0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пролактин
« Отговор #80 -: Януари 13, 2010, 01:03:01 am »
Аз пия достинекс 0.5.
Два пъти седмично, по 1 таблетка.
Четейки листовката, си мисля, че дозата ми е в повече. Пролактина ми е ми е към 1 200.
Re: пролактин
« Отговор #81 -: Януари 18, 2010, 13:51:15 pm »
Здравейте, момичета!
Чета форума от много време, но пиша за пръв път! :)
darijo, при мен ситуацията е подобна: пролактина ми е 2049.15 при реф. 29.50-514.25.Изписаха ми Достинекс - 2 пъти седмично по 1 таблетка.Пих го месец и половина и дългоочаквания цикъл дойде :cheerleader:!Нямах цикъл от септември месец, а така нормален не е бил от 3 години!
Утре съм отново на ендокринолог - надявам се контролните изследвания да са добри!
Иначе освен висок пролактин имам и малко по висок тестостерон (2.55 при реф. 0.17-2.53), заради поликистозата на яйчниците  :( .Лекарят при който ходя (д-р Тодор Русев Авис Медика Плевен) ми обясни, че липсата на бебче е най-вероятно от високия пролактин, но е възможно и кистите да пречат!Някой има ли подобен проблем?
Re: пролактин
« Отговор #82 -: Февруари 01, 2010, 21:23:08 pm »
Здравейте момичета,нова съм във вашата темичка но със също висок пролактин,изследвам го вече от края на 2007г. и немога да се оправя с него,когато пия достинекс -взимам по половин хапче на седмица и влиза в границата когато го спра пак се повишава,този месец вече пуснах документи за ядрено магнитен резонанс за да видим дали няма туморно образование на хиповизата.Но най-странното е че колкото и висок да е бил пролактина ми имам овулация,имам много редовен цикъл,тъй като ходя постоянно на лекар за да следим овулацията,правила съм и 3 неуспешни инсеминации и така накратко.Въпросът ми е има ли някоя от вас с овулация и висок пролактин?
*
Re: пролактин
« Отговор #83 -: Февруари 02, 2010, 07:46:48 am »
desislavajekova  аз знам че не бива да се спират лекарствата аз приемам бромокриптин по половин хапченце на вечер  и да и при мен бързо влезна в норма но като го спряхме пак се покачи и то много Минах ЯМР - слава Богу нямаше нищо!
Моя цикъл също винаги е редовен и точен ,но няма да спираме с лекарствата за сега!
Друго не мога да кажа дано се включи някой с повече инфо !
Успех мила!
[/url]
Re: пролактин
« Отговор #84 -: Февруари 02, 2010, 10:01:15 am »
Благодаря за бързия отговор,но така става като нямаме добри лекари в нашия град,а моят гинеколог не е специалист и по ендокринология,та той ми препоръча да започна с достинекса,ендокриноложката никакво отношение,направо съм бясна!!!
Re: пролактин
« Отговор #85 -: Февруари 02, 2010, 15:04:32 pm »
За  да си по-спокойна ,потърси мнение от добър ендокринолог в София.Аз лично приемам бромокриптин от около 3 год.вече и ендокринолога ми и генеколога ми са на мнение ,че не трябва да го спирам.Правя контроли през няколко месеца на пролактина,това е.
*
Re: пролактин
« Отговор #86 -: Февруари 02, 2010, 23:15:03 pm »
Нека се запиша и аз при вас , пия от един месец Достинекс по 1/2 табл. седмично и не зная кога да отида за контролен пролактин? Дали да не пия още един месец , като гледам вие какви дози приемате 8O моят прол беше преди един месец 619?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #87 -: Февруари 03, 2010, 06:48:52 am »
Аз в началото правех контроли на 2 мес.,докато се уточни дозата,която ми е необходима.Сега април ще станат 2 год.откакто пия Достинекс,сега правя контроли по-рядко.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: пролактин
« Отговор #88 -: Февруари 03, 2010, 07:47:27 am »
Момичета и аз да попитам нещо рецептите важат 6 месеца нали ?
Ами сега трябва да ходя за рецепта при ендото иначе няма да мога да си го купя бромокриптина!
Малко ми е сложно че не мога да я намирам ендокриноложката ама трябва няма начин!
[/url]
*
Re: пролактин
« Отговор #89 -: Февруари 03, 2010, 16:44:41 pm »
Марина , благодаря ти и аз мисля да изчакам и на втория месец да направя контрола на пролактин.
Вивия, рецептите , тези белите обикновенните важат не 6мес. а една година от датата на издаването им . Успех!
Re: пролактин
« Отговор #90 -: Февруари 03, 2010, 18:43:53 pm »
Момичета и аз да попитам нещо рецептите важат 6 месеца нали ?
Ами сега трябва да ходя за рецепта при ендото иначе няма да мога да си го купя бромокриптина!
Малко ми е сложно че не мога да я намирам ендокриноложката ама трябва няма начин!

Виви, ти с рецепта ли го взимаш бромото??
На мен ми го дават без..  :?

*
Re: пролактин
« Отговор #91 -: Февруари 04, 2010, 12:25:36 pm »
Наде всъщност отначалото с рецепта и все с нея ходя обикновена е бяла , не съм пробвала без рецепта но мисля че няма да ми го дадат!
mole ако важат 1 година тези рецепти това е добре че иначе трябваше да ходя сега пак при ендото!
Благодаря ви момичета лек ден !
[/url]
*
Re: пролактин
« Отговор #92 -: Февруари 05, 2010, 19:02:07 pm »
Виви, спокойно важат една година / сигурна съм - имам си доктор вкъщи/.
На мен Бромкрептин не са ми отказвали да си купя и без рецепта, а Достинекса даже ми го продават на брой таблетки и отново без рецепта . Споко :wink:
*
Re: пролактин
« Отговор #93 -: Февруари 06, 2010, 09:52:08 am »
Момичета днес ходих да си взема бромото нямаше никакъв проблем!
mole , Наде и всички останали  благодаря ,че се отзовахте !
Успех на всички страхотни момичета тук!
[/url]
Re: пролактин
« Отговор #94 -: Февруари 09, 2010, 14:24:31 pm »
Здравейте момичета,решението от Здравната Каса са ядрено магнитен резонанс излезе и на 19.02.2010г. ще ходя на снимка.Искам да ви помоля за информация за добър специалист да разчете снимката и да ми назначи лечение,аз съм от Русе но бих отишла и до София.
*
Re: пролактин
« Отговор #95 -: Март 05, 2010, 21:32:38 pm »
Момичета предстои ми Икси и днес пуснах лх,естрадиол,фсх и пролактин на 3 ден от цикъла.Всичките са в норма с изключение на пролактина който е 790 при граници до 512.Не съм го излследвала отдавна даже и при предните ми два опита.Ако има някой с подобен проблем нека сподели.На лекар съм чак в сряда направо ще откача от притеснение може би трябва да влезне в граници за да започнем следващия опит,а и биопсия ми предстои и нещата вместо да се нареждат май стават по сложни.Възможно ли е това да е причината за неуспеха и при предните ми опити?
*
Re: пролактин
« Отговор #96 -: Март 05, 2010, 22:46:59 pm »
Пролактина трябва да се изследва в чистите дни.На 3-ти ден може да ти даде отклонения. Опитай още веднъж до края на месеца и то рано сутрин и да си отпочинала и спокойна когато ти вземат кръв. Предната вечер да не си се къпала и пипала гърдите. Успех!
*
Re: пролактин
« Отговор #97 -: Март 05, 2010, 23:10:18 pm »
Ще го изследвам пак следващата седмица.Благодаря ти mole!!!
Re: пролактин
« Отговор #98 -: Март 06, 2010, 09:05:09 am »
Пролактина трябва да се изследва в чистите дни.На 3-ти ден може да ти даде отклонения. Опитай още веднъж до края на месеца и то рано сутрин и да си отпочинала и спокойна когато ти вземат кръв. Предната вечер да не си се къпала и пипала гърдите. Успех!
Допълвам - и без секс предната вечер. Успех  :)

*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: пролактин
« Отговор #99 -: Март 29, 2010, 22:38:40 pm »
здравейте момичета аз също съм с този проблем повишен пролактин при раферентни стойности-1,39-24,20ng/ml моят беше-27,68ng/ml.след един месец на бромокриптин по 1/4т.2 пъти на ден 33,19ng/ml(2 дни преди да го изследвам бях под силен стрес),повторих го след два дни като се поуспокоих и беше паднал на-24,59ng/ml.сега съм 2-ри месец на него и след 2 седмици ще правя контрола да видим дали се е понижил за което много се надявам,защото много искаме да си имаме бебче с мъжът ми,а вече 2 год. правим опити и все неуспешни,всичко уж е наред е освен този пролактин пък нестава :balk_144: :balk_145:.някой знае ли колко време му трябва за да се нормализира.благодаря на всички предварително :bighug:
« Последна редакция: Март 29, 2010, 22:41:24 pm от kreizi »