0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #100 -: Март 30, 2010, 07:10:18 am »
kreizi,моя пролактин влезе в норма 2 мес.след като започнах да пия Достинекс.Но вече 2 год.го пия.Имам си вече ову,пролактина ми е в норма,но аз имам аденом на хипофизата,мъничък но си имам.Най-вероятно и ти ще го свалиш бързо,но колко дълго ще пиеш лекарства не се знае.Успех ти желая.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: пролактин
« Отговор #101 -: Март 31, 2010, 23:48:04 pm »
kreizi и при мен влезе в норма бързо мисля ,че още на другия месец беше добре!
Аз пия по 1/2 вечер преди да си легна!
[/url]
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: пролактин
« Отговор #102 -: Април 02, 2010, 22:19:38 pm »
момичета а цикълът ви нормално ли ви идваше,имам предвид на 28 дни,че при мен първият месец ми беше на 29дни,а сега вторият днес ми е 30ден, от вчера се опитва,но нещо не ще :?.благодаря ви предварително.
*
Re: пролактин
« Отговор #103 -: Април 03, 2010, 00:04:26 am »
kreizi моя цикъл винаги е бил редовен около 26-28 дена
[/url]
Re: пролактин
« Отговор #104 -: Април 05, 2010, 21:55:09 pm »
момичета а цикълът ви нормално ли ви идваше,имам предвид на 28 дни,че при мен първият месец ми беше на 29дни,а сега вторият днес ми е 30ден, от вчера се опитва,но нещо не ще :?.благодаря ви предварително.
не се притеснявай, и аз от 3 г и половина съм на Достинекс и цикъла ми мърда понякога от 27 до 31 дним и както казваш ти има дни в които се мъчи  ама не ще :)


Аз искам за имам бебче и скоро мисля да минавам на Бромокриптин или нещо, което е безвредно за плода. Моята лекарка казва че Достинекс и бременност са две несъвместими неща и че когато сме решили че е дошло време за бебеправене, трябва да сменя лекарствата. Вие как смятате, това дали е правилно?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #105 -: Април 06, 2010, 19:18:41 pm »
Аз като поисках от ендокринол.да ми смени достинекса с бромкриптин,тя категорично отказа.Каза ми че при положителен тест ще спрем достинекса,но до тогава няма проблем.На това мнение е и гинеколожката.А бромкриптина е с много странични ефекти и както док.каза,все едно от зехтина и олиото,да предпочетеш олиото.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: пролактин
« Отговор #106 -: Април 06, 2010, 21:45:58 pm »
 :D :D :D
ами ще видим като ида през другия месец какво ще измъдрят, ама това за зехтина и олиото ще ом го кажа
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: пролактин
« Отговор #107 -: Април 08, 2010, 20:21:32 pm »
Моля за  съвет  от знаещите:
Д-ра  ми каза да изследвам Пролактина .
Каза ми ,че няма значение  в кои ден ,дали съм гладна ;да си изпия сутрешната доза тироксин и изрично подчерта  -да направя  изследването  след 11 часа .


Утре ми е 12 ден от цикъла и смятам да го изследвам ,но на гладно- има ли значение? и  преди  да пия тироксина/ правилно ли е ?/ ,ще полежа  преди даването на кръв , без секс и пипане на гърди вечерта...

Въпроса ми е за часа -защо е важен да е след 11 / ама и аз не питах д-ра   :bonk:/
« Последна редакция: Април 08, 2010, 22:16:52 pm от nimika »


Re: пролактин
« Отговор #108 -: Април 08, 2010, 23:11:20 pm »
...ами ще видим като ида през другия месец какво ще измъдрят, ама това за зехтина и олиото ще им го кажа...
По-добре не я споменавай, "метафората" де   :). Самата реплика прекалено опростява не-толкова простите проблеми и извадена от конкретния контекст е лишена от смисъл.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #109 -: Април 09, 2010, 07:19:10 am »
Нимика,има много изписано в сайта за начина на изсл.на пролактина.Няма значение в кой ден от цикъла се изсл.,но НИКОГА на обяд.Както казва моята док.,ставаш от леглото сутринта,без много да се моташ в къщи,само се измиваш и без кафета,лекарства,вода,храна и каквото и да било отиваш до лабораторията,без да бягаш разбира се.Даже ми беше казала,че ако има кой да шофира,още по-добре,да не си ти.В лабораторията вече си знаят,поне в тая където аз ходя и те слагат да поседиш и тогава ти взимат кръв.Специално за пролактин трябва да се спазва всичко стриктно,за да е верен резултата,влияе му и най-малкия стрес.Ти за секса предната вечер и за пипането на гърдите си знаеш.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: пролактин
« Отговор #110 -: Април 09, 2010, 07:49:08 am »
Нимика, за пролактина мисля, че има все пак различни указанаия, той изглежда се влияе и от други фактори освен стрес.На мен последната лекарка, при която ходя поиска да го направя 3-5 ден , без други указания.Спряла съм прием на бромокриптин от 2 месеца, след като хормона влезе в средата на референтните стойности, ако това има отношение към изследавнето,т.е то е контролно за мен. Една възможност за определяне на часови диапазон за изследване е хормона да се променя по стойност в денонощието.Направи според мен както е поискано изследавнето.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: пролактин
« Отговор #111 -: Април 09, 2010, 09:49:10 am »
Марина75  ,  благодаря за отговора.По това ,което съм чела знаех ,че се прави имено така ,както си обяснила.
Но д-р Владимиров   изрично подчерта -след 11.
Сега си позволих да го попитам  по телефона - каза след  11 ,защото сутрин по правило бил висок .


Re: пролактин
« Отговор #112 -: Април 09, 2010, 11:09:48 am »
Момичета аз до сега го изследвам сутрин рано,на гладно.Никога не съм ходила след 9 часа за такова изследване.Може ли заради това постоянно да показва че е висок?
Re: пролактин
« Отговор #113 -: Април 09, 2010, 12:57:58 pm »
И аз винаги съм си изследвала пролактина сутрин рано, това го чувам за първи път.
Nimika, пиши после за резултата.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: пролактин
« Отговор #114 -: Април 09, 2010, 16:41:49 pm »
Аз не помня от кога не ми е изследван пролактин .И да е пускан ,е било  с другите хормони при подготовка за процедура ,така че определено  не съм лежала  и обърнала внимание на изискванията.

Ще го изследвам утре и ще пиша .


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: пролактин
« Отговор #115 -: Април 09, 2010, 19:47:19 pm »
Пролактина през деня се покачва именно от емоциите,преживяванията,движението и т.н.Това,че сутрин е най-висок и според мен не е вярно,напротив тогава е най-нисък.За това и тялото 15-20 мин.трябва да е в покой преди взимане на кръвта.Даже съм чувала,че ако има кой в леглото да ти вземе кръв още по-добре.Е аз винаги съм ходила до лабораторията разбира се.Успех ,Нимика,пиши как е.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: пролактин
« Отговор #116 -: Април 09, 2010, 20:07:00 pm »
От личен опит мога да кажа, че съм си правила изследвания на пролактина по различно време /е, със сигурност в работно време, не и през нощта  :)/, като резултатите не са били с големи отклонения. Само  в болнични условия могат да се осигурят идеалните условия. Все пак лекуващият ви лекар има предвид всичко това, като интерпретира резултатите, пък и нивото на пролактина не е диагноза само по себе си. Не забравяйте, че не зависи от вас да елиминирате стреса преди изследването, инфарктните ситуации са зад всеки ъгъл :wink:
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: пролактин
« Отговор #117 -: Април 11, 2010, 19:55:36 pm »
здравейте момичета най-после моят пролактин е 16,14 при стойности до 24,20 :balk_46: сега ще намаля дозата на бромокриптина на 1/4т.1 път на ден и ще чакаме :bfp:.стискайте ми палци да стане по-бързо.благодаря на всички
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: пролактин
« Отговор #118 -: Април 12, 2010, 13:25:14 pm »
Моят резултат е  608 /при реф. с-сти 46-621/.
Д-ра  вече погледна резултата и отговора му е ,че  е ок.
Изследването е направено  към 11.30 ,но не може да се каже ,че  бях много спокойна ,макар че постоях  преди даването на кръв.

В лабораторията имаше табелка ,че пролактин се изследва два часа след ставане от сън .


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: пролактин
« Отговор #119 -: Април 12, 2010, 18:48:57 pm »
Но д-р Владимиров   изрично подчерта -след 11.
Сега си позволих да го попитам  по телефона - каза след  11 ,защото сутрин по правило бил висок .
Наистина пролактинът, който ми е взиман към обяд, е с около 100 единици по-нисък от сутрешния. Хиляди благодарности, много полезна информация!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!