0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пролактин
« Отговор #40 -: Септември 28, 2009, 17:50:35 pm »
[b]Zdraveite na vsichki,
Pisha vi po povod vsicjko koeto izchetox dosegaza problemite s Prolaktina.
eto i moiata istoria:
prez 2003 godina mi otkriha adenom na hipofizata i zapochax s malko dozi Dostinex, tai kato jiveia izvan BG , tuk stoinostite sa mejdu 5 i 25 v normata, az poddarjax ot poriadaka na 50-60.
I taka s piene na Dostinex go smakvax v normite, dokato edin den minalata prolet ne reshix che poveche niama da se tapcha s himikali i daje moiata endokrinolojka me "Alarmira"che pri spiraneto na Dostinex shtail da mi spre menzisa i tem ti podobni.. .. niamalo da imam ovulacia.. /kato darja da spomena che prez cialoto vreme kogato spriax dostinex chustvax che imam ovulacia i nikoi ne mi viarvashe!!!
a eto i CHUDOTO: NA 28 ULI SI BIAX V BULGARIA I RESHIX DA VIDIA NIVOTO NA PROLAKTINA.. OT 500 MAX.. MOIAT BESHE 1200 EDENICI.. VRASHTAIKI SE V DUBAI, SLED 7 -8 DNI SLED MENZISA MI SAM ZABREMENIALA.. A LEKARITE MI KAZVAHA.. KRAI. NE MOJE.. S VISOK PROLAKTIN I MENZISA SPIRA.., DA AMA NE.. SEGA SAM V NACHALOTO NA 3 MESEC I SAM NAI SHTASTLIVATA JENA NA SVETA I MAJAT MI SASHTO.. TAKA CHE MOMICHETA MOGA DA VI KAJA SAMO EDNO..MISLETE POZITIVNO I VIARVAITE.. HIMIITE I LEKARTSVATA SA NESHTO KOETO POMAGA, NO VIARATA I JELANIETO DA ISKAME NESHTO DA SE SLUCHI SA NESHTO POVECHE!
USPEX NA VSI4KI
S LUBOV
SVETLANA
[/b]
Re: пролактин
« Отговор #41 -: Октомври 01, 2009, 15:25:08 pm »
Готов ми е резултата на пролактина - 791 при горна граница 496
 8O 8O 8O - как е възможно след като беше много по нисък и след като съм пила бромо един месец??????  :x

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: пролактин
« Отговор #42 -: Октомври 01, 2009, 16:04:41 pm »
Готов ми е резултата на пролактина - 791 при горна граница 496
 8O 8O 8O - как е възможно след като беше много по нисък и след като съм пила бромо един месец??????  :x

Повтори изследването!
Re: пролактин
« Отговор #43 -: Октомври 01, 2009, 16:15:10 pm »
Готов ми е резултата на пролактина - 791 при горна граница 496
 8O 8O 8O - как е възможно след като беше много по нисък и след като съм пила бромо един месец??????  :x

Повтори изследването!
Това и смятам да направя следващата седмица  :? .....
Шашава работа е тоя пролактин...., ходи му хвани края......

Re: пролактин
« Отговор #44 -: Октомври 02, 2009, 06:57:48 am »
Надеж предполагам,че спазваш изискванията преди изследването-без полов контакт предната вечер,никакво пипате на гърдите и преди да ти вземат кръв да постоиш в покой поне 20 мин-ако може да се полежи в лабораторията или поне на столчето да постоиш.Хубаво е да го изследваш в една и съща лаборатория.Дано да е станала някаква грешка-пролактина много лесно варира.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: пролактин
« Отговор #45 -: Октомври 02, 2009, 09:49:53 am »
А пролактина ли беше хормона на стреса, май TSH беше.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: пролактин
« Отговор #46 -: Октомври 02, 2009, 10:06:13 am »
Да пролактина е хормона на стреса.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: пролактин
« Отговор #47 -: Октомври 02, 2009, 11:02:34 am »
Ами да ви кажа, че не съм имала полов контакт предната вечер, нито съм си пипала гърдите, защото ги знам тези условия, отидохме с кола до лаб, но веднага седнах и ми взеха кръв  :?
Другата седмица ще го изследвам в Бг...

Re: пролактин
« Отговор #48 -: Октомври 03, 2009, 19:01:58 pm »
Надеж,доколкото виждам си писала ,че си пила бромокриптин 1 месец.Мисля ,че не е достатъчно,а и не може да го спираш рязко.Аз го пия вече 2 год.и докато ми се нагласи дозата ,която да приемам правех изследвания през 2 месеца.Направи си все пак изследването и отиди на добър ендокринолог,ако пак е висок.Успех!
Re: пролактин
« Отговор #49 -: Октомври 06, 2009, 10:47:27 am »
И аз искам да ви попитам нещичко относно пролактина.До преди 3 месеца пиех Бромокриптин-вследствие на не много високи стойности на пролактина.Пиех го 2 години.Всичко беше наред,появи се и ОВУ.Но ендокринолога ми прецени,че няма смисъл да го пия вече щом поддържам нормални стойности.Питам го-няма ли да се повиши стойността,когато ги спра.Той каза Не.И така спрях ги.Но от този месец не си усещав ОВУ,също така ,което повече ме притеснява,е че леко ме наболява лявата гърда.А когато ми беше висок прол. бе болеше по същия начин.Вие какво мислите,възможно ли е да се е повишил пак след спирането.Самоиниациативно си пуснах изсл. на пролак.-400.2 при реф. ст.619.Как мислите.
Re: пролактин
« Отговор #50 -: Октомври 06, 2009, 10:56:30 am »
Забравих да спомена,че съм с високи Андрогени-пия вече 3 месеца Метформин и Преднизолон .Направих си контролни изсл.-стойностите са паднали.Също така ,когато пиех Бромок.стойностите ми бяха около 200.
*
Re: пролактин
« Отговор #51 -: Октомври 07, 2009, 19:32:23 pm »
Момичета имам предвид Доника и Надеж не е добре спиране от раз на бромокриптина !
Първо се намалят дозите и после постепенно се спира!
Аз имах пролактин леко над нормата и започнах да пия 1м по половин хапченце на ден !
Да много бързо влезе в норма и ендото ми го спря - каза след 2 месеца да пуснем контролно изследване- беше вече 3 пъти над  нормата !
Пратиха ме на ЯМР - слава богу намаше нищо !
Но когато посетих док Даскалов в Пловдив и му разказах той ми каза че спирането на бромокриптина е било голяма грешка!
Така че моя съвет е постепенно намаляне на дозата разбира се предписано от лекар и чак тогава спиране пак по инициатива на добър ендокринолог!
П.П аз продължавам да си пия бромокриптин по половин хапче на ден!
Успех милички и контролирайте пролактина да е в граници!
[/url]
Re: пролактин
« Отговор #52 -: Октомври 08, 2009, 21:32:22 pm »
днес и аз си взех изследването за пролактин 814 при нормална граница 619,утре ще ги занеса на доктора да видим кво ще каже ,а като ме боцкаха си ме беше доста шубе да ли е повлияло това.
Re: пролактин
« Отговор #53 -: Октомври 12, 2009, 18:08:58 pm »
Здравейте на всички от форума. Моята история е следната в началото на Октомври започнах да изследвам вс. хормони, поради причината че доста време не можем да забременеем и отхвърлихме всички др. възможноси. Първите хормони, които изследвах бяха именно Пролактини Прогестерон, пролактина ми беше 790.4 при референтни стойности около 450. Досега не бях чела много за тези хормони. Изпратихаме при ендокринолог, който ми изписа Бромокриптин от който се чувствам ужасно, при всички ли е така. Пия 1 хапче сутрин и едно вечер. Ендокриноложката ме увери че стойностите на хормона бързо ще се нормализират и ще можем да забременеем. Въпреки това съм много изплашена.
Re: пролактин
« Отговор #54 -: Октомври 12, 2009, 19:18:05 pm »
Вив, аз не смятам да го спирам бромото.
Сега пак го пуснах и беше 642 при норма 619  :D - хепи съм че онзи резултат не е верен.
Но доки поиска да го пусна в кл. Щерев както си се изследва - легнало положение и с абокат и ми взеха 2 пъти кръв и в сряда ще разбера резултата, дано да е в норма, стискайте палци.
Ще пиша пак  :wink:


Сиси, това за съжаление са страничните ефекти на бромокрептина  :? , но потърпи малко, успех и дано скоро поне намалиш дозата  :wink:

Re: пролактин
« Отговор #55 -: Октомври 12, 2009, 21:46:20 pm »
Сиси според мен ти е много висока дозата за начало.Бромокриптина се започва с по-малки дози и се върви към по-големи за да привикнеш постепенно,затова предполагам ти е зле.
Re: пролактин
« Отговор #56 -: Октомври 12, 2009, 21:49:57 pm »
Сиси, не се притеснявай това са страничните ефекти от Бромокриптина. Док не ти ли каза, че може да се чувстваш зле първите дни ( много ме е яд на доктори, които не предупреждават), аз още помня първите си четири дни на Бромокриптин  :?. Мога да ти кажа само постепенно, като свикнеш с хапчетата, ще отшумят и страничните ефекти. А след конторолното изследване най-вероятно ще ти малят дозата, че е доста висока, моята от 2х1 на ден сега е 1х1/2. А след като го пия вече три години, сега нямам никакви странични ефекти ( причерняване, силно главоболие, гадене, сърцебиене).
Много ми е странно, щом препоръчват постепенно спиране, защо го почват с такива ударни дози, аз имах чувството, че умра първите няколко дни ( сори за спама ама не се сдържах)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #57 -: Октомври 13, 2009, 13:01:31 pm »
Аз също знам,че Бромокриптина не трябва да се спира изведнъж,но се доверявам на опитен ендокринолог.Днес ходих в Пловдив при него, за да му кажа за проблема,а той ми каза-Щом пролактина ти е в норма ,няма да пиеш Бромо.Каза ми ,че ако искам може да си направя манография(незнам дали го изписвам правилно).Тя за какво се прави и аз не знам,пък и той нямаше време да ми обясни.Мисля да си пусна пролактина и този месец,за да видим как е,но в друга лаборатория.От какво може да ме боли тази гърда,нямам си на идея.Уж хормона в норма,пък ме боли-леко.Някой предполага ли защо.
Re: пролактин
« Отговор #58 -: Октомври 14, 2009, 01:21:48 am »
Доника ,може би доктора ти е имал впредвид мамография което е преглед на гърдата за образувания ,а и щом те боли, както пишеш  е най-добре да отидеш на мамолог.Той най-добре ще ти каже защо.Успех дано да няма нищо притеснително.
Re: пролактин
« Отговор #59 -: Октомври 15, 2009, 20:39:51 pm »
ZDR ISKAM DA SPODELQ I DA VI PITAM NESTO
MN SIM PRITESNENA
PREDI 8 MESECA SI NAPRAVIH IZSLEDVANE NA PROLAKTINA  I MI BESE 496 NORMALEN NO IMAM VSE OSTE SEKRET OT GIRDITE SEGA PAK SI NAPRAVIH IZSLEDVANE A SEGA MI E POVISEN NA 600.2 BQH PILA BROMOKRIPTIN 4 MESECA NO MAI NQMA EEKT
KAK DA POSTIPQ
KIM KOI ENDOKRINOLOG DA SE OBIRNA
MOLQ PISETE MI
BLAGODARQ :(