0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
пролактин
« -: Април 22, 2009, 12:05:30 pm »
Здравейте, на скоро правих изследване на пролактин назначено от ендокринолог резултата е 310 при референтни 90-523.Според нея за забременяване стойностите трябвя да са около 200.Изписа ми достинекс.Показах резултатите на гинеколога и според него не е нужно да пия нищо за пролактина.Съвсем се обърках.Трябва ли според вас да търся друго мнение от ендокринолог? Благодаря!
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: пролактин
« Отговор #1 -: Април 22, 2009, 13:00:38 pm »
Спорет мен пролактина ти е във норма. Защо не потърсиш друго лекарсо мнение. Успех :D
*
Re: пролактин
« Отговор #2 -: Април 22, 2009, 13:08:20 pm »
В норма е. Все пак нивата на пролактина се менят посстоянно, неслучайно се казва хормон на стреса. Пусни следващия месец пак ако искаш. Само пролактин ли изследва, проблема може да не е в него.
« Последна редакция: Април 22, 2009, 13:53:13 pm от mimi26 »
*
Re: пролактин
« Отговор #3 -: Април 22, 2009, 13:22:14 pm »
Изследвах и щитовидни хормони, там нещата са добре.Андрогените са ми високи.Но до колкото разбрах докато се прилага някаква терапия за адрогени не е препоръчително забременяване.За това ще ги пускам повторно и тогава ще видим.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: пролактин
« Отговор #4 -: Април 22, 2009, 13:54:23 pm »
Ами най-добре направи тогава още една консултация, аз лично не виждам защо трябва да пиеш Достинекс.
Re: пролактин
« Отговор #5 -: Април 23, 2009, 19:30:11 pm »
desihg,а генеколога изписа ли ти не6то за да мойе6 да забременее6
*
Re: пролактин
« Отговор #6 -: Април 23, 2009, 23:27:00 pm »
Мерси, ще потърся второ мнение от ендокринолог.А в момента си в пия само фолиева киселина и витамини.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: пролактин
« Отговор #7 -: Април 24, 2009, 13:58:18 pm »
desihg,а генеколога изписа ли ти не6то за да мойе6 да забременее6
Хапче за забременяване ли да и изпише?
Re: пролактин
« Отговор #8 -: Април 27, 2009, 19:15:26 pm »
да mimi26 хап4ета за забременяване
*
Re: пролактин
« Отговор #9 -: Май 01, 2009, 23:08:36 pm »
Здравейте, на скоро правих изследване на пролактин назначено от ендокринолог резултата е 310 при референтни 90-523.Според нея за забременяване стойностите трябвя да са около 200.Изписа ми достинекс.Показах резултатите на гинеколога и според него не е нужно да пия нищо за пролактина.Съвсем се обърках.Трябва ли според вас да търся друго мнение от ендокринолог? Благодаря!



Пролактина ти е в норма и мисля,че няма нужда да пиеш каквото и да било както ти е казал и гинекологът ти.
За твое успокоение пусни другия цикъл още едно изследване(в същата лаборатория по възможност).
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #10 -: Май 01, 2009, 23:19:05 pm »
И аз мисля,че ти е в норма пролактина и също бих те посъветвала да пуснеш още едно изсл.Ми той дори не е на горна граница,съвсем си е добре.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: пролактин
« Отговор #11 -: Май 08, 2009, 13:41:44 pm »
Благодаря Ви момичета.Сега чакам / да не ми дойде  :wink:/ и после ще повтарям хормоните.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: пролактин
« Отговор #12 -: Май 19, 2009, 14:15:07 pm »
да mimi26 хап4ета за забременяване
Ами я обясни какво е това хапче, за да знаят всички и да не се мъчат.

Деси, какво стана с теб?
*
Re: пролактин
« Отговор #13 -: Май 21, 2009, 17:19:51 pm »
Мили момичета предварително се извинявам, ако не съм за вашия форум, ама сигурно някоя може да ми помогне:
Имам въпрос- високия пролактин пречи ли на овулацията?
Моят Prolaktin е 427.06 mlu/l при реф.ст. фол. жени 59.0-619.0. Изследван е на 3 ден от МЦ.
На 28 май чак съм на доктор и ще ми се пръсне сърцето.
Благодаря Ви сладурани и успех на всички..
Re: пролактин
« Отговор #14 -: Май 21, 2009, 18:12:40 pm »
Високият Пролактин подтиска овулацията,но твоят е в норма :)
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #15 -: Май 21, 2009, 18:39:48 pm »
Аз пък мисля,че е висок,нищо че е в рефер.ст.сти,трябва да е по-към долната граница.Поне моя го следи док.,на 2 мес.пускам контроли и го паддържам на долна граница.Като беше към горната пиех по-висока доза лекарства.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: пролактин
« Отговор #16 -: Май 21, 2009, 19:15:20 pm »
Според д-р Владимиров,Пролактинът би било по-добре да е близо до горната граница на референтните стойности,но явно колкото лекари,толкова и мнения.Ако момичето не е имало проблеми с висок Пролактин преди,все си мисля,че нейният си е в норма.А най-добре е,Жилеткова,да изчакаш консултацията си с лекуващия те лекар.
« Последна редакция: Май 21, 2009, 20:27:33 pm от Цеци »
*
Re: пролактин
« Отговор #17 -: Май 21, 2009, 21:48:01 pm »
Деси, какво стана с теб?

Все още не съм правила контрола, но и нищо не пия. Сега съм на вълна имунологични.Проучвам какво мога да пусна във Варна , защото към този момент не мога да пътувам за Плевен.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: пролактин
« Отговор #18 -: Май 22, 2009, 11:37:59 am »
Според д-р Владимиров,Пролактинът би било по-добре да е близо до горната граница на референтните стойности,но явно колкото лекари,толкова и мнения.Ако момичето не е имало проблеми с висок Пролактин преди,все си мисля,че нейният си е в норма.А най-добре е,Жилеткова,да изчакаш консултацията си с лекуващия те лекар.

БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА ЗА БЪРЗИТЕ ОТГОВОРИ..
Никога до сега не съм имала проблеми с пролактина,защото до сега не бях пускала пълни хормонални изследвания. Изследвах си LH, FSH, Prolaktin, Estradiol, Testosteron на 3 ден от МЦ. Изследвани са в ЦИБАЛАБ и всички са в реф. стойности на лабораторията за съответната фаза. Единственото, което ми направи впечатление е че съотновението LH (при мен 10.38 mlu/ml- при реф фол.1,9-12,5) към FSH (при мен 5,62 mlu/ml - реф. жени фол.ф 2,5-10,0) не ми е в златните от 1 до 1,5 , а 1,8. И за това докато ида на лекар започвах да търся препратки и към другите си стойности.
И в този смисъл прочетох, че високите стойности на пролактина влияят от своя страна в/у LH към FSH.
Ще ви държа в течение какво става- може това да е полезно за някоя бъдеща мамичка
Re: пролактин
« Отговор #19 -: Септември 08, 2009, 12:01:25 pm »
За да не пускам нова тема ще използвам тази за въпроса си, копирам си поста от темата за ОВУ с малко допълнение.

Да си задам и аз моя въпрос 
 През юли изследвах пролактина и беше 1220, при норма 820 (нещо такова). Не вземах никакви медикаменти и миналия месец (август) го изследвах отново и беше 700 при норма 619 (Цибалаб), видях се с ендокринолок и тя ми каза, че този хормон скача и при най-малкото вълнение и др. такива, знаете за какво става въпрос. И ми изписа бромокрептин 1/2 на ден и то само ако ми закъснее цикъла, защото щом съм забременявала спонтанно (имам два миседа), пролактина си е в норма, просто сега заради др. вълнения се е повишил   :?

Това добре, но ходих и на генеколог заради имунологичните изследвания и лекарката ми каза да започвам да си пия бромокрептина и дори като забременея до 28 г.с.  8O 8O 8O    Това не е ли мноооооого?!За какво друго се пие това? Всички други хормони са ми ОК!!
Въпроса ми по същество е възможно ли е бромокрептина вече да е вкарал пролактина ми в норма след като го пия около 15 дни?  :?