някоя солетка), а след 23.00ч и течностите.
Успех утре!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #228 -: Септември 09, 2010, 16:24:55 pm »
Здравейте, момичета!
И на мен най-вероятно ми предстои лапаро. Другата седмица ще ходя на преглед при
д-р Александров и тогава ще решим какво предстои. Днес ми излязоха резултатите от изследването за хламидия (отрицателни) :D,които тои ми назначи, та той каза да отида пак като имам някакви резултати, за да решим дали цветна снимка или лапароскопия. Аз предпочитам второто, т.к. ще могат да проверят освен за ендометриоза също и за проходимост на тръбите. След всичко прочетено разбирам, че не е страшно. Като ми мине прегледа ще пиша пак.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #229 -: Ноември 21, 2010, 15:38:20 pm »
Здравейте, момичета! Записана съм за лапароскопия при д-р Александров, но още няма развитие. Ани ми каза, че до Нова Година ще стане. Има ли и други чакащи?
Здравейте, момичета! Записана съм за лапароскопия при д-р Александров...може би някой от дните в следващите 2-3 седмици. Чудя се...защото очаквам цикъл другата седмица, дали това би било пречка...не ми се губи време.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Здравей,
моето лапаро при Александров беше на първи ден от цикъл. Не знам дали е добре да се прави, но на мен ми дойде няколко часа преди лапарото и нямаше как да ме върнат.

26.09.2019
Благодаря, yanicka че се включи... никой не ме пита за цикъл...направо две вероятни дати казаха...ще видим дали и кога...дано няма цикъл, че най-малкото аз ще съм 100 пъти по-притеснена...а чакам от март месец  да ми дойде реда.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Днес най-после имам дата за лапароскопията. Надявам се най-после ... след 9 години чуденки какво ми е (ни е)...да имаме отговор...ще има ли надежда или да зарежа всичко.  :( Повръща ми се...незнам даже как се чувствам...радвам ли се, страх ли ме е...абсолютно празна съм.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Драгонче,спокойно миличка,нормално е да бликат всякакви чувства няма как,но важното е че ще направите още една стъпка до мечтаното :).Дано мине всичко както си му е реда.Иначе за самото лапаро не се притеснявай,то е лека операдийка.На мен там ми откриха проблема и съответно после нещата се решиха :).Успех :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Да, мина и моята лапароскопия. Наистина не беше страшно...само излизането от упойката беше гадничко. Гадните хламидии са ми нанесли поразии, но доктора каза, че са отстранили срастванията. Сега...имаме сериозна работа ;) дано вече няма пречки и да станат  :bori_007: :bori_004:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


:)) Браво Драгонче ,мина и замина,имаш същата диагноза като мен,и аз бях с хламидийки и сраствания който ми направиха беля,но нещата пак станаха .Сега ти желая успех и дано много скоро се похвалиш ;)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Ох, дано... Доктора каза, че не могат да знаят дали и доколко са ми увредени тръбите от вътре...опитали са да разширят едната, зашото била стеснена, но дали ще работи никой не знае. Трябва още една цветна снимка да ми щракнат ;) и да си решим след колко време да преминем към инвитро. Готова съм на всичко, само не знам дали ще издържим финансово. Май ще почвам да спестявам ... пък дано да стане естествено и с паричките да купим  :bori_003: :bori_010:
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 14:19:00 pm от Dragon »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #238 -: Август 07, 2011, 14:31:10 pm »
Момичета,
как става записването за лапаро при Александров? С него ли комуникирате или с Ани? Аз искам първо да се консултирам с него де, защото двама лекари ми препоръчаха лапаро, а неговият колега д-р Ковачев не и искам да чуя и неговото мнение, но съм раздвоена как да постъпя, неудобно ми е да му звъня, но може би все пак трябва да се уговоря лично с него поне за консултацията... Или да звъня на Ани и да я попитам?
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #239 -: Август 08, 2011, 14:08:08 pm »
Пламе,няма значение как ще се свържеш дали ще е с него или с Ани,те ще ти кажат кога да отидеш а там вече ще говориш с доктора :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #240 -: Септември 23, 2011, 12:17:42 pm »
Здравейте,
някой може ли да ми пусне списък с консумативите, които искат в АГ за лапарото (тези, които се купуват от аптека)? Моята е насрочена за понеделник и казаха, че тогава ще ми дадат листчето, а мъжът ми да иде да ги купи, но май ще съм сама сутринта и няма да има кого да изпратя. Искам ако мога да ги взема предварително.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #241 -: Септември 23, 2011, 23:00:20 pm »
Можеш да си ги купиш и ти, надали веднага ще те сложат на масата :lol:. За колко часа ти е насрочено лапарото? Обикновено преди ранния следобед рядко правят лапароскопии. Моята беше към 15:00 часа, а ме извикаха още сутринта. Защо не се обадиш да попиташ ориентировъчно?
Моят списък отдавна го изхвърлих и не помня вече какво искаха, а и е минало време, може да се е променило нещо.
Успех на лапарото, дано има добри новини!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #242 -: Септември 24, 2011, 12:22:11 pm »
А като сума колко би могло да струва? В смисъл 20-50-100 лв или нагоре? Да знам колко пари да предвидя. Иначе ми казаха в 8 да съм там, а уж към обяд щяло да е лапарото, но може и след обяда да иде.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #243 -: Септември 24, 2011, 13:30:47 pm »
Хм, не помня точно колко бяха. Най-скъпа е упойката. Мисля че 30-тина лв ще те оправят, но ти си приготви около 50 лв за всеки случай.
« Последна редакция: Септември 24, 2011, 13:34:07 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Алекl
« Отговор #244 -: Септември 24, 2011, 19:58:54 pm »
Благодаря ти. Реших да питам, защото и аз си мислех, че до 50-на лева би трябвало да стигнат, но се зарових из разни стари теми, където коментират някакви големи суми (за разни софийски болници обаче) и се зачудих.
И още нещо да попитам, ако може :oops: Къде се съхраняват разни лични вещи - пари, телефони, ключове и т.н., докато мине всичко? С мен вероятно няма да има никой :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #245 -: Септември 24, 2011, 20:24:30 pm »
Ами в стаята. Предполагам, че ще си на 6 етаж, преди това 2-3 часа в реанимация. Може да помолиш Ани да ти ги прибере при тях, не знам. Или да те сложат на 7 ет, ако има място. Обясни, че ще си сама. Специално телефона мисля, че има опция да ти го донесат при теб в реанимация.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #246 -: Септември 24, 2011, 20:35:48 pm »
Благодаря
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #247 -: Септември 25, 2011, 13:57:21 pm »
Мога да дам по-прясна информация относно личните вещи - чантата с нещата ти ще я заключат при една сестра в гардероб, а дамската чанта - с теб в операционната. После в реанимацията, пак ще е до теб. Иначе, за списък незнам...на мен не ми искаха абсолютно нищо, нищо не съм купувала.
Успех, Пламени...ако имаш още въпроси, аз съм насреща :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #248 -: Септември 25, 2011, 17:08:08 pm »
Благодаря за информацията, Dragon. Засега май нямам, само ме тресат нервите. Иде ми да osi_19
Но в крайна сметка и да ме е страх, и да не ме е страх, утрешният ден все ще дойде. И ще мине.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #249 -: Септември 27, 2011, 16:39:14 pm »
Момичета,
всичко мина и всичко е наред при мен :) Нямам сраствания и според док има шанс всичко да стане естествено. Разминах се без катетър и без дренаж, коремът ми не е подут и почти не ме боли, надявам се и  отсега нататък да не се появят оплаквания.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #250 -: Септември 27, 2011, 16:41:19 pm »
Чудесни новини! Ще чакаме скоро да се похвалиш с още по-хубави!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #251 -: Октомври 08, 2011, 09:08:22 am »
Здравейте и от мен! Моят първи ин витро опит приключи, за съжаление без успех. Когато започнахме изследванията при Александров единствения проблем, който откриха беше хламидия (при мен), теста на съпругът ми беше отрицателен. Док каза, че това е стара инфекция, с която организма ми вече се е преборил. Каза също, че няма как да се лекува, защото вече няма и какво да се лекува. Каза също, че предполага, че хламидията си е нанесла поражениата. Направи ми ЦС- оказа се, че и двете тръби са проходими. Каза, че вероятно има сраствания извън тях. Попитах го за лапароскопия, но ми отговори, че няма смисъл от нея. Предложи директно да минем към ин витро. Послушахме го. Сега обаче като чета за хидросалпингс се чудя дали да не настоявам пак за лапароскопия? Какво мислите?
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #252 -: Октомври 08, 2011, 09:31:20 am »
Слънце, за хидросалпингс не знам, той може би би се видял на ЦС, но е възможно срастванията, ако ги има, да се окажат пречка нещата да се получат естествено и току виж след отстраняването им да успеете. Не знам, аз също много се колебаех за това лапаро, накрая го направих за собствено спокойствие. Обсъди го с док, едва ли ще ти откаже, ако има и минимален шанс да се окаже ключът към палатката.
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #253 -: Октомври 08, 2011, 09:45:20 am »
Слънце ти имаше ли разговор с доктора след отрицателния тест,ако не си то тогава отиди да разговаряш него,да видиш той какво смята и накъде ще те насочи :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #254 -: Октомври 08, 2011, 10:12:34 am »
Слънце ти имаше ли разговор с доктора след отрицателния тест,ако не си то тогава отиди да разговаряш него,да видиш той какво смята и накъде ще те насочи :)
Не, все още събирам сили за него. Мислих да е днес, но сега реших да е в понеделник. Отлагам, ми се струва.  :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #255 -: Октомври 08, 2011, 22:15:02 pm »
Слънце, ако имаше хидросалпингс щеше да се види на ЦС и в този случай доктор Александров не би пристъпил към процедура.

Колкото повече отлагаш разговора, толкова по-"труден" ще ти се струва.

пожелавам ти всичко оттук нататък да е с хубав край.
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #256 -: Януари 27, 2013, 16:56:31 pm »
Здравейте момичета може ли някой който е правил диагностична лапароскопия при др. Александров да ми каже как протича
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #257 -: Януари 27, 2013, 17:18:59 pm »
Какво точно те интересува? Как протича една лапароскопия по принцип или нещо специфично за д-р Александров? Ако е за лапарото  - има специална тема, в която е събрана подробна информация аз абсолютно всичко, което е свързано с тази манипулация - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48093.0;all - заповядай!
Колкото до д-р Александров - правила съм оперативно лапаро при него. Мина много леко, без усложнения, възстанових се много бързо. Същият ден бях готова да се прибера вкъщи. Изключително съм доволна, д-р Александров е отличен професионалист.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #258 -: Януари 27, 2013, 17:37:21 pm »
Как протича лапароскопията като процедура
Благодаря :bighug:
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #259 -: Януари 27, 2013, 18:49:05 pm »
Мен ме приеха и направиха процедурата в един и същи ден, но по принцип зная че те приемат единия ден, а лапарото е на другия ден. Правят ти необходимите изследвания, после заспиваш и като се събудиш всичко е ясно. Поне при мен беше така - влязох за диагностична лапароскопия, но тя премина в оперативна и се отстрани проблема. Успех, аз мисля че е много важна стъпка в борбата за бебче, поне дава много отговори. На другия ден не, но на по другия ще си готова дори за работа или други забавления  :wink:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #260 -: Февруари 04, 2013, 23:54:50 pm »
да и аз искам да знам как протича и на мен  ми предстой ,днес бях на преглед казаха ми да се обадя март месец на първи втори ден от цикъла да ми определят дата .,явно си има определен ден  в който се прави не ми се вярва да го оставят за след март
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #261 -: Февруари 05, 2013, 01:33:35 am »
да и аз искам да знам как протича и на мен  ми предстой ,днес бях на преглед казаха ми да се обадя март месец на първи втори ден от цикъла да ми определят дата .,явно си има определен ден  в който се прави не ми се вярва да го оставят за след март

Франи, на предната страница съм дала линк към тема, в която се обсъжда точно лапароскопията. Също така съм написала няколко изречения за тази манипулация при д-р Александров. Имаш време, можеш да изчетеш всичко. Ако нещо не ти е ясно - питай!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли чакащи за лапароскопия при д-р Александров?
« Отговор #262 -: Февруари 05, 2013, 14:46:44 pm »
ок мерси  :)))