0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пролактин
« Отговор #180 -: Януари 10, 2011, 16:00:02 pm »
rurny, тестовете за овулация най-често са подвеждащи само при наличието на ПКЯ.

Те засичат хормона ЛХ, преди овулация този хормон се повишава и теста отчита две чертички, т.е. + :wink:.
При ПКЯ има постоянно по-високо ниво на този хормон, затова тестовете не са надеждни.

Според мен е хубаво при следващите хормони на 3-5/ти които изследваш да пуснеш и едно ЛХ, тези множество малки фоликули може да са случайност този цикъл, но може да са признак за ПКЯ.

Какво казва лекаря ти текущата ситуация?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #181 -: Януари 13, 2011, 11:43:11 am »
Здравейте отново!!!
След прегледа вчера на 23-ти ден от МЦ лекарят каза, че имам хубава лигавица, което означавало, че ще имам МЦ скоро. Обаче фоликулите били още съвсем малки (4-5 мм) за този ден от цикъла. Трябвало да са 17-19 мм, а и вече да съм имала О, а аз съм нямала. Това малко ме притесни. Притесни ме също и това, че каза да го посетя на 3-тия ден, след като ми дойде и тогава започваме стимулация на яйчниците. Дайте съвети, как мислите, твърде рано ли е или е ок? На 3-ти ден може ли да види дали ги имам тези фоликули и да не ми дава лекарства за стимулация? А и какви са тези лекарства, някой знае ли нещо?
Re: пролактин
« Отговор #182 -: Януари 13, 2011, 12:29:12 pm »
rurny, стимулация се прави само след проверка на прохидимостта на тръбите и спермограма на партньора.

Това първи цикъл с проследяване на овулацията ли ти е?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #183 -: Януари 16, 2011, 14:06:54 pm »
След 3 месеца прием на Достинекс (половин таблетка на седмица) пуснах контрола и се оказах под долна граница: 1.3 при интервал 2.8-29.2 ng/ml Доки ми смъкна дозата на четвърт хапче на две седмици. Миналата събота пих за последно половин таблетка и цяла неделя бях буквално като ударена с мокър парцал, кръвното ми падна до 50/80 и спах цял ден. Вчера много се колебах да пия ли, да не пия ли (нали по новата схема се пие четвърт на две седмици) и в крайна сметка пих. Сега съм леко замаяна, но кръвното поне ми е по добре 60/100.
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: пролактин
« Отговор #184 -: Януари 21, 2011, 15:06:49 pm »
Привет момичета! Знаете ли какъв хормон е естрадиол.Може ли малко инфо!
Re: пролактин
« Отговор #185 -: Януари 21, 2011, 18:45:14 pm »
Ето тук ще намериш доста подробна информация:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=13145
Ако имаш конкретен въпрос, в този форум има много теми за естрадиола. Ето една от тях:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44255.0
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 18:48:25 pm от Marilena »
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: пролактин
« Отговор #186 -: Януари 21, 2011, 20:38:28 pm »
Ок благодаря ще се образовам :D
Re: пролактин
« Отговор #187 -: Януари 24, 2011, 12:29:11 pm »
rurny, стимулация се прави само след проверка на прохидимостта на тръбите и спермограма на партньора.

Това първи цикъл с проследяване на овулацията ли ти е?


Здравей, radosttinka!
Не, това ми е втори цикъл. Пътвият ми цикъл беше 45 дни и то след като Доки ми даде някакви противозачатъчни та ми го извика принудително.
Сега е вече 35-ти ден и все още нямам цикък, а той ме беше извикал на 3-1 ден от МЦ :(
Сега пренинаваме през мн труден период с моя прияел и това се отразява най-много на него, следователно и на мен. Направо вече незнам какво да правя. Пия само някви Медокриптин по 1/2 всяка вечер и нищо.
Re: пролактин
« Отговор #188 -: Януари 24, 2011, 15:48:48 pm »
И отново не ми стана ясно :wink:
Правили ли сте снимка за проходимост на тръбите и спермограма, щом ще започваш стимулация?

Сега този цикъл (който казваш че вече е 35 дни) стимулиран ли?

Освен Медокриптин, купи си и фолиева киселина от аптеката :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #189 -: Януари 26, 2011, 11:13:46 am »
Не, не сме правили проходимост на тръбите и спермограма.
Този цикъл не е стимулиран, както и никой друг преди това.
Пия ФК от доста време назад. Може би няколко месеца.
От вчера имам оскъдно тъмно кафяво течение, което дори незнам дали да броя за месечен цикъл  :( Имах предменструални симптоми, като болки ниско към яйчниците, но вече изобщо не съм сигурна какво е.
Re: пролактин
« Отговор #190 -: Януари 26, 2011, 11:27:29 am »
rurny, без цветна снимка и спермограма не се съгласявай на стимулация!

За началото на цикъл се взема първия ден с ярко кървене. Ако зацапването продължи без да заприлича на цикъл, отиди на лекар отново.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #191 -: Януари 27, 2011, 11:12:17 am »
Благодаря за съвета!
Още утре ще отида на лекар, за да установя дали е възможно това да е цикъл  8O
Ще пиша резултата отново тук.
Re: пролактин
« Отговор #192 -: Февруари 07, 2011, 10:33:49 am »
Здравейте момичета :)
бих искала и аз да ви задам един въпрос.
Хпдих на ендокринолог и според него имам проблем с щитовидната жлеза. Пуснах си изледвания и се оказа че хормоните ми TSH FT4 и FT3 са си съвсем в номарма. Малко ме притеснява FT4, че е 12.58 от долан 12 и горна 22, но може и да не е проблем...
та покрай тези изледвания си направих и на хормоните FSH, LH , Естрадиол, Тестостерон и ПРОЛАКТИН :) понеже про прегледа при ендокринолога от едната ми гърда излезе една много бледа почти прозрачна течност и съвсем малко де... да пролактин-а ми е 508.1mklU/ml при долна 72 и горна 511. Според вас това проблем ли е. Според мен ендокринолога просто си търсеше за какво да се хване и с комбинация с този секрет ми каза, че е висок пролактина и трябва да пия лекарства, за да го смъкна ... аз понеже имам една неуспешна бременност до сега, но генеколога ми не смята че имам проблем... цикъла ми си е съвсем нормален 28дена... Не знам къде да търся второ мнение понеже не съм от София и ще съм ви благодарна, ако можете да изкажете такова или да ме насочите към добък ендокринолог.
Re: пролактин
« Отговор #193 -: Февруари 07, 2011, 10:40:56 am »
Секрата от гърдите, наистина е признак за проблем с Пролактина.
Послушай ендокринолога си.

Ако гинеколога ти не е специалист по стерилитет, най-вероятно ще пренебрегне и подцени значението на високия Пролактин.

Приема се, че стойностите на Пролактина, нормални при опити за забременяване са около 200ед.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #194 -: Февруари 07, 2011, 11:00:39 am »
Работата е там, че проблем със забременяването нямам, предния път стана ощт на първия цикъл когато засякохме овулацията, но бебето спря да се развива и загина и се наложи кюретаж. Възможно ли е това да е от хормони, защото според генеколога ми не, а според ендокринолога ( преди да му спомена за пролактина) беше от щитовидната жлеза, която пък си е съвсем в норма.
Re: пролактин
« Отговор #195 -: Февруари 07, 2011, 11:15:43 am »
Здравейте отново!
След последното ми посещение при лекаря той ми каза, че това оскъдно и тъмно кафяво нещо е било цикълт ми :) поне така да съм го отбележела, за да можем да започнем да броим от някъде. След като го попитах на какво се дължи това, той ми отговори просто: стрес. Та дано сега през този месец вече нямам стрес и всичко да бъде нормално, че вече ми писна  8O.
Пожелавам на всички това, което искат да им се случи.
Re: пролактин
« Отговор #196 -: Февруари 08, 2011, 08:29:12 am »
Снощи ходих отново и пак нищо  :(
Много фуликули, а за 14-ти ден мн малки. Утре отивам на снимка в болницата. Колко според вас струва тя и какво по-точно ти правят?
Re: пролактин
« Отговор #197 -: Февруари 08, 2011, 09:13:18 am »
rurny, каква снимка и в коя болница?

Много и малки фоликули, по принцип са признак за ПКЯ
Трябвало е да ти назначат и хормона ЛХ, за да е ясна картинката.
Често високия пролактин върви и с поликистоза.


« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 09:15:57 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #198 -: Февруари 08, 2011, 11:59:41 am »
Ами до колкото разбрах снимка на тръбите в болницата в Русе (Там ме извика утре в 10:30)
Re: пролактин
« Отговор #199 -: Февруари 08, 2011, 12:44:11 pm »
Бубе, то снимка хубаво, но там където ще ти я правят  :?
Хубаво е следващия цикъл да пуснеш и ЛХ, но трябва да е задължително заедно с ФСХ, за да се види съотношението им.

За ЦС в градската болница, аз не бих рискувала.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!